Jump to content

Παύση διορισμών σε προσωποπαγείς θέσεις ειδικευόμενων


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Απάντησα σε προηγούμενο post.

Εφόσον η απόφαση για τοποθέτηση σε προσωποπαγή θέση δε θα υπογραφεί από τον υπουργό μέχρι τη δημοσίευση του ΦΕΚ ο/η συνάδελφος επιστρέφει στη λίστα αναμονής. Αν στο διάστημα αυτό άλλαξε καθεστώς από "αναμονή" σε "υπό διορισμό" σε κάποιον/ους άλλους συναδέλφους ο τελευταίος από αυτούς θα επιστρέψει σε κατάσταση "αναμονής" και θα μπει "υπό διορισμό" ο/η συνάδελφος που ήταν να διοριστεί στην προσωποπαγή θέση.

Έχεις μια βεβαιότητα. Αν κάνεις μια εκτίμηση έχει καλώς. Αν πάλι η βεβαιότητά σου είναι από πληροφορίες στις οποίες δεν έχουμε εμείς πρόσβαση τότε αυτός που σε πληροφορεί δεν μας τα λέει καλά.

Ας πούμε ότι δύο αιτήσεις ξεκίνησαν την ίδια ημερομηνία από διαφορετικά νοσοκομεία. Η μία προωθηθηκε κανονικά και η άλλη λόγω φόρτου της υπηρεσίας καθυστέρησε λιγάκι. Η μία προλαβε να πάρει υπογραφή και η άλλη όχι. Τότε 2 πανομοιότυπες περιπτώσεις τυγχάνουν διαφορετικής αντιμετώπισης. Πράγμα απαράδεκτο. Νομικά.

Αλλά μήπως το ίδιο πράγμα δεν είναι όταν οι 2 αιτήσεις δεν απέχουν λιγάκι αλλά πολύ; (ας πούμε 2 μήνες). Πάλι υπαίτια είναι η υπηρεσία. Και πρέπει να συμπεριφερθεί όμοια σε δύο υποθέσεις κάτω από το ίδιο νομικό καθεστώς.

Αλλάζει μεν το νομικό καθεστώς αλλά το καινούριο δεν μπορεί να εφαρμοστεί αναδρομικά, επειδή η υπηρεσία λόγω φόρτου καθυστερεί 2 και 3 μήνες.

Δηλαδή το «εσείς προλάβατε να πάρετε υπογραφή, εσείς όχι...» δεν μπορεί να ισχύσει χωρίς κάποιον κανόνα ισοτιμίας. Αλλιώς σηκώνει μερικά ερωτήματα για το ποιος θα προλάβει και ποιος όχι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 443
  • Created
  • Last Reply

Τασο επειδη με αφορα προσωπικα το θέμα θα σε "πρήξω" κι εγω λιγο, σχετικά με το τερατουργημα του Λοβερδου:

Ημουν δευτερος στη λιστα αναμονης της κλινικης μου, και τελη Ιανουαρίου εστάλησαν τα χαρτιά του 1ου στη λιστα αυτη, για διορισμο σε προσωποπαγη θέση λογω κύησης μιας συναδελφου.

1. Τι πιστευεις οτι θα γινει στην περιπτωσή μου αν λάβεις υπ'οψην σου τα χρονικά περιθώρια που στενεύουν?

2. Αν τελικα ο πρωτος στη λιστα αναμονης δεν διοριστει σε προσωποπαγη θεση, ποιος ειναι αυτος που θα τον αποζημιωσει οικονομικα και ηθικά, που απο τη στιγμη που ειδοποιηθηκε απο τη Διευθ. Υγειας οτι εσταλησαν τα χαρτια του για διορισμο, αυτος μετακομισε στην υποτιθεμενη πολη εργασιας του, νοικιασε σπιτι, ενεργοποιησε ΔΕΗ, ΟΤΕ, νερό, αέριο κτλ, και τελοσπαντων οργάνωσε τη ζώη του βασει αυτων που επισημως ενημερωθηκε οτι ισχυουν?

Δεν μπορει να το κυνηγησει νομικα και καποιοι να χασουν τοιν υπνο τους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ sekaris, πλάκα μου κάνεις ε;

Αν δε λάβει απόφαση διορισμού από το Υπουργείο τι απαιτήσεις να έχεις από αυτό; Η δ/νση υγείας στέλνει τα χαρτιά και αυτά άλλοτε κάνουν ένα μήνα και άλλοτε 6 και βάλε μήνες. Αυτός που περίμενε 6 μήνες ζήτησε αποζημίωση από το υπουργείο;

Και κάτι τελευταίο, που αν και δεν το έχω επιβεβαιώσει πιστεύω πως οι υπεύθυνοι του τμήματος ειδικοτήτων θα το εφαρμόσουν.

Όσες αιτήσεις για προσωποπαγείς θέσεις έχουν λάβει μέχρι και τις προηγούμενες ημέρες που έμαθαν για την κατάργηση της συγκεκριμένης διάταξης θα τις τρέξουν για υπογραφή ώστε να διοριστούν οι συνάδελφοι και όσες αιτήσεις ελήφθησαν τις τελευταίες ημέρες δε θα τις τρέξουν γιατί δεν προλαβαίνουν να τις διεκπεραιώσουν μέχρι τη δημοσίευση του νόμου σε ΦΕΚ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και κάτι τελευταίο, που αν και δεν το έχω επιβεβαιώσει πιστεύω πως οι υπεύθυνοι του τμήματος ειδικοτήτων θα το εφαρμόσουν.

Όσες αιτήσεις για προσωποπαγείς θέσεις έχουν λάβει μέχρι και τις προηγούμενες ημέρες που έμαθαν για την κατάργηση της συγκεκριμένης διάταξης θα τις τρέξουν για υπογραφή ώστε να διοριστούν οι συνάδελφοι και όσες αιτήσεις ελήφθησαν τις τελευταίες ημέρες δε θα τις τρέξουν γιατί δεν προλαβαίνουν να τις διεκπεραιώσουν μέχρι τη δημοσίευση του νόμου σε ΦΕΚ.

Τάσο αν ερμηνεύω σωστά τα λόγια σου, κοινώς "την πάτησα".

Σε ευχαριστω παντως για την απάντηση

Αν θες, προσδιορίζεις λιγο καλυτερα χρονικά τις φρασεις

1."μέχρι και τις προηγούμενες ημέρες",

2."τις τελευταίες ημέρες"

γιατι απο οτι καταλαβαινω, η περιπτωση μου ειναι οριακη..

Αν θες και μπορεις επισης, κανε και μια προβλεψη για την περιπτωση μου... Αν και υποψιαζομαι οτι τζάμπα το γιορτάσαμε τις προάλλες, διαπιστωνοντας τη δραστικη μειωση της αναμονης μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο, μάλλον δε με κατάλαβες. Στο ερώτημά μου λαμβάνω ως δεδομένο ότι έχεις πάει στο γραφείο προσωπικού, έχεις πάρει τη λίστα που λέει πότε αρχίζει και πότε τελειώνει η σύμβαση του κάθε ειδικευομένου, έχεις αντιστοιχίσει νούμερα με ονόματα (γιατί φυσικά υπάρχει και η αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων) και ξέρεις ΣΙΓΟΥΡΑ ποιον θα αντικαταστήσεις.

Σ' αυτή λοιπόν την περίπτωση, αν αυτός που πρόκειται να αντικαταστήσεις είναι ήδη διορισμένος σε προσωποπαγή θέση (από 1,5 έτους), αλλάζει κάτι με το καινούριο νομοσχέδιο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια νομιζω οτι το προβλημα που θα δημιουργηθει ειναι μεγαλυτερο απ' ο,τι αρχικα φαινεται. Θελω να πω οτι ο καθενας εδω μεσα βλεπει το ζητημα απο τη δικια του οπτικη γωνια, και αυτο ειναι βεβαια θεμιτο, αλλα ο καθε Λοβερδος δεν προκειται να ασχοληθει με το θεμα του Σπυρου, του Τασου, του Δημητρη και παει λεγοντας. Τι θα γινει ομως σε καθε κλινικη που απασχολει π.χ. 6 ειδικευομενους, και τυχει 2 απο αυτους να παρουν αδεια κυησης; (οχι απαραιτητα στο ιδιο χρονικο σημειο, αλλα σιγουρα θα υπαρξει ενα μεγαλο χρονικο διαστημα που θα λειπουν και οι δυο). Τι κινδυνοι γεννιουνται τοτε για τη λειτουργια της κλινικης και του Νοσοκομειου ολοκληρου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια νομιζω οτι το προβλημα που θα δημιουργηθει ειναι μεγαλυτερο απ' ο,τι αρχικα φαινεται....Τι κινδυνοι γεννιουνται τοτε για τη λειτουργια της κλινικης και του Νοσοκομειου ολοκληρου;

Τοτε πρέπει με καποιο τρόπο να οργανωθούμε, να ξεσηκωθουμε μαζικα, μηπως και την υστατη στιγμη παρει πισω αυτο το τερατουργημα! Ακουω προτασεις..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια νομιζω οτι το προβλημα που θα δημιουργηθει ειναι μεγαλυτερο απ' ο,τι αρχικα φαινεται....Τι κινδυνοι γεννιουνται τοτε για τη λειτουργια της κλινικης και του Νοσοκομειου ολοκληρου;

μεχρι και πριν 2 χρονια το ιδιο καθεστως υπηρχε και οι κλινικες λειτουργουσαν "κανονικα"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μεχρι και πριν 2 χρονια το ιδιο καθεστως υπηρχε και οι κλινικες λειτουργουσαν "κανονικα"

"Kανονικα" γιατι τοτε ο καθε ειδικευομενος εγραφε οσες εφημεριες ηθελε, δεν ειχε περιορισμο τις 7 (παροτι και αυτο δεν ειναι απολυτο και εφαρμοστεο παντου).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επισης μεχρι και το 2007-2008 περιπου οι ειδικευομενοι δεν παιρνανε καν παραταση μεχρι να ερθει ο αντικαταστατης τους, οποτε αν σε μια κλινικη αποχωρουσανε 2-3 μαζι, για 3 μηνες το προγραμμα εβγαινε με ανω των 10 εφημεριων. αλλες εποχες!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τοτε πρέπει με καποιο τρόπο να οργανωθούμε, να ξεσηκωθουμε μαζικα, μηπως και την υστατη στιγμη παρει πισω αυτο το τερατουργημα! Ακουω προτασεις..

Θα δοθεί σύντομα λύση από τον Βαρνάβα :splats:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μεχρι και πριν 2 χρονια το ιδιο καθεστως υπηρχε και οι κλινικες λειτουργουσαν "κανονικα"

"Kανονικα" γιατι τοτε ο καθε ειδικευομενος εγραφε οσες εφημεριες ηθελε, δεν ειχε περιορισμο τις 7 (παροτι και αυτο δεν ειναι απολυτο και εφαρμοστεο παντου).

Λάθος όμως ήταν και ο νόμος με τις προσωποπαγείς θέσεις όπως ψηφίστηκε. Θα έπρεπε να υπάρχουν περιορισμοί στον αριθμό που θα μπορούσαν να διοριστούν για οικονομικούς λόγους αλλά και λόγους εκπαίδευσης. Δεν είναι δυνατόν σε μία παιδιατρική κλινική αντί για 20 ειδικευόμενους να έχει 25 για παράδειγμα. Όχι πως και με τους 20 υπάρχει εκπαίδευση....αλλά λέμε τώρα emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο, μάλλον δε με κατάλαβες. Στο ερώτημά μου λαμβάνω ως δεδομένο ότι έχεις πάει στο γραφείο προσωπικού, έχεις πάρει τη λίστα που λέει πότε αρχίζει και πότε τελειώνει η σύμβαση του κάθε ειδικευομένου, έχεις αντιστοιχίσει νούμερα με ονόματα (γιατί φυσικά υπάρχει και η αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων) και ξέρεις ΣΙΓΟΥΡΑ ποιον θα αντικαταστήσεις.

Σ' αυτή λοιπόν την περίπτωση, αν αυτός που πρόκειται να αντικαταστήσεις είναι ήδη διορισμένος σε προσωποπαγή θέση (από 1,5 έτους), αλλάζει κάτι με το καινούριο νομοσχέδιο;

Αν πριν από αυτόν που ξέρεις ότι θα αντικαταστήσεις υπάρχουν κάποιες που θα μπορούσαν να πάρουν άδεια κυήσεως τότε θα ξεκινούσες νωρίτερα, άρα σε επηρεάζει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ sekaris, πλάκα μου κάνεις ε;

Αν δε λάβει απόφαση διορισμού από το Υπουργείο τι απαιτήσεις να έχεις από αυτό; Η δ/νση υγείας στέλνει τα χαρτιά και αυτά άλλοτε κάνουν ένα μήνα και άλλοτε 6 και βάλε μήνες. Αυτός που περίμενε 6 μήνες ζήτησε αποζημίωση από το υπουργείο;

Και κάτι τελευταίο, που αν και δεν το έχω επιβεβαιώσει πιστεύω πως οι υπεύθυνοι του τμήματος ειδικοτήτων θα το εφαρμόσουν.

Όσες αιτήσεις για προσωποπαγείς θέσεις έχουν λάβει μέχρι και τις προηγούμενες ημέρες που έμαθαν για την κατάργηση της συγκεκριμένης διάταξης θα τις τρέξουν για υπογραφή ώστε να διοριστούν οι συνάδελφοι και όσες αιτήσεις ελήφθησαν τις τελευταίες ημέρες δε θα τις τρέξουν γιατί δεν προλαβαίνουν να τις διεκπεραιώσουν μέχρι τη δημοσίευση του νόμου σε ΦΕΚ.

Ερώτηση...Εχουν λαβει τα χαρτια μου στο υπουργειο απο 3 δεκεμβριου για πληρωση μιας προσωποπαγους θεσης. Την περασμενη εβδομαδα μιλησα με το γραφειο των διορισμων για τον διορισμο μου και μου ειπανε να περιμενω πάνω απο μήνα γιατι τα χαρτια μου εχουν παει για υπογραφες απο τα διαφορα τμηματα. Αυτο τωρα τι παει να πει? να τον περιμενω τον διορισμο ή μηπως να τους ξαναενοχλησω..?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάρε τηλέφωνο Δευτέρα πρωί στο γραφείο ειδικοτήτων. Λογικά πρέπει να έχουν πάρει υπογραφή. Αν όχι πάρε τηλέφωνο στο γραφείο του Γεν. Γραμματέα κ. Ν.Πολύζου στο 210 5243903 και ρώτα γιατί καθυστερεί να λάβει υπογραφή ο διορισμός σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάρε τηλέφωνο Δευτέρα πρωί στο γραφείο ειδικοτήτων. Λογικά πρέπει να έχουν πάρει υπογραφή. Αν όχι πάρε τηλέφωνο στο γραφείο του Γεν. Γραμματέα κ. Ν.Πολύζου στο 210 5243903 και ρώτα γιατί καθυστερεί να λάβει υπογραφή ο διορισμός σου.

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!!Ελπιζω να βρω ακρη!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟΤΕΡΟ?? ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΟΠΑΓΗ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΤΙΣ 20 ΔΕΚΜΒΡΙΟΥ 2010 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΥΠΟΥΡΓΟ Η ΓΕΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΑΝ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ Ο ΔΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΤΟΥ ΦΕΚ? ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΟΛΛΗΜΕΝΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1. Αν έχεις την καλοσύνη γράφε με μικρά.

2. Αν έχεις την καλοσύνη γράφε μία φορά το μήνυμά σου και όχι 3 σε παρόμοια topic.

3. Γιατί δεν τηλεφωνείς στο υπουργείο να μάθεις ώστε να ενημερώσεις τους συναδέλφους;

Δε θα το συνεχίσω ότι και αν γράψεις γιατί απλά το έργο το έχω ξαναδεί πολλάκις εδώ μέσα, μόλις έρχεται το παλούκι στον κώλο κάποιου να εγγράφεται στο forum να θέτει την ερώτηση και να περιμένει απάντηση και λύση από τους άλλους.

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί να εφαρμοστεί ένα σύστημα με αντικατάσταση δηλαδή της εγκύου με τον πρώτο ιατρό που βρίσκεται στη λίστα (ή με εξετάσεις, εφόσον καταργηθούν οι λίστες) και επαναφορά της όταν τελειώσει η άδεια,

Έτσι, ούτε επιπλέον χρήματα για προσωποπαγείς θέσεις ξοδεύονται, ούτε το νοσοκομείο μένει ακάλυπτο, αλλά και η αναμονή παραμένει η ίδια αντί να αυξάνεται,

τόσο βραδυκίνητο είναι το κράτος?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε θα το συνεχίσω ότι και αν γράψεις γιατί απλά το έργο το έχω ξαναδεί πολλάκις εδώ μέσα, μόλις έρχεται το παλούκι στον κώλο κάποιου να εγγράφεται στο forum να θέτει την ερώτηση και να περιμένει απάντηση και λύση από τους άλλους.

:antegeia:

Τάσο σωστός!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε αυτό το Υπουργείο 1 πας να διορθώσεις και 5 καινούργια προβλήματα δημιουργούν οι <<εξυπνάκηδες>> εκεί........

Πάντως τα συγχαρητήρια μου στο συνάδελφο, που ανακάλυψε το πρόβλημα !!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί να εφαρμοστεί ένα σύστημα με αντικατάσταση δηλαδή της εγκύου με τον πρώτο ιατρό που βρίσκεται στη λίστα (ή με εξετάσεις, εφόσον καταργηθούν οι λίστες) και επαναφορά της όταν τελειώσει η άδεια,

Έτσι, ούτε επιπλέον χρήματα για προσωποπαγείς θέσεις ξοδεύονται, ούτε το νοσοκομείο μένει ακάλυπτο, αλλά και η αναμονή παραμένει η ίδια αντί να αυξάνεται,

τόσο βραδυκίνητο είναι το κράτος?

Κάπως μπερδεμένα το θέτεις το θέμα και με δυσκολεύεις να το κατανοήσω.

Αν εννοείς να διορίζεται ο πρώτος στη λίστα μόλις φύγει με άδεια κυήσεως η συνάδελφος και να παραιτηθεί μόλις επιστρέψει από την άδεια το θεωρώ αστείο αφού κανείς δε θα δεχόταν να ξεκινήσει για 4-5 μήνες ειδικότητα και μετά να διακόψει.

Αν εννοείς να παραμένει και ο νεοδιοριζόμενος σε προσωποπαγή θέση όπως με τον νόμο που καταργείται τότε χρειάζονται επιπλέον χρήματα.

Αν θες διευκρίνισε τι εννοείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο γεια σου. Η μεγάλη πλάκα βέβαια είναι ότι η συγκεκριμένη διαγραφή δεν υπήρχε στο προσχέδιο του νόμου που δόθηκε στη δημοσιότητα και υποτίθεται ότι διαβάστηκε από τους Ιατρούς πριν πάει στη Βουλή, αλλά προστέθηκε στο επεξηγηματικό προσχέδιο όταν κατατέθηκε στη Βουλή προς ψήφιση.

Τσάκωνας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί να εφαρμοστεί ένα σύστημα με αντικατάσταση δηλαδή της εγκύου με τον πρώτο ιατρό που βρίσκεται στη λίστα (ή με εξετάσεις, εφόσον καταργηθούν οι λίστες) και επαναφορά της όταν τελειώσει η άδεια,

Έτσι, ούτε επιπλέον χρήματα για προσωποπαγείς θέσεις ξοδεύονται, ούτε το νοσοκομείο μένει ακάλυπτο, αλλά και η αναμονή παραμένει η ίδια αντί να αυξάνεται,

τόσο βραδυκίνητο είναι το κράτος?

Κάπως μπερδεμένα το θέτεις το θέμα και με δυσκολεύεις να το κατανοήσω.

Αν εννοείς να διορίζεται ο πρώτος στη λίστα μόλις φύγει με άδεια κυήσεως η συνάδελφος και να παραιτηθεί μόλις επιστρέψει από την άδεια το θεωρώ αστείο αφού κανείς δε θα δεχόταν να ξεκινήσει για 4-5 μήνες ειδικότητα και μετά να διακόψει.

Αν εννοείς να παραμένει και ο νεοδιοριζόμενος σε προσωποπαγή θέση όπως με τον νόμο που καταργείται τότε χρειάζονται επιπλέον χρήματα.

Αν θες διευκρίνισε τι εννοείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί να εφαρμοστεί ένα σύστημα με αντικατάσταση δηλαδή της εγκύου με τον πρώτο ιατρό που βρίσκεται στη λίστα (ή με εξετάσεις, εφόσον καταργηθούν οι λίστες) και επαναφορά της όταν τελειώσει η άδεια,

Έτσι, ούτε επιπλέον χρήματα για προσωποπαγείς θέσεις ξοδεύονται, ούτε το νοσοκομείο μένει ακάλυπτο, αλλά και η αναμονή παραμένει η ίδια αντί να αυξάνεται,

τόσο βραδυκίνητο είναι το κράτος?

Κάπως μπερδεμένα το θέτεις το θέμα και με δυσκολεύεις να το κατανοήσω.

Αν εννοείς να διορίζεται ο πρώτος στη λίστα μόλις φύγει με άδεια κυήσεως η συνάδελφος και να παραιτηθεί μόλις επιστρέψει από την άδεια το θεωρώ αστείο αφού κανείς δε θα δεχόταν να ξεκινήσει για 4-5 μήνες ειδικότητα και μετά να διακόψει.

Αν εννοείς να παραμένει και ο νεοδιοριζόμενος σε προσωποπαγή θέση όπως με τον νόμο που καταργείται τότε χρειάζονται επιπλέον χρήματα.

Αν θες διευκρίνισε τι εννοείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.