Jump to content

[οικονομικά] μισθολόγιο αγροτικών


Anna2007

Recommended Posts

Αν και δεν έχω πρόχειρη βεβαίωση μισθοδοσίας, υπολόγισε ~250 για τις 5 καθημερινές και ~160 για το ΣΚ. Η Κ ελάχιστα παραπάνω απο το Σ (κάπου 3-5€;;; )

Τροποποιήθηκε από ventisette
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 398
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

αργία προς αργία>αργία>Σ

Ψιλα γράμματα. Μιλάμε για μονοψήφια σε ευρώ. Δεν κάνεις πάνω απο τα 400κάτι € σε εφημερίες και τελειώνει το θεμα. Όσοι κατα καιρούς κάνανε ήταν εκ του πονηρού. Και τώρα βέβαια κλαίγονται (βλ. άλλα νήματα)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Σκέφτομαι να δηλώσω επι θητεία μιας και Ολοκλήρωσα τον πρώτο χρόνο. Ποσό διαφοροποιείται ο μισθός και οι εφημερίες;

Τροποποιήθηκε από djarte
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...

Χαιρετώ τους συναδέλφους!

Ξεκίνησα αγροτικό στις 16 Ιουλίου 2015 με τον έναν μήνα εκπαίδευσης. Πληρώθηκα στο 27 Αυγούστου 913,27 ευρώ. Η θέση μου είναι άγονη ΦΕΚ, κ οι συναδελφοι στο ΚΥ μου ανέφεραν ότι ο καθαρός μισθός είναι 955. Έχει αλλάξει κατι στη μισθοδοσία μας, στο ποσο, στο και γω δεν ξέρω τι κ δεν πήρα το 955; Επίσης, το τελευταίο 15μερο του Αυγουστου, ποτέ το πληρώνομαι κανονικά;

Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαιρετώ τους συναδέλφους!

Ξεκίνησα αγροτικό στις 16 Ιουλίου 2015 με τον έναν μήνα εκπαίδευσης. Πληρώθηκα στο 27 Αυγούστου 913,27 ευρώ. Η θέση μου είναι άγονη ΦΕΚ, κ οι συναδελφοι στο ΚΥ μου ανέφεραν ότι ο καθαρός μισθός είναι 955. Έχει αλλάξει κατι στη μισθοδοσία μας, στο ποσο, στο και γω δεν ξέρω τι κ δεν πήρα το 955; Επίσης, το τελευταίο 15μερο του Αυγουστου, ποτέ το πληρώνομαι κανονικά;

Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας

Εδώ γίνεται ένα λάθος (το έκανα κι εγώ). Ο μισθός είναι 855 και μόνο αν υπηρετείς παραμεθόριο είναι 100€ παραπάνω, δλδ 955.

Συχνά συμπίπτει να είναι μια θέση παραμεθόριος και άγονο μαζί, αλλά αυτό δεν συμβαίνει πάντα.

Υπόψιν ότι δεν είμαστε κάποια... ειδική κατηγορία οι γιατροί, το ίδιο επίδομα παίρνουν άπαντες οι ΔΥ που υπηρετούν σε παραμεθόριο, ήτοι εκπαιδευτικοί, στρατιωτικοί, αστυνομικοί, λιμενικοί κτλ.

Τροποποιήθηκε από kopritis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα!!

Ο συνάδελφος που μου είπε το 955 δεν υπηρετεί παραμεθόριο, είμαστε στο ίδιο κέντρο υγείας στην Πελοπόννησο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν υπάρχει τρόπος και πληρώνουν 955 αντί 855 λαμπρά, πάντως σε εμένα τα επιπλέον 100€ τα ανέφερε ως Επίδομας Παραμεθορίου στην μισθοδοσία μου.

Και εξ΄όσων γνωρίζω, αυξήσεις στους αγροτικούς δεν έχουν γίνει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι κάποιες περιοχές Στην πελοποννησο που παίρνουν το συγκεκριμένο επίδομα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οκ, τότε θα ρωτήσω και θα σας ενημερώσω να ξέρουμε όλοι τι γίνεται :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Παιδιά καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω το εξής: Πήρα αγροτικό στην τελευταία προκύρηξη και το αγροτικό μου δεν χαρακτηριζόταν ως άγονο. Ωστόσο στην περιοχή που είμαι και συγκεκριμένα στην καστοριά, όλα τα υπόλοιπα αγροτικά ήταν άγονα και απ'όσο γνωρίζω η Καστοριά θεωρείται παραμεθόριος περιοχή. Εγώ που δεν είμαι σε άγονο αγροτικό θα παίρνω αυτό το επίδομα παραμεθωρίου λόγω της περιοχής ή όχι;; 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Μπήκε ο Ιούλιος και ο Αύγουστος στη 2η υπε.

 

στην 6η ΔΕΝ μπήκε ο Απρίλιος που ειχαν πει.

 

κατι πρεπει να γίνει με την 6η οι άνθρωποι εχουν αποθρασυνθεί τελείως.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Mπηκε ο Απρίλιος στην 6η υπε.

Ενδεχομενως να εχουν βάλει κ άλλους μήνες,αλλα δεν ξερω γιατι έκανα εφημεριες μεχρι και τον Απρίλιο.

Συνεχιζουν να περικόπτουν παράνομα το 30% .

Ετσι απο 410 ευρα που ηταν να πάρουμε κανονικά για 7 εφημεριες (ΠΣΚ κ 4 καθημερινές) είδα στον λογαριασμό τα γνωστά 280 ευρω που ειχα δει κ στο 1ο τρίμηνο....

Υποτίθεται οτι θα τα βάλουν τελος του χρονου,αλλα ειμαι σίγουρος οτι δεν θα γίνει κατι τέτοιο...Ιδωμεν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Mπηκε ο Απρίλιος στην 6η υπε.

Ενδεχομενως να εχουν βάλει κ άλλους μήνες,αλλα δεν ξερω γιατι έκανα εφημεριες μεχρι και τον Απρίλιο.

Συνεχιζουν να περικόπτουν παράνομα το 30% .

Ετσι απο 410 ευρα που ηταν να πάρουμε κανονικά για 7 εφημεριες (ΠΣΚ κ 4 καθημερινές) είδα στον λογαριασμό τα γνωστά 280 ευρω που ειχα δει κ στο 1ο τρίμηνο....

Υποτίθεται οτι θα τα βάλουν τελος του χρονου,αλλα ειμαι σίγουρος οτι δεν θα γίνει κατι τέτοιο...Ιδωμεν.

Η βεβαίωση μισθοδοσίας για τις εφημερίες τι ποσό γράφει? 410 ή 280? Κάντε ένα τηλέφωνο στο Σώμα Επιθεωρητών Δημόσιας Διοίκησης για να γίνει επίσημη καταγγελία και να το ψάξουν αυτοί μπας και κάποιοι/κάποιες αποφασίσουν να κάνουν τη δουλειά τους στις ΥΠΕ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιβεβαιώνω και εγώ την περικοπή 30% για την 6η ΥΠΕ. Και είναι όλο το 2ο τρίμηνο.

Η βεβαίωση μισθοδοσίας γράφει 277,36€ για την ακρίβεια....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η απόφαση βάσει της οποίας γίνεται η περικοπή.

 

Δεν έχω μπει στο κόπο να διαβάσω που παραπέμπει γιατί ξέρω ότι ακρη δεν θα βγάλω...

2ο τρίμηνο.pdf

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η απόφαση βάσει της οποίας γίνεται η περικοπή.

 

Δεν έχω μπει στο κόπο να διαβάσω που παραπέμπει γιατί ξέρω ότι ακρη δεν θα βγάλω...

2ο τρίμηνο.pdf

Τα όρια που βάζει το υπουργείο είναι (λογικά....) ίδια για όλες τις υπε. Κάνε ένα τηλέφωνο αύριο στο υπουργειο στο τμήμα μισθοδοσίας και ρώτα να σου που επίσημα :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.