Jump to content

[οικονομικά] μισθολόγιο αγροτικών


Anna2007

Recommended Posts

Ρώτησα σήμερα,επειδή οι αγροτικοί δεν είναι μόνιμοι δημοσιοι υπάλληλοι και το καθεστως τοςυ ειναι φλου δεν ανεβαίνουν μισθολογικά ακόμα και 1000 χρόνια να δουλεύουν.Το γραφειο προσωπικου περιμενει διευκρινιστική εγκύκλιο η οποία δεν έχει έρθει ακόμα(και λογικά δεν θα έρθει ποτέ μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα).
Αυτά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ρώτησα σήμερα,επειδή οι αγροτικοί δεν είναι μόνιμοι δημοσιοι υπάλληλοι και το καθεστως τοςυ ειναι φλου δεν ανεβαίνουν μισθολογικά ακόμα και 1000 χρόνια να δουλεύουν.Το γραφειο προσωπικου περιμενει διευκρινιστική εγκύκλιο η οποία δεν έχει έρθει ακόμα(και λογικά δεν θα έρθει ποτέ μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα).

Αυτά.

Μάλλον παπαριές σου λένε. Ή παπαριές κάνουν εκεί που δούλευα εγώ. Όπως και να 'χει, ενας δικηγόρος θα διαφώτιζε την κατάσταση...

ΥΓ: Υπεύθυνη για αυτά είναι η μισθοδοσία, όχι το προσωπικό....

Τροποποιήθηκε από ventisette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνα με ενα φεκ σχετικα με το μισθο των δημ υπαλληλων στο οποιο αναφερει οτι συμπεριλαμβανονται κ οι αγροτικοι ιατροι, λεει οτι οι πανεπ. Εκπαιδευσης υπαλληλοι (πε), απο το κλιμακιο ΣΤ προβιβαζονται στο κλιμακιο Ε σε 24 μηνες. Δηλ, αυξανεται ο μισθος 1092 κατα 10%. Μετα το δωδεκαμηνο υποχρεου αγροτικου γινονται καποιες κρατησεις επιπλεον υπερ Μ.Τ.Π.Υ οι οποιες σε εμενα ειναι 160 ευρω το μηνα. Για ποσο καιρο πια θα γινονται αυτες οι κρατησεις; Υπαρχει καποιος συναδελφος με θητεια ως αγροτικος πανω απο 24 μηνες ωστε να μας διαφωτισει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήρα στην μισθοδοσία και με παρέπεμψε στο γραφείο προσωπικου όπου μου είπαν αυτά που έγραψα,πως δηλαδή δεν υπάρχει διευκρίνηση για τους αγροτικούς και ειναι συνεχεια βαθμιδα ΣΤ και δεν ανεβαινουνε ποτέ.Έπαιρνα σημερα να ρωτήσω στο γραφειο αγροτικων στο Υπουργειο Υγείας από τις 11 μεχρι τις δυομιση και δεν το σηκωσε κανένας.Εγώ έχω θητεια σαν αγροτικός 3 χρονια και 3 μηνες και από αύξηση παίρνω από τα 3...(χρόνια)το μακρύτερο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πήρα στην μισθοδοσία και με παρέπεμψε στο γραφείο προσωπικου όπου μου είπαν αυτά που έγραψα,πως δηλαδή δεν υπάρχει διευκρίνηση για τους αγροτικούς και ειναι συνεχεια βαθμιδα ΣΤ και δεν ανεβαινουνε ποτέ.Έπαιρνα σημερα να ρωτήσω στο γραφειο αγροτικων στο Υπουργειο Υγείας από τις 11 μεχρι τις δυομιση και δεν το σηκωσε κανένας.Εγώ έχω θητεια σαν αγροτικός 3 χρονια και 3 μηνες και από αύξηση παίρνω από τα 3...(χρόνια)το μακρύτερο

Εαν εχεις χρονο διαβασε το Ν. 4024/2011 ( ΦΕΚ 226 Α) Κεφαλαιο δευτερο σελιδα 6687 κ πες μου αν καταλαβαινεις κατι διαφορετικο απ οτι εγω. Καπου πιο πανω αναφερεται οτι οι αγροτικοι ιατροι συμπεριλαμβανονται στη διαταξη αυτη. Οποτε διευκρινηση υπαρχει κ ο ασχετος ανευθυνος που στο ειπε αυτο χρειαζεται κραξιμο.

Τροποποιήθηκε από Metallica84
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μηπως επειδη εισαι επι θητεια γινεται αυτο που γινεται με σενα και δεν εξελισσεσαι μισθολογικα?

οχι οτι ειναι δικαιο-σωστο η ακομα και λογικο,αλλα ειναι τουλαχιστον μια εξηγηση.

αλλιως κατι λαθος κανανε οι δικοι μας τοτε υπαλληλοι στη μισθοδοσια,διοτι εγω επαιρνα παραπανω λεφτα λογω παραπανω προυπηρεσιας που ειχα ως γιατρος,με τη διαφορα ομως οτι ημουνα υποχρεος και οχι επι θητεια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν εχει να κανει με το επι θητειας.Εσυ λογικά παιρνεις παραπανω επειδη προλαβες τις χρυσες εποχες που δινοταν χρονοεπιδομα και τωρα δεν μπορουν να στο κοψουν.Ενας αγροτικος που το χε προλαβει το επαιρνε

Στο σημερινο επεισόδιο:Πήρα ξανα το γραφειο προσωπικου και τους διαβαζα το νομο.Μου λενε δεν δικαιουσαι να ανεβεις βαθμο απο ΣΤ σε Ε επειδη δεν εισαι μόνιμος.Τους λέω που τα γραφει αυτα αφου το ΦΕΚ όλους στην ιδια μοιρα τους βαζει.Μου λεει κοιτα παραγραφο 6.Πράγματι γραφει για δοκιμους που αφου μονιμοποιηθουν γινονται αυτοματα βαθμιδα Ε αλλα αυτο όπως εγω το κρινω δεν ειναι απαραιτητη προϋποθεση για να παει κανεις στο Ε απο το ΣΤ.Τελοσπαντων μου λεει επειδη δεν εχει νοημα στειλαμε στο διοικητικης μεταρρυθμισης ερωτημα και μας απαντησε αυτο και πως πρεπει να ερθει διευκρινιστικη εγκυκλιος απο το Υγειας η οποια δεν θα ερθει ποτε.Λέω που να παρω στο Υγειας να ενημερωθω,δεν ξερουμε μου λενε
Τελοσπαντων με τα πολλα βρηκα στο Υγειας μια υπαλληλο που μου λεει"Δεν ειμαστε εμεις αρμοδιοι αλλα το Υπουργειο Οικονομικων για αυτα αλλα ολες οι κρισεις και οι βαθμοι εχουν παγωσει για ολους ουτως η αλλως".Τελοσπαντων ψιλοσυμφωνησε αυτη πως ο νομος κανονικα περιλαμβανει και τους αγροτικους και θα επρεπε να ανεβαινουμε μισθολογικά.
Μου εδωσε το τηλεφωνο μιας προϊσταμενης να παρω αυριο να δω τι θα ου πει και αυτη...
Συνεχίζεται,αν και ειμαι σιγουρος πως αν δεν διεκδικηθουν δικαστικα και ομαδικα και απο τους ιατρικους συλλογους(χοαχοαχαχαχαχαχαχαχαχα εδω γελανε ειπα να γραψω και κανα αστειο)τα δικαιωματα των αγροτικων ιατρων δεν θα αλλαξει τιποτα απο τα τηλεφωνηματα και τα μπινελικια μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@zul

Αναφορικά με την μισθολογική εξέλιξη, ασφαλώς και πρέπει να γίνεται. Τα χρονοεπιδόματα που είχαν κοπει καπου το 2012 ξαναδόθηκαν, και μάλιστα ανδρομικά, γιατί απο την τρόικα αρνήθηκαν τη μη εξέλιξη υπαλλήλων του δημοσίου τομέα. Έχει γίνει ολόκληρη συζήτηση εδώ μεσα. Ψάξε και θα τη βρεις.

Έχεις δίκιο βεβαια ότι κάθε γραφείο μισθοδοσίας κλπ κάνει τα δικά του. ΟΙ αμοιβές δεν είναι το μόνο θέμα Ωστόσο τα δικαιώματα σου για να έχεις πιθανότητα να τα πάρεις, πρέπει να τα διεκδικήσεις ακόμη και ατομικά. Αν μη τι άλλο, το οφείλεις στον εαυτό σου και στην κούρασή σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Eμένα προσωπικα ο νόμος Ν. 4024/2011 ( ΦΕΚ 226 Α) μου φαινεται ξεκαθαρος και όπως το διαβαζω οι αγροτικοι δικαιουνται αναγνωριση της υπηρεσιας τους και εισαγωγη σε βαθμιδα αναλογως της υπηρεσίας.Η μισθοδοσία επιμένει πως δεν ισχυει κατι τετοιο επειδη σε σχετική ερωτηση που εκανε στο Υπουργειο Διοικητικης μεταρρυθμισης αυτο απηντησε εγγραφως πως αυτό νομίζει ότι πρέπει να αναγνωριζεται η προϋπηρεσια στους αγροτικούς(αλλωστε δεν βλεπω να υπαρχει εξαιρεση)αλλα οταν ρωτησε το Γενικό Λογιστηριο του Κράτους αυτό απαντησε πως"ενω δεν ειμαστε αρμοδιοι,πιστευουμε πως επειδη υπαρχει μισθολογικη δαπανη,πρεπει να βγει διευκρινιση απο το υπουργειο υγειας"
Είχα πάρει την κα Δανιηλιδου στο Υπουργειο Υγειας παλαιοτερα και μου ειπε πως κανονικα η προϋπηρεσια αναγνωριζεται,παιρνω την μισθοδοσια και το αρνειται επειδη περιμενει λέει να της το πουνε εγγραφως απο το Υγείας.

Ό,τι να ναι,δηλαδη όλοι οσοι υπαγονται στο νομο δικαιουνται αναγνωριση προϋπηρεσιας ας πουμε,εκτος απο το παιδι ενος κατωτερου θεου τον αγροτικο για τον οποιο κανουνε ολοκληρο θεμα για"μισθολογική δαπανη"και ζητανε εγκυκλιους και ενημερωσεις εξτρα οι οποιες δεν προκειται να βγουνε ποτέ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως προείπα. Για να μπορείς να κάνεις δουλεια σε αυτό το μπουρδέλο που λέγεται ελληνικό κράτος, πρέπει να κουβαλάς έναν δικηγόρο για να αντιμετωπίζεις τον κάθε ευθυνόφοβο και ταυτόχρονα ανενημέρωτο υπάλληλο. Στο χαρτοφύλακα σου για ώρα ανάγκης ας πούμε.... jack.gif

Επειδή όμως πρακτικά κανείς δεν ασχολείται τόσο πολύ, καταλήγουμε να εφαρμόζει ο καθένας ό,τι του καπνίσει και ζήσανε αυτοί καλά κλπ κλπ....

Τροποποιήθηκε από ventisette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ανακοινώθηκε η καταβολή επιπλέον αποζημίωσης (μέσω εφημεριών) σε όσους υπηρετούν σε άγονα.

http://www.docmed.gr/kinitra-stous-giatrous-ton-apomakrismenon-periochon-ti-allazi/

Αυτό προφανώς συνέβη κατόπιν άρνησης κάποιων αγροτικών να εφημερεύουν συνέχεια χωρίς επιπλέον αποζημίωση (μετά την κατάργηση του επιδόματος ετοιμότητας).

Στο θέμα των καταλυμμάτων, εγώ υπηρέτησα σε αναικαινισμένο αξιοπρεπέστατο διαμέρισμα, αλλα εξ' όσων γνωρίζω τα περισσότερα καταλύμματα ευρίσκονται σε άθλια κατάσταση.

Οι Δήμοι, αφού διαμαρτύρονται (δικαίως) για την έλλειψη γιατρών στις περιοχές τους, θα μπορούσαν τουλάχιστον σ' αυτό τον τομέα να βοηθήσουν κι να ανακαινίσουν-ανακατασκευάσουν αυτούς τους χώρους, ώστε να μπορούν να προσφέρουν αξιοπρεπή διαμονή.

Δεν είναι δυνατόν να περιμένουν κάποιοι στις τοπικές κοινωνίες να κερδοσκοπήσουν από τον αγροτικό που αμοίβεται με 750(θητεία)-850(υπόχρεος)-950(παραμεθόριος).

Και πριν προλάβει κάποιος να αναφέρει άλλους ΔΥ, κακά τα ψέμματα, δεν είναι το ίδιο αναγκαίοι (σε μικρές τοπικές κοινωνίες αποτελούμενες επί το πλείστον από ηλικιωμένους) γιατροί-εκπαιδευτικοί, ούτε έχουν τις ίδιες υποχρεώσεις-ευθύνες.

Είδωμεν.

Τροποποιήθηκε από kopritis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το αστείο είναι πως το πίστεψα προς στιγμήν πως υπήρχε ίσως η σκέψη να κανουν καμμιά αύξηση στα άγονα μπας και πάει κανένας ιατρός!Βέβαια ευτυχώς επανήλθαμε στην πραγματικότητα .Πρέπει να διαδοθεί όσο το δυνατόν ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ από μας το ότι τα λογάκια στη Βουλή του Γρηγοράκου ήταν παραμύθια μην ξεγελαστούν οι νέοι συνάδελφοι από αυτά που δημοσιευονταν εντεχνως τις τελευταίες μέρες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι απίστευτο με τι σιγουριά έλεγε για τις αυξήσεις! Και σίγουρος πλέον ότι θα δούμε και καμία αύξηση, ψάχνω στο νομοσχέδιο και πουθενά! Δικαιολογούμαι πιστεύω λόγω ηλικίας, έχω καιρό να μάθω από ψέματα πολιτικών! Ου να μου χαθείτε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από αυτό:

Όπως προανήγγειλε από το βήμα της βουλής ο αναπληρωτής υπουργός υγείας Λεωνίδας Γρηγοράκος έρχεται νομοσχέδιο την επόμενη εβδομάδα με το οποίο αυξάνονται οι υπερωρίες των γιατρών και νοσηλευτών που εργάζονται σε άγονες και νησιωτικές περιοχές. Σύμφωνα με τον κ. Γρηγοράκο στόχος της κυβέρνσης είναι να δοθούν κίνητρα ώστε να καλυφθούν τα κενά που υπάρχουν σε αυτές τις περιοχές.

Μέσα σε 2 μέρες πήγαμε σε αυτό:

Γρηγοράκος: "Οι εφημερίες, οι οποίες ήταν ένα πάγιο ζητούμενο των γιατρών, φέρνουμε μια τροπολογία που τακτοποιεί το θέμα αυτό και δίνουμε την ευκαιρία στο σύστημα, εντός δύο μηνών, να πληρώνονται οι γιατροί τις εφημερίες."

Λες και το μεγάλο μας πρόβλημα ήταν το πότε θα πάρουμε το λεφτά και όχι ότι ήταν ελάχιστα για 24 ώρες το 24ωρο, 30 μέρες το μήνα εφημερία ετοιμότητας...

Στο τέλος θα μας πει να του πούμε και ευχαριστώ! Σαν τις γυριστές πολιτικών δεν έχει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λες και το μεγάλο μας πρόβλημα ήταν το πότε θα πάρουμε το λεφτά και όχι ότι ήταν ελάχιστα για 24 ώρες το 24ωρο, 30 μέρες το μήνα εφημερία ετοιμότητας...

Στο τέλος θα μας πει να του πούμε και ευχαριστώ! Σαν τις γυριστές πολιτικών δεν έχει...

Δεν νομίζω ότι θα αργήσουμε να γυρίσουμε στην ωραία εποχή που η ειδικότητα ήταν απλήρωτη... Και αν θεωρηθεί και το αγροτικό "απαραίτητο" για την ειδικότητα, μάλλον θα το πάρει και αυτό η μπάλα.

Πάντως κατά τη γνώμη μου, το κυριότερο πρόβλημα στην εφημέρευση κατά τη διάρκεια του αγροτικού (και φυσικά και της ειδικότητας) είναι οι άθλιες συνθήκες εργασίας. Απλώς, ζώντας αυτές τις συνθήκες και την εξουθένηση, δεν υπάρχει ο αντισταθμιστικός μισθός να δικαιώνει τους κόπους και τα νεύρα που μαζεύει κανείς κατά τη διάρκεια της δουλειάς.

Και φυσικά οι όποιες ντόπιες κοινωνίες είναι ντυπ αμόρφωτες. Αισθάνονται δικαίωση να τους φέρνουνε ανειδίκευτους γιατρούς που δεν ξέρουνε καν πώς να ρυθμίσουνε μια πίεση... Τελοσπάντων, πιστεύω ότι πέραν του γνωστού μπαχάλου και των γνωστών ευθυνών, οι Έλληνες λίγο πολύ έχουμε το Ε.Σ.Υ. που μας αξίζει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και φυσικά οι όποιες ντόπιες κοινωνίες είναι ντυπ αμόρφωτες. Αισθάνονται δικαίωση να τους φέρνουνε ανειδίκευτους γιατρούς που δεν ξέρουνε καν πώς να ρυθμίσουνε μια πίεση... Τελοσπάντων, πιστεύω ότι πέραν του γνωστού μπαχάλου και των γνωστών ευθυνών, οι Έλληνες λίγο πολύ έχουμε το Ε.Σ.Υ. που μας αξίζει.

Δεν εχει καμια υποχρεωση η γιαγια στην ακρη του κοσμου να ξερει να κρινει τις ικανοτητες και το επιστημονικο υποβαθρο του γιατρου. Φυσικα και αισθανεται δικαιωση και πανυγηριζει που εχει αγροτικο γιατι μπορει μεσα της να σκεφτεται οτι ειναι μικρος και δεν εχει εμπειρια κτλ αλλα τουλαχιστον εχει εναν ανθρωπο κοντα για ενα επειγον και στην τελικη δε χρειαζεται να περιμενει καθε Πασχα και Λαμπρη να της γραψουν τα φαρμακα. Το οτι οι Ελληνες εχουμε το ΕΣΥ που μας αξιζει ειναι τρομερα αφοριστικο και αδικο, η Υγεια ειναι βασικο ανθρωπινο δικαιωμα, σε κανεναν δεν αξιζει αυτο το χαλι. Αυτοι που το προκαλεσαν δεν το υφιστανται, αυτοι που υποφερουν συνηθως δεν εχουν καμια δουλεια με τη λειτουργια του. Αν θελουμε να κανουμε μια αυτοκριτικη ισως σε ενα βαθμο οι γιατροι σαν κλαδος εχουμε το συστημα που μας αξιζει, οπως και στην υπολοιπη κοινωνια βολευτηκαν και εφαγαν οσοι προλαβαν και οι καινουριοι μαζευουμε τα σπασμενα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν εχει καμια υποχρεωση η γιαγια στην ακρη του κοσμου να ξερει να κρινει τις ικανοτητες και το επιστημονικο υποβαθρο του γιατρου. Φυσικα και αισθανεται δικαιωση και πανυγηριζει που εχει αγροτικο γιατι μπορει μεσα της να σκεφτεται οτι ειναι μικρος και δεν εχει εμπειρια κτλ αλλα τουλαχιστον εχει εναν ανθρωπο κοντα για ενα επειγον και στην τελικη δε χρειαζεται να περιμενει καθε Πασχα και Λαμπρη να της γραψουν τα φαρμακα. Το οτι οι Ελληνες εχουμε το ΕΣΥ που μας αξιζει ειναι τρομερα αφοριστικο και αδικο, η Υγεια ειναι βασικο ανθρωπινο δικαιωμα, σε κανεναν δεν αξιζει αυτο το χαλι. Αυτοι που το προκαλεσαν δεν το υφιστανται, αυτοι που υποφερουν συνηθως δεν εχουν καμια δουλεια με τη λειτουργια του. Αν θελουμε να κανουμε μια αυτοκριτικη ισως σε ενα βαθμο οι γιατροι σαν κλαδος εχουμε το συστημα που μας αξιζει, οπως και στην υπολοιπη κοινωνια βολευτηκαν και εφαγαν οσοι προλαβαν και οι καινουριοι μαζευουμε τα σπασμενα.

Είμαστε οφφ τοπικ, αλλά η κάθε γιαγιά ξέρεις είναι υπεύθυνη, γιατί ξέρει ότι:

-στο ΚΥ δεν έχουν να της κάνουν ούτε μια "πλάκα" και πάει και την κάνει έξω

-το ΠΙ δεν έχει θέρμανση και περιμένει στην ουρά μέσα στο κρύο για να γράψει πέντε φάρμακα

-ο γιατρός στο ΠΙ μπορεί να είναι σαν τον εγγονό της που ήθελε να τον δει η μάνα του γιατρό και έσπρωξε το μισό σπίτι για να πάει στα Βαλκάνια και να πάρει το ΔΙΚΑΤΣΑ το 2007 με την αυτόματη αναγνώριση μετά απο ένα κάρο αποτυχημένες προσπάθειες

Ξέρει, ξέρει, ξέρει....

Και ταυτόχρονα και το πιο ειρωνικό είναι ότι αφού επιλέγει να πάει σε αυτόν για να γράψει φάρμακα, θα πρέπει να διαλέξει.... Ή πρόκειται για γιατρουδάκι και δεν μπορεί να αλλάζει/κόβει φάρμακα γιατί "εμας μας τα δίνουν χρόοοονια αυτα κοτζάμ καθηγητές" ή είναι κι αυτός γιατρός κανονικός που "μπορεί να τα κάνει/γράψει όλα" σαν κι αυτόν στην πόλη

Εν ολίγοις και με μια λέξη, ας πρόσεχαν!

Τροποποιήθηκε από ventisette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά μισό γιατί τρελάθηκα τώρα! Αυτό με τη μείωση στο δημόσιο από 1092 στα 957 μεικτά για τον νεοπροσλαμβανόμενο πτυχιούχο πιάνει και τους αγροτικούς έτσι; Δηλαδή δε μιλάμε για αυξήσεις όπως έταξε ο Γρηγοράκος αλλά για μειώσεις 100+ ευρώ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πρόβλημα δε θα είναι να πιάσει τους αγροτικούς. Που θα τους πιάσει... Μην πιάσει και τα ειδικά μισθολόγια (βλ. ειδικευόμενους)....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πρόβλημα δε θα είναι να πιάσει τους αγροτικούς. Που θα τους πιάσει... Μην πιάσει και τα ειδικά μισθολόγια (βλ. ειδικευόμενους)....

αποτι φαινεται θα αφορα μονο το ενιαιο μισθολογιο (αγροτικοι)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το πρόβλημα δε θα είναι να πιάσει τους αγροτικούς. Που θα τους πιάσει... Μην πιάσει και τα ειδικά μισθολόγια (βλ. ειδικευόμενους)....

αποτι φαινεται θα αφορα μονο το ενιαιο μισθολογιο (αγροτικοι)

Δε διαφωνούμε. Μίλησα με αφορμή το παρακάτω:

Επί της ουσίας όσοι και ό,τι έμεινε εκτός ενιαίου μισθολογίου πλέον εντάσσεται σε αυτό.

Απο εδώ: http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/dhmosio/43768/erxontai-meioseis-misthon- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika --dimosio-apo-to-2015

Τροποποιήθηκε από ventisette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καπου διαβασα οτι το πηραν πισω και παει για αρχες 2016

edit - Το βρηκα:

http://www.kathimerini.gr/793037/article/epikairothta/politikh/neo-mis8ologio- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika --dhmosio-apo-to-2016

Τροποποιήθηκε από seekerus
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.