Jump to content

τι θελουν τελικα οι γυναικες?


evlampia

Recommended Posts

Υπάρχουν χιλιάδες λανθασμένα "θέλω" και μόνο ένα αληθινό. Το τελευταίο είναι ο έρωτας και τα πρώτα είναι το συμφέρον, η κοινωνική θέση, τα χρήματα, η επαγγελματική καταξίωση,η ικανοποίηση της ανάγκης, η αποφυγή της μοναξιάς, η απελευθέρωση από την καταπίεση, το ξεγέλασμα της ανασφάλειας και η απομάκρυνση απ'όλες τις ψυχολογικές άγκυρες που κουβαλάει καθεμιά τους.

Και η μεγάλη ειρωνεία της ζωής είναι πως ο έρωτας κατά κανόνα δεν συνδυάζεται με κανένα από τα υπόλοιπα. Με αποτέλεσμα οι τυχερές που θα τον συναντήσουν, να μπαίνουν μπροστά στο δίλημμα, τι να κάνουν και ποιο να διαλέξουν από τα δύο. Κατά περίεργο τρόπο δεν διαλέγουν τον έρωτα και έχουν μια ζωή να μετανιώνουν γιαυτό. Αλλά πρέπει να το παραδεχτώ πως είναι υπέροχος ο τρόπος που κάθε φορά βρίσκουν, για να δικαιολογήσουν την επιλογή τους.

καλα τα λες,

μονο να ξερεις οτι και τον "ερωτα" να διαλεξει καποιος,

αυτη δεν ειναι μια επιλογη που γινεται "εφαπαξ"/

στον "ερωτα" οπως τον λες (αν κι εγω προτιμω ως ορο την "αγαπη",χωρις να τα διαχωριζω/φανταζομαι οτι αυτοι που κανουν τον διαχωρισμο,με τον ορο "ερωτα" εννοουν την καψουρα,η οποια ως εννοια αναφερεται στο υποκειμενο,ειναι δηλ. ενα κατα βαση εγωιστικο συναισθημα...)

επιλεγεις τον αλλο συνεχεια(και αλιμονο δηλ. αν φτασεις να θεωρρεις τον αλλο δεδομενο!),

και δεν εννοω φυσικα με κριτηρια σαν αυτα που αναφερεις

("το συμφέρον, η κοινωνική θέση, τα χρήματα, η επαγγελματική καταξίωση,η ικανοποίηση της ανάγκης, η αποφυγή της μοναξιάς, η απελευθέρωση από την καταπίεση, το ξεγέλασμα της ανασφάλειας")

αν και εχω καποιες ενστασεις ως προς την απελευθερωση,

καθως θεωρω την αγαπη ως την κατεξοχην δυναμη που απελευθερωνει απο καθε ειδους "δεσμα"

(αλλα φανταζομαι οτι το εννοεις διαφορετικα)/

συνεπως,

πριν να σκεφτουμε αυτο-ικανοποιουμενοι τα δακρυα που χυνουν οσοι δεν μας επελεξαν,εξαιτιας της κυνικοτητας τους που τους αφησε τελικα με μια αισθηση ανικανοποιητου,

δε θα ηταν πιο δοκιμο να αναλογιζομαστε τι ειμαστε οι ιδιοι και τι κανουμε ωστε εκεινοι που επιλεγουμε να εξακολουθουν να μας επιλεγουν κι εκεινοι με τη σειρα τους?

καμια φορα,οταν εκφραζομαστε με πικρια,εκθετουμε τον ιδιο μας τον εαυτο,

καθως αποκαλυπτουμε τον δικο μας κυνισμο και την ανικανοτητα μας να νιωσουμε ικανοποιηση ;)

(χωρις φυσικα να θελω να αναιρεσω την αδιαμφισβητητη αξια του να εκτιθεσαι,αλλα οταν πρεπει και σαφως οχι διαδικτυακα και με κοινο...)

παρεμπιπτοντως,

την ιστορια με τον σκορπιο,απο καποια ταινια νομιζω τη θυμαμαι...

απο "το παιχνιδι των λυγμων"?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 415
  • Created
  • Last Reply

Δεν θα έπρεπε να υπάρχει καμιά πικρία. Ούτε και χολιγουντιανών διαστάσεων δηλώσεις και συμπεριφορές,διαδικτυακές ή μη.

Στο κάτω-κάτω τη μοίρα του τη διαμορφώνει κανείς, με τις επιλογές που κάνει. Απλά θα πρέπει να μάθει να ζει μ'αυτές και να πάψει την προσπάθεια να βρει μεταφυσικές ερμηνείες.

ΥΓ. Η ιστορία με τον σκορπιό είναι η πρώτη που αγάπησα, όταν τη διάβασα πριν από 30 χρόνια. Δεν θυμάμαι το βιβλίο, αν και νομίζω πως ήταν ένα με τους μύθους του Αισώπου ή κάτι παρόμοιο, αλλά θυμάμαι να σέρνω το βιβλίο για μία εβδομάδα όπου κι αν πήγαινα, πιτσιρικάς.

Από τότε την έχω δει γραμμένη σε 2 βιβλία ως πρόλογος κεφαλαίων, με υποσημείωση στο ένα από αυτά πως πρόκειται για παλιά αραβική ιστορία. Δεν θέλω να την ψάξω όμως, γιατί νιώθω πως θα χάσει έτσι την αξία της...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

CHRIS ROCK

Η προφορα του δεν ειναι ο,τι καλυτερο, αλλα συνηθιζεται γρηγορα. Και εχει πολυ γελιο ο τυπος, δειτε και τα υπολοιπα οσοι/ες ειστε κλεισμενοι μεσα Σαββατοβραδο λογω καταθλιψης/μιζεριας/μισανθρωπιας/αφραγκιας/αγ*μιας κλπ. Ειναι ενα καλο αντιδοτο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φραγκα η ωραιο γκομενο με φραγκα η μαλακα γκομενο με φραγκα η γκομενο που να κανει ολα τα χατηρια

ΜΕ ΦΡΑΓΚΑ!!!

απλουστευτικο το τοπικ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν θέλω να την ψάξω όμως, γιατί νιώθω πως θα χάσει έτσι την αξία της...

Όλα σου τα κείμενα είναι σαν μάθημα για μένα.Έχω εκφράσει αμέτρητες φορές το θαυμασμό που νιώθω για αυτά που γράφεις,τη συμπάθεια μου και την εκτίμηση μου.Όμως αυτή η ατάκα σου με άφησε εντελώς άφωνη.Το "κορυφαία" είναι μικρό για εκφράσω πόσο σοφή τη θεωρώ.Ο λόγος?

Πάντα πίστευα και πιστεύω ότι όλοι αγαπάμε την αλήθεια.Την ψάχνουμε,τη ζητάμε,την απαιτούμε,την θέλουμε συνεχώς.

Όμως η αλήθεια καταστρέφει πολλά στο πέρασμα της...

Πχ...βλέπεις το "ο άρχοντας των δαχτυλιδιών",μαγεύεσαι και μόλις δεις τα γυρίσματα ξενερώνεις όταν δεις ότι ο Legolas είναι καστανός με κοντά μαλλιά και ο Aragorn καστανόξανθος αξύριστος.

Πχ 2.Ερωτεύεσαι,το ζεις και το χαίρεσαι,αλλά ξενερώνεις όταν ανακαλύπτεις ότι αυτός ο υπέροχος άνδρας,σε άκουγε προσεκτικά όχι επειδή έδινε σημασία σε αυτά που έλεγες,αλλά επειδή δεν καταλάβαινε τίποτα από αυτά που έλεγες και όση ώρα μιλούσες σκεφτόταν το 3-0 του ολυμπιακού.

Δεν λέω να είμαστε mycosmos...Όμως δεν πρέπει να τα ψάχνουμε όλα τόσο πολύ,ούτε να αναλύουμε υπερβολικά,διότι χάνεται αυτό που λέμε "μαγεία".

Και για να μην είμαι emofftopic

Τί θέλουν τελικά οι γυναίκες?Κατά τη γνώμη μου τα θέλουμε όλα. emcolgate

Σε αυτό βασίζονται και θεωρίες για το πως να "ρίξεις μία γκόμενα".

Πχ Σε μία άσχημη-έξυπνη να λες πόσο όμορφη είναι.Αυτό της λείπει.Το ότι είναι έξυπνη το ακούει συνεχώς.

Σε μία όμορφη να λες πόσο έξυπνη είναι.Ίσως να είσαι ο πρώτος που της το λέει και θα της μείνεις αξέχαστος!

Το παπούτσι από τον τόπο μου κι ας είναι μπαλωμένο,δεν ισχύει.Γιατί να είναι μπαλωμένο?Θα βρω παπούτσι ολοκαίνουριο και όπως το θέλω!!!

Προσωπικά,ανάμεσα από έρωτα και χρήμα,θα διάλεγα τον έρωτα.Ο λόγος απλός!Τα χρήματα φτιάχνονται,χάνονται,ξοδεύονται.Υπάρχουν πολλοί φτωχοί που έγιναν πλούσιοι και το αντίθετο.Δεν υπάρχει όμως κανένας που ερωτεύτηκε τα ευρώ που παντρεύτηκε.Ίσως τα χάρηκε για λίγο.Όμως οι άνθρωποι που θεωρούν τον έρωτα πηγή ενέργιας,είναι αδύνατο να ζήσουν χωρίς έρωτα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ακριβως αυτο εννοω μικρη μου .... :)

ΟΧΙ Η ΑΝΑΓΚΗ

ΟΥΤΕ Η ΜΟΝΑΞΙΑ

...αλλα να πεθαινεις απο ερωτα για κεινον καθε μερα της ζωης σου

καλο ποτο....χεχεχε

lil κοψ τα παραμυθια γιατι σου κανουν κακο

πιασε κανα νιτρο κανα κοσμοπολιταν και παρεμφερη μπας και σωσεις οτι προλαβαινεις :lol::P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλημερουδια ρε Σηλια μαναρι

δεν εχεις καθολου αδικο σε οσα μου χωνεις

καιρος να ξυπνησω απο τη λαλακια που με δερνει

μηπως και σωσω ο, τι προλαβω :) ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλημερουδια ρε Σηλια μαναρι

δεν εχεις καθολου αδικο σε οσα μου χωνεις

καιρος να ξυπνησω απο τη λαλακια που με δερνει

μηπως και σωσω ο, τι προλαβω :) ....

μολις διηκρινα και κατι κοινο μωρο μ αναμεσα μας...

ξυπνησαμε απογευμα για πρωι σημερις! :Pemrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι γυναικες θελουν αυτονομια/

δεν χρειαζονται κανεναν κολλημενο πανω τους ολη την ωρα

-μονο οταν πρεπει :anavwfwties: :anavwfwties: :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτοί που κουμαντάρονται ολοκληρωτικά από τις ορμόνες τους είστε εσείς.Πχ μόλις ακούσετε τη λέξη "σεξ" σταματάει το μυαλό σας,μία ωραία γυναίκα που σας τάζει σεξ σας κάνει ότι θέλει.

ααααααααααααααααααααααα γειααααααα σου! emgoal

ειπες και κατι σωστο ρε συ τζακ :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτοί που κουμαντάρονται ολοκληρωτικά από τις ορμόνες τους είστε εσείς.Πχ μόλις ακούσετε τη λέξη "σεξ" σταματάει το μυαλό σας,μία ωραία γυναίκα που σας τάζει σεξ σας κάνει ότι θέλει.

ααααααααααααααααααααααα γειααααααα σου! emgoal

ειπες και κατι σωστο ρε συ τζακ :P

Οι μαλάκες τα κάνουν αυτά μικρή! Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

Οι γυναίκες είναι που νομίζουν πως επειδή θα δωθούν σε κάποιον, έπιασαν τον παπά από τ'@ρχίδι@.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι γυναίκες είναι που νομίζουν πως επειδή θα δωθούν σε κάποιον, έπιασαν τον παπά από τ'@ρχίδι@.

:lol: :lol: :lol: καπως ετσι θα το'λεγε κι ο παππους μου, αν ζουσε...

ρε χτηνιατρε, εισαι πολυ ρομαντικη ψυχη... κατα βαθος! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτοί που κουμαντάρονται ολοκληρωτικά από τις ορμόνες τους είστε εσείς.Πχ μόλις ακούσετε τη λέξη "σεξ" σταματάει το μυαλό σας,μία ωραία γυναίκα που σας τάζει σεξ σας κάνει ότι θέλει.

ααααααααααααααααααααααα γειααααααα σου! emgoal

ειπες και κατι σωστο ρε συ τζακ :P

Καλά,δεν την παλεύετε καθόλου για να λέτε τέτοιες βλακείες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν ειναι να με κουμανταρει κατι σε τελικη αναλυση ρε παιδια, ας με κουμανταρει το πουλι μου και ο,τι το προσελκυει, και οχι το σηματακι που γραφει SLK/525i/ΤΤ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι γυναίκες είναι που νομίζουν πως επειδή θα δωθούν σε κάποιον, έπιασαν τον παπά από τ'@ρχίδι@.

:lol::lol::lol: καπως ετσι θα το'λεγε κι ο παππους μου, αν ζουσε...

ρε χτηνιατρε, εισαι πολυ ρομαντικη ψυχη... κατα βαθος! :P

Υπάρχει λόγος που το είπα έτσι!!! Έχω ακούσει από γκόμενα (που ήταν ενεργότατο μέλος σε π@ρτούζ@, με τη σύμφωνη γνώμη του δικού της) όταν τα χάλασαν, την ατάκα: "Εγώ του δώθηκα κι αυτός με πέταξε έτσι από τη ζωή του!"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτοί που κουμαντάρονται ολοκληρωτικά από τις ορμόνες τους είστε εσείς.Πχ μόλις ακούσετε τη λέξη "σεξ" σταματάει το μυαλό σας,μία ωραία γυναίκα που σας τάζει σεξ σας κάνει ότι θέλει.

ααααααααααααααααααααααα γειααααααα σου! emgoal

ειπες και κατι σωστο ρε συ τζακ :P

Οι μαλάκες τα κάνουν αυτά μικρή! Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

Οι γυναίκες είναι που νομίζουν πως επειδή θα δωθούν σε κάποιον, έπιασαν τον παπά από τ'@ρχίδι@.

Πες τα VET.Έλα να σου πλάσω το εγκώμιο τώρα emcolgateemcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup σκεψου την περιπτωση να "απασχολειται" το πουλι σου μεσα σε μια SLK/525i/ΤΤ εν κινησει...

:anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

Λες να βρω καμια με τετοια αμαξαρα; Ποιος στη χαρη μου ρε ντκουλ! Νταξ, ωραιο παιδι ειμαι, αλλα οχι και ετσι...

Παντως τα αποτομα φρεναρισματα τα φοβαμαι, θελω να με παει σε ξενοδοχειο Α' κατηγοριας, με σαμπανιες, χαβιαρια (αυτο και να το δω ουτε που θα καταλαβω τι ειναι) και τζακουζια. Αφου εκπορνευτηκα αποψε, ας πουλησω ακριβα το αρκουδοτομαρο μου-την κορμαρα μου ηθελα να πω.

Τωρα που το σκεφτομαι, αν ειναι δικο της το αυτοκινητο, πως θα "απασχολει" το πουλι μου οδηγωντας ταυτοχρονα; Μου ερχεται ενα σεναριο βεβαια που προϋποθετει αυτοματο κιβωτιο ταχυτητων. Και αλλο ενα που προϋποθετει αυτοματο πιλοτο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω ακούσει από γκόμενα (που ήταν ενεργότατο μέλος σε π@ρτούζ@, με τη σύμφωνη γνώμη του δικού της) όταν τα χάλασαν, την ατάκα: "Εγώ του δώθηκα κι αυτός με πέταξε έτσι από τη ζωή του!"

τι υπονοεις?

οτι επειδη η γκομενα ηταν π@ρτουζιαρα, δεν μπορουσε να "δωθει ολοκληρωτικα" ( emlmfao ) σε εναν αντρα???

emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao emlmfao

τελικα, το παιρνω πισω! δεν εισαι ρομαντικος, εισαι απλα της παλιας σχολης! :P

@ παπιε

:lol: :lol: :lol:

μη στεναχωριεσαι για την SLK που δεν εχεις!

εχεις επιστημονικη φαντασια και θα περνας καλα ;)

(ακομη και μονος σου, φαντασιωνομενος :P )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup σκεψου την περιπτωση να "απασχολειται" το πουλι σου μεσα σε μια SLK/525i/ΤΤ εν κινησει... :anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:
Λες να βρω καμια με τετοια αμαξαρα; Ποιος στη χαρη μου ρε ντκουλ! Νταξ, ωραιο παιδι ειμαι, αλλα οχι και ετσι...Παντως τα αποτομα φρεναρισματα τα φοβαμαι, θελω να με παει σε ξενοδοχειο Α' κατηγοριας, με σαμπανιες, χαβιαρια (αυτο και να το δω ουτε που θα καταλαβω τι ειναι) και τζακουζια. Αφου εκπορνευτηκα αποψε, ας πουλησω ακριβα το αρκουδοτομαρο μου-την κορμαρα μου ηθελα να πω.Τωρα που το σκεφτομαι, αν ειναι δικο της το αυτοκινητο, πως θα "απασχολει" το πουλι μου οδηγωντας ταυτοχρονα; Μου ερχεται ενα σεναριο βεβαια που προϋποθετει αυτοματο κιβωτιο ταχυτητων. Και αλλο ενα που προϋποθετει αυτοματο πιλοτο...
Προσοχή στις λακούβες φίλε.....
Έχω ακούσει από γκόμενα (που ήταν ενεργότατο μέλος σε π@ρτούζ@, με τη σύμφωνη γνώμη του δικού της) όταν τα χάλασαν, την ατάκα: "Εγώ του δώθηκα κι αυτός με πέταξε έτσι από τη ζωή του!"
τι υπονοεις?οτι επειδη η γκομενα ηταν π@ρτουζιαρα, δεν μπορουσε να "δωθει ολοκληρωτικα" ( emlmfao ) σε εναν αντρα??? emlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfaoemlmfao τελικα, το παιρνω πισω! δεν εισαι ρομαντικος, εισαι απλα της παλιας σχολης! :P
Ναι, μαλακία μου, συγγνώμη...βλέπω το λάθος μου τώρα.... Μόνο ένα να συμβεί....αν μπλέξει κανείς με καμιά τέτοια και την παντρευτεί, να εύχεται το παιδί του, όχι μόνο να μην του βγει μαύρο ή κινέζος, αλλά να μην γαυγίζει κιόλας....
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, μαλακία μου, συγγνώμη...βλέπω το λάθος μου τώρα.... Μόνο ένα να συμβεί....αν μπλέξει κανείς με καμιά τέτοια και την παντρευτεί, να εύχεται το παιδί του, όχι μόνο να μην του βγει μαύρο ή κινέζος, αλλά να μην γαυγίζει κιόλας....

:lol:emclappingemclappingemclapping

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

VET= ΚΟΡΥΦΗ!!!!!!!!!!!!!!!! .+- (τελεία+παύλα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μιαν αμωμον ασπιλον κορασιδα για τον χτηνο-βατηηηηηηηη......

εεεεεεφταααααασεεεεεεεε....

emlmfaoemlmfaoemlmfao

Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα με την "άσπιλον" κορασίδα; Δεν έχει μέτρο σύγκρισης και ακόμη κι αν βρει κάτι καλό, δεν θα το εκτιμήσει....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.