Jump to content

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΚΙΝΟ


MEDPEAD

Recommended Posts

Και το πόλο ανδρών μας αρέσει! :wub:

μα πως γίνεται; αφού εγώ δεν παίζω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 299
  • Created
  • Last Reply
Και το πόλο ανδρών μας αρέσει! :wub:

μα πως γίνεται; αφού εγώ δεν παίζω...

Εσύ είσαι εκτός συναγωνισμού. Πάντα πρώτος στην καρδιά μας.

Απλώς έκανα μια αναφορά στους αναπληρωματικούς της καρδιάς μας... :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και το πόλο ανδρών μας αρέσει! :wub:

μα πως γίνεται; αφού εγώ δεν παίζω...

χαχαχα αααααααααααααααα ρε σλιπ σωματα κορμαρα ατελειωτη!!!

δε μας βαζεις καμια πικτ του απολλωνειου κορμιου σου ομως εστω χωρις φατσα για περσοναλ φωτο και με ανησυχεις!!!! :anavwfwties::D:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και να βάλω δεν πρόκειται να πιστέψεις ότι είναι δικιά μου. Γιαυτό αν θες να πειστείς...Ιδού η Ρόδος...Το πήδημα θα το δεις από κοντά :lol: :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγκαλιάστηκαν Γεωργιανή και Ρωσίδα αθλήτρια

10-08-08_243718_11.jpg

Από το 884 προ Χριστού, οπότε και ο Ίφιτος έθεσε σε εφαρμογή την ιδέα για την διοργάνωση αθλητικών αγώνων στην Ολυμπία με την συμμετοχή αθλητών από τις περιοχές της τότε γνωστής Ελλάδας και της Μικράς Ασίας, το Ολυμπιακό ιδεώδες αποτελεί μία από τις σταθερότερες αξίες στο πέρασμα των αιώνων. Αυτοί ήταν οι πρώτοι Ολυμπιακοί Αγώνες της Ιστορίας και η διαφορά τους από εκείνους που έγιναν το 776 πΧ. και έχουν καθιερωθεί ως εναρκτήρια διοργάνωση, είναι πως τα ονόματα των αθλητών, των κριτών και των Ελλανοδικών δεν καταγράφοντο.

Σχεδόν 2.900 χρόνια αργότερα και εκατοντάδες χιλιάδες χιλιόμετρα μακριά από την Ολυμπία, διεξάγονται οι 29οι Ολυμπιακοί Αγώνες της σύγχρονης Ιστορίας. Ο βωμός στην «φωλιά του πουλιού», όπως λέγεται το Ολυμπιακό στάδιο του Πεκίνου, λάμπει με το φώς του Απόλλωνα και στέλνει σε όλη την γη το μήνυμα της ειρήνης και της συμφιλίωσης των λαών.

Την ίδια ώρα σε μία «γωνιά» του Καυκάσου, δύο λαοί που ζούσαν για χρόνια υπό την ίδια «σκέπη» βρίσκονται σε εμπόλεμη κατάσταση. Ρωσία και η Γεωργία πολεμούν, με θύματα χιλιάδες αμάχους.

Όμως το φως του Απόλλωνα έχει τέτοια δυναμική και τόση επιρροή σε αυτούς που συμμετέχουν στους Ολυμπιακούς Αγώνες, που οδήγησε δύο εκπροσώπους από την εμπόλεμη ζώνη, να ξεχάσουν τις εθνικές ή άλλες διαφορές και να αγκαλιασθούν στο βάθρο.

Ο λόγος για την Ρωσίδα, Ναταλία Παντέρινα και την Γεωργιανή, Νίνο Σαλουκβάτζε, που κατέκτησαν αντίστοιχα, το αργυρό και το χάλκινο μετάλλιο, στον τελικό της σκοποβολής με πιστόλι από απόσταση 10 μέτρων. Αμέσως μόλις ολοκληρώθηκε η ανάκρουση του εθνικού ύμνου της Κίνας, προς τιμήν της χρυσής Ολυμπιονίκου του αγωνίσματος, Γκουο Βενγιουν, η Ρωσίδα και η Γεωργιανή αγκαλιάσθηκαν δημιουργώντας μία τέλεια σκηνή για τους δεκάδες φωτογράφους που απαθανάτισαν την εντυπωσιακή στιγμή.

«Αυτό το μετάλλιο είναι πολύ καλό για την Γεωργία, ειδικά αυτές τις δύσκολες στιγμές», δήλωσε συγκινημένη η 39χρονη Σαλουκβάτζε και πρόσθεσε: «Ημουν πολύ νευρική, εξ΄ αιτίας όλων αυτών που συμβαίνουν στους συμπατριώτες μου. Εκτιμώ πολύ την κίνηση της Ναταλίας να έλθει προς το μέρος μου».

Το σημερινό περιστατικό, αποτελεί ακόμη μία απόδειξη για το ότι ο αθλητισμός και ειδικότερα το Ολυμπιακό Ιδεώδες, είναι σε θέση να νικήσει οποιαδήποτε ουσιαστική ή μη διαμάχη, ενώ εικόνες σαν τη σημερινή να αποτελέσουν παράδειγμα για τους νέους όλης της γης.

www.kathimerini.gr με πληροφορίες ΑΠΕ-ΜΠΕ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και να βάλω δεν πρόκειται να πιστέψεις ότι είναι δικιά μου. Γιαυτό αν θες να πειστείς...Ιδού η Ρόδος...Το πήδημα θα το δεις από κοντά :lol: :lol:

παλι καυλες ρε συ σλιπ;;; emcolgate

παρε κανα "μαναρα" ρε καρντια μου και κανε τη δουλεια σου μη μπαινεις μεντς για να με πετυχεις,δε βλεπεις οτι δεν ειμαι παντα εδω;;; :anavwfwties::lol::D

emkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και να βάλω δεν πρόκειται να πιστέψεις ότι είναι δικιά μου. Γιαυτό αν θες να πειστείς...Ιδού η Ρόδος...Το πήδημα θα το δεις από κοντά :lol: :lol:

Μην πηδάς τόσο ρε συ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΛΟ ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΠΟ ΜΕΤΑΛΛΙΑ?

ΒΡΕ ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗ , ΒΡΕ ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗ ΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΣΟΥ!!!ΒΡΕ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

......αυτη η διαφορα ωρας μ'εχει τσακισει ,δεν μπορω να δω αυτο που θελω μια λογικη ωρα..... emeleos

υγ1......λευτερια στο Θιβετ....... emdots

υγ2........请选用下面的图像. 你可以把下面的图像放到你的主页上. 但你比须将图像连到

μεταφραση......δωστε περισσοτερο beach volley γυναικων στο λαο............... :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΛΕΓΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΡΕΚΟΡ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΟ ΒΟΗΘΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΤΡΙΟ Η ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ Ο ΘΑΛΑΣΣΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΓΙΩ ΠΟΥ ΛΑΝΣΑΡΕ Η ΝΑΣΑ!!! ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥΑΙΘΥΛΕΝΙΟ ?? ΚΑΙ Η ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥΣ 5 ΜΕ 6 ΧΡΗΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΦΘΕΙΡΟΝΤΑΙ! ΓΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΟ ΑΛΗΘΕΣ ΕΔΩ

ΚΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΒΡΕΘΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ :) ΟΤΑΝ Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΘΑ ΤΑ ΦΟΡΕΣΕΙ ΓΙΑ ΠΕΜΠΤΗ ΦΟΡΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε αυτό το άρθρο διαβάζουμε γιατην πρώτη κορυφή που κατέκτησε η χώρα μας σε αυτήν την Ολυμπιάδα:

Σημειώνεται ότι στον παγκόσμιο πίνακα του ντόπινγκ, μετά την πρώτη στην κατάταξη, Ελλάδα με 15 αθλητές, ακολουθούν Βουλγαρία με 11, Ρωσία με 10, Κίνα με 3, Ρουμανία με 3, Ιταλία με 2, Βραζιλία, Κολομβία, Δανία, Ινδία, Ισραήλ, Τζαμάικα, Ολλανδία και ΗΠΑ, με 1 κάθε χώρα.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

^^Ερασιτέχνες. Η ανατολικογερμανίδες είχαν βγάλει όρχεις, και τώρα πλέον κάνουν τον νταλικέρη, δίχως να τις πιάσουν. Τι να πει κανείς, πέρναμε ''πράμα'' από την Κίνα (!!!) αντί να το πάρουμε από τους υπερατλαντικούς συμμάχους μας :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πολλα μεταλλια βλεπω οι κινέζοι μεταλλια μηπως η τσου-λι τους εδωσε απο το καλο το πραγμα; εμεις ποτε θα παρουμε κανενα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το φαινόμενο Michael Phelps, ίσως ο τελειότερος αθλητής όλου του κόσμου σε όλα τα αθλήματα!Ενώ εμείς κοιμόμαστε ο Michael καταρρίπτει ρεκόρ!Ο θέος του τα έδωσε όλα! :lol:

φαινόμενο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι έχεις τον Πύρρο Δήμα να σου λέει πως 'τόσα μετάλια μόνο με επιφύλαξη μπορείς να τα βλέπεις'. Και ο παρουσιαστής του δελτίου ειδήσεων να συμφωνεί 'Ναι, ναι, με επιφύλαξη'.

Αν τα έφερνε ένας Έλληνας, θα οφειλόταν στα γαμάτα ελληνικά γονίδια, στην αθάνατη ελληνική ψυχή και στον Κολοκοτρώνη. Τώρα που τα φέρνει Αμερικανός, επιφύλαξη και υπονοούμενα για ντοπάρισμα.

Δε ντρεπόμαστε καθόλου... emno

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε βαλεντινα σημερα αφοσιωθηκα πολυ στο φαινομενο φελπς κανει απιστευτες προπονησεις ειπαν οι δημοσιογραφοι απολυτα συγκεντρωμενος με την ομαδα του μαζι απο διαιτολογο μεχρι ψυχολογο! Μιλαμε για αθλητες επαγγελματιες συντονισμενους σε αυτο που κανουν κ οχι απλα να ακολουθουν την ευκολη λυση για να παρουν μια μονιμη θεση και μισθο στις ενοπλες δυναμεις. Ο φελπς διαβασα εκανε μηχανικη στις κινησεις της ποδοκνημικης του με φυσικο απο την ΝΑΣΑ!!!!Το αντιλαμβανεσαι!!!Θυμαμαι τον Κακλαμανακη που έλεγε πριν απο 8 χρονια οτι εκανε ολοκληρο σχεδιο την πορεια του με βαση τους ανεμους κ ολα μονος του!Τι το συζηταμε τωρα τα μεγεθη ειναι διαφορετικα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όχι άλλα αίματα κ κάτουρα, έχουν πάθει οι αθλητές μας υποογκαιμία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΜΕDPEAD,

νομίζω πως έχει γυριστεί και ταινία με τη ζωή του Φελπς. Εννοείται πως δε συγκρίνεται η προπόνηση του με τις ελληνικές 'προπονήσεις'.

Απλώς σχολίασα την μίζερη στάση ελλήνων απέναντι σε ένα φαινόμενο, όπως λες και όπως έχει χαρακτηριστεί διεθνώς ο εν λόγω αθλητής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και η Μάριον Τζόουνς έκανε ειδικές προπονήσεις

Δε το συζητάμε, Ο Φελπς είναι ο απόλυτος κολυμβητής, αλλά μεταξύ μας, ποιός είναι πιο καταλυτικός παράγοντας στην νίκη, η ΝΑΣΑ ή η Τσου Λι;

Κάνω διαφήμιση τώρα, αλλά πάρτε το μάθημα της Αθλητιατρικής, εκεί θα πάρετε μια γεύση για το που χρησιμεύει η ντόπα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.