Jump to content

Ατάκες πραγματικές και αστείες


Recommended Posts

Για την 25η Μαρτίου, άκουσα τα εξής:

Γιορτάζουμε την απελευθέρωση από τους Γερμανούς...

Τον εθνικό ύμνο έγραψε ο Καβάφης, σύμφωνα με κάποιον, ο Παλαμάς σύμφωνα με κάποιον άλλο, αλλά πιο κοντά έπεσε μια κοπέλα, που θυμόταν ότι μοιάζει με ψάρι και είπε ότι τον εθνικό μας ύμνο έγραψε ο Γαριδάς! :wacko:

Και ένα προχθεσινό από την Πνευμονολογία. Βλέπουμε μια αξονική στον θάλαμο και η ειδικευόμενη επιμένει ότι υπάρχει μια σκίαση στον δεξιό πνεύμονα. Επιμένει, αλλά κανείς άλλος δεν βλέπει την σκίαση, οπότε παίρνει την κατάσταση στα χέρια της και μας δείχνει... την αορτή! :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Last Reply

Χαχαχα! Ή, μάλλον, ωχωχωχ! Γιατί περί τραγωδίας πρόκειται...

Υποψιάζομαι ποια θα μπορούσε να είναι, αν & θα μπορούσε να είναι οποιαδήποτε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ερώτηση: - Πόσες μέρες έχει ένα ΈΤΟΣ?

Απάντηση: - Εχμ... 365!

Ερώτηση: - Kαι πόσες μέρες έχει ένα ΔΙΣΕΚΤΟ έτος?

Απάντηση: - Εχμ..... επτακόσιες(υπολογισμοί)είκοσι....? Όχι, όχι... εχμ.... επτακόσιες(υπολογισμοί)τριάντα...? Ναι, ναι... επτακόσιες τριάντα! Τόσες δεν είναι???

Ντοοοινγκ! :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Πριν από 3-4 χρόνια είδα λίγο από επεισόδιο της «Λάμψης» , το σήριαλ του Φώσκολου…

Η ατάκα που μου έμεινε και με έκανε να ξεσπάσω σε γέλια έχει ως εξής :

Ο πατέρας , Γιάγκος, στέκεται δίπλα στο πτώμα μια γυναίκας , με την οποία είχε συνάψει σχέση στο παρελθόν αποκτώντας μάλιστα κι ένα παιδάκι. Στον ίδιο χώρο βρίσκεται και ο γιος του που σκόπευε να παντρευτεί αυτή την κοπέλα.

Μένουν κι οι δυο εμβρόντητοι καθώς μαθαίνουν από τη μάνα της κοπέλας ότι η νεκρή είναι νόθα κόρη του Γιάγκου….μετά το ισχυρό σοκ , ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος μεταξύ γιου και πατέρα Γιάγκου:

Γιος: - ποια μοίρα μας έφερε ως εδώ;; να έχω ερωτευτεί την γυναίκα αυτή που είναι τελικά κι αδερφή μου…Θα φροντίσω εγώ το παιδί , που άφησε πίσω , γιατί είναι αδερφός και ανιψιός μου.

Γιάγκος: - όχι, εγώ θα αναλάβω την φροντίδα του παιδιού, που είναι και γιος και εγγονός μου….είμαι ο πατέρας του παιδιού και παππούς του ….

Δεν πίστευα στα αυτιά μου, όταν τα άκουσα…

:lol::P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άκουσα το εξής καλό σήμερα. "ο Χ έχει χαμηλά ημισφαίρια!!!!!!!!!!!!" (αντί για αιμοσφαίρια!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...
Winxm- τι κανεις;

Roadrunner-ποναω

Winmx-γιατι;

Roadrunner-Ο ΟΤΕ δε μου εβαλε βαζελινη κ τωρα ποναω!!!!

emgoal  emgoal

και η συνέχεια γιατί όταν κάνει μία δουλειά την κάνει μισή...

RoadRunner says:

hrthe o OTE

Winmx says:

emena o laimos k sunaxi

Winmx says:

xaxaxaxaxa

Winmx says:

kaloooooooo xaxaxaxa

RoadRunner says:

107? xwris fpa to net....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιλάω στο τηλ με τον Ορέστη... και παραπονιέμαι ότι δε βρίσκω τον έναν άνθρωπο από το χώρο μου να μπορώ να συνεννοηθώ....και πετάει το ανεπανάληπτο:

- Α ρε Μπαφ-Μπουφ (εγώ είμαι αυτή, δε θέλω σχόλια)...πάρτο απόφαση...οι καλλιτέχνες είναι παραδομένοι σε μια επίφαση ελευθεριότητας...

:huh:

(μετά είπε και διάφορα άλλα για να μου ανεβάσει την αυτοπεποίθηση, αλλά ας μην τα βάλω καλύτερα.... :lol: )

emarright Σ'αγαπώ κι εγώ και το ξέρεις :wub::wub::wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Πριν 2½ χρόνια....είχα συναυλία στο Δημοτικό Θέατρο Πειραιά....και είχα αργήσει...οπότε παίρνω ένα ταξί και εκτυλίσσεται ο παρακάτω σουρεαλιστικός διάλογος:

Ταξιτζής: Πού πάμε?

Εγώ: Δημοτικό Θέατρο Πειραιά.

Ταξιτζής: Μπα? Τι εκδήλωση έχει?

Εγώ: Εμένα :blink::wacko:

(δε θέλω σχολιάκια από γνωστούς βλαχοτεξανούς εεεε???? emdevil )

emfly

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε ποιούς αναφέρεσαι ρε Μπαφ-Μπουφ? Αφού όλοι ξέρουμε πόσο (δι)άσημη και (αν)επιτυχής είσαι...

Τι παίζατε εκείνο το βράδυ, τον "Κατηραμένο Όφη"?

Οφείλω πάντως να ομολογήσω ότι οι ταξιτζήδες έχουν διαβολεμένη πέραση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Παρακαλώ. Μπαφ-Μπουφ έχει δικαίωμα να με φωνάζει ΜΟΝΟΝ ΕΝΑΣ :angry:

Φωραί παίζαμε για την πληροφόρησή σου (ελπίζω να ΄χεις υπόψη σου)

emarright Ως προς τους ταρίφες που έχουν μεγάλη πέραση: για να το λες εσύ, κάτι παραπάνω θα ξέρεις :splaaaats:emfly

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θεϊκή ατάκα που έγραψαν κάποιες παλιοσειρές για τον Παπακαλιάτη στη μονάδα όπου πήγε για τη βασική εκπαίδευση...Υλικού πολέμου νομίζω...

" Κλείσε τα μάτια και άνοιξε τα λέπια! "

Ουααχαχαχαχαχαχαααααααα! emgoalemgoal:splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Πήγα σήμερα -ώς φοιτήτρια ιατρικής και καλά- σε ενα σπίτι ,που ειχαν συγκεντρωθεί αγοράκια 1ης λυκείου για μια εργασία τους για το AIDS. Ειχα ετοιμάσει το κατιτίς μου με πληροφορίες και εικόνες που κατα τη γνώμη μου θα μπορούσαν να φανούν χρήσιμες σε ένα τέτοιο "ακροατήριο"...ετσι όπως καθόμασταν στο σαλόνι του σπιτιού , μπαινόβγαινε η μητέρα του ενός και στεκόταν πότε -πότε να ακούσει για λίγο...κάποια στιγμή δείχνω σχηματική απεικόνιση του ιου με κάθε τμήμα του να έχει και απο διαφορετικο χρώμα και ακούω το εξής απο τη μητέρα που έσπευσε και αυτή να ρίξει μια ματιά: "αααα!!!! τι ωραία χρωματάκια που έχει!!!!ομορφούλης ειναι..."

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλος μου απευθυνόμενος σε μπάρμαν:

-Μπορώ να σου δώσω 5 ευρώ και μετά να πιώ όσα ποτά θέλω;

Άφωνος ο μπάρμαν... :):):)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πριν κατι εβδομαδες ειμαι στο σπιτι τις αδερφης μου και παιζω το γατι μου χτυπαει το τηλεφωνω:

εγω: παρακαλω

Μαριζα: Γεια σας την Σαντυ θα ηθελα?

εγω: η Σαντυ δεν ειναι εδω, δεν ξερω αν ειναι στο αλλο σπιτι τις μητερας μας....

Μαριζα: εισαι ο αδερφος τις Σαντυς??? :antegeia::wacko::huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ σε ώρα μπαχαλέματος σε ένα από τα τελευταία εργαστήρια ιστολογίας πριν από την εξεταστική:

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ 5 ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ, 10 ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ;

Σαφώς επηρεασμένος από τον φίλο της προσφιλούς ΝΙΚΙΤΑ και βεβαίως την διαφήμιση1!! :blink:emdevilemheheemstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απόψε , μπροστά στην τηλεόραση, έκανα ζάπινγκ μεταξύ τριων καναλιών επιδιώκοντας να βλέπω εναλλάξ στιγμές απο τα προγράμματα ...ειχα πάρει λοιπόν το τηλεκοντρόλ υπο κηδεμονία μου...κάποια στιγμή ακούω την εξής ατάκα απο αγαπημένο μου άτομο, που ειχε ζαλιστεί απο το ζάπινγκ:

"τελικά ο άνθρωπος πρέπει στη ζωή του να έχει το πάνω χέρι σε όλα ...άν θέλει να περνά καλά πρέπει να ειναι σε θέση να έχει τον έλεγχο στα χέρια του

....ξεκινώντας ακόμη και απο το τηλεκοντρολ!"

:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αγαπημένη μου ξαδελφούλα 4,1/2 ετών όταν γύρισα σπίτι, αφού έτρεξε να με αγκαλιάσει με ρώτησε (όλο νάζι):

-Γύρισες επιτέλους!!! Με είδες στην τηλεόραση σήμερα;;;Ήμουνα καλή;;;

Είχε δει τη βάπτισή της στο βίντεο.

Μικρούλα μου emiloveyou σε παρακαλώ μην κλαίς τόσο όταν φεύγω. Με πονάει περισσότερο απ' όσο σου δείχνω. Εγώ χαζούλι μόνο μαζί σου νιώθω λίγο πιο ανθρώπινη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλος μου : Ρε συ...τελικά ακυρώθηκε αυτό το σκηνικό με την "Πήγασος";

Εγώ : μμμ...ναι...έτσι άκουσα...

Φίλος μου : Γιατί έτσι; Το είχαν σχεδόν σίγουρο...

Εγώ : Από ότι άκουσα αρρώστησε - και καλά - ο Αγγελόπουλος και τον τρέχανε σε ένα νοσοκομείο στη Γενεύη...

Φίλος μου : 'Εεεελα!!! Και τι έπαθε;

Εγώ : Είπαν ότι έπαθε κολπική μαρμαρυγή...

Φίλος μου : Τι είναι τούτο;;;

Εγώ : Ε...πού να στα λέω...κάτι στην καρδιά...

Φίλος μου : Έεεελα...καλά και παθαίνουν κολπική...πώς τοπες και οι άντρες;;; :D:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ Νο1:

Πριν από μερικά χρόνια ήμουν με τον κολλητό μου σε γνωστό club της παραλιακής...

Ο Γ. έχει τσεκάρει ότι η barwoman είναι πολύ εμφανίσιμη και πηγαίνει να παραγγείλει το ποτό του με πολύ άνετο στυλάκι. Ακολουθούν τα εξής:

Γ:(άνετος)Θα ήθελα ένα Johnie με πάγο...

BARWOMAN:(ψυχρά)Δεν έχουμε Johnie στο κατάστημα.

Γ:(πολύ άνετος)Και τι έχετε δηλαδή;

BARWOMAN:(πολύ ψυχρά) ΠΑΓΟ,ΠΟΛΥ ΠΑΓΟ!!!!!

ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ Νο2:

Καλοκαιράκι και ρεμβάζουμε στη σχολή πίνοντας καφέ.Η γράφουσα φορά ένα ασημένιο δαχτυλιδάκι σε δάχτυλο του ποδιού..

ΑΤΑΚΑ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΗ:

-Ρε σεις! η Α. αρραβωνιάστηκε! Κάποιος ζήτησε ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΗΣ!!!!

ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ Νο3:

Σουρρεαλιστικός διάλογος με sms ανάμεσα στη γράφουσα και το boyfriend αυτής:

ΗΙΜ:Έχω πετύχει στο ραδιόφωνο δεκαετία '60..Πρέπει να αναλύσουμε τον ρόλο του Αλέξη..(από το γνωστό τραγούδι)Ποιος είναι αυτός ο μαλ***,τι ρόλο έπαιξε στην ψυχοσύνθεση της παιδούλας του '60 και τι ρόλο παίζει στο millenium?

ΜΕ:Τι παίρνεις;Ότι κι αν είναι πάντως,είναι δυνατό!

ΗΙΜ:Δεν παίρνω κάτι,αυτό είναι το φυσικό μου.Εσένα δεν σε έχει παραξενέψει ποτέ ο Αλέξης;Εγώ τον βρίσκω ύποπτο πάντως...

ΜΕ:Τι σε νοιάζει εσένα για τον Αλέξη;Σε ενοχλεί;Άσε τον άνθρωπο να κάνει τη δουλειά του..Πάντως δεν πρέπει να είναι και τόσο ύποπτος,εγώ τόσα χρόνια διαβάζω

και ούτε μια φορά ο Αλέξης δεν έχει κρυφτεί πίσω από τις λέξεις.Τώρα αν έχει κάποιο ρόλο στο ότι σε πιάνει μια μελαγχολία όταν κοιτάς του Ράπτη τα βιβλία,αυτό πρέπει να διερευνηθεί..

ΗΙΜ:Αυτό λέω κι εγώ,να το διερευνήσουμε.Λέω να γράψω ένα βιβλίο για το θέμα.......

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΙΟΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.