Jump to content

τι θελουν τελικα οι γυναικες?


evlampia

Recommended Posts

Βλέπω παραβλέπεις την ευθύνη της γυναίκας. Όσο ο άνδρας είναι κότα, άλλο τόσο είναι και η γυναίκα, και ειδικά στην δεύτερη περίπτωση. Δεν το καταλαβαίνει η κοπέλα και καλά, ότι θέλει να χωρίσουν? Γιατί δεν χωρίζει αυτή? Σε αυτές τις περιπτώσεις οι ευθύνες αποδίδονται ίσα και στους δύο.(και για την πρώτη περίπτωση θα έλεγα ότι και η κοπέλα έχει μερίδιο ευθύνης,που δεν τον κατάλαβε τι χαρακτήρας είναι, αλλά επειδή είναι πολύ δύσκολη κατάσταση, είναι και πολύ δύσκολο να κρίνεις υπέρ του ενός ή του άλλου, αν δεν έχεις όλα τα δεδομένα)
Δεν παραβλέπω την ευθύνη της γυναίκας. Άλλωστε πάντα έχουμε ευθύνη όλοι για τον εαυτό μας και τις επιλογές μας. Μην παραβλέπεις όμως κι εσύ τη διπροσωπία των ανθρώπων. Αν κάποιος έχει κάνει μια επιλογή και την έχει μετανιώσει είναι τίμιο και αντρίκιο να αποχωρήσει. Μπορεί η άλλη να είναι χαζή ή ερωτευμένη ή να ελπίζει ή να της έχει δείξει ο μάγκας άλλο πρόσωπο. Αλλά και να φταίει και η γυναίκα, δεν παύει η κότα να είναι κότα και όχι άντρας.Στην άλλη περίπτωση δεν το συζητάω καν. Είσαι μια χαρά και όταν αρρωσταίνει η άλλη της παρατάς;;; Και θα ψάξω και δικαιολογίες;;; Νομίζω το πράγμα βρωμάει από μόνο του. Το να κάνουμε τις επιλογές, που μας βολεύουν, είναι το εύκολο. Το να παίρνουμε την ευθύνη των πράξεων μας και να κάνουμε και κάτι, που μας ζορίζει, είναι το δύσκολο κι εκεί φαίνεται ο άνθρωπος. Κι αντίστοιχα ο άντρας. Όταν είμαστε ερωτευμένοι και καλά όλα είναι εύκολα. Στα δύσκολα κρινόμαστε. Έχω βαρεθεί την τάση να δικαιολογούμε τους πάντες επειδή κάνουν επιλογές, που δεν τους ζορίζουν. Όταν ξεκινάς και καλλιεργείς ανθρώπινες σχέσεις αναλαμβάνεις και κάποιες ευθύνες, δεν είναι παιδική χαρά. Αλλά δυστυχώς θεωρούμε κάκο μόνο ό,τι απαγορεύει ο νόμος, μη σκοτώσεις, μην κλέψεις. Προφανώς δε θα στείλω το μαλάκα φυλακή, αλλά έχω το δικαίωμα να τον λέω μαλάκα!!!
Έλα μαρήηηη! Μ' θες και συ άντρα με Α κεφαλαίο... Καλομάθατε όλες.
Κακοπάθαμε μάστορα, γι'αυτό γκρινιάζουμε!!! Φυσικά φταίμε, γιατί μερικοί δεν είναι άντρες ούτε καν φυσιογνωμικά!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 415
  • Created
  • Last Reply

"Οι άντρες δεν υπάρχουν πια, τους πάτησε το τρένο"? Γραφικότητες και γενικεύσεις ή μου φαίνεται? Όχι τίποτα άλλο, αν είναι να πετάμε τέτοια να πετάξουμε κι ένα

"όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες" και δέσαμε... emsexwars:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Οι άντρες δεν υπάρχουν πια, τους πάτησε το τρένο"? Γραφικότητες και γενικεύσεις ή μου φαίνεται? Όχι τίποτα άλλο, αν είναι να πετάμε τέτοια να πετάξουμε κι ένα

"όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες" και δέσαμε... emsexwars:antegeia:

υπερβολές! ποιός είπε οτι οι άνδρες δεν υπάρχουν πια;; :unsure::bloodomen: :bloodomen: :bloodomen:

και πιστεύω οτι δεν εννοείς ουτε για πλάκα το οτι όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες... emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Οι άντρες δεν υπάρχουν πια, τους πάτησε το τρένο"? Γραφικότητες και γενικεύσεις ή μου φαίνεται? Όχι τίποτα άλλο, αν είναι να πετάμε τέτοια να πετάξουμε κι ένα

"όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες" και δέσαμε... emsexwars:antegeia:

Φυσικά και υπάρχουν. Αυτούς θέλουν οι γυναίκες. Ποιός είπε ότι δεν υπάρχουν; Μου φαίνεται καθένας ό,τι θέλει καταλαβαίνει!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εννοείται πως δεν πιστεύω κανένα από τα δύο. Και Βασιλική όταν λες "γεμίσαμε αδερφές και κότες", "κακοπάθαμε" και άλλα τέτοια, καταλαβαίνω πως αυτό που εννοείς είναι ότι οι "άντρες" είναι δυσεύρετοι σήμερα. Λογικό νομίζω... Αν πάλι εννοείς ότι είναι δυσεύρετος ο έξυπνος, σκληρός αλλά ευαίσθητος, γυμνασμένος και πνευματικά καλλιεργημένος, αξεπέραστος στο σεξ, χωρίς να στα πρήζει άλλα ούτε και να σε φτύνει άντρας, που να είναι και πιστός, τότε έχεις δίκιο. Αλλά δεν πήξαμε και στις γυναίκες αντιστοίχων "προδιαγραφών" πια! :rolleyes: Άσε που όλη αυτή η κουβέντα για το πώς "πρέπει" να είναι ο άλλος πιο πολύ ταιριάζει σε αυτοκίνητα και ηλεκτρικές συσκευές ταιριάζει παρά σε ανθρώπους. Στην πραγματική ζωή όταν σου κάνει κλικ ο άλλος, είσαι έτοιμος να παραβλέψεις ποοολλά ελαττώματα (για όσο κρατάει ο αρχικός ενθουσιασμός τουλάχιστον!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εννοείται πως δεν πιστεύω κανένα από τα δύο. Και Βασιλική όταν λες "γεμίσαμε αδερφές και κότες", "κακοπάθαμε" και άλλα τέτοια, καταλαβαίνω πως αυτό που εννοείς είναι ότι οι "άντρες" είναι δυσεύρετοι σήμερα. Λογικό νομίζω... Αν πάλι εννοείς ότι είναι δυσεύρετος ο έξυπνος, σκληρός αλλά ευαίσθητος, γυμνασμένος και πνευματικά καλλιεργημένος, αξεπέραστος στο σεξ, χωρίς να στα πρήζει άλλα ούτε και να σε φτύνει άντρας, που να είναι και πιστός, τότε έχεις δίκιο. Αλλά δεν πήξαμε και στις γυναίκες αντιστοίχων "προδιαγραφών" πια! :rolleyes: Άσε που όλη αυτή η κουβέντα για το πώς "πρέπει" να είναι ο άλλος πιο πολύ ταιριάζει σε αυτοκίνητα και ηλεκτρικές συσκευές ταιριάζει παρά σε ανθρώπους. Στην πραγματική ζωή όταν σου κάνει κλικ ο άλλος, είσαι έτοιμος να παραβλέψεις ποοολλά ελαττώματα (για όσο κρατάει ο αρχικός ενθουσιασμός τουλάχιστον!)

Για μένα δεν είναι θέμα του πώς πρέπει να είναι οι άντρες ή οι γυναίκες, αλλά πώς ελπίζουμε να είναι ο σύντροφός μας γενικά ως άνθρωπος. Δηλαδή δε μιλάω για λεπτομέρειες, ούτε να έχει όλα τα προσόντα του κόσμου, που ούτε εγώ τα έχω, αλλά να έχει τη στοιχειώδη αξιοπρέπεια να έχει την ευθύνη των επιλογών του στη ζωή του. Γιατί τα δύο παραδείγματα, που ανέφερα, αφορούν καταστάσεις σε τέτοιο επίπεδο κι όχι το ποιός είπε μια κουβέντα και τί εννοούσε. Αυτή η άμυνα απέναντι στον ορισμό του τί εννοούμε άντρα δεν καταλαβαίνω τί νόημα έχει. Και κυρίως η απάντηση "γιατί, εσείς είστε καλύτερες;". Φυσικά και όχι. Δε μιλάω εκ μέρους του γυναικείου φύλου, αλλά μετά από όσα έχω δει κι έχω καταλάβει στη ζωή, μου αρέσει να είμαι ακέραιη στις σχέσεις μου και να έχω τα κότσια να αναλαμβάνω τις ευθύνες μου και το ίδιο περιμένω κι από έναν άντρα. Ούτε είπα δεν υπάρχουν άντρες ούτε ότι όλες οι γυναίκες είναι καλύτερες. Δεν κάνω συζήτηση σε επίπεδο "άντρες ιππότες, κορίτσια μαύρες κότες". Το θέμα είναι τί θέλουν οι γυναίκες από τους άντρες και η απάντησή μου δεν αφορά το αν υπάρχουν, αλλά το πώς τον θέλω εγώ. Δεν τον θέλω υπεράνθρωπο, αλλά αντάξιό μου, αξιοπρεπή και 'ΆΝΤΡΑ" όπως το λέγαν παλιά στα χωριά, δηλαδή με λόγο και αρχ@δια. Αν αυτό φαίνεται τόσο υπερβολική προτίμηση και σας οδηγεί σε τέτοιο άγχος να το αντικρούσετε, καλό είναι να ψαχτείτε!!! (δε μιλάω προσωπικά, γιατί δε σε ξέρω,ε;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aπορία: Πως βλέπουν οι γυναίκες έναν άντρα όταν ξέρουν οτι έχει πολες ερωτικές εμπειρίες, σε σχέση με έναν άλλο που είναι "πρωτάρης"?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aπορία: Πως βλέπουν οι γυναίκες έναν άντρα όταν ξέρουν οτι έχει πολες ερωτικές εμπειρίες, σε σχέση με έναν άλλο που είναι "πρωτάρης"?

εμένα προσωπικά με απωθεί το γεγονός να γνωρίζω οτι έχει πάει με πάρα πολλές...δείχνει και αστάθεια του χαρακτήρα του...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικα πιστευω πως οκ οι γυναικες πολυ θα ηθελαν εναν αντρα που να ειναι εξωτερικα σαν τον Τζονι Ντεπ, να εχει την εξυπναδα του Αινσταιν, την ακτινοβολια και το χιουμορ του Τζιμ Καρευ, να ειναι καλα οικονομικα και να τις λατρευει, να μην τις φερεται ποτε ασχημα και να κανει καλο κρεββατι.

Οι αντρες επισης θα ηθελαν μια που να μοιαζει στην Ατζελινα Τζολι, να εχει το μυαλο της Αρβελερ, να κανει σεξ σαν την Τσιτσιολινα, να εχει την ακτινοβολια και την αυρα της Σοφια Λωρεν, να ειναι σωστη στο σπιτι της, να τους φροντιζει και να τους αγαπα, να ειναι καλα οικονομικα και να υπερλατρευει τον αντρα της.

Το θεμα δεν ειναι τι θελει ή τι δε θελει καποιος... Οι προτιμησεις του ανθρωπου παντοτε τεινουν προς το "τελειο"--με βαση βεβαια τι θεωρει ο καθενας "τελειο". Τελικα η καρδια μας επιλεγει, λιγο η τυχη, λιγο οι συνθηκες, μα πανω απ' ολα αυτο το μια χουφτα οργανο στο στηθος μας... γι αυτο και βλεπεις ατομα που ελεγαν "εγω ποτε δεν θα εκανα σχεση με..." να καταληγουν να κανουν σχεση με...

Τελικα τα θελω αντρων-γυναικων δεν διαφερουν τοσο πολυ. Γιατι δεν σενεννουμαστε ακομα δεν εχω καταλάβει.

(Στελιο: προσωπικα το αν ειχε πολλες ή λιγες ή καθολου εμπειριες δεν με απασχολει καθολου σε καποιον--και γτ αλλωστε?)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιός θέλει καλή μου το μυαλό της Αρβελέρ; Άσε που, αν έχει το μυαλό, θα κάνει και σεξ σαν την Αρβελέρ!!! :rolleyes: Επίσης μισώ τον Κάρευ, κατά τ'άλλα συμφωνώ!

Νομίζω το θέμα των εμπειριών είναι και θέμα ηλικίας, ε; Αν τώρα, που είμαι 29, γνωρίσω έναν 35άρη και είναι πρωτάρης δε θα χαρώ κιόλας... Όπου βλέπεις ακραίες καταστάσεις κάτι τρέχει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω το θέμα των εμπειριών είναι και θέμα ηλικίας, ε; Αν τώρα, που είμαι 29, γνωρίσω έναν 35άρη και είναι πρωτάρης δε θα χαρώ κιόλας... Όπου βλέπεις ακραίες καταστάσεις κάτι τρέχει...

συμφωνώ απόλυτα!

και εγώ όχι μονο δεν θα χαρώ, αλλά θα την κάνω και με ελαφρά πηδηματάκια αν γνώριζα έναν 20-25 που χει π*δήξει τον μισό γυναικείο πληθυσμό!

δεν είπαμε να μην έχει σχέσεις αλλά σε φυσιολογικά επίπεδα ρε παιδί μου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιός θέλει καλή μου το μυαλό της Αρβελέρ; Άσε που, αν έχει το μυαλό, θα κάνει και σεξ σαν την Αρβελέρ!!! :rolleyes: Επίσης μισώ τον Κάρευ, κατά τ'άλλα συμφωνώ!

Νομίζω το θέμα των εμπειριών είναι και θέμα ηλικίας, ε; Αν τώρα, που είμαι 29, γνωρίσω έναν 35άρη και είναι πρωτάρης δε θα χαρώ κιόλας... Όπου βλέπεις ακραίες καταστάσεις κάτι τρέχει...

και ομως... Η "Αρβελερ" μπορει να πηδαει πολυ καλυτερα απο την Παρις Χιλτον! Τα φαινομενα πολλες φορες απατουν! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ kinky αυτό με την Αρβελέρ και τη Χίλτον...

Σε είχα κόψει για διεστραμμένη, αλλά αυτό ξεπέρασε κάθε προσδοκία! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπλιαααααάχ, είπαμε η τρίτη/τέταρτη ηλικία πρέπει να νιώθει δραστήρια αλλά όχι κ έτσι.

Ε νταξει τώρα, δεν κάνει κ τπτ τρομερό η Χίλτον. Μην τα παραφουσκώνουμε!!! emhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ kinky αυτό με την Αρβελέρ και τη Χίλτον...

Σε είχα κόψει για διεστραμμένη, αλλά αυτό ξεπέρασε κάθε προσδοκία! :P

emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

16 σελίδες για το τι θέλουν οι γυναίκες...

Στις πόσες λέτε να απαντηθεί το ερώτημα; Νομίζω πως θα είναι από τα λίγα τόπικς, που θα μείνουν στο πέρασμα του χρόνου και θα ποστάρουν και τα παιδιά μας (αν δεν καταφέρουμε να τα αποτρέψουμε να πάνε ιατρική και αν φυσικά κάνουμε)! Αυτό και οι 1200 θέσεις ειδικότητας, που θα τις ψάχνουν ακόμη! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Οι γυναίκες θέλουν το alpha male.Τον άντρα που είναι επιθετικός,cool,απρόβλεπτος,έχει δική του ζωή και δεν ενδίδει στις απαιτήσεις τους.Ξέρει να διεγείρει συνεχώς το συναίσθημα και να τις κρατάει σε εγρήγορση.Διαθέτει ακαταμάχητη γοητεία στη γλώσσα του σώματος,το βλέμμα και το ντύσιμο.Οι γυναίκες αντιπαθούν και βαριούνται τους μονότονους,προβλέψιμους wussies που τους κάνουν όλα τα χατήρια,συνεχώς φοβούνται οτι θα τις προσβάλλουν και δεν δείχνουν ποτέ τις προθέσεις τους.Οι nice guys τις πνίγουν ενώ τα κακά παιδιά τους αφήνουν ελευθερία που οι ίδιες θέλουν να καταργήσουν.

Ας δούμε μερικά γνωρίσματα του alpha male

1.Δε γέρνει ποτέ μπροστά όταν μιλάει στις γυναίκες.Μένει ευθυτενής

2.Διατηρεί βλεμματική επαφή τύπου triangular gaze

3.Οδηγεί.Καθοδηγεί την κοπέλα παντού

4.Social proof.Σεβασμός από το περιβάλλον

5.Cocky and funny.

6.Δεν ψαρώνει από cockblockers και λοπούς παρεμβαίνοντες

7.Λέει το σωστό τύπο κοπλιμέντου.Π.χ. ωραία σκουλαρίκια,μόνη σου τα αγόρασες?Η ωραία νύχια,είναι αληθινά?

8.Εχει καλό inner game.

9.Περνάει εύκολα τα shit test(γιατί δεν έχεις κοπέλα,τα ίδια λες σε όλες κτλ).

10.Οταν μιλάει σε γκρουπ από κοπέλες απευθύνεται σε όλες και όχι μόνο σε αυτή που τον ενδιαφέρει

11.Μιλάει καθαρά,σταθερά,δυνατά και αργά

και πολλά άλλα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1.Οι γυναίκες θέλουν καλό σεξ.

2.Μετά το καλό σεξ να τις παίρνεις αγκαλιά γιατί έτσι πιστεύουν ότι ενδιαφέρεσαι, οτι δεν τις "χρησιμοποίησες".

Και 3.μετά από όλα αυτά, οι γυναίκες θέλουν ΛΟΓΙΑ, ΛΟΓΙΑ, ΛΟΓΙΑ,ΛΟΓΙΑ... ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ, ΤΑ ΠΙΟ ΓΛΥΚΑ, ΤΑ ΠΙΟ ΣΕΞΥ, ΤΑ ΠΙΟ ΤΡΥΦΕΡΑ. Λούστε τη με λόγια, πνίξτε τη και αποκλείεται να ξεκολλήσει. ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ.

Αγόρια, παρτε το χαμπάρι: οι γυναίκες ερωτεύονται με τα αυτιά.

Όσο πιο νωρίς το καταλάβετε, τόσο λιγότερο περίπλοκες θα είναι οι σχέσεις σας με αυτές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1.Οι γυναίκες θέλουν καλό σεξ.

2.Μετά το καλό σεξ να τις παίρνεις αγκαλιά γιατί έτσι πιστεύουν ότι ενδιαφέρεσαι, οτι δεν τις "χρησιμοποίησες".

Και 3.μετά από όλα αυτά, οι γυναίκες θέλουν ΛΟΓΙΑ, ΛΟΓΙΑ, ΛΟΓΙΑ,ΛΟΓΙΑ... ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ, ΤΑ ΠΙΟ ΓΛΥΚΑ, ΤΑ ΠΙΟ ΣΕΞΥ, ΤΑ ΠΙΟ ΤΡΥΦΕΡΑ. Λούστε τη με λόγια, πνίξτε τη και αποκλείεται να ξεκολλήσει. ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ.

Αγόρια, παρτε το χαμπάρι: οι γυναίκες ερωτεύονται με τα αυτιά.

Όσο πιο νωρίς το καταλάβετε, τόσο λιγότερο περίπλοκες θα είναι οι σχέσεις σας με αυτές.

Εγώ πάλι που εκτός από το 1ο..(και αυτό το συζητάμε...) δεν με αγγίζουν τα υπόλοιπα... τι να υποθέσω???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ότι ΜΑΛΛΟΝ είσαι στην ίδια κατηγορία με μένα!! Αυτή της στυγνής,κυνικής ορκισμένης ορθολογίστριας!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όχι σε αυτή την κατηγορία είμαι...αλλά το 2. τι να το κάνω? μήπως θέλω αγκαλιές? μπα... αφού είναι πιθανότερο το ότι τον χρησιμοποιώ εγώ... και το 3...? τι δλδ θα κοροϊδευόμαστε??? μεταξύ κατεργαρέων ...κλπ. άσε που όταν μου λένε τπτ ξενερώνω... κι ολας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμ αυτό εννοώ.. Σ αυτήν την κατηγορία είναι ελάχιστες... Καλό απ τη μια, κακό απ την άλλη..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμ αυτό εννοώ.. Σ αυτήν την κατηγορία είναι ελάχιστες... Καλό απ τη μια, κακό απ την άλλη..
Ναι ναι δίκιο έχεις απλά τα ματάκια μου κάνουν αστράκια από το πολύ posting και πρόσθεσα ένα "δεν" εκεί που δεν υπήρχε...
Εμ αυτό εννοώ.. Σ αυτήν την κατηγορία είναι ελάχιστες... Καλό απ τη μια, κακό απ την άλλη..
Ναι ναι δίκιο έχεις απλά τα ματάκια μου κάνουν αστράκια από το πολύ posting και πρόσθεσα ένα "δεν" εκεί που δεν υπήρχε...
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.