Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Ποσο διαρκει να μεταπεσεις απο ''υπο διορισμο'' σε ''διορισμενος"


kkrr44

Recommended Posts

emrantingΘα διοριζόμουν αρχές Φλεβάρη εάν δεν ήμουν φαντάρος και το πιο ειρωνικό-εξοργιστικό είναι ότι η ημερομηνία απόλυσης το Νοέμβριο (που υποχρεωτικά δηλώνεις στη νομαρχία για την ανάκληση) είναι 4 μέρες μετά τη λήξη της σύμβασης μιας συναδέλφου. Εάν η τελευταία δε με διευκολύνει με μια ολιγοήμερη αναρρωτική άδεια με βλέπω να ξεκινάω Ιούνιο του 2015 γιατί τότε λήγει η επόμενη σύμβαση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ι η ημερομηνία απόλυσης το Νοέμβριο (που υποχρεωτικά δηλώνεις στη νομαρχία για την ανάκληση) είναι 4 μέρες μετά τη λήξη της σύμβασης μιας συναδέλφου. Εάν η τελευταία δε με διευκολύνει με μια ολιγοήμερη αναρρωτική άδεια με βλέπω να ξεκινάω Ιούνιο του 2015 γιατί τότε λήγει η επόμενη σύμβαση.

μπορει επισης να συμμετεχει στις απεργιες!!!!

η ΟΕΝΓΕ διοργανωνει 1 καθε μηνα εθιμοτυπικα!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Τύπος που τελείωσε Ειδικότητα σε αλλη χώρα δεν διεγράφη απ΄την λίστα του νοσοκομείου που είχε δηλώσει το γενικό κομμάτι (Γ/Χ) με αποτέλεσμα μετά την αποχώρηση συναδέλφου να γίνει υπό διορισμό στην θέση του, κάτι που θα σημάνει πρόσθετες καθυστερήσεις ώσπου να έρθει ο επόμενος στην λίστα (στο γραφείο προσωπικού μου είπαν να υπολογίζω 3-4 μήνες για τον επόμενο).

Αδυνατώ να κατανοήσω την έκταση της κακοήθειας κάποιων συνάδελφων και τι καταφέρνουν προκαλώντας καθυστέρηση στον διορισμό των συναδέλφων τους, δημιουργώντας προβλήματα στην ομαλή λειτουργία Κλινικών... φαίνεται δε ότι το κάνουν σκόπιμα !

Τροποποιήθηκε από kopritis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αδυνατώ να κατανοήσω την έκταση της κακοήθειας κάποιων συνάδελφων και τι καταφέρνουν προκαλώντας καθυστέρηση στον διορισμό των συναδέλφων τους, δημιουργώντας προβλήματα στην ομαλή λειτουργία Κλινικών... φαίνεται δε ότι το κάνουν σκόπιμα !

ασε ειναι απιστευτοι μα....ς!!!!

εγω παρολιγο να την πατησω ετσι απο μια τυπισσα η οποια ενω ειχε ξεκινησει πληρη ειδικοτητα σε νοσοκομειο της Αθηνας δεν διαγραφοταν απο νοσοκομειο της επαρχιας που εδινε μερικη.

την ειχα ενοχλησει 2-3 φορες αλλα τιποτα. τελικα εκανα πρωτοκολλημενηκαταγγελια στην νομαρχια του νοσοκομειου της επαρχιας αναφεροντας την κατασταση (να σημειωσω οτι τυπικα κ νομικα η κοπελια δεν ηταν υποχρεωμενη να διαγραφει αυτοβουλως).Στη νομαρχια δεν ηξεραν προφανως και οι ιδιοι τι ισχυει και την ενημερωσαν για την καταγγελια οποτε αυτη μαλλον φοβηθηκε και διαγραφτηκε.

κανενα ιχνος συναδελφικοτητας παντως. απιστευτο ζωο!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά!! θέλω να κάνω και γω μια ερώτηση! έχει σταλθεί στο υπουργείο η εισήγηση διορισμού μου και μου είπαν πως σ'ένα μήνα μπορώ να πάρω τηλ. στο υπουργείο να ρωτήσω αν έχει βγει η απόφαση διορισμού, μου είπαν επίσης πως την απόφαση διορισμού μπορώ να την κατεβάσω απο το διαδίκτυο, ξέρετε που αναρτώνται και αν είναι δυνατόν μπορείτε να μου κάνετε Post τον σχετικό Link;

Eυχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αναρτωνται στο site της διαυγειας.

https://diavgeia.gov.gr/f/yyka

Εγω δεν εχω καταφερει ποτε να βρω αποφάσεις διορισμου ειδικευομενων. Πως τα αναζητάς?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αναρτωνται στο site της διαυγειας.

https://diavgeia.gov.gr/f/yyka

Εγω δεν εχω καταφερει ποτε να βρω αποφάσεις διορισμου ειδικευομενων. Πως τα αναζητάς?

α σορι, στο διαυγεια βγαινουν μονο διορισμοι για αγροτικους και επικουρικους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμοί των ειδικευομένων ξέρουμε που βγαίνουν?

προσωπικα δεν τους εχω βρει ποτε στο διαδικτυο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου είπαν απ'την διευθυνση υγείας οτι ο διορισμος θα αναρτηθεί στο διαδικτυο, τωρα που....μονο αυτοι ξερουν τλκ!! :D

αν προκειται για νοσοκομειο του νομου αττικης μπορει να εννοουν στο http://www.patt.gov.gr/main/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=109&lang=el

οπου φαινεται ομως μονο ο αριθμος του πρωτοκολλου διορισμου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Εάν ξεκινάς ειδικότητα θα χρειαστείς μόνο €1,18 για την εγγραφή στο ΤΣΑΥ.. Τα υπόλοιπα τέλη αφαιρούνται αυτόματα από τον μηνιαίο μισθό σου..

Ερώτηση: Από ΤΣΑΥ και ΙΚΑ έχουμε καμιά παροχή, εκτός από την "ιατροφαρμακευτική περίθαλψη" και "δικαίωμα σε σύνταξη.. κάποτε"..?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Ξέρει κανείς πόσο κάνουν οι διορισμοί να έρθουν τον τελευταίο καιρό? είμαι υπο διορισμό για νοσοκομείο της Αθήνας απο 8 Σεπτεμβρίου και ακόμα δεν έχει πάει τίποτα ουτε σε εμένα ούτε στο νοσοκομείο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ήρθε η σειρά μου να κάνω κι εγώ μια ερώτηση και δε θ'ανοίξω νέο νήμα αν και δεν είναι ακριβώς το παρόν το θέμα μου.

Εντός του μήνα ανοίγει η θέση μου. Η ερώτησή μου είναι κατα πόσο μπορείς να επισπεύσεις το διορισμό. Διευκρινίζω... νόμιμα.

Θα μ'ενδιέφερε να μην περιμένω όλη τη διαδικασία να μου στείλουν τα ΕΛΤΑ το διορισμό σπίτι κλπ, καθότι χρονοβόρα. Είχα ακούσει για διορισμό μόλις πάρει αρ.πρωτοκόλλου απο το υπουργείο. Έχει κανείς τέτοια (ή άλλη) εμπειρία με διορισμό νωρίς;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όλες τις απαντήσεις.

Τροποποιήθηκε από ventisette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξερω αν ισχυει κατι διαφορετικο για νοσοκομεια της Αττικης αλλα για επαρχια τουλαχιστον το μονο που εχω ακουσει ειναι να παιρνεις καθε μερα τηλεφωνο και να τους πρηζεις. Που μου ακουγεται εξαιρετικα αμφιβολλης αποτελεσματικοτητας. Και παλι απο τα λιγα που ξερω η διαδικασια αν και τελειως παραλογα χρονοβορα συνηθως ειναι και ανελαστικη, κυριως λογω των υπευθυνων που απλα δεν θελουν να ασχοληθουν. 3 ατομα που ηταν στη λιστα πριν απο εμενα ηξεραν οτι δεν θελουν να διοριστουν και τους παρακαλουσαν να τους αφησουν απλα να υποβαλλουν τα χαρτια για την παραταση αλλα ΔΥ και Υπουργειο επεμεναν οτι οοοχι, θα περιμενετε 2 μηνες, θα παρετε το διορισμο και μετα θα ζητησετε παραταση για να περιμενει ο επομενος 2 μηνες, να παρει το διορισμο και μετα να ζητησει παραταση, κ.ο.κ. Γιατι "αλλιως μπερδευεται το συστημα".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν μενεις Αθηνα,μπορεις να πας να παραλαβεις η ιδια τον διορισμο σου απο το Υπουργειο αντι να περιμενεις να στον στειλουν σπιτι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν μενεις Αθηνα,μπορεις να πας να παραλαβεις η ιδια τον διορισμο σου απο το Υπουργειο αντι να περιμενεις να στον στειλουν σπιτι

Επαρχία είμαι, επαρχία κι ο διορισμός.

Ευχαριστώ που μου άλλαξες και φύλο τζαμπα. Άλλοι πληρώνουν τόσα! :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σορρυ, μαλλον θα φταιει οτι προσφατα επεσε το ματι μου στις διαταραχες ταυτοτητας γενους...!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.