Jump to content

[οικονομικά] μισθολόγιο αγροτικών


Anna2007

Recommended Posts

θεσμος μονιμου αγροτικου ιατρου ειναι παλιος αλλα ακομα καπου υπαρχουν μερικοι..! επισεις το οτι τηα δινουμε μια 300ρου ευκολα ενοικιο κι με παγια εξοδα αλλα 100-150 το μηνα..κι επισεις για οσοι δε ξερουν 100 σε βενζινες κι λιγα λεω.μασ μενουν να περναμε 230 το μηνα.καλη αρχη σε οσους θα το τολμισουν καλη συνεχεια σε μας.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

επιδομα παραμεθοριου απο που και ως που?

Λογικα σκεπτομενος κατι θα δινουν σαν επιδομα και στους αγονους αγροτικους,δεν μπορει να κοψουν 495 ευρω επιδομα αγονου.Τι δηλαδη απο τα 1940 ευρω μεικτα θα πεσουμε στα 1096? Αυτο ειναι παραλογο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιδομα παραμεθοριου απο που και ως που?

Λογικα σκεπτομενος κατι θα δινουν σαν επιδομα και στους αγονους αγροτικους,δεν μπορει να κοψουν 495 ευρω επιδομα αγονου.Τι δηλαδη απο τα 1940 ευρω μεικτα θα πεσουμε στα 1096? Αυτο ειναι παραλογο.

επιδομα παραμεθωριου περνουνε με χιλιομετρικα κριτιρια απο το ποσο μακρυα εισαι απο τα συνορα βλεπε εβρο λεσβο χιο σαμο κλπ..(νομιζω 20km) μπορει να κανω κι λαθος στα km εδω που ειμαι εγω περνουμε ποραμεθωριου αλλα δεν ειμαι αγονο.

απορια ο Πανελληνιος Ιατρικος Συλλογος εχει αντιδρασει καθολου????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

επιδομα παραμεθοριου απο που και ως που?

Λογικα σκεπτομενος κατι θα δινουν σαν επιδομα και στους αγονους αγροτικους,δεν μπορει να κοψουν 495 ευρω επιδομα αγονου.Τι δηλαδη απο τα 1940 ευρω μεικτα θα πεσουμε στα 1096? Αυτο ειναι παραλογο.

ασε το λογικα και κρατα το σκεπτομενος.

στο νομοσχεδιο ΔΕΝ υπαρχει ξεχωριστο επιδομα για τους αγονους. θα παιρνετε ΟΛΟΙ τα ιδια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε συνάδελφοι, τόσο δύσκολο είναι να κατανοήσετε ένα κείμενο νομολογίας? Τι διάολο...?

Επίδομα παραμεθορίου λαμβάνουν συγκεκριμένες ομάδες υπαλλήλων και ΟΧΙ οι άγονοι αγροτικοί ιατροί, εαν δεν υπηρετούν σε συγκεκριμένη απόσταση από τα σύνορα.

ΕΛΕΟΣ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Ρε συνάδελφοι, τόσο δύσκολο είναι να κατανοήσετε ένα κείμενο νομολογίας? Τι διάολο...?

Επίδομα παραμεθορίου λαμβάνουν συγκεκριμένες ομάδες υπαλλήλων και ΟΧΙ οι άγονοι αγροτικοί ιατροί, εαν δεν υπηρετούν σε συγκεκριμένη απόσταση από τα σύνορα.

ΕΛΕΟΣ.

Ξέρω γιατρό που κάνει άγονο αγροτικό στην Μεσσηνία κ παίρνει κανονικά το επίδομα αγόνου...Άλλο το επίδομα παραμεθορίου κ άλλο του αγονου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε συνάδελφοι, τόσο δύσκολο είναι να κατανοήσετε ένα κείμενο νομολογίας? Τι διάολο...?

Επίδομα παραμεθορίου λαμβάνουν συγκεκριμένες ομάδες υπαλλήλων και ΟΧΙ οι άγονοι αγροτικοί ιατροί, εαν δεν υπηρετούν σε συγκεκριμένη απόσταση από τα σύνορα.

ΕΛΕΟΣ.

Ξέρω γιατρό που κάνει άγονο αγροτικό στην Μεσσηνία κ παίρνει κανονικά το επίδομα αγόνου...Άλλο το επίδομα παραμεθορίου κ άλλο του αγονου...

Συγχαρητήρια, γιατί κι εγώ ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ το παίρνω, ΑΚΟΜΑ.

Βαριέμαι να εξηγώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρω γιατρό που κάνει άγονο αγροτικό στην Μεσσηνία κ παίρνει κανονικά το επίδομα αγόνου...Άλλο το επίδομα παραμεθορίου κ άλλο του αγονου...

αφου ειναι φιλος σου, πε ςτου να μην τα χαλασει γιατι θα του τα κρατησουν αναδρομικα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

παιδια τελικα ισχυει ακομη το επιδομα αγονου αγοριτκου?

υπαρχει και επιδομα παραμεθωριου? :wacko:

θα δηλωσω αγροτικο στην επομενη προκυρηξη αλλα απο ο,τι ειδα ο προηγουμενος φευγει 9/3/2012.

θα εχουν προλαβει μεχρι τοτε να βγουν τα αποτελεσματα και να εχω κανει 1 μηνα ασκηση στο νοσοκομειο το φεβρουαριο? emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το φεβρουαριο θα κανουν ενα μηνα ασκηση αυτοι της προηγουμενης προκυρηξης... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απο ο,τι μου ειπε ενας αγροτικος γιατρος το επιδομα αγονου το καταργησανε.

μπορει καποιος συναδελφος να το επιβεβαιωσει αυτο? emconfused

(ευχαριστω για την απαντηση στο προηγουμενο ποστ emarupemcolgate )

Τροποποιήθηκε από oneiropagida
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρω γιατρό που κάνει άγονο αγροτικό στην Μεσσηνία κ παίρνει κανονικά το επίδομα αγόνου...Άλλο το επίδομα παραμεθορίου κ άλλο του αγονου...

Εγώ πάλι βάζω στοίχημα ότι λες ψέμματα emconfused

@oneiropagida πιστεύω να έλαβες απάντηση κι εσύ από αυτό το post :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

παιδια τα φωτα σας παρακαλω!!!!

το 2011 δουλεψα 3 μηνες σαν αγονος αγροτικος ( γεναρης - μαρτιος) και στα τελη του 2011 μου ερχεται ενα εντυπο απο το κεντρο υγειας που υπαγομουν για ''επιστροφη αχρεωστητως καταβληθεντων αποδοχων'' Το ποσο ειναι 455.85 ευρω και ειναι συνολο περικοπης αποδοχων συμφωνα με το νομο 3833/2010 και 3845/2010 επιδοματος αγονης ειδικοτητας και προβληματικης περιοχης κατα 20%.

Εχει τυχει σε κανεναν αλλο παρομοιο χαρατσι? και για 3 μηνες τοσο μεγαλο ποσο?

Παρακαλω διαφωτηστε με!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς υπηρετούντες συναδέλφους:

κρατήστε μερικά χιλιαρικάκια, για τα ανδρομικά του ενιαίου μισθολογίου.

Από Απρίλιο θα στέλνονται τα ραβασακια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προς υπηρετούντες συναδέλφους:

κρατήστε μερικά χιλιαρικάκια, για τα ανδρομικά του ενιαίου μισθολογίου.

Από Απρίλιο θα στέλνονται τα ραβασακια...

Ενημερωτικά... Γιατί τόσο αργά και όχι πιο άμεσα και ηπια? Γιατί έτσι, θα έχουν φτάσει εως τότε να "χρωστάμε" κάμποσα χιλιαρικάκια. Έχεις σίγουρη πληροφόρηση απο κάπου?

Τροποποιήθηκε από ventisette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσο σίγουρη μπορεί να είναι από εργαζόμενο του Γεν. Λογιστηρίου του κράτους,με τα τωρινά δεδομένα.

Η απάντηση είναι: γιατί αυτή την περίοδο ολοκληρώθηκε ο υπολογισμός των τρέχουσων αποδοχών χιλιάδων δημοσίων υπαλλήλων με βάση το ενιαίο μισθολόγιο.

Οι αναδρομικές περικοπές κατά παράδοση, έπονται 2-3 μήνες, και έτσι θα συμβεί και σε αυτή την περίπτωση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

παιδια τελικα ισχυει ακομη το επιδομα αγονου αγοριτκου?

υπαρχει και επιδομα παραμεθωριου? :wacko:

θα δηλωσω αγροτικο στην επομενη προκυρηξη αλλα απο ο,τι ειδα ο προηγουμενος φευγει 9/3/2012.

θα εχουν προλαβει μεχρι τοτε να βγουν τα αποτελεσματα και να εχω κανει 1 μηνα ασκηση στο νοσοκομειο το φεβρουαριο? emhelp

Συναδελφοι ΕΠΙΔOΜΑ ΑΓΟΝΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΑΜΕ ΓΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΡΟΥΜΕ :angry::wacko::angry::wacko::blink: .Εγω τωρα κανω τριμηνο οποτε ετσι κι αλλιως δεν θα το πληρωνομουν.Συναδελφος του ιδιου ΚΥ με αγονο επισης που εχει ολοκληρωσει το τριμηνο και τωρα υπηρετει στο ΠΙ πηρε για τον μηνα Ιανουαριο ακριβως τα ιδια με εμενα.Αυτα ...

Θα παρω και μια αναλυτικη μισθοδοσιας για να το κλαψω κ επισημως μεσα στη βδομαδα κ θα ενημερωσω ξανα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΡΑ 1.ποσα χρηματα ειναι ο μισθος??????! (βασικος+7εφημεριες,όχι παραμεθοριο,όχι άγονο)

2.επίσης τον πρώτο μισθό πότε τον παίρνουμε?!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συναδελφοι ΕΠΙΔOΜΑ ΑΓΟΝΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΑΜΕ ΓΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΡΟΥΜΕ :angry::wacko::angry::wacko::blink: .Εγω τωρα κανω τριμηνο οποτε ετσι κι αλλιως δεν θα το πληρωνομουν.Συναδελφος του ιδιου ΚΥ με αγονο επισης που εχει ολοκληρωσει το τριμηνο και τωρα υπηρετει στο ΠΙ πηρε για τον μηνα Ιανουαριο ακριβως τα ιδια με εμενα.

το λεγαμε εδω μεσα απο την πρωτη στιγμη που ψηφιστηκε το ενιαιο μισθολογιο οτι επιδομα αγονου τελος, αλλα καποιοι κολλημενοι δεν μας ακουγανε.

επισης πες στο γνωστο σου οτι θα κληθει να επιστρεψει ( ή θα του το κρατησουνε αναδρομικα απο τις επομενες μισθοδοσιες) το επιδομα αγονου που πηρε για νοεμβρη-δεκεμβρη

Τροποποιήθηκε από iceman
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΡΑ 1.ποσα χρηματα ειναι ο μισθος??????! (βασικος+7εφημεριες,όχι παραμεθοριο,όχι άγονο)

2.επίσης τον πρώτο μισθό πότε τον παίρνουμε?!

1320

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΡΑ 1.ποσα χρηματα ειναι ο μισθος??????! (βασικος+7εφημεριες,όχι παραμεθοριο,όχι άγονο)

1320

Πηραμε τα χαρτακια της μισθοδοσιας.880 μισθος και 410 για 7 εφημεριες συνολο <1300 euro

Ειχαμε ξεκινησει με 1300 μισθο και 580 για εφημεριες. emeleos

Το ενιαιο μισθολογιο ειναι πραγματικοτητα για τους ιατρους εδω και πολυ καιρο :antegeia:

Τροποποιήθηκε από qwertys
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

880 οι απλοί αγροτικοί, 1113 ευρώ οι άγονοι. καθότι υπάρχει το πλαφόν της μέγιστης μείωσης του 25% στις αποδοχές του υπαλλήλου, με βάση το οποίο οι άγονοι έχουν το πλεονέκτημα μισθολογικά, λόγω του άγονου επιδόματος που ελάμβαναν και ανεβαζε τις συνολικές αποδοχές τους.

Την επιστροφή των παραπάνω χρημάτων που έλαβα για Νοέμβριο-Ιανουάριο, θα μου την ζητήσουν περίπου τέλη Μαρτίου-αρχές Απριλίου, όπως με ενημέρωσαν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://www.pressgr.com/wp-content/uploads/2011/11/table-3_16-11-2011.jpg

Αφού εμείς είμαστε πανεπιστημιακής εκπαίδευσης και ο εισαγωγικός μισθός είναι 1092euro γιατί μιλάτε για 880?Μήπως συμπεριλαμβάνονται και κρατήσεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφού εμείς είμαστε πανεπιστημιακής εκπαίδευσης και ο εισαγωγικός μισθός είναι 1092euro γιατί μιλάτε για 880?Μήπως συμπεριλαμβάνονται και κρατήσεις?

τα 1092 ειναι μεικτα. αφαιρεσε εισφορες, παρακρατηση φορου και φτανεις στα 880.

880 οι απλοί αγροτικοί, 1113 ευρώ οι άγονοι. καθότι υπάρχει το πλαφόν της μέγιστης μείωσης του 25% στις αποδοχές του υπαλλήλου, με βάση το οποίο οι άγονοι έχουν το πλεονέκτημα μισθολογικά, λόγω του άγονου επιδόματος που ελάμβαναν και ανεβαζε τις συνολικές αποδοχές τους.

Την επιστροφή των παραπάνω χρημάτων που έλαβα για Νοέμβριο-Ιανουάριο, θα μου την ζητήσουν περίπου τέλη Μαρτίου-αρχές Απριλίου, όπως με ενημέρωσαν.

οι νεοπροσλαμβανομενοι αγονοι αγροτικοι ομως κατευθειαν στα 880

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.