Jump to content

Ατάκες πραγματικές και αστείες


Recommended Posts

Ένα χιλιοστόλιτρο(mL) είναι ίσο με ένα κυβικό εκατοστό (cc) .cc στο χαΐδευτικό του ccδάκι...Η αδελφούλα μου δεν είναι στη ιατρική.

Δεν ξαναγράφω τίποτα εδώ μέσα ρε.

ε καλα και εσύ την το παίρνεις κατάκαρδα.... :rolleyes::PB)

το cc το καταλάβαμε... το άλλο όμως ήταν λίγο κρύο -_- δλδ να μην πούμε την γνώμη μας;; εεε;;; Δημοκρατία δεν έχουμε; :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Last Reply
emarup Εσύ είσαι μια χαρά παιδί, δεν αναφερόταν σε σένα. emiloveyou Και η αδελφή μου δεν γέλασε.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή αναθροφή? Δεν μπορείς να τα βάλεις μαζί μου και τα βάζεις με τον πατέρα μου τώρα???...

Δεν τα βάζω με κανένα αλλά επειδή δεν είμαι τόσο ώριμη ώστε να μην απαντάω στις προσβολές σου όταν αφορούν μέλη της οικογένειας μου, σου συστήνω να αποφεύγεις να απαντάς με ό,τι σου έρχεται στο κεφάλι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupχμ... δοκίμασε να αγνοείς τον άλλο καμιά φορά...πονάει πολύ! Κάνει τον άλλο να ψάχνεται και εσύ είσαι cool :)

emheheemhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Σ'αυτό συμφωνώ με το μια χαρά παιδί. Καλύτερα να με αγνοείς. (Γιατρέ θα πονέσω?)

emarupemarup Δεν την έθιξα την αδερφή σου κοκώνα μου. Ούτε σ'αυτήν αναφερόμουνα, ούτε και την ξέρω κιόλας. Αλλά πρέπει να διαθέτει κανείς ευφυΐα για να διαθέτει και χιούμορ! Η ωριμότητα δεν αρκεί! :splaaaats:

Εδιτ: Thanx για τη διόρθωση. emardown Το είχα απορία και μου φαινότανε κι εμένα λάθος, αλλά ο Λαμπράκης το γράφει στο λεξικό του λάθος το έχει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευφυΐα :antegeia: Τέλος πάντων, αν νομίζεις ότι έχεις χιούμορ, έτσι είναι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαλαρώστε ρεεεεεεεεεεεεε!!! emeleos NIKITA μη δίνεις σημασία στο βλαχοτεξανό. Έχει να με βρίσει πολύ καιρό και του'λειψα :splaaaats:

Όσο για σένα κύριε εκπρόσωπε του δυτικού καπιταλισμού, μερικές φορές δεν καταλαβαίνουν όλοι το χιούμορ σου. Δεν είναι ζήτημα ευφυΐας. Απλά δοκίμασε λίγο πιο γλυκό τρόπο την επόμενη φορά. Τον καταλαβαίνουν και άνθρωποι που δεν είναι τόσο αναίσθητοι όσο εγώ. Ματαξανα :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupΚαι μετά μας το πάιζεις σοπράνο... καλά λέω εγώ ότι θα γίνεις δικηγόρος... αφου το έχεις μέσα σου...

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Διάλογος μεταξύ εμού και του αδερφού μου (όχι του Σοβερ).....

Αδερφός Τζουλ (όπως λέμε μάνα ρέηβερ :lol: ) : Είχε χτες στην τάδε εκπομπή τον παλιό μας γυμνασιάρχη...

Τζουλ: Ναι? Και για τι πράγμα μιλούσε?

Αδερφός: Για το...βαβύλωμα (δεν ξέρω και πώς να το γράψω γαμώτο!!!) της ελληνικής γλώσσας :wacko:

Και η ατάκα συνεχίζεται: Τζουλ: Τι....τώρα τον Βαβύλη τον κάνανε και...λέξη???? emgoal emgoal emgoal

(ε ρε....βεβήλωση της γλώσσας ήθελε να πει το καμάριμ' και κατάντησε να τον βγάλω στη φόρα των φορα :lol: )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Με αφορμή ένα ποστ του ΒΚ στο σωφρακοφανελένιο τοπικ που είπε "αδυνατώ να καταλάβω γιατί ο θεούλης έπλασε τις γυναίκες" (τώρα βαριέμαι να γράψω απάντηση Αριστοτελείας συλλογιστικής γιατί πείνασα και σας έχω καληνυχτίσει τόσες φορές που βαρέθηκα τον εαυτό μου)..με αφορμή λοιπόν το ποστ του σεβαστότατου συναδέλφου...

Είμαστε πριν εκατομμύριοα χρόνια στη χορωδία και ο μαέστρος λέει στην τροφαντούλα emoops συνάδελφο Μαρία να φύγει απ'τις alto και να κάνει τενόρο :blink: (μαέστρος είναι ό,τι θέλει κάνει)

Τπτ η Μαρία.

Ο μαέστρος επαναλαμβάνει την επιθυμία του.

"Αδυνατώ" απαντάει ξανά η Μαρία.

"Σιγά μην αδυνατείς. Είσαι αναιδέστατη και ευτραφέστατη" emgoal emgoal emgoal

(και γαμώ τις ατάκες...αλλά αν επρόκειτο για επαγγελματική χορωδία θα γινόταν του Μούτι το κάγκελο emarright η Γουιν το'πιασε το υποννοούμενο) ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Περιμένοντας στην ουρά ενός βιβλιοπωλείου, ξεφύλλισα ένα βιβλίο από αυτά που είχαν δίπλα στο ταμείο. Μια ατάκα είχε πολύ γέλιο... "Άρχισα δίαιτα πριν από 30 μέρες. Μέχρι τώρα έχω χάσει ...15 μέρες!" :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά γειά σε όλους embye ... Είμαι φρέσκος εδώ και δέν είμαι γιατρός (κομπιουτεράς είμαι και ξεκινάω δεύτερο πτυχίο σε κάτι φυσικές και βιολογίες) και βρήκα αυτό το forum τυχαία, οπότε δέν ήξερα ότι είσαστε doctors και είδα τις ατάκες σας :

Μετά που είχα διαβάσει αρκετές ατάκες και είδα ότι αναφέρονται οι περισσότερες σε ιατρικά θέματα, μου έκανε εντύπωση πόσοι γιατροί είναι εδώ μέσα και ήμουν έτοιμος να κάνω την κορυφαία ερώτηση: "Μα καλά, τι γίνεται εδώ; μόνο γιατροί το προτιμούν αυτό το forum, ή είσαστε παρέα;"

(Τα κατάλληλα λόγια στην κατάλληλη στιγμη!)

:blink:emoopsemstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά γειά σε όλους  embye ... Είμαι φρέσκος εδώ και δέν είμαι γιατρός (κομπιουτεράς είμαι και ξεκινάω δεύτερο πτυχίο σε κάτι φυσικές και βιολογίες) και βρήκα αυτό το forum τυχαία, οπότε δέν ήξερα ότι είσαστε doctors και είδα τις ατάκες σας :

Μετά που είχα διαβάσει αρκετές ατάκες και είδα ότι αναφέρονται οι περισσότερες σε ιατρικά θέματα, μου έκανε εντύπωση πόσοι γιατροί είναι εδώ μέσα και ήμουν έτοιμος να κάνω την κορυφαία ερώτηση: "Μα καλά, τι γίνεται εδώ; μόνο γιατροί το προτιμούν αυτό το forum, ή είσαστε παρέα;"

(Τα κατάλληλα λόγια στην κατάλληλη στιγμη!)

:blink:  emoops  emstupid

Οχί η παρέα δημηουργείτε μέσα απο το φόρουμ..

Καλώς ήλθες στην παρέα μας..

Θρυλάρα φαντάζομαι....

Μια πολύ ζεστή καλοκαιρινή νύχτα ήτανε τρεις φίλοι στο εξωτερικό και πίνανε τις μπύρες τους σε ένα μπαράκι.

Η θέα ήταν εξαιρετική, η μπύρα φανταστική, το μπαρ πανέμορφο.

- Ωραία είναι ρε παιδιά, λέει ο ένας, αλλά πάντα προτιμώ τα μπαρ στην πατρίδα. Ξέρω ένα πολύ καλό που όταν σε ξέρει ο μπαρμαν και πάρεις 4 ποτά σε κερνάει το 5ο.

- Ναι σιγά τα αβγά, απαντάει ο δεύτερος, σε ένα μπαράκι, που έχει ένας κολλητός στην γειτονιά μου, σε κερνάνε το 3ο ποτό αν αγοράσεις 2 ποτά.

- Ααααυτά δεν είναι τίποτα... λέει και ο Πόντιος της παρέας. Στην γειτονιά μου είναι ένα μπαρ στο οποίο με το που θα μπεις μέσα σε κερνάνε ένα ποτό, μετά κι άλλο ένα και όσα θέλεις ακόμα. Μετά όταν πιείς αρκετά, σε ανεβάζουν στα πάνω δωμάτια και φροντίζουν να κάνεις σεξ. Και όλα είναι δωρεάν.

Φυσικά οι άλλοι δύο δεν πίστεψαν λέξη.

Ο Πόντιος να ορκίζεται και να ξαναορκίζεται ότι όλα όσα είπε είναι αλήθεια.

- Μα καλά ρε φίλε, ρωτά ο ένας, και συνέβη αυτό σε σένα;

- Κοίτα, απαντά ο Πόντιος, όχι σε μένα προσωπικά,

αλλά συνέβη στην αδελφή μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένας φίλος μου έβγαινε κάποτε με κάποια κοπέλα και είχαν μια σχέση ελεύθερη, δηλαδή έβγαιναν και με άλλους.Μετά από κάποιο καιρό άρχισε να του αρέσει περισσότερο και της ζήτησε να βλέπονται συχνότερα και πιο αποκλειστικά.. Και εκείνη του είπε το εξής:

"Εμείς μωρό μου δεν είμαστε για χόρταση..Από λίγο να φτάσει για όλους" :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Στο χειρουργικό εξωτερικό ιατρείο, επείγοντα:

Ειδικευόμενος: Από το παθολογικό έρχεσαι;

Συνοδός αρρώστου: Όχι από τα Καλύβια....

:Demgoalemgoalemheheemcolgate:(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια ωραία ατάκα σήμερα στην παιδιατρική:

Ο πατέρας βρέφους (το οποίο είναι τόσο όμορφο που με 2 φίλους τσακωνόμαστε ώστε να κερδίσουμε την εύνοια της μητέρας για μελλοντικό γάμο :D ) με το παραπεμπτικό στα χέρια δέχεται οδηγίες από ειδικευόμενο πώς θα πάει στο ακτινολογικό για μαγνητική:

-θα πάτε μπλα μπλα μπλα και θα ζητήσετε να σας πάνε στον μαγνήτη

Κάνει να φύγει, κοντοστέκεται στην πόρτα του θαλάμου, με ρωτάει που του είπε και πριν προλάβω να πω ρωτάει δυνατά

-πού είπαμε είναι ο κύριος Μαγνήτης?

emoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε συζήτηση με 2 φίλους, ελαφρά καμένους με τα pc:

Β:έχετε στη δουλειά εκτυπωτή λέιζερ?

Λ:δεν ξέρω, τι να σου πω...

Β:όταν τυπωνει κάνει έναν ήχο σαν βζζζζζζζιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ? :blink:

Λ:δεν το έχω προσέξει

Εγώ:όπως καταλαβαίνεις Λ, όταν μετά από χρόνια ο Β κάνει παιδάκια, αντί να τα ρωτάς και να απαντάνε στις ερωτήσεις του στυλ πως κάνει η γατούλα ή ο σκύλος, θα σου απαντάνε στις ερωτήσεις πως κάνει το μόντεμ όταν συνδέεται στο ίντερνετ ή ο εκτυπωτής λέιζερ όταν εκτυπώνει emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

λεγομενα ενός ετοιμόλογου πλακατζή κουζουλού κρητικού ....

βλέποντας ένα μικρό παιδάκι αρχιζει να λεει:

κρητ:-αχ, τι ωραία και χαριτωμένα που είναι τα παιδάκια...η χαρά της ζωής.

τικ: -ε, αφου σου αρέσουν τόσο πολύ τα παιδιά , γιατί έκανες μόνο ένα;

κρητ:-εεε....δοκίμασα μία φορά, είδα οτι δεν μου άρεσε η διαδικασία και δεν το ξανάκανα!

τικ:εκτός από τη συνηθισμένη διαδικασία, υπάρχει , ξέρεις, κι άλλος τρόπος: με τον κρίνο...

και στο δευτερόλεπτο μου απαντά: "γιατί;;;;για να μου γεννηθει Χριστός και μετά να το σταυρώσουν;;;".....

:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κορυφαιο....το ακουσα σε γηπεδο την ωρα του αγωνα....

"που πας ρε?? ελα εδω να σου γαμη@@@ τα ματια να βλεπεις τον κοσμο τρυπιο!!" :blink::blink::blink::blink:

Μετα το αρχικο σοκ κι αφου γλιτωσα με ελαφριες κρανιοεγκεφαλικες κακωσεις (τι ηλιθια εκφραση αληθεια...τι θα πει "ελαφριες"?)...αντιληφθηκα το λογοτεχνικο βαθος της παραπανω φρασης! Τι συνελαβε ο ανθρωπος! Οπου κι αν ειναι του στελνω emgoal

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένας γνωστός μου, έχει τη εξής απορία:

"Άγγελε, χθές όπως καθόμουνα πέρασε μια ξανθιά κουκλάρα με φερράρι. Εκείνη την ώρα μου ήρθε να πέσω μπροστά της να με πατήσει!!!! Κ σε ρωτάω εσύ που είσαι γιατρός(!), είναι φυσιολογίκό αυτό?"

Υ.Γ.: ρε κάτι απορίες που έχουνε μερικοί!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.