Jump to content

Ειδικότητα στην Μεγάλη Βρετανία


Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΗΡΑΝ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΤΟΧΟ...!! ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ: ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΕΛΛΑΔΑ; ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ; ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΑ ΠΟΙΟ ΠΑΚΕΤΟ - ΚΑΡΤΑ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

χωρίς να το κουράζουμε πολύ, το BT broadband talk είναι στο πακέτο του DSL της BT, σου δίνει VoIP τηλέφωνο μαζί με το modem-hub και χρεώνει 1.25p/min (με φπα) για σταθερά Ελλάδας. Δεν ασχολείσαι με κάρτες, κωδικούς, παραφερνάλια. Απλώς τηλεφωνείς. Μία ώρα τηλέφωνο σου κοστίζει 1Ευρώ. Άμα χρειάζεται της μιλήσεις κι άλλο τότε ρε φίλε καλύτερα πάρε το αεροπλάνο.

υγ: τι ρωτάς και εσύ τέτοιες ώρες !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποσταρω ενα ποστ συναδελφου απο Αγγλια ( ειναι Αγγλος και εχει τελειωσει το πανεπιστημιο της Οξφορδης το 2003)

το οποιο δημοσιευτηκε σημερα στο doctors.net.uk

Δειχνει τι ειδους κατασταση επικρατει στην Αγγλια αυτην την περιοδο και ποσο unfair ειναι το συστημα τελικα......Νομιζω τα λεει ολα .1710 συναδελφοι ( νομιζω ειναι αριθμος -ρεκορ) το ψηφισαν σαν αξιολογο ποστ.

I feel like crying.

All my life there has been only one thing that I have wanted to do. I worked hard at school to get to medical school, I then worked hard at medical school to give myself the best shot at the jobs I wanted later on. I passed all my exams, won a few prizes along the way and was generally a good all rounder.

I was warned off medicine by my family and friends, they said it was too stressful and the NHS was in trouble; but I found the subject fascinating and it was not a matter of choice for me.

I have worked hard since I qualified and have had good references from all my employers. I have not taken a single day off ill in my first few years of work, and there are days when I have not felt well enough to come into work. I have passed several postgraduate examinations and attended all the relevant courses, as well as having several articles published in scientific journals.

There are many others just like me. Each of us has made numerous sacrifices because we love what we do. Our study budgets and study leave quotas have been cut, meaning we have had to pay for our own training and attend courses in our annual leave. The trust has also stopped properly reimbursing us for our travel expenses and removal costs. However we carried on because we thought that it would all be worth it, if we could have a job at the end of it doing what we loved.

These last few weeks have been the final straw for many of us. We have been subjected to the most unfair and least meritocratic selection process ever seen, MTAS (medical training application service) via MMC (modernizing medical careers). We have had to sum up our years of work and experience in several politically correct short answer questions, on which we are then judged. Examinations, experience and references are all but ignored in the pursuit of vague waffle.

The computer system crashes time and time again, confusion reigns supreme and hundreds of consultants are appalled by the process. Yet it is allowed to proceed. The short listing results are released in dribs and drabs and thousands of juniors tap away on their keyboards in a state of sheer panic, realizing that their future is being decided by the MTAS tombola.

Some of us have been lucky enough to get short listed for the jobs we want, but we shouldn’t have had to be lucky. The process should have been meritocratic, well organized and fair. It was most definitely none of these.

Young doctors such as myself are appalled by what we have had to endure this year. No one should have to go through such a process again. We all know people who are going to have their hopes and dreams crushed by this cruel joke of a system.

Shame on those who are behind this scheme. Many a tear will be shed this week by many brilliant young doctors who have had their hopes and dreams crushed in a quite barbaric fashion. Many of us will emigrate and many of us will leave the profession; I hope those behind the scheme are proud of these achievements.

Of course we do not all expect to be handed our perfect jobs on a plate. However we deserve not be lied to, we deserve not to be treated unfairly and we deserve to be treated with a little more dignity, respect and humanity than we have in 2007."

We all know people who have been shafted by this system and I would like to dedicate this thread to all those juniors out there.

Τροποποιήθηκε από lilpapaki
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι αλήθεια ότι για να αποκτήσει κάποιος πρόσβαση στο forum του doctors.net.uk πρέπει πρώτα να τους στείλει με φαξ το GMC certificate?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι αλήθεια ότι για να αποκτήσει κάποιος πρόσβαση στο forum του doctors.net.uk πρέπει πρώτα να τους στείλει με φαξ το GMC certificate?

Εγω γραφτηκα δινοντας μονο τον αριθμο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι για να γραφτείς στο site αρκεί να τους δώσεις τα στοιχεία σου και το GMC number.(όπως υπάρχουν καταχωρημένα στο GMC)

Για να σε αφήσουν όμως να μπεις στο forum ζητάνε να τους στείλεις το GMC certificate με φαξ.

Κατά τη γνώμη μου μου φαίνεται κάπως υπερβολικό...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

νομιζω οτι ακομα και χωρις να τους το στειλεις με φαξ , μετα απο καποιο διαστημα( συνηθως μεσα στο μηνα) σε αφηνουν τελικα να μπεις στο φορουμ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχετε πορτφολιο?

Τι βάλατε μέσα?

Προλαβαίνω να κάνω τπτ μέχρι τη δευτέρα?

Μην με παραπέμψετε στο ρογιαλ κολετζ, το είδα....με 3 μήνες NHS δεν έχω δει τον κονσαλταντ μου παραπάνω από 10 φορές!

I need something quick and dirty that will do the job…

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχετε πορτφολιο?

Τι βάλατε μέσα?

Προλαβαίνω να κάνω τπτ μέχρι τη δευτέρα?

Μην με παραπέμψετε στο ρογιαλ κολετζ, το είδα....με 3 μήνες NHS δεν έχω δει τον κονσαλταντ μου παραπάνω από 10 φορές!

I need something quick and dirty that will do the job…

εκτος των στανταρ (checklist of competences ktl) βαλε αν εχεις κανενα referral letter, discharge summary, audit certificates, teaching sessions, hospital meetings ( με ημερομηνιες). Γενικως αρχισε να μαζευεις υπογραφες απο παντου... εγω αυτο κανω! κανονισε και κανενα meeting με τον consultant να υπογραψετε educational plan, αν δεν το εχεις κανει ηδη...

goodluck ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΚΟΚΝΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ... ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛ ΙΣΩΣ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΣΤΟ ΕΥΡΥΤΕΡΟ ΛΟΝΔΙΝΟ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για όσους δεν μπορούν να χειριστούν σωστά την αγγλική γλώσσα, οι παρακάτω φράσεις θα τους βοηθήσουν σημαντικά στην συνέντευξη!

Are you working me? Με δουλεύεις?

You changed my lights Μου άλλαξες τα φώτα

Welcome my eyes the two Καλώς τα μάτια μου τα δυό

Fart me a stonewall of bullocks! Κλάσε μου μιά μάντρα αρχίδια

Better five and in hand than ten and waiting Κάλιο 5 και στο χέρι παρά 10 και καρτέρι

Better donkey-bonding than donkey-searching Κάλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε

It says! Λέει

It counts Μετράει

I've played them! Τα έχω παίξει

I made her lottery! Την έκανα λαχείο

I stayed bone! Έμεινα κόκκαλο

saw the Christ soldier. Είδα τον Χριστό φαντάρο

It happened the come to see. Έγινε το έλα να δείς

Like the unfair curse. Σαν την άδικη κατάρα

Something's running down to the gypsies. κάτι τρέχει στα γύφτικα

It didn't sit on us.Δεν μας έκατσε

He gives her to me. Μου την δίνει

You take him and you incline Τον παίρνεις και γέρνεις

It brakes her to me. Μου την σπάει

You owe me your horns.Μου χρωστά τα κέρατα του

Who pays the bride. Ποιός πληρώνει την νύφη?

He doesn't understand Christ. Δεν καταλαβαίνει Χριστό!

Your mind and a pound and the painter's brush.Tα μυαλά σου και μιά λύρα και του μπογιατζή ο κόπανος

I came out of my clothes. Βγήκα από τα ρούχα μου

This place is at Devil's mother. Αυτό μέρος είναι στου διαόλου την μάνα

It rains chair legs. Βρέχει καρεκλοπόδαρα

Hairs curly. τρίχες κατσαρές

I don't have face to come out in society. Δεν έχω πρόσωπο να αντικρίσω την κοινωνία

How from here morning morning? Πώς από δώ πρωϊ πρωϊ?

I don't know my blindness.Δεν ξέρω την τύφλα μου

The Blind man's rights του στραβού το δίκιο

I see it pale. Τα βλέπω χλωμά

Ηe is dewatered! Αυτός είναι ξενέρωτος

You are for the festivals. Είσαι για τα πανηγύρια

Three-blanket party. Τρικούβερτο γλέντι

I don't chew. Δεν μασάω

Does the goat chew taramas? Μασάει η κατσίκα ταραμά?

Slow the cabbages! Σιγά τα λάχανα

Catch the egg and give it a haircut. Πιάσε το αυγό και κούρευτο!!

Are we gluing coffee pots? Μπρίκια κολλάμε?

Marrows drums! Κολοκύθια τούμπανα

I made them salad Τα έκανα σαλάτα

I have spit them. Τά έφτυσα

He ate bunch. Έφαγε μπουκέτο

I took them to the scul Τα πήρα στό κρανίο

Slow the very oil Σιγά τον πολυέλαιο

Whatever you remember you are glad. ¨Οταν θυμάσαι χαίρεσαι

Are you asking and the change from over? Μου ζητάς και τα ρέστα?

Glass! Τζάμι!

We drank him. Τον ήπιαμε

I confused my thighs. Μπέρδεψα τα μπούτια μου

He farted me fat. Με έκλασε χοντρά

The whore's fence. Της πουτάνας το κάγκελο

Of the gay! Του πούστη!

She's taking him. Τόν παίρνει

The bad your weather! Τον κακό σου τον καιρό

With this ide to sleep. Απο αυτό το πλευρό να κοιμάσε

Your eye The crosseyed! Το μάτι σου το αλλήθωρο

I am dogbored. Σκυλοβαριέμαι

We did black yes to see you Κάναμε μαύρα μάτια να σε δούμε

Like the snooooows! Σαν τα χιόνια

He made us the three two. Μας έκανε τα τρία δύο

I took the third the longest. Πήρα τό τρίτο το μακρύτερο

Shit and fromshit. Σκατά και απόσκατα

At the end they shave the groom. Στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό

To say the figs figs and the tub tub! Να λέμε τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη

You do accounts without the hotel owner. Λογαριάζεις χωρίς τον ξενοδόχο

The madness doesn't go to the mountains. Η τρέλα δεν πάει στα βουνά

Better your eye goes out than your name. Καλύτερα να σου βγεί το μάτι παρά το όνομα

Will I take out the snake from the hole? Θα βγάλω το φίδι από την τρύπα?

He sleeps with the hens. Κοιμάται με τις κότες

He stuck me to the wall. Με κόλλησε στον τοίχο

I'm sitting on ignited coals. Κάθομαι σε αναμένα κάρβουνα

You will eat wood. Θα φάς ξύλο

In the boil the iron sticks Στην βράση κολλάει το σίδερο

He sat me on the neck. Μου έκατσε στό σβέρκο

You balded me! Καράφλιασα Με καράφλιασες

pierce my nose! Να μου τρυπίσεις την μύτη

You took my ears with the music. Μου πήρες τα αυτιά με την μουσική

Has the weather turnings. Έχει ο καιρός γυρίσματα

He does the duck. Κάνει την πάπια

In the down down of the written. Στο κάτω κάτω της γραφής

He does the dead bug. Κάνει τον ψόφιο κοριό

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΙ ΒΑΣΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΗΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗΣ

10 Ways to Blow the Interview

By Kate Lorenz, CareerBuilder.com Editor

Information abounds regarding what you should say in an interview. But it can be just as important to realize what not to say. It is also imperative to note that what you say say can be communicated through both your words and actions.

1. You arrive late to the interview.

What it means: "I really don't care about getting this position."

Arrive a healthy 15 minutes before your scheduled appointment to give you time to collect your thoughts, review your notes and make a good first impression.

2. You're rude to the receptionist.

What it means: "I'm difficult to get along with."

Receptionists are the gate keepers and it's their job to be the eyes and ears of the company," cautions Lauren Milligan, founder and CEO of ResuMAYDAY, Inc. Besides, if hired, you may need their cooperation one day.

3. You answer questions with trite or cliché responses.

What it means: "I'm just one of the crowd."

Telling the interviewer you are a perfectionist and expect too much of yourself is sure to elicit a yawn, if not a discreet roll of the eyes, Milligan warns. Prepare potential responses ahead of time to avoid relying on the usuals.

4. You don't ask questions.

What it means: "I'm not that interested in your company."

The interview should be a two-way conversation "to determine if you are the right fit for the company, and if the company is the right fit for you," Milligan says. Use the interview to gather as much information about your potential new position as possible.

5. You answer the standard "Tell us about yourself," with "What would you like to know?"

What it means: "I have nothing special to offer this company."

This is your opportunity to steer the conversation into areas where you truly shine. Don't waste this chance by appearing to lack any outstanding qualities you want to share. And please don't start with where you were born. Focus on your career unless your birthplace is relevant to the job.

6. You use inappropriate language.

What it means: "I'm unprofessional and if it shows in the short span of an interview, imagine what I'll be like in the office."

Even if they're only mild and somewhat acceptable words, there still is no place for them in the interview.

7. You trash-talk your former boss.

What it means: "I have no discretion; I'll blab any inside information."

"If you left your prior job on poor terms, you need to put this relationship in a positive light for the interview," Milligan advises. "Even if your boss was to blame." You never want to bring negativity or antagonistic emotions into the interview. Keep it positive and upbeat.

8. You ask the interviewer to not contact your former employer.

What it means: "I have something to hide."

Even if you do not get along with your boss, you can always name someone else in the organization as a reference.

9. You exaggerate your accomplishments or credentials.

What it means: "I'm not good enough on my own merits, so I need to lie to make myself look good."

A skilled interviewer can easily identify fabrications in your background or experience. State your qualifications with confidence. You don't have to be Superman to get hired; you just have to be right for the job.

10. You don't thank the interviewer.

What it means: "I have no manners."

Forgetting to thank your interviewers in writing for their time can take the luster from even the most stellar interviewee

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατ'αρχην θα ηθελα να ζητησω την ανοχη σας γιατι θα αναφερθω σε ζητηματα που ενδεχομενως εχουν λυθει - απαντηθει ηδη. Ωστοσο η πληροφορηση μου μου λεει αλλα :-(

1. Εμεις δεν μπορουμε να κανουμε αιτηση για f1, f2 παρα μονο για f2 stand-alone posts? Αυτες ανακοινωνονται στο bmjcareers ή ακολουθουμε τη διαδικασια αιτησεων του mtas?

2.Ποσο ευκολο ειναι αφου τελειωσεις το f2 να βρεις st1 και κατα ποσο θα "υποχρεωθείς" να προσπαθησεις να "μπεις στο συστημα" μετα απο ftsta ή και career posts?

3.Εφοσον μπεις στα st και παρεις ntn ειναι βεβαιο οτι θα τελειωσεις?

4.ποσο απαραιτητα ειναι τα mrc? Όσοι κανατε αιτησεις τα δωσατε?

Ευχαριστω πολυ και καλη τυχη σε οσους εχουν interviews

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια εχω μια απορια....εκανα αιτηση στο gmc για εγραφη και μου ειπανε οτι δεν μπορω να κανω για foul registration αλλα μονο για provisional....ξεχασα να πω οτι εχω το πτυχιο μονο......εγω ηθελα να γραφτω για να κανω f2 standalone post για τα οποια μου ειπανε οτι θελω foul registration<ααααα και εαν θελω foul αποδειξη για 12 μηνες εργασια....τα γνωστα>... εαν ενδιαφερομαι για τετοια θεση emconfused .......ειναι φυσιλογικο με 6 χρονια πτυχιο να μην σου κανουν εγραφη σε foul....;Στο σαιτ λεγατε οτι γινεται........Και τωρα τι κανω δεχομαι αυτα που μου λενε και παω απο f1 και περιμενω το Νοεμμβρη;Ειμαι να σκασω.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αίτηση για ST1 χειρουργικής μπορείς να κάνεις χωρίς FY?

Τι σημαίνει το "Evidence of achievement of Foundation competencies by August 2007 in line with GMC standards/Good Medical Practice including Good clinical care" στο ST1 surgery person specifications?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια εχω μια απορια....εκανα αιτηση στο gmc για εγραφη και μου ειπανε οτι δεν μπορω να κανω για foul registration αλλα μονο για provisional....ξεχασα να πω οτι εχω το πτυχιο μονο......εγω ηθελα να γραφτω για να κανω f2 standalone post για τα οποια μου ειπανε οτι θελω foul registration<ααααα και εαν θελω foul αποδειξη για 12 μηνες εργασια....τα γνωστα>... εαν ενδιαφερομαι για τετοια θεση emconfused .......ειναι φυσιλογικο με 6 χρονια πτυχιο να μην σου κανουν εγραφη σε foul....;Στο σαιτ λεγατε οτι γινεται........Και τωρα τι κανω δεχομαι αυτα που μου λενε και παω απο f1 και περιμενω το Νοεμμβρη;Ειμαι να σκασω.....

κανονικα πρεπει να δικαιουσαι full .Μηπως εχεις παρει πτυχιο απο χωρα εκτος εε και δεν εχεις την ανγνωριση?

μια χαρα ειναι το f1 .Μπαινεις στο συστημα ομαλα και εξασφαλιζεις θεση στο st.....

αίτηση για ST1 χειρουργικής μπορείς να κάνεις χωρίς FY?

Τι σημαίνει το "Evidence of achievement of Foundation competencies by August 2007 in line with GMC standards/Good Medical Practice including Good clinical care" στο ST1 surgery person specifications?

ναι, μπορεις .Απλα θα πρεπει να εχεις κανει τουλαχιστον αγροτικο και κανα χρονο ειδικοτητα ( η ειδικοτητα ειναι πιο σημαντικη, αν οχι απαραιτητη) , αλλιως πως θα καλυψεις τα competences του foundation? ?????

αν δεν κανεις αφροτικο -ειδικοτητα ελλαδα, τοτε κι εσυ παιρνεις το δρομο του Foundation ( που επαναλαμβανω ,μια χαρα τελειο ειναι!)

Κατ'αρχην θα ηθελα να ζητησω την ανοχη σας γιατι θα αναφερθω σε ζητηματα που ενδεχομενως εχουν λυθει - απαντηθει ηδη. Ωστοσο η πληροφορηση μου μου λεει αλλα :-(

1. Εμεις δεν μπορουμε να κανουμε αιτηση για f1, f2 παρα μονο για f2 stand-alone posts? Αυτες ανακοινωνονται στο bmjcareers ή ακολουθουμε τη διαδικασια αιτησεων του mtas?

2.Ποσο ευκολο ειναι αφου τελειωσεις το f2 να βρεις st1 και κατα ποσο θα "υποχρεωθείς" να προσπαθησεις να "μπεις στο συστημα" μετα απο ftsta ή και career posts?

3.Εφοσον μπεις στα st και παρεις ntn ειναι βεβαιο οτι θα τελειωσεις?

4.ποσο απαραιτητα ειναι τα mrc? Όσοι κανατε αιτησεις τα δωσατε?

Ευχαριστω πολυ και καλη τυχη σε οσους εχουν interviews

1.Μπορουμε .Υπαρχουν εδω μεσα παιδια που εκαναν F1 και μετα F2.Μπορεις και κατευθειαν F2.Για F1 , πρεπει να μην εχεις κανει full regιstration .

2.οσο ευκολο ή δυσκολο ειναι για ολους οσους ειναι μεσα στο συτημα .παντως καλυτρα να εισαι μεσα , παρα εξω( ελλαδα)

3.ρε συ.....τιποτα δεν ειναι βεβαιο σ΄αυτη τη ζωη , γιατι να ειναι αυτο?

το συστημα , για να το ακολουθησεις εως το τελος , θελει προσπαθεια και διαβασμα .Ολα αυτα δεν ειναι ευκολα ουτε τα κανουν ολοι

4.Δεν ειναι απαραιτητο.Απλα , αν το εχεις βοηθας ακομα περισσοτερο τον εαυτο σου προκειμενου να εισαι αυτος που θα παρουν .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστω. Οσο για το 3 εχεις δικιο. Απλα εννοουσα οτι αν υπαρχουν π.χ 50 θεσεις st1 και 15 θεσεις st2 δεν ειναι και τοσο βεβαιο οτι θα τελειωσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδια εχω μια απορια....εκανα αιτηση στο gmc για εγραφη και μου ειπανε οτι δεν μπορω να κανω για foul registration αλλα μονο για provisional....ξεχασα να πω οτι εχω το πτυχιο μονο......εγω ηθελα να γραφτω για να κανω f2 standalone post για τα οποια μου ειπανε οτι θελω foul registration<ααααα και εαν θελω foul αποδειξη για 12 μηνες εργασια....τα γνωστα>... εαν ενδιαφερομαι για τετοια θεση emconfused .......ειναι φυσιλογικο με 6 χρονια πτυχιο να μην σου κανουν εγραφη σε foul....;Στο σαιτ λεγατε οτι γινεται........Και τωρα τι κανω δεχομαι αυτα που μου λενε και παω απο f1 και περιμενω το Νοεμμβρη;Ειμαι να σκασω.....

κανονικα πρεπει να δικαιουσαι full .Μηπως εχεις παρει πτυχιο απο χωρα εκτος εε και δεν εχεις την ανγνωριση?

μια χαρα ειναι το f1 .Μπαινεις στο συστημα ομαλα και εξασφαλιζεις θεση στο st.....

.....

οχι καμια σχεση........και εμενα αυτο μου κανει εντυπωση....δηλ αλλα λενεσε μενα αλλα σε αλλους?τελικα με πτυχιο απο ελλαδα εχεις foul h provisional registration?Α δεν ειπα και το αλλο το κουλο θελουν reference....οπου εκανα πρακτικη....απο στρατο.....και μαλιστα επειδη εβαλα 2 μοναδες μου λενε απο καθε μοναδα....απο την ολυμπιαδα που ημουνα εθελοντης......και ολα αυτα οχι παλιοτερα των 3 μηνων....... :antegeia: <εχει κανεις τηλ της Αγγελοπουλου?Γιατι ταγραφεια της ολυμπιαδασ εκλεισαν απο το Μαι 2005>Και το κορυφαιο εβαλα οτι το φθινωπορο εκανα ιδιαιτερα αγγλικα......και απο εκει βεβαιωση.....καλα ενα κενο δεν δεχονται?Εχω κατι νευρα τωρα......μα καλα τοσο τυπικοι.....αντε τωρα νατρεξω ναβρω τα χαρτια ολα αυτα.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστω. Οσο για το 3 εχεις δικιο. Απλα εννοουσα οτι αν υπαρχουν π.χ 50 θεσεις st1 και 15 θεσεις st2 δεν ειναι και τοσο βεβαιο οτι θα τελειωσεις.

Φιλε, αμα βρεις θεση ST1 καθαρισες με το θεμα ειδικοτητα. Αμα υπαρχουν 10 θεσεις ΣΤ1, θα υπαρχουν και 10 θεσεις ΣΤ2, ΣΤ3 κτλ. Δε χρειαζεται να ξανακανεις αιτηση ουτε ιντερβιου ξανα μεχρι να τελειωσεις την ειδικοτητα! Αρα αμα βρεις ΣΤ1 ειναι σιγουρο οτι θα τελειωσεις, εκτος πια κι αμα κανεις καμια χοντρη βλακεια αλλα αυτο μπορει να συμβει σε οποιαδηποτε δουλεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας!

Είμαι καινούργιος εδώ και μάλλον ήρθα για να μείνω...

Καλά, τόσο δύσκολο είναι να γραφτείς στο GMC;;;

Εγώ αύριο έχω ραντεβού στο Βρετανικό Συμβούλιο, Θεσ/νίκη, για να τους δώσω ότι μου ζητήσανε για να τα στείλουν και να γραφτώ....δεν κάνω καλά;;;

μια χαρα! κι εγω αυτο εκανα :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σας!

Είμαι καινούργιος εδώ και μάλλον ήρθα για να μείνω...

Καλά, τόσο δύσκολο είναι να γραφτείς στο GMC;;;

Εγώ αύριο έχω ραντεβού στο Βρετανικό Συμβούλιο, Θεσ/νίκη, για να τους δώσω ότι μου ζητήσανε για να τα στείλουν και να γραφτώ....δεν κάνω καλά;;;

μια χαρα! κι εγω αυτο εκανα :)

emnysta Και μετά τι έγινε;;;

Αν κατάλαβα καλά, είσαι σε ST τώρα; Τι ειδικότητα κάνεις;

Έχοντας κάνει αγροτικό μπαίνω σε F2 ή.....;;;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμ, ετσι που χασμιουριεσαι , τι να σου πω ????θα τα ξεχασεις μεσα σε 2 λεπτα....

ασε που ειναι και προσωπικα δεδομενα και μου ζητας να τα ξερασω μπροστα σε ολους......α πα πα πα πα ....... :rolleyes:

μετα εκανα πολλα και διαφορα.....και θα κανω και αλλα ...και αλλα ...και αλλα.....

υγ ναι, εχοντας κανει αγροτικο μπαινεις ανετα σε F2!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΗΙ

Εχει κανεις απο τους μεταναστες στη Γηραια Αλβιωνα δωσειηδη συνεντευξη για Παθολογια ΣΤ1?

Τι ρωτουν τελικα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.