Jump to content

Παύση διορισμών σε προσωποπαγείς θέσεις ειδικευόμενων


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Να γράψω κάτι για αυτές τις συγκεντρώσεις...

Κάποτε με την αυτόματη αναγνώριση έτρεχαν 5-10 συνάδελφοι στο Υπουργείο.....και έγραφαν μερικοί το τι συμβαίνει ώστε να ενημερωθούν και οι 5000 περίπου που τους αφορούσαν. Αυτοί που δεν έτρεχαν το μόνο που έκαναν ήταν να ποστάρουν στο αντίστοιχο θέμα του forum. "Να είστε καλά αδέρφια", "Την αμέριστη συμπαράσταση στο δίκαιο :rolleyes: αγώνα μας" και άλλες παρλαπίπες.

Όταν αποφάσισα να κάνω 1200 χιλιόμετρα ώστε να μάθω τι συμβαίνει στη συνάντηση εμφανίστηκαν 2-3 άτομα. Απορούσα που είναι οι ενδιαφερόμενοι που από τη δημοσίευση του ΦΕΚ θα εξαρτιόταν το μέλλον τους.

Κάποιοι μάλιστα έστελναν και μηνύματα στο κινητό θέλοντας άμεση ενημέρωση, άλλοι πάλι έκαναν αναπάντητες γιατί δεν είχαν μονάδες :splats: (τα σκέφτομαι και γελάω τώρα). Κάποιοι επίσης κατηγορούσαν αυτούς που έτρεχαν πως δεν ενημέρωναν τους υπολοίπους μέσω forum.

Για να τελειώνω τη σύντομη αναφορά σε τέτοιου είδους συγκεντρώσεις: Μην περιμένετε να συγκεντρωθείτε περισσότεροι από 5-10 συνάδελφοι. Οι υπόλοιποι περιμένουν τους μαλάκες που θα τρέξουν ώστε να επωφεληθούν και αυτοί. Ξέρω...ξέρω....έχουνε πολύ σοβαρούς λόγους που δε μπορούν να μεταβούν στο υπουργείο. Εεεεε τότε ας περιμένουν άλλα 2-3 χρόνια στην αναμονή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 443
  • Created
  • Last Reply

Να γράψω κάτι για αυτές τις συγκεντρώσεις...

Κάποτε με την αυτόματη αναγνώριση έτρεχαν 5-10 συνάδελφοι στο Υπουργείο.....και έγραφαν μερικοί το τι συμβαίνει ώστε να ενημερωθούν και οι 5000 περίπου που τους αφορούσαν. Αυτοί που δεν έτρεχαν το μόνο που έκαναν ήταν να ποστάρουν στο αντίστοιχο θέμα του forum. "Να είστε καλά αδέρφια", "Την αμέριστη συμπαράσταση στο δίκαιο :rolleyes: αγώνα μας" και άλλες παρλαπίπες.

Όταν αποφάσισα να κάνω 1200 χιλιόμετρα ώστε να μάθω τι συμβαίνει στη συνάντηση εμφανίστηκαν 2-3 άτομα. Απορούσα που είναι οι ενδιαφερόμενοι που από τη δημοσίευση του ΦΕΚ θα εξαρτιόταν το μέλλον τους.

Κάποιοι μάλιστα έστελναν και μηνύματα στο κινητό θέλοντας άμεση ενημέρωση, άλλοι πάλι έκαναν αναπάντητες γιατί δεν είχαν μονάδες :splats: (τα σκέφτομαι και γελάω τώρα). Κάποιοι επίσης κατηγορούσαν αυτούς που έτρεχαν πως δεν ενημέρωναν τους υπολοίπους μέσω forum.

Για να τελειώνω τη σύντομη αναφορά σε τέτοιου είδους συγκεντρώσεις: Μην περιμένετε να συγκεντρωθείτε περισσότεροι από 5-10 συνάδελφοι. Οι υπόλοιποι περιμένουν τους μαλάκες που θα τρέξουν ώστε να επωφεληθούν και αυτοί. Ξέρω...ξέρω....έχουνε πολύ σοβαρούς λόγους που δε μπορούν να μεταβούν στο υπουργείο. Εεεεε τότε ας περιμένουν άλλα 2-3 χρόνια στην αναμονή.

Πως το λενε να δεις...

α ναι

Η ιστορια παντα επαναλαμβανεται emdots

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και εγω ειμαι μεσα στους 5000 που φωναζουν,

ενας απο τους 5000 που παροτρυνε και εγραψε να τρεξουν ολοι,

αλλα δεν πηγε...

ποσο δικιο εχει ο τασος, για τα κωλοψαρα...

για τις διαδικασίες που γινονται και για τις φωνες πισω από τις οθονες ολων μας,παλιων και νεων.

παιδια εγω λεώ να το αφησουμε να περασει και αυτό...

αφηστε θα τρεξουμε σε αλλο θεμα πάλι

το υπουργειο παντα θα μας κανει νερα

και εμείς παντα θα εχουμε μια πενταδα μπασκετ να στελνουμε στον αγωνα..

και ενα ανταποκριτη να μας μεταδιδει τα νεα..

μην περιμενουμε ομως και να νικησουμε ετσι.

αυτά γραφω,εκ μερους ολων που αδρανουν,και που θα λουστουμε στο τέλος

αυτά και τα μελλοντικα που θα ερθουν..

ισως καποια στιγμή να παίξω και εγω σε καποια πενταδα...

οπως ειπε και ο stratos.1984 αν δεν κανω λάθος, αυτοί είμαστε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κάποιος <καναπεδακιας> πρεπει να κανει την αρχή και για αυτή την εβδομαδα οπότε ξεκινω,για να

καλυψω και την απορία των υπόλοιπων.

την προηγουμενη εβδομαδα ειχαν παει στο υπουργειο δεκα ατομα,απο την υπερπληθωρα των ιατρων της χωρας μας.

αυτη την εβδομαδα μετα την αφύπνιση... του valentino rossi... και την προσκληση για μαζικοτερη κινητοποιηση,

ξεπεραστηκε ο αριθμός των δεκα αντε εικοσι ατόμων?

p.s. sorry για το στυλ (σορρυ και σε σενα βαλεντινο),

αλλα ολοι εχουμε ζησει το εξης:

ελα μωρε εγω θα τρεχω λες και θα λύσω εγω το θεμα που πρεοκυψε?

και ακομη κάποιοι θα σκεφτούν

ακομα και αυτοι που τρεχουν τωρα,ποιος μου λεει ότι παλιοτερα ετρεχαν οταν υπηρχαν θεματα που δεν τους αφορούσαν τόσο??

τελικα ειμαστε αυτοί που ειμαστε και μας κανουν αυτά,γιατί βλέπουν οτι τους περναει.

p.s.2 ενα αοριστο <κατηγορώ> προς ολους στελνω που αδρανουν και αυτή την εβδομαδα,ο καθενας με τον τρόπο και για τους λογους του.(καιβαζω και μενα μεσα)

ας γραψουν,οσοι εχουν κάτι νεώτερο,αν και πιστευω οτι τα νεα της παρασκευης ηταν και τα τελικα...

Δυστυχως δεν μπορω να διαφωνησω μαζι σου οσον αφορα την νοοτροπια που επικρατει στην Ελλαδα.Δυστυχως ετσι μας εμαθαν,ισως μας βολεψε κιολας.Ο καθενας να κοιταει το προσωπικο του οφελος,να δεχεται αδιαμαρτυρητα τις εκαστωτε αποφασεις και να απολαμβανει την ματαιοδοξια του στον καναπε του κατηγορωντας ολους τους υπολοιπους εκτος απο τον εαυτο του.Κ δεν θα βγαλω τον εαυτο μου απ εξω.

Ειναι επισης ομως αληθεια οτι μπροστα σε τετοιες αλλα και παρομοιες αποφασεις της καθε κυβερνησης,μπροστα σε κριση οικονομικη,πολιτικη,κοινωνικη,μπροστα σε προκλησεις και αλλαγες που λαμβανουν χωρα σε ολοκληρη την ευρωπη δεν μπορουμε να καθισουμε για αλλη μια φορα με σταυρωμενα τα χερια.Να αφησουμε παλι τουσ ιδιους,και μονο αυτους,να αποφασισουν για λογαριασμο μας.(Νομιζω οτι εδω ο Λιακοπουλος ειναι που λεει το...σηκωθειτε απο καναπεδες,ντιβανια,πολυθρονες...)Λιγο χιουμορ για να ελαφρυνει το κλιμα...

Θελω να πιστευω οτι σε αυτην την ελλειψη συμμετοχης συμβαλλει και η ελλειψη ενημερωσης πολλων συναδελφων.Σε αρκετους συναδελφους που ενημερωσα δεν ειχαν ιδεα τι συμβαινει.Βεβαια καποιοι που ηδη το γνωριζαν δεν μου φανηκε να ιδρωνουν ιδιαιτερα,το γιατι δεν το καταλαβα..

Αν και προσπαθω μεσω του φορουμ να καλεσω σε οργανωμενη αντιδραση ολους τουσ συναδελφους,εξισου πιστευω στην ατομικη πρωτοβουλια.Γι αυτο και πηρα τηλεφωνα στο υπουργειο,στην νομαρχια αθηνων και πειραια.Τις περισσοτερες φορες δεν το σηκωσαν,αλλα οταν τα καταφερα καποια στιγμη,ε τοτε εκτονωθηκα κ εγω λιγο...

Εστειλα μειλ,επιστολη και τωρα ετοιμαζω και χαρταετο προς το υπουργειο υγειας.Ο,τι μπορω να κανω απο την αλλη ακρη της Ελλαδας(φανταρος γαρ)...

Η μεγαλυτερη και πιο δυσαρεστη αληθεια ειναι βεβαια οτι,οπως και οι περισσοτεροι φανταζομαι,δεν εχω να ελπζω σε πολλα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτή την εβδομάδα θα ζητήσουμε ακρόαση από το Λοβέρδο (χαχαχαχα) ή θα πάμε στο πολιτικό του γραφείο! Είναι πολύ σημαντικό να είμαστε πολλοί να υπάρχει ο αντίστοιχος παλμός! ΕΛΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οσο και να φωναζεις παλι οι ιδιοι θα μαζευτειτε

το εικοσι ατομα μου φαινεται αρκετα φιλοδοξο

και ο γιατρος ελληνας ειναι

μην το ξεχνατε αυτό

ps. μια λύση είναι να βγαλετε τα εισητηρια στον τασο

ο οποιος εχει συχνη επικοινωνια με το υπουργειο

να κατεβει αθηνα

και να παει να μιλησει με αυτούς.

θα πετυχει κατι?

δεν πιστευω,απλώς θα συγκινηθούν που θα τον δουν και από κοντά.

καλή τυχη σε σας τους δεκα που θα πατε αυριο,

στους υπόλοιπους

ενταξει παιδια δεν τρεχει και τίποτα,

ενας χρονος παραπανω καφες ειναι....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ps. μια λύση είναι να βγαλετε τα εισητηρια στον τασο

Ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω. Κάποτε έτρεχα και ξοδευόμουν για κάτι "συναδέλφους". Τώρα και που ξοδεύω χρόνο και τηλέφωνα για να μάθω κάτι πολύ είναι. Για μερικούς που αξίζουν και μόνο. Οι υπόλοιποι....στα @@ μου. Sorry για το ύφος αλλά η αλήθεια είναι πικρή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ps. μια λύση είναι να βγαλετε τα εισητηρια στον τασο

Ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω. Κάποτε έτρεχα και ξοδευόμουν για κάτι "συναδέλφους". Τώρα και που ξοδεύω χρόνο και τηλέφωνα για να μάθω κάτι πολύ είναι. Για μερικούς που αξίζουν και μόνο. Οι υπόλοιποι....στα @@ μου. Sorry για το ύφος αλλά η αλήθεια είναι πικρή.

Εχεις απολυτο δικιο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μετα από όλα αυτά που ειπωθηκαν,

προτεινω να μην λεχθεί τιποτα από αυτούς που πηγαν (εγω δεν πήγα)

ή πηραν τηλεφωνο...

ισως είναι και το καλύτερο,

μηπως αυτοί οι 5000 που ενδιαφερονται,

κάνουν κατι παραπανω από το να βλέπουν το φορουμ

και δραστηριοποιηθούν περαιτέρω

αν οχι τωρα,

τοτε απλώς να εχουν το φοβο

και το κινητρο για την αλλη φορα

που κατι εξισου σοβαρο

θα επηρεαζει όλους μας

υγ.τελικα ποσο δικιο εχει ο τασος..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μετα από όλα αυτά που ειπωθηκαν,

προτεινω να μην λεχθεί τιποτα από αυτούς που πηγαν (εγω δεν πήγα)

ή πηραν τηλεφωνο...

ισως είναι και το καλύτερο,

μηπως αυτοί οι 5000 που ενδιαφερονται,

κάνουν κατι παραπανω από το να βλέπουν το φορουμ

και δραστηριοποιηθούν περαιτέρω

αν οχι τωρα,

τοτε απλώς να εχουν το φοβο

και το κινητρο για την αλλη φορα

που κατι εξισου σοβαρο

που θα επηρεαζει όλους μας

υγ.τελικα ποσο δικιο εχει ο τασος..

..δεν εχεις κι αδικο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά υπήρξε κάποια οριστική απόφαση από το υπουργείο υγείας? Με όσους είναι ήδη διορισμένοι στις προσωποπαγείς θέσεις θα παραμείνουν η θα χαθούν και αυτές? Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με όσους είναι ήδη διορισμένοι στις προσωποπαγείς θέσεις θα παραμείνουν η θα χαθούν και αυτές?

Θα επιστρέψουν και τα χρήματα που έλαβαν τόσο καιρό που εργάστηκαν.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με όσους είναι ήδη διορισμένοι στις προσωποπαγείς θέσεις θα παραμείνουν η θα χαθούν και αυτές?

Θα επιστρέψουν και τα χρήματα που έλαβαν τόσο καιρό που εργάστηκαν.

Και θα ακυρωθει και ο χρονος εκπαιδευσης τους! Βρε Τασο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με όσους είναι ήδη διορισμένοι στις προσωποπαγείς θέσεις θα παραμείνουν η θα χαθούν και αυτές?

Θα επιστρέψουν και τα χρήματα που έλαβαν τόσο καιρό που εργάστηκαν.

Και θα υποχρεωθούν να βάλουν και μ@νi, για να τους πhδ@νε στο ΥΥΚΑ...

Συγχωρέστε με συνάδελφοι για τον τρόπο μου, αλλά η άγνοια και η ελαφρότητα καποιων είναι εκνευριστική πολλές φορές..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

που να διαβάζει 14 σελίδες ο άλλος...γράφεται, την πετάει και περιμένει απάντηση...και μετά μου λέτε πως δεν έχει δίκιο ο Τάσος που κράζει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τελικά υπήρξε κάποια οριστική απόφαση από το υπουργείο υγείας? Με όσους είναι ήδη διορισμένοι στις προσωποπαγείς θέσεις θα παραμείνουν η θα χαθούν και αυτές? Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμένοι σε προσωποπαγή θέση θα παραμείνουν κανονικά στις θέσεις τους, σύμφωνα με το υπουργείο πάντα. Ας τελειώσει εδώ αυτή η συζήτηση συνάδελφε. Αν είχες την υπομονή να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες του θέματος, θα διαπίστωνες πως έχουμε αναφερθεί εκτενώς στη συγκεκριμένη κατηγορία, με ουκ ολίγα παραδείγματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι διορισμένοι σε προσωποπαγή θέση θα παραμείνουν κανονικά στις θέσεις τους, σύμφωνα με το υπουργείο πάντα. Ας τελειώσει εδώ αυτή η συζήτηση συνάδελφε. Αν είχες την υπομονή να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες του θέματος, θα διαπίστωνες πως έχουμε αναφερθεί εκτενώς στη συγκεκριμένη κατηγορία, με ουκ ολίγα παραδείγματα.

Εχουν καταργηθει με νομο οι προσωποπαγεις διορισμοι απο τις 2 Μαρτιου και μετα. Οσοι υπηρετουν σε προσωποπαγεις θεσεις συνεχιζουν ως εχουν.

Εκρεμμοτητα υπαρχει στους υπο διορισμο σε προσωποπαγη θεση απο τους οποιους καποιοι μονο τελικα θα καταφερουν να διοριστουν και οι υπολοιποι θα επιστρεψουν στις λιστες, εκτος εαν στο υπουργειο εκλογικευθουν και τουλαχιστον διορισουν ολους τους υπο διορισμο.

Ολα αυτα με επιφυλαξη, αλλα καπως ετσι εχει η κατασταση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι συμβαίνει με τις προσωποπαγείς θέσεις ειδικευομένων (Υgeianet)

Παίζεται τον τελευταίο καιρό ένα άθλιο παιχνίδι με τις αγωνίες ειδικευομένων συναδέλφων που επρόκειτο να καταλάβουν προσωποπαγείς θέσεις σε Νοσοκομεία. Τα πράγματα έχουν ως εξής:

Ο τελευταίος νόμος Λοβέρδου για τις διαρθρωτικές αλλαγές στην υγεία κατάργησε τη θετική διάταξη που υπήρχε σε προγενέστερο νόμο και έδινε τη δυνατότητα να τοποθετούνται ειδικευόμενοι σε προσωποπαγείς θέσεις σε αντικατάσταση ειδικευομένου που έπαιρνε μακροχρόνια άδεια (τοκετού, λοχείας, εκπαιδευτική κλπ). Ο νόμος δημοσιεύθηκε στις 2 Μαρτίου, εκκρεμούσαν όμως αρκετές θέσεις για διορισμό πριν τη δημοσίευση του νόμου, οι οποίες έχουν πλέον εμπλακεί σ΄ ένα γραφειοκρατικό παραλογισμό.Συγκεκριμένα, μετά από επανειλημμένες επαφές με το υπουργείο Υγείας πληροφορηθήκαμε τα εξής:

Ο μεν υπουργός Υγείας υπέγραψε πριν τις 2 Μαρτίου τις προσωποπαγείς θέσεις που εκκρεμούσαν, όμως ο υφυπουργός Οικονομικών κωλυσιέργησε και τις υπέγραψε μετά τη δημοσίευση του νόμου. Έτσι τώρα οι θέσεις έχουν μια υπογραφή εμπρόθεσμη και μία εκπρόθεσμη!

Το Τμήμα ΝΠΔΔ του υπουργείου έστειλε ερώτημα στο Νομικό Σύμβουλο του ΥΥ&ΚΑ κ. Βούκαλη περί του τι πρέπει να γίνει και αναμένει τη δική του απάντηση. Μέχρι τότε τα πράγματα παραμένουν κολλημένα.

Καλούμε λοιπόν όλους τους ειδικευόμενους που βρίσκονται σε θέση αναμονής διορισμού σε προσωποπαγή θέση να έρθουν την Τετάρτη στις 12.30 μμ στο συλλαλητήριο ΟΕΝΓΕ-ΟΛΜΕ που θα γίνει στα Προπύλαια, ώστε να συζητήσουμε τυχόν κοινά διαβήματα που πρέπει νακάνουμε, ώστε να επιταχύνουμε την απεμπλοκή του διορισμού τους.

Συναδελφικά

Δημήτρης Βαρνάβας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προτείνω στον αγαπητό συνάδελφο Βαρνάβα πριν δημοσιεύσει κάτι να μελετά τα όσα αφορούν το συγκεκριμένο θέμα και κυρίως τους νόμους ώστε να μην υποπίπτει σε σφάλματα.

Επίσης αν θέλει να βοηθήσει ως εκπρόσωπος των νοσοκομειακών ιατρών ας το κάνει, μπορεί, δεν είναι ανάγκη να ζητά τους συναδέλφους να συμμετέχουν σε κινητοποιήσεις-συλλαλητήρια ώστε.....να συζητήσουν. Οι συζητήσεις δε γίνονται στους δρόμους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπαρχει μια παροιμια που λεει για το μαχαιρι και το πεπονι (ή το καρπουζι). Θελω να πω, ο ιδιος ανθρωπος (Λοβερδος) ειναι αυτος που εφτιαξε το νομο, ο ιδιος που εβαλε και τις υπογραφες για τους διορισμους. Επομενως θεωρησε νομιμους και εμπροθεσμους τους συγκεκριμενους διορισμους (σε αντιθετη περιπτωση το εκανε εκ του πονηρου, κοινως ενιψε τας χειρας του). Καλα θα κανει λοιπον ο υφυπουργος των Οικονομικων να τσακιστει να υπογραψει να τελειωνουμε επιτελους με αυτον τον εμπαιγμο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι θέσεις που έχουν σταλεί στο Υπουργείο Οικονομικών δεν είναι όλες αλλά ορισμένες.

Αυτό που μένει να δούμε ποιες είναι αυτές και με ποια κριτήρια προκρίθηκαν.

Όσον αφορά το νομικό συμβούλιο του ΥΥΚΑ δεν μπορεί να γνωμοδοτήσει διότι είναι καθαρά ζήτημα Υπουργείου Οικονομικών και Λογιστήριο του κράτους.

Αν κάποιος πρέπει να ερωτηθεί είναι η νομική υπηρεσία του Υπουργείου Οικονομικών κι όχι του ΥΥΚΑ.

Να θυμίσω πως οι προσωποπαγείς είναι νεοσύστατες θέσεις ειδικότητας που δημιουργούνται με την υπογραφή του Υπουργού Υγείας.

Πως από τον Δεκέμβρη μέχρι το Φλεβάρη δεν εστάλησαν εγκαίρως στο υπουργείο Οικονομικών; Φαίνεται ως δικαιολογία και μετακυλούν το πρόβλημα αλλού...

Αν θέλουν να λύσουν το πρόβλημα πρέπει να εκδώσουν απόφαση παράτασης που να απευθύνεται στο υπουργείο Οικονομικών έτσι ώστε να λυθεί το πρόβλημα.

Πρέπει να καταλάβουμε ότι το πρόβλημα είναι όλων των ιατρών..

α) για τους υπηρετούντες (εντατικοποιείται η δουλειά) και

β) για τους αναμένοντες την έναρξη ειδικότητας αφού αυξάνεται κατά 1.5 έτος η αναμονή...

Τέλος είναι σημαντική η παρουσία όλων των ειδικευόμενων την Τετάρτη στις 12.30 μμ στο συλλαλητήριο ΟΕΝΓΕ-ΟΛΜΕ που θα γίνει στα Προπύλαια...

http://drtsili.blogspot.com/2011/03/geianet.html

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

β) για τους αναμένοντες την έναρξη ειδικότητας αφού αυξάνεται κατά 1.5 έτος η αναμονή..

Αυτό το 1,5 έτη περισσότερη αναμονή πως το υπολογίζεις;

Τέλος είναι σημαντική η παρουσία όλων των ειδικευόμενων την Τετάρτη στις 12.30 μμ στο συλλαλητήριο ΟΕΝΓΕ-ΟΛΜΕ που θα γίνει στα Προπύλαια...

Με στεναχωρείς....το μόνο που δεν χρειάζεται στους νέους ιατρούς είναι να υπακούν τυφλά σε δηλώσεις Βαρνάβα και λοιπών συνδικαλιστών. Η ιστορία έδειξε για ποιανού καλό "τρέχουν" αυτοί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.