Jump to content

τι θελουν τελικα οι γυναικες?


evlampia

Recommended Posts

Οπως και να χει...αν δεν υπηρχαν αυτες οι ρημαδες...εμεις ακομα θα προσπαθουσαμε να αναψουμε φωτια με ξυλακια...

...στον Παράδεισο , τι να την κάνεις τη φωτιά?

αυτό που πάντα με εντυπωσίαζε με τις γυναίκες είναι πως ενώ είναι έτοιμες να κάνουν τους πιο οδυνηρούς συμβιβασμούς

μπορεί να κολλήσουν στις πιο ασήμαντες λεπτομέρειες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 415
  • Created
  • Last Reply

νομίζω μου χει σηκωθεί τρίχα με αυτά που λέτε! :bloodomen: :bloodomen: :bloodomen: κατά τ άλλα θέλουμε...αγάπη! είναι δύσκολο;;;; emconfused

istockphoto_2585334_two_heart_shaped_lollipops_for_valentine.jpg
α ναι. φυσικά και θέλουμε πολλά γλυκά... κάθε είδους! emoops
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ παιδιά, θα σας μαλώσω.... :rolleyes: Πολλές αναλύσεις, πολλές...... emno

Εγώ ένα έχω να πω. No martini, no party....... emoops Κι όποιος το πιασε, το πιασε. emblush:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να τοποθετηθώ κιόλας,ξεκινάτε από λάθος βάση βρε κουτά...

Το θέμα έπρεπε να λέει τι ΔΕ θέλουν.

Εξηγώ το γιατί:Όταν θέλουν κάτι,είναι ικανές να περιμένουν μέχρι να δουν αν θα το πάρουν.Οι περισσότερες μάλιστα πάρα πολύ!Αντιθέτως,αν δεν τους αρέσει κάτι,παίζει να σε τζάσουν στην πρώτη ευκαιρία!

Γι αυτό,ω αγόρια,τρελόπαιδα,προβληματισμένα περί του γυναικείου φύλου,φροντίστε να μάθετε τι δε θέλουν!Έτσι,αποφεύγοντας παγίδες,κερδίζετε χρόνο μπας και βρείτε στο μεσοδιάστημα τι σκ@@ά θέλουν! emiloveyou

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Κατά τα άλλα,εννοείται mimoza πολλά γλυκάκια βρε..ώστε αν πάρετε και κανένα παραπάνω κιλάκι,και σας απορρίψει ο επόμενος να ξαναγυρνάτε όλες στη μεγάλη αγκαλιά μου!! emsexwarsemoops

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Τέλος,με κουράζουν οι βαθυστόχαστες σκέψεις και οι βαρύγδουπες δηλώσεις πάνω στο θέμα.Δεν είναι θέμα προς συζήτηση.Θέλεις κυρία μου?Θέλε.

Το ζήτημα εξάλλου δεν είναι μια γυναίκα να βρει κάποιον που να έχει να δώσει,αλλά που να είναι διατεθειμένος να δώσει.

Τι κι αν είμαι πάμπλουτος,δικαιούμαι να μην τα σπαταλάω επάνω σου.Άρα,αν πέσεις στην παγίδα να με κρίνεις από την τσέπη μου,παίζει και να φας τα μούτρα σου.Αυτό ισχύει για όλα όσα έχετε πει πως ζητάνε οι γυναίκες.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και ένα μυστικό..Δεν είναι θέμα φύλου,θέμα προσωπικότητας είναι.Εγώ ζητάω πιο πολλά κι από την πιο απαιτητική γκόμενα :o:Pemsosemrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να τοποθετηθώ κιόλας,ξεκινάτε από λάθος βάση βρε κουτά...

Το θέμα έπρεπε να λέει τι ΔΕ θέλουν.

Εξηγώ το γιατί:Όταν θέλουν κάτι,είναι ικανές να περιμένουν μέχρι να δουν αν θα το πάρουν.Οι περισσότερες μάλιστα πάρα πολύ!Αντιθέτως,αν δεν τους αρέσει κάτι,παίζει να σε τζάσουν στην πρώτη ευκαιρία!

Γι αυτό,ω αγόρια,τρελόπαιδα,προβληματισμένα περί του γυναικείου φύλου,φροντίστε να μάθετε τι δε θέλουν!Έτσι,αποφεύγοντας παγίδες,κερδίζετε χρόνο μπας και βρείτε στο μεσοδιάστημα τι σκ@@ά θέλουν! emiloveyou

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Κατά τα άλλα,εννοείται mimoza πολλά γλυκάκια βρε..ώστε αν πάρετε και κανένα παραπάνω κιλάκι,και σας απορρίψει ο επόμενος να ξαναγυρνάτε όλες στη μεγάλη αγκαλιά μου!! emsexwarsemoops

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Τέλος,με κουράζουν οι βαθυστόχαστες σκέψεις και οι βαρύγδουπες δηλώσεις πάνω στο θέμα.Δεν είναι θέμα προς συζήτηση.Θέλεις κυρία μου?Θέλε.

Το ζήτημα εξάλλου δεν είναι μια γυναίκα να βρει κάποιον που να έχει να δώσει,αλλά που να είναι διατεθειμένος να δώσει.

Τι κι αν είμαι πάμπλουτος,δικαιούμαι να μην τα σπαταλάω επάνω σου.Άρα,αν πέσεις στην παγίδα να με κρίνεις από την τσέπη μου,παίζει και να φας τα μούτρα σου.Αυτό ισχύει για όλα όσα έχετε πει πως ζητάνε οι γυναίκες.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και ένα μυστικό..Δεν είναι θέμα φύλου,θέμα προσωπικότητας είναι.Εγώ ζητάω πιο πολλά κι από την πιο απαιτητική γκόμενα :o:Pemsosemrose

χα χα συμφωνω σε όλα!!!

emrockon

αχ και για τα κιλάκια!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι γυναικες θελουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ.κυριαρχει η οικονομικη ανεση και μετα χαρακτηρας-εμφανιση-σεξ.σε γενικες γραμμες τα θελουν ολα και σε οποιον βρουν τα πιο πολλα,εκει αραζουν.οι απαιτησεις τους παντως ειναι φοβερες.αυτες οριζουν το παιχνιδι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι γυναικες θελουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ.κυριαρχει η οικονομικη ανεση και μετα χαρακτηρας-εμφανιση-σεξ.σε γενικες γραμμες τα θελουν ολα και σε οποιον βρουν τα πιο πολλα,εκει αραζουν.οι απαιτησεις τους παντως ειναι φοβερες.αυτες οριζουν το παιχνιδι.

πόσο τοις εκατό σίγουρος είσαι οτι οι ματσωμενες (πώς γράφεται αυτη η λέξη :withstupid: ) κοπελες θέλουν ματσωμένο σύντροφο;;; :bloodomen: :bloodomen: :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι να τα κανεις τα λεφτα αν ο αλλος δεν σε σκεφτεται 24 ωρες το 24ωρο τοσο που το μυαλο του δεν χωραει τιποτα αλλο... τι να τα κανω τα ακριβα δωρα εαν δεν εχω το χαμογελο.... τι να τα κανω τα ταξιδια εαν φτασω στα 50 να ανακαλυψω πως το μεγαλυτερο ταξιδι ειναι το ταξιδι της καρδιας μας το οποιο κι εσω χασει πια...? Τι να τα κανω τα απειρα λεφτα εαν ο αλλος σε καθε ευκαιρια με κερατωνει με μια διμετρη, ξανθια με σιλικονατα βυζια γτ ετσι νιωθει και καλα αντρακλας... Τι να τα κανω τα εκατομμυρια εαν τα παιδια μου μεγαλωσουν βλεποντας δυο ξενους να κοιμουνται σε διαφορετικα δωματια...?

ναι καποιοι και καποιες σκεφτονται το χρημα--μα μην τρελαθουμε κιολας--ο αλλος που εχει τα λεφτα και ειναι αστα βραστα ξερει πολυ καλα γτ η θεα ειναι μαζι του οποτε δεν ειναι καημενος---και τωρα εαν καποιος "ερωτευτει" μια που εχει λεφτα αισθηματα και τον φτυσει ειναι τυχερος που δεν εμπλεξε με εναν τετοιο ανθρωπο--το ιδιο ισχυει και τουμπαλιν φυσικα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι να τα κανεις τα λεφτα αν ο αλλος δεν σε σκεφτεται 24 ωρες το 24ωρο τοσο που το μυαλο του δεν χωραει τιποτα αλλο... τι να τα κανω τα ακριβα δωρα εαν δεν εχω το χαμογελο.... τι να τα κανω τα ταξιδια εαν φτασω στα 50 να ανακαλυψω πως το μεγαλυτερο ταξιδι ειναι το ταξιδι της καρδιας μας το οποιο κι εσω χασει πια...? Τι να τα κανω τα απειρα λεφτα εαν ο αλλος σε καθε ευκαιρια με κερατωνει με μια διμετρη, ξανθια με σιλικονατα βυζια γτ ετσι νιωθει και καλα αντρακλας... Τι να τα κανω τα εκατομμυρια εαν τα παιδια μου μεγαλωσουν βλεποντας δυο ξενους να κοιμουνται σε διαφορετικα δωματια...?

Πολύ ειδυλλιακά ακούγονται όλα αυτά.Σχεδόν πήγες να με πείσεις. B):P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι να τα κανεις τα λεφτα αν ο αλλος δεν σε σκεφτεται 24 ωρες το 24ωρο τοσο που το μυαλο του δεν χωραει τιποτα αλλο... τι να τα κανω τα ακριβα δωρα εαν δεν εχω το χαμογελο.... τι να τα κανω τα ταξιδια εαν φτασω στα 50 να ανακαλυψω πως το μεγαλυτερο ταξιδι ειναι το ταξιδι της καρδιας μας το οποιο κι εσω χασει πια...? Τι να τα κανω τα απειρα λεφτα εαν ο αλλος σε καθε ευκαιρια με κερατωνει με μια διμετρη, ξανθια με σιλικονατα βυζια γτ ετσι νιωθει και καλα αντρακλας... Τι να τα κανω τα εκατομμυρια εαν τα παιδια μου μεγαλωσουν βλεποντας δυο ξενους να κοιμουνται σε διαφορετικα δωματια...?

ναι καποιοι και καποιες σκεφτονται το χρημα--μα μην τρελαθουμε κιολας--ο αλλος που εχει τα λεφτα και ειναι αστα βραστα ξερει πολυ καλα γτ η θεα ειναι μαζι του οποτε δεν ειναι καημενος---και τωρα εαν καποιος "ερωτευτει" μια που εχει λεφτα αισθηματα και τον φτυσει ειναι τυχερος που δεν εμπλεξε με εναν τετοιο ανθρωπο--το ιδιο ισχυει και τουμπαλιν φυσικα

ασχετο, αλλά δεν θέλω να με σκέφτεται 24 ώρες/24ωρο! τρομάζω και στην σκέψη, μπρρρρ emofftopic:withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι να τα κανεις τα λεφτα αν ο αλλος δεν σε σκεφτεται 24 ωρες το 24ωρο τοσο που το μυαλο του δεν χωραει τιποτα αλλο... τι να τα κανω τα ακριβα δωρα εαν δεν εχω το χαμογελο.... τι να τα κανω τα ταξιδια εαν φτασω στα 50 να ανακαλυψω πως το μεγαλυτερο ταξιδι ειναι το ταξιδι της καρδιας μας το οποιο κι εσω χασει πια...? Τι να τα κανω τα απειρα λεφτα εαν ο αλλος σε καθε ευκαιρια με κερατωνει με μια διμετρη, ξανθια με σιλικονατα βυζια γτ ετσι νιωθει και καλα αντρακλας... Τι να τα κανω τα εκατομμυρια εαν τα παιδια μου μεγαλωσουν βλεποντας δυο ξενους να κοιμουνται σε διαφορετικα δωματια...?

Πολυ σωστα τα λεει η Νερντανελ. Ελπιζω κι αλλα ατομα να σκεφτονται ετσι και να μην εχουν γινει ολοι κυνικοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι να τα κανεις τα λεφτα αν ο αλλος δεν σε σκεφτεται 24 ωρες το 24ωρο τοσο που το μυαλο του δεν χωραει τιποτα αλλο... τι να τα κανω τα ακριβα δωρα εαν δεν εχω το χαμογελο.... τι να τα κανω τα ταξιδια εαν φτασω στα 50 να ανακαλυψω πως το μεγαλυτερο ταξιδι ειναι το ταξιδι της καρδιας μας το οποιο κι εσω χασει πια...? Τι να τα κανω τα απειρα λεφτα εαν ο αλλος σε καθε ευκαιρια με κερατωνει με μια διμετρη, ξανθια με σιλικονατα βυζια γτ ετσι νιωθει και καλα αντρακλας... Τι να τα κανω τα εκατομμυρια εαν τα παιδια μου μεγαλωσουν βλεποντας δυο ξενους να κοιμουνται σε διαφορετικα δωματια...?

Πολυ σωστα τα λεει η Νερντανελ. Ελπιζω κι αλλα ατομα να σκεφτονται ετσι και να μην εχουν γινει ολοι κυνικοι.

Δηλαδή για σένα είναι από τη μια τα όσα λέει η νερντ και από την άλλη ο κυνισμός?Ενδιαφέρον.. <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα όλοι συμφωνούμε πως αυτά που λέει αποτελούν το ιδανικό!

Αλλά κάπου πρέπει να είμαστε και ρεαλιστές,όχι απαραίτητα κυνικοί.

Τεσπα τι μιλάω... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μεταξύ ρομαντικών, ρεαλιστών και κυνικών υπάρχουν και εκείνοι που είναι απλά ευτυχισμένοι :rolleyes:

Α γεια σου..Δεν υπάρχουν πάντα μόνο τα άκρα.Ούτε απαραίτητα κατηγορίες,μέτρα και σταθμά.

Τεσπα,πολύ το κουράσαμε.

Να σας δώσω πάλι lollipops?? :P

lollipops-yummy-licks.jpg

Πιο πολλά αυτή τη φορά!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτή τη στιγμή θέλω ένα καλό μασάζ.

aidias παιδί μου...

δε ζητάνε οι γυναίκες λεφτά (όχι πια- εκτός κ εάν πεινάνε), απλά θέλουν εργατικό αρσενικό, κάτι που δηλώνει πολλά κ μεταφράζεται σε πολλές γλώσσες, αν με καταλαβαίνεις.

Τώρα, το ότι εάν ο άντρας είναι εργατικός συνεπάγεται κ λεφτά, αυτό είναι ένα άλλο θέμα. Η οικονομική άνεση δεν αποτελεί κριτήριο στις μέρες μας, αλλά αν υπάρχει κ αυτό, από τη στιγμή που έχουμε όλα τα άλλα, είναι φυσικότατο κ λογικότατο να μας αρέσει.

Δεν ξέρω τι έχεις συναντήσει, αλλά εάν πιστεύεις ότι ο σύντροφός σου, κ άντρας να ήταν, θα καθόταν μαζί σου χωρίς να κάνεις καμία προσπάθεια να είστε μαζί μόνοι σας χωρίς γονείς (θέλει κάποια λεφτά τα οποία μπορεί να αφορούν διακοπές ή ξενοδοχείο, αν με καταλαβαίνεις πάλι) είσαι γελασμένος… όταν έχεις σύντροφο ΔΕΝ είσαι μόνος σου..

Βέβαια, εάν είσαι μίζερος κ ακούς μύθους (που είναι πάντα για λίγους), κ έχεις ηττοπάθεια λυπάμαι θα έχεις δυσκολίες.

Πιφ… πάω για ύπνο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι γυναίκες θέλουν άντρες. Αυτό αρκεί, απλά δεν είναι όλοι όσοι κυκλοφορούν και δείχνουν να είναι. Ξέρω ιστορία κοπέλας, που έπαθε καρκίνο στα 30 όταν ετοιμαζόταν για το γάμο της και ο "ΑΝΤΡΑΣ" την παράτησε. Και ξέρω και ιστορία "ΑΝΤΡΑ", που θέλει να παρατήσει την κοπέλα του επειδή δεν την αντέχει πια και το λέει παντού και δεν τολμάει. Και νομίζει κι ότι είναι αντρίκιο να μην το κάνει!!! ΑΝΤΡΑΣ καλά μου παιδιά θα ήταν το αντίστροφο. Ο πρώτος να μην χωρίσει και ο δεύτερος να χωρίσει. Τουλάχιστον κάθε κοπέλα με στοιχειώδη νοημοσύνη αυτό θα ευχόταν για τον εαυτό της. Αλλά γεμίσαμε χειρότερα από αδερφές... με κότες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι γυναίκες θέλουν άντρες. Αυτό αρκεί, απλά δεν είναι όλοι όσοι κυκλοφορούν και δείχνουν να είναι. Ξέρω ιστορία κοπέλας, που έπαθε καρκίνο στα 30 όταν ετοιμαζόταν για το γάμο της και ο "ΑΝΤΡΑΣ" την παράτησε. Και ξέρω και ιστορία "ΑΝΤΡΑ", που θέλει να παρατήσει την κοπέλα του επειδή δεν την αντέχει πια και το λέει παντού και δεν τολμάει. Και νομίζει κι ότι είναι αντρίκιο να μην το κάνει!!! ΑΝΤΡΑΣ καλά μου παιδιά θα ήταν το αντίστροφο. Ο πρώτος να μην χωρίσει και ο δεύτερος να χωρίσει. Τουλάχιστον κάθε κοπέλα με στοιχειώδη νοημοσύνη αυτό θα ευχόταν για τον εαυτό της. Αλλά γεμίσαμε χειρότερα από αδερφές... με κότες...

Έλα μαρήηηη! Μ' θες και συ άντρα με Α κεφαλαίο... Καλομάθατε όλες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι γυναίκες θέλουν άντρες. Αυτό αρκεί, απλά δεν είναι όλοι όσοι κυκλοφορούν και δείχνουν να είναι. Ξέρω ιστορία κοπέλας, που έπαθε καρκίνο στα 30 όταν ετοιμαζόταν για το γάμο της και ο "ΑΝΤΡΑΣ" την παράτησε. Και ξέρω και ιστορία "ΑΝΤΡΑ", που θέλει να παρατήσει την κοπέλα του επειδή δεν την αντέχει πια και το λέει παντού και δεν τολμάει. Και νομίζει κι ότι είναι αντρίκιο να μην το κάνει!!! ΑΝΤΡΑΣ καλά μου παιδιά θα ήταν το αντίστροφο. Ο πρώτος να μην χωρίσει και ο δεύτερος να χωρίσει. Τουλάχιστον κάθε κοπέλα με στοιχειώδη νοημοσύνη αυτό θα ευχόταν για τον εαυτό της. Αλλά γεμίσαμε χειρότερα από αδερφές... με κότες...

Βλέπω παραβλέπεις την ευθύνη της γυναίκας. Όσο ο άνδρας είναι κότα, άλλο τόσο είναι και η γυναίκα, και ειδικά στην δεύτερη περίπτωση. Δεν το καταλαβαίνει η κοπέλα και καλά, ότι θέλει να χωρίσουν? Γιατί δεν χωρίζει αυτή? Σε αυτές τις περιπτώσεις οι ευθύνες αποδίδονται ίσα και στους δύο.

(και για την πρώτη περίπτωση θα έλεγα ότι και η κοπέλα έχει μερίδιο ευθύνης,που δεν τον κατάλαβε τι χαρακτήρας είναι, αλλά επειδή είναι πολύ δύσκολη κατάσταση, είναι και πολύ δύσκολο να κρίνεις υπέρ του ενός ή του άλλου, αν δεν έχεις όλα τα δεδομένα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συμφωνώ με foreas αλλά έχω ακούσει και για γάμους που διαλύθηκαν επειδή ο ένας απ΄τους δυο είχε την ατυχία να αρρωστήσει από κάτι βαρύ ... είναι πολύ δύσκολο να κρίνουμε όταν είμαστε έξω απ΄το χωρό οι ίδιοι ... πιστεύω πως κανείς μας δεν ξέρει πώς θα αντιδρούσε σε μια τέτοια κατάσταση, απ΄την άλλη η περίπτωση 2 είναι τόσο κοινή, άντρες και γυναίκες να τραβιούνται και να ξεφτιλίζουν τον άλλο την ώρα που ξεφτιλίζονται οι ίδιοι με τη συμπεριφορά τους, δε θα έλεγα πάλι πως δεν είναι ''Άντρες'' αλλά πως προφανώς κάποιο κομμάτι του εαυτού τους ταιριάζει με κάποιο του άλλου.

και γενικά οι ευθύνες φυσικά και βαρύνουν 2 σε μια σχέση, αλλά όχι αναγκαστικά ισότιμα. οι παράγοντες είναι πολλοί και κανείς έξω απ΄το ζευγάρι δεν είναι σε θέση να τους εκτιμήσει σωστά. και οι μόνοι 2 που μπορούν δεν είναι αντικειμενικοί emno άρα ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.