Jump to content

τι θελουν τελικα οι γυναικες?


evlampia

Recommended Posts

Το τι οι γκόμενες θέλουν φράγκα είναι η μεγαλύτερη κοινοτυπία.Αν δείτε όμως ποιοι κυκλοφορούν τις πιο εμφανίσιμες θα δείτε κάτι ρεμάλια που συχνά έχουν και προβλήματα με το νόμο.Είναι αυτοί που ταιριάζουν στο στερεότυπο του bad boy.Η γκόμενα μπορεί να χρειάζεται κάποιον για provider να πληρώνει τα έξοδα κλπ όμως κατά βάθος τον περιφρονεί και τον βαριέται και συχνά τον αντιμετωπίζει πολύ άσχημα.Αντίθετα δείχνει όλο το affection στον bad boy που κερδίζει τη γκόμενα χάρη στη γοητεία που εκπέμπει.Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσους γδέρνουν οι γκόμενες,δήθεν σπόνσορες κλπ και τους φέρονται εντελώς σκατένια,συχνά ούτε καν τους φιλάνε,ενώ τα λεφτά και τα δώρα που παίρνουν από αυτούς τα δίνουν στον bad boy.

Πόσες γκόμενες μπαίνουν στα κλαμπ χωρίς καθόλου λεφτά γιατί ξέρουν οτι πάντα θα βρεθούν κορόιδα να πληρώσουν για τα ποτά τους.Οταν πληρώσεις μπαίνεις στην κατηγορία provider και η γκόμενα παύει να σε βλέπει ερωτικά διότι καταλαβαίνει οτι χρησιμοποιείς τα λεφτά για να αναπληρώσεις το χαμηλό σου self esteem και κάνεις supplication επειδή θέλεις να εκβιάσεις τη δημιουργία attraction,ενώ στην πραγματικότητα με το supplication σκοτώνεις το attraction.Η γκόμενα δεν θεωρεί οτι είναι υποχρεωμένη να σου δώσει οτιδήποτε σε αντάλλαγμα και δεν σχετίζει την ευχαρίστηση που της προκαλούν τα δώρα με την παρουσία σου.Εκεί ο nice guy διαμαρτύρεται και λέει.Είναι τόσο αχάριστες.Λες και πρέπει να κάτσουν υποχρεωτικά σε κάποιον που δεν τους προκαλεί την παραμικρή γοητεία και έλξη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 415
  • Created
  • Last Reply
Το τι οι γκόμενες θέλουν φράγκα είναι η μεγαλύτερη κοινοτυπία.Αν δείτε όμως ποιοι κυκλοφορούν τις πιο εμφανίσιμες θα δείτε κάτι ρεμάλια που συχνά έχουν και προβλήματα με το νόμο.Είναι αυτοί που ταιριάζουν στο στερεότυπο του bad boy.Η γκόμενα μπορεί να χρειάζεται κάποιον για provider να πληρώνει τα έξοδα κλπ όμως κατά βάθος τον περιφρονεί και τον βαριέται και συχνά τον αντιμετωπίζει πολύ άσχημα.Αντίθετα δείχνει όλο το affection στον bad boy που κερδίζει τη γκόμενα χάρη στη γοητεία που εκπέμπει.Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσους γδέρνουν οι γκόμενες,δήθεν σπόνσορες κλπ και τους φέρονται εντελώς σκατένια,συχνά ούτε καν τους φιλάνε,ενώ τα λεφτά και τα δώρα που παίρνουν από αυτούς τα δίνουν στον bad boy.

Πόσες γκόμενες μπαίνουν στα κλαμπ χωρίς καθόλου λεφτά γιατί ξέρουν οτι πάντα θα βρεθούν κορόιδα να πληρώσουν για τα ποτά τους.Οταν πληρώσεις μπαίνεις στην κατηγορία provider και η γκόμενα παύει να σε βλπεει ερωτικά διότι καταλαβαίνει οτι χρησιμοποιείς τα λεφτά για να αναπληρώσεις το χαμηλό σου self esteem και κάνεις supplication επειδή θέλεις να εκβιάσεις τη δημιουργία attraction,ενώ στην πραγματικότητα με το supplication σκοτώνεις το attraction.Η γκόμενα δεν θεωρεί οτι είναι υποχρεωμένη να σου δώσει οτιδήποτε σε αντάλλαγμα και δεν σχετίζει την ευχαρίστηση που της προκαλούν τα δώρα με την παρουσία σου.Εκεί ο nice guy διαμαρτύρεται και λέει.Είναι τόσο αχάριστες.Λες και πρέπει να κάτσουν υποχρεωτικά σε κάποιον που δεν τους προκαλεί την παραμικρή γοητεία και έλξη.

ρε σπερρ ποσο ηλιθιος μπορει να σαι?

εκτος αν μας δουλευεις χοντρα

οποτε παω πασο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φοβερά επιχειρήματα shlia.Φαίνεται αυτά που γράφω αγγίζουν ευαίσθητες χορδές.

Δείτε επίσης πώς προσπαθούν να κλείσουν τα τόπικ για να μην γράφονται αυτά τα πράγματα.Πώς ανεβαίνει αμέσως η buying temperature και μεταμορφώνονται όλες σε μεγάλες σεξουάλες που την πέφτουν από εδώ και από εκεί.Ποιος ανεβάζει την buying temperature?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φιλτατε sperrgebiet, εξαρταται απο την ηλικια... Ας μην αναφερθουμε και στις αντιστοιχες περιπτωσεις ανδρων που τα φτιαχνουν με κοπελες που εχουν φραγκατους μπαμπαδες για να παρουν και αυτοι το μερτικο τους... Παντως ειναι νομιζω αξιοπεριεργο να δεις σε καποιες οικογενειες η μητερα να δασκαλευει την κορη να βρει ενα γιατρο, ενα δικηγορο, εναν πολιτικο μηχανικο... Ειχα τρεις περιπτωσεις απο φιλες (που τις γνωριζα αρκετα χρονια) και ειδα αυτο το συγκεκριμενο...φαινομενο να το πω? Παντως σε καμια περιπτωση δε θελω να γενικευσω κατι τετοιο, θα ειναι πολυ αδικο για το ασθενες φυλο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίταξε ar pe tzes είναι λογικό να λειτουργεί η κοινωνία έτσι διότι το όλο θέμα της γοητείας,σχέσεων κτλ έχει κοινωνική διάσταση και θα ήταν περίεργο η κοινωνία να μην παρεμβαίνει.Εχει και οικονομική διάσταση.Διότι πρέπει να πιστέψεις οτι πρέπει να δουλέψεις σκληρά να βγάλεις φράγκα για να έχεις μια μουνάρα.Ετσι σου δημιουργούν ένα κίνητρο και το κίνητρο αυτό είναι ισχυρό.Σκέψου μόνο πόσοι ζούνε από τα δώρα και ότι άλλο αγοράζεται για τις γκόμενες.Ετσι είναι η οικονομία της αγοράς και το σεξουαλικό κίνητρο είναι ένα κίνητρο που αξιοποιείται.Αν εσύ πιστέψεις οτι για να πηδήξεις την μουνάρα δεν χρειάζονται φράγκα τότε το σύστημα πάει περίπατο.

Για αυτό και σου πασάρουν μια τεχνητή εικόνα για να μην δρέπεις άνευ κόπου και να γίνεις χρήσιμος.

Ολα αυτά δεν έχουν καμία σχέση με το πώς δημιουργείται το attraction και τα ένστικτα της γκόμενας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πόσες γκόμενες μπαίνουν στα κλαμπ χωρίς καθόλου λεφτά γιατί ξέρουν οτι πάντα θα βρεθούν κορόιδα να πληρώσουν για τα ποτά τους.Οταν πληρώσεις μπαίνεις στην κατηγορία provider και η γκόμενα παύει να σε βλέπει ερωτικά διότι καταλαβαίνει οτι χρησιμοποιείς τα λεφτά για να αναπληρώσεις το χαμηλό σου self esteem και κάνεις supplication επειδή θέλεις να εκβιάσεις τη δημιουργία attraction,ενώ στην πραγματικότητα με το supplication σκοτώνεις το attraction.Η γκόμενα δεν θεωρεί οτι είναι υποχρεωμένη να σου δώσει οτιδήποτε σε αντάλλαγμα και δεν σχετίζει την ευχαρίστηση που της προκαλούν τα δώρα με την παρουσία σου.Εκεί ο nice guy διαμαρτύρεται και λέει.Είναι τόσο αχάριστες.Λες και πρέπει να κάτσουν υποχρεωτικά σε κάποιον που δεν τους προκαλεί την παραμικρή γοητεία και έλξη.

μαλιστα .....εμμεσως πλην σαφως , δινεις στους αρρενες τη συμβουλη να μην πληρωνουν τον καφε ή το φαι της γκομενας τους ή μια εκδρομη .....

Φιλε μου , πως φαινεται οτι δεν εχεις βγει ποτε με γκομενα που ανηκει στην κατηγορια αυτων που ριχνουν χυλοπιτες στους αντρες .....Γιατι αν ειχες , θα ηξερες οτι οι συγκεκριμενες γκομενες , μεσα στις απειρες επιλογες τους θελουν καποιον να τους φερεται καλα και να δειχνει οτι γι αυτον ειναι σημαντικες .....θα εστελναν πισω στη μαμα του σε χρονο dt , το γυφτουλα που δε θα τις κερνουσε ενα καφε ή το ποτο τους ..... και το να προσεχεις τη γκομενα σου φιλε μου , δεν ειναι θεμα χρηματων ή συμπεριφορας ...μπορει να εχεις ελαχιστα χρηματα , αλλα οταν η αλλη σε ενδιαφερει για κατι περισσοτερο απο π.... δεν εισαι ποτε γυφτος μαζι της .

και ξερεις γιατι φιλε μου ?????????? οχι γιατι με τα χρηματα σου θελεις να κερδισεις την καλυτερη .....αλλα γιατι απλα θελεις να φερεσαι καλα σε μια γυναικα που ξερεις γιατι τη θες ......

Αφου δεν ανηκεις στην κατηγορια των αντρων που, ειτε εχουν ειτε δεν εχουν λεφτα , ξερουν να σεβονται τον εαυτο τους και τη γυναικα που εχουν διπλα τους , καλυτερα για ορισμενα θεματα να μην εχεις αποψη γιατι απλα εκτιθεσαι ....

φιλικα παντα

υγ ο nice guy διαμαρτυρεται μονο στο μυαλο σου .Οταν η γκομενα δεν του φερθει σωστα , μια μερα την παραταει στα κρυα του λουτρου .....

αααα! ξερεις πολλοι nice guy , ειναι απιστευτα γοητευτικοι .....βεβαια , εσυ μπορεις παντα να πιστευεις οτι και καλα οι γκομενες τους δεν τους θελουν .... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τωρα σε σχεση με τις μεταμορφωμενες σε σεξουαλες που την πεφτουν απο δω κι απο κει επειδη δεν επικοινωνω αυτη τη στιγμη και ιδιατερα αν εννοεις εμενα

και τα ποστ μου τι να κανουμε ρε αγορι μου ?

παρερμηνευσες

δεν μεταμορφωνομαι σε σεξουαλα ,ειμαι σεξουαλα

και δεν την πεφτω απο δω κι απο κει την πεφτω μονο οπου ΓΟΥΣΤΑΡΩ

ΜΑΚΙΑ!

ΧΕΧΕ

τι να πω ... άπαιχτη, με λίγα λόγια τα είπε όλα emrockon

bravissima!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πρώτο ραντεβού σαφώς ο άντρας, αυτό είναι πια άγραφος κανόνας. Και μερικά ακόμα ραντεβού μάλλον. Για να επέλθει το μοιραίον δηλαδή. Δεν θυμάμαι ποτέ να επήλθε μοιραίον με άντρα που δεν πλήρωσε στα πρώτα ραντεβού, γιατί ξενέρωνα (ας το παραδεκτούμε κυρίες μου).

Από κει και πέρα, όταν υπάρξει σχέση δηλαδή, πάει ανάλογα με το ζευγάρι και τις δυνατότητες κάθε ζεύγους, ποιός δουλεύει και σε τι δουλειά κλπ. Προσωπικά πάντα προσπαθούσα να κρατώ ισορροπίες γύρω στα μισά-μισά, αλλιώς πια δεν είναι σχέση αλλά χορηγία, και βέβαια χάνεις την όποια δύναμη και αυτονομία σου έτσι.

Αλλά τα πρώτα ραντεβού είναι μια άλλη ιστορία και έχουν τους δικούς τους κώδικες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πρώτο ραντεβού σαφώς ο άντρας, αυτό είναι πια άγραφος κανόνας. Και μερικά ακόμα ραντεβού μάλλον. Για να επέλθει το μοιραίον δηλαδή. Δεν θυμάμαι ποτέ να επήλθε μοιραίον με άντρα που δεν πλήρωσε στα πρώτα ραντεβού, γιατί ξενέρωνα (ας το παραδεκτούμε κυρίες μου).

Αλλά τα πρώτα ραντεβού είναι μια άλλη ιστορία και έχουν τους δικούς τους κώδικες...

Ωραία αυτά που λες για μετά...αφού γίνει η σχέση....

Αλλά τι θα πε ρε συ "Για να επέλθει το μοιραίο;;;" Κι αν το καθυστερεί για να παίρνει τη...χορηγία;; :P

Δε συμφωνώ και πολύ μαυτόν τον άγραφο νόμο....αν και αναγκαστικά, τουλάχιστον για το 1ο ραντεβού τον τηρώ κι εγώ...από ανάγκη, γιατί όλες έχετε αυτή τη νοοτροπία!

Ισότητα σου λέει μετά... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πρώτο ραντεβού σαφώς ο άντρας, αυτό είναι πια άγραφος κανόνας. Και μερικά ακόμα ραντεβού μάλλον. Για να επέλθει το μοιραίον δηλαδή. Δεν θυμάμαι ποτέ να επήλθε μοιραίον με άντρα που δεν πλήρωσε στα πρώτα ραντεβού, γιατί ξενέρωνα (ας το παραδεκτούμε κυρίες μου).

Από κει και πέρα, όταν υπάρξει σχέση δηλαδή, πάει ανάλογα με το ζευγάρι και τις δυνατότητες κάθε ζεύγους, ποιός δουλεύει και σε τι δουλειά κλπ. Προσωπικά πάντα προσπαθούσα να κρατώ ισορροπίες γύρω στα μισά-μισά, αλλιώς πια δεν είναι σχέση αλλά χορηγία, και βέβαια χάνεις την όποια δύναμη και αυτονομία σου έτσι.

Αλλά τα πρώτα ραντεβού είναι μια άλλη ιστορία και έχουν τους δικούς τους κώδικες...

συμφωνω απολυτα ( οκ, το τσεκαρα πια ...ταιριαζουμε σε πολλα ....)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι αν το καθυστερεί για να παίρνει τη...χορηγία;;

Ε, άμα καθυστερεί πάρα πολύ, λογικά πρέπει να την πάρεις πρέφα κι εσύ και να κόψεις λάσπη!

emcolgate

Βασικά είναι θέμα κοινωνικής αντίληψης, ούτε εγώ αισθάνομαι περήφανη γι' αυτό, αλλά είναι άγραφος κανόνας του φλερτ και οι καλοί παίχτες πρέπει να το ξέρουν, φίλε μου.

συμφωνω απολυτα ( οκ, το τσεκαρα πια ...ταιριαζουμε σε πολλα ....)
Κυρία μου, εσείς είστε καλή παίχτρια (ούτε ξενέρωτη, ούτε χαζογκόμενα, ούτε αδίστακτη) και το έχω παραδεκτεί. Τα σέβη μου!

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι...κι εκτός από αυτό [όσο έλειπες] δεν τετραγωνίστηκε και ο κύκλος με κανόνα και διαβήτη... :P

Υ.Γ. Τώρα που οι Ισπανοί μοιράζονται μαζί μας τη.... "σαγκρία" τους, μπορώ να πάω ήσυχος για ύπνο... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

oops! μπηκα σε χρονοκαψουλα και γυρισα καμια 50 χρονια πισω?????????????????? emeleos

(οταν αρχιζεις να σκεφτεσαι ποιος πληρωσε τι κ ποιο ραντεβου δεν υπαρχει ερωτας.....)

και για να επανελθω στο τοπικ: γω και να με φτυνουν θελω, και να με βαρανε και να με δενουν στο καλοριφερ που κ που... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(οταν αρχιζεις να σκεφτεσαι ποιος πληρωσε τι κ ποιο ραντεβου δεν υπαρχει ερωτας.....)

χμμμμ...εχεις απολυτο δικιο....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αιωνιες διακοπες με σκαφος στο Αιγαιο ειναι επιλογη μηπως?αντε και τον υπολοιπο καιρο διαμονη στο Παρισι...(κατι μου ξεφευγει...αιωνιες και το υπολοιπο...ιν βιτρο μονο τα γραμματικα διορθωνεις??εε???εγω τπτ?? )

Μακιαα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αιωνιες διακοπες με σκαφος στο Αιγαιο ειναι επιλογη μηπως?αντε και τον υπολοιπο καιρο διαμονη στο Παρισι...(κατι μου ξεφευγει...αιωνιες και το υπολοιπο...ιν βιτρο μονο τα γραμματικα διορθωνεις??εε???εγω τπτ?? )

Μακιαα

πολλα "μακια" μοιραζεις δεξια κι αριστερα κυριε...

μπας και οι γυναικες θελουν εσενα?? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

εφτασε στα χερια μου μια καρτα με "κανονες"! πιστευω πως εχει σχεση με το θεμα στο τοπικ :P

Οι κανονες μου

1.Η γυναικα δεν κανει ποτε λαθος

2.Εαν η γυναικα κανει λαθος ειναι αποτελεσμα απο κατι που εχει κανει ή εχει πει ο ανδρας(ο ανδρας πρεπει να ζητησει συγνωμη αμεσως για την παρεξηγηση)

3.Η γυναικα φτιαχνει τους κανονες

4.Οι κανονες υποκεινται σε αλλαγη χωρις προειδοποιηση

5.Κανενας ανδρας δεν μπορει να γνωριζει ολους τους κανονες(αν η γυναικα υποψιαστει οτι ο ανδρας γνωριζει ολους τους κανονες, πρεπει να τους αλλαξει αμεσως

6.Η γυναικα μπορει να αλλαξει γνωμη ανα πασα στιγμη(Ο ανδρας δε μπορει να αλλαξει γνωμη παρα μονο κατοπιν γραπτης συγκαταθεσης της γυναικας)

7.Ο ανδρας πρεπει να διαβαζει τη σκεψη της γυναικας διαρκως και να ενεργει αναλογα

8.Οταν η γυναικα περιμενει να αδιαθετησει ολοι οι κανονες ειναι ακυροι και παραλογοι...

9.Ο ανδρας που δεν τηρει τους κανονες και δεν αντεχει τα ζορια ειναι δειλος και δεν εχει τα κοτσια![

emoops

:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Οι γυναίκες μπορεί να νομίζουν οτι τις ενδιαφέρει η προσωπικότητα ενός άντρα ή το πόσο καλός είναι στην δουλειά του, η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν έχει καμία αξία όπως επίσης και η εμφάνισή του. Μέχρι να φτάσει στο σημείο ένας άνθρωπος να θέλει να ζήσει την ζωή και να θέλει να απολάυσει το σώμα του περνάει από στάδια αναστολών και μέσα σε αυτά δημιουργεί αρκετές φαντασιώσεις, "πιστεύω" και αναζητήσεις, καταπνίγοντας συναισθήματα και ένστικτα.

Προσωπικά έχω δει και στον εαυτό μου αλλά και σε κοπέλες με τις οποίες έχω σχέση πως αυτό που ψάχνουν είναι μία στιγμή βαθιάς έως ιερής ένωσης με την φύση στα μάτια του άλλου, ένα "τώρα νιώθω ζωντανός". Αυτο συμβαίνει για κάποια απειροελάχιστα δευτερόλεπτα όταν τα ένστικτα έχουν εξαντληθεί, τα μάτια δεν διψούν για οπτική απόλαυση, το μυαλό έχει απελευθερωθεί από τα πάντα, οι αισθήσεις έχουν έρθει στο όριο τους, η αναπνοή είναι δυνατή και η συνείδηση θεικής φύσης.

Τότε αν και φαίνεται αντιφατικό σε αυτή τη στιγμή ειλικρίνειας με τον εαυτό σου ως θεός-άνθρωπος ελεύθερος, τα μάτια είναι κενά και στον άλλο μοιάζεις να είσαι τα πάντα. Δεν είναι όλοι έτοιμοι να αντικρίσουν αυτή την κενότητα και αυτό είναι επίσης μία αλήθεια, οι περισσότερες κοπέλες διαλέγουν είτε κάτι συντηρητικό ή ένα βολικό παιχνίδι για να περνάνε την ώρα τους. Αυτό είναι επίσης σημάδι εγωϊσμου και προσπάθεις αποφυγής της αλήθειας.

Η γνώμη μου είναι ότι αυτοί που αναζητούν έναν τέλειο σύντροφο ή ΄έστω έναν βατό δεν θα τον βρουν ποτέ, ακόμα και αν τον βρουν δεν εχει καμία σχέση με το να τον ξυπνήσουν μέσα τους. Αν τον βρεις μέσα σου απλά δεν υπάρχουν λόγια, έχεις ολοκληρωθεί. Πολύ λίγοι άνθρωποι φτάνουν εκεί.

Η κοινωνία και οι παρέες λειτουργούν ανταλλάσσοντας στοιχεία με μία προσήλωση και ένα υποκριτικό ενδιαφέρον επάνω στους άλλους, ζούμε σε μία εποχή που είμαστε μοιρασμένοι σε κομμάτια που αναζητάμε συνεχώς στους άλλους και αυτά είναι δικά μας κομμάτια, όταν κάποιος φτάνει σε ένα σημείο που νιώθει απόλυτα καλά με τον εαυτό του είτε οι άλλοι του φαίνονται εξωγήινοι και υποκριτές ή εκείνος τους φαίνεται περιέργος. Όμως δεν υπάρχει άλλος δρόμος αυτή είναι η ζωή, είτε την ζείς ή εχεις φτάσει 40 και πας για την επόμενη.

φιλια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικά έχω δει και στον εαυτό μου αλλά και σε κοπέλες με τις οποίες έχω σχέση πως αυτό που ψάχνουν είναι μία στιγμή βαθιάς έως ιερής ένωσης με την φύση στα μάτια του άλλου, ένα "τώρα νιώθω ζωντανός".

Αυτο συμβαίνει για κάποια απειροελάχιστα δευτερόλεπτα όταν τα ένστικτα έχουν εξαντληθεί, τα μάτια δεν διψούν για οπτική απόλαυση, το μυαλό έχει απελευθερωθεί από τα πάντα, οι αισθήσεις έχουν έρθει στο όριο τους, η αναπνοή είναι δυνατή και η συνείδηση θεικής φύσης.

Τότε αν και φαίνεται αντιφατικό σε αυτή τη στιγμή ειλικρίνειας με τον εαυτό σου ως θεός-άνθρωπος ελεύθερος, τα μάτια είναι κενά και στον άλλο μοιάζεις να είσαι τα πάντα.

εχεις απολυτο δικιο.....Οποιος το εχει βιωσει αυτο , ξερει πολυ καλα για πιο πραγμα μιλας.Θεικο συναισθημα , ειναι ευλογια για οποιον το εχει βιωσει.

Βασικα , η απολυτη αληθεια ειναι σε εκεινο που λες σχετικα με την απελευθερωση του ανθρωπου και την αρση των αναστολων , ωστε να γνωρισει απολυτα τον εαυτο του και τις αναγκες του και να τον ικανοποιησει τελικα ....

Πολυ λιγοι ανθρωποι θα το καταφερουν αυτο.Οι περισσοτεροι αιωνιως θα χαροπαλευουν προσπαθωντας να ντοπαρουν καθημερινα με ψευτοεπιχειρηματα τον εαυτο τους , για να καταφερουν να ζησουν μια ζωη συνηθως χλιαρη , που δε θα τους δωσει ποτε καμια συγκινηση ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ , γιατι αυτος που εχουν επιλεξει να τη ζησουν μαζι του , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ.Και ξερουν απον την αρχη οτι δεν ειναι με αυτον που πρεπει.Αλλα και στη συνεχεια ξερουν οτι μενουν με αυτον που δεν πρεπει.

Απλα συμβιβαζονται.

Και αυτο το ξερουν.

Αλλα η ζωη αυτη ειναι πολυ μικρη και δεν αξιζει κανεις να κανει τετοιους συμβιβασμους.

Ποσοι εχουν το θαρρος να πουν αντιο? να μεινουν μονοι τους ? να ρισκαρουν ?

Τελικα μονο αυτοι θα κερδισουν, γιατι κερδιζουν παντα αυτοι που ξερουν να περιμενουν.

ενας φιλος μου λεει : Ο εξυπνος και ο βλακας ,μπορει να κοιτουν το ιδιο πραγμα αλλα ΔΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ

φροντιστε να βλεπετε αυτο που πρεπει, ιδιως οσον αφορα αυτον που προκειται να επιλεξετε για να ειναι στο πλαι σας :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χεχε καλά τα λέτε. Να προσθέσω λοιπόν ένα στιχάκι γιατί με φτιάξατε τώρα κ ίσως βγω μια βολτίτσα για ποτάκι prive.

Δεν είναι η ανάγκη

Δεν είναι η μοναξιά που εκεί θα με φέρει

- Χάρης&Πάνος Κατσιμίχας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ακριβως αυτο εννοω μικρη μου .... :)

ΟΧΙ Η ΑΝΑΓΚΗ

ΟΥΤΕ Η ΜΟΝΑΞΙΑ

...αλλα να πεθαινεις απο ερωτα για κεινον καθε μερα της ζωης σου

καλο ποτο....χεχεχε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι θέλουν οι γυναίκες...

Δύσκολη ερώτηση, επειδή ξεκινά από ένα λάθος. Το γεγονός ότι όλες οι γυναίκες δεν είναι ίδιες. Γιαυτό και δεν υπάρχει η μαγική συνταγή, ούτε το καλά κρυμμένο μυστικό που θα ξεκλειδώσει την καρδιά και την ψυχή της.

Υπάρχουν χιλιάδες λανθασμένα "θέλω" και μόνο ένα αληθινό. Το τελευταίο είναι ο έρωτας και τα πρώτα είναι το συμφέρον, η κοινωνική θέση, τα χρήματα, η επαγγελματική καταξίωση,η ικανοποίηση της ανάγκης, η αποφυγή της μοναξιάς, η απελευθέρωση από την καταπίεση, το ξεγέλασμα της ανασφάλειας και η απομάκρυνση απ'όλες τις ψυχολογικές άγκυρες που κουβαλάει καθεμιά τους.

Και η μεγάλη ειρωνεία της ζωής είναι πως ο έρωτας κατά κανόνα δεν συνδυάζεται με κανένα από τα υπόλοιπα. Με αποτέλεσμα οι τυχερές που θα τον συναντήσουν, να μπαίνουν μπροστά στο δίλημμα, τι να κάνουν και ποιο να διαλέξουν από τα δύο. Κατά περίεργο τρόπο δεν διαλέγουν τον έρωτα και έχουν μια ζωή να μετανιώνουν γιαυτό. Αλλά πρέπει να το παραδεχτώ πως είναι υπέροχος ο τρόπος που κάθε φορά βρίσκουν, για να δικαιολογήσουν την επιλογή τους.

Στην τελική οι γυναίκες είναι πολύ πιο σκληρές και κυνικές όταν έχουν να διαλέξουν από τα παραπάνω. Και τη μόνη ευαισθησία που δείχνουν είναι στις σκοτεινές αίθουσες του κινηματογράφου, όταν βάζουν τα κλάματα βλέποντας μία ταινία που αφηγείται ένα καταδικασμένο έρωτα κάποιας άλλης. Μόνο που δεν ξέρω αν κλαίνε για τη μοίρα της ηρωίδας στο πανί ή για τη μοίρα που διάλεξαν οι ίδιες για τον εαυτό τους...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.