Jump to content

Οικογενειακή παράδοση;


ioan

Έχετε συγγενείς γιατρούς;  

83 members have voted

  1. 1. Έχετε συγγενείς γιατρούς;

    • Έχω. Συνεχίζω το δρόμο.
      17
    • Δεν έχω. Ανοίγω το δρόμο.
      63
    • Δε θέλω να απαντήσω.
      3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 186
  • Created
  • Last Reply

emarup Aυτό το λεξικό που χρησιμοποιείς δε σε τιμά σαν άνθρωπο και σαν επιστήμονα (αναφέρομαι στη signature και τις διπλές έννοιες που χρησιμοποιείς)

Bλέπεις πως αν κάποιος θέλει μπορεί να εξηγεί τα πράγματα δίχως να προσβάλει και δίχως να αρπάζεται από τις λέξεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωχ σταμάτα να μου ζαλίζεις τον έρωτα με τις διπλές έννοιες και τις υποσυνείδητες προσβολές. Αν θέλω να σε προσβάλω σου στέλνω κι ένα PM με χριστοπαναγίες και γαμοσταυρίδια. Αλλά για να μην το κάνω σημαίνει πως δε μ'ενδιαφέρει η αντιπαράθεση μαζί σου. :)

Επί την ευκαιρία να ευχαριστήσω όσους αφιέρωσαν λίγο χρόνο για το εναλλακτικό (και θέλω να πιστεύω σαφώς λιγότερο biased) poll εδώ:

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=8127

Keep voting! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωχ σταμάτα να μου ζαλίζεις τον έρωτα με τις διπλές έννοιες και τις υποσυνείδητες προσβολές. Αν θέλω να σε προσβάλω σου στέλνω κι ένα PM με χριστοπαναγίες και γαμοσταυρίδια. Αλλά για να μην το κάνω σημαίνει πως δε μ'ενδιαφέρει η αντιπαράθεση μαζί σου. :)

Το ίδιο ακριβώς ισχύει και από δική μου πλευρά :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

By the way...

Ευχαριστώ όσους ψήφισαν και προσέφεραν τη δική τους γνώμη/άποψη/εμπειρία. emthanx

Αν υπάρχουν και άλλοι θα ήταν πολύ χρήσιμο... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ ευχαριστώ το Σαράντο και τον Κωνσταντίνο που έφτιαξαν το φόρουμ, ώστε να μπορούμε όλοι εμείς να μπορούμε να ψηφίζουμε διπλά για το ίδιο θέμα :D

Ευχαριστώ πολύ. Και πάλι. Κι ακόμα μια φορά. Αλλή μία, πλιζ?

Θενκ γιου. Σπασίμπα. Μερσί. Ντάνκε. Γκράτσιε. Γιολοπούκι. Γιοκο Όνο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάλλον παρεξηγείται εύκολα η ευγενική λέξη, όταν τη βλέπεις γραμμένη και όταν τη λές προσωπικά, γιατί λείπει η έκφραση του σώματος, του προσώπου κλπ

Το θέμα είναι πως:

- αυτό το poll αντιμετωπίσε ένα αντικείμενο ευαίσθητο

- κάποιοι αισθάνθηκαν προσβεβλημένοι και αντέδρασαν (καλώς ή κακώς)

- κάποιοι με ηρεμία έγραψαν αυτό που πιστεύουν

- άλλοι απλώς ψήφισαν

- πολλοί μόνο διάβασαν

- εγώ βρήκα τον μπελά μου (μα δε με νοιάζει)

- όλοι μας είδαμε κάτι το original επιτέλους γραμμένο (σε γενικές γραμμές)

Όταν θα έχουμε την ηρεμία να αντιμετώπιζουμε θέματα του είδους χωρίς συναισθηματισμούς και διαμάχες, χωρίς cross posting για διαμαρτυρία, χωρίς καβγάδες, χωρίς να χάνεται η ουσία, μάλλον θα είμαστε όλοι καλύτεροι και σε θέση να βελτιώσουμε τις συνθήκες του ιατρικού περιβάλλοντος, το οποίο άλλωστε μας ενδιαφέρει.

///

Αυτό το forum έχει το πλεονέκτημα να επιτρέπει συζητήσεις από ανεξάρτητες και προσωπικές οπτικές γωνίες.

Invision Power Board v2.0.4 © 2005 IPS, Inc.

Licensed to: K. Oikonomou, GreekMeds

Script Installation & Configuration: Konstantinos C. Oikonomou & Sarandos D. Kaptanis

Έβαλαν την ιδέα, τον κόπο, τα ονόματά τους. Νομίζω πως αξίζουν ένα ευχαριστώ.

Χωρίς όλους εμάς όμως που συμμετέχουμε στο forum, το forum δεν υπάρχει.

Άρα το ευχαριστώ είναι και για εμάς.

...οπότε σε αυτή την περίπτωση, είναι αυτονόητo και απλώς δε χρειάζεται.

///

Εδώ όμως, σε αυτό το 3rd, δεν είναι τόσο εύλογο, να εκφράσει κανείς ποιός είναι ή τι πιστεύει, όσο μικρή κι αν είναι η πράξη ενός poll ή η έκφραση μιάς άποψης. Για το λόγο αυτό, το ευχαριστώ έχει νόημα.

Εννοείται πως αυτή είναι η δική άποψη. Αν τώρα μπεί και αυτό στη λογική του cross posting διαμαρτυρίας, τότε δε με αφορά.

:)

ΥΓ

You never sleep?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

- εγώ βρήκα τον μπελά μου (μα δε με νοιάζει)

Αχ ναι! Εγώ σε αυτήν την κατηγορία ανήκω! Ειδικά σήμερα! :P

( emofftopic η α-self control!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάλλον παρεξηγείται εύκολα η ευγενική λέξη, όταν τη βλέπεις γραμμένη και όταν τη λές προσωπικά, γιατί λείπει η έκφραση του σώματος, του προσώπου κλπ

Jee, what a spammer... emno

emboredembaaaemeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

The greekmeds matrix digital dojo:

catfight.jpg

emeleos ?

Cat_karate.gifvsninja%20cat.JPG

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να πω κάτι άσχετο: το πολλ χρειάζεται διεύρυνση. Εγώ έχω συγγνείς γιατρούς και ΔΕ συνεχίζω το δρόμο, γιατί δεν υπάρχει σαν επιλογή? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να πω κάτι άσχετο: το πολλ χρειάζεται διεύρυνση. Εγώ έχω συγγνείς γιατρούς και ΔΕ συνεχίζω το δρόμο, γιατί δεν υπάρχει σαν επιλογή? :P

Καθόλου άσχετο. Δες το unbiased poll εδώ που έχει επιλογές για όλα τα γούστα και χωρίς μυρωδιές ή κέλτικες παραδόσεις... :rolleyes:

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=8127

ioan, η υπογραφή μου είναι για να ευχαριστηθεί ο εγωισμός σου και να νιώσεις πως τελικά "έχεις δίκιο" κι εμείς τα τέκνα ιατρών είμαστε βολεμμένοι τεμπέληδες. -_-

Επί την ευκαιρία να ευχαριστήσω όσους... μουααχαχ... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ιταλία δεν είστε και οι δυο? Γιατί δεν συναντιέστε να τα πείτε ένα χεράκι? Δεν μας ενδιαφέρουν πλέον τα προσωπικά σας, για αυτό υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα.

Προτείνω ο καθένας να κάνει edit κάθε post του που θεωρεί ότι είναι άσχετο με το θέμα και να σβήσει όλο το περιεχόμενο. Οι mods θα αναλάβουν το delete σε αυτά τα posts, αν το θελήσετε κι εσείς.

Πρόταση είναι, όχι κάτι παραπάνω. Σαν και αυτήν που έκανα 537 σελίδες πριν αλλα συνεχίσατε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Για μένα θα ήταν καλύτερο για να επιστρέψει το 3rd στην ουσία του.

edit

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

OK, έκανα edit όπου μπορούσα, γιατί στα πιό παλιά posts το edit δεν προσφέρεται ως επιλογή.

Από το post #123 και μετά κοίταξα... σε εκείνο έγινε η σημείωση του ΚοnstantinosMD... αν είναι δυνατό θα έκανα edit και στα posts #153 και #155 (αν δεν κάνω λάθος). Πιό πριν θα άφηνα μόνο τον ορισμό της λέξης clan (όπως το γράφει η wikipedia) ουσιαστικά, μα ήδη η παρέμβαση αρκεί πιστεύω...

Ελπίζω έτσι να σταματήσει το ΟΤ και να επιστρέψει το 3rd στο θέμα του.

:)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.