Jump to content

Ατάκες πραγματικές και αστείες


Recommended Posts

Αυτό είναι σημερινό, σπαρταράει!

Πάμε μια παρέα σαν καλοί φοιτητές στη γραμματεία της ανατομίας να ρωτήσουμε πότε αρχίζει η ανατομία για το β' έτος, και τι μας απαντάει αυτή;;;

-Να πάτε να ρωτήσετε στη σχολή! :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Last Reply
Αυτό είναι σημερινό, σπαρταράει!

Πάμε μια παρέα σαν καλοί φοιτητές στη γραμματεία της ανατομίας να ρωτήσουμε πότε αρχίζει η ανατομία για το β' έτος, και τι μας απαντάει αυτή;;;

-Να πάτε να ρωτήσετε στη σχολή! :splaaaats:

Ωπ λάθος... Δεν είπε να ρωτήσετε στη σχολή... Είπε να ρωτήσετε τη σχολή!!! :splaaaats::splaaaats::splaaaats:

Αν ενδιαφέρεσαι τόσο να μάθεις Άγγελε, η απάντηση ήταν: Οκ πάμε να ρωτήσουμε τον Ιπποκράτη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

ολίγον ασχετο με το κεντρικό θέμα....αλλά έχοντας ρωτήσει παλαιότερα τον Ιπποκράτη σας παραπέμπω εδώωωωω:

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=8936

υγ: δεν ειμαι η σχολή.......

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

ολίγον ασχετο με το κεντρικό θέμα....αλλά έχοντας ρωτήσει παλαιότερα τον Ιπποκράτη σας παραπέμπω εδώωωωω:

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=8936

υγ:  δεν ειμαι η σχολή.......

:)

Εξίσσου emofftopic αλλά πήγαμε βασικά να ρωτήσουμε πότε βγαίνουν τα τραπέζια...

Τελικά η σχολή λέγεται κος Μαζαράκης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ατάκα της φίλης μου,στους χαλεπούς καιρούς της εξεταστικής

ή πως να συνδυάσετε Προυστ, Κούντερα, και το..βάρος των 22 χρόνων σας και των σουρεαλοκαταστάσεων της μέχρι τώρα ζωής σας σε μερικές φρασούλες:

Μά πώς νομίζεις ότι λέγεται η φάση που περνάμε;;

"Αναζητώντας την χαμένη κανονικότητα του είναι μας"

emgoal επειδή είμαστε :antegeia::antegeia::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Φίλος κακός οδηγός κάνει μια απίστευτη παρανομία και πάει να χτυπήσει κάποιον. Ο άλλος ( ο παραλίγο χτυπημένος) του φωνάζει : Ρε, πόσο μα... είσαι; Κι ο φίλος μου απαντάει: 5 κιλά!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Φίλος κακός οδηγός κάνει μια απίστευτη παρανομία και πάει να χτυπήσει κάποιον. Ο άλλος ( ο παραλίγο χτυπημένος) του φωνάζει : Ρε, πόσο μα... είσαι; Κι ο φίλος μου απαντάει: 5 κιλά!!!!

emgoalemgoal ..γαματο!

Λοιπον αληθινο σκηνικο σε νοσοκομειο...ενας γνωστος παει γιατι ειχε ενα ψιλοατυχημα με το μηχανακι..οποτε περναει νεαρη, ξανθια νοσοκομα πολυ ομορφη και απο πισω της αρχιζει τα σχολια στο φιλο του του τυπου "θα την ξεσκισω και ειναι κ γαμω τα κομματια...κτλ"...Η γκομενα τον ακουει, γυρναει κ τελειως ανεκφραστα κ με μια δοση ειρωνιας του λεει "εσυ? εμενα? Οσα εχω καταπιει εγω αγορι μου, εσυ δεν τα χεις τραβηξει μαλακια"!...Καγγελο ο τυπος! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emgoalemgoal ..γαματο!

Λοιπον αληθινο σκηνικο σε νοσοκομειο...ενας γνωστος παει γιατι ειχε ενα ψιλοατυχημα με το μηχανακι..οποτε περναει νεαρη, ξανθια νοσοκομα πολυ ομορφη και απο πισω της αρχιζει τα σχολια στο φιλο του του τυπου "θα την ξεσκισω και ειναι κ γαμω τα κομματια...κτλ"...Η γκομενα τον ακουει, γυρναει κ τελειως ανεκφραστα κ με μια δοση ειρωνιας του λεει "εσυ? εμενα? Οσα εχω καταπιει εγω αγορι μου, εσυ δεν τα χεις τραβηξει μαλακια"!...Καγγελο ο τυπος! :P

Αυτές είναι γυναίκες... Αυτή, μάλλον, είναι γυναίκα! Κοινωνική λειτουργός! Έχει βοηθήσει πολύ κόσμο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δύσκολη πουτάνα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαστε με δύο φίλες και παρέα σε μπαράκι στην Κηφισιά. Αυτός που έχει αναλάβει τις δημόσιες σχέσεις του μαγαζιού πλησιάζει στο τραπέζι, ξέρει ένα νεαρό από την παρέα και συζητάνε διάφορα. Ρίχνει συνέχεια κλεφτές ματιές στη φίλη μου (μας κλέβει τα καλύτερα παιδιά αλλά εμείς την αγαπάμε :P) η οποία όμως δεν βλέπει την ώρα να φύγει. Ξαφνικά, μετά από ώωωωωρα σιωπής και περισυλλογής η Μαρία ξυπνάει.

Μαρία: Μήπως ξέρετε τι ώρα είναι? (ο πληθυντικός τον σκότωσε τον άνθρωπο)

Κώστας (φανερά κομπλαρισμένος): Περίπου ή ακριβώς ? :blink::blink::blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

-Pizza Hut, Αμπελόκηποι, Σήμερα.

Η Ν., σερβιτόρα βαλκανικής προέλευσης πλησιάζει να πάρει παραγγελία. Αφού παραγγέλνουμε τις πίτσες και μπύρα Χάινεκεν, γυρίζει με αβέβαιο ύφος και λέει: "έχετε κλείσει τα δεκάξι";;

-Σπίτι, Παραμονή Χριστουγέννων.

Η μητέρα μου παρακολουθεί απογοητευμένη το υλικό που τράβηξα με τη DV μου από το μεσημεριανό τραπέζι. "Εδώ έχω βγει νούμερο!", λέει. Η απάντησή μου: "η κάμερα δε λέει ψέμματα. Αν είσαι νούμερο πίσω από την κάμερα, είσαι νούμερο παντού". :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Επιβεβαίωνω το γεγονός των 16!! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεγονός περισσότερο, και όχι τόσο ατάκα.

Φίλη μου πάει στο ΑΤΤΙΚΑ για υπερκαταναλωτικό όργιο και αγοράζει (φρίκη....) ένα γουνάκι αληθινό και ουχί συνθετικό :o

Μόλις βγαίνει απ'το Αττικα πέφτει πανω σε ακτιβιστές της Greenpeace και εγγράφεται μέλος.. :Pemeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup:D Χα καλό..!!!

Που να ρισκάρει τώρα να το δούν και να της το λερώσουν μα καμία μπογιά..!!! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον εγω θα σας πω κατι που ακουσα προσφατα απο εναν φιλο και επεσα κατω απο το γελιο:

Ηταν λεει μια γιαγια με τον γιο της μεσα στο αυτοκινητο ,αυτος οδηγουσε και αυτη καθοταν συνοδηγος.Σε καποια στιγμη του λεει: Ασε γιάννη μου,οδηγα εσυ , θα ανακατευω εγω τη βενζινη!!!! emgoalemgoal:lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τηλεφωνική συνομιλία με την Αμελίτσαμ:

Αμελί: Τι σου έφερε ο Αη-Βασίλης?

Τζουλ: Τα αναδρομικούλια μου....

Αμελί: Καλέ, τι δώρο είχες κάτω απ'το δέντρο?

Τζουλ: Τπτ!

Αμελί: Καλά, δε βάζετε δώρα κάτω απ'το δέντρο??? :blink:

Τζουλ: Όχι, γιατί πάει και κατουράει ο σκύλος emoops:P:lol:emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Σε ειδα στον υπνο μου" χαχαχαχα μα ελεος ΠΙΑ

Χαχαχα α ρε Γουίνι τί άλλο θα ακούσεις...δεν του είπες κανένα 'μην τρως βαριά το βράδυ σε πειράζει' :lol::lol:

Αυτό μου το είπαν...

Ιατρική Σχολή Αθηνών κάτω από τον κουτσουλημένο Ιπποκράτη, νεαρά πλησιάζει και ρωτάει

'Συγνώμη εδώ είναι το campus της Ιατρικής;'

απάντηση; 'Το campus;;;; Ναι εδώ είναι!' :lol::lol: χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό μου το είπαν...

Ιατρική Σχολή Αθηνών κάτω από τον κουτσουλημένο Ιπποκράτη, νεαρά πλησιάζει και ρωτάει

'Συγνώμη εδώ είναι το campus της Ιατρικής;'

απάντηση; 'Το campus;;;; Ναι εδώ είναι!' :lol::lol: χαχαχαχαχαχα

Βασικά... δεν κατάλαβα πού βρήκες το αστείο... :blink:

Δεν είναι συνηθισμένη λέξη στην Ελλάδα, αλλά σίγουρα δεν ήταν λάθος έκφραση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιχάλη σύγκρινε το γνωστό μας campus από τα μαθητικά μας χρόνια με της Ιατρικής :P εκεί είναι το αστείο :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πριν κατι χρονια ειχα παει να αγορασω ενα παντελονι...

Γενικα οταν ψωνιζω μου αρεσει να ειμαι μονος μου...ουτε ενοχλητικοι πωλητες να με ακολουθουνε και καθε λιγο και λιγακι να μου λενε "μπορω να εξυπηρετησω?" και τετοια εκνευριστικα ουτε τιποτε <_< ...αλλα δυστυχως εκεινη την ημερα μια πωλητρια δεν ελεγε να ξεκολλησει :angry: ...και το παντελονι αυτη μου το εδωσε και σε ποιο δοκιμαστηριο να παω μου ειπε...Οποτε εκει που το δοκιμαζα,την ακουω απο εξω να λεει "θελετε να σας βοηθησω?" :blink: !!Εντρομος εγω φωναξα "οχι,οχι ευχαριστω δε χρειαζεται!!!" :o ...Και αυτη απαντησε "δε το λεω σε σας,κυριε,υπαρχουν και αλλοι πελατες στο μαγαζι!!!" :splats::splats::splats: ...

Ηθελα να ανοιξει η γη και να με καταπιει emblush ...Φυσικα δεν ξαναπατησα στο εν λογω μαγαζι :D ...Ηταν και ακριβο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.