Jump to content

Παύση διορισμών σε προσωποπαγείς θέσεις ειδικευόμενων


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Αυριο το πρωι Τεταρτη 11.30, 3 απο εμας θα ειμαστε εξω απο το υπουργειο.

Οποιος θελει μπορει να ερθει να μαζευτουμε να δουμε τι θα κανουμε με τους ανεκδιηγητους που εχουν στα χερια τους τις τυχες μας.

Οι ωρες κοινου ειναι 12 με 14.30.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 443
  • Created
  • Last Reply

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ εΝΗΜΕΡΩΣΗ

Σήμερα μιλησαν με το Υπουργείο 2 συναδελφοι που πληττονται απο αυτη την αθλιοτητα, και τους ενημερωσαν τηλεφωνικως οτι θα επιστραφουν τα χαρτια τους για διορισμο, και οτι οι ιδιοι θα ξαναμπουν στις λιστες αναμονης τους.

Λυπαμαι που το λεω αλλα η αποφαση ειναι ειλημμενη και τα πραγματα μη αναστρεψιμα, αν δεν ζητησουμε με καποιο τροπο τη βοηθεια της δικαιοσυνης (βλεπε την ΑΜΕΣΗ παρεμβαση του Σ.τ.Πολιτη)

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΕΧΩ!!!

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ!!!! ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΣ 11.30 ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΛΟΒΕΡΒΕ ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΣΕΙΣ!!!! :splats:

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ ΝΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΩΝ ΣΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΤΑ ΜΠΟΡΝΤΕΛΟΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΣΑΣ!...ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ 300 ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΑΤΕ ΜΟΝΟ ΠΟΤΕ ΣΚΟΠΕΥΕΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΜΕΙΩΣΕΤΕ??? :splats: :splats: :splats: :splats: :splats: :splats: :splats: :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια νομιζω οτι το προβλημα που θα δημιουργηθει ειναι μεγαλυτερο απ' ο,τι αρχικα φαινεται. Θελω να πω οτι ο καθενας εδω μεσα βλεπει το ζητημα απο τη δικια του οπτικη γωνια, και αυτο ειναι βεβαια θεμιτο, αλλα ο καθε Λοβερδος δεν προκειται να ασχοληθει με το θεμα του Σπυρου, του Τασου, του Δημητρη και παει λεγοντας. Τι θα γινει ομως σε καθε κλινικη που απασχολει π.χ. 6 ειδικευομενους, και τυχει 2 απο αυτους να παρουν αδεια κυησης; (οχι απαραιτητα στο ιδιο χρονικο σημειο, αλλα σιγουρα θα υπαρξει ενα μεγαλο χρονικο διαστημα που θα λειπουν και οι δυο). Τι κινδυνοι γεννιουνται τοτε για τη λειτουργια της κλινικης και του Νοσοκομειου ολοκληρου;

ΜΠΑΧΑΛΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η κατάσταση είναι ελεεϊνή. Ξέρω πολλές κλινικές με μια ειδικευόμενη ιατρό. Αν μείνει εγκυος τι θα κανουν? Θα ψηφισουν ΦΕΚ που θα την υποχρεώνει να το ρίξει; Σα δε ντρεπονται λιγο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η κατάσταση είναι ελεεϊνή. Ξέρω πολλές κλινικές με μια ειδικευόμενη ιατρό. Αν μείνει εγκυος τι θα κανουν? Θα ψηφισουν ΦΕΚ που θα την υποχρεώνει να το ρίξει; Σα δε ντρεπονται λιγο...

μας δουλευεις ε?

στεναχωριεσαι για τους επιμελητες που θα μεινουν χωρις ειδικευομενη? ευκαιρια να δουλεψουν και λιγο....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προς leukippos,dojos,elleos!!

καποιος απο εσας να μας περιγραψει για τους μακρινους απο αθηνα,τους δε βαριεσαι δεν μ αφορα και δεν παω,τους δεν βαριεσαι γενικοτερα,

αυτούς που ηθελαν να πανε,αλλα ειχαν δουλεια, και άλλες τόσες κατηγορίες που ανηκω και εγω

το τι τους είπαν (πόσοι ήταν περιπου αυτοί που πηγαν) και το ποσο αρνητικοι ήταν από το υπουργειο...

οποιος πηγε ας μιλησει τωρα (αν δεν αισθανεται,μακακας ότι ετρεχε και για τους άλλους)

αλλιώς ας σωπασει για πάντα.

κατι που συνηθιζεται να γραφεται

υπομονη αδερφια..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προς leukippos,dojos,elleos!!

καποιος απο εσας να μας περιγραψει για τους μακρινους απο αθηνα,τους δε βαριεσαι δεν μ αφορα και δεν παω,τους δεν βαριεσαι γενικοτερα,

αυτούς που ηθελαν να πανε,αλλα ειχαν δουλεια, και άλλες τόσες κατηγορίες που ανηκω και εγω

το τι τους είπαν (πόσοι ήταν περιπου αυτοί που πηγαν) και το ποσο αρνητικοι ήταν από το υπουργειο...

οποιος πηγε ας μιλησει τωρα (αν δεν αισθανεται,μακακας ότι ετρεχε και για τους άλλους)

αλλιώς ας σωπασει για πάντα.

κατι που συνηθιζεται να γραφεται

υπομονη αδερφια..

Σημερα μιλησαμε παλι με την κυρια στην οποια μας ειχε παραπεμψει την δευτερα ο κυριος πολυζος.

Η ιδια μας ενημερωσε οτι γινονται πραγματα που δε χωραει ο ανθρωπινος νους.

Για να καταλαβετε, σκοπευουν να γυρισουν πισω ακομα και τους διορισμους οι οποιοι εχουν περασει και υπογραφει ΚΑΙ απο το υπουργειο οικονομικων μετα τις 2 Μαρτιου.

Στο Υ υγειας μας ειπαν οτι αυτη τη στιγμη ασχολουνται με αυτους τους διορισμους, που ειναι κολλημενοι στο ΥΔΕ και κατοπιν , θα ασχοληθουν και θα αποφανθουν για τους διορισμους που δεν εχουν παρει καν υπογραφη απο το γγ υγειας. Δηλαδη τους διορισμους που τους φτασανε απο τη νομαρχια τελη δεκμβρη , γενναρη και φλεβαρη.

Η κυρια αυτη μας προτεινε να κανουμε υπομνημα προς υπουργο/υφυπουργο και γγ γραμματεα οσον αφορα την κατασταση αυτη που εχει προκυψει αναφεροντας την καταφωρη αδικια που θα υποστουμε επειδη τα εγγραφα μας φτασανε στο υπουργειο μηνες πριν τη δημοσιευση της καταργησης του νομου περι προσωποπαγων και λογω φορτου εργασιας η ανεπαρκειας του προσωπικου δεν φτασανε για υπογραφη εγκαιρως στον γγ.

Πραγμα το οποιο καναμε και προσυπογραψαν μαζι με εμενα αλλοι 8 συναδελφοι που εχουν ειτε αμεσο ειτε εμμεσο εννομο συμφερον.

Εξελιξεις και ποτε αυτες θα ερθουν , ειναι αγνωστο.

Καποιοι απο εμας θα παμε την παρασκευη 18 Μαρτιου στις 09.30 το πρωι στον ιατρικο συλλογο αθηνων μηπως και παρεμβει.

Οποιος μπορει και θελει, ερχεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

18 Μαρτίου μπορεί, 18 Δεκεμβρίου αποκλείεται

Γενικός Γραμματέας = Γ.Γ. και όχι γγ γραμματέας

Στην ΥΔΕ (υπηρεσία δημοσιοοικονομικού ελέγχου), καμία σχέση με το Ίδε ο άνθρωπος (Ecce homo) του Πόντιου Πιλάτου.

Στην κυρία που σας παρέπεμψε ο Γ.Γ. του Υπουργείου, όνομα δεν έχει; Έχει κάποια αρμόδια θέση και αν ναι ποια είναι αυτή;

Κατά τα άλλα η δική μου σοβαρότητα σας έβλαψε που επώνυμα σας έγραψα το τι ακριβώς απάντησε πριν μερικές ημέρες αρμόδιος προϊστάμενος του Υπουργείου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

18 Μαρτίου μπορεί, 18 Δεκεμβρίου αποκλείεται

Γενικός Γραμματέας = Γ.Γ. και όχι γγ γραμματέας

Στην ΥΔΕ (υπηρεσία δημοσιοοικονομικού ελέγχου), καμία σχέση με το Ίδε ο άνθρωπος (Ecce homo) του Πόντιου Πιλάτου.

Στην κυρία που σας παρέπεμψε ο Γ.Γ. του Υπουργείου, όνομα δεν έχει; Έχει κάποια αρμόδια θέση και αν ναι ποια είναι αυτή;

Κατά τα άλλα η δική μου σοβαρότητα σας έβλαψε που επώνυμα σας έγραψα το τι ακριβώς απάντησε πριν μερικές ημέρες αρμόδιος προϊστάμενος του Υπουργείου.

Τι να κανουμε που η σοβαροτητα η δικη σου δεν συναδει με τη πραγματικοτητα ?

Την κυρια την λενε κυρια Τσαγδη

Οσο για τα τυπογραφικα λαθη να με συγχωρει η μεγαλη αφεντια σου που ειμαι ξυπνιος απο τις 09.00 και μολις γυρισα σπιτι με το μυαλο μου κιμα απο τις μαλακιες που ακουω εδω και 1 μηνα απο το ΥΥ.

Τι προσπαθεις να κανεις να μας βγαλεις τρελλους ?

Κοιταξτε παληκαρια, το πραγμα εχει ως εξης : H το παιρνετε αποφαση οτι πανε να μας γ@μ&^ν κανονικα και σηκωνεστε απο τον καναπε, η πιστευετε τον πανμεγιστο τασο που ως δια μαγειας θα παρει 2 τηλεφωνακια και θα τα λυσει ολα.

Αποφασιστε μονοι σας, εγω απο εδω και περα δεν ενημερωνω δημοσιως.

Οποιος θελει με ΠΜ ευχαριστως

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ εύκολα τα παρατάτε συνάδελφε.

Και μην ξυπνάτε από τα χαράματα, θα κουραστείτε αφάνταστα.

Θα μπορούσες να γράψεις ότι μιλάτε με την Γενική Διευθύντρια του Υπουργείου, ώστε να της αναφέρω ποιος μου έδωσε τη διαβεβαίωση ότι οι διορισμοί θα γίνουν κανονικά.

Εγώ προσωπικά ακούω μαλακίες από τους υπεύθυνους του Υπουργείου εδώ και 5 χρόνια....αυτό δε με κούρασε και συνεχίζω να ενημερώνω άσχετα αν κανένα θέμα δε με αφορά....και αγροτικό έκανα και ειδικότητα κάνω.

Αλλά αποδεικνύεται γι ακόμα μία φορά.....το παλούκι στον κώλο.....εγγραφή στο forum.

Μην ξεχνάς όμως πως τα προβλήματα θα συνεχιστούν.....

:antegeia:

υ.γ. Φαντάζομαι έγγραφη αναφορά του προβλήματος ώστε να λάβετε απάντηση στο λόγο που πάγωσαν οι διορισμοί που είχαν προωθηθεί πριν τη δημοσίευση του ΦΕΚ δεν έχει γίνει ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ εύκολα τα παρατάτε συνάδελφε.

Και μην ξυπνάτε από τα χαράματα, θα κουραστείτε αφάνταστα.

Θα μπορούσες να γράψεις ότι μιλάτε με την Γενική Διευθύντρια του Υπουργείου, ώστε να της αναφέρω ποιος μου έδωσε τη διαβεβαίωση ότι οι διορισμοί θα γίνουν κανονικά.

Εγώ προσωπικά ακούω μαλακίες από τους υπεύθυνους του Υπουργείου εδώ και 5 χρόνια....αυτό δε με κούρασε και συνεχίζω να ενημερώνω άσχετα αν κανένα θέμα δε με αφορά....και αγροτικό έκανα και ειδικότητα κάνω.

Αλλά αποδεικνύεται γι ακόμα μία φορά.....το παλούκι στον κώλο.....εγγραφή στο forum.

Μην ξεχνάς όμως πως τα προβλήματα θα συνεχιστούν.....

:antegeia:

υ.γ. Φαντάζομαι έγγραφη αναφορά του προβλήματος ώστε να λάβετε απάντηση στο λόγο που πάγωσαν οι διορισμοί που είχαν προωθηθεί πριν τη δημοσίευση του ΦΕΚ δεν έχει γίνει ακόμα.

Ποιος μιλησε για παραδοση ?

Γελαω μονος μου, δεν υπαρχει η λεξη αυτη στο δικο μου λεξιλογιο συναδελφε.

Αυτο που συνεχιζεις και λες το παλουκι στον κωλο κι εγγραφη στο φορουμ δεν το καταλαβαινω.

Ενοχλω σε κατι η μηπως γραφει καπου οτι αμεσως μετα τον ορκο του ιπποκρατη πρεπει να γραφτουμε σε αυτο το φορουμ αλλιως θα πεσει κεραυνος να μας καψει ?

Επισημαινω ενα θεμα που εχει δημιουργηθει και προσπαθω να προσφερω ενημερωνοντας οσους δεν μπορουν να ενημερωθουν αμεσα.

Τοσο πονηρο η επιληψιμο ειναι αυτο ?

Και εγγραφη ερωτηση εχω κανει ηδη οσον αφορα το λογο που εχουν παγωσει οι διορισμοι που εχουν προωθηθει πριν τη δημοσιευση του ΦΕΚ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εντός 30 ημερών είναι υποχρεωμένοι να σε απαντήσουν. Περιμένεις πραγματικά να λάβεις θετική απάντηση σε οποιοδήποτε ερώτημα έθεσες προς τον Μπραβάκο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δικηγόρο που γνωρίζει τα σχετικά με τα θέματα αυτά ρωτήσατε;

Τον συνάδελφο Βαρνάβα (πρόεδρο της ΟΕΝΓΕ) μήπως να τον ενοχλούσατε και να θέσει τα ερωτήματα-ενστάσεις ο δικηγόρος της ένωσης κύριος Μιχαήλ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ προσωπικά ακούω μαλακίες από τους υπεύθυνους του Υπουργείου εδώ και 5 χρόνια....αυτό δε με κούρασε και συνεχίζω να ενημερώνω άσχετα αν κανένα θέμα δε με αφορά....και αγροτικό έκανα και ειδικότητα κάνω.

υ.γ. Φαντάζομαι έγγραφη αναφορά του προβλήματος ώστε να λάβετε απάντηση στο λόγο που πάγωσαν οι διορισμοί που είχαν προωθηθεί πριν τη δημοσίευση του ΦΕΚ δεν έχει γίνει ακόμα.

αν και υποτιθεται στην ειπα,τις προαλλες,

αυτο που κανεις(σε θεματα που δεν σε αφορουν...αλλα για δικους σου λογους συνδραμεις στην

εξελιξη των πραγματων)

αυτό στο αναγνωριζω και το επιδοκιμαζω.

ps.εγω δεν πηγα σημερα,ανηκω στις κατηγοριες του stratos.1984.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εντός 30 ημερών είναι υποχρεωμένοι να σε απαντήσουν. Περιμένεις πραγματικά να λάβεις θετική απάντηση σε οποιοδήποτε ερώτημα έθεσες προς τον Μπραβάκο;

Περιμενω εγγραφη απαντηση, το τι θα ειναι θα δειξει.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι συμφωνα με αυτα που εχει δειξει ο συγκεκριμενος, πιο πολυ πολυ θελει να εμποδισει παρα να βοηθησει την κατασταση.

Δικηγόρο που γνωρίζει τα σχετικά με τα θέματα αυτά ρωτήσατε;

Τον συνάδελφο Βαρνάβα (πρόεδρο της ΟΕΝΓΕ) μήπως να τον ενοχλούσατε και να θέσει τα ερωτήματα-ενστάσεις ο δικηγόρος της ένωσης κύριος Μιχαήλ;

Στην ΟΕΝΓΕ δεν εχουμε παει ακομη, απλα προσωπικα γνωριζω την επιστολη που εστειλε στο ΥΥ για να διαμαρτυρηθει.

Αν μας μεινει χρονος την παρασκευη θα προσπαθησουμε να παμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αλλα για δικους σου λογους συνδραμεις στην εξελιξη των πραγματων

θέλω να φάω τη θέση του Βαρνάβα αλλά δεν ανήκω στους νοσοκομειακούς ιατρούς γαμώτο :anavwfwties:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εντός 30 ημερών είναι υποχρεωμένοι να σε απαντήσουν. Περιμένεις πραγματικά να λάβεις θετική απάντηση σε οποιοδήποτε ερώτημα έθεσες προς τον Μπραβάκο;

Περιμενω εγγραφη απαντηση, το τι θα ειναι θα δειξει.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι συμφωνα με αυτα που εχει δειξει ο συγκεκριμενος, πιο πολυ πολυ θελει να εμποδισει παρα να βοηθησει την κατασταση.

Επειδή σιγά σιγά μπαίνεις στο νόημα τι εστί Μπραβάκος.....τζάμπα περιμένεις.

Το ότι αργούν τους διορισμούς άνω των 30 ημερών το έθεσες στον ΑΡΧΟΝΤΑ Μπραβάκο; Το ότι υποχρεούνται να στείλουν την απόφαση διορισμού προς τη νομαρχία που τους στέλνει το αίτημα σε 30 ημέρες το γνωρίζει ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ;

Με αυτούς που μπλέξατε καλά είναι να ξέρετε πως να τους στείλετε στον αγύριστο ώστε να δικαιωθείτε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην ΟΕΝΓΕ δεν εχουμε παει ακομη, απλα προσωπικα γνωριζω την επιστολη που εστειλε στο ΥΥ για να διαμαρτυρηθει.

Αν μας μεινει χρονος την παρασκευη θα προσπαθησουμε να παμε.

Καλά είναι να τους είχατε ήδη ενημερώσει γιατί πάλι από εδώ μέσα θα μάθει ο Βαρνάβας για το νέο πρόβλημα. Δε γνώριζε την κατάργηση των προσωποπαγών θέσεων......κάποιοι πουλάκι Η.Τ. τον ενημέρωσε :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.