Jump to content

Ατάκες πραγματικές και αστείες


Recommended Posts

Ατάκες είναι το θέμα στα φραγκολεβάντικα!!!!

Δίνει 10 ευρά(!) μια γυναίκα κ λέει στο φούρναρη: "δεν πρέπει να ξοδεύω τα λεφτά γιατί θα με χωρίσει ο άντρας μου"!

Και παίρνει την θέεική απάντηση από το φούρναρη: "Κάθε εμπόδιο για καλό"!!!!

Άπαιχτη απάντηση. Του έβγαλα το καπέλο. Ειναι αυτό που λένε, 40 χρόνια φούρναρης έχω ψήσει....!!!!

γράφτε κ εσείς καμία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Last Reply

Ας γράψω μια δική μου, να γίνω λίγο ρόμπα. Πάω στον Κατσέλη και παίρνω μια τυρόπιτα και μια κασερόπιτα. Επειδή "εμφανισιακά" είναι όμοιες, η κοπέλα, για να τις ξεχωρίζω, σκίζει λίγο την σακουλίτσα της κασερόπιτας και μου λέει: "Το σακουλάκι της κασερόπιτας έχει ένα μικρό σκισιματάκι". Κι εγώ, δίνω την φοβερή απάντηση "Ε, εντάξει μωρέ, δεν πειράζει"!

Είχα ακόμα μαλλιά τότε και ήμουν λιγάκι ξανθός, μη βαράτε! emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πέρσι μετά από σχολή γυρνάω ψόφιος προς το σπίτι...walkman & τσάντα ένας τόνος στην πλάτη...Στο δρόμο βλέπω ένα ζαχαροπλαστείο και λέω..."Ας μπω να πάρω τη δόση μου..."

Πλησιάζω τη βιτρίνα, της δείχνω κάτι σοκολατένιο και της λέω..."Τρία πεϊνιρλί θα ήθελα..."

Μου απαντάει:"Πώς είπατε;"

"Τρία πεϊνιρλί " ξανααπαντάω δείχνοντας τα...

Και μου απαντάει με απορία...:"Τα εκλεράκια εννοείτε;;;"

emarupemstupidemarup

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρωτη μερα στην Ιταλια....οι λεξεις που'ξερα ηταν ciao,grazie,buongiorno...κλασικα πραγματα περιορισμενα!Ειμαι μεσα στο λεωφορειο....φουλ απο κοσμο με 2 ελληνιδες (με πηγαιναν στο ινστιτουτο οπου θα'ρχιζα τα ιταλικα)....εγω στη μια ακρη οι αλλες στην αλλη εκατσαν ....φωναζω η καλη σου " εγω που θα κατσω;" στη λεξη "κατσω" το μισο για να μην πω ολοκληρο το λεωφορειο με κοιταζαν :wacko: Μα που να ξερω οτι κατσω=cazzo ειναι ο π....ς εμσορυ!!!! emblushemblushemblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα που να ξερω οτι κατσω=cazzo ειναι ο π....ς εμσορυ!!!! emblush  emblush  emblush

ααα ωραία. Θα μου φανεί χρήσιμη η λέξη cazzo όταν πάω ιταλία :-)

Ρε παιδία μην γράφετε όλο με τυρόπιτες κ μας πέφτουν τα σάλια. Τέσπα θα γράψω άλλη μία σχτική με φούρνο.

Με στέλνει η μαμά μου για να αγοράσω 1 κιλό ψωμί&την εφημερίδα. Οπότε πάω στο περίπτερο κ λέω με ύφος "ένα κιλό ψωμί παρακαλώ"!!! Ωχ μετά δεν ξαναπήγα στο συγκεκριμένο περίπτερο!!!

Σκηνικό σε κατάστημα με παθολόγο-αστερι. Του λέει μια πελάτισσα "Γιατρε έχω ένα πρόβλημα". Απάντηση ο γιατρός: "Γδυθείτε τώρα να σας εξετάσω". Η ασθενής "Τί εδώ? Θα έρθω καλύτερα στο γιατρείο σας"!!!!!!!

Άλλο άλλο με το συγκεκριμένο γιατρό: Πάει σε σπίτι για να γράψει το πιστοποιιτικό θανάτου, αλλά η γυναίκα δεν το ξέρει ότι πέθανε ο άντρας της. Οπότε ανέλαβε ο συγκεκριμένος γιατρός να να της το πεί. Την πιάνει κ της λέει " Δεν μου λές? Μήπως χθές είδες κανά κακό όνειρο? Μήπως ας πούμε είδες ότι πέθανε ο άντρας σου? Αν ναί τότε καλά είδες το όνειρο αυτό"!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε συναυλία του Αλκίνοου Ιωαννίδη στο Αθηναϊκό καφενείο, αφού ο Αλκίνοος τραγούδησε το τραγούδι "άδειο παράθυρο" έίπε την εξής ατάκα: αν δείτε κανά άδειο παράθυρο τώρα που έρχονται εκλογές εμένα να μου τρυπήσετε τη μύτη!!! :lol::wacko:emdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συναυλία "Τρύπες" στο "Ρόδον",a few years ago....

Ο Αγγελάκας έχει πει τις κάλτσες του,η ατμόσφαιρα είναι....ευφορική( :rolleyes: )

και σε κάποια φάση ρωτάει προς το κοινό : "Καμιά παραγγελιά παιδιά?"

Από κάτω γίνεται της Πόπης,ο καθένας φωνάζει το αγαπημένο του....

Φωνάζω να πει το "Δεν Υπάρχω",τραγούδι .......ζόρικο,υβριστικό emblush

Ένας πιστιρίκος μπροστά μου,μου απαντά:-Σιγά ρε φίλε μην πει και το "άστην να λέει",προφανώς άσχετος με το τραγούδι που ζήτησα.

Επειδή έσκουζα,ο Γιάνναρος το πιάνει και αρχίζουν να το γρατζουνάνε.

Μόλις αρχίζουν και τα λόγια και το παίρνει γραμμή ο πιτσιρικάς γυρνάει και έρχεται να μου φιλήσει το χέρι!!!! emoops

-Φιλάρα,γ@@@@ει το τραγούδι-μου λέει-,συγνώμη!Είμαστε φίλοι? :D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στο κτελ επιστρέφοντας από τη σχολή ο εισπράκτορας πάει σε έναν μπάρμπα κ του λέει: "Που πάς Κερατιά(Κερατέα)?"

Ο μπάρμπας δεν ακουσε καλά και τα παίρνει στη κρανούμπα κ λέει: "Τί εγώ κερατάς??"

Ρε γμτ είχα πολλά στο μυαλό μου να γραψω. Μυαλό δεν έχω όπως φαίνεται!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από τη forumοσυνάντηση στο Χαγιάτι :

pathetic : Μαρίζα η Μαριάνθη γράφει στο φόρουμ???

Μαρίζα : Όχι δε γράφει...αλλά ούτε η Μαριάνθη γράφει!!!

Ντάξ ρε παιδιά μη emsplats δεν είχα ακούσει καλά!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λοιπον...αυτο εγινε οταν ημουν 5 χρονων...

ειχαμε παει βολτα σε ενα παρκο με τους γονεις μου και ενα φιλο τους...εεε εγω μικρο παιδακι εβαζα τον ανθρωπο να τρεχει στην πρασιναδα μαζι μου και να παιζουμε κυνηγητο...αυτος λοιπον τρεχοντας πισω μου πατησε...εεε...περιττωματα...σκυλου...λεει λοιπον:

-αχχ μωρε τι επαθα...

οποτε απανταω κι εγω emdevilemdevilemdevilemdevil :

-εγω τα ειχα δει κυριε Δημητρη...αλλα δεθ θαθ το ειπα για να δω τι θα κανετε...

ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΦΑΙΝΟΜΟΥΝ ΤΙ ΚΑΛΗ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από τη forumοσυνάντηση στο Χαγιάτι :

pathetic : Μαρίζα η Μαριάνθη γράφει στο φόρουμ???

Μαρίζα : Όχι δε γράφει...αλλά ούτε η Μαριάνθη γράφει!!!

Ντάξ ρε παιδιά μη  emsplats  δεν είχα ακούσει καλά!!! :P

Το νερό που κατανάλωσες αφειδώς φταίει καρντιά μου,ντόντ γούρι :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από τη forumοσυνάντηση στο Χαγιάτι :

pathetic : Μαρίζα η Μαριάνθη γράφει στο φόρουμ???

Μαρίζα : Όχι δε γράφει...αλλά ούτε η Μαριάνθη γράφει!!!

Ντάξ ρε παιδιά μη  emsplats  δεν είχα ακούσει καλά!!! :P

Είπαμε...νερό κορινθιακό...βαπόρια και τα λοιπά...μην επαναλαμβανόμαστε... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γυρνάμε με παρέα από διασκέδαση και κάθομαι στο πίσω μέρος του αμαξιού της κολλητής μου, ανάμεσα σε δυό φίλους. Λέει ο συνοδηγός τί καλύτερο για σένα Βασίλω από το να είσαι μέσα σε δυο άντρες! Και απάντάω η ξεδιάντροπη..."να είναι δυό άντρες μέσα στη Βασίλω!!!" :wub:emcensoredemoopsemoopsemoops

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ωραίο θέμα,angelospower!! Όμως, μου φαίνεται λίγο δύσκολοοοοοοο…δεν μπορώ να συγκρατώ ατάκες δικές μου ή γνωστών μου, παρά μόνο αν έχουν πια καταντήσει …ανέκδοτο της παρέας.

Επίστρεψε μου να κάνω μια ζαβολίτσααααα:

θα γράψω τις ατάκες που άκουσα σε θεατρική παράσταση ( Καμένα Βούρλα)

Γυναίκα: βοήθησε με, περνάω δύσκολα…είμαι στην κλιμακτήριο

Άντρας: μην νιώθεις έτσι! Δες το αλλιώς: θεώρησε ότι είναι ένας κύκλος που κλείνει και ένας άλλος κύκλος που ανοίγει…

Γυν: ποιος κύκλος ανοίγει??? Της οστεοπόρωσης???

*****

γυν: θα ξανακερδίσω τον άντρά μου…Δεν θα με νικήσουν εμένα οι σιλικόνες! Θα νικήσει το κρέας! Γιατί , άμα πεινάσει κάποιος τι τρωει??? Κρέας τρωει, δεν τρώει τάπερ!!!

:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι Απαράδεκτοι:

Κάνει ο Σπύρος όλο το σπιτι άνω κάτω το πρωί πριν πάει στη δουλειά: αλόνι, βιβλιοθήκες, κουζίνα, καναπέδες, μπάνιο, όλο... Ψάχνει ένα ντοσιέ. Και η Δημητρούλα emwhistling ώς γνωστόν. Γνστή είναι άλλωστε και η εκτίμηση που της θρέφει, γιαυτό και δε ρωτάει...

Μετά από καμιά ώρα ποιείν την ανάκγη φιλοτιμία και ρωτάει

- "Ρε Δημητρούλα, μήπως είδες εκείνο το κίτρινο ντοσιέ που έφερα χθές;"

- "Ποιό, εκείνο το κίτρινο ντοσιέ;"

- "Ναι ρε Δημητρούλα, εκείνο το κίτρινο ντοσιέ. Το χρειάζομαι για έναν πελάτη. Το είδες;"

- " Αααα, για το κίτρινο ντοσιέ λες; Ε ναι, το είδα και το έβαλα πάνω στο κομοδίνο σου"

- "ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΙΛΑΣ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΡΕ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ; ΣΑ ΜΑΛΑΚΑΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ!"

- "Πώς αισθάνεσαι;;;"

- "Σα μαλάκας"

- "Ε καλά αισθάνεσαι..." emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το διάβασα σε γνωστό γυναικείο περιοδικό, σε άρθρο για τη σχέση των ανδρών με το πέος τους:

"Ηθελα να βάλω σκουλαρίκι στο πέος μου, αλλά μετά το τρύπημα έπαθα μόλυνση στην ουρήθρα, και τώρα αναγκάζομαι να κατουράω καθιστός!!! :lol::lol::lol:

emoops ! Μήπως είναι emcensored το θέμα???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:blink: Mια φορά βγήκαν για βράδυ οι γονείς μου και με άφησαν με τη γιαγιά μου, λέγοντάς της να με κοιμήσει νωρίς...Γυρνώντας λοιπόν αργά το βράδυ, καθώς ο μπαμπάς μου ξεκλέιδωνε την πόρτα, βλέπει ένα κεφαλάκι να ξεπροβάλλει και να λέει:σσσσσ!Μην κάνετε φασαρία!Την κοίμησα τη γιαγιά!!! :Demdevil
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάνε κάμποσα χρόνια που το σκηνικό της ακόλουθης συνέντευξης έλαβε χώρα. Περιλαμβάνει έναν από τους μεγαλύτερους μπασκετμπολίστες που πέρασαν ποτέ από την Ελλάδα, το Ζάρκο Πάσπαλιε, και το σχετικό δημοσιογράφο το Σκουντή...

Μετά από κάμποσες σοβαρές ερωτήσεις και προφανώς θέλοντας να σπάσει και λίγο τον πάγο, ρωτάει ο Σκουντής (η αλήθεια είναι λίγο βιαστικά και φαγωμένα):

- Κριός είσαι;;;;

και απαντάει ο Ζάρκο (προφανώς έχοντας ακούσει λάθος):

- Όχι, καλά είμαι!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαστε για καφέ σε μια καφετέρα εγώ και αρκετά παιδιά από το σχολείο 2-3 χρόνια πριν...Εκεί λοιπόν, μεταξύ φραπέ και ταβλίου εμφανίζεται μια κοπελίτσα που πουλούσε αναπτήρες.Μας πλησιάζει και αφήνει πάνω στο τραπέζι μερικά χαρτάκια που εν ολίγοις έλεγαν ότι καταγόταν από τη Σερβία και ότι είναι κωφάλαλη.Άλλος έλεγε ευχαριστώ δε θέλω κλπ κλπ...Ο φίλος μου ο Βασίλης, όμως,ήταν στην κοσμάρα του...κλασικά...όποτε άθελά του πέταξε κάτω το χαρτάκι...Ο Βασιλάκης,όμως, κάπνιζε πολύ και ήθελε έναν αναπτήρα, οπότε όταν πλησίασε η κοπελιά να πάρει πίσω τα χαρτάκια συνέβησαν τα εξής ευτράπελα :

Βασίλης : Πόσο κοστίζει ο αναπτήρας;

Η κοπελιά τσιμουδιά....

Βασίλης : Κοπελιάαα, πόσο κάνει αυτό;;;

Αυτή να κάνει νοήματα αμηχανίας ότι δεν μπορεί να μιλήσει...

Βασίλης : Μου λες λίγο πόσο κάνει;;;

Αυτή να κουνάει χέρια, να έχει κοκκινίσει...

Και ο Βασίλης πετάει το θεϊκό και ανυπέρβλητο:

Βασίλης : Heeey miss?This...How much???

ουαχααχαχαχαχαχαχαχα :D:P:D:antegeia::splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό έγινε πριν 2-3 ώρες...

Με παίρνει τηλέφωνο ο κολλητός μου στο σπίτι...Εγώ είχα τέρμα κάτι μπουζούκια...παλιά και κλασικά... ;)

οπότε...χωρίς να με προειδοποιήσει, πετάει το απίστευτο...:

- Αυτό είναι το νυχτολούλουδο!Ααααααρε Στελάρα θεέεε!!!

Υ.Γ. Ευθανασία νομίζω...είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω για την κονωνία... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

χθες , 25η Μαρτίου, ακουσα και...δεν πιστευα στα αυτιά μου το εξης καταπληκτικό στο ραδιόφωνο:

"χρόνια πολλά στους ήρωες και στις ηρωϊδες του 1821"

:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.