Jump to content

Δήλωση ειδικότητας- Δικαιολογητικά-Απορίες


Recommended Posts

Καταρχήν στη θέση σου θα έκανα μήνυση στο συνάδελφο και καπάκι αγωγή.

Έχει υπογράψει υπεύθυνη δήλωση ψευδόμενος. Ας πρόσεχε και δεκάρα δε δίνω αν είναι συνάδελφος.

Δεν με νοιάζει αν έχω ή δεν έχω όφελος. Με νοιάζει ότι πήγε να δουλέψει ένα σωρό άλλους συναδέλφους.

Το κράτος δεν πρόκειται να ασχοληθεί μαζί του.Πρέπει ο καθένας μας να ασχοληθεί. Μία αναφορά στον εισαγγελέα και να δεις πόσο γρήγορα θα σφίξουν τα πράγματα.

Εχεις δικιο. Στο κατω κατω θα βρουν ωφελος καποιοι αλλοι συναδελφοι που σαν και εμενα πηγαινουν με το σταυρο στο χερι και βρισκουν κατοπι μπροστα τους καποιον εξυπνακια να ειναι σε δυο ,και ποιος ξερει, ισως και σε τρεις λιστες.. :angry:

Καλα, ρε παιδια δε θελω κι ετσι, αλλα γιατι τελικα απο ολη τη φαση να επωφελειται ο κυριος; Μενει στην λιστα με την λιγοτερη αναμονη και δε τρεχει τιποτα γι αυτον. Να μπορουσα τουλαχιστον να του βρω καμια κυρωση και να διαγραφει απο τη δευτερη , τι καλα που θα ταν..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 699
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Βρε εδώ σου λέω έκανε ψευδή δήλωση! Λερώνει και το ποινικό του και έχει ένα σωρό προεκτάσεις. Τρέξτον λίγο να ιδρώσει! Και αν δεν επικοινωνήσει μαζί σου να σου κλαφτεί εμένα μη με λένε katechatz! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
Βρε εδώ σου λέω έκανε ψευδή δήλωση! Λερώνει και το ποινικό του και έχει ένα σωρό προεκτάσεις. Τρέξτον λίγο να ιδρώσει! Και αν δεν επικοινωνήσει μαζί σου να σου κλαφτεί εμένα μη με λένε katechatz! :)

Παιδες τα καταφερα!!! Η νομαρχια στην οποια ειχε κανει τη δευτερη αιτηση του για πληρη ειδικοτητα, του ζητησε χαρτι διαγραφης απο την πρωτη με ημερομηνια προγενεστερη της δευτερης και επειδη ασφαλως κατι τετοιο δεν ειχε, ζητησε μετα απο 2 μερες να διαγραφει απο τη τελευταια λιστα... Οπως λενε αγαπαει ο θεος τον κλεφτη αλλα αγαπαει και τον νοικοκυρη

:anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλή μαγκιά αλλα μη θεωρείς ότι τα καταφερες και συγνώμη αν σε ξενερώνω! :)

Δεν εχει τιμωρηθεί ο συνάδελφος ακόμη!Ετσι απλά θα τη γλιτώσει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαίρετω όλο το φόρουμ και μπράβο για την ανεκτίμητη δουλειά σας.

emsosemhelpemhelp Ορκίζομαι σ'ενάμιση μήνα περίπου και ακούω τον τελευταίο χρόνο ότι άλλαξε ο νόμος και δηλώνεις και το γενικό και το ειδικό κομμάτι μαζί. Ισχύει; Αν λήγει η αναβολή του στρατού ενώ κάνεις κάποιο κομμάτι της ειδικότητας τι γίνεται; Ξέρετε πληροφορίες για Χειρουργική στον Αγ. Ανδρέα Πάτρα, Αίγιο και Καραμανδάνειο; Και Νευροχειρουργική γενικά οπουδήποτε;

RedInspired emrockonemkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γεια σας.να ρωτησω κατι αν ξερετε.σε περιπτωση που δεν εχω αποφασισει το δευτερο κομματι της ειδικοτητας και δηλωσω μονο το πρωτο πχ χειρουργικη ειμαι υποχρεωμενος να δηλωσω και το δευτερο στην νομαρχια?ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γεια σας.να ρωτησω κατι αν ξερετε.σε περιπτωση που δεν εχω αποφασισει το δευτερο κομματι της ειδικοτητας και δηλωσω μονο το πρωτο πχ χειρουργικη ειμαι υποχρεωμενος να δηλωσω και το δευτερο στην νομαρχια?ευχαριστω εκ των προτερων

Ναι υποτίθεται ότι είσαι υποχρεωμένος να δηλώσεις και το 2ο κομμάτι της ειδικότητας που θες να κάνεις.

Βέβαια, αν σκεφτείς ότι στην Ελλάδα ό,τι θες δηλώνεις... βγάλε συμπέρασμα μόνος σου!

Προσωπικά θα σε συμβούλευα να δηλώσεις Ο,ΤΙ σου περνάει απ'το μυαλό... κι ύστερα το αλλάζεις στην πορεία αν αλλάξεις γνώμη! Αφού όλοι έτσι κάνουν, εσύ γιατί να κάνεις τη διαφορά emquestion:rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μαλιστα.ευχαριστω πολυ.απλα εγω εχω στειλει τα χαρτια μου σε νομαρχια στην επερχια και δεν εχω δηλωσει το δευτερο κομματι και απλα μου το πε ενας συναδελφος και μου μπηκαν ιδεες..ποτε μαλλον πρεπει να παω καποια στιγμη απο εκει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην αγχώνεσαι, πήγαινε καμιά βόλτα για να δεις το νοσοκομείο που θα κάνεις ειδικότητα... emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γεια

Προσωπικά θα σε συμβούλευα να δηλώσεις Ο,ΤΙ σου περνάει απ'το μυαλό... κι ύστερα το αλλάζεις στην πορεία αν αλλάξεις γνώμη! Αφού όλοι έτσι κάνουν, εσύ γιατί να κάνεις τη διαφορά emquestion:rolleyes:

Είσαι σίγουρη για τη συμβουλή που έδωσες; emconfused
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να σε ρωτήσω κάτι abcdef....xyz

Θέλεις να κάνεις κάποια χειρουργική ειδικότητα και έχεις δηλώσει μέχρι στιγμής τι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ήταν αρκετό αυτό που δήλωσες. Το δεύτερο μέρος θα το δηλώσεις όταν θα διοριστείς στο νοσοκομείο για το ένα έτος χειρουργικής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ήταν αρκετό αυτό που δήλωσες. Το δεύτερο μέρος θα το δηλώσεις όταν θα διοριστείς στο νοσοκομείο για το ένα έτος χειρουργικής.

λαθος συνενοηση αλλο πραγμα ρωτησα.αυτο το γνωριζω.

εστειλα τα χαρτια μου σε νομαρχια της επαρχιας για τον ενε χρονο της χειρουργικης,αλλα στα χαρτια που συμπληρωνεις γραφει καπου ποια θα ειναι η συνεχεια της ειδικοτητας το ειδικο μερος αυτης.εγω δεν το δηλωσα διοτι δεν εχω αποφασισει ακομα.εμαθα σημερα οτι ειναι υποχρεωτικο να το δηλωσεις αυτο.και αυτο ρωτησα.δλδ ειναι υποχρεωτικο,γιατι οταν πηρα στην νομαρχια να δω αν εφτασαν τα χαρτια και αν ειναι οκ δεν μου ειπαν κατι τετοιο.αντιθετα η υπαλληλος μου ειπε ειναι ολα οκ.καταλαβες τωρα?το εγραφα και παραπανω αυτο..

παντως ευχαριστω για την απαντηση σου

καλο βραδυ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μαλιστα.ευχαριστω πολυ.απλα εγω εχω στειλει τα χαρτια μου σε νομαρχια στην επερχια και δεν εχω δηλωσει το δευτερο κομματι και απλα μου το πε ενας συναδελφος και μου μπηκαν ιδεες..ποτε μαλλον πρεπει να παω καποια στιγμη απο εκει.
ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΕΣ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ.

δεν υπάρχει πρόβλημα, εάν δεν δηλώσεις την τελική ειδικότητα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπιικά επειδή ενδιαφέρομαι για Νευροχειρουργική μου είπαν ότι πρέπει να δηλώσω και γιατί θέλω τον 1,5 χρόνο Γενικής χειρουργικής. Πρέπει να πω και που θέλω να κάνω Νευροχειρουργική; Άκουσα ότι τα αγροτικά δεν είναι υποχρεωτικά πλέον ή ότι είναι μόνο για όσους θέλουν να δουλέψουν μετά την ειδικότητα στο ΕΣΥ. Ισχύει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάνεις αίτηση για τον 1,5 χρόνο γενικής χειρουργικής και δηλώνεις επίσης και την τελική ειδικότητα (εάν δεν το δηλώσεις δεν απορρίπτεται η αίτηση). Δεν γράφεις που θα κάνεις το υπόλοιπο διάστημα των 4,5 ετών (καταρχήν δε νομίζω να γνωρίζεις από τώρα που και πότε θα κάνεις το υπόλοιπο κομμάτι).

Για το αγροτικό σου απάντησα στο άλλο topic που ρώτησες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κάνεις αίτηση για τον 1,5 χρόνο γενικής χειρουργικής και δηλώνεις επίσης και την τελική ειδικότητα (εάν δεν το δηλώσεις δεν απορρίπτεται η αίτηση). Δεν γράφεις που θα κάνεις το υπόλοιπο διάστημα των 4,5 ετών (καταρχήν δε νομίζω να γνωρίζεις από τώρα που και πότε θα κάνεις το υπόλοιπο κομμάτι).

Για το αγροτικό σου απάντησα στο άλλο topic που ρώτησες.

Thanks! Από προηγούμενα posts κατάλαβα ότι αν κάνεις παραπάνω χρόνο γενικού μέρους απ'ότι χρειάζεται το ειδικό, δεν το πληρωνέσαι από το ειδικό. Αν τελικά δηλώσεις όμως συγκεκριμένα την τελική ειδικότητα και αλλάξεις γνώμη υπάρχει κύρωση;

emrockonemkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνολικά θα πληρωθείς όσα έτη είναι ολόκληρη η ειδικότητά σου.

Για παράδειγμα, εγώ τώρα κάνω Παθολογική Ανατομική με τελική ειδικότητα Ιατροδικαστική.

Εάν κάνω 3 έτη Παθολογική Ανατομική αντί 1 που χρειάζομαι για την Ιατροδικαστική, όταν θα κάνω το δεύτερο μέρος της ειδικότητας την Ιατροδικαστική δεν θα το πληρωθώ γιατί έχω ήδη πληρωθεί 3 έτη.

Εάν δηλώσεις την τελική ειδικότητα, κάτι πολύ λογικό και αλλάξεις γνώμη μπορείς να το αλλάξεις μέχρι την ημέρα διορισμού στο πρώτο μέρος της ειδικότητας χωρίς καμμία κύρωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ρε παιδια ψαχνω για ειδικοτητα εδω και καιρο

πηρα τους καταλογους και ατομα ειναι σε αναμονη για πληρη ειδικοτητα σε δυο νοσοκομεια

δεν τους αξιζει να τους καταγγειλω??

τους στελνω μηνυμα λοιπον απο το φορουμ

το ατομο με ημερομ εισοδου30-10-07 εχει τα χαρτια του δτο θριασιο και το γεννηματας*θεσ*

το ατομο με ημερομ εισοδου19-3-07 .............................στο ιπποκρατειο και το 401σνα

το ατομο με ημερομ εισοδου7-9-05...............................στο παπανικολαου και ελπις αθηνων

τις ειδικοτητες τις ξερουν αυτοι

παρακαλω να ζητησουν τη διαφραφη τους απο ενα απο τα 2 νοσοκομεια

λιγος σεβασμος ρε παιδια,στη θεση μας εισασταν καποτε εσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είμαι σίγουρος για αυτό που θα πω και ασφαλώς δεν υπερασπίζομαι κανένα, αλλά αν κάποιος έχει κάνει άγονο αγροτικό μετά δε μπορεί να κάνει δήλωση σε 2 νοσοκομεία ή κάνω λάθος;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είμαι σίγουρος για αυτό που θα πω και ασφαλώς δεν υπερασπίζομαι κανένα, αλλά αν κάποιος έχει κάνει άγονο αγροτικό μετά δε μπορεί να κάνει δήλωση σε 2 νοσοκομεία ή κάνω λάθος;

ΟΧΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ. ΟΙ ΔΥΟ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΑΓΟΝΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΝ ΣΕ ΓΕΝΙΚΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟ ΜΕΡΟΣ, ΠΧ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ. ΔΥΟ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΝΤΑΙ ΠΟΤΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.