Jump to content

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΚΙΝΟ


MEDPEAD

Recommended Posts

dikaios πάρτες όλες, χάρισμά σου

εγώ παραμένω στη σταθερή αξία της stellitsa

υ.γ. ακόμα να έρθει το ταπεράκι stellitsa μου :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 299
  • Created
  • Last Reply
dikaios πάρτες όλες, χάρισμά σου

εγώ παραμένω στη σταθερή αξία της stellitsa

υ.γ. ακόμα να έρθει το ταπεράκι stellitsa μου :(

Οι όλες ή τιποτα!!!

Περικοπες και εκπτωσεις δεν κανω!!!Ουτε χαρισμα!!!

ΑΑ και τη στελλιτσα θελω!!! Να βρεις αλλη!!!! :D

Εγω μαγειρευω μονος μου δεν χρειαζομαι ταπερ - delivery!!! B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για τα ταπερακια μου με θελει.....ελεος!!!!

βρε ψυχή μου και ο dikaios έχει ταπεράκια, αλλά δε τον θέλω :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

για τα ταπερακια μου με θελει.....ελεος!!!!

βρε ψυχή μου και ο dikaios έχει ταπεράκια, αλλά δε τον θέλω :rolleyes:

Νομιζω πως στο μπασκετ το χρυσο θα το σηκώσουν οι ΗΠΑ!!!

Περασε και ο Λουης Τσατουμαν στα ημιτελικα

Καλα παμε(πιστευω).

Τασο ουτε και εγω σε θελω. :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υπόθεση ντόπινγκ με Ελληνα αθλητή του στίβου στο Πεκίνο

Η υπόθεση ντόπινγκ μέλους της Εθνικής ομάδας στίβου στο Πεκίνο σκιάζει τις ελληνικές επιτυχίες στο πλαίσιο της 2ης ημέρας αγωνισμάτων του "βασιλιά" των Ολυμπιακών Αγώνων. Αναμένονται επίσημες ανακοινώσεις από ΔΟΕ και ΕΟΕ.

Στο πρώτο δείγμα μέλους της ολυμπιακής ομάδας στίβου βρέθηκε η ουσία μεθυλτριενολόνη (Μ3), η οποία είχε ανιχνευτεί στους 11 Ελληνες αρισβαρίστες και πρόσφατα στον Τάσο Γκούση.

Αργότερα το Σάββατο αναμένεται να εκδοθεί ανακοίνωση από την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή.

contra.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Χαλκιά είναι, δείτε στο sport-fm.gr

Να πούμε ότι ξαφνιαστήκαμε? μπααααα. Ούτε η Ανατολική Γερμανία τόση ντόπα ρε παιδιά, που οι κολυμβήτριες είχαν @@, μεγάλα και μαλλιαρά

Εντιτ: τάσο μην ξεχνάς και τον "πρωταθλητή" μας, τον Δρυμωνάκο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θετική σε ντόπινγκ η Φανή Χαλκιά

Άλλο ένα κτύπημα δέχθηκε ο ελληνικός αθλητισμός, αφού η Ολυμπιονίκης μας Φανή Χαλκιά, βρέθηκε θετική στο έλεγχο Ντόπινγκ που υπεβλήθηκε στην Ιαπωνία, από τους γιατρούς της Γουάντα. Ο έλεγχος στην αθλήτρια του στίβου, έγινε στο Φουκόι, πριν την έναρξη της Ολυμπιάδας. Να σημειωθεί, ότι η ουσία που ανιχνεύτηκε στην Φανή Χαλκιά, είναι ίδια, η Μ3 δηλαδή, με εκείνη που βρέθηκε στον αθλητή Τάσο Γκούση, αλλά και στους 11 αθλητές της άρσης βαρών.

news_logo.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντιτ: τάσο μην ξεχνάς και τον "πρωταθλητή" μας, τον Δρυμωνάκο
εγώ ούτε που τον ξέρω... :P

πρωταθλητής της κολύμβησης απ' ότι είδα στον οποίον ανιχνεύτηκε η ίδια ουσία τον περασμένο Μάιο....

η ιστοσελίδα του contra.gr τον ξέχασε, όχι εγώ :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Σοκαρίστικα, νόμιζα ότι είναι χιούμορ"

fani-xalkia.jpg

Νέο μεγάλο πλήγμα για τον ελληνικό αθλητισμό στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Η Φανή Χαλκιά βρέθηκε θετική στην ουσία μεθυλτριενολόνη (Μ3) σε έλεγχο που πραγματοποίησε η WADA στο Φουκούι της Ιαπωνίας, πριν από μία εβδομάδα, όπου έκανε την προετοιμασία της η εθνική ομάδα στίβου.

Έτσι, η Φανή Χαλκιά δεν θα αγωνιστεί στην κούρσα των 400 μέτρων, η οποία θα γίνει αύριο.

Σε συνέντευξη τύπου που έδωσε η χρυσή Ολυμπιονίκης της Αθήνας σε κεντρικό ξενοδοχείο του Πεκίνου δήλωσε σοκαρισμένη από την ανίχνευση της ουσίας στον οργανισμό της, αναφέροντας ότι νόμιζε ότι της έκαναν χιούμορ, όταν της το ανακοίνωσαν.

Η συνέντευξη της Φανής Χαλκιά

«Πριν λίγες ώρες με κάλεσε ο κ. Κούβελος και μου είπε ότι βρέθηκε "θετικό" δείγμα. Στην αρχή νόμιζα ότι μου έκανε χιούμορ. Είμαι σοκαρισμένη, γιατί τους τελευταίους μήνες και δύο χρόνια περνάω τους περισσότερους ελέγχους από όλον τον κόσμο.

Έκανα, μέχρι και την 1η Αυγούστου, έλεγχο πριν φύγω. Δε ξέρω τι μπορεί να έχει συμβεί. Δεν μπορώ να δεχθώ ότι υπάρχουν αρρωστημένα μυαλά για δολιοφθορά. Θέλω να δώσω όλα τα σκευάσματα στον ΕΟΦ για να τα ελέγξει.

Έχω γίνει άρρωστη να προσέχω το μπουκάλι πως το ανοίγουν. Μου ήρθε ένα χαρτί για έναν έλεγχο στις 12 Αυγούστου στη WADA, αλλά εγώ πέρασα στις 10 Αυγούστου. Με θλίβει το γεγονός. Δεν μπορώ να υπηρετήσω τη χώρα μου. Είναι μεγάλο το πλήγμα. Είμαι πολύ σοκαρισμένη. Δεν έχει ανοίξει ακόμα το δεύτερο δείγμα, αλλά έχει μικρή σημασία. Μακάρι οι συναθλητές μου να πάνε καλά. Αν περνούσαν οι αθλητές τόσους ελέγχους, όσους περνάω εγώ, δε ξέρω τι θα γινόταν. Πρέπει να δούμε και άλλες παραμέτρους. Λυπάμαι για την αναστάτωση.

Δεν πρέπει να πω τις εταιρείες. Να εξεταστούν και μετά θα τα πούμε όλα. Αν σας δείξω τα χαρτιά μου, θα δείτε ότι δεν έχω κενό σε κοντρόλ πάνω από τρεις ημέρες. Έκανα μέχρι και διπλό έλεγχο. Αυτή είναι η αλήθεια, για αυτό έχω σοκαριστεί. Πέρασα κοντρόλ στις 10 Αυγούστου. Ήμουν και πέρυσι στο Φουκούι και πέρασα και τότε από ελέγχους. Ανά πάσα στιγμή η IAAF και η ΔΟΕ ήταν ενημερωμένη για το που θα με βρούνε. Ο στόχος μου ήταν να μπω τελικό και το έδειχναν οι προπονήσεις μου. Ξεπέρασα εντελώς τα προβλήματα που είχα. Ήμουν σίγουρη ότι θα μπω τελικό. Δυστυχώς, δε θα μπορέσω».

Στη συνέχεια, ανέφερε ότι: "Όταν μετέχεις σε υψηλό πρωταθλητισμό και υπάρχει ένα "μαγαζί" που λέγεται ΔΟΕ ή IAAF, δυστυχώς, οι αθλητές δεν μπορούμε να αποδείξουμε τίποτα. Δε ξέρω αν είναι καλό που θα το πω. Αυτοί έχουν το μαχαίρι, αυτοί και το καρπούζι. Το χαρτί με τον κωδικό τον έχει ο ελεγκτής. Έχω καλή θέληση και λέω ότι δεν μπορεί να έγινε δολιοφθορά, αλλά είναι κάτι που δεν μπορείς να αποδείξεις. Παίρνω πολλά μηνύματα, δώρα, γράμματα και μου έλεγαν ότι είμαστε μαζί σου. Στον κόσμο που έχω στενοχωρήσει, θέλω να τους πω ότι λυπάμαι. Δεν μπορώ να το αλλάξω. Να έβρισκα το φως θα το ήθελα. Δε σκέφτηκα ούτε μια στιγμή να εγκαταλείψω αυτό που αγαπάω. Θα συνεχίσω, όσο τα πόδια μου είναι γερά και με κρατάνε. Το ότι έχω περάσει τους περισσότερους ελέγχους στον κόσμο τα λένε τα στοιχεία και η WADA και όχι εγώ. Χιλιάδες σκέψεις περνάνε από το μυαλό μου. Μακάρι να μπορούσα να το στηρίξω".

Ο προπονητής της Φανής Χαλκιά, Γιώργος Παναγιωτόπουλος τόνισε: "Δεν χρειάζεται να πάρει ουσίες η Φανή για να τρέξει. Μπορούμε να βρούμε τι έχει συμβεί αλλά δεν μπορεί να αποδειχθεί".

Σημειώνεται ότι η Ελληνίδα Ολυμπιονίκης έχει υποβληθεί πέρυσι και φέτος, σε 12 και 16 ελέγχους αντίστοιχα, τους περισσότερους δηλαδή που έχουν γίνει σε οποιοδήποτε αθλητή στον κόσμο.

Το γεγονός έχει προκαλέσει αναστάτωση στην ελληνική αποστολή στην Κίνα και πονοκέφαλο στην Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή, καθώς αν και το δεύτερο δείγμα βρεθεί θετικό, θα είναι το τέταρτο κρούσμα για Έλληνες αθλητές.

Η Χαλκιά αποφασίστηκε τελευταία στιγμή απ' τον ΣΕΓΑΣ να πάει στους Ολυμπιακούς Αγώνες και καθώς υπήρχε το δίλημμα "αυτή ή η Χριστίνα Χατζή". Η Χαλκιά πέρασε ένα αγωνιστικό τεστ παρουσία ανθρώπων του ΣΕΓΑΣ, οι οποίοι έκριναν πως η χρυσή Ολυμπιονίκης της Αθήνας στα 400 μ. εμπόδια βρισκόταν σε καλή κατάσταση και μπορούσε να συμμετάσχει στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Η Μ3 είναι η ίδια ουσία η οποία δεν επέτρεψε στην εθνική ομάδα της Άρσης Βαρών να συμμετάσχει στους Αγώνες του Πεκίνου και εντοπίσθηκε τόσο στον Τάσο Γκούση, όσο και στον Γιάννη Δρυμωνάκο.

Πολλά βέβαια είναι τα ερωτηματικά αυτής της εξέλιξης, καθώς δεν εξηγείται λογικά η Ολυμπιονίκης μας να περνάει τον έναν μετά τον άλλο έλεγχο ντόπινγκ και να κάνει χρήση απαγορευμένων ουσιών.

Η ανακοίνωση της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής αναφέρει μεταξύ των άλλων:

«Κατόπιν ενημέρωσης από τη ΔΟΕ βρέθηκε θετικό το πρώτο δείγμα μέλους της ολυμπιακής ομάδας, το οποίο για αυτό το λόγο έχει τεθεί σε διαθεσιμότητα και βρίσκεται εκτός ολυμπιακού χωριού».

© Zougla.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αχ παιδια μολις τωρα ηρθα απο βολτα το φεγγαρι τελειο! :lol: σορρυ :splats: για το λαθος πριν για το 8 παει ναι! :wacko: ισως να φταιει και το σημερινο φεγγαρι :unsure: Θεοδωριδη προς τι οι καρδιες; :wub: Δεν μου τα λες καλα τελευταια;

emicecream

υ.γ. ποτε θα παρουμε κανα μεταλλιο; emgreece

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποτέ! :( Το φεγγάρι που το είδες? :o

που σαι ρε μαξιμα τι κανεις; πηγα λιγο προς ακροπολη για φαγητο και το ειδα λιγο τωρα μετα τις 12 φαινεται καλυτερα το ειδα στην αρχη του!

αστα για μεταλλιο τωρα πιασανε και την χαλκια ελπιζω η δεβετζη και ο θαλασσιος στιβος να κανει κατι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι πως!! Μα δεν πρωτοτυπούν λίγο?όλοι πια την Μ3?Το άλλο κουφό είναι πως ένας κινέζος πιάστηκε ντοπέ στο πιστόλι!Δηλαδή που τον βοηθούσε η ντόπα? emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αχ παιδια μολις τωρα ηρθα απο βολτα το φεγγαρι τελειο! :lol: σορρυ :splats: για το λαθος πριν για το 8 παει ναι! :wacko: ισως να φταιει και το σημερινο φεγγαρι :unsure: Θεοδωριδη προς τι οι καρδιες; :wub: Δεν μου τα λες καλα τελευταια;

emicecream

υ.γ. ποτε θα παρουμε κανα μεταλλιο; emgreece

είπα να κάνω μια προσπάθεια συμφιλίωσηςshakehands.gif αλλά μπα....το ξανασκέφτηκα......εγώ κι εσύ μόνο έτσι fight.gifθα λύσουμε τις διαφορές μας

έπρεπε να σε καλέσω να δεις (που λέει ο λόγος) το φεγγάρι από το μπαλκόνι του σπιτιού μου (έχει θέα Λυκαβητό) και μετά................... να σε πετούσα κάτωkick4.gif:lol::P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι πως!! Μα δεν πρωτοτυπούν λίγο?όλοι πια την Μ3?Το άλλο κουφό είναι πως ένας κινέζος πιάστηκε ντοπέ στο πιστόλι!Δηλαδή που τον βοηθούσε η ντόπα? emeleos

ξερω κ εγω να μην κουνησει τον αγκωνα του!!!βλεπω αυριο εχει το πρωτο θεμα τους πολιτικους να κανουν μπανιο στη θαλασσα και βουτιες θα πεσει τρελο γελιο!! emcolgate

ξερω ειμαι λιγο emofftopic

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Mπας και να κανονίζαμε μια συνάντηση και οι 3 μας προς επίλυση των διαφορών?Μπορεί να καταλήξει και σε κρασοκατάνυξη!Ποτέ δεν ξέρεις! emdrunk emdrunk emdrunk emdrunk emdrunkembeer embeer embeer

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είχε προσπαθήσει και ο Κόφι Ανάν, αλλά δεν τα κατάφερε και τον έδωσαν το Κυπριακό προς επίλυση ως πιο εύκολη λύση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Mπας και να κανονίζαμε μια συνάντηση και οι 3 μας προς επίλυση των διαφορών?Μπορεί να καταλήξει και σε κρασοκατάνυξη!Ποτέ δεν ξέρεις! emdrunkemdrunkemdrunkemdrunkemdrunkembeerembeerembeer

μπα αμα μεθυσω μπορει να βρεθω σε κανενα μπαλκονι με θεα στο λυκαβητο και τοτε παει θα με χασετε! :lol:emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μπα αμα μεθυσω μπορει να βρεθω σε κανενα μπαλκονι με θεα στο λυκαβητο και τοτε παει θα με χασετε! :lol:emiloveyou
αν μεθύσεις σίγουρα δεν θα βρεθείς στο μπαλκόνι..... emwhistlingemwhistlingemwhistling

stellitsa πες πως δεν το διάβασες ποτέ αυτό το post

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.