Jump to content

Υπολογιστές τσέπης και γιατροί;


Recommended Posts

Ευχαριστω ρε medicus, αλλα οι χαρτες με λεπτομερειες σχετικα με τις οδους, βενζιναδικα, εστιατορια κτλ υπαρχουν για τις ελληνικες πολεις;

Χμμ.. είσαι διατεθειμένος να τα σκάσεις; :)

http://www.ngi.gr και παράγγειλε το Destinator PN.

Εγώ θα σε ρωτάω...

κι εγώ θα το απολαμβάνω...

Ο καθένα τη βρίσκει όπως έχει μάθει/ξέρει/μπορεί. <_<

Να μου επιτρέπεις να σε θεωρώ weirdo... :unsure:

Τροποποιήθηκε από Medicus Chirurgus
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 279
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εσύ έχεις την ωριμότητα να παραδεχθείς ότι ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ άνθρωπέ μου με τη βλακεία σου; <_<

Δεν χρειάζονται οι τρόποι όταν απευθύνομαι σε μπαμπουίνο. Φτάνουν οι άναρθρες κραυγές... <_<

Η "βλακεία" μου αποτελεί υποκειμενική σου γνώμη ανθρωπάκι. Δεν έχεις παρά να αγνοήσεις τη ... "βλακεία" μου (εάν αυτή υφίσταται). Οι τρόποι όμως είναι σημάδι ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ σε σαφή αντικειμενικά κριτήρια, πράγμα άγνωστο σε σένα. ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΑΝΙΚΑΝΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.

Ο καθένα τη βρίσκει όπως έχει μάθει/ξέρει/μπορεί. <_<

Να μου επιτρέπεις να σε θεωρώ weirdo... :unsure:

Εσύ προφανώς τη βρίσκεις με το να σε κάνουν ban από forums και να μαλώνεις με όλους. Ανωμαλίες είναι αυτές, τι να κάνουμε, έτσι γεννήθηκες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η "βλακεία" μου αποτελεί υποκειμενική σου γνώμη ανθρωπάκι. Δεν έχεις παρά να αγνοήσεις τη ... "βλακεία" μου (εάν αυτή υφίσταται). Οι τρόποι όμως είναι σημάδι ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ σε σαφή αντικειμενικά κριτήρια, πράγμα άγνωστο σε σένα.

Όταν σου αναγνωρίζουμε βλακεία καθολικά στο forum τότε καταντάς αντικειμενικά πανύβλακας. Δεν υπάρχει διαφυγή minara.

ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΑΝΙΚΑΝΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.

ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΩ ΟΣΟ ΘΕΛΩ ΑΝΙΚΑΝΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΝΑ ΗΚΓ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΤΥΧΙΟ.

Εσύ προφανώς τη βρίσκεις με το να σε κάνουν ban από forums και να μαλώνεις με όλους. Ανωμαλίες είναι αυτές, τι να κάνουμε, έτσι γεννήθηκες...

Τη βρίσκω να τη λέω στους ηλίθιους. Αν αυτό οδηγεί σε ban τότε απλά ξανακάνω account. :)

Όσοι κι αν χρειαστούν minara εσύ θα είσαι για :splats: μέχρι να συναντηθούμε live. Μετά... emcolgate

Τροποποιήθηκε από Medicus Chirurgus
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν σου αναγνωρίζουμε βλακεία καθολικά στο forum τότε καταντάς αντικειμενικά πανύβλακας.

"Καθολικά" εννοείς ΜΟΝΟ τον εαυτό σου και κάνα 2 ακόμη ηλίθιους. Αυτή είναι η ΔΙΚΙΑ σου άποψη της πλειοψηφίας και της δημοκρατίας. Με λες ηλίθιο επειδή σε ΤΣΟΥΖΟΥΝ σαν νέφτι αυτά που λέω βλαμμένε, αλλά ως συνήθως είσαι μόνο χαρακτηρισμούς και ΚΑΘΟΛΟΥ επιχειρήματα. ΈΝΑ (Ε-Ν-Α) επιχείρημα έχω να ακούσω από σένα ΜΗΝΕΣ.

ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΩ ΟΣΟ ΘΕΛΩ ΑΝΙΚΑΝΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΕΝΑ ΗΚΓ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΤΥΧΙΟ.

ΗΛΙΘΙΑ ΑΔΕΡΦΑΡΑ, ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΒΑΣΗ!!!! Αυτή είναι η διαφορά!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΗΚΓ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 8 ΣΤΑ 10 ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΩΣ ΕΠΙΛΕΓΟΜΕΝΟ.

ΑΡΑ, ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΗΚΓ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΗΡΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ. ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ (Π-Ο-Υ-Θ-Ε-Ν-Α). ΕΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΣ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ Ή ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΕΔΩΣΕΣ ΚΑΙ ΠΑΤΩΣΕΣ ΑΝΙΚΑΝΟ ΟΝ. ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ, ΕΝΑΣ ΑΛΗΤΗΣ, ΕΝΑΣ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΨΕΜΑ ΗΛΙΘΙΕ.

ΑΝΙΚΑΝΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΤΟΛΜΕ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΙ ΒΑΘΜΟ ΠΗΡΕΣ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.

Τη βρίσκω να τη λέω στους ηλίθιους. Αν αυτό οδηγεί σε ban τότε απλά ξανακάνω account. :)

Όσοι κι αν χρειαστούν minara εσύ θα είσαι για :splats: μέχρι να συναντηθούμε live. Μετά... emcolgate

Ξανακάνεις account, αλλά δεν μπορείς να λες αυτά που έλεγες ρεμάλι γιατί θα σε ξανακαταλάβουν και θα τρως συνέχεια ban. Για όσους δεν ξέρουν έχεις γίνει ban από forums και στο παρελθόν και αυτό είναι ενδεικτικό τι ΑΛΗΤΗΣ είσαι, με ποιον τρόπο ΜΙΛΑΣ και πώς ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΣΑΙ. Είναι ενδεικτικό του πόσο ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΟΝ είσαι και πόσο ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ γίνεσαι όταν σου κάνουν ερωτήσεις που σε τσούζουν. Να εύχεσαι να μην συναντηθούμε live...

Τροποποιήθηκε από dinaras
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Καθολικά" εννοείς ΜΟΝΟ τον εαυτό σου και κάνα 2...

Καθολικά εννοώ ΟΛΟΥΣ. Ακόμα κι αυτούς που και καλά είναι υποστηρικτές σου (ομοϊδεάτες, κλώνοι, κλπ) που δαγκώνονται κάθε φορά που γράφεις μια αρλούμπα. :splats:

ΗΛΙΘΙΑ ΑΔΕΡΦΑΡΑ, ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΒΑΣΗ!!!! Αυτή είναι η διαφορά!

Μην ανησυχείς. Βάση έχεις εσύ, εγώ έχω Laude. :P

ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΗΚΓ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 8 ΣΤΑ 10 ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΩΣ ΕΠΙΛΕΓΟΜΕΝΟ.

Εγώ πήρα 28/30 στην Καρδιολογία ολόκληρη. Πάρε τ'@@ μου. Και με αληθινές, πολλές ώρες πάνω από ΗΚΓ.

Όσο για τις παρακολουθήσεις ΗΚΓ που κάνετε τα έχουμε δει-πει σε περασμένα thread. :splats::splats::splats:

ΑΡΑ, ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΗΚΓ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΗΡΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ. ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ (Π-Ο-Υ-Θ-Ε-Ν-Α). ΕΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΣ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ Ή ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΕΔΩΣΕΣ ΚΑΙ ΠΑΤΩΣΕΣ ΑΝΙΚΑΝΟ ΟΝ. ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ, ΕΝΑΣ ΑΛΗΤΗΣ, ΕΝΑΣ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΨΕΜΑ ΗΛΙΘΙΕ.

Σου λέω για ν-ωστή φορά αν και για ν-ωστή φορά δεν θα το καταλάβεις πως πέρασα πανιταλικές και αντίστοιχα περνάω σαφώς δυσκολότερα μαθήματα ΜΕΣΑ στο πανεπιστήμιο, εκεί που μετράει. :)

Κλάσε μου μια μάντρα λοιπόν.

ΑΝΙΚΑΝΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΤΟΛΜΕ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΙ ΒΑΘΜΟ ΠΗΡΕΣ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.

Ειλικρινά αν με ρωτήσεις ακόμα μόνο 23√3232x23^7 φορές ίσως σου πω... :splats::splats::splats::splats::splats:

Είμαι «άτολμος αποφυγέας πανελλαδικών»... <_<

(αλλά οσονούπω απόφοιτος σοβαρού πανεπιστημίου Δυτικής Ευρώπης) ;)

Εσύ; ΗΚΓ; :P

Ξανακάνεις account, αλλά δεν μπορείς να λες αυτά που έλεγες ρεμάλι γιατί θα σε ξανακαταλάβουν και θα τρως συνέχεια ban. Για όσους δεν ξέρουν έχεις γίνει ban από forums και στο παρελθόν και αυτό είναι ενδεικτικό τι ΑΛΗΤΗΣ είσαι, με ποιον τρόπο ΜΙΛΑΣ και πώς ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΣΑΙ. Είναι ενδεικτικό του πόσο ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΟΝ είσαι και πόσο ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ γίνεσαι όταν σου κάνουν ερωτήσεις που σε τσούζουν. Να εύχεσαι να μην συναντηθούμε live...

Αλήτη να πεις τον γέρο σου ρε... ή μήπως αυτός είμαι γω; :P

Όταν θα συναντηθούμε θα σου δείξω πέντε πράγματα στον ΗΚΓ πριν τον χρησιμοποιήσω για την εξέταση του ορθού σου. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειμαι ασχετος με PDA και ψηνομαι να αγορασω κατι, αλλα εχω μπερδευτει.Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις, κυριως για να εχω προσβαση σε ιατρικα βιβλια στις εφημεριες. Εχω μια αρκετα καλη συλλογη απο βιβλια, κυριως σε pdb, αλλα και σε pdf.

Επειδη βλεπω να αγοραζω κατι σε HP iPaq με windows mobile 5.0, ηθελα να ρωτησω αν θα εχω προβλημα να διαβασω τα pdb αρχεια (καπου διαβασα οτι ειναι αρχεια που διαβαζονται μονο σε palmOs), και αν δεν τα διαβαζει κατευθειαν, μπορω να χρησιμοποιησω καποιο προγραμμα σαν το iSilo , το οποιο χρησιμοποιω αυτη τη στιγμη, για να τα διαβαζω στο laptop μου?

Σε 2 καταστηματα (πλαισιο, e-shop) που ρωτησα, δεν μπορεσαν να μου δωσουν απαντηση!Και οι δυο υπαλληλοι μαλιστα μου ειπαν οτι δεν ειχαν ξαναακουσει ποτε για pdb αρχεια!

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ηθελα να ρωτησω αν θα εχω προβλημα να διαβασω τα pdb αρχεια (καπου διαβασα οτι ειναι αρχεια που διαβαζονται μονο σε palmOs), και αν δεν τα διαβαζει κατευθειαν, μπορω να χρησιμοποιησω καποιο προγραμμα σαν το iSilo , το οποιο χρησιμοποιω αυτη τη στιγμη, για να τα διαβαζω στο laptop μου?

Ναι dr.ped, τα .pdb μπορεις να τα διαβασεις και στο laptop και στο desktop και στο pocket pc σου...Πηγαινε στο site της Isilo για περισσοτερες πληροφοριες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μέχρι πόσα δίνεις dr.ped; :)

Εχω κανα 450αρι να σκοτωσω, αλλα ελεγα να παρω κατι με 300-350ε, και τα υπολοιπα να τα ξοδεψω σε μνημες, μπαταριες και βιβλια!

Για HP iPaq hx2190 προσανατολιζομαι!Υπαρχει τιποτα καλυτερο (σε αυτα τα λεφτα παντα)?

Ναι dr.ped, τα .pdb μπορεις να τα διαβασεις και στο laptop και στο desktop και στο pocket pc σου...Πηγαινε στο site της Isilo για περισσοτερες πληροφοριες...

THANX! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!ΜΙΑ & ΕΙΣΤΕ ΠΙΟ ΕΙΔΙΚΟΙ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ PALM TOP ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΙΑΤΡΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ & ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ!ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΕΧΡΙ 600€!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!ΜΙΑ & ΕΙΣΤΕ ΠΙΟ ΕΙΔΙΚΟΙ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ PALM TOP ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΙΑΤΡΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ & ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ!ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΜΕΧΡΙ 600€!

Σίγουρα μια VGA οθόνη (640χ480) ώστε να έχεις μπόλικο "οπτικό πεδίο" για να διαβάζεις βιβλία για παράδειγμα. Επίσης να έχει μνήμη 128ΜΒ ώστε να τρέχει καλά τις εφαρμογές. Και σίγουρα windows mobile 5.0 ώστε να είσαι "μεσά στις εξελίξεις". Τέλος να το δεις να σε βολεύει ΠΡΑΚΤΙΚΑ (πώς το κρατάς, μέγεθος, γραφίδα κλπ.). Η αίσθηση της αφής και της απόκρισης του pda στις εντολές σου για μένα είναι το πιο σημαντικό πράγμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σίγουρα μια VGA οθόνη (640χ480) ώστε να έχεις μπόλικο "οπτικό πεδίο" για να διαβάζεις βιβλία για παράδειγμα. Επίσης να έχει μνήμη 128ΜΒ ώστε να τρέχει καλά τις εφαρμογές. Και σίγουρα windows mobile 5.0 ώστε να είσαι "μεσά στις εξελίξεις". Τέλος να το δεις να σε βολεύει ΠΡΑΚΤΙΚΑ (πώς το κρατάς, μέγεθος, γραφίδα κλπ.). Η αίσθηση της αφής και της απόκρισης του pda στις εντολές σου για μένα είναι το πιο σημαντικό πράγμα.

ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ:ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ & ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΙΜΗ!ΜΕΡΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΠΩΣ ΒΤ & WIRELESS ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙ:ΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ;ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ;Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ:ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ & ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΙΜΗ!ΜΕΡΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΠΩΣ ΒΤ & WIRELESS ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙ:ΤΙ ΑΛΛΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ;ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ;Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ....

Wireless καλό είναι να υπάρχει αν έχεις DSL σπίτι με ασύρματο router ή αν σκοπεύεις να πας εξωτερικό. Το Bluetooth επίσης είναι καλό και βολικό αν το ρυθμίσεις και το χρησιμοποιείς για συγχρονισμό, σύνδεση με το internet με κινητό ή κάποιο stereo handsfree για τη μουσική σου.

Αν έπαιρνα σήμερα pocket pc θα έπαιρνα το Qtek S200: είναι και κινητό, η εταιρεία έχει σημαντική διείσδυση σε σχετικές συσκευές στην ελληνική αγορά, και έχει αποδειχθεί ανθεκτικό και με καλή μπαταρία από ένα φίλο. Επίσης, έχει μια κοινή mini-usb υποδοχή για να φορτίζει, οπότε το φορτίζεις όπου θες. Μειονεκτήματα: παλιότερη τεχνολογία (8-10 μηνών, 320Χ240 οθόνη).

Καμία συσκευή pda δεν έχει καλό service στην Ελλάδα, οπότε καλό είναι να πάρεις κάτι σχετικά φτηνό με περιφερειακά που μπορεί να χρησιμοποιηθούν και στο επόμενο. Εμένα το Dell Axim X30 μια χαρά κρατάει από το 2004 (χωρίς ιδιαίτερη φροντίδα), αλλά δεν είναι σίγουρο ότι η Dell θα κρατήσει το τμήμα pda της (οπότε το X51 θα ήταν μια πολύ καλή επιλογή - http://commerce.euro.dell.com/dellstore/co...m51&co=&b=64069 ).489 ευρώ έχει το κορυφαίο μοντέλο της για παραγγελία στην Ελλάδα, αλλά μάλλον καλύτερο είναι να τσιμπήσεις καμιά φτηνή λύση μαζί με GPS από καταστήματα τύπου e-shop ή Media Markt (ό,τι προσφορά έχουν τελοσπάντων) κάπου στα 300-350 ευρώ και να αγοράσεις και μια 2gb SD κάρτα για να περάσεις βιβλία και προγράμματα.

Καλές αγορές!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι μια πολύ καλή επιλογή αυτή τη στιγμή είναι το αναμενόμενο Fujitsu Siemens N560

Δες χαρακτηριστικά:

• Intel PXA270 624 MHz based on Intel XScale microarchitecture

System memory (RAM) 64 MB

Flash memory (ROM) 128 MB

Full integrated SiRF Star IIIChip

• 3.5-inch VGA 480 x 640 colour transflective TFT Touchscreen,

• 65.536 colours, LED backlight

• Integrated, 802.11 b/g, Wi-Fi certified

• Integrated Bluetooth 1.2

• Interfaces

1 x built-in microphone

1 x speaker

1 x headphone (3.5 mm) 4 pin

1 x IrDA

USB 1.1 (slave) via sync cable

USB 1.1 (host) via sync cable

Serial (RS232) via sync cable

Stereo Audio Out on cradle connector

• Expansion slots: SD card/MM card (SD I/O)

• Battery

Exchangeable Lithium-Ion battery, rechargeable Main battery 1200 mAh

• Power supply

Rated voltage 110 – 240 V Power cord with EU plug, UK plug additionally available, standard in UK versions

• Standby time

Fully charged 500 h Battery life may vary depending on product model, configuration, applications, power management settings and features utilized. Battery recharge time depends on usage.

• Dimensions / weight

Dimensions (H x W x D) 116 x 71x 14 mm Weight app. 160g

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΜΩΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα! Να ρωτήσω κάτι... Αν κάποιος βρίσκεται Αγγλία και θέλει να αγοράσει ένα palm - κινητό πως είναι καλύτερα, από μαγαζί ή από ιντερνετ? Και από ποιο μαγαζί - ιστοσελίδα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν έπαιρνα σήμερα pocket pc θα έπαιρνα το Qtek S200: είναι και κινητό, η εταιρεία έχει σημαντική διείσδυση σε σχετικές συσκευές στην ελληνική αγορά, και έχει αποδειχθεί ανθεκτικό και με καλή μπαταρία από ένα φίλο. Επίσης, έχει μια κοινή mini-usb υποδοχή για να φορτίζει, οπότε το φορτίζεις όπου θες. Μειονεκτήματα: παλιότερη τεχνολογία (8-10 μηνών, 320Χ240 οθόνη).

Ναι τα PPC Phones έχουν πλάκα ως πολυσυσκευές αλλά είναι αργές και δύσχρηστες. Καλύτερα πάρε σκέτο PPC. Πάντως αν επιμένεις δες εδώ. Εγώ πάντως θα έπαιρνα ένα φθηνότερο και με καλύτερη οθόνη κανονικό PocketPC και θα κρατούσα το Nokia κινητό μου. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ θα πρότεινα σε όσους σκέφτονται να πραγματοποιήσουν αγορά ενός PDA ή να περιμένουν κάνα χρόνο ή να αρκεστούν σε ένα φτηνό palm που προσφέρει τα βασικά. Αυτό γιατί μέσα στο 2007 υπολογίζεται να αρχίσουν να κυκλοφορούν μοντέλα συμβατά με WiMax. Το WiMax, αντίθετα με το Wi-Fi που χρησιμοποιείται τώρα, θα είναι ένα broadband δίκτυο που θα επιτρέπει να έχουμε πρόσβαση στο internet εν κινήσει και όχι σε 10 ξενοδοχεία 5 αστέρων και στο αεροδρόμιο. Κάθε κεραία Wi-Fi εκπέμπει σε ακτίνα 100 μέτρων ενώ κάθε κεραία WiMax εκπέμπει σε ακτίνα κάποιων χιλιομέτρων και μπορεί να εγκατασταθεί στις ήδη υπάρχουσες κεραίες κινητής τηλεφωνίας (έτσι από τη στιγμή που θα έρθει Ελλάδα, πολύ σύντομα θα υπάρχει τεράστια κάλυψη). Τώρα, το πότε θα έρθει Ελλάδα, αν κρίνουμε από το πότε ήρθε το DSL, είναι άγνωστο. Πάντως η επικράτησή του είναι μονόδρομος, όχι μόνο για το internet εν κινήσει αλλά και για το οικιακό internet (έχει αρκετά πλεονεκτήματα σε σχέση πε το DSL) και σύντομα τα τωρινά PDA θα είναι τελείως ξεπερασμένα. Ειδικά, λοιπόν, αν σκέφτεστε να κάνετε ειδικότητα έξω (όπου σίγουρα το WiMax θα φτάσει πολύ πιο γρήγορα απ'ότι εδώ), λάβετέ το υπόψιν σας πριν ακουμπήσετε €1000 για PDA...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω ότι μια πολύ καλή επιλογή αυτή τη στιγμή είναι το αναμενόμενο Fujitsu Siemens N560

Δες χαρακτηριστικά:

• Intel PXA270 624 MHz based on Intel XScale microarchitecture

System memory (RAM) 64 MB

Flash memory (ROM) 128 MB

Full integrated SiRF Star IIIChip

• 3.5-inch VGA 480 x 640 colour transflective TFT Touchscreen,

• 65.536 colours, LED backlight

• Integrated, 802.11 b/g, Wi-Fi certified

• Integrated Bluetooth 1.2

• Interfaces

1 x built-in microphone

1 x speaker

1 x headphone (3.5 mm) 4 pin

1 x IrDA

USB 1.1 (slave) via sync cable

USB 1.1 (host) via sync cable

Serial (RS232) via sync cable

Stereo Audio Out on cradle connector

• Expansion slots: SD card/MM card (SD I/O)

• Battery

Exchangeable Lithium-Ion battery, rechargeable Main battery 1200 mAh

• Power supply

Rated voltage 110 – 240 V Power cord with EU plug, UK plug additionally available, standard in UK versions

• Standby time

Fully charged 500 h Battery life may vary depending on product model, configuration, applications, power management settings and features utilized. Battery recharge time depends on usage.

• Dimensions / weight

Dimensions (H x W x D) 116 x 71x 14 mm Weight app. 160g

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΜΩΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΕΣ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!!!!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να καταθέσω και εγώ τη δική μου εμπειρία:Μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στο Hp1950, το οποίο μαζί με μία κάρτα SD 2G μου βγήκε στα 350 ευρώ. Το έχω περίπου 2 μήνες και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Δεν έχει κανένα σπιντάτο επεξεργαστή αλλά τη δουλειά του (κυρίως ανάγνωση ιατρικών βιβλίων) την κάνει μια χαρά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

HP POCKET PC HX2790 FA677A Ή

HP IPAQ POCKET PC HX4700 FA282A!!!!Ή ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ E-SHOP ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ PS2 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΤΣΕΠΗΣ ΜΕ 330 ΤΟ GIGAPACK TO OPOIO ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - ΜΕΓΑΛΗ ΜΝΗΜΗ & ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ!!!!ΤΙΣ ΛΕΠΤΙΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΧΑΖΕΨΑ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

HP POCKET PC HX2790 FA677A Ή

HP IPAQ POCKET PC HX4700 FA282A!!!!Ή ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ E-SHOP ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ PS2 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΤΣΕΠΗΣ ΜΕ 330 ΤΟ GIGAPACK TO OPOIO ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please&#33; ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika - agglika - agglika - agglika - ΜΕΓΑΛΗ ΜΝΗΜΗ & ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΤΙ ΘΕΛΩ!!!!ΤΙΣ ΛΕΠΤΙΟΜΕΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΧΑΖΕΨΑ!!!!

Δεν θα το' λεγα.

το 4700 είναι παλιά και ασχημούλι.

το 2790 δεν έχει καλή οθόνη...

Μπα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι ρε γιατρέ PSP αντί για PDA! Έλεος...

Πάρε το 4700 αν έχεις τα λεφτά και θες ντε και καλά HP. Μια χαρά μηχανάκι είναι. Το έχουν πάρει και άλλοι κατεστραμμένοι του greekmeds (ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δε θίγουμε, Βασίληηηηηηη), και εκτός greekmeds.

dinaras, ποιο πήρες εσύ τελικά; Γιατί άμα το ένα δε σου κάνει, το άλλο σου ξινίζει, μάλλον θα περιμένεις να πέσουν οι τιμές στα Tablet PC (κι εγώ αυτό περιμένω, αλλά έχω και το Aximάκι μέχρι τότε...).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.