Jump to content

289 (+446, +κάτι ψιλά) νέες θέσεις ειδικότητας


isis

Recommended Posts

δεν σας κανει εντυπωση το γεγονος οτι το νεο φεκ με τις νεες θεσεις ειδικοτητας βγηκε 2 μερες πριν το δοαταπ δωσει τις νεες αδειες στους γιατρους

ε να ειμαστε σιγουροι ποιες ειναι οι νεες θεσεις και μετα να δηλωσουμε!

μαλιστα να μην αναγνωριστουμε και πολυ αργοτερα μετα το φεκ και εχουν προλαβει οι υπολοιποι και εχουν κανει καμια αλλαγη στα χαρτια τους που να τους ευννοοει!

καποτε ειχα πει καλη τυχη σε ολους γιατι αυτη μαλλον ειναι ο πιο σημαντικος παραγοντας για την καριερα μας

πολυ φοβαμαι οτι τελικα περα αυτης χρειαζεται και εκλογες που για ψηφοθηρικους λογους σαφως ευννοουν καποιες συγκεκριμενες ομαδες ατομων!

λοιπον να ευχηθουμε ωστοσο και σε αυτους τους συναδελφους καλη επιτυχια στην δηλωση τους και υπομονη για να ανοιξει η θεση τους που απο μια προχειρη ματια πρεπει να ειναι για τη παθολογια 7 χρονια για την χειρουργικη 6 χρονια και για τις εργαστηριακες 4-5 χρονια!!!!

αυτα σε απανηση στον κ υπουργο που ειπε οτι με τις νεες θερεις οι αναμονες θα φτασουν στα 2 ναι (δυο) χρονια!!!!!!!!!!!!!

η μας κοροιδευει η δεν ξερει το θεμα και δεν ξερω ποιο τελικα ειναι χειροτερο!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 515
  • Created
  • Last Reply

Οι πολιτικάντηδες που εδώ και 4 έτη έπαιξαν ελεεινά παιχνίδια στις πλάτες των αποφοίτων ιατρικής συνεχίζουν και αποτελειώνουν το έργο τους...Συννένοχοι και οι Πασόκοι που επί τόσα έτη σιωπούσαν και δεν έκαναν και αυτοί τίποτε.Προτείνω στη νομαρχία να υπάρχει τραπεζάκι της ΝΔ όπου μετά τη δήλωση στη νέα θέση να ρίχνουν και ψήφο στην κάλπη.Από το πρωί κομματικά στελέχη να μοιράζουν φυλλάδια για τις νέες θέσεις έξω από το ΔΟΑΤΑΠ.Μαζί με αυτά και έτοιμα φακελάκια σταυρωμένα και στο φάκελο μέσα το χαρτί της αναγνώρισης.Περιχαρής ο γονιός τρέχει στη νομαρχία,ο κομματικός υπάλληλος στο τραπεζάκι της ΝΔ παραλαμβάνει την αίτηση,και φεύγοντας ο νέος ιατρός με το γονέα του ρίχνουν τη ψήφο στην κάλπη.Μάλιστα στις 3 ψήφους μπόνους εγγραφή στην Τ.Ο. και μόρια για διορισμό στην τοπική αυτοδιοικηση!Ο εξευτελισμός του επαγγέλματος του ιατρού συνεχίζεται με γοργούς ρυθμους.Εξετάσεις δίκην διπλώματος οδήγησης,ΔΙΚΑΤΣΑ+χρηματισμοί,γιατροί λόγω ΣΤΕ,Υπεράριθμοι για λόγους Υγείας,αναγνώριση αποφοίτων τσεχίας χωρίς 3ετή προυπηρεσία,καμία αξιολόγηση στις θέσεις ειδικότητας.

Ο ΕΧΩΝ ΒΥΣΜΑ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΛΕΟΝ ΠΡΟΧΩΡΑ!ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΡΑ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όπως τα λέτε είναι.Μόνο που το αστείο είναι το εξής..Δεν βολεύονται μόνο παιδιά,ανήψια,ξαδέρφια των υπουργών της εκάστοτε κυβέρνησης..βολεύονται και παιδιά,ανήψια,ξεδέρφια των βουλευτών οποιασδήποτε παράταξης της αντιπολίτευσης.Και έχω γνώση όσων λέω.Αυτοί εκεί πάνω δεν έχουν κανένα πρόβλημα ο ένας με τον άλλο κι ας μαλώνουν στα παράθυρα.Βολεύουν τα παιδάκια τους κι ας μην ανήκουν στο ίδιο κόμμα..είναι ένα συνάφι.

Αφιερωμένο σε όλους εμάς τους μη έχοντες πολύπριζο ή βυσματάκι.."Καληνύχτα μα...κα, η ζωή έχει πλάκα!"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ε με το μπαχαλοκοκκο που εχουν ολοι τους, δεν τους ριχνουμε ενδοφλεβια παστρεπτομυκινη να ησυχασουμε λεω γω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προτείνω στη νομαρχία να υπάρχει τραπεζάκι της ΝΔ όπου μετά τη δήλωση στη νέα θέση να ρίχνουν και ψήφο στην κάλπη.Από το πρωί κομματικά στελέχη να μοιράζουν φυλλάδια για τις νέες θέσεις έξω από το ΔΟΑΤΑΠ.Μαζί με αυτά και έτοιμα φακελάκια σταυρωμένα και στο φάκελο μέσα το χαρτί της αναγνώρισης.Περιχαρής ο γονιός τρέχει στη νομαρχία,ο κομματικός υπάλληλος στο τραπεζάκι της ΝΔ παραλαμβάνει την αίτηση,και φεύγοντας ο νέος ιατρός με το γονέα του ρίχνουν τη ψήφο στην κάλπη.Μάλιστα στις 3 ψήφους μπόνους εγγραφή στην Τ.Ο. και μόρια για διορισμό στην τοπική αυτοδιοικηση!

τώρα αν νομίζεις ότι όλα αυτά τα σκέφτηκες πρώτος :rolleyes:

αυτό για τους ΟΤΑ με ενδιαφέρει πάντως ... πολύ καλή η ιδέα του bonus emrespect

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ξέρει κάποιος γιατί ακόμα δεν έχει κάνει η Νομαρχία Αθηνών υπό διορισμό αυτούς που πρόκειται να διοριστούν; Τι περιμένει; Το φεκ το έχει ήδη από την Πέμπτη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φόρτος Εργασίας με τους Ρουμανοβούλγαρους λόγω σαββατιάτικου προεκλογικού μποναμά

Έχει ήδη ξεκινήσει να θέτει σταδιακά υπό διορισμό σε διάφορες ειδικότητες τους άμεσα

εμπλεκόμενους και το πράττει αργά και σταθερά για να μην γίνουν λάθη και ξεφτιλστεί

μέρες που είναι...

Πάρε κόσμε...

Με το μαλακό...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν σας κανει εντυπωση το γεγονος οτι το νεο φεκ με τις νεες θεσεις ειδικοτητας βγηκε 2 μερες πριν το δοαταπ δωσει τις νεες αδειες στους γιατρους

*beep*

η σωστή απάντηση είναι ότι οι θέσεις δημοσιεύτηκαν την ίδια μέρα που ο κ. Αβραμοπουλος θα εμφανιζόταν στο debate του ΣΚΑΙ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικά, η νομαρχία αθηνών είναι ενήμερη για τις νέες θέσες; κ ειδικά αναφέρομαι στις νεοσύστατες. μπορούμε να πάμε κ να δηλώσουμε; ή περιμένει κάποια εγκύκλιο από το υπουργείο;

το υπουργείο σε τηλεφωνική επικοινωνία απαντά ότι έχει ήδη ενημερώσει και αφού βγήκε το φεκ δεν έχει να στείλει κάποιο άλλο έγγραφο. το ότι περιμένουν νέα εγκύκλιο είναι απλά πρόφαση για να τρενάρουν τις καταστάσεις. πάντως δηλώσεις για τις νεεσ θέσεις που θα γίνουν κληρώσεις ξεκίνησαν οπότε ψάξτε το καλά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικά, η νομαρχία αθηνών είναι ενήμερη για τις νέες θέσες; κ ειδικά αναφέρομαι στις νεοσύστατες. μπορούμε να πάμε κ να δηλώσουμε; ή περιμένει κάποια εγκύκλιο από το υπουργείο;

το υπουργείο σε τηλεφωνική επικοινωνία απαντά ότι έχει ήδη ενημερώσει και αφού βγήκε το φεκ δεν έχει να στείλει κάποιο άλλο έγγραφο. το ότι περιμένουν νέα εγκύκλιο είναι απλά πρόφαση για να τρενάρουν τις καταστάσεις. πάντως δηλώσεις για τις νεεσ θέσεις που θα γίνουν κληρώσεις ξεκίνησαν οπότε ψάξτε το καλά

μήπως ξέρει κανείς το κατά πόσο για να ξεκινήσει η διαδικασία διορισμού από τη νομαρχία πρέπει να έχεις προσκομίσει τη βεβαίωση ολοκλήρωσης του προαπαιτούμενου γενικού κομματιού (σσ 9 μήνες παθολογία για δερματολογία-ήμουν από τους τυχερούς του αττικού... emgoal )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και βεβαια! αν δεν το εχεις κανει παει αμεσως ο διορισμος του επομενου που το εχει προσκομισει καθως θεωρουν οτι δεν τελείωσες!!!πολλοι που δεν περιμενουν να διοριστουν ειδικα σε παθολογικες ειδικότητες θα τους παει διορισμος αν εχουν καταθεσει οτι εκπληρωσαν το προαπαιτουμενο κομματι καθως ειναι πολλοι που δεν εχουν τελειωσει το προηγουμενο κομματι...πηγαινετε και δειτε τις λιστες ακομα και δεν ειστε οι πρωτοι για διορισμοκαι ψαξτε και σε άλλες λιστες αν το τελειωσατε μήπως σε κάποια δεν υπάρχει διαθεσιμος που να εχει τελειωσει το προαπαιτουμενο κομματιπχ το πανεπιστημιακο ιωαννινων εχει τωρα 1 θεση κενη καθως δεν εχει τελειώσει κανενας απο την λιστα παθολογία...και σε άλλες νομαρχίες συμβαίνει το ίδιο(1 κενη θεση νεφρολογιας)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και βεβαια! αν δεν το εχεις κανει παει αμεσως ο διορισμος του επομενου που το εχει προσκομισει καθως θεωρουν οτι δεν τελείωσες!!!πολλοι που δεν περιμενουν να διοριστουν ειδικα σε παθολογικες ειδικότητες θα τους παει διορισμος αν εχουν καταθεσει οτι εκπληρωσαν το προαπαιτουμενο κομματι καθως ειναι πολλοι που δεν εχουν τελειωσει το προηγουμενο κομματι...πηγαινετε και δειτε τις λιστες ακομα και δεν ειστε οι πρωτοι για διορισμοκαι ψαξτε και σε άλλες λιστες αν το τελειωσατε μήπως σε κάποια δεν υπάρχει διαθεσιμος που να εχει τελειωσει το προαπαιτουμενο κομματιπχ το πανεπιστημιακο ιωαννινων εχει τωρα 1 θεση κενη καθως δεν εχει τελειώσει κανενας απο την λιστα παθολογία...και σε άλλες νομαρχίες συμβαίνει το ίδιο(1 κενη θεση νεφρολογιας)

δηλαδή, αν και τελειώνω το γενικό κομματι σε ένα μήνα ακριβώς, θα μπω ως πρώτος επιλαχών μονό και μόνο επειδή θα είμαι σε θέση να προσκομίσω την εν λόγω βεβαίωση σε ένα μήνα και όχι τώρα που ούτως ή άλλως οι διορισμοί έχουν παγώσει λόγω εκλογών?κι αν υποθέσουμε ότι δεν είχα πάρει μυρωδιά των καινούριων θέσεων και περίμενα να παραλάβω την ειδοποίηση ότι άνοιξε η θέση - η οποία δεν πιστεύω να έρθει νωρίτερα από μήνα- δεν μπορώ να καταθέσω τότε τη βεβαίωση που θα την έχω κιόλας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και βεβαια! αν δεν το εχεις κανει παει αμεσως ο διορισμος του επομενου που το εχει προσκομισει καθως θεωρουν οτι δεν τελείωσες!!!πολλοι που δεν περιμενουν να διοριστουν ειδικα σε παθολογικες ειδικότητες θα τους παει διορισμος αν εχουν καταθεσει οτι εκπληρωσαν το προαπαιτουμενο κομματι καθως ειναι πολλοι που δεν εχουν τελειωσει το προηγουμενο κομματι...πηγαινετε και δειτε τις λιστες ακομα και δεν ειστε οι πρωτοι για διορισμοκαι ψαξτε και σε άλλες λιστες αν το τελειωσατε μήπως σε κάποια δεν υπάρχει διαθεσιμος που να εχει τελειωσει το προαπαιτουμενο κομματιπχ το πανεπιστημιακο ιωαννινων εχει τωρα 1 θεση κενη καθως δεν εχει τελειώσει κανενας απο την λιστα παθολογία...και σε άλλες νομαρχίες συμβαίνει το ίδιο(1 κενη θεση νεφρολογιας)

δηλαδή, αν και τελειώνω το γενικό κομματι σε ένα μήνα ακριβώς, θα μπω ως πρώτος επιλαχών μονό και μόνο επειδή θα είμαι σε θέση να προσκομίσω την εν λόγω βεβαίωση σε ένα μήνα και όχι τώρα που ούτως ή άλλως οι διορισμοί έχουν παγώσει λόγω εκλογών?κι αν υποθέσουμε ότι δεν είχα πάρει μυρωδιά των καινούριων θέσεων και περίμενα να παραλάβω την ειδοποίηση ότι άνοιξε η θέση - η οποία δεν πιστεύω να έρθει νωρίτερα από μήνα- δεν μπορώ να καταθέσω τότε τη βεβαίωση που θα την έχω κιόλας?

δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα. ο μόνος τρόπος να το παλέψεις είναι να έχεις μέσο στη νομαρχία ώστε να μη στείλουν τα χαρτιά του επόμενου και να σε περιμένουν (δύσκολο γιατί όλοι ψάχνονται σήμερα) ή στο νοσοκομείο ώστε να μη στείλουν ακόμη τις κενές θέσεις στη νομαρχία (συνήθως αυτό κάνουν όσοι έχουν τον τρόπο αλλά όπως είπα προηγουμένως σε αυτή τη φάση θα είναι λίγο δύσκολο).Ο νόμος είναι σαφής και λέει ότι στέλνονται τα χαρτιά του 1ου που έχει τελειώσει το γενικό μέρος ανεξάρτητα αν μέχρι να να έρθει ο διορισμός του θα έχει τελειώσει το γενικό μέρος και ο προηγούμενος στη λίστα από αυτόν.Είσαι άτυχος, θα σε συνέφερε να βγει το ΦΕΚ σε 1 μήνα από τώρα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν και μάλλον είμαστε εκτός θέματος emofftopic , έαν έχεις κάνει αγροτικό ίσως θα μπορούσες να εκμεταλλευτείς το νέο νόμο που εαν έχω καταλάβει καλά σου δίνει Bonus 3 μήνες ειδικότητας... Ίσως και να μην ισχύει... Πάντως αξίζει τον κόπο να το ψάξεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα σας! Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως ακριβώς γίνεται η διαδικασία για να ζητήσω επισήμως από τη νομαρχία που έχω δηλώσει, τη λίστα αναμονής με αυτούς που είναι πριν από μένα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλά σκιουράκι καλή τύχη στη νομαρχία σου...εγώ δεν τα κατάφερα στη δική μου...μου την είπαν κιόλας ότι και καλά τους κατηγορώ για ατιμία...

η νομαρχία αθηνών τελικά δε διόρισε ακόμα.

είμαι εντελώς απογοητευμένη.παίρνοντας τηλέφωνο στη νομαρχία της επαρχίας που έχω τα χαρτιά μου για να ρωτήσω κάτι, η απάντηση ήταν δεν ξέρω σε όλα!!!!πότε θα γίνουν οι διορισμοί στις επιπλέον θέσεις?δεν ξέρω.θα σας στείλουν ενημέρωση από το υπουργείο?δεν ξέρω.εμείς περιμένουμε.έχετε μιλήσει με το υπουργείο?όχι,δεν ξέρω,μη σε πάρω στο λαιμό μου.Αναγνωρίζεται 6μηνο σαν ειδικότητα?δεν ξέρω.όχι,το χαρτί δεν το έχω εδώ να σου πω τι λέει.Εύγε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κι αυτοπροσώπως να πας δύσκολα θα στη δώσουν,ειδικά επίσημα όπως λες (πιο εύκολα σου λένε τα ανόματα των προηγούμενων ανεπίσημα όμως) πόσο μάλλον δι'αντιπροσώπου...εξαρτάται βέβαια κι από την ίδια τη νομαρχία.μερικές νομαρχίες είναι πιο εξυπηρετικές.αλλά είναι σπάνιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλά σκιουράκι καλή τύχη στη νομαρχία σου...εγώ δεν τα κατάφερα στη δική μου...μου την είπαν κιόλας ότι και καλά τους κατηγορώ για ατιμία...

η νομαρχία αθηνών τελικά δε διόρισε ακόμα.

είμαι εντελώς απογοητευμένη.παίρνοντας τηλέφωνο στη νομαρχία της επαρχίας που έχω τα χαρτιά μου για να ρωτήσω κάτι, η απάντηση ήταν δεν ξέρω σε όλα!!!!πότε θα γίνουν οι διορισμοί στις επιπλέον θέσεις?δεν ξέρω.θα σας στείλουν ενημέρωση από το υπουργείο?δεν ξέρω.εμείς περιμένουμε.έχετε μιλήσει με το υπουργείο?όχι,δεν ξέρω,μη σε πάρω στο λαιμό μου.Αναγνωρίζεται 6μηνο σαν ειδικότητα?δεν ξέρω.όχι,το χαρτί δεν το έχω εδώ να σου πω τι λέει.Εύγε!

εχω ακριβως τις ιδιες αποριες μαλλον μετα εκλογες θα τα φτιαξουν τ απαγωσαν ολα.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.