Jump to content

ΔΙΚΑΤΣΑ ΕΛΕΟΣ!!!


nikos

Recommended Posts

Εσύ να αποφεύγεις τις κακές λέξεις.

Τι καλός που είμαι. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 637
  • Created
  • Last Reply

Μα δεν είχα σκοπό να τις χρησιμοποιήσω... Λυπάμαι! (awright, «συγγνώμη» αν αυτό θέλετε τόοοσο ν'ακούσετε)

Το ζήτημα είναι ότι χρησιμοποίησα ως πάτημα τις δικές σου λέξεις «εγώ λέω μ emcensored ς» και απλά σε θεώρησα αυτόν που τις λέει. Δεν είχα σκοπό να προσβάλλω κανέναν στο forum, απλά μου έκανε εντύπωση γιατί συνήθως κάποιος παίρνει επίπληξη για ανάρμοστη συμπεριφορά και όχι για υπερβολική... σοβαρότητα. :blink:

Τέσπα, νομίζω τα είπαμε και μέσω PM. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Session completed. Proceed to the usual please.

(φεύγω φεύγω μην σπρώχνετε)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατ'αρχάς η Τσεχία δεν ανήκει στις παραδουνάβιες ηγεμονίες. Ο όρος αναφέρεται σε χώρες που ανήκαν στην πρώην Οθωμανική Αυτοκρατορία, δηλαδή κυρίως Βλαχία, βόρεια Βουλγαρία. ...Άρα είστε όλοι εκτός θέματος! Η Τσεχία είναι πρώην αυστροουγγρική αυτοκρατορία. Εναλλακτικά μπορεί να αποκαλείται χώρα του πρώην συμφώνου της Βαρσοβίας, του πρώην τρίτου ράϊχ, της πρώην Τσεχοσλοβακίας----όπως άλλωστε και η Ιταλία ή Ελλάδα χώρες της πρώην ΕΟΚ. Χα!

Όποιος θέλει να απαντήσει εμπεριστατωμένα στη Χρύσα, να μας πει για ειδικότητα στη Ρουμανία. Ελπίζω να μην είμαι προκατειλλημένος που δεν περιμένω υπερσύγχρονα νοσοκομεία, εξοπλισμό τελευταία λέξη της τεχνολογίας, πρόθυμους δασκάλους, έρευνα αιχμής και υψηλές αποδοχές...

Άσχετο: Οι μισθοί στο Κονγκό (πρώην Ζαϊρ) που κυμαίνονται είπαμε;

*Βεβαίως οι Οθωμανοί έκαναν μια βόλτα και από κεί στο δρόμο για τη Βιέννη, αλλά παραδουνάβιες ηγεμονίες δεν είναι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ελπίζω να μην είμαι προκατειλλημένος που δεν περιμένω υπερσύγχρονα νοσοκομεία, εξοπλισμό τελευταία λέξη της τεχνολογίας, πρόθυμους δασκάλους, έρευνα αιχμής και υψηλές αποδοχές...

Αν αφαιρεθει το "συγχρονα νοσοκομεια" θα ελεγε κανεις οτι μιλαμε για εξειδικευση σε καποιον τομεα πληροφορικης.

Για οποιον εδιαφερεται (σιγα μη ενδιαφερεαι κανεις) να πω οτι στις συγκεκριμενες χωρες οι παθολογοι εχουν σταματησει να γευονται τα ουρα των ασθενων για να δουν αν ειναι διαβητικοι και οι χειρουργοι δεν χειρουργουν με λεπιδες ξυρισματος και μαχαιροπηρουνα. Καποιος δε, θα αποκτησει σαφετατα περιοτερες γνωσεις σε καποιο παεπιτημιακο νοσοκομειο στη Σερβια ή στη Ρουμανια παρα σε καποιο επαρχιακο Ελληνικο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ουφ! Αφου διαβασα ολα τα ποστς θα σας περιγραψω και εγω εδω ενα γεγονος στο οποιο ημουν μαρτυρας.

Πριν απο αρκετα χρονια (6-7) εκανα 3μηνο Παθολογιας σε Κλινικη, που τοτε ηταν υπευθυνη για τις εξετασεις ΔΙΚΑΤΣΑ.

Μια μερα ειχα αργησει λιγο. Για να μη με παρει ειδηση ο Αναπληρωτης, που ηταν υπευθυνος για τους φοιτητες, και φαω απουσια, μπηκα στο γραφειο του εντελως αθορυβα. Το βιβλιο παρουσιων βρισκοταν σε ενα προθαλαμο του γραφειου και χωριζοταν απο το υπολοιπο γραφειο με ενα τοιχαλακι.

Βρισκομουν λοιπον "αορατη" εκει μεσα οταν ακουσα φωνες απο το γραφειο.

Μια μητερα αποφοιτου ιατρικης σχολης του εξωτερικου φωναζε, ωρυοταν και απειλουσε (!) γιατι το καμαρι της ειχε κοπει για τριτη φορα στις εξετασεις ΔΙΚΑΤΣΑ.

Και πανω εκει ηταν που ειπε και το εξης τρομερο: " Μα κυριε τετοιε μου 1.5 εκατομμυριο σας δωσαμε φακελλακι για να περασει το παιδι και εσεις παλι τον κοβετε; Θελω τουλαχιστον τα λεφτα μου πισω (!!!!!!)"

Εκεινο ομως που με εστειλε εντελως ηταν η απαντηση του Αναπληρωτη: " Μα τι λετε κυρια μου; Το παιδι εδωσε λευκη κολλα*. Πως θα το δικαιολογουσαμε; Ας εγραφε τολαχιστον το Πατερ Ημων. Τοτε κατι θα καναμε...."

Και την παρεπεμψε στον Καθηγητη.

Και εγω μετα βιας γλιτωσα το εγκεφαλικο...

ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ! ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ... emranting

* τοτε τα θεματα ηταν αναπτυξη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου φαίνεται ότι αναφέρεσαι σε κλινική κατά Ευαγγελισμό μεριά,με τον κλασσικό αναπληρωτή νυφίτσα γλύφτη του μεγαλοκαθηγητή?Γιαυτόν έχω ακούσει εγώ πολλά περί Δικατσά..... :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου φαίνεται ότι αναφέρεσαι σε κλινική κατά Ευαγγελισμό μεριά,με τον κλασσικό αναπληρωτή νυφίτσα γλύφτη του μεγαλοκαθηγητή?Γιαυτόν έχω ακούσει  εγώ πολλά περί Δικατσά..... :splaaaats:

ΑΚΡΙΒΩΣ!

Τι κριμα να μην εχω κασσετοφωνακι μαζι μου η την κρυφη του Μακη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάτερ ημών ο εν τοις ουρανοίς

αγιασθήτω το όνομά Σου

ελθέτω η Βασιλεία Σου

γεννηθήτω το θέλημά Σου ως εν ουρανώ και επί της γης.

Τον άρτον ημών τον επιούσιον δος ημίν σήμερον

και άφες ημίν τα οφειλήματα ημών

ως και ημείς αφίεμεν τοις οφειλέταις ημών.

Και μη εισενέγκης ημάς εις πειρασμόν

αλλά ρύσαι ημάς από του πονηρού.

ΑΜΗΝ (περνάω???)

(Ευγενική χορηγία στους απανταχού ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ)

emevlogies

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

E, είμαι παλιακός εγώ. Εξάλλου, σύμφωνα ΚΑΙ με το πνεύμα των ημερών, μια προσευχή θα μας ξεβρωμίσει... Επίσης, μια προσευχή την ημέρα το γιατρό τον κάνει πέρα. Α, και να μην ξεχάσω, μετανοείτε, ήγγικεν γαρ η Βασιλεία των Ουρανών!

Και συνεχίζω: Σώσον Κύριε τον λαόν σου... emwhistling

emevlogies

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς MAD-DOCTOR

: ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΣΕΝΑ emcensoredemcensoredemcensored ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ- ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΙΔΙΟΧΕΙΡΩΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΗΝ POSTAROUN.

Για να δεις λοιπον ότι εμείς οι άχρηστοι της Αθήνας μιλάμε και πράττουμε με επιχειρήματα και όχι με παραθυράκια.Αλήθεια, για πες μας τώρα για το δίκιο σου;;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως για τη λεγάμενη κλινική το ξέρουν και οι πέτρες!

Μάλιστα επειδή ο ''Καθηγητής'' της έδρας(ο θεός να τον κάνει),είναι ιατρός του Μητσοτάκη,σε μία εξεταστική η τωρινή Δήμαρχος Αθηναίων είχε αποστείλει λίστα με ονόματα που έπρεπε να περάσουν!!

Μάλιστα η αναλογία επιτυχόντων τις φορές(2 μου φαίνεται) που είχε πάρει τις εξετάσεις η εν λόγω έδρα στην Παθολογία η αναλογία επιτυχόντων ήταν 1 στους 3!!Μάλιστα από το κύκλο Δικατσάδων που έχω πολύ στενή συγγένεια,τα πιο πολλά κουλά περιστατικά τα άκουσα τότε!

Μάλιστα δεν είχαν αναρτήσει και βαθμολογία τότε!

Επιμελητής Α της Ε'Παθολογικής Κλινικής(Τσαούσης),είχε αναφέρει ότι είχε διορθώσει γραπτά που του έδωσε ο Χαλεβελάκης και έβαλε 1 και ο Χαλεβελάκης τους πέρασε με 6!!

Τα λεφτά τα έπαιρνε αυτή η νυφίτσα που είναι το παιδί της καρπαζιάς του Καθηγητή(ο οποίος είναι όλο πολιτική,μίζα και καμία σχέση με ιατρική ή εκπαίδευση!).Επειδή μάλιστα αυτή η νευρογλοία έχει φάει πολλές καρπαζιές από την μεγαλοκαθηγητάρα έγινε και αναπληρωτής ενώ ως γιατρός δε λέει μια!

ΑΥΤΗ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝΕ ΑΠΕΡΓΗΣΕΙ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΕΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΔΙΚΑΤΣΑ ΘΑ ΤΡΑΒΑΓΕ ΤΙΣ ΤΡΙΧΕΣ ΤΟΥ!! emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και κάτι άλλο MADDOCTOR : Αν εσύ νομίζεις ότι το υπουργείο σας δικαίωσε νομότυπα με τα αγροτικά, γελιέσαι οικτρά. Περίμενε...η σαπουνόπερα μόλις άρχισε........ emdevilemdevilemdevil

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωστέ έτσι η...νυφίτσα ε;....:D :D :D :D :D

Λουκρητία είσαι τόσο αθόρυβη που με τρομάζεις....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και κάτι άλλο MADDOCTOR : Αν εσύ νομίζεις ότι το υπουργείο σας δικαίωσε νομότυπα με τα αγροτικά, γελιέσαι οικτρά. Περίμενε...η σαπουνόπερα μόλις άρχισε........ emdevil  emdevil  emdevil

αγαπητέ μου έχω ένα φίλο που σπούδασε έξω και πέρασε με το ΣτΕ και μάλιστα πήρε και αγροτικό.Το παιδί οπου να 'ναι αρχίζει το αγροτικό του ....δεν καταλαβαίνω τα παραπάνω που έγραψες αν και αδίκως τα έγραψες, γιατί δεν προκειται να αλλάξει κάτι με τα αγροτικά τους...κανονικά θα πάνε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Να λειπουν οι αχρηστες χορηγιες. Πλεον τα θεματα ειναι πολλαπλης επιλογης.  :rolleyes:

Ναι, ηταν δυσκολο σε καποιους να γραψουν το Πατερ Ημων σε μορφη αναπτυξης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωστέ έτσι η...νυφίτσα ε;....:D :D :D :D :D

Λουκρητία είσαι τόσο αθόρυβη που με τρομάζεις....

Ναι! Γλυστραω σαν...χελι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά θα φάμε καμιά μήνυση! μέχρι κι εγώ κατάλαβα ποιανού καθηγητή κλινική εννοείται!!!

(Και όπως είπε κάποιος, ναι ο θεός να τον κάνει καθηγητή :P )

:blink::rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αγαπητέ μου έχω ένα φίλο που σπούδασε έξω και  πέρασε με το ΣτΕ και μάλιστα πήρε και αγροτικό.Το παιδί οπου να 'ναι αρχίζει το αγροτικό του ....δεν καταλαβαίνω τα παραπάνω που έγραψες αν και αδίκως τα έγραψες, γιατί δεν προκειται να αλλάξει κάτι με τα αγροτικά τους...κανονικά θα πάνε

Δεν είναι καθόλου σίγουρο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι καθόλου σίγουρο...

καλά ο,τι ακούω απο τον φίλο μου γραφω...αλλά αφού βγήκαν τα ονόματα ? τι θα γίνει θα αναιρεθούν τα αγροτικά που βγήκαν?? απίθανο το βλέπω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ντάξει ρε κακέ alex77 είπαμε έκανες την τύχη σου που τέλειωσες στας ανατολάς κι εμείς ας κάτσουμε να φάμε τα μούτρα μας εδώωωωωωωωωωωω

παλαιολόγε, ουγγαρία-τσεχία δεν πληρώνονται τα μαθήματα ρεεεεεεεε

είναι πολύ καλά πανεπιστήμια μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο καλάθι :antegeia:

Αγαπητέ Inliner42,

Πως ξέρεις ότι τα πανεπιστήμια Ουγγαρίας και Τσεχίας είναι καλά ;

Πώς ξέρεις ότι εκεί δεν πληρώνονται τα μαθήματα;

Κακά τα ψέματα,τα μαθήματα πληρώνονται και εκεί,και σε Ρουμανία κτλ. αλλά και στην Ελλάδα.

Σε πληροφορώ λοιπόν (και αυτό το ξέρω από φίλους μου που σπουδάζανε εκεί),πως ,το μόνο που αλλάζει είναι οι ταρίφες,στις χώρες που ανέφερες είναι πολύ μεγάλες ,Ρουμανία μικρότερες και στην Ελλαδίτσα μας αν δεν είναι με χρήματα,είναι με άλλα μέσα-φοιτητικές παρατάξεις-ο φίλος του φίλου-«έλα μωρέ να το βοηθήσουμε το παιδί…»

Με λίγα λόγια το θέμα δεν είναι αν μπορεί κάποιος να «πληρώσει» αλλά αν θέλει να το κάνει,όπου κι αν σπουδάζει!!

Φιλικά,

lonestar.

Υ.Γ.: πολύ καλό το forum,έχει πολλά καλά θέματα και ελπίζω να μπορέσω να γράψω και για άλλα θέματα την γνώμη μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.