Jump to content

ΔΙΚΑΤΣΑ ΕΛΕΟΣ!!!


nikos

Recommended Posts

ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΟΣΩΝ ΕΔΩΣΑΝ ΔΙΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΛΟΓΩ ΘΕΜΑΤΩΝ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ(ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΒΗΜΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ)

ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ 7 -ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΜΑΧΑΙΡΙ ΟΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΕΤΟΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 637
  • Created
  • Last Reply

Το κορυφαιο δεν το ξερεις...

Στον τομεα παθολογιας καποιοι καθηγητες αναφερθηκαν στο μεγαλο ποσοστο αποτυχιας των εισαγομενων και αναρωτηθηκαν μηπως ειναι πολυ σκληροι με τα καημενουλια τα παιδια και διατυπωσαν την σκεψη οτι θα πρεπει να ειναι ΠΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟΙ ΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΤΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΑΝΕ ΤΑ ΚΑΗΜΕΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ. (Μαλλον καποιοι γνωστοι τους δεν περασαν...).Ευτυχως καποιοι πιο λογικοι ειπαν οτι τα θεματα ηταν επιπεδου 4ου ετους φοιτητη ιατρικης Αθηνων(και φανταζομαι Ελλαδος).Η πληροφορια οτι "εκπροσωπος" του ΣΦΙΑ ηταν παρον και εκανε το θεμα γαργαρα ειναι φοβαμαι αληθινη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ωραια! νομιζω πως δεν μπορουμε να στηριχθουμε σε καθηγητες και ΣΦΙΑ ουτε για τα προφανη! Χαιδευουνε τους δικατσαδες! Αν δεν αγριεψουμε, μας βλεπω στην απεξω και τους δικατσαδες στη θεση μας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

MΠΗΚΑ ΣΤΟ FORUM ΣΑΣ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ,ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ. ΚΙ ΟΠΩΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑΤΕ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΕΡΧΟΜΕΝΑ "ΑΣΤΕΡΙΑ" ΤΟΥ ΔΙΚΑΤΣΑ. ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΟΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΚΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΔΙΚΑΤΣΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΕΝΑΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΠΡΩΤΟ ΕΤΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΆ:ΧΗΜΕΙΑ 1,ΧΗΜΕΙΑ 2,ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ 1,ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ 2,ΒΙΟΦΥΣΙΚΗ,ΒΙΑΣΤΑΤΙΚΗ,ΒΙΟΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ,ΒΙΟΛΟΓΙΑ,ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ,ΑΝΑΤΟΜΙΑ 1-ΠΤΩΜΑ-,ΑΝΑΤΟΜΙΑ 2-ΠΤΩΜΑ-,ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ 1,ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ,ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΡΟΥΜΑΝΙΚΑ.ΑΝ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ Ο ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΑΠΟΤΥΧΕΙ ΣΕ ΔΥΟ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΕΣΑΙΑΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ 'Η ΕΝΑ ΥΨΗΛΗΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ ΟΠΩΣ Η ΑΝΑΤΟΜΙΑ,ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΕΤΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΑΝ ΠΑΛΙ ΧΑΣΕΙ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΜΕΣΑΙΑΣ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ.ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Ο ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΜΑΘΗΜΑ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΤΟΣ.ΕΤΣΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ WANNA BE ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΕΘΟΥΝ ΠΡΟ ΕΚΠΛΗΞΕΩΣ. ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΓΚΑ ΠΟΣΑ?ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΙΚΗΣ ΠΤΩΣΕΩΣ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΘΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ ΤΑ ΕΥΚΑΤΑΦΡΟΝΗΤΑ.....ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΒΙΒΛΙΩΝ,ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ,ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΩΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΩΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ''ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟΙ'' ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΜΕ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΒΡΕΘΗΚΑ ΣΤΟ ΧΗΜΙΚΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΕΝΩ ΣΤΟΧΕΥΑ ΣΕ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΤΗ ΣΠΟΝΔΙΛΙΚΗ ΣΤΗΛΗ ΧΑΝΩ ΤΟ ΕΠΙΛΓΟΜΕΝΟ ΜΑΘΗΜΑ ΒΑΡΥΤΗΤΑΣ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΣΤΟΧΟΥ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΧΗΜΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ,ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΩ ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΡΑΠΛΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΛΟΓΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΙΜΟΤΗΤΑΣ.ΞΕΚΙΝΩ ΜΕ 3000 ΕΥΡΩ ΣΤΗ ΤΣΕΠΗ ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΧΟΝΤΡΕΣ ΤΣΕΠΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΟΝΟΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΦΗΜΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΤΖΑΚΙΑ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΕΛΙΤ.ΓΙΟΙ ΚΑΙ ΚΟΡΕΣ ΓΙΑΤΡΩΝ ΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΑΡΩΝ ΣΤΗΝ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΝΑ ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ.ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΩ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ:ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ.ΧΘΕΣ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΗΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΙΣΧΥΡΙΣΤΗΚΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΕΚΑΔΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 24 ΕΙΔΗ ΠΕΡΙΤΟΝΙΩΝ!ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΟΙ ΠΕΡΙΤΟΝΙΕΣ ΑΦΟΥ ΣΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΜΙΑΣ ΔΕΝ ΑΓΓΙΞΕ ΚΑΝ ΤΟ ΠΤΩΜΑ ΤΟΥ. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΘΑ ΕΠΙΤΥΧΕΙ ΟΣΟΙ ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ ΚΙ ΑΝ ΒΡΕΘΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΟΥΜΕ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΣΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ: ΠΙΣΤΕΥΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΕΤΕ ΣΤΟ ΡΟΥΜΑΝΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΗ ΑΠΕΙΛΗ ΝΑ ΧΑΣΑΤΕ ΤΟ ΕΤΟΣ ΣΑΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΑΘΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ?ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΝΑ ΑΦΟΣΙΩΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ Α ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ!

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΙ ΤΑ ΜΙΣΟΙ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΗΛΟΣΠΑΡΑΓΜΟΣ??????ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΙ ΘΑ ΑΜΟΙΦΘΟΥΝ.ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΔΙΚΑΤΣΑ ΝΑ ΛΟΓΟΔΟΤΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ?ΣΑΜΠΩΣ ΤΑ ΙΑΤΡΙΚΑ ΛΑΘΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ?Η'ΜΗΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΟΣΗ ΑΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ?ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΤΕ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΑ,ΟΣΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΤΟΙΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ,ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ.ΕΓΩ ΑΛΛΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΖΩ,ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ 2,3 ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ,ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΓΓΛΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΗΘΕΛΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 18.ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ.ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΙΣΧΥΑΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΞΕΝΙΤΕΦΤΟΥΜΕ.ΝΑ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΆΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΔΙΚΑΤΣΑΔΕΣ emplease:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

MΠΗΚΑ ΣΤΟ FORUM ΣΑΣ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ,ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ. ....... ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΝΑ ΑΦΟΣΙΩΘΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ Α ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ!

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ

Σου εύχομαι πραγματικά καλή επιτυχία στις εξετάσεις του ΔΙΚΑΤΣΑ αν και είμαι σίγουρος πως δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Ελπίζω κάποια στιγμή στο μέλλον να συναντηθούμε ως συνάδελφοι!

emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΦΙΛΕ, ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΘΜΟΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ, ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ:

ΤΙ ΣΟΪ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ''ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ'' ΠΟΥ ΕΙΣΑΓΟΝΤΑΙ? ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΙΣ Η ΟΠΟΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΤΣΑ( ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ) ΚΑΙ ΦΑΝΕΡΩΝΕΙ ΟΤΙ ΣΕ 100 ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ - ΟΠΟΙΑΣ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ - ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΑΘΜΟΙ 15/100,, 20/100 ΚΛΠ!!! ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΣ 1/4 ΘΑ ΤΑ ΠΙΑΝΕΣ(25%)!!! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!

ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ...ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ Μ ΑΥΤΟΥΣ!

Ε, ΡΕ ΕΝΑΣ Ι.ΣΤ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΙΚΑΤΣΑ!!! ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΠΕΙ Η ΦΑΡΜΑΚΟΛΟΓΙΑ ΣΤΑ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΜΑΤΑ???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ:

ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ!!! ΕΛΕΟΣ!! ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ΣΥΛΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ?? 25 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΤΩΝ ΓΟΜΑΡΙΑ!!!

ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ....ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΙΑ ΣΤΑΣΙΣ, ΝΙΩΘΕΤΑΙ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μία παρατήρηση μόνο θα προσθέσω, επειδή αρεσκόμαστε να μιλούμε περι ΔΙΚΑΤΣΑ χωρίς να έχουμε άμεση εμπειρία: στο www.dikatsa.gr υπάρχει link για online εξέταση με τα τελευταία θέματα, ώστε να μπορεί ο καθένας να δεί το επίπεδο δυσκολίας.

Γνώμη μου είναι οτι τα θέματα δεν είναι "γελοία" ούτε "πανεύκολα" και όσοι το λένε αυτό ας δοκιμάσουν να γράψουν. Πιστεύω οτι οι περισσότεροι φοιτητές της ιατρικής Αθηνών (όχι όλοι όμως) θα περνούσαν στις εξετάσεις αυτές με συστηματικό διάβασμα. Από την άλλη, βέβαια, ΔΕΝ θα χαρακτήριζα τα θέματα αυτά "παράλογα" ή "εξοντωτικά" όπως κάνουν οι υποψήφιοι του ΔΙΚΑΤΣΑ και σίγουρα οι βαθμοί τους είναι γελοίοι (άλλο να κόβεσαι με 45% και άλλο με 15%, όπως συμβαίνει με τους περισσότερους).

[ Παρένθεση, συγχωρήστε την πολυλογία μου ]

Κατα σύμπτωση, στο σημερινό δελτίο ειδήσεων του MEGA παρουσίασε έναν νεαρό ο οποίος έχει κοπεί 12 (!!) φορές στο ΔΙΚΑΤΣΑ. Η οικογένειά του αναρωτιώταν πότε θα μπορέσει να πιάσει δουλειά και τι κάνει το κράτος κλπ κλπ Ίσως κάποιος θα πρέπει να του μιλήσει για το Rexona: όπως δεν μπορούν όλοι να γίνουν χορεύτριες έτσι δεν μπορούν να γίνουν όλοι γιατροί.

Π.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα για ποιό λόγο γράφετε ολόκληρες παραγράφους με κεφαλαία; ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ;

Gray κουλάρησε, αγόρι μου... Ξέρω ότι έπεσες από τα σύννεφα της υψηλής ιατρικής όταν τυχαία ανακάλυψες το παρακμιακό σάϊτ μας, αλλά μην εκνευρίζεσαι. emconfused

Στο κάτω-κάτω μπορεί να είσαι κι εσύ ένας από τους αξιοπρεπέστατους ΔΙΚΑτσάδες που έριχναν και κανά βλέφαρο στα βιβλία όταν ήταν πάνω. Έχω υπόψη μου κάποιες τέτοιες περιπτώσεις. Έχω μάλιστα κι ένα φίλο που είναι πολύ σωστός. Βέβαια ξέρω και κάτι άλλους που ο Θεός να σε φυλάει... Και δυστυχώς είναι οι περισσότεροι. Άλλωστε θα έχεις την ευκαιρία να μας δείξεις τι έχεις μάθει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα για ποιό λόγο γράφετε ολόκληρες παραγράφους με κεφαλαία; ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ;

Δεν είμαι αγόρι-απλά για να γνωρίζουμε που απευθυνόμαστε-!Συγνώμη για τα συνεχή κεφαλαία αλλά βαριόμουν να βάζω τόνους!Δεν αναφέρθηκα σε παρακμιακό site ούτε φυσικά έθιξα θέμα πτώσης από τα σύννεφα της υψηλής ιατρικής,οπότε είναι καλύτερο να χρησιμοποιούμε φράσεις που έχουν σχέση με όσα έχουν ειπωθεί!

Ωστόσο αυτό που δεν μπορώ ή δεν θέλω να καταλάβω(μετάφρασέ το όπως θέλεις), είναι ο εθισμός με τον οποίο παρακολουθείτε τις εξελίξεις γύρω από το ΔΙΚΑΤΣΑ.Είσαστε αρκετά έξυπνοι για να υπερασπίζεστε τα δικαιώματά σας χωρίς να χάνετε χρόνο διαβάζοντας στείρα άρθρα που τα μετατρέπετε σε ένα είδος προσωπικής απειλής και δεν αφήνετe τη λογική σας να λειτουργήσει με επαγωγικό τρόπο.Τα γεγονότα έχουν ως εξής:κανείς δεν πρόκειται να υπονομεύσει τις γνώσεις και τους κόπους κάποιου αν δεν μπορεί και η συντριπτική πλειοψηφία των ΔΙΚΑΤΣΑΔΩΝ σίγουρα δεν μπορεί!Και αυτό στο αναφέρει ένας άνθρωπος που ζει από κοντά τους φοιτητές του εξωτερικού και είναι κι ένας από αυτόυς!

Από μια άλλη οπτική δες κι αυτό:Νομίζεις ότι εγώ αισθάνομαι καλύτερα όταν συγκαταλέγομαι στους άχρηστους φοιτητές του εξωτερικού,αδίκως κατά τη δική μου άποψη(?).Υπάρχει κι ο κοινωνικός ρατσισμός όπως καταλαβαίνεις,που βρίσκει σε εμάς την πιο φανατική έκφρασή του.Και το χειρότερο από όλα είναι ότι όταν βρίσκεσαι στη Ρουμανία οι Έλληνες συμφοιτητές σε λένε ψώνιο και πορωμένο επειδή διαβάζεις αλλά από εμάς τα ψώνια ζητιανεύουν σημειώσεις και αντιγράφουν στα απροειδοποίητα τεστ.Και φυσικά όταν επιστρέφεις στην Ελλάδα λέγεσαι ΔΙΚΑΤΣΑΣ!

Παντού υπάρχουν τα αφενός και τα αφετέρου κι αυτά προσπαθούμε όλοι να πολεμήσουμε....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σου εύχομαι πραγματικά καλή επιτυχία στις εξετάσεις του ΔΙΚΑΤΣΑ αν και είμαι σίγουρος πως δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Ελπίζω κάποια στιγμή στο μέλλον να συναντηθούμε ως συνάδελφοι!

emrockon

Σε ευχαρίστώ θερμά και σου εύχομαι επιτυχίες όπως ακριβώς τις ονειρεύεσαι και γιατί όχι συνάδελφοι μελλοντικοί!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο "εθισμός" που διαφαίνεται στους εδώ φοιτητές για το θέμα του ΔΙΚΑΤΣΑ έχει κάποια αίτια:

α)η πληθώρα των εξ ανατολάς ορμώμενων γιατρών και η επακόλουθη ανεργεία.Ένα μικρό παράδειγμα:όταν ήμουν στην 3η Λυκείου από τα 12 άτομα της δέσμης περάσαμε τα 2 και οι υπόλοιποι 10!! πήγαν σε ανατολικές χώρες για σπουδές.και μη νομίσεις ότι ήταν μεμονωμένη περίπτωση,το φαινόμενο έχει λάβει απελπιστικές διαστάσεις.

β)οι εξετάσεις για την αναγνώριση του πτυχίου είναι γελοίες.Το ξέρετε ότι για την αναγνώριση πτυχίου Νομικής δίνουν όλα τα Δίκαια;

γ)τα παρατράγουδα στο ΔΙΚΑΤΣΑ για την Ιατρική συγκεκριμένα ,αποτελούν μάστιγα.Τη μια χρονιά κλέψανε κάποια γραπτά,την άλλη βάλανε φωτιά στο γραφείο όπου φυλάσσονταν γραπτά και βαθμολογίες και να μην θές γίνεσαι καχύποπτος.

δ)υπάρχουν φαινόμενα χρηματισμού και στο ΔΙΚΑΤΣΑ και μάλιστα έχω τη μαρτυρία γνωστού μου που πλήρωσε για το σκόπό αυτό!!Με λίγα λόγια αυτοί που πλήρωναν στο εκάστοτε αλλοδαπό πανεπιστήμιο για να περάσουν τα μαθήματα πληρώνουν και για το ΔΙΚΑΤΣΑ

ε)το επίπεδο των γνώσεων.Μπορεί να έχω πολλά παράπονα από τη σχολή ιδιαίτερα σε θέματα οργάνωσης αλλά το επίπεδο των θεωρητικών γνώσεων είναι πολύ υψηλό και μάλιστα συγκρινόμενο με καλές σχολές του εξωτερικού.τα βιβλία είναι σύγχρονα και οι εξετάσεις στα περισσότερα μαθήματα πολύ απαιτητικές.Μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τα πανεπιστήμια χωρών που μέχρι πρότινος αντιμετώπιζαν σοβαρά οικονομικά και πολιτικά προβλήματα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχω την αίσθηση ότι μετά την μεταρρύθμιση αρσένη, το κόψιμο των μεταγραφών εξωτερικού και το κόψιμο των αγγλόφωνων σε ανατολικές χώρες ο αριθμός αυτών που πάνε ρουμανοβουλγαρίες έχει μειωθεί δραστικά!

Ειδικά το ότι δώθηκε η δυνατότητα πολλά παιδιά να πάνε πολυτεχνεία αντί για ιατρικές κόπηκε πολύ το ρεύμα. Κατά τη γνώμη μου αυτοί που φεύγουν ποιά έξω είναι ελάχιστοι, και ειδικά που θέλουν να γίνουν γιατροί πάρα πολύ. Ιδιαίτερα ιταλία;

Εγώ θα έφευγα αν δεν περνούσα με τη 2η. Και θα πήγαινα ή ιταλία η Ουγγαρία που είναι σοβαρές χώρες.

Τελικά η μόνη λύση είναι η ουσιαστικοποίηση του ΔΙΚΑΤΣΑ με το να δίνουν όλα τα μαθήματα του 6ου; ίσως... και το κόψιμο του ρουσφετιού.

Αλλά, καλώς ή κακώς στην Ελλάδα ζούμε :splaaaats:emstaremrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασπάζομαι και σέβομαι πάνω από όλα τους φόβους και τις καχυποψίες σου,καθώς επίσης και τους εύστοχους συλλογισμούς σου. 'Ομως πραγματικά δεν πιστεύω ότι οι φοιτητές αυτοί μπορούν να σας βλάψουν.Όπως κι αν αποκτήσουν την αναγνώριση του πτυχίου τους η ανεπάρκεια γνώσεων και ήθους αργά ή γρήγορα θα φανερωθεί!

Το παράδοξο της υποθέσεως είναι ότι γνωρίζετε σε κάποιο βαθμό πόσο αδαής είναι οι περισσότεροι φοιτητές του εξωτερικού αλλά δεν έχετε δει τίποτα ακόμη.Υπάρχει εκτοετής που δεν γνωρίζει πόσες βαλβίδες έχει η καρδιά και κάποιος άλλος τριτοετής που δεν ξέρει που βρίσκεται η θήκη του ορθού!Και φυσικά είναι Έλληνες!Νιώθεις να απειλείσαι?

Επίσης θέλω να σε ρωτήσω κάτι εκτός θέματος:Μήπως θυμάσαι πόσες ώρες τη βδομάδα είχατε εργαστήριο ανατομίας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστεύω ότι η λύση είναι απλή αλλά χρειάζεται πολιτική βούληση και...balls:

-7 μαθήματα:ανατομία,φυσιολογία,φαρμακολογία,παθολογία,χειρουργική,

γυναικολογία και παιδιατρική.

-κλειστές αδιάβλητες εξετάσεις του τύπου των πανελληνίων με τη συμμετοχή όλων

των Ιατρικών της χώρας και τη διόρθωση να γίνεται σε άλλο τόπο από αυτόν όπου ο καθένας γράφει.

Θέλω επίσης να υπενθυμήσω ότι άν το θέμα του ΔΙΚΑΤΣΑ ρυθμιστεί όπως πρέπει θα ωφεληθούμε όλοι γιατί μπορεί να ανακουφιστούν κάπως οι εφιαλτικές τώρα πια λίστες αναμονής για ειδικότητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από άποψη γνώσεων δεν αισθάνομαι καμία απειλή-εξάλλου είναι προσωπικό θέμα το διάβασμα και η αγάπη για το συγκεκριμένο επάγγελμα.Ή μάλλον δεν θα αισθανόμουν απειλή εάν ρόλο έπαιζαν μόνο οι γνώσεις σε αυτό το γαϊτανάκι που τυλίγεται γύρω από τους απόφοιτους της Ιατρικής.

Εσύ συγκεκριμένα φαίνεσαι άτομο διαβαστερό και με μεράκι και γιαυτό δε με φοβίζεις..Με τρομάζουν όμως οι γόνοι κάποιων οικογενειών- ιατρικών κυρίως- που δεν διστάζουν να χρησιμοποιήσουν οποιοδήποτε μέσο για να βολέψουν τα βλαστάρια τους.Με τρομάζει η ανάγκη πολλών νεοελληνικών οικογενειών να λένε ότι έχουν παιδί γιατρό ανεξάρτητα από τις γνώσεις και την επάρκεια του.Με τρομάζει που πολλά από αυτά τα άτομα δεν έδωσαν καμία φορά πανελλήνιες και δεν ένιωσαν τον κόπο,τον τρόμο της στιγμής και την άγρια χαρά της επιτυχίας.Με τρομάζει που πολλοί δεν κόπιασαν και πως να εκτιμήσεις κάτι εάν δεν έχεις κοπιάσει γιαυτό-εσύ προφανώς το γνωρίζεις αυτό καλά.Με τρομάζει το παιχνίδι που παίζει η Πολιτεία στις πλάτες των γιατρών εδώ και πολλά χρόνια με τις συνθήκες εργασίας ,τους γελοίους μισθούς και την ανύπαρκτη προοπτική αξιοπρεπούς αποκατάστασης -και χρησιμοποιεί ως Δούρειο ίππο και δικαιολογία την υπερπληθώρα των γιατρών για να συνεχίζει τα παραπάνω..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν έχεις άδικο,αλλά όλοι στο τέλος δικαιώνονται.Τουλάχιστον αυτό λέω στον εαυτό μου για να μπορέσω να συνεχίσω και να μην εγκαταλείψω την προσπάθεια.

Τουλάχιστον εσύ βρίσκεσαι έξω από τον κύκλο της διαφθοράς των Ελλήνων φοιτητών του εξωτερικού.Αυτό που κάνει πιο απελπιστική την κατάσταση για τους διαβασμένους της Ρουμανίας είναι οι απειλές που δεχόμαστε από τους φοιτητές με τεράστιο οικονομικό υπόβαθρο και γνωριμίες,που αν τους χαλάσουμε χατήρι θα πληρώσουν καθηγητές για να μας κόβουν!Κι έχει συμβεί αυτό σε αρκετούς...δυστυχώς είναι πιο δηλητηριασμένοι από τη ταμπέλα της αποτυχίας απ'ότι φαίνεται που στρέφουν την εκδίκηση των σαπισμένων ονείρων τους προς όλες τις κατευθύνσεις.

Μη χάνεις το κουράγιο σου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μιλάς σοβαρά;Συμβαίνουν και τέτοια;Αυτό δεν θα μπορούσα να το φανταστώ ποτέ!

δηλαδή εννοείς ότι σας απειλούν αν δεν τους δώσετε σημειώσεις, βοήθεια και τα συναφή;

Τουλάχιστον καταδέχονται να αγοράσουν κανένα βιβλίο ή σας τα δανείζονται και αυτά;ρωτάω γιατί μου έχει τύχει τέτοια περίπτωση..Τι να πω πια,καλό κουράγιο και καλή τύχη την επόμενη φορά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικά έχουν συμβεί και χειρότερα,ειδικά με τους άντρες....

Αυτά δεν γίνονται μόνο για σημειώσεις και βοήθεια αλλά και για να σε ρίξουν κάπου αλλού...(ελπίζω να καταλαβαίνεις...).Όσο για τα βιβλία ευτυχώς τους είναι είναι αδιάφορα και δεν μας τα ζητάνε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή εκτός όλων των άλλων " προτερημάτων" τους είναι και λιγούρηδες!

Τελικά πως τους αποφεύγετε όλους αυτούς;προσποιήστε ότι δεν διαβάζεται και τόσο όσο νομίζουν φαντάζομαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Gray:

Προσωπικά έχουν συμβεί και χειρότερα,ειδικά με τους άντρες....

Δηλαδή???????????????????????????????

Φοβερό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δηλαδή εκτός όλων των άλλων " προτερημάτων" τους είναι και λιγούρηδες!

Tις περισσότερες φορές τους λέμε ότι δεν έχουμε διαβάσει αρκετά ή δεν έχουμε καταλάβει!Αλλά συχνά δεν μας πιστεύουν,οπότε αναγκαζόμαστε να ασχολούμαστε μαζί τους για να μη μας βρουν τα χειρότερα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.