Jump to content

Παύση διορισμών σε προσωποπαγείς θέσεις ειδικευόμενων


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

κ. Θεοδωρίδη!

Από εμάς εξαρτάται η διαχείριση των πραγμάτων από τους εκπροσώπους μας !

Μαζικότητα δεν υπάρχει οπότε η παρουσία θεσμικών στα πλαίσια της αντιπροσωπευτικής Δημοκρατίας σημαίνει μεγαλύτερη διάσταση στο θέμα...

Πρέπει να βάλουμε στο παιχνίδι τα θεσμικά όργανα (ΙΣΑ, ΕΙΝΑΠ, ΠΙΣ) καλως η κακως υπαρχουν θεσμικα οργανα τα οποια οφειλουν να υπερασπιζονται καθε προβλημα που εμφανιζεται...

Από μας και μονο εξαρταται να τους κανουμε να υπερασπιστουνε ολους μας και οχι τα ατομικα τους συμφεροντα.

Αν δεν βαλουν νερο στο κρασι τους και ν' αρχισουν να αγωνιζονται για τα προβληματα μας θα φυγουν νυχτα και αυτοι!

Απο μας εξαρταται το τι θα πουν και τι θα κανουν.

Οφειλουμε ολοι μας να συμμετεχουμε ενεργα και να τους κανουμε να τρεξουν για εμας.

Πιστεύετε συνάδελφοι πως ο Βαρνάβας πήρε μόνος του την πρωτοβουλία; Απλά στριμώχτηκε.. Αν δεν υπάρχει συμμετοχή την Τετάρτη και στις συνελεύσεις των νεων ιατρών τότε απλά πρέπει να το βουλώσουμε! Απλά γιατί δε θα ασχοληθεί κανείς για εμάς...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 443
  • Created
  • Last Reply

Σε επικοινωνία που είχα πριν λίγο με το τμήμα ειδικοτήτων ενημερώθηκα ότι τα χαρτιά των συναδέλφων που βρίσκονται υπό διορισμό σε προσωποπαγή θέση θα αρχίσουν να επιστρέφονται στη νομαρχία για να γίνει ανακατανομή ανάλογα με τις θέσεις που έχουν κενωθεί σε κάθε νοσοκομείο και να επαναπροσδιοριστούν ποιοι θα είναι πλέον οι υπό διορισμό.Δε μου έγινε διευκρίνιση αν πρόκειται για χαρτιά που έφτασαν πριν ή μετά την έκδοση του νόμου ή ανάλογα με τη φάση υπογραφής στην οποία βρίσκονται για αυτό για τη δική σας περίπτωση-κυρίως αυτοί που είστε υπό διορισμό σε προσωποπαγή θέση γιατί οι υπόλοιποι θα περιμένουμε έτσι κι αλλιώς-επικοινωνήστε για να ενημερωθείτε.Απλά το αναφέρω γιατί από τη συζήτηση που είχα μου δώθηκε η εντύπωση πως είναι ειλημμένη απόφαση.Όποιος γνωρίζει κάτι διαφορετικό ας ενημερώσει κι αυτός.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστεύετε συνάδελφοι πως ο Βαρνάβας πήρε μόνος του την πρωτοβουλία; Απλά στριμώχτηκε..

Από ποιους στριμώχτηκε ο Βαρνάβας κύριε Τσέρκη; Από τους 5 συναδέλφους που με το ζόρι μαζεύτηκαν στο υπουργείο υγείας;

Και αφού στριμώχτηκε έβγαλε ανακοίνωση; Το αποτέλεσμα; Επιστρέφουν οι δηλώσεις στις νομαρχίες.

To 1,5 έτη επιπλέον αναμονή πως το υπολογίσατε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

β) για τους αναμένοντες την έναρξη ειδικότητας αφού αυξάνεται κατά 1.5 έτος η αναμονή..

Αυτό το 1,5 έτη περισσότερη αναμονή πως το υπολογίζεις;

Τέλος είναι σημαντική η παρουσία όλων των ειδικευόμενων την Τετάρτη στις 12.30 μμ στο συλλαλητήριο ΟΕΝΓΕ-ΟΛΜΕ που θα γίνει στα Προπύλαια...

Με στεναχωρείς....το μόνο που δεν χρειάζεται στους νέους ιατρούς είναι να υπακούν τυφλά σε δηλώσεις Βαρνάβα και λοιπών συνδικαλιστών. Η ιστορία έδειξε για ποιανού καλό "τρέχουν" αυτοί.

ΣΩΣΤΟΣ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστεύετε συνάδελφοι πως ο Βαρνάβας πήρε μόνος του την πρωτοβουλία; Απλά στριμώχτηκε..

Από ποιους στριμώχτηκε ο Βαρνάβας κύριε Τσέρκη; Από τους 5 συναδέλφους που με το ζόρι μαζεύτηκαν στο υπουργείο υγείας;

Και αφού στριμώχτηκε έβγαλε ανακοίνωση; Το αποτέλεσμα; Επιστρέφουν οι δηλώσεις στις νομαρχίες.

To 1,5 έτη επιπλέον αναμονή πως το υπολογίσατε;

Σωστά... τρίζει η καρέκλα του από αυτούς τους διορισμούς και για αυτό κινητοποιήθηκε!

Δηλαδή εσείς κ Θεοδωρίδη τι προτείνετε;

Όλοι μας κατακρίνουμε αλλά προτάσεις και πράξεις δε βλέπω...

Με copy paste και μόνο ενημέρωση και ομαδική ψυχοθεραπεία... δεν οδηγεί πουθενά!

Για τον 1,5 χρόνο κατά μέσο όρο! Δείτε συνολικά τις αναμονές και μην κρίνετε από τα νοσοκομεία που έχουν αρκετές θέσεις!

Υπάρχουν συνάδελφοι που είναι υπό διορισμό και θα περιμένουν από αυτή την ιστορία 2 και πλέον έτη...

Έως ότου ο ειδικευόμενος που υπηρετεί λάβει άδεια κυήσεως, λοχείας, τοκετού (γύρω στους 9 μήνες) συν την ολοκλήρωση της ειδικότητας...

Υπάρχει κωλυσιεργία στους διορισμούς και το ξέρετε και ειδικά τον τελευταίο καιρό!

Στο Αγία Σοφία μετά την συνένωση μήπως από 82 οι θέσεις έγιναν 72?

Έρχονται κι άλλες συνενώσεις! Βλέπε Αγία Ελένη με Άγιο Σάββα... κτλ

Όσοι βλέπετε καχύποπτα τα συλλογικά όργανα καλά κάνετε και έχετε 1000 δίκια!

Η αποστασιοποίηση όμως βοηθά πουθενά? Ή μήπως τα μοναχικά ένδικα μέσα έχουν καλύτερα αποτελέσματα?

Τους Υπουργούς τους στριμώχνεις πολιτικά - συνδικαλιστικά κι όχι νομικά!

Πάρτε το χαμπάρι!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με copy paste και μόνο ενημέρωση και ομαδική ψυχοθεραπεία... δεν οδηγεί πουθενά!

Λυπάμαι πολύ Ηλία, αλλά τέτοιες σπόντες εκ μέρους σου τις θεωρώ απαράδεκτες. Δε θα συνεχίσω περαιτέρω την κουβέντα γιατί απλά θεωρώ ότι μη έχοντας κάτι να προσθέσεις στη κουβέντα παρεκτρέπεσαι χωρίς κανένα λόγο.

Θα έγραφα κι άλλα....αλλά θα ξεφύγουμε από το θέμα.

Έως ότου ο ειδικευόμενος που υπηρετεί λάβει άδεια κυήσεως, λοχείας, τοκετού (γύρω στους 9 μήνες) συν την ολοκλήρωση της ειδικότητας...

Η ειδικευόμενη.... :rolleyes:

Οι υπολογισμοί σας πάλι είναι γενικοί χωρίς καμία σχέση με την πραγματικότητα.

Στο Αγία Σοφία μετά την συνένωση μήπως από 82 οι θέσεις έγιναν 72?

Σε ποια ειδικότητα; Υπήρξε κατάργηση θέσεων ειδικευομένων;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνεχίζεις να αποφεύγεις να απαντήσεις στα 2 ερωτήματα.

Αν εσύ έβγαλες το συμπέρασμα πως εγώ είμαι πονηρός και δύσκολα να με αλλάξεις είναι δικαίωμά σου. Περί ταμπακιέρας ουδέν σχόλιο όμως θα έλεγαν και οι συνδικαλιστές :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ξερω κατα ποσο ισχυει,αυτό και αν καποιος μπορει να το επιβεβαιωσει.

γνωστη ιατρός με παρεπεμψε στο σιτε νομαρχιας αθηνων όπου

συναδελφος που ειναι στη λιστα αναμονης στη παθολογια στον ευαγγελισμό

ειναι υπό διορισμό από μεσα οκτωβρη σε προσωποπαγη θεση και δεν εχει διοριστει.

ο απο κατω στη λιστα ειναι υπο διορσμό και αυτός τον οκτωβρη και εμφανιζεται

διορισμένος με ημερομηνια 26-1-11.

πως το εξηγειται?

ηδη απο το γεναρη καθυστερούσαν ό,τι χαρτια ειναι σε προσωποπαγη και τ αφησαν επιτηδες

για να μην τους διορίσουν περιμενοντας το μαρτη για να τους πουν,συγνωμη αλλα τα στελνουμε πίσω?

ή απλώς στη νομαρχια δεν έχουν ενημερωσει τα σχετικα περι του ευαγγελισμού?

ισχυει και σε άλλα νοσοκομεια αντιστοιχα τραβηγμενα περιστατικά?

οποιος γνωριζει,παιδια απο τον ευαγγελισμό ή αλλα νοσοκομεια να εξηγησουν αυτές τις καταστασεις

παρακαλώ ας διαθεσει το χρονο του.

ενα ατομο ειναι στη παθολογια στον ευαγγελισμό,ποσα ακομη ατομα τουλαχιστον στην αττικη υπαρχουν?

να υποθεσω οτι ειναι το πολυ δεκα?τα οποια και πηγαν στο υπουργείο?

παντως από οτι είδα,οντως ειναι ακομα σε αναμονη, ή καλυτερα στην φαση που τα γυριζουν πίσω δηλαδη τα χαρτια στη νομαρχια?

ο βαρναβας θα φωναξει για αυτά τα δεκα ατομα? ή θα ζητησει την ισχυ παλι του μετρου?γιατι δεν φωναξε για αυτό?

p.s.οποιος θελει ας απαντησει η ας περασει και ετσι(αν θεωρηθει απο καποιους ακυρο-φλασια-ξεκαρφωτο)...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι συζητήσεις γίνονται και στο δρόμο…

Με ενοχλούν οι αυταρχικές συμπεριφορές και οι κριτές των πάντων!

Όσοι επιθυμούν ας δώσουν υποψηφιότητα σε εκλογές κι ας πάρουν την εντολή να ασκήσουν διοίκηση ή να δυναμώσουν τη φωνή τους.

Βαρέθηκα τη γκρίνια και την εξυπνάδα ορισμένων που γίνονται προσβλητικοί και αντισυναδελφικοί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει αγαπητέ συνάδελφε.

Το ότι έρχονται εκλογές ιατρικών συλλόγων το γνωρίζουμε και το θέμα βοηθάει για συλλογή ψήφων.

Άλλωστε κι άλλοι συνάδελφοι υποψήφιοι στις εκλογές του ΙΣΑ το 2008 προσπάθησαν πριν τρία χρόνια εδώ μέσα να ενημερώσουν τους συναδέλφους για τους αγώνες τους (μη συνδρομή ανέργων στον ΙΣΑ). Αυτοί όμως εξαφανίστηκαν από τότε....κάποιοι άλλοι όμως παραμείναμε εδώ.

Λυπάμαι που το θέμα δε θα έχει θετική κατάληξη για τους συναδέλφους και που κάποιοι εμφανίστηκαν ξαφνικά στο forum παραμονή εκλογών για....βοήθεια. :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι συζητήσεις γίνονται και στο δρόμο…

Με ενοχλούν οι αυταρχικές συμπεριφορές και οι κριτές των πάντων!

Όσοι επιθυμούν ας δώσουν υποψηφιότητα σε εκλογές κι ας πάρουν την εντολή να ασκήσουν διοίκηση ή να δυναμώσουν τη φωνή τους.

Βαρέθηκα τη γκρίνια και την εξυπνάδα ορισμένων που γίνονται προσβλητικοί και αντισυναδελφικοί.

και εσυ κρινεις,προσβαλλεις,κανεις υποδειξεις και εικασιες (όπως και όλοι μας αλλωστε) και σταματας τη "συζητηση"...με ενα βαρεθηκα

εκτός και αν οι συζητησεις που λες στο δρομο,εχουν αυτό το πνευμα και στυλ και κοβεται ο οποιος διαλογος ετσι...

κατι αντιστοιχο με το βουητο των συζητησεων στα αμφιθεατρα της σχολής

κατι αντιστοιχο για το μαζεμα ψηφων και από τότε,

οπως ηδη αναφερθηκε..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βιλαέτι σου είναι το greekmeds κ Θεοδωρίδη;

Δεν ήμουν υποψήφιος στον ΙΣΑ ούτε σκοπεύω να δώσω καμιά υποψηφιότητα...

Να είσαι σίγουρος πως τον αγώνα μου τον δίνω χρόνια τώρα και όσοι με γνωρίζουν ξέρουν την προσφορά μου...

Τη μη συνδρομή των ανέργων άλλοι την πέτυχαν!

Πάντως όχι οι ατομικές μεμονωμένες αιτήσεις στον ΙΣΑ...

Σου αντιστρέφω τον χαιρετισμό!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βιλαέτι σου είναι το greekmeds κ Θεοδωρίδη;

Μέχρι πριν μερικές ημέρες μας αποκαλούσατε Τάσο, μόλις σας θέσαμε κάποια ερωτήματα που ακόμα να απαντήσετε μας αποκαλείτε κύριε Θεοδωρίδη. Όσο για το greekmeds κακώς το κατηγορείς, σου δίνει καθημερινά θέματα προς ανάρτηση στο ιστολόγιό σου.

Δεν ήμουν υποψήφιος στον ΙΣΑ ούτε σκοπεύω να δώσω καμιά υποψηφιότητα...

Η αρχή έγινε, με τη σύσταση Κινήματος :rolleyes:

Να είσαι σίγουρος πως τον αγώνα μου τον δίνω χρόνια τώρα και όσοι με γνωρίζουν ξέρουν την προσφορά μου...

Ο καθένας κρίνεται γι αυτή την "προσφορά" του κανείς δεν είπε το αντίθετο. Το συγκεκριμένο θέμα όμως δε βοηθά ώστε να αποδείξουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη....την προσφορά του.

Τη μη συνδρομή των ανέργων άλλοι την πέτυχαν!

Πάντως όχι οι ατομικές μεμονωμένες αιτήσεις στον ΙΣΑ...

Ευτυχώς υπάρχουν τα μηνύματα στο greekmeds, ευτυχώς οι πρωτοκολλημένες αιτήσεις στον ΙΣΑ και όχι σπόντες όπως η παραπάνω.

Πάντως τέτοιο καιρό πριν τρία χρόνια κάποιοι "συνάδελφοι" χρησιμοποίησαν το θέμα για ψηφοθηρικούς λόγους χωρίς να πετύχουν τίποτα τότε. Η απόφαση ελήφθη πριν μερικούς μήνες.

Τέσπα...κάπου εδώ θα σταματήσω την αντιπαράθεση μαζί σας. Καλωσήρθατε και πάλι μετά από τόσα χρόνια απουσίας στο βιλαέτι μου :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βιλαέτι σου είναι το greekmeds κ Θεοδωρίδη;

Μέχρι πριν μερικές ημέρες μας αποκαλούσατε Τάσο, μόλις σας θέσαμε κάποια ερωτήματα που ακόμα να απαντήσετε μας αποκαλείτε κύριε Θεοδωρίδη. Όσο για το greekmeds κακώς το κατηγορείς, σου δίνει καθημερινά θέματα προς ανάρτηση στο ιστολόγιό σου.

Δεν ήμουν υποψήφιος στον ΙΣΑ ούτε σκοπεύω να δώσω καμιά υποψηφιότητα...

Η αρχή έγινε, με τη σύσταση Κινήματος :rolleyes:

Να είσαι σίγουρος πως τον αγώνα μου τον δίνω χρόνια τώρα και όσοι με γνωρίζουν ξέρουν την προσφορά μου...

Ο καθένας κρίνεται γι αυτή την "προσφορά" του κανείς δεν είπε το αντίθετο. Το συγκεκριμένο θέμα όμως δε βοηθά ώστε να αποδείξουμε ποιος την έχει μεγαλύτερη....την προσφορά του.

Τη μη συνδρομή των ανέργων άλλοι την πέτυχαν!

Πάντως όχι οι ατομικές μεμονωμένες αιτήσεις στον ΙΣΑ...

Ευτυχώς υπάρχουν τα μηνύματα στο greekmeds, ευτυχώς οι πρωτοκολλημένες αιτήσεις στον ΙΣΑ και όχι σπόντες όπως η παραπάνω.

Πάντως τέτοιο καιρό πριν τρία χρόνια κάποιοι "συνάδελφοι" χρησιμοποίησαν το θέμα για ψηφοθηρικούς λόγους χωρίς να πετύχουν τίποτα τότε. Η απόφαση ελήφθη πριν μερικούς μήνες.

Τέσπα...κάπου εδώ θα σταματήσω την αντιπαράθεση μαζί σας. Καλωσήρθατε και πάλι μετά από τόσα χρόνια απουσίας στο βιλαέτι μου :rolleyes:

συνάδελφοι δεν έχει νόημα να δημιουργούμε προστριβές μεταξύ μας τώρα που η κυβέρνηση έχει κυρήξει πόλεμο εναντίον ΟΛΩΝ των ιατρών!Όλοι μαζί θα το αντιμετωπίσουμε & θα φέρουμε την αλλαγή.Μας θέλουν διασπασμένους αλλά δεν θα τους την κάνουμε την χάρη...Καλό βράδυ σε όλους emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνάδελφοι και φίλε Τάσο,

Το θέμα θεωρείται λήξαν!

Πρέπει να αναζητήσουμε σημεία στρατηγικής ανασυγκρότησης και οργάνωσης των νέων ιατρών για την ουσιαστική αναδιάρθρωση του συστήματος υγείας και την επίτευξη των στόχων. Ίσως έτσι ασκήσουμε ουσιαστική πίεση σε κυβερνώντες – συλλογικά όργανα και καταφέρουμε να ακουστούν οι απόψεις μας για τους κανόνες άσκησης της Ιατρικής στη χώρα μας.

Χρόνια τώρα εκφράζουμε την δυσαρέσκεια μας σε ένα σύστημα απάνθρωπο, απαξιωτικό για τον ασθενή αλλά και τον ιατρό. Δημιουργείται η αίσθηση πως λειτουργεί προς όφελος συγκεκριμένων συμφερόντων (επιχειρηματικών, διευθυντικών – καθηγητικών). Εμείς αποσιωπούμε αυτοί το εκμεταλλεύονται, ως πότε όμως;

Όλοι μας είμαστε χρήσιμοι αυτές τις δύσκολες ώρες! από τους φοιτητές έως τον Καλοκαιρινό! Δεν πρέπει αυτές τις ιστορικές στιγμές να απαξιώνουμε κανένα! Αν έχουμε δυσαρέσκεια προς την εκπροσώπηση πρέπει να την εκφράζουμε κύρια στις συνελεύσεις κι όχι μόνο εδώ!

Η έκρηξη μου ήταν αναμενόμενη διότι αισθάνθηκα να λογοκρίνομαι και να λογοδοτώ για τα αυτονόητα!

Σε 1,5 μήνα τελειώνω Παθολογία! Είμαι συλλογικός χαρακτήρας και ποτέ δεν κοίταξα τον συμφέρον μου!

Ούτε πάω να κεφαλαιοποιήσω το οτιδήποτε! Έχω ακούσει διάφορα τους τελευταίους μήνες...

ΝΑ δέχομαι επιθέσεις από ανωτέρους μου το κατανοώ αλλά οι επιθέσεις από συναδέλφους νέους που είμαστε σε κοινή θέση στον ίδιο παρανομαστή με θλίβουν.

Εννοείται πως αναγνωρίζω το έργο σου Τάσο, ωστόσο ορισμένες φορές 'πνίγεις' τον άλλον με ένα τρόπο που κάποιοι τον λαμβάνουν ερειστικό! Άφησε τον άλλον να εκφραστεί ακόμα κι αν κάνει λάθος, ανθρώπινο είναι κι αυτό.

Για το κίνημα: Δημιουργήθηκε όχι να παραμείνει ή να ενταχθεί στον ευρύτερο συνδικαλισμό αλλά για να συσπειρώσει τους νέους ιατρούς και να έχουμε κοινή γλώσσα! Αν δεν υπάρχει συνεννόηση πως θα διεκδικήσουμε; Ωστόσο πρέπει να συνδιαμορφώσουμε απόψεις και να χαράξουμε πορεία!

Ίσως να το πετύχουμε στις συνελεύσεις του Απριλίου. Προσωπικά δεν αισιοδοξώ αλλά ίσως είναι η αρχή και το μέλλον να είναι καλύτερο.

Αν πετύχει την συσπείρωση τότε θα σταματήσει να υπάρχει αφού δημιουργηθεί κάτι πιο επίσημο και δυνατό...

Θα ήταν καλό αν υπήρχε παρουσία από όλη την Ελλάδα.

ΜΕ συζητήσεις και διάλογο βρίσκονται λύσεις όχι βάζοντας κουκούλες και δείχνοντας ο ένας τον άλλον!

Είναι ώρα δράσης, συσπείρωσης και κοινού αγώνα! Αφορισμοί και αποκλεισμοί, αποσυντονίζουν και διασπούν...

Συναδελφικά,

Ηλίας Τσέρκης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΦΕΚ A 31 - 02.03.2011 Σελίδες 56 (1201 - 1256)

http://www.et.gr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=104&lang=en

Δεν καταλαβαίνω το ποστ σου kalakrasia. Tι εννοεί ο ποιητής;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΦΕΚ A 31 - 02.03.2011 Σελίδες 56 (1201 - 1256)

αρθρο 77 ,Καταργούμενες διατάξεις

http://www.et.gr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=104&lang=en

1. Μάθε να παραθέτεις ένα link σωστά.

2. Μη μου πεις πως βγήκε νόμος που καταργεί τις προσωποπαγείς θέσεις, θα πηδηχτώ από το παράθυρο.

3. Έγιναν οι Ολυμπιακοί Αγώνες το 2004 στην Αθήνα.

4. Τώρα έχουμε κυβέρνηση συνεργασίας ΠΑΣΟΚ με ΔΝΤ.

5. Ο γαύρος πήρε ξανά πρωτάθλημα :anavwfwties:

Φιλιά....να περνάς καλά!!!!!!!!!!!!!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΦΕΚ A 31 - 02.03.2011 Σελίδες 56 (1201 - 1256)

αρθρο 77 ,Καταργούμενες διατάξεις

http://www.et.gr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=104&lang=en

1. Μάθε να παραθέτεις ένα link σωστά.

2. Μη μου πεις πως βγήκε νόμος που καταργεί τις προσωποπαγείς θέσεις, θα πηδηχτώ από το παράθυρο.

3. Έγιναν οι Ολυμπιακοί Αγώνες το 2004 στην Αθήνα.

4. Τώρα έχουμε κυβέρνηση συνεργασίας ΠΑΣΟΚ με ΔΝΤ.

5. Ο γαύρος πήρε ξανά πρωτάθλημα :anavwfwties:

Φιλιά....να περνάς καλά!!!!!!!!!!!!!! :P

ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΡΕ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΦΕΚ A 31 - 02.03.2011 Σελίδες 56 (1201 - 1256)

αρθρο 77 ,Καταργούμενες διατάξεις

http://www.et.gr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=104&lang=en

1. Μάθε να παραθέτεις ένα link σωστά.

2. Μη μου πεις πως βγήκε νόμος που καταργεί τις προσωποπαγείς θέσεις, θα πηδηχτώ από το παράθυρο.

3. Έγιναν οι Ολυμπιακοί Αγώνες το 2004 στην Αθήνα.

4. Τώρα έχουμε κυβέρνηση συνεργασίας ΠΑΣΟΚ με ΔΝΤ.

5. Ο γαύρος πήρε ξανά πρωτάθλημα :anavwfwties:

Φιλιά....να περνάς καλά!!!!!!!!!!!!!! :P

ενταξει μην βαρατε !! emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αναφερομαι σε νοσοκομεια αττικης(μιας και το κεντρο παντα τους ενδιαφερει περισσοτερο,καθως η επαρχια δεν τους νοιαζει,οπως φαινεται, τοσο)

ενταξει πηγαν πεντε ατομα στο υπουργειο και φωναξαν

δεν εγινε τιποτα

δεν εκανε κατι ουτε ο βαρναβας

οι διορισμοί γυρνανε πίσω και ξαναμπαινουν στις λιστες

αυτό εχει πει το υπουργειο απο καιρό οτι θα το κανει

παρα τις διαμαρτυριες απο τους λιγους

ομως πόσο ακομα θα περιμενουμε,

απο το υπουργειο και απο την νομαρχια

να κανει μια σωστη ενημερωση στο σιτε?

στο τηλεφωνο αλλη μια μερα δεν ειναι σιγουροι τι γινεται

και περιμενουν τα χαρτια...

εχει δει καποιος αλλαγη στο σιτε της νομαρχιας αθηνων

με τις προσωποπαγεις θεσεις?

γινεται τιποτα?

να ξερουμε τελικά είμαστε δεκατοι η ενδεκατοι στη λιστα

εκει το πηγαν τελικα το θεμα

να περιμενουμε για τις αλλαγες στη λιστα,παρά τη βλακεια που μας εκαναν...

και αντε εχουμε και εξετασεις και συγχωνευσεις μετα,

τι άλλο θα μας κανουν να ζηταμε στο τελος....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εχει δει καποιος αλλαγη στο σιτε της νομαρχιας αθηνων

με τις προσωποπαγεις θεσεις?

γινεται τιποτα?

να ξερουμε τελικά είμαστε δεκατοι η ενδεκατοι στη λιστα

εκει το πηγαν τελικα το θεμα

να περιμενουμε για τις αλλαγες στη λιστα,παρά τη βλακεια που μας εκαναν...

και αντε εχουμε και εξετασεις και συγχωνευσεις μετα,

τι άλλο θα μας κανουν να ζηταμε στο τελος....

Όσον αφορά τις λίστες επειδή παρακολουθούσα λίγο το θέμα από τότε που άρχισε η φημολογία για τη κατάργηση των προσωποπαγών θέσεων έχω διαπιστώσει μέχρι σήμερα πως δεν έχει γίνει κάποια αλλαγή και το χειρότερο είναι πως διορισμοί συναδέλφων που ήταν νωρίτερα υπό διορισμό σε σχέση με αυτούς που βρίσκονται υπό διορισμό σε προσωποπαγή θέση φαίνεται ότι έχουν μπλοκάρει κι αυτοί.Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο γεγονός ή αν στη νομαρχία είχαν πληροφόρηση πολύ νωρίτερα και άρχισαν τις καθυστερήσεις της αποστολής των αιτήσεων στο υπουργείο και με τη σειρά του το υπουργείο ανέλαβε να παγώσει τα πάντα μέχρι νεωτέρας.

Ενώ όμως φαίνεται ότι είχε αποφασιστεί το θέμα πολύ νωρίτερα και δε μας άφηναν κανένα περιθώριο για ουσιαστική αντίδραση ωστόσο συνεχίζουν να καθυστερούν και τις διαδικασίες που ήδη ξέρουν ότι θα γίνουν.Προφανώς μπορεί να υπάρχει και οδηγία εξ άνωθεν να παγώσουν λίγο οι διορισμοί μέχρι να περάσουμε πάλι τον έλεγχο της τρόικας,για να φαίνονται λιγότεροι οι δημόσιοι υπάλληλοι?Δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω και σκέφτομαι σενάρια.Σε λίγο καιρό με τα τόσα εξωπραγματικά ενδεχόμενα που πρέπει να εξετάζουμε θα αλλάξουμε επάγγελμα και φυσικά με τις ευλογίες του υπουργείου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σημερινή εξέλιξη αναρτημένη στο ygeianet :

Σχετικά με τις προσωποπαγείς θέσεις ειδικευομένων

Υπήρξε σήμερα επικοινωνία του Προέδρου της ΟΕΝΓΕ με τον Γενικό Γραμματέα του υπουργείου Υγείας κ. Πολύζο σχετικά με το θέμα των προσωποπαγών θέσεων ειδικευομένων. Συμφωνήθηκε να καταβληθεί κάθε δυνατή προσπάθεια για άμεση επίλυση του ζητήματος προς την πλευρά του υπουργείου Οικονομικών και σε περίπτωση που κάτι τέτοιο δεν τελεσφορήσει τότε να προστεθεί άμεσα νομοθετική ρύθμιση στη Βουλή στο νομοσχέδιο για τις μεταμοσχεύσεις, το οποίο κατατίθεται στις 7 Απριλίου στην Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων. Σε κάθε περίπτωση η ΟΕΝΓΕ θα παρακολουθεί στενά το ζήτημα σε συνεργασία με τους ενδιαφερόμενους συναδέλφους.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΝΑΒΑΣ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΟΕΝΓΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σημερινή εξέλιξη αναρτημένη στο ygeianet :

Σχετικά με τις προσωποπαγείς θέσεις ειδικευομένων

Υπήρξε σήμερα επικοινωνία του Προέδρου της ΟΕΝΓΕ με τον Γενικό Γραμματέα του υπουργείου Υγείας κ. Πολύζο σχετικά με το θέμα των προσωποπαγών θέσεων ειδικευομένων. Συμφωνήθηκε να καταβληθεί κάθε δυνατή προσπάθεια για άμεση επίλυση του ζητήματος προς την πλευρά του υπουργείου Οικονομικών και σε περίπτωση που κάτι τέτοιο δεν τελεσφορήσει τότε να προστεθεί άμεσα νομοθετική ρύθμιση στη Βουλή στο νομοσχέδιο για τις μεταμοσχεύσεις, το οποίο κατατίθεται στις 7 Απριλίου στην Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων. Σε κάθε περίπτωση η ΟΕΝΓΕ θα παρακολουθεί στενά το ζήτημα σε συνεργασία με τους ενδιαφερόμενους συναδέλφους.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΝΑΒΑΣ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΟΕΝΓΕ

ΕΛΑ ΡΕ ΜΗΤΣΑΡΑ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ!τρελανε μας...[πειτε του καποιος να ξυπνησει}

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.