Jump to content

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΚΙΝΟ


MEDPEAD

Recommended Posts

Usain Bolt!

9.69 με σβημένη τη μηχανή!

WHAT THE FUCK!!!!!!!!!!!!

Έτσι και πιέσει πόσο θα κάνει?

emeek emeek emeek emeek emeek emeek emeek emeek emeek emeek

Χαλαρά 9.69

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 299
  • Created
  • Last Reply
emarup Τρομερός αγώνας από τον Lezak!

Be my guest. :)

PS: Χλωριούχο κάλιο=KCl ;)

Σωστός..

..και πρόστυχος, έξυπνος, γοητευτικός. emcolgate

και μετριοπαθής πάνω απ'όλα ε;

Για να μην είμαστε τελείως offtopic.gif:Οι ιστιοπλόοι με τι να ντοπάρονται;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και μετριοπαθής πάνω απ'όλα ε;

Ε όχι δα, πάνω-πάνω απ'όλα θα έλεγα αναίσχυντος! emcolgate

Οι ιστοπλόοι βλέπεις, δεν ντοπάρονται...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παίδες, ή ποστάρετε επί του θέματος ή καθόλου.

Δε θα ξεσκίσετε το θέμα της συναδέλφου με άσχετα post.

υ.γ. αν θέλετε να μαλώσετε να ανοίξετε νέο topic " ΛΟΝΔΙΝΟ 2012" σε αυτή την ολυμπιάδα μαλώνω εγώ με τη ΜEDPEAD. :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και ο Μητσοτάκης ευχήθηκε καλά αποτελέσματα, αυτό δε σημαίνει πως δεν είναι γκαντέμης :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υ.γ. αν θέλετε να μαλώσετε να ανοίξετε νέο topic " ΛΟΝΔΙΝΟ 2012" σε αυτή την ολυμπιάδα μαλώνω εγώ με τη ΜEDPEAD. :angry:

Όταν μαλώνεις, έχεις πάθος.

Πάθος με την αντρική μου υπόσταση, δε μπορώ να βγάλω.

Τουτέστιν, δε μαλώνω. :D

Επί του θέματος:

Μπράβο στη Δεβετζή!! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι οι αμερικανοι συμπεριλαμβανομενου του φελπς εχουν δικο τους συστημα ελεγχου ντοπινγκ απο τον υπολοιπο κοσμο.......και γιατι οι περισσοτεροι μεσα στη γουαντα ειναι κινεζοι?μπας και τα 27 ως τωρα χρυσα της κινας ειναι και λιγο "βαλε λαδι και ελα βραδυ"?????????????????????????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι οι αμερικανοι συμπεριλαμβανομενου του φελπς εχουν δικο τους συστημα ελεγχου ντοπινγκ απο τον υπολοιπο κοσμο.......και γιατι οι περισσοτεροι μεσα στη γουαντα ειναι κινεζοι?μπας και τα 27 ως τωρα χρυσα της κινας ειναι και λιγο "βαλε λαδι και ελα βραδυ"?????????????????????????

πολυ ενδιαφερουσα παρατηρηση!!! <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σοβαρα πιστευει κανεις οτι υπαρχει χρυσος ολυμπιονικης που δε ντοπαρεται?(δεν εννοω αθληματα οπως το ταβλι)

φυσικα και οι αμερικανοι εχουν δικο τους ελεγχο,

φυσικα και οι κινεζοι θα σαρωσουν φετος στα μεταλλια.

το olympic game(ακου παιχνιδι!ελεος!) ειναι απο τις μεγαλυτερες business .

οι αμερικανοι οπως και καποιες αλλες ομοσπονδιες ριχνουν περισσοτερα φραγκα απο αλλους.

οποτε δικαιουνται και πιο''αξιοπιστους'' ελεγχους.

το θεμα δεν ειναι αν ντοπαρεται ενας αθλητης.αυτο πιστευω οτι ειναι εκ των ων ουκ ανευ αν θελει να πετυχει κατι σε ολυμπιακο επιπεδο.

το θεμα ειναι τι ντοπα παιρνει,κατα ποσο εχει ''γατο'' προπονητη για να βγαινει καθαρος στους ελεγχους(η χημεια ειναι μεγαλη επιστημη),

ποσο συχνα θα ελεγχεται και απο ποιους.

η ντοπα ειναι μεγαλη επιστημη και αρκει κανεις να δει το τι γινοταν παλιοτερα(π.χ. βλεπε παγκοσμιο ρεκορ στα 100μ. γυναικων)

για να καταλαβει οτι συνηθως οι μηχανισμοι ελεγχου για το ντοπιγκ ειναι κατι χρονακια πισω σε σχεση με τους προπονηταδες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απ ο,τι ακουγεται,σε αυτην την ολυμπιαδα εχει μπει στο παιχνιδι και το γονιδιακο ντοπαρισμα! Η νεα γενια μεταλλαγμενων πρωταθλητων ειναι εδω. Τωρα,γιατι εμεις επιμενουμε στην ιδια ουσια-Μ3 ειναι ενα καλο ερωτημα....Αυτην ξερουμε,αυτην προτιμουμε!

Ας ελπισουμε καποια στιγμη,να μπει ενα τελος στην παραγωγη πρωταθλητων με συντομη ημερομηνια ληξης-αθλητικη και βιολογικη :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απ ο,τι ακουγεται,σε αυτην την ολυμπιαδα εχει μπει στο παιχνιδι και το γονιδιακο ντοπαρισμα! Η νεα γενια μεταλλαγμενων πρωταθλητων ειναι εδω. Τωρα,γιατι εμεις επιμενουμε στην ιδια ουσια-Μ3 ειναι ενα καλο ερωτημα....Αυτην ξερουμε,αυτην προτιμουμε!

Ας ελπισουμε καποια στιγμη,να μπει ενα τελος στην παραγωγη πρωταθλητων με συντομη ημερομηνια ληξης-αθλητικη και βιολογικη :unsure:

genetic dope

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απ ο,τι ακουγεται,σε αυτην την ολυμπιαδα εχει μπει στο παιχνιδι και το γονιδιακο ντοπαρισμα! Η νεα γενια μεταλλαγμενων πρωταθλητων ειναι εδω. Τωρα,γιατι εμεις επιμενουμε στην ιδια ουσια-Μ3 ειναι ενα καλο ερωτημα....Αυτην ξερουμε,αυτην προτιμουμε!

Ας ελπισουμε καποια στιγμη,να μπει ενα τελος στην παραγωγη πρωταθλητων με συντομη ημερομηνια ληξης-αθλητικη και βιολογικη :unsure:

genetic dope

Πολυ ενδιαφερον το αρθρο,ειδικα στο σημειο που αναφερει τις παρενεργειες.Τελικα ποσα μπορουμε να θυσιασουμε για τη ματαιοδοξια μας??Πιθανον να το μαθουμε σε 4 χρονακια στο Λονδινο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πραγματοποιώντας επιβλητική εμφάνιση, η εθνική ομάδα μπάσκετ νίκησε εύκολα την Κίνα του σούπερ σταρ του ΝΒΑ Γιάο Μίνγκ με 91 -77.

Με τη νίκη επί της Κίνας το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα κατέκτησε την 3η θέση, και στη νοκ άουτ αναμέτρηση των προημιτελικών αντιμετωπίζει την Τετάρτη την Αργεντινή με απώτερο στόχο την κατάκτηση του Ολυμπιακού μεταλλίου.

Τα δεκάλεπτα: 27-15, 46-24, 69-54, 91-77

Στον αντίποδα, το σύνολο του Γιόνας Καζλάουσκας κατέλαβε την τέταρτη θέση του γκρουπ. Η Κίνα στους προημιτελικούς αντιμετωπίζει τις ΗΠΑ.

ΣΚΑΪ gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μεγαλες βιομηχανιες οπως αμερικανοι επενδυουν λεφτα σε επιστημονες που βρισκουν στανταρ ουσιες που ουτε καν υπαρχουν στη λιστα των απαγορευμενων γιατι οχι μονο η χημεια αλλα ο συνδυασμος των επιστημων μαθηματικα φυσικη χημεια και μπαινει εκει και η φυσιολογια του ανθρωπινου σωματος......τι να λεμε τωρα?

ας παμε με προσπαθεια και πειθαρχια οχι για την ποσοτητα αλλα την ποιοτητα των διακρισεων...

πολλοι παντως ειπαν οτι "υπερανθρωποι" σαν τον φελπς θα κανουν χημειοθεραπεια σε 10 χρονια...τι να πω?βεβαια αυτα που λενε για την υπερκινητικοτητα απο μικρος,για τα extraordinary χερια και ποδια και διπλασιο μεγεθος καρδιας και πνευμονων ειναι αξιοσημειωτα...αναγκαια συνθηκη οχι ομως ικανη να σε κανει σουπερμαν......

μα και η χαλκια...ελεος!!!!!!!!!!!!!αφου κοπελια ολοι ντοπαρονται και θα την κανεις τ λαμογια καντην σωστα...προσεξε ποιος ειναι ο προμηθευτης σου....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά,γεια κι από μένα.Θα ήθελα να πω μόνο κάτι.

Δεν πιστεύω σε κανένα ρεκόρ πλέον.

Πρώτον,διότι η ανθρώπινη φύση έχει και κάποια όρια που υπαγορεύονται από σαφείς κανόνες ανατομικής και φυσιολογίας.

Δεύτερον,μια ουσία (ορμόνη) μπορεί και να συνεχίσει να χορηγείται και να μην ανιχνεύεται πλέον(Ο κανόνας του μικροβίου που τροποποιείται και ανθίσταται).Αρκεί μια μικρή μεταβολή στη χημική σύνθεση που αφήνει ανεπηρέαστη τη δράση(πχ σε πλάγια αλυσίδα).

Τρίτον,οι έλεγχοι είναι πανάκριβοι.

Τέταρτον,οι επιτροπές και κυρίως η Διεθνής Ολυμπιακή,είναι ένα συνοθήλευμα ανήθικών προσωπικοτήτων-Βασιλείς κλπ.

Θυμίζω.Οι Ολυμπιακοί του 2004 εν μέρει δόθηκαν στην Ελλάδα και σαν άλοθι.Είχε προηγηθεί ένα τεράστιο σκάνδαλο χρηματισμού για να δοθούν οι Ολυμπιακοί του 2002(Χειμερινοί)στο Σωλτ Λέικ Σίτυ,όπου και δόθηκαν.Επιχειρήθηκε κάτι ανάλογο το 1997 με τη Στοκχόλμη(συνυποψήφια με την Αθήνα),αλλά αποκαλύφθηκε.

Είναι τυχαίο μήπως που οι Ολυμπιακοί του 1936 δόθηκαν στους Ναζί,το 1940 είχε προγραμματιστεί για το Τόκιο(σύμμαχος των Ναζί),το 1916 είχε προγραμματιστεί για το Βερολίνο(΄Αξονας).

Πέμπτον,όλοι έχουμε δει σε ντοκιμαντέρ πως ήταν οι αθλητές τις δεκαετίας του 80(δεν εξαιρούνται οι έλληνες).

Οι ελληνίδες είχαν τεράστιους μυς,ασχέτως αθλήματος,μουστάκι,τρίχες παντού και έμοιαζαν με μοσχάρια.Στις ημέρες μας έχουν αγιοποιηθεί απ' το Ελληνικό Σύστημα.

Σας παραθέτω έναν κατάλογο με τους ντοπαρισμένους αθλητές.Κοιτάξτε ποια αποκλείστηκε από τους Ολυμπιακούς του 1984 στο Λος ΄Αντζελες και με ποια ουσία.

http://www.news24.com/News24/Olympics2004/...1578057,00.html

΄Ασχετο...Ας δοθεί κι άλλο ένα μετάλλιο στον Φελπς για χωρητικότητα στομάχου.

Αυτά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

"Τσαρίνα" Ισινμπάγεβα

Με Παγκόσμιο ρεκόρ συνόδευσε η Ελενα Ισινμπάγεβα το χρυσό μετάλλιο που κατάκτησε στον τελικό του άλματος επί κοντώ Γυναικών, στους Αγώνες του Πεκίνου. Η σπουδαία Ρωσίδα αθλήτρια υπερέβη στην τρίτη προσπάθειά της τα 5.05μ βελτιώνοντας την αμέσως προηγούμενη δική της επίδοση (5.04μ) που είχε σημειώσει στις 28 Ιουλίου 2008, στο Μονακό.

Ταυτόχρονα, αυτό το 5.05 αποτελεί και νέο Ολυμπιακό ρεκόρ, καθώς η προηγούμενη επίδοση, την οποία κατείχε η ίδια, ήταν 4.91 και είχε επιτευχθεί στους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας, το 2004.

Αυτό είναι το 24ο παγκόσμιο ρεκόρ που πετυχαίνει η "τσαρίνα των αιθέρων" στη λαμπρή καριέρα της.

Το ασημένιο μετάλλιο πήρε η Αμερικανίδα Τζένιφερ Στατζίνσκι, ενώ "χάλκινη" Ολυμπιονίκης αναδείχθηκε η συμπατριώτισσα της Ισινμπάγεβα, Σβετλάνα Φεοφάνοβα.

H τελική κατάταξη

1. Ελενα Ισινμπάγεβα (Ρωσία) 5.05 -Παγκόσμιο και Ολυμπιακό ρεκόρ-

2. Τζένιφερ Στατζίνσκι (ΗΠΑ) 4.80

3. Σβετλάνα Φεοφάνοβα (Ρωσία) 4.75

4. Γιούλια Γκολομπτσίκοβα (Ρωσία) 4.75

5. Μόνικα Πίρεκ (Πολωνία) 4.70

6. Καρολίν Χινγκστ (Γερμανία) 4.65

7. Σίλκε Σπίγκελμπουργκ (Γερμανία) 4.65

8. Εϊπριλ Στάινερ (ΗΠΑ) 4.55

Δηλώσεις Ισινμπάγιεβα

Για την κατάρριψη του παγκοσμίου ρεκόρ: "Ήθελα να κάνω το καλύτερο δυνατό για τον κόσμο που βρέθηκε απόψε εδώ. Με χαροποίησε πάρα πολύ. Ένιωθα ότι δεν θα μπορούσα να φύγω από τον αγωνιστικό χώρο, χωρίς να έχω κάνει παγκόσμιο ρεκόρ, αφού η υποστήριξη του κόσμου προς το πρόσωπό μου ήταν τεράστια. Μου ήρθαν στο μυαλό μέρες της Αθήνας και ήθελα να το νιώσω και πάλι".

Για το πότε θα φτάσει τα 5.10μ.: "Πολύ σύντομα".

Για τη συζήτηση που είχε με τον προπονητή της πριν το αγώνα: "Μου είπε ότι μπορώ να κάνω παγκόσμιο ρεκόρ και είμαι απίστευτα χαρούμενη που το κατάφερα. Μου είπε να τελειώσω αυτό που ξεκίνησα. Basta, basta ("σταμάτα, σταμάτα"). Ξεκίνησε να μου μιλάει ιταλικά".

Για την πίεση που ένιωσε: "Όλοι με θεωρούσαν σίγουρη νικήτρια, κατά συνέπεια η πίεση που ένιωσα ήταν μεγάλη".

Για το αν υπάρχει κάποιο όριο στην εντυπωσιακή πορεία της: "Όχι. Ο ουρανός είναι το μόνο μου όριο".

Για την πιθανότητα να σπάσει το ρεκόρ του Σεργκέι Μπούμπκα, όσον αφορά τα συνεχόμενα παγκόσμια ρεκόρ: "Ναι, θα το κάνω. Έχω ακόμη 12 ρεκόρ να σπάσω. Η ζωή θα ήταν βαρετή χωρίς ρεκόρ, οπότε ποτέ δεν θα σταματήσω την προσπάθεια".

Για την αποψινή βραδιά: "Δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερα απ΄ό,τι ήταν απόψε. Θα συνεχίσω να βελτιώνομαι, με επόμενο μεγάλο στόχο τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου, το 2012".

Για το τι ψιθύριζε πριν από κάθε της προσπάθεια: "Μπορείς να το κάνεις, μπορείς να το κάνεις. Καθαρά για λόγους αυτοπεποίθησης. Είμαι εντάξει. Όλοι ψάχνουν μία εσωτερική δύναμη από μέσα τους. Όλοι μπορούν να τα καταφέρουν. Δεν είναι τίποτα σπέσιαλ, κάτι διαφορετικό κάθε φορά".

Για την Αμερικανίδα Στουτζίνσκι, που δήλωνε ότι θα πάρει το χρυσό μετάλλιο: "Όλοι είδατε τι συνέβη απόψε. Μερικοί άνθρωποι μιλούν πάρα πολύ. Εγώ απλώς είμαι άνθρωπος των πράξεων".

Για το τι θα κάνει το χρυσό μετάλλιο: "Θέλω να το μοιραστώ με τον προπονητή μου, τη μαμά μου και το αγόρι μου".

ert .gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρεκόρ κατά παραγγελία για να εισπράττει πιο πολλά πριμ. Αφού το μπορεί η κοπελία, αλλά απορώ αυτή στην ΔΟΕ δεν το έχουν πάρει πρέφα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ολοι ξερουν τι συμβαινει απλα γ ν εχουν ακροαματικοτητα και να πηγαινουν οι ανθρωποι στους αγωνες χρειαζεται η συμμετοχη μεγαλων ονοματων...και ο φεντερερ αυτο ειπε...θα παρω μερος(προφανως γ τα λεφτα γτ θα ξεφτιλιζοταν ουτως η αλλως οντας σε πολυ κακη χρονια) αλλα δεν θα με ελεγξετε αν ειμαι καθαρος και τετοια...κανουν τα στραβα ματια γ ν εχουν μεγαλα ονοματα στους αγωνες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.