Jump to content

Ατάκες πραγματικές και αστείες


Recommended Posts

Για καφέ με 2 φίλες. Ηλεκτρολόγοι μηχανικοί και οι δυο.Η μία εξ αυτών έρχεται καθυστερημένη και παραγγέλνει αργότερα από εμάς. Κατά τη διάρκεια της συζήτησης, σταμπάρουμε έναν πολύ ωραίο σερβιτόρο και όταν είναι να φύγουμε, τον φωνάζουμε για να πληρώσουμε τον λογαριασμό. Η φίλη μου ,που κρατά τις 2 αποδείξεις, είναι πολύ παιχνιδιάρα και λάτρης του φλέρτ.Τις δίνει στο σερβιτόρο και του λέει με άκρως αθώο ύφος:

"Αχ ,σας παρακαλώ. Μήπως μπορείτε να μας πείτε πόσο είναι ,γιατί δε τα πάμε πολύ καλά με τα μαθηματικά!"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Last Reply

Θυμήθηκα και άλλο.

Είμαι με παρέα στη Κωνσταντινούπολη και στο ξενοδοχείο μας πλησιάζει ένας υπάλληλος πολύ ωραίος.Δε θυμάμαι πώς άρχισε η κουβέντα (ίσως τον ρώτησα αν μιλά αγγλικά ,γιατί οι περισσότεροι δε μιλούσαν αγγλικά καλά) και αρχίζει ο διάλογος:

Αυτός: Do you speak English?

Εγώ: Yes.I speak English, I speak French, I speak German.(ψώνιο γαρ, δε μπορούσα να μη αυτοπροβληθώ για να εντυπωσιάσω!)

Αυτός: Oh, International!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνέβη σήμερα στην κολλητή μου, αφού είχε περάσει λίγη ώρα από εξέταση ανατομίας στην οποία δέεεεεεεν...

Πέφτει πάνω στον έναν καθηγητή: Τι έγινε πώς πήγαμε;

Γεμάτη τσαχπινιά(και βλακεία-sorry γλυκιά μου αλλά ξέρω το ύφος σου:-Ρ) απαντάει: Εεε θα τα ξαναπούμε και τον Ιούνιο... Τώρα που γνωριστήκαμε!

Καθηγητής: Όλο υποσχέσεις είστε, δεσποινίς!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 10 months later...

Τσιγγάνος πάει στο περίπτερο (Π: περιπτεράς, Τ: τσιγγάνος):

Τ: Γεια! Θέλω ένα παγωτό (τραγουδιστά) "τσοκολάτα τσικιτά τσι-κι-τσι-κι-τσι-κι-τα"!

Π: Ορίστε;

Τ: Καλά, χαζός είσαι;;; Θέλω ένα παγωτό σοκολάτα-μπανάνα!

Ααααααααα! Δε μπορώ!!! Πεθαίνω!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.