Jump to content

τι θελουν τελικα οι γυναικες?


evlampia

Recommended Posts

Βρασίδα μου είναι θέμα επιβίωσης. Δυστυχώς.

Και εμείς που είμασταν καλές και δίναμε και την ψυχή μας στον άλλον τι καταλάβαμε; Πάντα οι επόμενοι όμως την πληρώνουν και αυτό είναι το χειρότερο.

Κατα τ'άλλα σχεδόν συμφωνώ με το αρθράκι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 415
  • Created
  • Last Reply

Πολύ ωραία λοιπόν με επιβεβαιώνετε αμφότερες....Και προκειμένου να δώσετε σε μια σχέση πρέπει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ να πάρετε πρώτα....Άρα αυτά τα 30:1 είναι παπαριες....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό κατάλαβες βρε Βρασίδα;

Το ότι ο "άνθρωπός" σου σε έχει κάνει να νιώθεις ένα σκουπίδι και για να ξανανιώσεις γυναίκα σου παίρνει άλλη μια ζωή, νομίζεις ότι αφήνει πολλά περιθώρια για "λάθη"; Δε νομίζω.

Παίζεις εκ του ασφαλούς όπως είπες και εσύ και όταν νιώθεις πως ίσως, και λέω μεγάλο ίσως, αυτή τη φορά να είναι διαφορετικά τότε ξανα-δίνεσαι σε εκείνον. Απλό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό κατάλαβες βρε Βρασίδα;

Το ότι ο "άνθρωπός" σου σε έχει κάνει να νιώθεις ένα σκουπίδι και για να ξανανιώσεις γυναίκα σου παίρνει άλλη μια ζωή, νομίζεις ότι αφήνει πολλά περιθώρια για "λάθη"; Δε νομίζω.

Παίζεις εκ του ασφαλούς όπως είπες και εσύ και όταν νιώθεις πως ίσως, και λέω μεγάλο ίσως, αυτή τη φορά να είναι διαφορετικά τότε ξανα-δίνεσαι σε εκείνον. Απλό.

Σαν να τα παραλές pas moi.... Το ότι τα εφτιαξες με έναν Μαλ@κα στον οποίο ΕΣΥ έδωσες το δικαίωμα να σε κάνει σκουπίδι δεν σημαίνει ότι πρέπει να σε μετατρέψει σε αδυσώπητη σκύλα η οποία θα παρουσιάσει τον πραγματικό καλό εαυτό της μόνο όταν θα έχει εξασφαλίσει τα εχέγγυα ενός ιδανικού συντρόφου (στα δικά σου πρότυπα)....

Για να μην αναφέρω την συζήτηση περί καλού- κακού παιδιού και ποιον από τους 2 προτιμούν οι γυναίκες....

Ειστε στη πλειοψηφία σας καιροσκόποι και οπορτουνίστριες..............Τα έχετε με κάποιον μόνο για όσο δεν βρίσκετε κάποιον που να συμπληρώνει τα κενά σας με καλύτερο τρόπο....ουφ τα πα και ξαλαφρωσα

πς: όπου κενά βάλε: χρήμα, δόξα, κοινωνική θέση, καλό σεξ, σκύλος αντί για σύντροφος κτλ κτλ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στον οποίο ΕΣΥ έδωσες το δικαίωμα να σε κάνει σκουπίδι

Στο μόνο που σου δίνω δίκιο... τα άλλα τα παραβλέπω γιατί μάλλον είσαι και εσύ πικραμένος...

ΥΓ :rolleyes: Αυτό τα "έχει ο τάδε με κάποια" το λέγαμε τότε που πηγαίναμε ακόμα σχολείο βρε... τι μου θύμισες... Μικρούλης μου φαίνεσαι. Θα στρώσεις και εσύ :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΕΕΕΕΕΕιιιιιιι χρησιμοποιείς την επίκληση στην ωριμότητα του δέκτη ώς επιχείρημα???? Περιμένω κάτι καλύτερο από εσένα....

Μικρός μεγάλος δεν έχει σημασία.....Την απάντηση στο αρχικό ερώτημα όμως την ξέρω: Οι γυναίκες θέλουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ

Και δεν είναι πάλι ευχαριστημένες......

Πς: Ένας χειρουργός δεν πικραίνεται ποτέ....όχι από αλαζονεία....Πολύ απλά γιατί μπορεί να καταλάβει την ματαιότητα που θα είχε ένα τόσο σκιερό συναίσθημα μπροστά στην ασημαντότητα του ανθρώπου απέναντι στο συμπαν....

Κανένας άντρας δεν θα με υπερασπιστεί ρε παιδια??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγάπη μου γλυκιά μια γυναίκα που σέβεται τον εαυτό της θέλει τα πάντα γιατί αξίζει τα πάντα! :D Αυτό είναι αυτονόητο και δε θα'πρεπε να σου φαίνεται καθόλου περίεργο ;) Σκοπός σου λοιπόν πρέπει να είναι να την κάνεις να νιώθει πως εσύ είσαι τα πάντα της :P Εκεί σε θέλω χειρουργέ μου.

Τώρα αν είμαστε ευχαριστημένες όταν κατακτάμε αυτό που θέλουμε είναι άλλο κεφάλαιο αυτό και θέλει πολύ ανάλυση.

Τέλος (γιατί με περιμένει δουλείτσα αύριο) έχεις δίκιο σε αυτά που λες, αν και λίγο γενικευμένα, απλά σου εξηγώ πώς φτάσαμε σε αυτό το χάλι και πως το κρίμα δεν είναι όλο δικό μας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ότι θεωρώ αυτά που λέω 100% σωστά, αυτονόητα, αυταπόδεικτα και αδιαπραγμάτευτα μάλλον πρέπει να με ανησυχεί....Η εγώ δεν πάω καλά η όλοι οι άλλοι γύρω μου! Δεν ξαναποστάρω.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα αντίθετα έλκονται.το θύμα θα κυνηγάει πάντα το ρεμάλι δυστυχώς κ θα υποφέρει.Υπάρχουν 2 κατηγορίες γυναίκας 1.αυτή που θέλει να βολευτεί,να τακτοποιηθεί κοινωνικά κ οικονομικά κ 2.αυτή που θέλει συντροφικότητα,σεβασμό κλπ.Οι βλάκες βρίσκουν καπάτσες κ οι έξυπνοι αρνάκια :P

ΥΓ δηλώνω κ είμαι αρνάκι

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειστε στη πλειοψηφία σας καιροσκόποι και οπορτουνίστριες..............Τα έχετε με κάποιον μόνο για όσο δεν βρίσκετε κάποιον που να συμπληρώνει τα κενά σας με καλύτερο τρόπο....ουφ τα πα και ξαλαφρωσα

πς: όπου κενά βάλε: χρήμα, δόξα, κοινωνική θέση, καλό σεξ, σκύλος αντί για σύντροφος κτλ κτλ

Είμαστε.

Εσείς όμως τι θέλετε;

Δεν θέλετε "χρήμα (=προίκα) , δόξα (για τον εαυτό σας πρωτίστως), κοινωνική θέση, καλό σεξ" και μια καλή νοικοκυρά-μαγείρισσα άμα λάχει;

Και μετά κατηγορείς εμάς για καιροσκοπισμό!

Εκτός κι αν εσύ το μόνο που σκέφτεσαι είναι ξέρω γω μια βόλτα στο ηλιοβασίλεμα χεράκι χεράκι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειστε στη πλειοψηφία σας καιροσκόποι και οπορτουνίστριες..............Τα έχετε με κάποιον μόνο για όσο δεν βρίσκετε κάποιον που να συμπληρώνει τα κενά σας με καλύτερο τρόπο....ουφ τα πα και ξαλαφρωσα

πς: όπου κενά βάλε: χρήμα, δόξα, κοινωνική θέση, καλό σεξ, σκύλος αντί για σύντροφος κτλ κτλ

Είμαστε.

Εσείς όμως τι θέλετε;

Δεν θέλετε "χρήμα (=προίκα) , δόξα (για τον εαυτό σας πρωτίστως), κοινωνική θέση, καλό σεξ" και μια καλή νοικοκυρά-μαγείρισσα άμα λάχει;

Και μετά κατηγορείς εμάς για καιροσκοπισμό!

Εκτός κι αν εσύ το μόνο που σκέφτεσαι είναι ξέρω γω μια βόλτα στο ηλιοβασίλεμα χεράκι χεράκι...

Όλα που προανέφερες αποκτιώνται...Τα περί νοικοκυράς και λοιπά γραφικά ούτε που τα συζητώ.Θέλω να με έχει Θεό της και να την έχω σαν Θεά μου.... Αυτό δεδομένης της στυγνής αποδοχής σου (Ειμαστε-τελεία) δεν πρόκειται να γίνει ποτέ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα εκπλαγείς μεγαλώνοντας καθώς θα διαπιστώνεις ότι δεν θα είναι το υπ αρ. 1 κριτήριο σοβαρής σχέσης ούτε για τους μεν ούτε για τις δε.

Οπως είπε και η φιλενάδα παράπάνω είσαι μικρούλης ακόμα κι έχεις να ανακαλύψεις πολλά.

edit, αυτό πήγαινε στον Βρασίδα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι; Και τι κάνει δηλ μια γυναίκα που σε έχει θεό της; Καλό σεξ, μαγειρεύει, καθαρίζει κι όλα αυτά χαρωπά και σε κοιτάει στα μάτια να υποθέσω;

Αχ είσαι πιτσιρίκι...19 ;

Το χειρότερο είναι ότι εσας τα ρομαντικά πιτσιρίκια συνήθως σας καπελώνει μια καπάτσα με ψευτιές και προσγειώνεστε πολύ ανώμαλα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά από κάποια ηλικία βαριέσαι τα πάντα κ θέλεις απλά βόλεμα emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα εκπλαγείς μεγαλώνοντας καθώς θα διαπιστώνεις ότι δεν θα είναι το υπ αρ. 1 κριτήριο σοβαρής σχέσης ούτε για τους μεν ούτε για τις δε.

Οπως είπε και η φιλενάδα παράπάνω είσαι μικρούλης ακόμα κι έχεις να ανακαλύψεις πολλά.

edit, αυτό πήγαινε στον Βρασίδα.

Δεν είπα ότι είναι υπ αρ. 1 κριτήριο σοβαρής σχέσης.....Είπα όλοι το θέλουν..

Τώρα με την ηλικία τι να πω? Έγινε μια εικασία προκειμένου να προβληθεί ως επιχείρημα....Να ρωτάς λοιπόν κάθε φορά που πας να αρχίσεις μια συζήτηση την ηλικία του καθένα προκειμένου να ξέρεις από πριν αν έχει βάρος η άποψή του η όχι...

Δεν ξαναποσταρω....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν λες τίποτα... όντως.

Ασε που μετά από κάποια ηλικία ξέρεις πως δεν υπάρχουν πρίγκηπες και πριγκήπισες και ρομαντικά τερτίπια.

Αντιθέτως είναι αναγκαίο να υπάρχουν χρήματα, φαί, κάποιος να κάνει τις δουλειές και άλλα πεζά.

Βέβαια ο πιτσιρίκος εδώ έχει ακόμα πεντέξι χρόνια μπροστά του να ζήσει λίγο παραμύθι.

Εξάλλου μπορεί και να πιστεύει κι άλλα αστεία, όπως πχ ότι η ιατρική θα του προσφέρει μια καλή δουλειά με λεφτά

όταν πάρει το πτυχίο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν χρειάζεται βρε πιτσιρίκο μου να τη ρωτήσουμε την ηλικία σου, φαίνεται. Μη σκας.

Κάποιοι θα σκοτώναμε για να ήμασταν και πάλι δεκαεννιά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αχ είσαι πιτσιρίκι...19 ;

12 χρονών είμαι και αύριο έχω και σχολείο....Δύσκολη η έκτη δημοτικού

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι θέμα ηλικίας απλά κάποιοι είναι ρομαντικοί.Αν όμως κάποιος φάει την κρυάδα κ την απογοήτευση σε μικρή ηλικία αλλάζει κοσμοθεωρία.Ημουν πιο ευτυχισμένη όταν ήμουν ελεύθερη(κ γκομένιζα) :P παρά όταν έχω μακροχρόνιες σχέσεις emblush

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν χρειάζεται βρε πιτσιρίκο μου να τη ρωτήσουμε την ηλικία σου, φαίνεται. Μη σκας.

Κάποιοι θα σκοτώναμε για να ήμασταν και πάλι δεκαεννιά.

Τώρα πες μου ειλικρινά ρε invitro γιατί θα με τρελάνεις...Από την λεπτομερή ανάγνωση των ποστς μου βγάζεις το συμπέρασμα ότι είμαι 19???

Δηλαδή για να αντεπιχειρηματολογησεις τι έπρεπε να γράψω...καμιά διατριβή????

Τι να πω με ξεπερνάς.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υποθέτω πως όλοι και όλες θα προτιμούσαν ο έρωτας τους να έχει χρήματα, διασυνδέσεις

και άλλες προοπτικές που θα τους διευκολύνουν τη ζωή. Αλλά τα παραπάνω είναι μόνο κερασάκια στην τούρτα

και όχι το ζητούμενο για μια ευτυχισμένη και γεμάτη ζωή.

Ποιο άλλωστε είναι το νόημα, όταν ο άλλος έχει τα παραπάνω χρήματα και διασυνδέσεις,

κι εσύ αναγκάζεσαι να αντικρύζεις κάθε μέρα τα ίδια βοδίσια μάτια που θα σε κοιτάζουν

με το ίδιο ηλίθιο βλέμμα και θα σε κάνουν να μετράς την ώρα που θα μείνεις μόνη σου;

Μην αναφέρω και το κρεβάτι και το σεξ, που δεν ξέρω ακόμη γυναίκα που να μην έχει κάνει σεξ

με τα βοδίσια μάτια, να έχει φτάσει σε αποχαυνωτικό οργασμό και να μην έχει πάρει ταυτόχρονα

το Όσκαρ ηθοποιίας στο κρεβάτι για την υποκριτική που έδειξε...

ΥΓ. Το κείμενο το έγραψε γυναίκα και το νόημα ήταν πως όποια διαλέγει το λάθος και βλάκα άνθρωπο

να χαρίσει τη ζωή της, όχι μόνο δεν θα λάβει ευχαρίστηση και ευγνωμοσύνη από τη χάρη που του έκανε,

αλλά θα νιώσει στο πετσί της όλη το μεγαλείο της βλακείας και αγνωμοσύνης που αυτός κουβαλάει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι θέμα ηλικίας απλά κάποιοι είναι ρομαντικοί.Αν όμως κάποιος φάει την κρυάδα κ την απογοήτευση σε μικρή ηλικία αλλάζει κοσμοθεωρία.Ημουν πιο ευτυχισμένη όταν ήμουν ελεύθερη(κ γκομένιζα) :P παρά όταν έχω μακροχρόνιες σχέσεις emblush

E, όλοι δεν είναι; Απλά μεγαλώνοντας δεν μπορείς να είσαι τόσο ανέμελος και μπαίνεις στο λούκι, γενικά.

Βρασίδα, εντάξει μπορεί να μην είσαι 19 και να είσαι 24, το ίδιο μου κάνει. Μετά το πτυχίο, ας πούμε μετάξύ 25 και 30 αλλάζουν όλοι και προσγειώνονται.

Νομάδ, καλύτερα βλάκας με λεφτά παρά έξυπνος και άφραγκος... (αν και ο έξυπνος δύσκολα θα μείνει άφραγκος).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.