Jump to content

Οικογενειακή παράδοση;


ioan

Έχετε συγγενείς γιατρούς;  

83 members have voted

  1. 1. Έχετε συγγενείς γιατρούς;

    • Έχω. Συνεχίζω το δρόμο.
      17
    • Δεν έχω. Ανοίγω το δρόμο.
      63
    • Δε θέλω να απαντήσω.
      3


Recommended Posts

Μιας που ακοοοοόμα να διορθωθεί η ατυχής επιλογή της λέξης clan, επιτρέψτε μου να συνεχίσω αυτήν την άκρως επιστημονική δημοσκόπηση παρουσιάζοντάς σας κομμάτια απ'το ένδοξο παρελθόν της θρυλικής οικογένειάς μου ιατρών που θα με βολέψει και θα είμαι δισεκατομμυριούχος πριν καν αρχίσω να δουλεύω.

Highlander-FinalBattle.jpg

emarup Εδώ βλέπετε τον πατέρα μου κι εμένα στην χρήση "μεγάλου νυστεριού" (σπάθας) που χρησιμοποιούμε για ν'ανοίγουμε δρόμο στο κατεστημένο, αλλά και για να κερδίζουμε το ψωμάκι μας, όχι πάντα με δίκαιους τρόπους μιας που χρησιμοποιούμε τις υπερπόντιες γνωριμίες μας για να πετύχουμε τους καταχθόνιους σκοπούς μας δίχως μάχες. Φυσικά, όταν μάχομαι με "εμβόλιμους" ή "παρείσακτους" (ήτοι άτομα που τόλμησαν να γίνουν ιατροί χωρίς να έχουν ιατρούς στην οικογένεια!! άκουσον άκουσον!) το αποτέλεσμα είναι δεδομένο, καθότι εγώ με πλάτες, κονέ, και κυρίως τη δύναμη του clan πετυχαίνω τον μάκαβρο σκοπό μου. Φυσικά δεν χρειάστηκε να διαβάσω ή να κουραστώ/εκπαιδευτώ για τα παραπάνω. Το clan μου τα περνάει στα γονίδια. :rolleyes:

Highlander002_Connor.jpg

emarup Φυσικά κάθε φορά που εμείς του clan κληρονομούμε ένα ιατρείο συμβαίνει το παραπάνω (αστραπές και καταιγίδες) καθώς «παίρνουμε» τη δύναμη του προηγούμενου (πατέρα, θείου) και κατευθείαν είμαστε έτοιμοι να αντιμετωπίσουμε οτιδήποτε! Φυσικά οι αστραπές είναι μονάχα το εφέ, στην πραγματικότητα παίρνουμε τις γνώσεις, τις γνωριμίες, και κυρίως την εμπειρία του προηγούμενου. Δεν κάνω πλάκα... αν έχεις ιατρείο ναι. Αν δεν έχεις, άντε καμιά σπίθα να βγει.

Πάντως δεν ανησυχώ. Ο αδερφός μου θα με βολέψει κάπου... έξαλλου αν γίνει μονομαχία με τον ioan θα του πάρω το scalp και τις γνώσεις, εμπειρίες, κλπ. :P

ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΧΩΡΙΣ CLAN ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΙ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 186
  • Created
  • Last Reply

emarup Έλα, έλα, όλο αηδίες... Σοβαρευτείτε. Όταν κάτι μας πειράζει το γελοιοποιούμε... Όταν βρίζουμε άδικα τους άλλους, καλά είναι! Και δεν έβρισε κανείς τα παιδιά των γιατρών, απλά είπε ότι είναι καραβυσματωμένα. Γιατί, ψέμα είναι? Κι αν είναι κανένα-δύο που ΔΕΝ είναι, να βγει, όπως ο Αλέκος, που το προγκήξατε το παιδί, να το πει, όχι να κάνει αηδίες και να γράφει βλακείες...

Ορίστε μας! Θίξαμε τα τέκνα :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γιατί των πανεπιστημιακών γίνεται ούτως ή άλλως

Έλα μου ντε. Αυτόν τον απαρχαιωμένο νόμο (από την εποχή που οι Ελλάδα είχε δύο πανεπιστήμια και ελάχιστους επιστήμονες-δασκάλους παγκόσμιας εμβέλειας) γιατί ακόμα τον κρατάνε; :angry:

Δηλαδή γιατί να υπάρχει αυτό το καθεστώς για τις εσωτερικές μετεγγραφές των σκασμένων τους; Δημόσιοι υπάλληλοι (ντάξει, λειτουργοί) δεν είναι κι αυτοί; Δηλαδή εγώ που έχω τη μάνα μου στο ΕΣΥ αν γίνει κανα ατύχημα το ασθενοφόρο εμένα θα πάρει πρώτο;

Απορώ πως ακόμα κρατάνε αυτόν τον νόμο. -_-

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Δεν είπαμε για φοιτητές, λεβέντη μου, για γιατρούς λέμε. Οι περισσότεροι πανεπιστημιακοί κάνουν τα παιδιά τους λέχτορες, επίκουρους και δε συμμαζεύται... Τώρα και ποιός χέστηκε για τις μεταγραφές, μη στάξει του γαιδάρου η ουρά...
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Έλα, έλα, όλο αηδίες... Σοβαρευτείτε. Όταν κάτι μας πειράζει το γελοιοποιούμε... Όταν βρίζουμε άδικα τους άλλους, καλά είναι! Και δεν έβρισε κανείς τα παιδιά των γιατρών, απλά είπε ότι είναι καραβυσματωμένα. Γιατί, ψέμα είναι? Κι αν είναι κανένα-δύο που ΔΕΝ είναι, να βγει, όπως ο Αλέκος, που το προγκήξατε το παιδί, να το πει, όχι να κάνει αηδίες και να γράφει βλακείες...

Ορίστε μας! Θίξαμε τα τέκνα  :antegeia:

Α δηλαδή ο Αλέκος είναι καθαρός και τώρα μόνο εγώ είμαι ο βρωμιάρης-καραβυσματωμένος ε; Άκου, δεν έχουμε όλοι τον Καλοκαιρινό πατέρα να λύνουμε να δένουμε, ίσα ίσα, η πλειοψηφία των ατόμων ΔΕΝ ΕΧΕΙ (στην Ελλάδα όλοι νομίζουμε ότι έχουμε ΤΑ κονέ) ικανό βύσμα να υπερκεράσει έναν μηχανισμό.

Το όλο θέμα άρχισε απ΄την ατυχή λέξη "clan". Αυτό πραγματικά ήταν κόκκινο πανί για μένα και εντελώς άδικο. Ας έλεγε "ιατρική οικογένεια" και να σχολιάζαμε μέσα τα ευτράπελα, όχι πως είμαστε όλοι clan-καραβολεμένοι και καταστρατηγούμε τα πάντα.

Οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα, όχι τούμπαλιν. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Δεν είπαμε για φοιτητές, λεβέντη μου, για γιατρούς λέμε. Οι περισσότεροι πανεπιστημιακοί κάνουν τα παιδιά τους λέχτορες, επίκουρους και δε συμμαζεύται... Τώρα και ποιός χέστηκε για τις μεταγραφές, μη στάξει του γαιδάρου η ουρά...

Α να μπράβο. Τώρα έρχεσαι στα λόγια μου. Αυτό όμως το συζητήσαμε ήδη, πασά μου, δες το πρώτο post μου σ'αυτό το thread. Περίμενα ότι δεν θα επαναλαμβάνεσαι. :)

Στο Πανεπιστήμιο να ΠΕΙΤΕ ότι υπάρχει clan γιατί εκεί τις προκηρύξεις και το εκλεκτορικό σώμα το απαρτίζουν οι ίδιοι. Εκεί είναι clan και με την κακή έννοια γιατί έχει καταντήσει αηδία και το ξέρουν και οι ίδιοι but what can you do?

ΥΓ-ΟΤ: Κι εσύ στο LIT τον γίο σου δεν θα κάνεις Lecturer; :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένας συγγραφέας και χειρουργός, πραγματικά αξιόλογος, είναι ο Αtul Gawande. Ζεί και εργάζεται στις ΗΠΑ. Ο πατέρας και η μητέρα του είναι γιατροί. Είναι ινδικής καταγωγής.

Έχω διαβάσει και το βιβλίο του. :)

Clan κι αυτός... :rolleyes: γι'αυτό τον πήραν στο Harvard για MD και MPH.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάποτε είχαν πεί για τη νεο ελληνική πως δεν υπάρχουν χυδαίες γλώσσες, μα χυδαίοι άνθρωποι (κατηγορούσαν για χυδαιότητα τους υποστηρικτές της).

Εξήγησα αρεκτά αναλυτικά πως χρησιμοποίησα τη λέξη κλαν με τον ορισμό που έχει σε Σκωτία, Ιρλανδία, Σαρδηνία, Μάνη κλπ Σύνολο ανθρώπων με κοινούς οικογενειακούς δεσμούς.

Αν τώρα κάποιος επιμένει να βλέπει το κακό εκεί που δεν υπάρχει... δεν ξέρω τι να πω.

Το θέμα, όπως και να 'χει, επισημάνθηκε. Ίσως είναι πιό σημαντική η ουσία. Ήδη γράφτηκαν απόψεις σημαντικές. Πέμε παρακάτω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και δεν έβρισε κανείς τα παιδιά των γιατρών, απλά είπε ότι είναι καραβυσματωμένα. Γιατί, ψέμα είναι?

Ορίστε μας! Θίξαμε τα τέκνα  :antegeia:

Ναι είναι ψέμα....

Αν ήταν όλα τα παιδιά των γιατρών να ξεκινάνε ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΑ ειδικότητα, τα νοσοκομεία θα ήταν τίγκα....

Άρα αφού ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να ξεκινήσω ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΑ ειδικότητα, δε θεωρώ πως είμαι περισσότερο βυσματωμένος από τους γιους ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ......

Ξανακάνω repost με επλουτισμό....

Τραπεζικοί στρατιωτικοί ==> βόλεμα των παιδιών τους με μόρια και προσλήψεις

Πατέρας δικηγόρος ή συμβολαιογράφος ==> παιδί = δικηγορικό γραφείο

Πατέρας δικαστής ==> παιδί = πιο ευνοική μεταχείρηση στο δικαστήριο για πταίσματα

Πατέρας αστυνομικός ==> ΟΧΙ κλήσεις και πολλά άλλα

Πατέρας εργαζόμενος στην ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ = δάνειο με επιτόκιο 3,5 και όχι 6,5 όπως για όλους τους κοινούς θνητούς....

Πατέρας εργαζόμενος στη ΔΕΗ = φτηνό ρεύμα

Πατέρας ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ σε σχολείο ==> ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ. Πως γίνονται τα 15αρια 20αρια

Πατέρας πολιτικός μηχανικός - αρχιτέκτονας ==> παιδί = γραφείο και έτοιμη δουλεία

Πατέρας ΕΦΟΡΙΑΚΟΣ ==> Ασχολίαστο και αυτό. Ξέρω παιδί εφοριακού που όποτε πάει να ψωνίσει αφήνει επιδεικτικά την κάρτα του μπαμπά πάνω στο ταμείο (30% έκπτωση)

Πατέρας ΟΡΚΩΤΟΣ ΕΛΕΓΚΤΗΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ ==> έτοιμη δουλειά και γνωριμίες στο χώρο

και ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ

Εφόσον ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ (γιατί άν ήταν έτσι θα ήταν όλα τα νοσοκομεία με υπεράριθμα παιδιά ιατρών).... ΔΕ ΔΙΑΦΕΡΩ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΟΥΣ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ-ΟΤ: Κι εσύ στο LIT τον γίο σου δεν θα κάνεις Lecturer; :P

Βαριέμαι να διαβάζω όλα τα σεντόνια, και το γιό μου όχι, θα τον κάνω ποδοσφαιριστή-μπαλαδόρο, οπότε θα μπει στο LIT με το σπαθί του ΚΑΙ με υποτροφία :splaaaats:

Clan κι αυτός... :rolleyes: γι'αυτό τον πήραν στο Harvard για MD και MPH.

Επειδή υπάρχουν και μερικοί άξιοι, νομίζετε ότι σας πιάνει όλους? Στο γήπεδο φαίνονται οι καλοί παίχτες, όχι στα χαρτιά... Και ούτε καν στο γήπεδο, αλλά στον αγώνα γενικότερα !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραία ρε μεγάλε. Ουσιαστικά επαναλαμβάνεις αυτό που έλεγα εγώ τόση ώρα. Στο γήπεδο κρίνετέ μας, όχι από τώρα λόγω "clan".

highlander.jpg

emarup τον θείο μου σας τον έδειξα;

ΥΓ. Αν πάει στο LIT ο κανακάρης σου με αθλητική υποτροφία... :rolleyes:

ΥΓ2. Χμμ, come to think again, τί εννοούσες «με το σπαθί του»; Κι εσύ στο clan; :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup Και επαναλαμβάνω (και πέφτω για ύπνο) ότι:

Δεν ξεκινάνε όλα τα παιδιά των γιατρών (ή τα παιδιά όλως των γιατρών, όποια έκφραση θέλετε) υπεράριθμα για ειδικότητα, αλλά σε όσους ξεκινάνε υπεράριθμοι ειδικότητα, η πλειονότητα είναι παιδιά γιατρών!

Κι άμα οι γιατροί εξισώνονται με τους εναερίτες και τον Τόμπρα, τους καθηγητές της δευτεροβάθμιας (το αχρακτηριστικό "να κάααααθομαι") και τους στρατιωτικούς, τότε περαστικά σας, αλλά εγώ δεν είμαι γιατρός! :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemarup Λυσσαξες! Δεν εννοώ να μας πειτε ποιός είναι καυλύτερος γιατρός, ή να πας πείτε ποιός έχει βαφτίσει το σύνδρομο Παπαρόπουλου. Με το ίδιο σκεπτικό, τσαμπέως βρίζονται και οι δικατσάσες, μια και μεταξύ των θα βρεις αστέρια... Το γήπεδο είναι να έχει κάποιος τα παπάρια να πάει σύμφωνα με τον κανόνα. Όσοι βγήκαν απ'έξω, να με συγχωρεί η χάρη τους, αλλά καλό θα ήτο να ποιούσαν τουμπεκι ψιλοκομμένο. Όπως με την ίδια έννοια, δεν μπορούν να φωνάζουν για την άνοδο των επιτοκίων του Έουρου τα τέκνα των τραπεζικών (που δεν έχουν καμία έκπτωση στα δάνεια, αλλά να μη χαλάσουμε τη φαντασίωση του φίλου μας του andreas...)

Εννοώ (κι ελπίζω να εννοείτε τι εννοώ) ότι ξεκινάμε από λανθασμένη βάση. Χτίσουμε το αυθαίρετο και μετά το νομιμοποιούμε, ενώ δεν πρέπει να το χτίζουμε καθόλου, κι αν το χτίζουμε να το γκρεμίζουμε, γιατί αποτελεί κακό παράδειγμα! Αυτή είναι η Ελλάδα, που είπε κι ο Σημιταράς.

Από εκεί και πέρα, :antegeia: μας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup  emarup Και επαναλαμβάνω (και πέφτω για ύπνο) ότι:

Δεν ξεκινάνε όλα τα παιδιά των γιατρών (ή τα παιδιά όλως των γιατρών, όποια έκφραση θέλετε) υπεράριθμα για ειδικότητα, αλλά σε όσους ξεκινάνε υπεράριθμοι ειδικότητα, η πλειονότητα είναι παιδιά γιατρών!

emarupemarup Και επαναλαμβάνω (και ξεκινάω διάβασμα) ότι:

Δεν είμαστε όλοι λοιπόν σε clan γιατί clan υποννοεί περίεργα και αρνητικά πράγματα, κατά κανόνα κάτω απ'το τραπέζι (βόλεμα, μίλημα, σύσταση, παρανομία), αλλά έχουμε "ιατρική οικογένεια" εννοώντας πως έχουμε συγγενείς που εξασκούν το ίδιο επάγγελμα με μας.

Εν ολίγοις, απέχει πολύ το παραπάνω απ'το emardown

highlander-christopher-lambert-colour-picture-standing-on-hill-3700002.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εννοώ (κι ελπίζω να εννοείτε τι εννοώ) ότι ξεκινάμε από λανθασμένη βάση. Χτίσουμε το αυθαίρετο και μετά το νομιμοποιούμε, ενώ δεν πρέπει να το χτίζουμε καθόλου, κι αν το χτίζουμε να το γκρεμίζουμε, γιατί αποτελεί κακό παράδειγμα! Αυτή είναι η Ελλάδα, που είπε κι ο Σημιταράς.

Να είσαι σίγουρος πως το αυθαίρετο της "ιατρικής οικογένειας" είναι ένα απ'τα πιο ασήμαντα στην Ελλάδα μπροστά στις ατασθαλίες των κομματικά και άλλων βολεμένων. Κοινώς, όλα πρέπει να διορθωθούνε, αλλά αν βάζαμε προτεραιότητες για καλύτερη διαχείριση και αποτελεσματικότητα, τα "clan" θα πέφταν αρκετά χαμηλά στο επίπεδο "επικινδυνότητας".

Οι γλαφυρές εξαιρέσεις (πχ τα παιδιά του Καλοκαιρινού) απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα, όχι το αντίστροφο. :)

:antegeia::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ moderator

Ο prof Wizard εξκολουθεί να προκαλεί με τις απαντήσεις του. Δε θα του απαντήσω, γιατί διαφορετικά ο φαύλος κύκλος δε θα τελειώσει ποτέ.

Για τελευταία φορά: η λέξη clan χρησιμοποιήθηκε με την έννοια σύνολο ατόμων με οικογενειακούς δεσμούς.

Αν εξακολουθήσουν η γελοιοποίηση του 3rd και οι προσωπικές υποθέσεις, σκοπό θα έχουν μονάχα την αποφυγή αντιμετώπισης αυτού του poll.

Όποιος θέλει ας προσφέρει την άποψη του και τη (μυστική) ψήφο του. Ήδη γράφτηκαν απόψεις χρήσιμες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως με την ίδια έννοια, δεν μπορούν να φωνάζουν για την άνοδο των επιτοκίων του Έουρου τα τέκνα των τραπεζικών (που δεν έχουν καμία έκπτωση στα δάνεια, αλλά να μη χαλάσουμε τη φαντασίωση του φίλου μας του andreas...)

Δε νομίζω να σε ειρωνεύτηκα και το ίδιο έχω την απαίτηση να κάνεις και εσύ...

Και επειδή δεν είμαι φαντασιόπληκτος.... Στην Εθνική για τους εργαζόμενους τα στεγαστικά δάνεια έχουν επιτόκιο 3,5 % με δυνατότητα για μακρύτερη χρονική περίοδο εξόφλησης,

ενώ για τους εξωεθνικούς είναι 6,5%...

Από το να είσαι αγενής και να με ειρωνεύεσαι, αν θες στείλε μου προσωπικό μήνυμα για να σου εξηγήσω από που ξέρω αυτό που λέω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ moderator

Ο prof Wizard εξκολουθεί να προκαλεί με τις απαντήσεις του. Δε θα του απαντήσω, γιατί διαφορετικά ο φαύλος κύκλος δε θα τελειώσει ποτέ.

Για τελευταία φορά: η λέξη clan χρησιμοποιήθηκε με την έννοια σύνολο ατόμων με οικογενειακούς δεσμούς.

Αν εξακολουθήσουν η γελοιοποίηση του 3rd και οι προσωπικές υποθέσεις, σκοπό θα έχουν μονάχα την αποφυγή αντιμετώπισης αυτού του poll.

Όποιος θέλει ας προσφέρει την άποψη του και τη (μυστική) ψήφο του. Ήδη γράφτηκαν απόψεις χρήσιμες.

Ναι, αλλά δεν μπορείς να κάνεις ένα poll και να μη δέχεσαι καμία κριτική...

Άσε τον wizard....

Έχω πει ένα κάρο πράγματα πιο πάνω, μέχρι και quote κάτι δικό σου έχω κάνει, και έχεις απαξιώσει να απαντήσεις....

Όταν ξεκινάς ένα τόπικ, είθιστε να απαντάς κιόλας...

Φιλικά πάντα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για τελευταία φορά: η λέξη clan χρησιμοποιήθηκε με την έννοια σύνολο ατόμων με οικογενειακούς δεσμούς.

Κι η λέξη καραγκιόζης είναι θετική. Άτομο που μας κάνει να γελάμε, ευχάριστο άτομο. Αλλά κι αυτό το ξέρεις καλά. :)

@mods, μπορεί κάποιος να διορθώσει τη λέξη "clan" να τελειώνουμε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Bλέπω πως πέρασες σε προσωπικές επιθέσεις. Μα καλά δεν ντρέπεσαι; Δεν καταλαβαίνεις πως έτσι βλάπτεις ακόμα και τα συμφέροντα των απόψεων που εκφράζεις;
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βλέπω πως είσαι εγωίσταρος και σ'αρέσει να προκαλείς με λέξεις clan. Εγώ είχα κάνει ένα αντίστοιχο thread κάποτε για τους ΔΙΚΑΤΣΑδες και ζήτησα μέχρι και συγγνώμη για τον τρόπο που έθεσα τα ερωτήματα.

Απορώ πως ακόμα δεν έχεις ζητήσει από κάποιο mod να διορθώσει την επίμαχη λέξη, και συνεχίζεις να μας λες ιστορίες για clans από τη Σαρδηνία...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω πει ένα κάρο πράγματα πιο πάνω, μέχρι και quote κάτι δικό σου έχω κάνει, και έχεις απαξιώσει να απαντήσεις....

Όταν ξεκινάς ένα τόπικ, είθιστε να απαντάς κιόλας...

Φιλικά πάντα.

H δική μου ήταν απάντηση σε προσωπική επίθεση του ίδιου πάντα ατόμου.

Στα επόμενα topic βλέπεις άμεσα τις απόψεις μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βλέπω πως είσαι εγωίσταρος και σ'αρέσει να προκαλείς με λέξεις clan. Εγώ είχα κάνει ένα αντίστοιχο thread κάποτε για τους ΔΙΚΑΤΣΑδες και ζήτησα μέχρι και συγγνώμη για τον τρόπο που έθεσα τα ερωτήματα.

Απορώ πως ακόμα δεν έχεις ζητήσει από κάποιο mod να διορθώσει την επίμαχη λέξη, και συνεχίζεις να μας λες ιστορίες για clans από τη Σαρδηνία...

Eξακολουθείς με προσωπικές επιθέσεις.

Δυστυχώς εσύ ανέβασες τους τόνους. Δυστυχώς εσύ πέρασες την αντίθετη εντύπωση από αυτή που ήθελες.

Μου λέρωσες το 3rd με τις προκλητικές απαντήσεις. Προσπαθώ ακόμα και τώρα να επαναφέρω μια γαλήνη και μιά ηρεμία επί ουσίας.

Δηλαδή αν γράψω "ιατρική οικογένεια στις πλάτες μας" σου ακούγεται καλύτερα; Aφού εξηγώ 500 000 φορές τί σημαίνει "ιατρικό κλαν"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://en.wikipedia.org/wiki/Clan

A clan is a group of people united by kinship and descent, which is defined by perceived descent from a common ancestor ............ κλπ. κλπ.

Ο όρος clan είναι σωστός όπως τον χρησιμοποιεί ο ioan

Όσο για τον προφεσοραραρο ... :lol::lol::lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.