Jump to content

τι θελουν τελικα οι γυναικες?


evlampia

Recommended Posts

Το ερώτημα είναι: τι θέλουν τελικά οι γυναίκες ... δεν εστιάζεται και καλά στο ερωτικό-σεξουαλικό το τι θέλει μια γυναίκα ... εκτός από μερικούς που τα καλαθιάζουν όοοοοολα και δεν μπορούν να διαχωρίσουν τα διάφορα συναισθήματα μεταξύ τους: αγάπη, έρωτα, φιλία. Αλλά πρόκειται για παθολογικές περιπτώσεις ... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 415
  • Created
  • Last Reply

Οταν οι γυναικες λενε πως θελουν αυτον που "τους κανει κλικ",τοτε αυτο σημαινει,κατα 99,99%,μπελαδες (γι'αυτες)!!!

Αυτο το "κλικ" τους συμβαινει οταν γνωριζουν ρεμαλια ως επι το πλειστον.

Ειναι διαπιστωμενο.Το ενστικτο τους ειναι τελειως παλαβο σ'αυτο το θεμα.

Καλα θα κανουν να ριχνουν καμια ματια στα παιδια που ειναι διπλα τους,τους "καλους τους φιλους που δεν μπορουν να δουν ερωτικα",οπως λενε <_< ...

Το να περνας καλα με καποιον ειναι καλη αρχη για μια σχεση ερωτικη.

Οχι τιποτε αλλο...

Για να μη σπαταλανε μετα ολη την ωρα με τους "καλους τους φιλους",παραπονουμενες οτι ο γκομενος "δεν τις καταλαβαινει"!!!

Και για να μη μετανιωνουνε μετα απο χρονια "για τι καλο παιδι ειχανε διπλα τους και το εχασαν μεσα απο τα χερια τους" <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναρωτιέμαι... Εσείς με τις γυναίκες δεν κάνετε τα ίδια; :splats: Και μην πεις όχι, διότι θα είσαι μέγας ψεύτης! Και επιτέλους, πάρτε το χαμπάρι, το τι επιλέγει κανείς δεν έχει να κάνει με το αν είναι άντρας ή γυναίκα, αλλά με το τι χαρακτήρα έχει και τι χρειάζεται την δεδομένη στιγμή της ζωής του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε άλλες γυναίκες αρέσουν πολλοί τύποι αντρών,άλλες είναι περισσότερο εκλεκτικές.

Αλλές πάλι μετατρέπονται από εκλεκτικές σε μη.

Κάποια χαρακτηριστικά αρέσουν σε όλες.Εάν είναι βασικά,μπορεί να επιδείξουν αδιαφορία για άλλα μειονεκτήματα.

Το βασικό είναι η στατιστική.Αυτό που ενδιαφέρει δηλαδή από τη σκοπιά των αντρών είναι τι ποσό και ποιόν γυναικών μπορεί να αρδεύσει ο μέσος άντρας με δεδομένη τη σπανιότητα των πόρων και του διαθέσιμου χρόνου.

Πώς μπορεί δηλαδή το κεφάλαιο του χρήματος και του χρόνου να επενδυθεί κατά τρόπο εξασφαλίζοντα τη μέγιστη δυνατή ικανοποίηση.Η ανάγκη της ιδανικής τοποθέτησης και συνδυασμού των συντελεστών γκομενικής παραγωγής συνιστά το καθήκον κάθε ανάλυσης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πώς μπορεί δηλαδή το κεφάλαιο του χρήματος και του χρόνου να επενδυθεί κατά τρόπο εξασφαλίζοντα τη μέγιστη δυνατή ικανοποίηση.Η ανάγκη της ιδανικής τοποθέτησης και συνδυασμού των συντελεστών γκομενικής παραγωγής συνιστά το καθήκον κάθε ανάλυσης.

Πωπω, τι είπε το άτομο.

emsurprise

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλός, κακκός ή άσχημος, demie sec, ωραιος ή ακραίος άντρας ..... ένα είναι σίγουρο " Ο έρωτας δεν προκαθορίζεται κι ούτε μπαινει σε στατιστικές " οι στατιστικές και οι επιστημονικές αναλυσεις ακολουθουν τα γεγονότα , όταν υπάρχει έρωτας δεν υπαρχει λογική.... το κακό στην εποχή μας είναι ότι έχουν αμβληθεί τα θέλω κι εχει χαθεί το μέτρο.

Την εποχή της απόλυτης γυναικίας απελευθέρωσης οι άντρες υποτιμούνται ή υπερτιμούνται με κρητήρια ανάλογα με τα δεδομένα της εποχής .... ανάλογα φυσικά λειτουργεί και ο αντρικός πληθυσμός καθως συγκοινωνούντα δοχεία είναι αυτά !

Σίγουρα πάντως ο καθένας μπορει να αρέσει γι αυτό που είναι ή όχι και το τι θέλει η καθε γυναίκα είναι αβυσαίο σαν την ψυχή της .....!!! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Καλά καλά, νταξ,αυτό που δεν έχουν θέλουν όλες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θέλουν....έρωτα και αγάπη...αληθινή... :wub:

κααλα..αντρα θελουν να τις γουσταρει,να τις φτύνει και να τις ικανοποιεί συγχρόνως!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι γυναίκες πάσχουν από ελαττωματικό υπερεγώ. δεν υπάρχει απάντηση στο ερώτημα "τι θέλουν τελικά οι γυναίκες..."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κααλα..αντρα θελουν να τις γουσταρει,να τις φτύνει και να τις ικανοποιεί συγχρόνως!

Να τις φτύνει; :blink: Δε νομίζω...ίσα-ίσα άμα δούμε κανέναν πολύ ¨"δήθεν", τον φτύνουμε εμείς.

Έναν άντρα με πολύ χρήμα

Σήμερα οι γυναίκες βγάζουν τα ίδια ή και περισσότερα από τους άντρες. Μην έχετε λάθος κριτήρια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Παραπάνω αστειευόμουν, αλλά όπως το έθεσες δε συμφωνώ: ο καθένας μας έχει τα δικά του κριτήρια που όσο και αν σε μας φαίνονται ''λάθος'' δε σημαίνει κιόλα πως ''είναι'' λάθος. Κάποιες θέλουν άντρα γυμνασμένο, κάποιες ρατσιστή και άλλες πολύ τριχωτό. Καλό είναι να μη κρίνουμε τα θέλω των άλλων τόσο απόλυτα. Αν εγώ δε σνομπάρω το χρήμα δε θεωρώ ότι είμαι πιο σωστή ή πιο λάθος από κάποιον άλλο που θέλει πχ νάναι ο άνθρωπος του διάσημος. Γούστα είναι αυτά ... :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Παραπάνω αστειευόμουν, αλλά όπως το έθεσες δε συμφωνώ: ο καθένας μας έχει τα δικά του κριτήρια που όσο και αν σε μας φαίνονται ''λάθος'' δε σημαίνει κιόλα πως ''είναι'' λάθος. Κάποιες θέλουν άντρα γυμνασμένο, κάποιες ρατσιστή και άλλες πολύ τριχωτό. Καλό είναι να μη κρίνουμε τα θέλω των άλλων τόσο απόλυτα. Αν εγώ δε σνομπάρω το χρήμα δε θεωρώ ότι είμαι πιο σωστή ή πιο λάθος από κάποιον άλλο που θέλει πχ νάναι ο άνθρωπος του διάσημος. Γούστα είναι αυτά ... :P

Ούτε εγώ είμαι ρατσίστρια με τις απόψεις των άλλων ή δογματική. Ξέρεις όμως τι νομίζω; ότι από τότε που σταματήσαμε να ασκούμε κριτική στις απόψεις των άλλων για λόγους "πολιτικής ορθότητας" , ΄κοντεύουμε να χάσουμε ΄το μέτρο, ΄ένα στοιχιώδες σύστημα αξιών. Φυσικά διαφορετικό μεταξύ πολιτισμών, αλλά αναγκαστικά ανεκτό από ανθρώπους της ίδιας κουλτούρας. Λοιπόν, το να διαλέγεις κάποιον με αποκλειστικό κριτήριο τα λεφτά του, σε όλες τις εποχές στην Ευρώπη και δη στην Ελλάδα, λεγόταν ξεποούλημα. Και το θεωρώ πολύ υποτιμητικό για τις γυναίκες, να διαβάζω ότι καποια αγόρια στο σάιτ πιστευουν ότι αυτό είναι το κριτήριό μας. <_< Νομίζω ότι θα συμφωνήσεις μαζί μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοίταξε, δε ξέρω που έγραψα ότι θα διάλεγα κάποιον με ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ κριτήριο το χρήμα (είναι από τα πράγματα που ειδικά αν τα κάνεις δεν τα λες, ούτε φυσικά τα γράφεις :P ). Η προσωπική εμπειρία μου έχει μάθει ότι είναι καλύτερο να μην υπάρχουν σε μια σχέση πολύ μεγάλες διαφορές σε κοινωνικό στάτους, οικονομικές δυνατότητες, μορφωτικό επίπεδο. Μιλώ πάντα για μένα φυσικά, οπότε το politically correct και το μέτρο δε με απασχολούν - δε μου αρέσει να κρίνω ούτε να με κρίνουν. Δε λέω ότι αυτό που πιστεύω είναι το σωστό! Αλλά δε θα με ενοχλούσε η ιδέα του να έχει ο άλλος χρήμα, ενώ θα με ενοχλούσε πολύ πχ να έχει δεχτεί να συμμετέχει σε ''παιχνίδια'' σπιουνιάς και ξεκατινιάσματος όπως είναι τα reality show. Και εκείνο το βλέπω εγώ πιο ξεπούλημα από ένα γάμο ''συμφέροντος'' - αν φυσικά δεχτούμε έστω και για μια στιγμή ότι ο γάμος είναι μυστήριο και όχι σύμβαση, πράγμα που δεν το πιστεύω. Ίσως απλά το θέμα είναι ότι στη σημερινή εποχή όντως δεν υπάρχουν εννιαία συστήματα αξιών. Παραμένει (στα μάτια μου) όχι και τόσο ηθικό να χαρακτηρίζουμε τις επιλογές των άλλων ''ξεπούλημα'' αντί να ασχολούμαστε με το πώς εμείς οι ίδιοι θα ζήσουμε όσο πιο σύμφωνα με τα δικά μας πιστεύω, πράγμα από μόνο του δύσκολο ...

PS: όσο για το τι πιστεύουν τα αγόρια στο site ... δε νομίζω ότι με απασχόλησε ποτέ, και δε βλέπω να αλλάζω γνώμη σύντομα. Αργά ή γρήγορα όλοι καταλαβαίνουν ότι είναι καλύτερο να μιλάς με άτομα ειλικρινή και να διαφωνείς (ή ακόμα και να βριστείς καμιά φορά) παρά να ακούς πράγματα γλυκανάλατα και politically correct από άτομα που απλά δεν αντέχουν να δυσαρεστήσουν κανέναν ... Σ΄όποιον αρέσουμε και όπως είμαστε :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλα όταν εννουμε φτυσιμο δεν εννοούμε κάτι που ισχύει για όλους...απλα αν μια κοπέλα κολλήσει και αρχίσεις να την ψιλοφτύνεις κολλάει περισσότερο.άκρως δοκιμασμένη τακτική!

το πιο ευάλωτο σημείο των γυναικών είναι η αυταρέσκεια και ο αδωνισμός τους.αν τους βρεις το κουμπί και τις πατήσεις εκει ,έχεις κάνει διάνα!!αν βέβαια θες γυναίκα να τρέχει πίσω σου.ωστόσο δεν είμαι αυτής της λογικής. :mellow:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλα όταν εννουμε φτυσιμο δεν εννοούμε κάτι που ισχύει για όλους...απλα αν μια κοπέλα κολλήσει και αρχίσεις να την ψιλοφτύνεις κολλάει περισσότερο.άκρως δοκιμασμένη τακτική!

το πιο ευάλωτο σημείο των γυναικών είναι η αυταρέσκεια και ο αδωνισμός τους.αν τους βρεις το κουμπί και τις πατήσεις εκει ,έχεις κάνει διάνα!!αν βέβαια θες γυναίκα να τρέχει πίσω σου.ωστόσο δεν είμαι αυτής της λογικής. :mellow:

Κατ'αλαβες τι εννοώ Clemence; Αυτή είναι η άποψη των περισσοτέρων :Αυταρέσκεια και Αδωνισμός.

Κατά τ άλλα συμφωνώ μαζί σου. Μάλλον παρερμήνεψες αυτό που έγραψα: Δεν είπα ότι εσύ έγραψες ΄΄οτι σε γοητεύει το χρήμα! :splats: Δε θα έγραφα ποτέ κάτι τέτοιο για κάποιον. :blink:

Είπα ότι είναι η κρατούσα άποψη πολλών αντρών. Δεν ήμουν σαφής; Υποστηρίζω με θέρμη τη διαφορετικότητα στην άποψη, αλλά απεχθάνομαι τις προσβολές σ ένα φόρουμ. Δε γνωριζόμαστε προσωπικά, οπότε κάποιες τέτοιες διευκρινίσεις είναι απαραίτητες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

rania δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης! Όσο για τη γνώμη των αντρών (εντός και εκτός φόρουμ) ... δε νομίζω να σοκάρει καμιά από μας το πώς βλέπουν τα πράγματα. Αν κάτι με σόκαρε είναι η ειλικρίνεια που δείχνουν πολλοί :P Και ούτε με ενοχλεί το τι γυναίκες θέλουν. Το ωραίο είναι ότι τελικά βρίσκουν ακριβώς αυτό που ψάχνουν - και είναι ένας από τους λόγους που με κάνουν να πιστεύω ότι υπάρχει Θεός emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας μην κρυβόμαστε.Οι άντρες που θεωρούν πως οι γυναίκες έλκονται απ'το μεγάλο πορτοφόλι,είναι οι ίδιοι που πιστεύουν πως οι γυναίκες έλκονται απ'τα μεγάλα γεν.όργανα και πως οι περισσότερες είναι π..άνες.Οι γυναίκες,απ'την άλλη,που σκέφτονται κατ'αυτόν τον τρόπο είναι οι ίδιες που πιστεύουν πως θα ρίξουν άντρα(το πλούσιο προικισμένο σερνικό) επειδή έχουν μεγάλα βυζιά.Και εν τέλει αυτές οι δύο ομάδες έλκονται.Από εκεί και πέρα αφήστε τους υπόλοιπους ανθρώπους στο απυρόβλητο-δεν ανήκουμε όλοι σε αυτές τις δύο κατηγορίες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κααλα..αντρα θελουν να τις γουσταρει,να τις φτύνει και να τις ικανοποιεί συγχρόνως!

Κοίταξε να δείς,υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις μα λογικά είναι λιγότερες απότι αυτό που θέλουν οι περισσότερες(τουλάχιστον όσον αφορά εμένα) και δεν είναι τίποτα παραπάνω από αληθινή αγάπη..Διότι,ναι υπάρχει και αυτό.. :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Λοιπον...Οι γυναικες μεχρι τα 28 θελουν τον μυστηριοπαραξενο, μπλαζε,ψαγμενο τυπο ,ο οποιος εχει οπωσδηποτε ανησυχιες (προφανως επειδη εφαγε πολλα πιτογυρα το βραδυ,αλλα αυτες δεν το ξερουν) καλλιτεχνικες,κοινωνικοπολιτικες,οικολογικες ,μεταφυσικες (αυτο το τελευταιο εχει extra points for technical impression) κ.λ.π. βλεπε JOHNY DEPP σε ολους τους ρολους ταυτοχρονα.

Μετα τα 28 -κι εδω ξεκινα το πανηγυρι -θελουν το καλο παιδι με τις ανησυχιες (για τον προαναφερθεντα λογο) τις οικογενειακες,που θελει να γινει μπαμπας (για να γινουν και αυτες μαμαδες),που δεν θα τις κερατωνει και θα εκστασιαζεται στην προοπτικη του να παει μαζι τους στο ikea για επιπλα ( Χριστος κι η Παναγια) κ.λ.π.βλεπε TOM HANKS στο TERMINAL...

Αν οι γυναικες δεν ειναι γιατρινες το ηλικιακο οριο πεφτει στα 26 ...γκεγκε ? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

emarup Εγώ έκλεισα τα 28, δεν είμαι γιατρίνα αλλά επιστήμων-καλλιτέχνης (πού είσαι ξέρεις ποιος να με καμαρώσεις!) και δε μ'αρέσει να πηγαίνω στο ΙΚΕΑ για έπιπλα, και επίσης είμαι πρωθιέρεια του ΗΡΩΔΗ, προς τιμήν του οποίου κάνω ενίοτε σπονδές στον ΚΑΙΑΔΑ! Γκέγκε? :splats:

(και το Τζοννυ Ντεπ θα τον ήθελα ασχέτως ρόλων!!) :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup Εγώ πάλι είμαι γιατρίνα (ή θα είμαι σε 6 μήνες :P ... μη μου χαλάτε το όνειρο please) και μου αρέσουν τα παιδιά αλλά το ψυχαναγκαστικό πακετάκι άντρας - γάμος - παιδά και μάλιστα με χρονοδιάγραμμα κάτι μου κάνει... απίστευτη ασφυξία ένα πράγμα...

Δεν μου αρέσουν τα καλούπια και μου αρέσει να ψωνίζω μόνη μου έπιπλα για να χαζεύω άπειρες ώρες και να μη μου γκρινιάζει ακατάπαυστα κάποιος μέσα στο αυτί μου...

Και οι μεταφυσικές ανησυχίες δεν δίνουν extra points...με κάνουν να βαριέμαι θανάσιμα...

Και δε μου αρέσει καθόλου μα καθόλου ο Τζόνυ Ντεπ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
Έναν άντρα με πολύ χρήμα, καλη δουλειά και λίγο μυαλό ήξερα ... αλλά πρόλαβε άλλη :P

Αυτο βολικο ακουγεται αλλα μετα θα πρεπει να βρουμε και καποιον για να επικοινωνουμε..... :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.