Jump to content

ειδικότητα Γενικός Χειρούργος


Magia

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 275
  • Created
  • Last Reply

Εγω την αγαπω πολυ την Φωτεινη και το ξερει!!!!

Ολες τις αγαπαω...ναι ο Αγκο παρεδωσε τα σκηπτρα του!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άλλωστε η Φωτεινή δεν κάνει χειρουργική ειδικότητα, άρα είναι γκομενάρα!!! ;)

παντού έχει σαβούρες στελίτσα :lol: :lol: :lol:

ΤΟ ΓΑΜΗΣΕΣ ΤΩΡΑ ΡΕ ΣΥ SLEEP

εχει κι η πλακα τα ορια της

η λεξη σαβουρα ειναι πολυ βαρια

και προστυχη ιδιαιτερα θα λεγα.

ποσο μαλλον οταν τη χρησιμοποιεις εκ του ασφαλους

αυτη τουλαχιστον εβαλε μια φωτο της

και αντιπροσωπευτικη να μην ειναι πηρες μια ιδεα

δεν ειναι ξανθια ειναι καστανη

δεν εχει δυο τριχες ολες κι ολες κι αυτες κατακαμμενες

εχει πλουσια ομορφα μαλλια

δεν ειναι 400 κιλα εχει νορμαλ βαρος

εσυ δεν εβαλες μια να σε δουμε

και θεος να σαι ομως νομιζω δε δικαιολογουνται τετοια πικροχολα σχολια

σκεψου πως νιωθει ο αλλος που διαβαζει τα οσα του σερνεις και μαλιστα σε κοινη θεα

και χωρις να σε προκαλεσει

ελεος ρε συ σλιπ

καλη η πλακιτσα σου και το προσωπικο χιουμορακι σου που σε χαρακτηριζει δε λεω αλλα βαλε και καποια ορια

το γαμας το πραμα μερικες φορες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μα δεν ειπα οτι ειναι σαβούρα. αλλο πράμα είπα.

Όσο για μένα έχω επανειλημμένα πει ότι είμαι κοντός, χοντρός, άσχημος και με μικρό πουλί :)

Τα έχω όμως βρει με τον εαυτό μου και δεν εχω αναγκη να πλασάρω παραπλανητικές φωτογραφίες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άμα βλέπω ευαισθησίες από αυτούς που άλλοτε προσβάλλανε δημόσια πολύ συγκινούμαι.... emcry

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδιά τί να πω ...

πώς τα συσχετίζει ο καθένας στο μυαλό του τα διάφορα εδώ μέσα είναι πρόβλημά του.

είμαι σίγουρη ότι ο υπνοβάτης κάνει πλάκα, γιατί τυχαίνει να ξέρω ότι έτσι είναι ο τρόπος του να κάνει πλάκα.

δε χαλιέμαι να ξαναβάλω τη φωτογραφία μου, και όσο για ολόσωμη, με έχουν δει αρκετά παιδιά από δω, κάποιοι έτυχε να υπηρετούν και στο νοσοκομείο που ήμουν, ο κόσμος είναι πολύ μικρός ...

πάντως για μένα, το ίδιο αν όχι περισσότερο μετράει αυτό που βγάζει ο καθένας μας εδώ μέσα, γιατί πάντα αντανακλά αυτά που κρύβει καλά προς τους φίλους και κολλητούς και του ξεφεύγουν στους άγνωστους και αδιάφορους. η μαγκιά είναι να φέρεσαι το ίδιο σωστά και σε ανώτερους και σε κατώτερους, και σε γνωστούς και σε άγνωστους.

οι μάγκες δε ξέρω που είναι.

φιδάκια emkiss

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

οι μάγκες δε ξέρω που είναι.

φιδάκια emkiss

Χαθηκανε μωρο μου...τους εφαγε η μαρμαγκα!!!

Πολυ μ'αρεσει το πρασινακι σου!!!

Σκιουρακια!!! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άμα βλέπω ευαισθησίες από αυτούς που άλλοτε προσβάλλανε δημόσια πολύ συγκινούμαι.... emcry

στελλιτσα σε πειραξε το πολυ το τικι τακα κανει το παιδι μαλακα??

με συγχωρεις δεσποινις μου αλλα η πατατα που πες το σηκωνε.

γενικως το συνηθιζω να ειμαι δηκτικη οταν προκειται για λογια πραξεις αλλων που μου τη δινουν

τα φυσικα χαρακτηριστικα σου ομως το αν εισαι ομορφη η ασχημη αδυνατη η χοντρη το μεγεθος του κωλου και της μυτης σου τα μεγαλα αυτια τα στραβα ποδια που ισως ειχες το τικ σου κλπ κλπ δε θα τα χρησιμοποιουσα ποτε ως επιχειρηματα για να σου την πω οσο κι αν με θυμωνες η με χαλουσες.το θεωρω οικτρο αυτο οταν γινεται.

μινιβερ κι εγω ξερω το χιουμορακι του σλιπ αλλα δε μου αρεσαν τα πανω και ιδιως η λεξη σαβουρα δε μ αρεσει καθολου

αν εσυ δεν εχεις προβλημα και τα θεωρεις ολα οσα ειπε πετυχημενο χιουμορακι τι να σου πω

σου ευχομαι να να σου πει κι αλλα να γελασεις να το φχαριστηθεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ δεν αναφέρθηκα στο σχόλιο που έκανες συγκεκριμένα γι αυτό που είπα εγώ....

Αλλά οκ.....

Ας εκφραζόμαστε όλοι πιο κόσμια άλλη φορά....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μινιβερ κι εγω ξερω το χιουμορακι του σλιπ αλλα δε μου αρεσαν τα πανω και ιδιως η λεξη σαβουρα δε μ αρεσει καθολου

αν εσυ δεν εχεις προβλημα και τα θεωρεις ολα οσα ειπε πετυχημενο χιουμορακι τι να σου πω

σου ευχομαι να να σου πει κι αλλα να γελασεις να το φχαριστηθεις

ε, ok, μέχρι εδώ η πλάκα.

δε συμμερίζομαι ούτε το χιούμορ, ούτε τους τρόπους έκφρασης πολλών εδώ μέσα. μερικών ειδικά το απεχθάνομαι.

αλλά δε θα με αναγκάσει κανείς να ασχολούμαι με όσους και όσα δεν κρίνω εγώ πως το αξίζουν.

παρακαλώ συνεχίστε να ασχολείστε μαζί μου, βάλτε και κανένα στοίχημα για το πότε θα ξαναβάλω τη φωτογραφία μου. ελεύθερα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειστε στην πλειοψηφια σας λιγουρηδες , απληστοι και μονιμως ανικανοποιητοι .Ισως να φταιει το γεγονος οτι οι περισσοτεροι απο εσας επιλεξατε τη χειρουργικη για τον ιδιο ακριβως λογο που το εκαναν και οι γυναικες συναδελφοι σας: το υποτιθεμενο πρεστιζ του χειρουργου και τα μαυρα χρηματα απο τα φακελακια .

Λυπαμαι που σας ξανασοκαρω , αλλα φυσικα δεν ειναι αυτος λογος για να επιλεξει κανεις τη χειρουργικη .Λαθος λογος , λαθος ανθρωπος ,σε λαθος θεση.Ολα ενα λαθος δηλαδη φιλε μου .

Λογικο να ειναι οι περισσοτεροι χωρισμενοι , να απιστουν ή να κλεβουν τους ασθενεις .Δες το αλλιως : οι ανθρωποι απλα πραγματοποιησαν το στοχο τους :

ο, τι γκομενακι δεν μπορεσαν να χτυπησουν ως φοιτητες , το χτυπανε ως ειδικευομενοι και επιμελητες.

Φυσικα εχουν και αυτοι τις μερες της καταθλιψης οπου η αυτογνωσια τους χτυπαει την πορτα , αλλα ευτυχως αυτες ειναι λιγες και μετα απο μια ηλικια , ο ανθρωπος ελεγχει θαυμασια τις ενοχλητικες για το ατομο του σκεψεις .

Υπαρχει καλο και κακο παιδι .Θα σου πω σε αλλη φαση ποιος ειναι ο ενας και ποιος ειναι ο αλλος .Μακια :)

Παρακαλω να μην μας παιρνει ολους η μπαλα...Ευχαριστω... emiloveyouemiloveyou:lol:

Σίγά ρε παιδία εγώ πάντως έχω δεί πολλούς ειδικευόμενους χειρούργους να βγαίνουν με σαβούρες γκόμενες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειστε στην πλειοψηφια σας λιγουρηδες , απληστοι και μονιμως ανικανοποιητοι .Ισως να φταιει το γεγονος οτι οι περισσοτεροι απο εσας επιλεξατε τη χειρουργικη για τον ιδιο ακριβως λογο που το εκαναν και οι γυναικες συναδελφοι σας: το υποτιθεμενο πρεστιζ του χειρουργου και τα μαυρα χρηματα απο τα φακελακια .

Λυπαμαι που σας ξανασοκαρω , αλλα φυσικα δεν ειναι αυτος λογος για να επιλεξει κανεις τη χειρουργικη .Λαθος λογος , λαθος ανθρωπος ,σε λαθος θεση.Ολα ενα λαθος δηλαδη φιλε μου .

Λογικο να ειναι οι περισσοτεροι χωρισμενοι , να απιστουν ή να κλεβουν τους ασθενεις .Δες το αλλιως : οι ανθρωποι απλα πραγματοποιησαν το στοχο τους :

ο, τι γκομενακι δεν μπορεσαν να χτυπησουν ως φοιτητες , το χτυπανε ως ειδικευομενοι και επιμελητες.

Φυσικα εχουν και αυτοι τις μερες της καταθλιψης οπου η αυτογνωσια τους χτυπαει την πορτα , αλλα ευτυχως αυτες ειναι λιγες και μετα απο μια ηλικια , ο ανθρωπος ελεγχει θαυμασια τις ενοχλητικες για το ατομο του σκεψεις .

Υπαρχει καλο και κακο παιδι .Θα σου πω σε αλλη φαση ποιος ειναι ο ενας και ποιος ειναι ο αλλος .Μακια :)

Παρακαλω να μην μας παιρνει ολους η μπαλα...Ευχαριστω... emiloveyouemiloveyou:lol:

Σίγά ρε παιδία εγώ πάντως έχω δεί πολλούς ειδικευόμενους χειρούργους να βγαίνουν με σαβούρες γκόμενες

Για αυτο ειπα μη μας παιρνει ολους η μπαλα...τελικα σε πεισαμε να μην γινεις χειρουργος?? :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παρακολουθώ το topic και το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον....αλλά έχω μια απορία-ένσταση...Η εμπειρία μου από τα φοιτητικά χρόνια και από το αγροτικό και το στρατό δεν μου έχει δημιουργήσει την εντύπωση ότι οι χειρουργικές ειδικότητες είναι σε κάτι πιο....δύσκολες, απαιτητικές ή....σημαντικές (έλεος δηλαδή!) από άλλες, και κυρίως από τις παθολογικές!θέλω να πω ότι η συμβουλή μου σε μια νέα κοπέλα που σκέφτεται ότι θέλει να έχει πολύ χρόνο για το σπίτι και το σύντροφό της, δε θα ήτανε να αποφύγει τις χειρουργικές ειδικότητες, και ειδικότερα τη γεν. χειρουργική, αλλά κάποιες απαιτητικές παθολογικές....συμπεριλαμβανομένης της (γενικής) παθολογίας....η οποία για μένα και πιο δύσκολες εφημερίες έχει και φυσικά μεγαλύτερη κούραση, και στα χρόνια της ειδικότητας και αργότερα.Ο ειδικευόμενος της χειρουργικής μπαίνει στα χειρουργεία (στα 2 τουλάχιστον Πανεπιστημιακά Νοσοκομεία της περιφέρειας όπου έχω δουλέψει) μια-δυο φορές την εβδομάδα, και συνολικά ο χρόνος που εργάζεται είναι πολύ μικρότερος από τον αντίστοιχο ενός ειδικεύομενου παθολογίας ή καρδιολογίας! Για να μην αναφερθώ στη σπανιότητα των σοβαρών επειγόντων και το ανύπαρκτο διάβασμα στο σπίτι!Επομένως, δε νομίζω ότι αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο μια γυναίκα δε θα πρέπει να γίνει χειρουργός....απλά, εμείς οι άντρες θέλουμε τη γυναίκα λίγο πιο....θηλυκό....αν φοβάται το αίμα, τις βελόνες και...τις κατσαρίδες (!) τόσο το καλύτερο! Θα την προστατέψουμε εμείς! :anavwfwties::anavwfwties::D
Τhanks, φοβάμαι τις κατσαρίδες παρεπιπτόντως!!
Μπορεί να μην έχω κάνει κολλητή παρέα με τους άπειρους χειρουργούς, αλλά από τη συναναστροφή μας στο πλαίσιο των εφημεριών και στη διάρκεια των κλινικών ετών διαπίστωσα ότι είναι 95% ανδρικού φύλου και ότι το ίδιο ποσοστό για να ενδιαφερθεί να δείξει ράμματα σε μια φοιτήτρια πρέπει η τελευταία να έχει τουλάχιστον ένα από τα παρακάτω:α) Ψηλή ξανθιά γαλανομάτα.β) Μεγάλο βυζί.γ) Ωραίο κώλο.δ) Όλα τα παραπάνω.ε) α+β+γ.Όσο περισσότερα έχεις, τόσο πιθανότερο να ασχοληθούν και άλλοι χειρουργοί μαζί σου. Αυτό δεν είναι σεξισμός ή κυνισμός. Είναι ωμός ρεαλισμός...Τα υπόλοιπα περί ειλικρινούς εκπαιδευτικού ενδιαφέροντος είναι υπέροχα όσο και οι στεγνές φίφες...- Οι μισές από εσάς [που έχετε τα άνωθεν αναφερθέντα και παίζετε στο Champions League] αυταπατάσθε ότι σας έδειξαν από αγνό ενδιαφέρον ή επειδή εκτίμησαν τις διαφοροδιαγνωστικές σας ικανότητες ή επειδή δεν είχαν κάτι καλύτερο να κάνουν στον "άπλετο" ελεύθερο χρόνο τους... και καλά κάνετε... Πιστέψτε με... τουλάχιστον οι ειδικευόμενοι, μαζί με εμάς τους συμφοιτητές σας, σχολιάζουν τα προσόντα σας... Δε λέω ότι είναι καλό ή κακό... Λέω αυτό που είδα και έζησα 3 χρόνια.- Οι άλλες μισές το έχετε πιάσει το νόημα και το εκμεταλλεύεστε... και καλά κάνετε.Από την άλλη, έχω δει με τα μάτια μου μια φοιτήτρια Γ' εθνικής [δηλαδή μη αποδεκτή εμφανισιακά, να το πώ κόσμια και να μη χρησιμοποιήσω τον όρο που είναι συνώνυμος με "μεγάλη ποσότητα ρύπων" ή με "φορητό αντιαρματικό όπλο μεγάλου διαμετρήματος" ] να ζητάει από έναν ειδικευόμενο να τσεκάρει ένα ιστορικό και αυτός να παίρνει μια γκριμάτσα δίκην ανασκολοπιζόμενου εγκαυματία με οξεία παγκρεατίτιδα και ΟΕΜ.Λυπάμαι αν γνώρισα τους λάθος χειρουργούς και τις λάθος φοιτήτριες...αλλά κάτι μου λέει ότι δεν πέφτω και πολύ έξω...Δεν είναι θέμα σεξισμού... είναι θέμα ρεαλισμού... δε λέω ότι γίνεται σωστά, αλλά έτσι γίνεται.Υ.Γ. Στους χειρουργούς δεν συμπεριλαμβάνονται οι γυναικολόγοι, οι οποίοι ξεπέρασαν κάθε προσδοκία καφρίλας προς τις γυναίκες, φοιτήτριες, ειδικευόμενες ή απλώς ασθενείς τους... Γι' αυτούς δεν έχω λόγια... Σαπίλα.-Υ.Γ2. Για να το γυρίσουμε και λίγο ανάποδα... εμένα τόσα χρόνια σε κλινικές και εφημερίες, γυναίκα δε μου έχει δείξει τί-πο-τα. Πο-τέ. Όχι σχεδόν ποτέ... ΠΟΤΕ.-Υ.Γ3. Σήμερα έχω σκατά διάθεση... άλλο πράμα λέμε... ελπίζω να μη φάνηκε στο πόστ... :bloodomen:
Δηλαδή εγώ που έχω το α και το γ(από ότι μου λένε) μα σίγουρα όχι το β έχω γύρω στο 67% πιθανότητα να πετύχω?? :anavwfwties:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν εισαι έτσι επιβεβαιώνεις , ότι όσες θέλουν να κάνουν γενική χειρουργική δεν είναι μπάζα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειστε στην πλειοψηφια σας λιγουρηδες , απληστοι και μονιμως ανικανοποιητοι .Ισως να φταιει το γεγονος οτι οι περισσοτεροι απο εσας επιλεξατε τη χειρουργικη για τον ιδιο ακριβως λογο που το εκαναν και οι γυναικες συναδελφοι σας: το υποτιθεμενο πρεστιζ του χειρουργου και τα μαυρα χρηματα απο τα φακελακια .

Λυπαμαι που σας ξανασοκαρω , αλλα φυσικα δεν ειναι αυτος λογος για να επιλεξει κανεις τη χειρουργικη .Λαθος λογος , λαθος ανθρωπος ,σε λαθος θεση.Ολα ενα λαθος δηλαδη φιλε μου .

Λογικο να ειναι οι περισσοτεροι χωρισμενοι , να απιστουν ή να κλεβουν τους ασθενεις .Δες το αλλιως : οι ανθρωποι απλα πραγματοποιησαν το στοχο τους :

ο, τι γκομενακι δεν μπορεσαν να χτυπησουν ως φοιτητες , το χτυπανε ως ειδικευομενοι και επιμελητες.

Φυσικα εχουν και αυτοι τις μερες της καταθλιψης οπου η αυτογνωσια τους χτυπαει την πορτα , αλλα ευτυχως αυτες ειναι λιγες και μετα απο μια ηλικια , ο ανθρωπος ελεγχει θαυμασια τις ενοχλητικες για το ατομο του σκεψεις .

Υπαρχει καλο και κακο παιδι .Θα σου πω σε αλλη φαση ποιος ειναι ο ενας και ποιος ειναι ο αλλος .Μακια :)

Παρακαλω να μην μας παιρνει ολους η μπαλα...Ευχαριστω... emiloveyouemiloveyou:lol:

Σίγά ρε παιδία εγώ πάντως έχω δεί πολλούς ειδικευόμενους χειρούργους να βγαίνουν με σαβούρες γκόμενες

Για αυτο ειπα μη μας παιρνει ολους η μπαλα...τελικα σε πεισαμε να μην γινεις χειρουργος?? :lol:

Φ Υ Σ Ι Κ Α και με πείσατε....

Αφού έχουμε ξεφύγει λίγο από το θέμα εσύ τι γκόμενα θα προτιμούσες:

a) Ωραία νοσοκόμα ( που θα σε κοιτάζει και θα λιώνει που είσαι χειρούργος

β) Γιατρίνα (που σε καταλαβαίνει, γιατί περνάει τα ίδια)

γ) μια ωραία κοπέλα (με άσχετο επάγγελμα, γραμματέας σε εταιρεία πχ,- με καλή προίκα, που και αυτή θα σε κοιτά και θα λιώνει που είσαι χειρούργος)

δ) ένα μοντέλο

ε) άλλη επιλογή

Παρακαλώ διαλέξτε.

Εγώ πάντως είμαι υπέρ όχι γιατροί με γιατρούς, και γι αυτό έχω και γκόμενο οικονομολόγο

Αnyway...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως με τα βυζιά και τον κώλο δεν εξασφαλίζεις το ταλέντο στο να χειρουργείς.....εξασφαλίζεις ίσως μερικά λεπτά ευτυχίας σε εφημερίες στους κοιτώνες με κανένα συνάδελφο-άμα δεν έχει δουλειά-... :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως με τα βυζιά και τον κώλο δεν εξασφαλίζεις το ταλέντο στο να χειρουργείς.....εξασφαλίζεις ίσως μερικά λεπτά ευτυχίας σε εφημερίες στους κοιτώνες με κανένα συνάδελφο-άμα δεν έχει δουλειά-... :antegeia:

Eννοείται σε καμμιά δουλειά δεν εξασφαλίζεις επιτυχία με βυζιά και κώλο εκτός αν είσαι μοντέλο.

Πάντως γιατρό γκόμενο ποτέ δεν θα ήθελα να έχω πολύ απλά γιατί θέλω να είμαι το μόνο ψώνιο στη σχέση μου. :anavwfwties: :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι οκ αλλα δεν ειναι μονο οι γιατροι ψωνια οποτε και παλι δεν εξασφαλιζεσαι..... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφού ξεφύγαμε από το θέμα έτσι κι αλλιώς πείτε γνώμες οι άντρες χειρούργοι τι τύπο γυναίκας διαλέγετε??

a) Ωραία νοσοκόμα ( που θα σε κοιτάζει και θα λιώνει που είσαι χειρούργος

β) Γιατρίνα (που σε καταλαβαίνει, γιατί περνάει τα ίδια)

γ) μια ωραία κοπέλα (με άσχετο επάγγελμα, γραμματέας σε εταιρεία πχ,- με καλή προίκα, που και αυτή θα σε κοιτά και θα λιώνει που είσαι χειρούργος)

δ) ένα μοντέλο

ε) άλλη επιλογή

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι ψάχνεις τώρα;

Περί ορέξεως.....

τι θα σου απαντήσει τώρα ο καθένας.....;

και μόνο που κατηγοριοποιείς τις γυναίκες είναι προσβλητικό για την κάθεμία από μας..... emdots

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άντε δες nip / tuck κι ασε τα no offence , never explain -never complain

Στελλίτσα κορούλα μου, επειδή έχω δει όλο τον πρώτο κύκλο πρέπει να σου πω ότι τη μόνη βαρβάτη χυλόπιτα ο Τρόυ την τρώει (καλό αυτό, μ' άρεσε) από την πλαστική χειρουργό (μια πολύ ωραία γυναίκα) στην οποία την πέφτει σε ένα επεισόδιο και αυτή του απαντάει να πάει να κάνει λιποαναρρόφηση....

:bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απάντηση δεν θα δώσω γιατί δεν ξέρω,

Πάντως θα συμφωνήσω με το ότι οι ενδοκρινολόγές είναι όμορφες, αλλά και πολλές χειρουργίνες είναι αστέρια. Και για του λόγου το αληθές έχω φίλη που δουλεύει σαν μοντέλο (μην ψάχνεστε δεν θα τη βρείτε.).

Από τις χειρουργικές ειδικότητες οι πιο όμορφες μαζέυονται στην Πλαστική.

@Cadaver. Αγόρι μου σε είχα συμπαθήσει γιατί μου το χάλασες. Μα αγόρι μου να δώσεις το ψωμί μου στουν νεφρολόγους ρε συ. Να με καταστρέψεις θές;

@ Στελίτσα. Οι γιατροί είναι οι χειρότεροι εραστές. Evidence based μετά από πέντε τυχαιοποιημένες μελέτες. Οπότε δεν νομίζω ότι έχουμε να κάνουμε με λίγα λεπτά. Μάλλον με κάποια αγχωμένα δευτερόλεπτα μεγαλείου. Ξέρεις του τύπου πές μου ποιός είμαι και τι είμαι.... γαμώ το μπίπερ σου τώρα βαράς..... άντε κουνήσου περισσότερο πρέπει να φύγω... :)

Πάντως θα είχε πλάκα να κάνουμε ένα πόστ και να λέμε σε ποιες ειδικότητες αλλά και σε ποιά νοσοκομεία έχετε δει τις/τους καλύτερες/ους αμαρτίες. Μιά φίλη πάντως ορκίζεται χειρουργοί στο Γεννηματά. Δεν ξέρω εγώ σε άλλο νοσοκομίο έκανα ειδικότητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφού ξεφύγαμε από το θέμα έτσι κι αλλιώς πείτε γνώμες οι άντρες χειρούργοι τι τύπο γυναίκας διαλέγετε??

a) Ωραία νοσοκόμα ( που θα σε κοιτάζει και θα λιώνει που είσαι χειρούργος

β) Γιατρίνα (που σε καταλαβαίνει, γιατί περνάει τα ίδια)

γ) μια ωραία κοπέλα (με άσχετο επάγγελμα, γραμματέας σε εταιρεία πχ,- με καλή προίκα, που και αυτή θα σε κοιτά και θα λιώνει που είσαι χειρούργος)

δ) ένα μοντέλο

ε) άλλη επιλογή

Λοιπόν ας γίνω πιο αναλυτικός:

- Τη β) για γυναίκα μου

- Την α) για τις μέρες που θα εφημερεύω

- Την γ) για τις μέρες που θα εφημερεύει η γυναίκα μου

- Την δ) για one night stand όταν θα πηγαίνω (μονος μου εννοειται) σε κανένα συνέδριο εκτός έδρας.

Άρα επιλέγω το ε) όλα τα παραπάνω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

no offence,αλλα κ μες στη σχολη και στα νοσοκομεια η εμπειρια λεει οτι η γυναικα γενικος ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΑΙ.αν ειχε φοτο το προφιλ του καθενος θα λυνονταν πολλες αποριες.οποτε αφηστε τη δουλεια του γενικου σε εμας για να βγαλουμε εκατομυρια και να βγαινουμε με μοντελα και καντε κατι αλλο για να νιωσετε καλυτερα οι ''λιγοτερο ομορφες'' ιατροι , ξερω γω κομμωτηριο,σολαριουμ

καμαρι μου εσυ!!! :P

Ξαφνικά νιώθω μια ταύτιση με την "Μαρία την άσχημη" την Λετι κτλ!! emoops

Πρέπει να βάλω επειγόντως σιδεράκια, γυαλιά μυωπίας(αν και δεν έχω) να σκουρυνω το μαλλί , να πετάξω ψηλοτάκουνα, καλλυντικά κτλ, να φάω αρκετές σοκολάτες για να παχύνω και να γεμίσω σπυράκια ώστε να μπω στο ρόλο της χειρουργού βρε παιδί μου! embaaa

:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.