Jump to content

Να ποιοί δε θέλουν τις εξετάσεις για έναρξη ειδικότητας


palaiologos

Recommended Posts

Φίλε Γιαννιώτη, έχω τελειώσει τη Σχολή δόξα τω Κύριω. Για το μόνο που θα συμφωνήσω είναι ότι έπεσα Τσαμπούλα. Επίσης για την κλινική του Ελισάφ. Πράγματι ήταν καλή και κατά τη γνώμη μου αν έπρεπε για κάτι να είμαστε περήφανοι σε αυτή τη Σχολή είναι η Παθολογία μας. Τώρα για τη χειρουργική, τι να σου πω... και μόνο τα άδεια κρεβάτια στην κλινική είναι απόδειξη, τη στιγμή που στο Χατζηκώστα γίνεται το αδιαχώρητο. Ασθενείς μου έλεγαν ότι περίμεναν να ξημερώσει ζυγή ημέρα για να επισκεφτούν γιατρό. Μου κάνει εντύπωση που την υπερασπίζεσαι αφού και οι ίδιοι οι γιατροί στο ΠΠΓΝΙ δεν το κάνουν. Μια παθολόγος που ξέρω μου είπε ότι θέλει να κάνει εγχείρηση και περιμένει πότε θα βρει θέση στο Χ''κώστα... Για την Πνευμονολογία τώρα, τα μαθήματα του Βασιλείου ήταν το εξής ένα: αρχές φυσικής. Είχα πάει σε ΟΛΑ τα μαθήματα των Πνευμονολόγων και έμαθα αρκετά κουτσομπολιά για παλιούς καθηγητές, τους φίλους στο στρατό των γιατρών κτλ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 490
  • Created
  • Last Reply
Οπως σου εχω πει σε προηγουμενο post μου και εγω ημουν μαθητης του 19 και 4/11,απουσιολογος απο την πρωτη γυμνασιου μεχρι την τριτη λυκειου,διαβασα τα 4 μαθηματα,κουραστικα πολυ,δεν πηγα 5μερη,θυσιασα την προσωπικη μου ζωη ,τον ελευθερο χρονο μου καθως και ολη την ενεργεια που ειχα για να περασω ιατρικη.Το αποτελεσμα ηταν να περασω την 2η φορα νοσηλευτικη(οπου εισαγονταν και μαθητες των Τ.Ε.Λ!!!!)και την 3η φορα διαιτολογια!!Επειδη ουτε το ενα ηθελα να κανω,ουτε το αλλο,επελεξα να παω Ιταλια,μια χωρα της δυτικης Ευρωπης η οποια εχει πολυ καλο επιπεδο σπουδων,δινοντας πανιταλικες εξετασεις( μαζι με Ιταλους,που σαφως δεν ειναι πανελλαδικες,αλλα δεν ειναι και τοσο ευκολες).Τι να εκανα δηλαδη??Να σπουδαζα διαιτολογια στην Ελλαδα που μ`αφηνε παγερα αδιαφορο!!!!!Και εγω βεβαια θα μπορουσα ευλογα να ρωτησω......Ειναι σωστο να μπαινουν μεσω πανελληνιων ιατρικη,ατομα με μ.ο 13,14,15 τα οποια ανηκουν σε ειδικες κατηγοριες οπως παιδια μεταναστων,πολυτεκνοι κ.λ.π και να μενουν απ`εξω ατομα που κουραστηκαν και διαβασαν πολυ μα πολυ περισσοτερο!!!!!!Θα σε παρακαλουσα ν`απαντησεις στα παραπανω 3 post μου!σ`ευχαριστω!!! :)

Brilliant choice

Result

You sit here whining while dieticians make shitloads of money and get prime pussy from the age of 22

And don’t give me the ‘not all of them’

As far as our generation is concerned, IN GREECE

The % of dieticians that will do well financially and socially is LARGER than the % of doctors that will do well

The % of dieticians that will do well financially and socially without degrading themselves morally [bribes, drug prescription commissions, mambo jumbo work, brownnosing] IS FAR LARGER than the corresponding % of doctors

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα οστά ήταν 2 με κάταγμα και όχι στις φάλαγγες των δακτύλων αλλά στα μετατάρσια δεν γνωρίζω ακριβώς σε ποια 2 από τα 5. οι συνάδελφοι αφήσανε το ένα οστό εκ των 2 εκτος του γύψου εκεί στο σημείο που δεν τοποθετήθηκε σωστά ο γυψος δημιουργήθηκε θρόμβος πιθανόν από την λάθος τοποθέτηση του υλικού.

Εσύ αν αναπτυχθεί θρόμβος σε παρόμοια περίπτωση μην δίνεις ρε σι αντί αντιπηκτική αγωγή άσε να το παλέψει μόνος ο οργανισμός και εσύ πάρε τηλέφωνο τον κουγια.

Επίσης δεν θα σου μάθω εγώ πως είναι το πόδι αν έχει θρόμβο και πως θα το διαγνώσεις κάτι τέτοιο εσύ πέρασες τις πανελλαδικές εσύ πες μου εγώ ρε σι πέρασα στο χαλαρό και δεν έχω γνώσεις…

Αν και το έχουμε σκίσει λίγο το emofftopic συνεχίζω γιατί έχει πολύ ενδιαφέρον (και γέλιο νομίζω για όσους διαβάζουν) το θέμα. Προσθέτω ένα link πάλι από το AAFP (οι γενικοί γιατροί θα κατακτήσουν τη γη) για την εν τω βάθει φλεβική θρόμβωση http://www.aafp.org/afp/20040615/2829.html και ρωτάω σαν παιδί κι εγώ πάλι:

Πώς φαίνεται σε ένα πόδι με γύψο η DVT; 1) Διογκώνεται ο γύψος :blink: 2) Αλλάζει χρώμα και θερμοκρασία ο γύψος :blink: 3) Ψηλαφάται η θρόμβωση ή η διάταση του επιπολής φλεβικού δικτύου πάνω από το γύψο :blink: 4) Γίνεται το σημείο Homans σε ένα πόδι με κάταγμα που είναι μέσα σε γύψο :blink: 5) Ο πόνος που συνεχίζεται δεν αποδίδεται στο κάταγμα, ούτε σε πιο -εχμ, να το πω "συνηθισμένες";- επιπλοκές του κατάγματος και της τοποθέτησης γύψου, αλλά σε DVT, και γίνεται Doppler πάνω από το γύψο :blink:

ΥΓ: Αυτό που λες πάντως ("θρόμβος" στο σημείο που δεν τοποθετήθηκε ο γύψος και υπήρχε κάταγμα) εμένα μάλλον σε "αιμάτωμα" μου κάνει. Και ναι, εδώ φταίει η κακή τοποθέτηση του γύψου και το πρώτο που θα γίνει είναι να αφαιρεθεί ο γύψος. Και όχι, δε θα δώσουμε θρομβόλυση...

Απο ενα στερημενο εφηβο με αποθημενα emarup δεν με εκπλησει να μου επιτιθεται με αυτο τον τροπο!

Ημουν προεδρος του 15μελους,αρχηγος της ομαδας ποδοσφαιρου που εκεινη την χρονια ειχαμε παρει το πρωταθλημα Αθηνων, ημουν μαθητης του 15 χωρις να διαβαζω καθολου, προτιμουσα να πηγαινω για καφε, βολτες με το παπι και την γκομενα!

Οταν πηρα την αποφαση να σπουδασω ηξερα πως ολα αυτα θα κοπουν αλλα ευχαριστω τον Θεο που με αξιωσε και μεχρι την ηλικια των 19(που μπηκα 1ο ετος) ειδα και εζησα πραγματα που κατι ατομα σαν τον fegarw δεν προκειται ποτε να ζησουν!

Στο πανεπιστημιο ειδα πολλα στερημενα/κομπλεξικα ατομα και αυτο που καταλαβα καλα ειναι οτι ουτε καν δικα τους απωθημενα ειναι αλλα των γονιων τους!

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ............. embored

Το "πρόεδρος του δεκαπενταμελούς" το λες για να μας εξηγήσεις πώς "βγήκε" το παπί; :P

Προσπαθώ πάντως να σκεφτώ τι πρόλαβες να ζήσεις μέχρι τα 19 "που κατι ατομα σαν τον fegarw δεν προκειται ποτε να ζησουν" και το μόνο που μου έρχεται είναι μια εικόνα και μια προτροπή που συνάγεται εξ αυτής:

1471-2490-4-16-1.jpg

Τελικά μάθαμε τι έγινε στη συνεδρίαση του ΚΕΣΥ;

Τίποτα το συγκεκριμένο και καθοριστικό. Αναμένουμε τα σπουδαία σε λίγο καιρό emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Brilliant choice

Result

You sit here whining while dieticians make shitloads of money and get prime pussy from the age of 22

And don’t give me the ‘not all of them’

As far as our generation is concerned, IN GREECE

The % of dieticians that will do well financially and socially is LARGER than the % of doctors that will do well

The % of dieticians that will do well financially and socially without degrading themselves morally [bribes, drug prescription commissions, mambo jumbo work, brownnosing] IS FAR LARGER than the corresponding % of doctors

Γιατί δεν έγινες εσύ διαιτολόγος λοιπόν, αφού «είχες βρει την Αμερική»;

Εξάλλου το ηθικό δίδαγμα της ιστορίας μας είναι πως η fegarw είχε όλα τα φόντα να τα καταφέρει με την πρώτη στην Ιατρική της Ελλάδας, αλλά εξαιτίας της ρουλέττας των παλιών εξετάσεων δεν τα κατάφερε. Αντίθετα εσύ που μπορεί να ήσουν πιο «φυσιολογικός» μαθητής μπήκες, τελείωσες Ελλάδα, και φεύγεις/έφυγες και ΗΠΑ.

Πάντως έχω όντως μια γνωστή που είναι 26 ήδη με το δικό της χώρο Διαιτολογίας στο κέντρο της Θεσ/νίκης και βγάζει 3-4 χιλιάρικα (καθαρα!) το μήνα στο νερό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το "πρόεδρος του δεκαπενταμελούς" το λες για να μας εξηγήσεις πώς "βγήκε" το παπί; :P

Χεεχχεεχ... εντάξει ρε Σαράντο, κάθε πράμα στον καιρό του. Η Μερσέντα αγοράζεται με το επόμενο λειτούργημα στη ΔΑΠ ή την ΠΑΣΠ. :rolleyes:

Παραθέτω απ'το Βήμα της Κυριακής της περασμένης βδομάδας...

«H μεγαλύτερη απογοήτευση που έχω πάρει στη ζωή μου ήταν η λογική που αντίκρισα και οι "πρακτικές" που αντιμετώπισα ασκώντας διοίκηση στο πανεπιστήμιο» λέει ο καθηγητής κ. Ιω. Μαυρομμάτης. «Βλέπεις εικοσάχρονους νέους να οδηγούν πανάκριβα αυτοκίνητα και να διαμορφώνουν τις εξελίξεις στο εσωτερικό των πανεπιστημίων, ενώ άξιοι συνάδελφοι δεν προάγονται ποτέ. Αλλους, που έτυχε ο πατέρας τους να ήταν πανεπιστημιακός, να φτάνουν στην πρώτη βαθμίδα μέσα σε λίγα χρόνια» προσθέτει ανώνυμα συνάδελφός του από πανεπιστήμιο της πρωτεύουσας. <_<

Πάντως το παπί στο λύκειο ήταν τρομερό ατού. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Brilliant choice

Result

You sit here whining while dieticians make shitloads of money and get prime pussy from the age of 22

And don’t give me the ‘not all of them’

As far as our generation is concerned, IN GREECE

The % of dieticians that will do well financially and socially is LARGER than the % of doctors that will do well

The % of dieticians that will do well financially and socially without degrading themselves morally [bribes, drug prescription commissions, mambo jumbo work, brownnosing] IS FAR LARGER than the corresponding % of doctors

Πολυ σωστα οσα εχεις αναφερει Ptca,αλλα οταν καποιος εχει βαλει ενα στοχο και εχει βεβαια και την αναλογη οικονομικη και ψυχικη στηριξη απο τους γονεις(γιατι σε πολλες περιπτωσεις μια απο τις δυο δεν υφισταται)δεν καθεται να σκεφτει τα οικονομικα οφελη( δε λεω,σημαντικος παραγοντας,αλλα οχι και ο μοναδικος) που θα εχει αν ακολουθησει ενα επαγγελμα,το οποιο οπως εχω πει σε προηγουμενο post, μ`αφηνει παγερα αδιαφορο και πιθανοτατα θα το ασκουσα και ασχημα(βλεπεις η αγγαρεία ποτε δεν ειναι μια ευχαριστη κατασταση!)Βεβαια θα μου πεις πως ο σοφος Ελληνικος λαος εχει μια ρηση που λεει: 'Μάθε τέχνη κι άστηνε κι άμα πεινάσεις πιάστηνε' :D αλλα ειπαμε.....Εν τελει υπαρχει και μια αλλη λυση πολυ πιο απλη ;) ......Βρισκεις μια διαιτολογο και την παντρευεσαι.......Τι πιο ωραιο απο το να σε συντηρει η γυναικα σου και εσυ να μην κανεις τιποτα emwhistlingemypoklinomai Υ.Γ:Prof,θα μου κανεις κανενα κονε με τη γνωστη σου... emhelp:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πώς φαίνεται σε ένα πόδι με γύψο η DVT; 1) Διογκώνεται ο γύψος 2) Αλλάζει χρώμα και θερμοκρασία ο γύψος 3) Ψηλαφάται η θρόμβωση ή η διάταση του επιπολής φλεβικού δικτύου πάνω από το γύψο 4) Γίνεται το σημείο Homans σε ένα πόδι με κάταγμα που είναι μέσα σε γύψο 5) Ο πόνος που συνεχίζεται δεν αποδίδεται στο κάταγμα, ούτε σε πιο -εχμ, να το πω "συνηθισμένες";- επιπλοκές του κατάγματος και της τοποθέτησης γύψου, αλλά σε DVT, και γίνεται Doppler πάνω από το γύψο

6) Βλεπεις κατι δαχτυλακια μπλε, πρησμενα και θερμα σαν καυλωμενο στρουμφακι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δίκην έγκαβλου Στρουμφ που θα λέγαμε και οι απόφοιτοι Ελληνικών Πανεπιστημίων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δίκην έγκαβλου Στρουμφ που θα λέγαμε και οι απόφοιτοι Ελληνικών Πανεπιστημίων.

Ξέρεις γιατί τα στρουμφακια γελάνε την άνοιξη?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι μια και είδα αυτή την κουβέντα, ιατρικό? (σε ήρεμους τόνους παρακαλώ)

Ομολογώ ότι δεν θέλω να κάνω ορθοπεδικός και δεν το έχω ψάξει το θέμα, άσε που δεν μου χει τύχει κιόλας σε αγροτικό/ τρίμηνο, κτλ. Αλλά, σημεία όπως η διόγκωση του μέλους στο γύψο, αλλαγή χρώματος & θερμοκρασίας, δυσανάλογος πόνος, κτλ. μπορεί να είναι ενδεικτικά συνδρόμου διαμερίσματος αν δεν κάνω λάθος (αυτό προφανώς ανήκει στις άλλες συνηθισμένες επιπλοκές του κατάγματος που περιγράφει παραπάνω ο συνάδελφος). Κι αυτό για να αποκλειστεί χρειάζεται απ΄ότι θυμάμαι, να βγει ο γύψος και για να αντιμετωπιστεί, χαλαρωτικές τομές στις περιτονίες, έτσι δεν είναι? Άρα αν δεν είμαστε σίγουροι ότι ο πόνος είναι DVT ή διαμέρισμα ή κάτι άλλο, φαντάζομαι πιο λογικό να αφαιρεθεί ο γύψος και να γίνει κλινική εξέταση ή και Doppler/Triplex US σε γυμνό πόδι παρά να οδηγηθούμε με την κλινική εξέταση πάνω από το γύψο σε ανασφαλή και αρκετά παρακινδυνευμένα στη περίπτωση αυτή συμπεράσματα. Δεν ξέρω αν συμφωνείτε. Ακούω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι μια και είδα αυτή την κουβέντα, ιατρικό? (σε ήρεμους τόνους παρακαλώ)

Ομολογώ ότι δεν θέλω να κάνω ορθοπεδικός και δεν το έχω ψάξει το θέμα, άσε που δεν μου χει τύχει κιόλας σε αγροτικό/ τρίμηνο, κτλ. Αλλά, σημεία όπως η διόγκωση του μέλους στο γύψο, αλλαγή χρώματος & θερμοκρασίας, δυσανάλογος πόνος, κτλ. μπορεί να είναι ενδεικτικά συνδρόμου διαμερίσματος αν δεν κάνω λάθος (αυτό προφανώς ανήκει στις άλλες συνηθισμένες επιπλοκές του κατάγματος που περιγράφει παραπάνω ο συνάδελφος). Κι αυτό για να αποκλειστεί χρειάζεται απ΄ότι θυμάμαι, να βγει ο γύψος και για να αντιμετωπιστεί, χαλαρωτικές τομές στις περιτονίες, έτσι δεν είναι? Άρα αν δεν είμαστε σίγουροι ότι ο πόνος είναι DVT ή διαμέρισμα ή κάτι άλλο, φαντάζομαι πιο λογικό να αφαιρεθεί ο γύψος και να γίνει κλινική εξέταση ή και Doppler/Triplex US σε γυμνό πόδι παρά να οδηγηθούμε με την κλινική εξέταση πάνω από το γύψο σε ανασφαλή και αρκετά παρακινδυνευμένα στη περίπτωση αυτή συμπεράσματα. Δεν ξέρω αν συμφωνείτε. Ακούω

emarup Ολόσωστά όλ'αυτά,αλλά πόσο εφικτό είναι σε κάθε ένα που πονάει να του κάνεις όλα αυτά;Όπως επίσης πόσο εφικτό λ.χ. είναι σε κάθε παιδί που πονάει στους όρχεις να του τα ανοίγεις με νυστέρι,γιατί έτσι μόνο φαίνεται γη συστροφή όρχεως-το υπέρηχο δεν είναι καταληκτικό.Ίσως το πιο απλό να είναι αυτό που είπε ο Άλεξ-πονάει τώρα;πονούσε από πριν;ο πόνος αυξήθηκε;μειώθηκε;πάτα του και το δακτυλάκι και μέτρα ένα χρόνο επαναπλήρωσης-1 sec,3,10;-εξάλλου είναι και πιο αξιόπιστο από ένα Doppler που δείχνει διαβατά αγγεία-κι αν έχει απόφραξη στα μικρά αγγεία;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φίλε Γιαννιώτη, έχω τελειώσει τη Σχολή δόξα τω Κύριω. Για το μόνο που θα συμφωνήσω είναι ότι έπεσα Τσαμπούλα. Επίσης για την κλινική του Ελισάφ. Πράγματι ήταν καλή και κατά τη γνώμη μου αν έπρεπε για κάτι να είμαστε περήφανοι σε αυτή τη Σχολή είναι η Παθολογία μας. Τώρα για τη χειρουργική, τι να σου πω... και μόνο τα άδεια κρεβάτια στην κλινική είναι απόδειξη, τη στιγμή που στο Χατζηκώστα γίνεται το αδιαχώρητο. Ασθενείς μου έλεγαν ότι περίμεναν να ξημερώσει ζυγή ημέρα για να επισκεφτούν γιατρό. Μου κάνει εντύπωση που την υπερασπίζεσαι αφού και οι ίδιοι οι γιατροί στο ΠΠΓΝΙ δεν το κάνουν. Μια παθολόγος που ξέρω μου είπε ότι θέλει να κάνει εγχείρηση και περιμένει πότε θα βρει θέση στο Χ''κώστα... Για την Πνευμονολογία τώρα, τα μαθήματα του Βασιλείου ήταν το εξής ένα: αρχές φυσικής. Είχα πάει σε ΟΛΑ τα μαθήματα των Πνευμονολόγων και έμαθα αρκετά κουτσομπολιά για παλιούς καθηγητές, τους φίλους στο στρατό των γιατρών κτλ...

Ισως γιατι συνηθίζω να εκτιμώ τα πράγματα λίγο διαφορετικά από το συρφετό.Ισως γιατι οταν ειχα κλινικη ασκηση στη χειρουργική οι θαλαμοι ηταν γεματοι.Ισως γιατι δε θεωρώ και τοσο σημαντικο επιτευγμα το να τελειωνει ο Τσιμογιάννης τη λαπαροσκοπικη χολοκυστεκτομη σε 50 λεπτα, αλλά τα πολυπλοκα και χρονοβορα περιεδρικα συριγγια που καθοταν και εκανε και παραλληλα εξηγουσε ο Καππάς. Ισως γιατι δε πρεπει ποτέ κανεις να παρασυρεται απο τις φημες και να τη ψαχνει τη δουλεια μονος του. Τώρα αν εσυ θεωρείς ότι η μαρτυρία μιας παθολογου του ΠΠΓΝΙ είναι κριτήριο για να κρινεις την επαρκεια μιας χειρουργικης κλινικης .........

Όσο για την Πνευμονολογια εμεις ειχαμε Βασιλειου Πνευματικο Δασκαλοπουλο. Ειδικά οι δυο πρωτοι φυσουσαν φιλε και δε μας εκαναν αρχες φυσικης αλλα COPD και επειγοντα της πνευμονολογιας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σ'ευχαριστώ, εφέντημ, χρειαζόμουν την αναγνώρισή σου για να συνεχίσω να υπάρχω. Είχα υπαρξιακά προβλήματα τελευταία. :wacko:

Είμαι προσβλητικός όταν βλέπω ότι έχω να κάνω με άτομα που πρώτα ρωτάν τί έκανα ΠΡΙΝ μπω στη σχολή και μετά τι ΕΚΑΝΑ μέσα σ'αυτή... :angry:

Γίνονται, αλλά κάθε χρόνο και λιγότερα. Γιατί;

Γιατί το 2000 άλλαξαν τα guidelines για την πρόσληψη των καθηγητών σε αντικειμενικά κριτήρια που είναι πολλά και ισοβαθμούν, και από φέτος με το νέο πανεπιστημιακό νόμο οι κρίσεις γίνονται σε πανιταλικό επίπεδο και δεν κρίνονται απ'τους καθηγητάδες-φεουδάρχες του κάθε ιδρύματος.

Συν της άλλης, και που γίνονται; Στα rankings είδες πόσα ιταλικά πανεπιστήμια είναι μέσα;

Μη συγκρίνουμε τα μύδια με τα... φρύδια. <_<

Δεν θα τελείωνε σε μια σχολή που απάντησε ΟΝΤΩΣ ότι ο συχνότερος καρκίνος στη γυναίκα είναι του προστάτη... <_<

Με άλλα λόγια, σε οποιαδήποτε σχολή εκτός απ'τη δικιά σου.

Δε μπορώ να καταλάβω γιατί συνδέεις εμένα μ'αυτό το άτομο. Το ότι τελειώσαμε το ίδιο σχολείο δε σημαίνει τίποτα. Δηλαδή κι εγώ πρέπει να συνδέσω τον κάθε ναρκομανή απατεώνα που θα τύχει να βγει από κάποιο δημόσιο σχολείο με τους αξιόλογους απόφοιτούς του; Δώσε μου να καταλάβω δηλαδή.

Και σταμάτα να καταστροφολογείς γιατί αν είχε ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ αδιάσειστα στοιχεία έπρεπε να κάνεις επώνυμη κατεγγελία. Αν ήσουν όντως φοιτητής του 9 δεν θα είχες να φοβηθείς και τίποτα.

Θα πάρω το παραπάνω «δίλημμα» για αστείο. Αν και κακόγουστο να σου πω την αμαρτία μου. ;)

Ανάμεσα σε δύο ισότιμους φοιτητές (βαθμολογικά) εννοείται απ'το Μιλάνο. Ιδιαίτερα αν έχει κάνει την tesi του σε κάποιο ερευνητικό αντικείμενο στο Ινστιτούτο Gaetano Pini.

Για Μπολώνια το ίδιο. Και φυσικά για όλα τα ευρωπαϊκά ινστιτούτα της παλιάς Ευρώπης εξαιρώντας την Πορτογαλία. :)

ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΙΣΟΤΙΜΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΠΑΝΤΑ. Όχι έναν του 5 μ'έναν του 10.

Δε νομιζω οτι οταν κοβεται καποιος σε καποιο μαθημα με οποιο τροπο κι αν γινεται αυτο σημαινει παραλληλα οτι θα πρεπει να αποβληθει και απο τη σχολη! Οπότε το αληθινο παραδειγμα το ανεφερα μονο και μονο για να δειξω την ποιοτητα ορισμενων αλεξιπτωτιστων που προσγειωνονται στις ελληνικες σχολες με τις περιφημες εξετασεις της ΚΕΜΕ. Αν εσας δε σας ενοχλει αυτο το γεγονος ,της εισοδου δηλαδη μεσω κερκοπορτας, εμας μας ενοχλει δυστυχως πολυ. Αρα λοιπον κυριοι προτου σταυρωσετε τη σχολη μας επειδη δεν εμποδισε αυτο το φιντανι να τελειωσει εγω θα πω το εξης . Προφανως η κοπελιτσα στη συνεχεια εκατσε και διαβασε γιατι αλλιως δε θα τελειωνε οντως ποτε.

Αρα λοιπον κυριοι απο τις υπερσχολες του εξωτερικου το σημειο που θελω να θιξω ειναι οτι πολλα παιδια τα οποια σκιστηκαν στις πανελληνιες και δυστυχως δεν περασαν και αναγκαστηκαν να ξενιτευτουν ΄΄εχασαν΄΄ τη θεση τους στην ελληνικη ιατρικη σχολη επειδη ενα ποσοστο των προβλεπομενων θεσεων αφιερωνεται σε τετοιους αλεξιπτωτιστες. Αρα λοιπον μην αναλωνεστε σε επιθεσεις εναντια σε μια σχολη στην οποια θα μπορουσατε να ειστε κι εσεις φοιτητες αν δεν υπηρχε αυτο το παραθυρο. Και μη μου πειτε οτι δε θα θελατε εκτος αν δωσατε πανελληνιες απο hobby.....

Οσο για το ΄΄διλημμα΄΄ το οποιο θεωρησες αστειο σε αφηνω να βαυκαλιζεσαι με το επιπεδο του Μιλανου και ολης της Ιταλιας μαζι γιατι προφανως δεν εχεις ιδεα για την Ορθοπεδικη Κλινικη των Ιωαννίνων. Ευτυχώς για μας που ολος ο υπολοιπος κοσμος εχει και ειδικα τα Αμερικανάκια. Ποτε μην υποτιμας φιλε, ποτε γιατι μπορει να εκπλαγεις από κατι που δεν ξερεις. Αμα ανοιξεις και τα καλα αμερικανικα περιοδικα ορθοπεδικης μπορει και να δεις καμια αναφορα στην IOANNINA TEAM

Υ.Γ Σου δινω τα αρχικα της εν λογω κοπελιας για να μη μεινεις με την απορια Α.Ι από Καλαμαριά και το Ι τελειωνει σε -ίδου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έτσι για συζήτηση βέβαια... πόσες είναι οι πιθανότητες ένας ποδοσφαιριστής του ΠΑΟ, Ολυμπιακού, ΠΑΟΚ κλπ με αθλητικό τραύμα (γενικό ή ειδικότερο στο γόνατο όπως συνήθως) να πάει να χειρουργηθεί ή έστω να λάβει μιά διάγνωση από το Ioannina Team?

Ή όσοι τελειώνουν Ορθοπαιδική στα Ιωάννινα απορροφούνται πιό εύκολα από όσους τελειώνουν Ορθοπαιδική στο ΚΑΤ?

Μα επανερχόμενος στο θέμα του προστάτη... το ξέρεις πως είναι πιθανή φαρμακευτική θεραπεία σε γυναίκα ασθενή με βάση φάρμακο που δίνεται κυρίως σε περίπτωση υπερτροφίας προστάτη? Εννοείται πως η γυναίκα δεν έχει προστάτη, μα τότε σε ποιά περίπτωση δίνεται το συγκεκριμένο φάρμακο και γιατί? (Να σε βοηθήσω λέγοντας πως χρησιμοποιείται και κατά της φαλακρίτσας).

Έτσι για να χρησιμοποιούμε και το μυαλό μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε νομιζω οτι οταν κοβεται καποιος σε καποιο μαθημα με οποιο τροπο κι αν γινεται αυτο σημαινει παραλληλα οτι θα πρεπει να αποβληθει και απο τη σχολη!

Ωραία, αν τυχόν δε σημαίνει πως παράλληλα πρέπει ν'αποβληθεί, και το κορίτσι αργοπορημένα ΑΛΛΑ πετυχημένα κατάφερε να πάρει να το πτυχίο της, τότε εσύ από δω και πέρα δεν έχεις κανένα δικαίωμα να κλαίγεσαι, αλλά και να μας ζαλίζεις, με τις περιπέτειές της όσο ήταν φοιτήτρια.

Να σημειώσω πως την κοπέλα δεν την ξέρω, και σου ζήτησα να μου πεις και πως τη λένε αλλά δεν απάντησες. Όχι ότι θ'αλλάξει τίποτα, αλλά να ψάξω την ιστορία της ασχετοσύνης της κι από άλλες πλευρές.

Οπότε το αληθινο παραδειγμα το ανεφερα μονο και μονο για να δειξω την ποιοτητα ορισμενων αλεξιπτωτιστων που προσγειωνονται στις ελληνικες σχολες με τις περιφημες εξετασεις της ΚΕΜΕ. Αν εσας δε σας ενοχλει αυτο το γεγονος ,της εισοδου δηλαδη μεσω κερκοπορτας, εμας μας ενοχλει δυστυχως πολυ. Αρα λοιπον κυριοι προτου σταυρωσετε τη σχολη μας επειδη δεν εμποδισε αυτο το φιντανι να τελειωσει εγω θα πω το εξης . Προφανως η κοπελιτσα στη συνεχεια εκατσε και διαβασε γιατι αλλιως δε θα τελειωνε οντως ποτε.

Χεχεχ... :P

Καλά είσαι απίστευτος. Πόσο ΔΕ με ξέρεις!

Εγώ εδώ πέρα πριν κάποιους μήνες έφτιαξα και poll σχετικά με το νοσηρό της κατάστασης των μεταγραφέντων, τώρα κάθεσαι και μιλάς εσύ σε μένα για κερκόπορτες; Οι περίφημες εξετάσεις της ΚΕΜΕ πάντως δεν είναι σφάλμα των φοιτητών, αλλά των καθηγητών που ήταν μπλεγμένοι με την ΚΕΜΕ και τα μαζεύαν...

Αρα λοιπον κυριοι απο τις υπερσχολες του εξωτερικου το σημειο που θελω να θιξω ειναι οτι πολλα παιδια τα οποια σκιστηκαν στις πανελληνιες και δυστυχως δεν περασαν και αναγκαστηκαν να ξενιτευτουν ΄΄εχασαν΄΄ τη θεση τους στην ελληνικη ιατρικη σχολη επειδη ενα ποσοστο των προβλεπομενων θεσεων αφιερωνεται σε τετοιους αλεξιπτωτιστες. Αρα λοιπον μην αναλωνεστε σε επιθεσεις εναντια σε μια σχολη στην οποια θα μπορουσατε να ειστε κι εσεις φοιτητες αν δεν υπηρχε αυτο το παραθυρο. Και μη μου πειτε οτι δε θα θελατε εκτος αν δωσατε πανελληνιες απο hobby.....

Εδώ είναι που κάνεις λάθος αγαπητέ. Αναλώνεις ένα ατυχές παράδειγμα ατόμου που γνώρισες προσωπικά στη γενική πραγματικότητα. Fallacy! Φίλε, έννοια σου έχω γνωρίσει κι εγώ εσωτερικούς πανελληνιονίκες με μπλεγμένες έννοιες και ανικανότητα κρίσης- φυσικά όχι στο επίπεδο προστάτη στη γυναίκα- σίγουρα δεν σε κάναν ιατρό οι πανελλαδικές.

Οσο για το ΄΄διλημμα΄΄ το οποιο θεωρησες αστειο σε αφηνω να βαυκαλιζεσαι με το επιπεδο του Μιλανου και ολης της Ιταλιας μαζι γιατι προφανως δεν εχεις ιδεα για την Ορθοπεδικη Κλινικη των Ιωαννίνων. Ευτυχώς για μας που ολος ο υπολοιπος κοσμος εχει και ειδικα τα Αμερικανάκια. Ποτε μην υποτιμας φιλε, ποτε γιατι μπορει να εκπλαγεις από κατι που δεν ξερεις. Αμα ανοιξεις και τα καλα αμερικανικα περιοδικα ορθοπεδικης μπορει και να δεις καμια αναφορα στην IOANNINA TEAM

Άσε μας ρε Γιαννιώτη με την Ioannina Team σου που τη βλέπεις και χαίρεσαι. Ο Σουκάκος μπορεί να είναι γνωστός αλλά ένα χελιδόνι δε φτάνει να φέρει την άνοιξη. Εξάλλου ο φοιτητής θα πάει στις ΗΠΑ, όχι ο ίδιος, πρέπει να έχει λίγο εμπειρία, στα Ιωάννινα θα την πάρει; Αν ήξερες τί ευκαιρίες έχει ένας φοιτητής (ιδιαίτερα laureando) στην Ιταλία για εργαστηριακή-κλινική εμπειρία ΑΝ ΨΑΧΤΕΙ ΛΙΓΟ τα τελευταία χρόνια θα λέρωνες το βρακάκι σου...

Ο Σουκάκος είναι αξιόλογος να σμπρώξει έναν Έλληνα φοιτητή, αλλά δε φτάνει μονάχα η συστατική επιστολή απ'τον «πατέρα της ελληνικής μικροχειρουργικής» για να πας έξω. To λιμνιασμένο το πανεπιστήμιό σου δεν το ξέρει κανείς έξω απ'τα βουνά της Ηπείρου.

Υ.Γ Σου δινω τα αρχικα της εν λογω κοπελιας για να μη μεινεις με την απορια Α.Ι από Καλαμαριά και το Ι τελειωνει σε -ίδου.

Στείλε με PM ολόκληρο, αλλιώς στείλε μου κανα Sudoku. <_<

Στην Καλαμαριά (προσφυγοσυνοικία) τα 2/3 του πληθυσμού τελείωνει σε -ίδης/-ίδου. Που να καταλάβω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup και ποιος σου ειπε οτι ολοι γυριζουν πισω για ειδικοτητα ;) ......Που να δεις ποσος κοσμος μενει Ιταλια,αλλοι που πηγαινουν Αγγλια.... κ.τ.λ :D
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασχετο αλλα μια και μιλαμε για Ορθοπαιδική......η καλυτερη στην Ιταλια, βρισκεται στο Varese.....εκει πηγαινουν ποδοσφαιριστες της MILAN,INTER,παικτες του Basket,σημαντικες προσωπικοτητες της ιταλικης πολιτικης σκηνης και showbiz!!!!Αλλα γ@μ@τ@ ειναι πολυ λιγες οι θεσεις και προτιμούνται φοιτητες της ιατρικης του Βαρεζε :( ....ΚΑΤΑΡΑ emevilemfurious

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασχετο αλλα μια και μιλαμε για Ορθοπαιδική......η καλυτερη στην Ιταλια, βρισκεται στο Varese.....εκει πηγαινουν ποδοσφαιριστες της MILAN,INTER,παικτες του Basket,σημαντικες προσωπικοτητες της ιταλικης πολιτικης σκηνης και showbiz!!!!Αλλα γ@μ@τ@ ειναι πολυ λιγες οι θεσεις και προτιμούνται φοιτητες της ιατρικης του Βαρεζε :( ....ΚΑΤΑΡΑ emevilemfurious

ΚΑΤΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειδικά οι δυο πρωτοι φυσουσαν φιλε και δε μας εκαναν αρχες φυσικης αλλα COPD και επειγοντα της πνευμονολογιας.

:P Εμείς πάλι φυσιολογία είχαμε τον Μπεχράκη,ο οποίος μας έκανε φυσική και τα αμφιθέατρά του ήταν γεμάτα και μαθαίναμε πράγματα που πρέπει να ξέρει κανείς πριν μάθει COPD,όπως πριν μάθεις να τρέχεις πρέπει να μάθεις να περπατάς.Εκεί είναι η μαγκιά για το ποιος γεμίζει και με τι θέμα γεμίζει.

<_< Ο Σουκάκος είναι καλός γιατρός,όχι όμως αυτό που θέλεις να τον παρουσιάζεις,τον έχουμε γνωρίσει και εμείς εδώ,αλλά γιατί αν το πανεπιστήμιό σου ήταν τόσο γαμάουα το άφησε σύξυλο και ήρθε σε ένα διαπιστωμένα από τα χειρότερα νοσοκομεία της χώρας,το ΚΑΤ κι ακόμα χειρότερα προσαρμόστηκε και στη νοοτροπία του χώρου;Έχετε βέβαια και καλούς δασκάλους,όπως τον Σιαμόπουλο,που είναι εξαίρετος,όσες φορές και αν τον έχω δει ή φοβερούς γιατρούς όπως το Μιχάλη-να πω ότι σε περίπτωση που ξέρω που δεν αναλάμβανε ο καθηγητής της Πάτρας,από Αγγλία όταν ρωτήθηκαν έστειλαν τον γνωστό μου αυτό γιατρό στον Μιχάλη.

:( Το δίδαγμα είναι ότι δεν πρέπει να ειδωλοποιούμε κανέναν.Την καλή σχολή την κάνει η καλή οργάνωση και το τι δυνατότητες δίνονται στους αποφοίτους.Όχι δυνατότητες του στυλ:εμένα θα με πάρουν μετά στο Χάρβαρντ να μου κάνουν πίπ***,αλλά πιο ουσιαστικά πράγματα.Τα ελληνικά πανεπιστήμια σε αυτόν τον τομέα είναι αιώνες πίσω.Ο λόγος που βγαίνουν καλοί γιατροί είναι ότι υπάρχει ανταγωνισμός και εκεί μπαίνει η αφρόκρεμα της ελληνικής νεολαίας σε μαθητικές επιδόσεις,πράγμα που ανεβάζει κατακόρυφα το επίπεδο,και τρίτο και τελευταίο υπάρχει ένας εξοντωτικός αριθμός πραγμάτων που δεν μαθαίνουν σε άλλες χώρες,αφού προκρίνουν καλώς ή κακώς την αφομοιωμένη-έστω και λίγη γνώση-από την στείρα εκμάθηση.Όμως η ιατρική είναι και υπόθεση άγονης φαινομενικά εκμάθησης,η οποία όμως μπαίνει σιγά σιγά στη θέση της.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρέπει να επισημάνουμε εδώ την ενδιαφέρουσα διγλωσσία που επιδεικνύουν οι προερχόμενοι από Σχολές χωρών της Ανατολικής Ευρώπης.Ενώ όταν απευθύνονται σε αποφοίτους και φοιτητές εσωτερικού και από την Ιταλία,δε διστάζουν να τονίσουν το επίπεδο των σπουδών τους στην αλλοδαπή,όταν απευθύνουν επιστολή στον υπουργό ζητούν να ληφθούν μέτρα για να μην αντιμετωπίσουν επί ίσοις όροις τους αποφοίτους σχολών του εσωτερικού και Ιταλίας σε ένα αντικειμενικό,ανταγωνιστικό διαγωνισμό.Επικαλούνατι την ανάγκη δίκαιας μεταχείρισης,θεωρούν δηλαδή ότι υστερούν έναντι των εγχώριων υποψηφίων και καλούν το κράτος να τους προστατέψει.

Η μεγαλύτερη προστασία που παρέχει αυτή τη στιγμή το Κράτος είναι το Δ.Ι.Κ.Α.Τ.Σ.Α. και ο διάδοχός του,που τόσο οι εξεταζόμενοι από αυτό κατηγορούν.Αυτό είναι το όργανο που τους παρέχει την αναγκαία νομιμοποίηση,τους δίνει δικαιώματα και εκφράζει το ρυθμιστικό ρόλο του Κράτους επιτρέποντας άσκηση πολιτικής.

Ενας τρόπος για να επιτευχθούν άμεσα εξετάσεις για ειδικότητα είναι η κατάργηση του διαδόχου του Δ.Ι.Κ.Α.Τ.Σ.Α.Τότε θα αναγνωρίζονται όλα τα πτυχία ανεξαρτήτως προέλευσης.Αυτό σημαίνει ότι ο απόφοιτος ελληνικού πανεπιστημίου θα δυσανασχετεί με τους εξ Ιταλίας,αυτοί με τους προερχόμενους από τις νέες χώρες της Ε.Ε.,εκείνοι με τη σειρά τους με τους εκ Ρουμανίας,Βουλγαρίας και οι τελευταίοι με τους αποφοίτους τριτοκοσμικών χωρών π.χ. Αιγύπτου,Ουγκάντας.Στη συνολική δυσαρέσκεια μόνο ένας αντικειμενικός,αδιάβλητος διαγωνισμός θα παράσχει λύση που θα ικανοποεί τους περισσότερους.Ποτέ όμως το Κράτος δε θα δεχτεί να παραιτηθεί από ένα τόσο σημαντικό εργαλείο ελέγχου και πολιτικής όπως το Δ.Ι.Κ.Α.Τ.Σ.Α.Επίσης και αυτοί που αποσκοπούν να νομιμοποιήθούν μέσω αυτής της διαδικασίας αποκλείεται να δεχτούν παρόμοια ρύθμιση.Η κατάργηση του διαδόχου του Δ.Ι.Κ.Α.Τ.Σ.Α. θα αφαιρέσει και το τελευταίο φύλο συκής από όσους έστησαν μια μηχανή απάτης και θα γελοιοποιήσει πολλούς ευνοούμενους,καθηγητές,κ.τ.λ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα επανερχόμενος στο θέμα του προστάτη... το ξέρεις πως είναι πιθανή φαρμακευτική θεραπεία σε γυναίκα ασθενή με βάση φάρμακο που δίνεται κυρίως σε περίπτωση υπερτροφίας προστάτη? Εννοείται πως η γυναίκα δεν έχει προστάτη, μα τότε σε ποιά περίπτωση δίνεται το συγκεκριμένο φάρμακο και γιατί? (Να σε βοηθήσω λέγοντας πως χρησιμοποιείται και κατά της φαλακρίτσας).

Έτσι για να χρησιμοποιούμε και το μυαλό μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6) Βλεπεις κατι δαχτυλακια μπλε, πρησμενα και θερμα σαν καυλωμενο στρουμφακι...

Αυτή την απάντηση περίμενα από το πρώτο ποστ (την είχα υπαγορεύσει κιόλας αν δεις) για να σχολιάσω αυτό που σου απάντησε ο Liszt μετά... Αν είχαν DVT και όχι στραβό γύψο όλοι αυτοί που γίνονται μπλε τα δάχτυλά τους θα το είχαμε κλείσει το μαγαζί. :P

Και όχι ρε Nievsky, δεν είναι το ίδιο πράγμα να κόβεις ένα γύψο (έστω και χωρίς να τον αφαιρέσεις πλήρως) με το να κόβεις το όσχεο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έτσι για συζήτηση βέβαια... πόσες είναι οι πιθανότητες ένας ποδοσφαιριστής του ΠΑΟ, Ολυμπιακού, ΠΑΟΚ κλπ με αθλητικό τραύμα (γενικό ή ειδικότερο στο γόνατο όπως συνήθως) να πάει να χειρουργηθεί ή έστω να λάβει μιά διάγνωση από το Ioannina Team?

Ή όσοι τελειώνουν Ορθοπαιδική στα Ιωάννινα απορροφούνται πιό εύκολα από όσους τελειώνουν Ορθοπαιδική στο ΚΑΤ?

Μα επανερχόμενος στο θέμα του προστάτη... το ξέρεις πως είναι πιθανή φαρμακευτική θεραπεία σε γυναίκα ασθενή με βάση φάρμακο που δίνεται κυρίως σε περίπτωση υπερτροφίας προστάτη? Εννοείται πως η γυναίκα δεν έχει προστάτη, μα τότε σε ποιά περίπτωση δίνεται το συγκεκριμένο φάρμακο και γιατί? (Να σε βοηθήσω λέγοντας πως χρησιμοποιείται και κατά της φαλακρίτσας).

Έτσι για να χρησιμοποιούμε και το μυαλό μας.

Είναι εμφανες ότι δεν έχεις ιδεα για το φασμα της Ορθοπεδικής ως ειδικότητας. Είναι εμφανές ότι δεν εχεις ιδεα για την εκπαιδευση που λαμβανουν οσοι τελειωνουν Ορθοπεδικη στα Γιαννενα και οσοι τελειωνουν στο ΚΑΤ. Γιατι δε ρωτας κανενα ειδικευομενο του ΚΑΤ τι φασμα επεμβασεων εβλεπε για να μην πω εκανε προτου κατεβει ο Σουκακος στην Αθηνα? Οχι ρωτησε τον κι οταν λαβεις την απαντηση φροντισε να κλεισεις το στομα σου νωρις για να μην μπει μεσα καμια μυγα.....

Κι επισης για τους ποδοσφαιριστες που ανεφερες. Ποιο γιατρο επισκεπτονται κατα κυριο λογο ολοι αυτοι οι κυριοι? Το γνωστο και μη εξαιρετεο κυριο Λακη Νικολάου .Όταν σου δωθει ποτε η ευκαιρια να τον γνωρισεις και να μιλησεις μαζι του τοτε θα διαπιστωσεις οπως και ο ιδιος περηφανα λεει πως ότι εχει πετυχει το οφειλει σε ενα συγκεκριμενο ανθρωπο τον καθηγητη κυριο Σουκακο ναι ναι περιεργο εεε?Απο τη στιγμη που δε γνωριζεις λοιπον κατι καλυτερα να μη μιλας γι'αυτο ή τουλαχιστο κρατα τη γνωμη σου για τον εαυτο σου.

Ωραία, αν τυχόν δε σημαίνει πως παράλληλα πρέπει ν'αποβληθεί, και το κορίτσι αργοπορημένα ΑΛΛΑ πετυχημένα κατάφερε να πάρει να το πτυχίο της, τότε εσύ από δω και πέρα δεν έχεις κανένα δικαίωμα να κλαίγεσαι, αλλά και να μας ζαλίζεις, με τις περιπέτειές της όσο ήταν φοιτήτρια.

Να σημειώσω πως την κοπέλα δεν την ξέρω, και σου ζήτησα να μου πεις και πως τη λένε αλλά δεν απάντησες. Όχι ότι θ'αλλάξει τίποτα, αλλά να ψάξω την ιστορία της ασχετοσύνης της κι από άλλες πλευρές.

Χεχεχ... :P

Καλά είσαι απίστευτος. Πόσο ΔΕ με ξέρεις!

Εγώ εδώ πέρα πριν κάποιους μήνες έφτιαξα και poll σχετικά με το νοσηρό της κατάστασης των μεταγραφέντων, τώρα κάθεσαι και μιλάς εσύ σε μένα για κερκόπορτες; Οι περίφημες εξετάσεις της ΚΕΜΕ πάντως δεν είναι σφάλμα των φοιτητών, αλλά των καθηγητών που ήταν μπλεγμένοι με την ΚΕΜΕ και τα μαζεύαν...

Εδώ είναι που κάνεις λάθος αγαπητέ. Αναλώνεις ένα ατυχές παράδειγμα ατόμου που γνώρισες προσωπικά στη γενική πραγματικότητα. Fallacy! Φίλε, έννοια σου έχω γνωρίσει κι εγώ εσωτερικούς πανελληνιονίκες με μπλεγμένες έννοιες και ανικανότητα κρίσης- φυσικά όχι στο επίπεδο προστάτη στη γυναίκα- σίγουρα δεν σε κάναν ιατρό οι πανελλαδικές.

Άσε μας ρε Γιαννιώτη με την Ioannina Team σου που τη βλέπεις και χαίρεσαι. Ο Σουκάκος μπορεί να είναι γνωστός αλλά ένα χελιδόνι δε φτάνει να φέρει την άνοιξη. Εξάλλου ο φοιτητής θα πάει στις ΗΠΑ, όχι ο ίδιος, πρέπει να έχει λίγο εμπειρία, στα Ιωάννινα θα την πάρει; Αν ήξερες τί ευκαιρίες έχει ένας φοιτητής (ιδιαίτερα laureando) στην Ιταλία για εργαστηριακή-κλινική εμπειρία ΑΝ ΨΑΧΤΕΙ ΛΙΓΟ τα τελευταία χρόνια θα λέρωνες το βρακάκι σου...

Ο Σουκάκος είναι αξιόλογος να σμπρώξει έναν Έλληνα φοιτητή, αλλά δε φτάνει μονάχα η συστατική επιστολή απ'τον «πατέρα της ελληνικής μικροχειρουργικής» για να πας έξω. To λιμνιασμένο το πανεπιστήμιό σου δεν το ξέρει κανείς έξω απ'τα βουνά της Ηπείρου.

Στείλε με PM ολόκληρο, αλλιώς στείλε μου κανα Sudoku. <_<

Στην Καλαμαριά (προσφυγοσυνοικία) τα 2/3 του πληθυσμού τελείωνει σε -ίδης/-ίδου. Που να καταλάβω.

Να σαι καλα ρε φιλε αυτα που γραφεις βλεπουμε κι εγω κι αλλοι δυο φιλοι μου που ειναι τωρα στην ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΗΣ και γελαμε.....Και μαντεψε που τελειωσαν ναι ναι στα ασημαντα και παγκοσμιως αγνωστα Γιαννενα όπως θες να πιστεύεις εσυ τουλαχιστον....Οπότε κατσε εσυ στην Ιταλια παρεα με το Gaetano Puzzi και την ορθοπεδικη του Varese κι ασε μας εμας στην ησυχια μας.

Υ.Γ ιακωβιδου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν είχαν DVT και όχι στραβό γύψο όλοι αυτοί που γίνονται μπλε τα δάχτυλά τους θα το είχαμε κλείσει το μαγαζί.

Δεν πιστευω να εννοεις πως η θρομβοφλεβιτιδα ή η DVT ειναι πιο σοβαρες επιπλοκες απο το CS ? emno

Γιαννιωτη με εχεις κατασυγκινησει με αυτα που γραφεις για το πανεπιστημιο σου. Πλεον στο μυαλο μου εχει λαβει μια θεση ισαξια με το Χαρβαρντ, το Πρινστον, το ΜΙΤ κλπ. :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.