Jump to content

Προς τους φοιτητές αλλά και τους απόφοιτους!


Giorgos_T

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 267
  • Created
  • Last Reply
Είναι φοβερά δύσκολο εως ακατόρθωτο να διαβάζεις ένα φόρουμ χωρις να είσαι μέλος!Επίσης,με 2-3 ποστ στο ίδιο θρεντ μπορεις να αντιληφθεις την στάση κάποιου.Τέσπα.Kαληνύχτες και καλές αλκοολικές κοινωνικοποιήσεις στο viva mare!!

Περιμένω πρόσκληση και γώ! emstupid

Αν βρεις που είναι αυτό που έγραψες κερνάω ότι πιεις.............Vive Mare το λένε

όσο για το αν είσαι νέο μέλος......έχουν δει τόσα μέσα στα ιατρικά φόρα που με σιγουριά σου λέω πως είσαι παλιό μέλος και σίγουρα όχι 20 ετών

ένα νέο μέλος και ειδικά 20 ετών ποστάρει ή στα θέματα περί σχολής (μαθήματα-εξετάσεις) ή στα παιχνιδόλεξα

παρόμοια παραδείγματα εδώ μέσα σαν το δικό σου, πολλά.....π.χ aspirinisbox_grin.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί είμαστε μαζόχες!!! :wacko:

Κάνε ότι εσύ θεωρείς καλό και πιστεύεις θα είσαι καλός.(δύσκολο το τελευταίο βέβαια στην πλειοψηφία των επαγγελμάτων)αλλα αν τελικά γουστάρεις καντο!Ένας παππούς λιγότερος για μας να ξεσκατιστεί!!! :lol:

Αυτα και καληνύχτες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μιλφ;

μπορν ασε μας με τις τσοντες σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! emcensoredemcensored

πηγε 3 παιδια ξεκατινιαστηκαμε σημερα παλι λεω να την κανω!! emnysta !μπορν ηρεμος εσυ οχι πορνο ναι; emblush

κάτσε βρε να τα πούμε.....πες κι άλες ιστορίες από την πολυτάραχη φοιτητική ζωή σου! :wacko:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και ιδου το ευλογο ερωτημα!υπαρχουν κι αγορακια φοιτητες αποφοιτοι ειδικευομενοι κλπ που "εκδιδονται".... emquestion:o:huh::lol:

πωωωωω σκεφτομαι κατι σκηνικα τωρα με την επιμελητρια Α η την καθηγητρια με μαστιγια και λοιπα σαδομαζο αξεσουαρακια και τον καρμιρη τον ειδικευομενο να υπακουει θελει δε θελει :lol:

η ακομη χειροτερα κατι τρυφερουδια σαν τον born! :anavwfwties::lol::P

1871810918_c63f917ad3_o.gifpicture.jpg1870984501_48a5819d4e_o.gif
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε Σήλια στο μπουρδέλο την σχολή μας με τα τόσα παιδιά κι ανήψια καθηγητών emwhistling και βαφτιστήρια και σκατά και κοριτσάκια που πηδιούνται emwhistling ....είναι ένα και δύο τα παραδείγματα και τα ζητας απο μενα?

σ αλλο τοπικ είχαμε αγροτικους στο κεντρο της Αθηνας.....Ο Ευαγγελισμός δεν είναι κέντρο, κέντρο είναι η Ομόνοια

σ αλλο θα σου πω εγώ έχουμε παιδιά που μόλις ορκίζονται ξεκινάνε μεταπτυχιακά και μαλακίες με τη μία στο καπάκι.....

λέκτορες από τα 30 ? θέλεις? stellitsa εγώ αν πω, μπορεί να βρουν τα στοιχεία μου από τον Ι.Σ.Α. και να με διαγράψουν, να σου στείλω π.μ.; emconfused

επιμελήτριες που πηδιούνται για να ειναι εκει που ειναι θελς?

γκομενες που δουλευουν ανειδικευτες ως επιστημονικες συνεργατιδες......αλλα θελει κι αυτο κονε δεν ειναι για ολους.....υπερβολές....στο ΑΤΤΙΚΟ για παράδειγμα, δεν γίνονται τέτοια πράγματα

λεκτόρισες που κανουν πιπες? πες βρε stellitsa σε ποιους για να ξέρουμε αν έχουμε ελπίδες

καθηγητες που σε βοηθανε οπως μπορουν αρκει να σε πηδηξουν στα πλαισια επιβλεψης της εκπαιδευσης σου.....

όλα αυτα σου ειναι αγνωστα?εγώ stellitsa από εσένα τα μαθαίνω σήμερα και πέφτω από τα σύννεφα

και δεν λεω ότι είναι ο κανόνας....αλλά όταν υπάρχουν αυτά....το " ότι θέλεις το μπορείς" οδηγεί σε άλλα μονοπάτια......

stellitsa ξέχασα να σου πω........"αν το θέλεις, μπορείς να το κάνεις" :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τασο εαν αναφερεσαι στο ατομο μου να σου τονισω οτι μονο πικρο καφε θα πιεις!!
Εγώ όταν επιμένω να σε λέω παπάρα εσύ μου λες σε βρίζω.

Ρε παπάρα-παπάρα όταν κάποιος ποστάρει μετά από σένα δε σημαίνει πάντα πως αναφέρεται σε σένα. Είναι θέμα αντίληψης για να το καταλάβεις και από ότι βλέπω δεν.......μα δεν λέμε.....

Όσο για τον καφέ....πικρό τον πίνω, αλλά δεν ξέρω αν καταφέρω να πάω μετά Πτολεμαΐδα με αυτά που θα ακούσω από σένα στον καφέ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

invitro πες μου πως κάνεις laser αποτριχώσεις σε ιατρείο δερματολόγου-στην καλύτερη-!! αν όχι σε κανένα κέντρο παρ-αισθητικής!! τόση μιζέρια πια? emeleos

Λάθος.

:lol:

Εσύ πάλι, έφυγες έξω (οικονομικός επιστημονικός μετανάστης δηλ.) και παροτρύνεις τους πάντες να μεταναστεύσουν; Τόση μιζέρια πια;

:P

Επειδη καποιοι μπορει να κανουν το λαθος να σας παρουν στα σοβαρα:

@ invitro

Απο ποτε ειναι μιζερια η μεταναστευση? Μαλλον εχεις ταυτισει ολους τους μεταναστες με ρακενδυτους Αλβανους και μας βλεπεις (τους μεταναστες) υποτιμητικα. Μεταναστης ειναι αυτος που επιλεγει να φυγει απο τη χωρα του προς αναζητηση καλυτερης ζωης. Νομιζεις οτι οποιος μεταναστευει ειναι λογω αποτυχιας/απορριψης στην χωρα του?

Καποιος δηλ. που κοπιαζει και κανει θυσιες για να εκπαιδευτει καπου καλυτερα απο την τριτοκοσμικη, οπως παραδεχεσαι, Ελλαδα, ειναι μιζερος?

Θελει πολυ θρασος να επιλεγει κανεις να μεινει στην ψωροκωσταινα για ειδικοτητα και μετα να γκρινιαζει για τις συνθηκες ειδικοτητας, τις αναμονες και τους μισθους.

Ολα αυτα που περιγραφετε για τα βυσματα, τα σκανδαλα, το μπαχαλο κλπ., εσεις οι ιδιοι δεν τα επιλεξατε με την αιτηση σας για ειδικοτητα στην Ελλαδα? Δεν καταλαβαινετε ποσο οικτο προκαλειτε παραπονουμενοι?

@ Stellitsa

Οσοι φευγουν για εξω ειναι λογω 'χρηματων του μπαμπα', ε?

Σου ευχομαι ο μπαμπας σου να κερδισει το λαχειο και να φυγεις κι εσυ συντομα για ειδικοτητα οπου επιθυμεις.

@ valentina

Ο ελαχιστος χρονος αναμονης για ειδικοτητα ειναι μηδεν (0) χρονια σχεδον παντου εκτος Ελλαδας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ invitro

Απο ποτε ειναι μιζερια η μεταναστευση? Μαλλον εχεις ταυτισει ολους τους μεταναστες με ρακενδυτους Αλβανους και μας βλεπεις (τους μεταναστες) υποτιμητικα. Μεταναστης ειναι αυτος που επιλεγει να φυγει απο τη χωρα του προς αναζητηση καλυτερης ζωης. Νομιζεις οτι οποιος μεταναστευει ειναι λογω αποτυχιας/απορριψης στην χωρα του?

Καποιος δηλ. που κοπιαζει και κανει θυσιες για να εκπαιδευτει καπου καλυτερα απο την τριτοκοσμικη, οπως παραδεχεσαι, Ελλαδα, ειναι μιζερος?

Άλλος ένας που δεν έχει καταλάβει τίποτα από τα κατεβατά που έχω γράψει περί των επιστημονικών οικονομικών μεταναστών (και αδυνατεί επίσης να καταλάβει το χιούμορ που κάνω εδώ, παρόλο που έβαλα και τη φατσούλα με τη γλώσσα από κάτω).

Βαριέμαι να τα ξαναγράψω ρε άνθρωπε, αλλά θα τονίσω ότι προφανώς και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα παιδιά που έχετε βγει έξω (και πολύ καλά κάνατε).

Αλλά είναι εξοργιστικό να προτείνετε στο όποιο 17χρονο να σπουδάσει Ιατρική για να βγει έξω, και ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με αυτό. Προφανώς και υπάρχει: η παραπάνω πρότασή σας είναι ενδεικτική του πόσο μεγάλο πρόβλημα υπάρχει στη χώρα μας με τον τρόπο άσκησης της Ιατρικής (εννοώ με τον τρόπο καθορισμού της άσκησης από τις κυβερνήσεις).

Οπότε, προτάσεις και παροτρύνσεις του στυλ: "ακολούθησε το όνειρό σου και όλα θα πάνε καλά" επιστρέφονται ως απαράδεκτες.

Όσο για τον 17χρονο φίλο μας που ξαναρωτάει, είπαμε ότι πολλοί πήγαμε Ιατρική γιατί δεν είχαμε πληροφόρηση. Κάποιοι πάλι, είχαν πληροφόρηση, αλλά και καλά κονέ και δεν τους ένοιαζε. Και κάποιοι ακόμα πήγαν επειδή πραγματικά είναι το όνειρό τους και το κυνηγούν με κάθε τρόπο. Τώρα, αν θα μετανιώσουν ή όχι στα 40 δεν το ξέρει κανείς ακόμη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θελει πολυ θρασος να επιλεγει κανεις να μεινει στην ψωροκωσταινα για ειδικοτητα και μετα να γκρινιαζει για τις συνθηκες ειδικοτητας, τις αναμονες και τους μισθους.

Να σχολιάσω και αυτό: Σου έχει περάσει ποτέ από το μυαλό η σκέψη ότι δεν μπορούν όλοι να μεταναστεύσουν, επειδή υπάρχουν ενδεχομένως προσωπικοί λόγοι που τους κρατάνε στην χώρα τους; Που χου η προσωπική ζωή, you know, σχέση, οικογένεια, γάμος; Και ένα σωρό άλλα που δεν φαντάζεσαι.

Είναι εξοργιστικό να θεωρούν κάποιοι ότι επειδή οι ίδιοι μπόρεσαν και έφυγαν έξω (με ή χωρίς τα λεφτά του μπαμπά που λέει και η Στέλλα) ότι είναι αυτονόητο πως μπορούν και θέλουν να το κάνουν και όλοι οι άλλοι.

Και τέλος, τόσο κοντόφθαλμοι είστε, ή μάλλον πολύ νέοι, που το μυαλό σας σταματά στο πως θα τελειώσετε την ειδικότητα, και αδυνατείτε να δείτε παραπέρα, στο κεφάλαιο "υποαπασχόληση/ανεργία ειδικευμένων" που θα αντιμετωπίσετε ασφαλώς μετά τα 35-40 σας. Εδώ θα είστε και εδώ θα είμαι, εκτός απροόπτου, το 2025 να τα ξαναπούμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχουν γράψει σε αυτό το θέμα πολλά μέλη που εκτιμώ, αλλά δεν μπορώ να μη διαπιστώσω ότι όλο αυτό το εξασέλιδο μπάχαλο δε νομίζω ότι αποτελεί νηφάλια έκθεση της πραγματικότητας για το μικρό μας φίλο.

Ή μάλλον τώρα που το ξανασκέφτομαι... αποτελεί ΤΕΛΕΙΑ απεικόνιση της πραγματικότητας :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα σε όλους!!!

Θα ξαναπαρακαλέσω να αποσυρθούν οι χαρακτηρισμοί που μου αποδόθηκαν.

Να είμαστε και λίγο σοβαροί maxima!!!!

Πλάκα έκανα!!!

Και τώρα έχω να πω ότι έμεινα άναυδος με αυτά που διάβασα!!!! :o

Γαιτί ρε πήγα και κοιμήθηκα?!!!

Καλά ρε κορίτσια τι φοιτητικές εμπειρίες είναι αυτες?

Διαβάζω οτι είναι ακομα καλύτερα στην ειδικότητα!!!

ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ

ΓΙΑ ΠΙΠΑ ΚΩΛΟ ΕΜΠΛΟΚΗ!!!

Αν με αξιώσει ο Θεός να μπω στην ιατρική να προσέχω τα νώτα μου δηλαδή!!!

Τάσο εσυ που με λες παπάρα, δεν έχεις ούτε μια τέτοια εμπειρία?

Μήπως στην ιατρικη σχολη τραγουδούσες το μοναξια μου όλα?

invitro τώρα αυτό γιατί να μη το σχολιάσω(για όλο το θρεντ αναφέρομαι).

Τελικά ότι αξιζεί πονάει....και είναι δύσκολο κορίτσια!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πηγαίνω τρίτη λυκείου και ενώ πέριση ήμουν στη θετική φέτος πήγα τεχνολογική. Αρχικά ξεκίνησα την τρίτη λυκείου στην θετική και έκανα κανονικά τα μαθήματα όμως μετά πηγα φροντηστήριο και με έπεισαν ασ πούμε να αλλάξω κατέυθυνση. Μου αρέσει πολύ η ιατρική όμως φοβάμαι ότι είναι πολλά χρόνια. Γι'αυτό θέλω να σας ρωτήσω αν κάποιος από εσάς το μετάνιωσε που πήγε θετική; ή αν κάποιος πιστεύει ότι στην ιατρική είναι πάρα πολλά τα χρόνια και δεν αντέχεις εύκολα;

Ευχαριστώ πολύ!!! emconfused

Βλέπεις κάποιον από εμάς να την παλεύει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πηγαίνω τρίτη λυκείου και ενώ πέριση ήμουν στη θετική φέτος πήγα τεχνολογική. Αρχικά ξεκίνησα την τρίτη λυκείου στην θετική και έκανα κανονικά τα μαθήματα όμως μετά πηγα φροντηστήριο και με έπεισαν ασ πούμε να αλλάξω κατέυθυνση. Μου αρέσει πολύ η ιατρική όμως φοβάμαι ότι είναι πολλά χρόνια. Γι'αυτό θέλω να σας ρωτήσω αν κάποιος από εσάς το μετάνιωσε που πήγε θετική; ή αν κάποιος πιστεύει ότι στην ιατρική είναι πάρα πολλά τα χρόνια και δεν αντέχεις εύκολα;

Ευχαριστώ πολύ!!! emconfused

ΙΑΤΡΙΚΗ ΦΙΛΕ ΤΖΟΡΤΖ-Τ.

ΓΙΝΕ ΝΤΟΚΤΟΡΑΣ ΝΑ ΔΕΙΣ , ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΙΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο εσυ που με λες παπάρα, δεν έχεις ούτε μια τέτοια εμπειρία?

Μήπως στην ιατρικη σχολη τραγουδούσες το μοναξια μου όλα?

Καλημέρα παπαρίκο μου....

Σου υπενθυμίζω πως σπούδασα Ρουμανία, οπότε δεν είχα χρόνο για να δω τι πηδάει ο διπλανός μου, αφού δεν προλάβαινα να δω τι πηδάω εγώ.

Εδώ στο Univercity of Athens η μόνη διαφορά είναι πως όλα γίνονται με πιο πολύ τακτ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο εσυ που με λες παπάρα, δεν έχεις ούτε μια τέτοια εμπειρία?

Μήπως στην ιατρικη σχολη τραγουδούσες το μοναξια μου όλα?

Καλημέρα παπαρίκο μου....

Σου υπενθυμίζω πως σπούδασα Ρουμανία, οπότε δεν είχα χρόνο για να δω τι πηδάει ο διπλανός μου, αφού δεν προλάβαινα να δω τι πηδάω εγώ.

Εδώ στο Univercity of Athens η μόνη διαφορά είναι πως όλα γίνονται με πιο πολύ τακτ.

γεια σου τσολιαμ πηδηκουλα!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σου υπενθυμίζω πως σπούδασα Ρουμανία, οπότε δεν είχα χρόνο για να δω τι πηδάει ο διπλανός μου, αφού δεν προλάβαινα να δω τι πηδάω εγώ.

Πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς ΤΙΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΠΕς ΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΡΑ ΡΕ;;;;;;;;;;;;;;;;

ΧΟΡΤΑΣΜΕΝΟΣ ΚΙ! ΕΣΥ ΑΠΟ ΣΕΞ Ε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :anavwfwties::lol: :lol:

ΤΑΣΟΣ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΙΔΕΕΣ...ΓΙΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΘΕΩΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΛΙΠ ΚΑΝΤΑΒΕΡ ΑΛΕΧΜΑΤ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ emcolgate:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο εσυ που με λες παπάρα, δεν έχεις ούτε μια τέτοια εμπειρία?

Μήπως στην ιατρικη σχολη τραγουδούσες το μοναξια μου όλα?

Καλημέρα παπαρίκο μου....

Σου υπενθυμίζω πως σπούδασα Ρουμανία, οπότε δεν είχα χρόνο για να δω τι πηδάει ο διπλανός μου, αφού δεν προλάβαινα να δω τι πηδάω εγώ.

Εδώ στο Univercity of Athens η μόνη διαφορά είναι πως όλα γίνονται με πιο πολύ τακτ.

γεια σου τσολιαμ πηδηκουλα!!!!

Τώρα θα ξεσπάσει flamewar.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο εσυ που με λες παπάρα, δεν έχεις ούτε μια τέτοια εμπειρία?

Μήπως στην ιατρικη σχολη τραγουδούσες το μοναξια μου όλα?

Καλημέρα παπαρίκο μου....

Σου υπενθυμίζω πως σπούδασα Ρουμανία, οπότε δεν είχα χρόνο για να δω τι πηδάει ο διπλανός μου, αφού δεν προλάβαινα να δω τι πηδάω εγώ.

Εδώ στο Univercity of Athens η μόνη διαφορά είναι πως όλα γίνονται με πιο πολύ τακτ.

γεια σου τσολιαμ πηδηκουλα!!!!

Γεια σου Γκόλφω!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΧΟΡΤΑΣΜΕΝΟΣ ΚΙ! ΕΣΥ ΑΠΟ ΣΕΞ Ε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :anavwfwties::lol::lol:
γενικά...χορτασμένος απ' όλα :rolleyes:

emoops απο ολα οταν λες μπορεις να γινεις λιγακι συγκεκριμενος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΧΟΡΤΑΣΜΕΝΟΣ ΚΙ! ΕΣΥ ΑΠΟ ΣΕΞ Ε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :anavwfwties::lol::lol:
γενικά...χορτασμένος απ' όλα :rolleyes:

ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΗ ΒΑΡΥΣΤΟΜΑΧΙΑΣΕΙΣ ΜΟΝΟ emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜ. ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΑΤΩΘΙ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ.

ΘΑ ΕΞΕΤΑΣΤΟΥΝΕ ΟΛΕΣ/ΟΙ ΓΡΑΠΤΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟΜΑΤΙΚΟΣ...ΕΕΕ,ΠΡΟΦΟΡΙΚΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ.

6309237977-m.jpg

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

secretary.jpg

embluesbrother

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.