Jump to content

Ατάκες πραγματικές και αστείες


Recommended Posts

Eγώ στον αδερφό μου όταν μπαίνει στο σπίτι ερχόμενος από γυμναστήριο :

" Καλώς τ΄αρχ...α μας τα δυό !" :P

Φυσσικά προφανής θεωρείται και η απάντησή του ! Η αποθέωση των οικογενειακών σχέσεων λέμε !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Last Reply
Πρωτη μερα στην Ιταλια....οι λεξεις που'ξερα ηταν ciao,grazie,buongiorno...κλασικα πραγματα περιορισμενα!Ειμαι μεσα στο λεωφορειο....φουλ απο κοσμο με 2 ελληνιδες (με πηγαιναν στο ινστιτουτο οπου θα'ρχιζα τα ιταλικα)....εγω στη μια ακρη οι αλλες στην αλλη εκατσαν ....φωναζω η καλη σου " εγω που θα κατσω;" στη λεξη "κατσω" το μισο για να μην πω ολοκληρο το λεωφορειο με κοιταζαν :wacko: Μα που να ξερω οτι κατσω=cazzo ειναι ο π....ς εμσορυ!!!! emblushemblushemblush

Ημουν κι εγώ ιταλία για ένα εξάμηνο μαζί με φίλες που σπούδαζαν οπότε μπαίνω φουριόζος στο αμφιθέατρο και λέω με υφάκι :"Ρε βλαμμένα, μου κρατήσατε κι εμένα καμιά θέση να κάτσω;"

Δεν είχα πάρει χαμπάρι οτι είχε ήδη μπει ο καθηγητής, οπότε ψιλοπάγωσε η αίθουσα! :blink:

Καταπίνω την ντροπή μου και φωνάζω πάλι στις φίλες μου : "Ρε γιατί δε μου είπατε ότι είχε μπει ο καραγίόζης!"

Οπότε γυρνά ο ιταλός καθηγητής που δυστυχώς για μένα είχε ελληνίδα μητέρα και μου λέει : <_< "Καθήστε κύριε...."

μερικές φορές είναι καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

O Aλμπέρτο Μαλεζάνι στην ιταλική αθλητική εφημερίδα "Corriere" :

"Η ομάδα μου μπορεί να διδάξει πολλά σε αρκετές ιταλικές". :P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

'Ημασταν ΄Αρτα στο κέντρο εκπαίδευσης υγειονομικού... Όλοι ψαρωμένοι... Μας πλησιάζει ένας λοχίας (εμείς νομίζαμε ότι ήταν τουλάχιστον στρατηγός) με αέρα, μαγκιά, τσιγάρο και φραπέ... Και μας λέει...

- Ρε μάγκες ξέρει κανείς σας APOPERINAVAFI;

Όλοι ακούσαμε...

- Καβάφη;

- Όχι ρε... ΝΑ ΒΑΦΕΙ!!! :splats::splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Με κίνδυνο να γίνω γραφική...καθώς ιδέα δεν έχω από στρατούς κλπ... θα ρωτήσω:

Ε? :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προκειται για τα βελτιωμένα νεοελληνικά μερικών καραβανάδων...

APOPERINAVAFI= Από περί να βάφει... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ΚΑΛΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!

ΕΓΩ ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ...ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΜΕ ΤΟ `ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ`ΜΟΥ,ΤΟΝ 5ΧΡΟΝΟ ΟΡΦΕΑ:

-ΓΙΑΤΡΕΕΕΕΕΕΕ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΟΟ!!!!!

-ΟΧΙ ΒΡΕ ΟΡΦΕΑ ΜΟΥ,ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ,ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ,ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ!!

ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ 1 ΛΕΠΤΟ ΒΑΘΙΑΣ ΠΕΡΙΣΥΛΛΟΓΗΣ...

-ΣΩΣΤΑ ΓΙΑΤΡΕEE!!!!!ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!!ΠΡΩΤΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ!!!!

:blink::splats: Κ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΓΑΤΕ ΣΕ LIVE...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου φαίνεται κάπου υπάρχει ειδικό τοπικ για τον Γκουσγκούνη.... θα ψάξω.. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος (σήμερα έχουμε και συναυλία...νταξ δε θα προλάβω...) ;)

Λοιπόνννννννν...ναι το βρήκα, και μεταφέρονται όλες οι ατάκες από ταινίες, Γκουσγκουνικές και μη. Εξάλλου το τοπικ λέει ατάκες πραγματικές ;)

Το τοπικ είναι "Χωρίς εσένα τα σημερινά αισθήματα θα ήταν φολίδες του χτές!" ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προ ολίγου, εγ'ω στο περίπτερο, ψάχνω περιοδικό να περάσει η ώρα μας.Σεμνά ενδεδυμένη (ένα τζινάκι και ένα μπουφανάκι, χαλαρά). Πίσω μου 2 τύποι ψάχνουν για "ακατάλληλου περιεχομένου" περιοδικό και λένε (τάχα μεταξύ τους και διόλου χαμηλοφώνως ) : " Ρε μαλάκα, να πάρουμε το όλα με τη Λόλα !"

Είχε πολύ γέλιο η φάση, καθώς προφανώς βρήκαν έναν ιδιότυπο τρόπο για "φλερτ" (ο θεός να το κάνει!). Πληρώνοντας τη γυναίκα στο περίπτερο, μου απάντησε με ένα εξαιρετικό χαμόγελο συμπαράστασης ! Ε, ρε γέλια !! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο Ραβαϊσιον που είχαμε πάει για μάσα μέχρι τελικής πτώσης :splats:

Παραγγελία ήρθε να πάρει ο αγαπητός "δεν θυμάμαι τ'όνομά του" που και καλά με φλερτάρει και που για το εν λόγω φλερτ έχουν διατυπωθεί διάφορες κακοήθιες κατά καιρούς :P

Πέρα από τον γύρο κοτόπουλο που παραγγείλαμε, ζητήσαμε και μια τυροκαυτερή για να μας την βάλει στη μέση να την τσακίσουμε και οι δυο (moi et Jul). Το "παιδί" ωστόσο είχε τις ενστάσεις του:"Να μην την φέρω στο τραπέζι την τυροκαυτερή; Στη μέση τη θέλετε; :o Εγώ ξέρω πως στη μέση βάζουν έμπλαστρο" :blink::wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φοιτήτρια που είναι alien

-Τι ακτινογραφία θα ζητήσουμε σε κάταγμα βραχιονίου?

-ΝΟΚ....

Σχόλιο: κυκλοφορεί σαν ιστορία

αφού της άρεσε της κοπέλα σαν όνομα.....να μην την αναφέρει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καθόμαστε με κάτι παιδιά, παρέα, αγόρια/κορίτσια. Κάποια στιγμή λέει η μια κοπέλα (και καλά αθώα κλπ) σ' ένα απ' τα αγόρια:

-Θέλεις να ... (κάτι άσχετο, δεν το θυμάμαι τώρα) ;

Η απάντηση (από τον μπρούταλ τύπο :o ):

-Δε θα μου λες εμένα «να...»!! :angry:

Και η κοπέλα:

-Βρε δε πα να ... :lol::lol::lol:

emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια φιλη απο Καλαματα που σπουδαζει Σαλονικα....φιλοξενει καλαματιανο φιλο της...πανε για φαγητο εχοντας τον προειδοποιησει πριν "εδω λεμε σουβλακι οχι καλαμακι...χτυπητη οχι τυροκαφτερη" κτλ...

Οποτε φτανουν να παραγγειλουν στο γυραδικο της γειτονιας...κ ξεκιναει να λεει ο τυπας τι θελει...οποτε γεματος αγωνια λεει στη φιλη μου "Τη μαγιονεζα πως τη λενε εδω?" :P

emclapemclappingemclapemclappingemclapemclapping

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Εγώ με τη μάνα μου συζητάμε για ένα γνωστό που κάνει ειδικότητα Αμερική και παίρνει καλά λεφτά. Κι εκείνη απαξιωτικά για τις ειδικότητες στο εξωτερικό μου απαντά : "Άμα δεν είσαι στο σπίτι σου. Και σιγά τα λεφτά που παίρνει. Τα @ρχίδι@ του Καρ@μπελα και το μουν! τσ΄Ελένης".

Εγώ με το στόμα ανοιχτό. Ε, ρε τι μαθαίνουν οι μανάδες άμα νυχτοπερπατάνε σπίτι τους !! Χεχεχε :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...και το μουν! τσ΄Ελένης".

Της Χάιδως ειναι το σωστο,οχι της Ελενης :lol: !!

Εβλεπα πριν πολλα χρονια στην τηλεοραση μπασκετ Αρης-Ηρακλης...δεν πηγαινε πολυ καλα η ομαδα και(ως συνηθως) χαναμε και οι οπαδοι εβριζαν το διαιτητη,τη γυναικα του,τα παιδια του,τη γατα του και τα κεραμμιδια του σπιτιου του...Απο τα μεγαφωνα του γηπεδου ακουστηκε: "Φιλαθλοι,προστατεψτε την ομαδα μας,ο διαιτητης απειλει να διακοψει το παιχνιδι!!" Και τοτε αρχιζουν οι Αρειανοι εν χορω: "Στ' @ρχιδι@ μας,πορο πορο πομ περο περο πορο πορο πομ πομ"!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η διαφορά ανάμεσα στη βλακεία και την εφυϊα, είναι ότι η εφυϊα έχει όρια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Just read dinaras! ;)

Θρυλικές ατάκες...

Οποτε φτανουν να παραγγειλουν στο γυραδικο της γειτονιας...κ ξεκιναει να λεει ο τυπας τι θελει...οποτε γεματος αγωνια λεει στη φιλη μου "Τη μαγιονεζα πως τη λενε εδω?"

Εγώ πάντως όταν βρίσκομαι χάμω αναρωτιέμαι πως λένε το «κοντοσούβλι»... <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ημουν με ενα φιλαρακι στο προαυλιο της σχολης και χαζευαμε τα γκομενακια που κατεβαιναν απο τη Γραμματεια...Οποτε διεξαγεται ο παρακατω διαλογος...

Γ.(ο φιλος μου): "Πωωωωω,ρε μ@λ@κ@,τι emkwlos αρα ηταν αυτη!!"

Αρειανος: "Kαλα,δεν ντρεπεσαι ρε αρραβωνιασμενος ανθρωπος?"

Γ. : "Α,εγω με τις αλλες γυναικες ειμαι σαν τα σκυλια με τα αυτοκινητα...τρεχουν πισω τους γαβγιζοντας,αλλα δεν τα καβαλανε :lol::lol::lol: !!"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μαλώνει ένας ταρίφας με ένα οδηγό 2κύκλου οπότε ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος:

- Γ@&ώ τη μάνα σου...

Οπότε γυρνάει κι ο άλλος απαθέστατος κι απαντά

- Γ@%ώ το γούστο σου ρε φίλε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια παρέα έχει κουβέντα για τη συμπεριφορά απέναντι στις γυναίκες. Ένας λέει (γενικά μιλώντας):

Δεν είναι κακό να είσαι μαλάκας. Πολύς κόσμος είναι μαλάκας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Εγω:Νιωθω μια ναυτια...λες να ειμαι εγκυος? :wacko:

Αν:Αν εισαι μαλλον ερχεται η δευτερα παρουσια... :unsure:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Συνοδεύω μια καλή μου φίλη στο γιατρό-ορθοπεδικό γιατί είχε ένα ατύχημα και ο ώμος της την πονούσε.

Μαρία:μπλα, μπλα, μπλα και από τότε μου πονάει ο ώμος μου.

Γιατρός (γλυκοκοιτάζει την bella Mαρία και με επιστημονικό ύφος ρωτάει):Δηλαδή σε ποιες κινήσεις πονάτε?

Μαρία: Xμ...για παράδειγμα, δεν μπορώ να ξεκουμπώσω το σουτιέν μου.

Γιατρός (περιχαρής): A, μα δεσποινίς μου αφήστε σε άλλους αυτές τις δουλειές !!! :splats::splats::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.