Jump to content

289 (+446, +κάτι ψιλά) νέες θέσεις ειδικότητας


isis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 515
  • Created
  • Last Reply
εχει στειλει τα χαρτιά η νομαρχία.απο το υπ.υγείας εξαρτάται τώρα.

Αφου στο site της Νομαρχίας Αθηνών δεν έχει αναφέρει"υπό Διορισμό" εκείνους που διορίζονται. Ξέρεις αν έστειλε τα χαρτιά σήμερα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα στέλνει σιγα σιγα.κάθε μέρα ετοιμάζει κάποια και τα στέλνει.πήγα από κει και μου είπαν αναλυτικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια,μήπως έχει κανείς ιδέα αν από τις υπόλοιπες νέες θέσεις ειδικότητας που υποσχέθηκαν θα πάρει τίποτα η Οφθαλμολογία(Θεσσαλονίκη-Ιπποκράτειο);Οι διορισμοί τελικά έχουν φύγει από το Υπουργείο;Δε μπορώ να βγάλω άκρη... emofftopic

thalia26185@hotmail.com

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά ο ''φίλος'' μας ο μουστάκιας έφυγε από το υπουργείο, επιτέλους να δούμε άσπρη μέρα!!έχει κανείς άποψη για τον Παπαγεωργίου που ανέλαβε καινούργιος υφυπουργός?η κατανομή των υπόλοιπων θέσεων θα εξαρτηθεί και από αυτόν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα σε όλους!Μήπως ξέρει κάποιος πόσες θα είναι τελικά οι θέσεις παιδιατρικης στο αττικό, όταν εξαλιφθεί η λιστα αναμονής απο το νοσοκομείο δυτικής αττικής.Τώρα είναι 13 ειδικευόμενοι στο αττικο.5 θέσεις προέρχοναι απο τη λίστα αναμονής στο αττικό κ 8 απο τη λίστα αναμονής στο δυτικής αττικής.επιπλέον τώρα θα ανοίξουν 4 θέσεις που θα συμπληρωθούν απο την λίστα στο αττικό.Στο τέλος θα είναι 17θέσεις(όταν δεν υπάρχουν πλέον σε αναμονή στο δυτικής αττικής)???Σας παρακαλώ όποιος ξέρει κάτι να απαντήσει επειδή δεν βγάζω νόημα απο αυτά που μου λένε στην νομαρχία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τα πράγματα με το αττικό είναι μπερδεμένα.γνώμη μου είναι ότι όσοι δήλωσαν εκεί για μικρή αναμονή μάλλον την πάτησαν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

άσχετο, η θέση στο λαικό είναι για πλήρη?

Σημερα απαντησαν στη Νομαρχια μετα απο 5μερες προσπαθειας κ μου ειπαν οτι η θεση Νευρολογιας στο Λαϊκο ειναι για 6 μηνες κ θα βγει σε κληρωση τον Οκτωβρη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως άρχισαν να σας έρχονται οι ειδοποιήσεις από το υπουργείο υγείας για τις θέσεις ειδικότητας που άνοιξαν πριν τις εκλογές?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρχισαν...Το θεμα ειναι ποτε θα αρχισουν να εκδιδονται οι διορισμοι και κυριως οι αρ. πρωτ. αυτων...Εχει κανεις ενημερωση περι αυτου??? Γιατι στο υπουργειο δε βγαζεις γραμμη με τιποτα...και αν βγαλεις δε βγαζεις ακρη με δαυτους που μπλεξαμε!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΝΘ «Παπαγεωργίου»

Δέκα θέσεις ειδικευόμενων γιατρών στην Ουρολογία, τη Νευροχειρουργική, την Αιματολογία, την ΩΡΛ, καθώς και στην Πυρηνική Ιατρική συστάθηκαν στο νοσοκομείο «Παπαγεωργίου» της Θεσσαλονίκης.

Οι γιατροί που ενδιαφέρονται να καλύψουν τις θέσεις, καλούνται να υποβάλουν τις αιτήσεις τους από τις 15 έως τις 29 Οκτωβρίου.

Σύμφωνα με ανακοίνωση της Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και Υγιεινής της νομαρχίας Θεσσαλονίκης, το νοσοκομείο «Παπαγεωργίου» αναγνωρίστηκε ως κατάλληλο να δίνει πλήρη άσκηση στην Ουρολογία. Για τη συγκεκριμένη ειδικότητα συστάθηκαν δύο θέσεις ειδικευόμενων γιατρών και η πλήρωση τους θα γίνει ύστερα από κλήρωση στις 5 Νοεμβρίου, στις 10 το πρωί, στη Διεύθυνση Υγείας της νομαρχίας (Μοναστηρίου 15 Γραφείο 33). Στην κλήρωση μπορούν να συμμετάσχουν γιατροί, οι οποίοι έχουν ολοκληρώσει ένα χρόνο άσκησης στη Χειρουργική με τελική ειδικότητα την Ουρολογία ή έχουν τοποθετηθεί για ειδίκευση σε νοσοκομεία που χορηγούν μονό τμήμα της ειδικότητας της Ουρολογίας και εκκρεμεί αίτηση τους σε νοσοκομείο πλήρους άσκησης.

Άλλες δυο θέσεις ειδικευόμενων γιατρών που συστάθηκαν αφορούν ένα χρόνο άσκηση στη Νευροχειρουργική. Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί στις 2 Νοεμβρίου, σος 10 το πρωί, στη Διεύθυνση Υγείας και στην κλήρωση μπορούν να πάρουν μέρος γιατροί που έχουν ολοκληρώσει ενάμιση χρόνο άσκησης στη Χειρουργική με τελική ειδικότητα τη Νευροχειρουργική και εκκρεμεί αίτηση τους σε νοσοκομείο πλήρους άσκησης ή γιατροί που δεν έχουν ασκηθεί σε μειωμένο χρόνο για την παραπάνω ειδικότητα και εκκρεμεί αίτησή τους σε νοσοκομείο πλήρους άσκησης.

Το «Παπαγεωργίου» αναγνωρίστηκε ως κατάλληλο να δίνει πλήρη άσκηση και στην Αιματολογία για την οποία συστάθηκαν δυο θέσεις ειδικευομένων. Η κλήρωση θα γίνει την 1η Νοεμβρίου, στις 10.00 π.μ, στη Διεύθυνση Υγείας. Δικαίωμα να λάβουν μέρος έχουν γιατροί που έχουν ολοκληρώσει δυο χρόνια άσκησης στην Παθολογία ή στην Παιδιατρική με τελική ειδικότητα την Αιματολογία και εκκρεμεί αίτησή τους σε νοσοκομείο πλήρους άσκησης, καθώς και γιατροί, oι οποίοι έχουν τοποθετηθεί για ειδίκευση σε νοσοκομεία που χορηγούν μόνο τμήμα της ειδικότητας της Αιματολογίας και εκκρεμεί αίτηση τους σε νοσοκομείο πλήρους άσκησης.

Στις 17 Οκτωβρίου, στις 10 το πρωί, θα γίνει στη Διεύθυνση Υγείας κλήρωση για δυο θέσεις ειδικευόμενων ιατρών, οι οποίοι θα κάνουν άσκηση για ένα χρόνο στην ΩΡΛ. Στην κλήρωση μπορούν να συμμετάσχουν γιατροί που έχουν ολοκληρώσει ένα χρόνο άσκησης στη Χειρουργική με τελική ειδικότητα την ΩΡΛ, αλλά και γιατροί οι οποίοι δεν έχουν ασκηθεί σε μειωμένο χρόνο άσκησης στην παραπάνω ειδικότητα και εκκρεμεί αίτηση τους για πλήρη άσκηση στην ΩΡΛ.

Τέλος, το «Παπαγεωργίου» θα δίνει πλήρη άσκηση και στην Πυρηνική Ιατρική, ειδικότητα για την οποία συστάθηκαν δυο θέσεις ειδικευόμενων ιατρών.

Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί στις 16 Οκτωβρίου, στις 10 το πρωί, στη Διεύθυνση Υγείας και μπορούν να πάρουν μέρος γιατροί που δεν εκκρεμεί αίτηση τους για άλλη ειδικότητα και γιατροί των οποίων εκκρεμεί αίτηση για Πυρηνική Ιατρική.

ΜΑΡΙΑ ΛΙΤΟΥ

(ΑΓΓΕΛΙΟΦΟΡΟΣ 19.9.2007)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρχισαν...Το θεμα ειναι ποτε θα αρχισουν να εκδιδονται οι διορισμοι και κυριως οι αρ. πρωτ. αυτων...Εχει κανεις ενημερωση περι αυτου??? Γιατι στο υπουργειο δε βγαζεις γραμμη με τιποτα...και αν βγαλεις δε βγαζεις ακρη με δαυτους που μπλεξαμε!!!

Σήμερα το μεσημέρι μετά από πολύωρες προσπάθειες μίλησα με την υπάλληλο του υπουργείου και μου είπε πως ακόμη εκκρεμούν διορισμοί προηγούμενων μηνών(?) και να ξαναεπικοινωνήσω σε κανα μήνα(!) για να μάθω σε ποιο στάδιο είναι τα χαρτιά μου... (τα οποία έχουν στο υπουργείο από τις 6/9). :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αρχισαν...Το θεμα ειναι ποτε θα αρχισουν να εκδιδονται οι διορισμοι και κυριως οι αρ. πρωτ. αυτων...Εχει κανεις ενημερωση περι αυτου??? Γιατι στο υπουργειο δε βγαζεις γραμμη με τιποτα...και αν βγαλεις δε βγαζεις ακρη με δαυτους που μπλεξαμε!!!

Σήμερα το μεσημέρι μετά από πολύωρες προσπάθειες μίλησα με την υπάλληλο του υπουργείου και μου είπε πως ακόμη εκκρεμούν διορισμοί προηγούμενων μηνών(?) και να ξαναεπικοινωνήσω σε κανα μήνα(!) για να μάθω σε ποιο στάδιο είναι τα χαρτιά μου... (τα οποία έχουν στο υπουργείο από τις 6/9). :antegeia:

Είναι όντως τραγική η κατάσταση...Τα χαρτιά μου βρίσκονται στο υπουργείο από τελη Ιουλίου και μου είπαν,αφού πάτησα το redial περίπου 30 φορές και το σήκωσε μόνο και μόνο διότι ήθελε εκείνη να τηλεφωνήσει,ότι αρχές του Οκτώβρη θα εξεταστεί ο φάκελλος!!!Με λίγα λόγια αύριο πάω από κει να εξετάσω το φόρτο εργασίας που επικαλέστηκε..................

ΥΓ:το τηλέφωνο το έχουν χαμηλωμένο....δεν αξίζει καν η προσπάθεια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λοιπόν, πήγα κι εγώ στο υπουργείο

γραφείο 10 - 11 συγκεκριμένα

και ρώτησα για το αν το περιβόητο εξάμηνο του αγροτικού

θα ισχύσει και για τους αγροτικούς παρελθόντων ετών

δηλ, πριν από την επίμαχη τροπολογία

περίμενα δύο τρεις πιθανές απαντήσεις

αλλά η κυρία με έστειλε

4,5 μήνες, ούτε τρεις ούτε 6....

της είπα πως ο κ.Γιαννόπουλος (συγχωρέστε με αλλά τον είπα κύριο όντως)

είχε μιλήσει ξεκάθαρα για 6 μήνες

απάντησε πως η ενημέρωση που έχουν είναι για 4.5 μήνες

αλλά δεν έχει βγει ακόμη η εγκύκλιος.............

πιθανά θα ξέρουν μες στον Οκτώβρη........................

και βέβαια δε γνωρίζει αν θα ισχύει σίγουρα για τους παλιούς.....

αυτό προς όλους τους καλοπροαίρετους συναδέλφους (χωρίς να εξαιρώ εμένα)

που προσπαθούσαν να ερμηνεύσουν την τροπολογία

(αν θα είναι 3 ή 6 οιμήνες....)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ο μέσος όρος του 3 και του 6?τι να εννοει ο ποιητής?...ελάτε,πάμε όλοι μαζί να μυρίσουμε τα νύχια μας με το τρία.1...2....3!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 μήνες θεωρείται το αγροτικό

και 1,5 μήνας από το τρίμηνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :anavwfwties::anavwfwties:

:anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties::anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συγνωμη ρε παιδια ....αλλα το γραφειοκρατικο δεν το εχω καθολου...

ο νομος της 18-6-07 δεν γραφει για αναγνωριση εξι μηνων ειδικοτητας της προτιμησης μας? ή κανω λαθος?

ο νομος αυτος δεν ελεγε κατι για αναδρομικη ισχυ? ετσι? ή κανω λαθος? θα ισχυσει και αναδρομικα?

βγηκε κατι καινουργιο που δεν ξερω? καποια εγκυκλιος πχ?

βρε παιδια οποιος εχει μια ολοκληρωμενη αποψη ας μου πει

ευχαριστω φιλια σε ολους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αναφέρω διάλογο με ασθενή στο αγροτικό...

-τι έπαθες Βασιλική;

-πονάω στα πλευρά μου

-που πονάς;

-να εδώ... (τίποτα φανερό)

-μήπως χτύπησες;

-με χτύπησε ένα αυτοκίνητο

-που σε χτύπησε το αυτοκίνητο;

-να, εδώ στην ανηφόρα

-καλά σε χτύπησε αυτοκίνητο στην ανηφόρα; έτρεχε;

-όχι, ήταν παρκαρισμένο

-τότε πως χτύπησες;

-έπεσα στο αμάξι

-πως έπεσες;

-με ρίξανε

-ποιος σε έριξε;

-σκόνταψα...

...

που θέλω να καταλήξω...

η κυρία στο υπουργείο με άφησε πιο κάγκελο και από τη Βασιλική

τι ψάχνεις φίλε spco;.... άστα βράστα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.