Jump to content

Πρόβλημα με το forum


MSC

Recommended Posts

Προφανώς έχει γίνει κάποια παρεξήγηση. :)

Δεν "κλείσαμε", ούτε ήταν κάποιο προγραμματισμένο διάλειμμα για αναβάθμιση κλπ. Το πρόβλημα είναι της εταιρείας που μας κάνει host, η οποία όπως καταλαβαίνετε δε μας προειδοποιεί πότε θα πέσει το site.

Για τα υπόλοιπα, είμαι σίγουρος ότι ο KMD ψάχνει λύσεις (κι ήδη έχει αρκετά πράγματα στο μυαλό του).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπενθυμίζω την ύπαρξη του BLOG "GreekMeds" που θα έπρεπε να λειτουργεί όταν "πέφτει" το σύστημα:

http://greekmeds.blogspot.com/

(εκτός κι' αν έχει χαθεί το password και γι' αυτό δεν μπορεί να λειτουργήσει).

Θα ήταν χρήσιμο για κάποιους που χρειάζονται κάτι επείγον.

-----

Πάντως, χρειάζονται και "θεσμικές" και όχι μόνο τεχνικές αλλαγές/λύσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@mixmavros

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Ι insisted στo απροειδοποίητα γιατί όταν πριν λίγο καιρό μετά την αλλαγή server "κλείσατε" θεωρητικά για 48ωρο(σύμφωνα με το μήνυμα που έβγαζε το site προς ενημέρωση των μελών του)αλλά πρακτικά για καμιά 15 μέρες!,ήταν απόφαση δική σας.

Κι όμως δεν υπήρξε καμία προειδοποίηση ότι θα "κλείσετε".

Απ΄ότι μας είπε και ο ΚMD στη συνέχεια,είχατε κατεβάσει ρολά εν γνώσει σας μήπως και επανέρχονταν τα χαμένα post αλλά αφού είδατε κι απόειδατε "ξαναανοίξατε".Κλειστό το site δεν εξυπηρετεί κανέναν όπως πολύ σωστά είπε.

Ε,δεδομένης της τότε αιφνίδιας διακοπής του και δεδομένης και της ασυνεπούς ενημέρωσης περί επαναφοράς του(βλέπε το 48ωρο που έγινε 15 μέρες) δικαιούμαι να είμαι sensitive στο θέμα προειδοποίηση,νομίζω.Βάλε και τα κατά καιρούς προβλήματα με το server με αποθέωση αυτό το τετραήμερο,δε θέλει και πολύ για να αντιδράσει κάποιος.

Προφανώς και δεν είναι το ζητούμενο μου να την πω σε κάποιον,το μόνο ζητούμενο μου όπως και όλων μας, υποθέτω,είναι η προστασία,η διατήρηση και η κατά δύναμιν εξέλιξη του site,αυτού του μικρού θησαυρού -όπως πετυχημένα το έχουν αποκαλέσει διάφοροι-πληροφοριών.

Και να μην ξεχνάτε ότι ο αριθμός των μελών του forum ή έστω των ενεργών μελών του,δεν είναι αντιπροσωπευτικός του πλήθους του κόσμου που το διαβάζει ή εξυπηρετείται από αυτό,σας το λέω μετά βεβαιότητας.

Του αξίζει λίγη περισσότερη προσοχή από πλευράς ιδιοκτησίας,σε διάφορους τομείς.Στο κάτω-κάτω δική τους "περιουσία" είναι.

Τροποποιήθηκε από telos
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

To greekmeds "πεφτει" και ο Παλαιοκωστας δραπετευει οποτε τους καπνισει.

Κανεις δε φαινεται να μπορει να κανει κατι για αυτο.Και,φυσικα,ουτε κανεις προκειται να αναλαβει την ευθυνη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το "ενεργες συζητησεις σημερα" μας τελειωσε emquestion

...κανω κλικ και το μονο που εμφανιζει ειναι "ips driver error" emconfused

υγ.....παντως για να κανω και λιγο χαβαλε ,η εταιρεια host που "εχει" το γμ πρεπει να ειναι

ελληνικη ,γιατι μονο ελληναρες θα περιμεναν να τελειωσει το τριημερο για να διορθωσουν τη βλαβη....

...αν τη διορθωσαν βεβαια.... :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emconfusedemconfused

τί να πω βρε παιδιά.

Απάντησα ήδη σε άλλο θρεντ, θα απαντήσω και εδώ και σε όλα όσα χρειάζεται και θα βγάλω και μία ανακοίνωση να εξηγήσω όσο μπορώ.

Εδώ και χρόνια είχαμε δώσει το χοστ του σάιτ επιτυχώς μπορώ να πω σε μία αμερικάνικη εταιρία (που την είχαν κάποιοι ελληνοαμερικανοί, τα οποία τα παιδιά μας εξυπηρετούσαν αφάνταστα).

Αυτή η εταιρία τώρα για κάποιο λόγο πουλήθηκε/μεταβιβάστηκε σε μία νέα και κατά την μεταφορά του σάιτ στους νέους σέρβερς αρχίσαν τα προβλήματα.

Δεν συνεννοήθηκαν καλά μεταξύ τους, φαίνονται και λίγο λιγότερο έμπειροι από τα προηγούμενα τα παιδιά, δεν συνεννοήθηκαν σχεδόν καθόλου με εμάς και γενικά έγινε το μπάχαλο.

Αυτή τη φορά έπεσε ένας ολόκληρος σέρβερ τους. Αμέσως επικοινώνησα μαζί τους, εντόπισαν το πρόβλημα και το λύσαν σε 1 μέρα περίπου.

Το ΓΜ όμως αρνήθηκε να ανέβει πάλι προς μεγάλη έκπληξη όλων μας.

Αρκετά email, τελικά κάτι σκέφτηκα ότι ίσως να φταίει, τους έφερα σε άμεση επαφή με την invision, η οποία το έλυσε το πρόβλημα και να'μαστε παλι στον αέρα μαζί.

Έχω ξαναπεί είμαι ο πρώτος που στεναχωριεμαι με αυτή την κατάσταση. Δυστυχώς εδώ και ένα μήνα βασίζομαι σε μία χαζοσύνδεση για το ίντερνετ που κάνει την οποιαδήποτε σοβαρή επέμβαση από εμένα στο σάιτ αδύνατη.

Από εβδομάδα θα έχω μάλλον επιτελους και πάλι ιντερνετ σύνδεση της προκοπής και θα βρω τον χρόνο να φτιάξω όσα περισσότερα από τα προβλήματα μπορώ.

Κ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...κι ομως διορθωθηκαν τα profiles..... :anavwfwties:

....ας το επιβεβαιωσει και καποιος αλλος ,γιατι μπορει να εχω παραισθησεις

απο τα δυο πιατα τζατζικι που εφαγα το μεσημερι...... :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ πάντως είναι γραφτό μου να μείνω "άφατση"! δε καταφέρνω να ανεβάσω φώτο για avatar ή profil, ούτε με σφαίρες... emmatrix1

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλε φτιαχτηκαν τα προφαιλ βιουυυυυυυυυυς;;;;;;;;;;;;;

κυυυυυυυυυυυυυυυυυυριε ελεεεησον!κυυυυυυυυυυριε ελεεεεεεεεεεεησον! κυριε ελησον! κυριε ελεησον! emevlogies

ειδαμε το φως το αληθινο λεμε! :P

περσοναλ φωτο κι αβαταρ να δουμε ποτε θα μπορεσουμε να ματαβαλουμε emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γκρίνια, γκρίνια! :)

Πρέπει να έφτιαξα και τις φωτογραφίες σας...για κοιτάχτε να μου πείτε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γκρίνια, γκρίνια! :)

Πρέπει να έφτιαξα και τις φωτογραφίες σας...για κοιτάχτε να μου πείτε!

νανούλη μου! emiloveyou επιτέλους βρήκα τον εαυτό μου... :splaaaats: τώρα μου λείπει μόνο λίγη πουτιγκούλα... :rolleyes:

ΥΓ: δε μας είπες όμως... ποιός από τους 7 είσαι...? :withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παρακαλώ! :)

-Ο Doc στην φωτό, αλλά πρωταρχικώς ο Sleepy.

Επίσης τους έχω βασικά όλους!!! :) :) :)

Κ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...ενω εχω επιλεξει να ενημερωνομαι μεσω mail για τα νεα πμ....δε λαμβανω καμια ειδοποιηση... :huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

" IPS Driver Error

There appears to be an error with the database.

You can try to refresh the page by clicking here "

στα view new posts και Ενεργές συζητήσεις σήμερα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ειναι τιποτα θα ενωσει η γουιν μου ξου τα κοκκοψινια με τα κοκκοψωψαρα και θα λυθει το θεμα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πρόβλημα με τις ενεργές συζητήσεις διορθώθηκε. Δεν θα έπρεπε να συμβεί και δεν έχω κάποια εξήγηση.

Κ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...ενω εχω επιλεξει να ενημερωνομαι μεσω mail για τα νεα πμ....δε λαμβανω καμια ειδοποιηση... :huh:

πρέπει να φτιάχτηκε και αυτό, αλλά δοκίμασε να ψάξεις και στα σπαμ σου. Αν τα βρεις εκεί απλά κάνε κλικ οτι δεν είναι σπαμ ώστε να μην ξαναπάνε εκεί!

Κ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

on profiles, I cannot rate any user who was not rated already...

I can change the rating of those who were already rated, but I cannot give stars anymore ..:(

who I should ask?

or where? is this a general problem?

no stars here anymore..:(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.