Jump to content

Ατάκες πραγματικές και αστείες


Recommended Posts

Μιχάλη σύγκρινε το γνωστό μας campus από τα μαθητικά μας χρόνια με της Ιατρικής :P εκεί είναι το αστείο :D

:lol: καλά κι εγώ όταν ακούω campus αυτό είναι το πρώτο που έρχεται στο μυαλό!! Αλλά ρε συ έχει τύχει να χρησιμοποιήσω κι εγώ αυτή τη λέξη για να αναφερθώ στο συγκρότημα της ιατρικής (μεταξύ μας βέβαια emcolgate )!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Last Reply

Τρέηλερ "Παρά πέντε" :lol:

Σμαράγδα Καρύδη: "Είναι δυνατόν η μάνα να'ναι πιο κοντή απ'τα παιδιά της...?"

Ζουμπουλία: "Τι λες μαρή? Η μάνα του Φασούλα δηλαδή πόσο είναι, 2.50"???

emgoal:wacko::blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Εδώ και μέρες μια φίλη και συνάδελφος προσπαθεί να βρει τον καθηγητή κ. Κόκκινο όμως δεν έχει καταφέρει να περάσει από το Ωνάσειο και μια από τις προηγούμενες μέρες που τυχαίνει να είμαι στο σπίτι της, της προτείνω να βρούμε το τηλέφωνο του ιατρείου του όπως και γίνεται. Σηκώνει το τηλέφωνο ο ίδιος κ. Κόκκινος ο οποίος -πάντα ευγενέστατος- μας παραμπέμπει στη γραμματέα του και μας δίνει το τηλέφωνο στο οποίο θα τη βρίσκαμε το επόμενο πρωί στο Ωνάσειο.

Πρωινό τηλεφώνημα

Χριστίνα: Καλημέρα σας, μίλησα χθες με τον κύριο Κόκκινο και με παρέπεμψε σε σας για να κανονίσουμε ένα ραντεβού

Γραμματέας (τρία πουλάκια κάθονταν): Με ποιον?

Χριστίνα: Mε το Σάκη Ρουβά!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κέντρο υγείας επαρχιακής πόλης, ώρα 3 π.μ. Ήσυχη μέρα και ο αγροτικός την έχει πέσει για ύπνο. Ξαφνικά χτυπάει το τηλέφωνο και πετάγεται έντρομος από τον ύπνο του. Στη γραμμή είναι μία νεαρά κυρία έξαλλη, που του λέει: "Γιατρέ, έκανα σεξ με το φίλο μου και έσπασε το προφυλακτικό. Τί να κάνω τώρα, που είμαι και στη μέση του κύκλου μου;" Τώρα ο αγροτικός ήταν και λίγο νυσταγμένος, κουρασμένος, είχε ξεχάσει φαίνεται την επείγουσα αντισύλληψη (Norlevo και τα συναφή) και της λέει:

-"Τί να σας πω κυρία μου, δεν μπορείτε να κάνετε και πολλά πράγματα. Κάντε, ξερω γω, ένα κρύο ντους (!) και βλέπουμε...

- "Μα δε μπορεί γιατρέ, κάτι πρέπει να υπάρχει. κάτι πρέπει να γίνει!"

- " Δε μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο τώρα".

- " Μα γιατρέ δε μπορεί, δε γίνεται΄.."

Και ο γιατρός λίγο αγανακτισμένος επειδή η εν λόγω δεσποινίς είχε αρχίσει να γίνεται πολύ φορτική, απαντάει στην ψύχρα:

" Και τι θέλεις δηλαδή, να έρθω εκεί και να σου ρουφήξω το σπέρμα με καλαμάκι;" :lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο νοσοκομειο που δουλευα, ειχαμε την κυρια ταδε,γιατρο- διαβητολογο.

Ερχεται ασθενης το βραδυ και λεει: " Η κυρια ταδε, η σαχαροδιαβητικια, μηπως διανυκτερευει σημερα;"!!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο χτεσινό ταλεντ σόου του Alpha, γίνονται ακροάσεις. Πάει ένας υποψήφιος να διαγωνιστεί.

Υποψήφιος(προς την κριτική επιτροπή): Επειδή έχω σπουδάσει Βυζαντινή μουσική θα πω κάτι ανάλογο.

Ψινάκης(μέλος της κριτικής επιτροπής): Ποιο; Τη Υπερμάχω;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επειδη αυτη η εκπομπη ειναι οτι πρεπει για να συλλεγεις θεικες ατακες (πω πω τι γελιο χθες) παραθετω και γω αυτη που μου αρεσε... κυπριος που φιλοδοξει να κανει καριερα στο χωρο της show bizz "Ποια η σχεση σας με τη μουσικη?" απαντηση: "Παλια δουλευα μπαρμαν σε ταβερνα " (?!?!) λαμπρο μελλον ο τυπος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emquestionemquestionemquestionemeleos

Αυτό μου θύμησε μια στάμπα σε μπλουζάκι στο μοναστηράκι:

<Το livestyle είναι μαγικό, από μηδενικό σε κάνει νούμερο...>

Και με αυτό πήρα το βάπτισμα του πυρός... :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Μια παρέα συμφοιτητές συζητάμε για ταινίες και αναφερόμαστε στο ¨Μάτια ερμητικά κλειστά¨ του Κιούμπρικ. Λέμε λοιπόν αν μας άρεσε ή όχι η ταινία ,οπότε ένας συφοιτητής μας που ακούει και είναι αρκετά συντηρητικών απόψεων και προτιμήσεων(αλλά παιδί διαμάντι, καλή του ώρα, αγαπημένος φίλος) λέει:

Βρε παιδιά, πώς πάτε και βλέπετε τέτοιες ταινίες στο σινεμά; Με τέτοια θεματολογία; Υπάρχουν κι άλλα έργα διδακτικά, ου αξίζει να τα δει κανείς.

Οπότε πετάγεται ο φίλος μα ς ο Γιώργος ( με τρομερό χιούμορ)και του λέει:

Ναι, Η Εμμανουέλα!!!!!!!!!!!!! :splats::P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια μέρα θα ξυπνήσει και θα μ'αναζητήσει..

'ΑΝΝΑ,ΑΝΝΑ!!'..-> emnysta -> emsleep1 -> emsleeping

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν... δεν ξέρω αν θα γελάσετε, αλλά τη δεδομένη στιγμή και με το στυλάκι του παιδιού που την είπε (κυρίως αυτό!!) ήταν απίστευτη φάση!!!

Αναγνωστήριο μια απ' αυτές τις μέρες... αργά το απόγευμα... καμιά 10ρια άτομα να τριγυρίζουν πάνω απ' τα κεφάλια μας προς άγραν θέσης... Απέναντι απ' το "δράστη" είχε αφήσει τα πράγματά του ένα παιδί (που φαινόταν λίγοοο... ξεχωριστό να το πω... ψιλολουγκρίτσα να το πω... emblush ) και είχε βγει έξω... Πάει ένας τύπος και ρωτάει το φίλο μου:

- "Κάθεται κανείς εδώ;;"

- "Ναι", απαντά αυτός, "κάθονται δύο" (το "παιδί" που λέγαμε είχε μαζί και μια φιλενάδα του...)

- "Α, κρίμα.." μονολογεί ο άλλος... "Τότε να την αφήσω..."

- "Όχι ρε ρώτα τον, μπορεί να του αρέσει!!!!" :blink::lol:emgoal

emypoklinomaiemypoklinomaiemypoklinomai

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σήμερα στα Fridays τρώγαμε με το Αμελόπαιδο και λέω:

"Τώρα που παραιτήθηκε ο έφορος της ορχήστρας, ο καινουριος είναι λιγο άπειρος, σε βαθμό να μου λένε τα παιδιά μήπως αναλάβω όλα τα σύνολα. Άσε ρε, άμα συμβεί αυτό, τότε με βλέπω να μετακομίζω στο Γιαχνί...εμ Δαφνί" :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΧΩΡΙΣΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ, ΒΡΑΔΑΚΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ ΕΝΤΕΚΑ. ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΙΝΗΤΟ, ΤΟ ΣΗΚΩΝΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΗΝ ΜΟΥ. ΑΠΑΝΤΩ ΠΩΣ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ, ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ,ΕΝΩ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΞΕΠΑΤΩΝΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ, ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΓΕΜΑΤΟ ΤΟΥ ΤΟΝΟ :P:P:P:P:P:P:P !!!! ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΦΩΝΑΖΕΙ : "ΜΑ ΚΑΛΑ, ΠΟΣΕΣ ΕΙΣΤΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ!!!". ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΛΕΙΝΕΙ! ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ, ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΑΝ ΟΛΕΣ!!

ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΑΥΤΟ ΞΕΚΑΡΦΩΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΓΕΛΙΟ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΞΕΧΑΣΤΟ ! :P:P:P:P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ: Αμελί, δουλεύεις ακόμη για την αμνηστεία;

(η κοπέλα δουλεύει για την Ολυμπιακή Εκεχειρία)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το άκουσα στο ραδιόφωνο σήμερα:

Αγάπη μου, πάμε στα βλάχικα να φάμε κοκορέτσι σε σχήμα καρδιάς

Σε αγαπώ ζουζούνα μου.........

:P Ο έρωτας περνάει από το στομάχι :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στιχομυθία μεταξύ εμού και Λιστ:

Λιστ: ...μπλα μπλα... και μια σαραντάρα Ρωσίδα....

Τζουλ: Τι, υπάρχουν και 40άρες Ρωσίδες??? :blink: Νόμιζα ότι αυτές πεθαίνουν στα 25 τους λόγω κλίματος, σαν τα χάσκυ emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Ουυυ ψωνάρα!!! :P

Και κανένα σκυλάκι δεν ζεί πάνω απο 20 χρονάκια..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Δε βλέπω καμιά διαφορά.. :splats: Aπλά είναι θέμα κοπρόσκυλα ή poodle πολυτελείας emgoal
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στιχομυθία μεταξύ εμού και Λιστ:

Λιστ: ...μπλα μπλα... και μια σαραντάρα Ρωσίδα....

Τζουλ: Τι, υπάρχουν και 40άρες Ρωσίδες??? :blink: Νόμιζα ότι αυτές πεθαίνουν στα 25 τους λόγω κλίματος, σαν τα χάσκυ emgoal

Να ζήσεις Jul!! Αυτό ήταν όντως κορυφαίο!!!!! :lol::lol::lol:emrockon

( ο Liszt σε κλωνοποιημένη έκδοση)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.