Jump to content

[προκηρύξεις αγροτικών] Μαρτιος- Οκτωβριος 2005


atsipo

Recommended Posts

...Και όπως είπε και ο Σαράντος ΟΛΟΙ αύριο στις 09.00 στο Υπουργείο. ΕΙΔΙΚΑ όσοι καίγονται με αγροτικά και ειδικότητες, αλλά και όποιος ενδιαφέρεται για τα σημαντικά ζητήματα που απασχολούν τους αποφοίτους Ελληνικών Πανεπιστημίων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Last Reply
Αυτό που ποτέ μου δεν κατάλαβα είναι γιατί να πριμοδοτείται η αναμονή στο αγροτικό;

Χάθηκαν και σε αυτήν την περίπτωση οι εξετάσεις ή έστω ο βαθμός πτυχίου;

Ο βαθμός πτυχίου είναι 1 μόριο το λίαν καλώς και 2 το άριστα. Η αναμονή είναι 1 μόριο το δίμηνο.

Δεν είναι μόνο οι 20 που προσέφυγαν, είναι και όλοι οι υπόλοιποι που εντάχθηκαν στη ρύθμιση με την απόφαση του ΔΣ του ΔΙΚΑΤΣΑ στις 26/11/2004.

Υπενθυμίζω ότι η αναγνώριση των πτυχίων και η έκδοση των πράξεων αναγνώρισης είναι πράξεις διοικητικές. Και επειδή ισχύει ο περίφημος διαχωρισμός των εξουσιών, πρέπει να τις κάνει η διοίκηση, και όχι το ΣτΕ. Δηλαδή η απόφαση είναι ουσιαστικά μια "πρόταση" προς τη διοίκηση να συμμορφωθεί με το νόμο (η οποία ασφαλώς μπορεί και να μην το κάνει, και να καταλήξει μετά στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Δικαιωμάτων του Ανθρώπου ή και στα υπόλοιπα ελληνικά δικαστήρια για αποζημιώσεις).

Οπότε, και οι 20 και οι εκατοντάδες που αναγνώρισαν έτσι πτυχία τα αναγνώρισαν όποτε είπε το ΔΙΚΑΤΣΑ. Τα υπόλοιπα, περί αναδρομικότητας κλπ, είναι για :D:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εν τω μεταξύ νόμιζα κάποτε πως το ΣτΕ είχε παρόμοιο ρόλο με τον Άρειο Πάγο, όντας ανώτατο δικαστήριο. Εν ολίγοις, εκδίκαζε μονάχα κακοδικείες κατώτερων πρωτοδικείων-εφετείων...

Αλλά μάλλον δεν είναι έτσι, και όχι μόνο αυτό, αλλά γίνεται κατάχρηση του θεσμού απ'τον κάθε πικραμένο που «πιστεύει» ότι τον αδίκησε κάποιος δημόσιος μηχανισμός.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εν τω μεταξύ νόμιζα κάποτε πως το ΣτΕ είχε παρόμοιο ρόλο με τον Άρειο Πάγο, όντας ανώτατο δικαστήριο. Εν ολίγοις, εκδίκαζε μονάχα κακοδικείες κατώτερων πρωτοδικείων-εφετείων...

Αλλά μάλλον δεν είναι έτσι, και όχι μόνο αυτό, αλλά γίνεται κατάχρηση του θεσμού απ'τον κάθε πικραμένο που «πιστεύει» ότι τον αδίκησε κάποιος δημόσιος μηχανισμός.

Το συμβούλιο της Επικρατείας είναι το κατ΄εξοχήν δικαστήριο ελέγχου της νομιμότητας των διοικητικών πράξεων και είναι αρμόδιο για την ακύρωση των παράνομων πράξεων της εκτελεστικής εξουσίας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το συμβούλιο της Επικρατείας είναι το κατ΄εξοχήν δικαστήριο ελέγχου της νομιμότητας των διοικητικών πράξεων και είναι αρμόδιο για την ακύρωση των παράνομων πράξεων της εκτελεστικής εξουσίας...

Αφηστε τωρα τους δικαστικους διαξιφισμους κι ας ερθουμε στο δια ταυτα. Επειδη ειμαι εκτος Αθηνων, θα μπορουσε καποιος που πηγε στη συγκεντρωση σημερα να ενημερωσει για το τι συνεβη με τα αγροτικα? Υπηρξε καποια εξελιξη στο θεμα? Ευχαριστω ολους εκ των προτερων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφηστε τωρα τους δικαστικους διαξιφισμους κι ας ερθουμε στο δια ταυτα. Επειδη ειμαι εκτος Αθηνων, θα μπορουσε καποιος που πηγε στη συγκεντρωση σημερα να ενημερωσει για το τι συνεβη με τα αγροτικα? Υπηρξε καποια εξελιξη στο θεμα? Ευχαριστω ολους εκ των προτερων.

Τα αγροτικά εξακολουθούν να έχουν παγώσει.

Σημαντικότερη πληροφορία της συνάντησης ήταν ότι τη Δευτέρα θα συναντηθούν τελικά οι Υπουργοί Υγείας-Παιδείας για τα θέματα αυτά. Περισσότερες πληροφορίες στη συνάντηση του Συλλόγου Αποφοίτων το Σάββατο, ή όποτε καθίσουμε να τα γράψουμε αναλυτικά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί έγιναν οικογενειάρχες....

Λες και ήταν αυτοσκοπός της ζωής τους να παντρευτούν μετά το πτυχίο! Λέτε να το χρησιμοποίησαν για δόλωμα?

μη το γελας καθολου! ηδη ξερω 3 ατομα που παντρευτηκαν για να πιασουν αγονο! θα μου πεις,αξιζει? ολα στη ζωη ειναι θεμα προτεραιοτητων (που λεει &η διαφημιση :P )

παντως απ'οτι βλεπω χωρις εξτρα μορια ττυπου γαμος, στρατος, κλπ. πολυ δυσκολα να πιασει καποιος αγονο...

(που πηγαινα &εγω περυσι μονο με τα 2 μορια του βαθμου... :P:P:splaaaats::antegeia:emstupid )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν με το καλό μπουν οι εξετάσεις για ειδικότητα αυτά τα φαινόμενα (κυνήγι αγόνου) θα εκλείψουν.

Ναι μετά την επανάσταση όπως λένε και οι κνίτες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

paidia kanena neo me ta agrotika? mou ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - spasei ta neyraaaaaaaaaa

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

paidia kanena neo me ta agrotika? mou  ## no greeklish please! ## -  ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera  ## no greeklish please! ## -  ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - agglika - spasei ta neyraaaaaaaaaa

Γράψε με ελληνικούς χαρακτήρες να σε καταλάβουμε. Επικοινώνησα με το υπουργείο σήμερα και μου είπαν μια από τα ίδια, ότι δηλαδή δεν ξέρουν πότε θα βγει η νέα προκήρυξη γιατί δεν έχουν βγει ακόμα τα αποτελέσματα της παλιάς. Μου είπαν να ξαναεπικοινωνήσω μαζί τους την Πέμπτη αλλά δεν μου άφησαν ελπίδες ότι θα έχουν κάτι νεότερο να μου πουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γράψε με ελληνικούς χαρακτήρες να σε καταλάβουμε. Επικοινώνησα με το υπουργείο σήμερα και μου είπαν μια από τα ίδια, ότι δηλαδή δεν ξέρουν πότε θα βγει η νέα προκήρυξη γιατί δεν έχουν βγει ακόμα τα αποτελέσματα της παλιάς. Μου είπαν να ξαναεπικοινωνήσω μαζί τους την Πέμπτη αλλά δεν μου άφησαν ελπίδες ότι θα έχουν κάτι νεότερο να μου πουν...

emblushemoops συγγνωμη,δε συνηθιζω να γραφω με τα ελληνικα και ξεχαστηκα! emarrightemlookaround

Εγω πλεον σταματησα να παιρνω και τηλεφωνο στο υπουργειο! προκειμενου ν-ακουω το ιδιο παραμυθι ασε καλυτερα.... Απλα εχω μια απορια¨, εγω που περιμενω αποτελεσματα αν τελικα παρω ιατρειο,θα προλαβω να παρουσιαστω???? Γιατι βλεπω να το αργουν πολυ ακομα!

emthanxemthanxemthanx

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emblush  emoops  συγγνωμη,δε συνηθιζω να γραφω με τα ελληνικα και ξεχαστηκα!          emarright  emlookaround

Εγω πλεον σταματησα να παιρνω και τηλεφωνο στο υπουργειο! προκειμενου ν-ακουω το ιδιο παραμυθι ασε καλυτερα.... Απλα εχω μια απορια¨, εγω που περιμενω αποτελεσματα αν τελικα παρω ιατρειο,θα προλαβω να παρουσιαστω???? Γιατι βλεπω να το αργουν  πολυ ακομα!

emthanx  emthanx  emthanx           

                                                                          emrockon

Μου φαίνεται πιο πιθανό στην παρούσα φάση να ανοίξει η θέση για ειδικότητα παρά να πάρω αγροτικό! Αν το καθυστερήσουν λίγο ακόμα θα μας πάρει ο ελληνικός στρατός! Το μόνο σίγουρο...κάτι είναι κι αυτό όμως, από το να κάθεσαι και να περιμένεις στωικά τη σειρά σου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου φαίνεται πιο πιθανό στην παρούσα φάση να ανοίξει η θέση για ειδικότητα παρά να πάρω αγροτικό! Αν το καθυστερήσουν λίγο ακόμα θα μας πάρει ο ελληνικός στρατός! Το μόνο σίγουρο...κάτι είναι κι αυτό όμως, από το να κάθεσαι και να περιμένεις στωικά τη σειρά σου...

μην το γελας καθολου!... κι εσυ περιμενεις αποτελεσματα η την προκυρηξη?

Σοβαρα ομως,ποτε σκοπευουν δηλ να μας ειδοποιησουν,παει σχεδον μηνας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μην το γελας καθολου!... κι εσυ περιμενεις αποτελεσματα η την προκυρηξη?

Σοβαρα ομως,ποτε σκοπευουν δηλ να μας ειδοποιησουν,παει σχεδον μηνας!

Εγω περιμενω την προκηρυξη, αλλα τι σημασια εχει αφου στην ιδια μοιρα ειμαστε... Πεσαμε πανω στην περιπτωση φαινεται...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω περιμενω την προκηρυξη, αλλα τι σημασια εχει αφου στην ιδια μοιρα ειμαστε... Πεσαμε πανω στην περιπτωση φαινεται...

κρατα με να σε κρατω,να διαβουμε το βουνο....Δεν ξερω πλεον πως ν αντιμετωπισω το θεμα...με κλαμμα,γελιο....πρωτα οι ειδικοτητες,μετα τα αγροτικα....

Παντως απογοητευτικος ο Νικητας σε αυτο το θεμα,τουλαχιστον μια εξηγηση μας την οφειλε.... emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κρατα με να σε κρατω,να διαβουμε το βουνο....Δεν ξερω πλεον πως ν αντιμετωπισω το θεμα...με κλαμμα,γελιο....πρωτα οι ειδικοτητες,μετα τα αγροτικα....

Παντως απογοητευτικος ο Νικητας σε αυτο το θεμα,τουλαχιστον μια εξηγηση μας την οφειλε.... emeleos

Τι να πρωτοεξηγησει ο ανθρωπος? Εδω γινεται χαμος στην υγεια, εμεις ειμαστε ενα απο τα μικρα του προβληματακια, οποτε μην περιμενεις εξηγησεις. Παντως μπορει να μας βγει σε καλο στο τελος η ολη ιστορια! :lol::lol::lol: (κανουμε και καμια πλακα για να περναει η ωρα...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι να πρωτοεξηγησει ο ανθρωπος? Εδω γινεται χαμος στην υγεια, εμεις ειμαστε ενα απο τα μικρα του προβληματακια, οποτε μην περιμενεις εξηγησεις. Παντως μπορει να μας βγει σε καλο στο τελος η ολη ιστορια! :lol:  :lol:  :lol: (κανουμε και καμια πλακα για να περναει η ωρα...)

συμφωνω,μονο που αυτο το μικρο προβληματακι γινεται τεραστιων διαστασεων γιατι ειμαστε χιλιαδες πτυχιουχοι ανεργοι. Τι ειπα παλι ε???/ :splaaaats:

Δεν περιμενω να βρεθουν αμεσα λυσεις στην ειδικοτητα αλλα το αγροτικο καλα ετρεχε βρε παιδι μου....αν μας το κοψουν κι αυτο....τοτε ντρεπομαι που το λεω αλλα....θ-αναγκαστω να παντρευτω μια ωρα αρχυτερα!

empleaseemeleos Νικητα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

:lol::lol:emeleos

συμφωνω,μονο που αυτο το μικρο προβληματακι  γινεται τεραστιων διαστασεων γιατι ειμαστε χιλιαδες πτυχιουχοι ανεργοι. Τι ειπα παλι ε???/  :splaaaats:

Δεν περιμενω να βρεθουν αμεσα λυσεις στην ειδικοτητα αλλα το αγροτικο καλα ετρεχε βρε παιδι μου....αν μας το κοψουν κι αυτο....τοτε ντρεπομαι που το λεω αλλα....θ-αναγκαστω να παντρευτω μια ωρα αρχυτερα!

emplease  emeleos  Νικητα...

αμα εχεις βρει την εκλεκτη της καρδιας σου καλο ειναι να το πραξεις! Μορια ειναι αυτα... :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αποκόπτοντας την συνεχιζόμενη ροή αγροτικών θα δημιουργηθούν τα εξής προβλήματα....

1) Οι εφημερίες στα νοσοκομεία για αυτούς που ήδη κάνουν 3μηνο αυξάνονται, χωρίς να τις πληρώνωνται...

2) Πολλές περιοχές θα μείνουν χωρίς ιατρούς και μάλιστα στο ζενίθ της τουριστικής περιόδου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά χαλαρώστε, δεν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο. Δεν πρόκειται να αφήσουν την περιφέρεια χωρίς αγροτικούς! Από τη στιγμή που παίρνεις το αγροτικό μέχρι να πας μεσολαβούν συνήθως μέχρι και 2 μήνες. Ένας μήνας καθυστέρηση και επιτάχυνση των υπόλοιπων διαδικασιών δεν είναι και τόσο τραγικό. Και στην τελική, για το δικό μας καλό γίνεται αυτή η καθυστέρηση! Για να επανεξεταστεί το θέμα των μορίων. Από εκεί και πέρα ζυγίστε το και δείτε αν αξίζει να κλαιγόμαστε για 1 μήνα αργότερα αγροτικό, αν πρόκειται να βγει κάτι σε όφελος των αποφοίτων Ελλάδας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά χαλαρώστε, δεν υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο. Δεν πρόκειται να αφήσουν την περιφέρεια χωρίς αγροτικούς! Από τη στιγμή που παίρνεις το αγροτικό μέχρι να πας μεσολαβούν συνήθως μέχρι και 2 μήνες. Ένας μήνας καθυστέρηση και επιτάχυνση των υπόλοιπων διαδικασιών δεν είναι και τόσο τραγικό. Και στην τελική, για το δικό μας καλό γίνεται αυτή η καθυστέρηση! Για να επανεξεταστεί το θέμα των μορίων. Από εκεί και πέρα ζυγίστε το και δείτε αν αξίζει να κλαιγόμαστε για 1 μήνα αργότερα αγροτικό, αν πρόκειται να βγει κάτι σε όφελος των αποφοίτων Ελλάδας.

θα ειναι ομως η καθυστερηση 1 μηνα? εγω προσωπικα βιαζομαι γιατι απο Εδεσσα που ειμαι εχω δηλωσει Λειψους Λερου και δεν θα ηθελα τελευταια στιγμη να μαζευω τα πραγματα μου. Μακαρι αν ειναι ολα αυτα για το καλο μας αλλα και λιγη ενημερωση δεν βλαπτει να ξερουμε κι εμεις τι γινεται. Τιποτα επισημο δεν εχει ανακοινωθει. Ο,τι ξερουμε ειναι μεταχυ μας και αυτα που υποτιθεται λενε οι υπαλληλοι του υπουργειου. Σε μενα προσωπικα εδω και 3 εβδομαδες που περιμενω αποτελεσματα ποτε δεν εχουν πει για ποιο λογο εχει μπλοκαρει ο Υπουργος το ζητημα. Τωρα πως αλλοι το εμαθαν και κανουν τοσες υποθεσεις... emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Μην αγχωνεσαι,απο την στιγμη που θα βγουν τα αποτελεσματα,θα εχεις τουλαχιστον ενα μηνα καιρο να ετοιμασεις τα πραματα σου.Θα σου ερθει επιστολη στο σπιτι σου, και απο την μερα που θα την παραλαβεις εχεις περιθωριο 10 εργασιμων ημερων (αποτι θυμαμαι) να παρουσιαστεις, στην αναγκη δηλαδη, μπορει να παει και στον εναμιση μηνα η ολη υποθεση!

Αν τα συστημενα ο ταχυδρομος τα φερνει στο σπιτι σου, και δεν σε βρει, ξαναγυριζει το γραμμα στα κεντρικα,αποπου μπορεις νατην παραλαβεις και 7-10 μερες αργοτερα(αν θες να καθυστερησεις ακομη περισσοτερο).Αν απλα σου ερθει ειδοποιηση να πας εσυ να το παραλαβεις απο το ταχυδρομειο, θα λεει και ως ποτε εχεις προθεσμια να παραλαβεις το γραμμα, και κανεις τα κουμαντα σου!

Υπενθυμιζω οτι οι μερες μεσα στις οποιες πρεπει να παρουσιαστεις ,ξεκινανε απο την στιγμη που με σφραγιδα ταχυδρομειου, θα παραλαβεις τον διορισμο σου!

Το αν το αγροτικο που ειναι να παρουσιαστεις εχει αδειασει ή οχι,δεν εχει καθολου σημασια για το δικο σου χρονοδιαγραμμα.

Συνηθως αυτα που ειναι αδεια τα βγαζουν "επι θητεια", για να πανε ατομα που εχουν κανει ηδη αγροτικο, για να μην καθυστερησουν με το τριμηνο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.