Jump to content

289 (+446, +κάτι ψιλά) νέες θέσεις ειδικότητας


isis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 515
  • Created
  • Last Reply

Το ΦΕΚ βγήκε σήμερα.Μπορείτε να δείτε (μόνο τον αριθμό του) στο Εθνικό τυπογραφείο δίνοντας αριθμό ΚΑΔ=150805 και 150806. Απλά δεν έχουν προλάβει να το βγάλουν on-line στα ΦΕΚ Τεύχος Β 05.09.2007. Μάλλον αύριο θα βγεί on-line. Το επόμενο βήμα είναι να το πάρουν οι νομαρχίες, το οποίο δεν ξέρω πόσο θα κάνει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όχι.για καλό και για κακό πάντως τώρα που έρχονται εκλογές έχετε το νου σας όπως ειπώθηκε εύστοχα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά δε καταλαβαίνω κάτι...

Άντε και συστήθηκαν όλες αυτές οι θέσεις. Οι νομαρχίες θα πάρουν το ΦΕΚ, και θα στείλουν τα χαρτιά όσων διορίζονται στο υπουργείο.

Οι διορισμοί όμως θα πρέπει να υπογραφούν από τον επόμενο υπουργό, μετά τις εκλογές, όποιου κόμματος κι αν είναι αυτός.

Δε μπορεί ο επόμενος υπουργός να βάλει τους διορισμούς αυτούς στο ψυγείο, και μετά να γυρίσει και να πει "χμμ, ο σχεδιασμός του προηγούμενου υπουργού δεν είναι σωστός, αναστέλλω τις 2 υπουργικές αποφάσεις και συστήνω άλλες θέσεις ειδικότητας, σε διαφορετικά νοσοκομεία".

Εκτός αν μου πείτε οτι δεν έχει τέτοιο δικαίωμα ο υπουργός υγείας, οπότε και γω θα ρωτήσω: ο νόμος που έφτιαξε ο μουστάκιας τον Ιούνιο δίνει ή δεν δίνει το δικαίωμα στον υπουργό να ανοιγοκλείνει θέσεις ειδικότητας (...και να ορίζει και τις "προϋποθέσεις τοποθέτησης") και εν γένει να κάνει ότι του καπνίσει?

I think there's more than meets the eye... :antegeia:

-f

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εστω ότι γίνονται τα πράγματα όπως τα λες..........Θέλεις να βγάλουμε τα τανκς στην Αριστοτέλους;;;;

Διευκρίνηση: της Αθηνας, έδρα του ΥΥΚΑ

:withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα ήταν μια καλή ιδέα! Αν και θα έπρεπε να τα έχουμε βγάλει από την άνοιξη, όταν μας έλεγε για 1200 θέσεις, και να απαιτούσαμε να μας πει που, πως και πότε συγκεκριμένα. Και επίσης θα έπρεπε να τα είχαμε βγάλει το πάσχα, να είχαμε συλλάβει το μουστάκια και να τον εκτελούσαμε στην πλατεία συντάγματος, ώστε να καταλάβουν οι επόμενοι υπουργοί οτι δε μπορούν να μας κοροϊδεύουν βγάζοντας εν κρυπτώ υπουργικές αποφάσεις μεγαλοδευτεριάτικα! <_< Αλλά ας μη ξεφεύγω...

Τέσπα, αυτό που λέω είναι να μην ενθουσιαζόμαστε, γιατί ακόμη και να βγεί το ΦΕΚ δεν υπάρχει καμμία κατοχύρωση... Μη αρχίσει ο κόσμος να μετακινείται σε άλλες λίστες ειδικότητας ελπίζοντας σε μικρότερη αναμονή και μετά μείνει ξεκρέμαστος... emdots

-f

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά δε καταλαβαίνω κάτι...

Άντε και συστήθηκαν όλες αυτές οι θέσεις. Οι νομαρχίες θα πάρουν το ΦΕΚ, και θα στείλουν τα χαρτιά όσων διορίζονται στο υπουργείο.

Οι διορισμοί όμως θα πρέπει να υπογραφούν από τον επόμενο υπουργό, μετά τις εκλογές, όποιου κόμματος κι αν είναι αυτός.

Δε μπορεί ο επόμενος υπουργός να βάλει τους διορισμούς αυτούς στο ψυγείο, και μετά να γυρίσει και να πει "χμμ, ο σχεδιασμός του προηγούμενου υπουργού δεν είναι σωστός, αναστέλλω τις 2 υπουργικές αποφάσεις και συστήνω άλλες θέσεις ειδικότητας, σε διαφορετικά νοσοκομεία".

Εκτός αν μου πείτε οτι δεν έχει τέτοιο δικαίωμα ο υπουργός υγείας, οπότε και γω θα ρωτήσω: ο νόμος που έφτιαξε ο μουστάκιας τον Ιούνιο δίνει ή δεν δίνει το δικαίωμα στον υπουργό να ανοιγοκλείνει θέσεις ειδικότητας (...και να ορίζει και τις "προϋποθέσεις τοποθέτησης") και εν γένει να κάνει ότι του καπνίσει?

I think there's more than meets the eye... :antegeia:

-f

μιλας για τον νομο για δηλωση ενιαιων ειδικοτητων?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απο την στιγμη που ειναι νομος με φεκ δεν αλλαζουν ετσι απλα.. πρεπει να ξεκινησουν διαδικασιες και να δικαιολογησουν γιατι δεν θα ανοιξουν τις θεσεις και αν προκειται για νεες θεσεις που θα διοριστουν ατομα με κληρωσει και κλεισει το συνολο πρεπει να μεταφερθουν σε αλλη κλινικη για ισιο χρονο εκπαιδευσης αυτοματα...

παρεπιμπτωντως οι θεσεις ειδικευσης ειναι αρμοδιοτητα του κεσυ και οχι του υπουργου.. ο υπουργος απλως υπογραφει στο τελος.. το κεσυ λυνει και δενει και δεν θα τα αλλαξει... το μαγειρεμα εγινε ηδη στην κατανομη... και ειμαι περιεργη να δω και τις επομενες 600 απο τις 1200 που ισως βγουν συντομα και αυτες που μοιραστηκαν γιατι λιστα για αυτες τισ θεσεις δεν εχω δει ακομα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

απο την στιγμη που ειναι νομος με φεκ δεν αλλαζουν ετσι απλα.. πρεπει να ξεκινησουν διαδικασιες και να δικαιολογησουν γιατι δεν θα ανοιξουν τις θεσεις και αν προκειται για νεες θεσεις που θα διοριστουν ατομα με κληρωσει και κλεισει το συνολο πρεπει να μεταφερθουν σε αλλη κλινικη για ισιο χρονο εκπαιδευσης αυτοματα...

παρεπιμπτωντως οι θεσεις ειδικευσης ειναι αρμοδιοτητα του κεσυ και οχι του υπουργου.. ο υπουργος απλως υπογραφει στο τελος.. το κεσυ λυνει και δενει και δεν θα τα αλλαξει... το μαγειρεμα εγινε ηδη στην κατανομη... και ειμαι περιεργη να δω και τις επομενες 600 απο τις 1200 που ισως βγουν συντομα και αυτες που μοιραστηκαν γιατι λιστα για αυτες τισ θεσεις δεν εχω δει ακομα

οκ ευχαριστω για κατατοπιση κατανομης!
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά για να δω το ΦΕΚ πρέπει να είμαι συνδρομητής;;; :withstupid:

Οι κοινοί θνητοί ούτε στα ΦΕΚ δεν έχουν πρόσβαση....

Εκτός κι αν κάτι δεν κάνω καλά! Γιατί μου φαίνεται ελαφρώς τρελό.... emcensored

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρέπει να κατεβάσεις το πρόγραμμα svg από το ίντερνετ για να μπορέσεις να το δεις είναι εύκολο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλό αυτό,άντε με το καλό να ενημερωθούν κι οι νομαρχίες!ελπίζω να μην αργήσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε νομιζω οτι ειναι ακριβως οι ιδιες (με μια προχειρη ματια παντα). Εχουν γινει μαγειρεματα. Π.χ. Δερματολογια στο Αττικο απο 3 οι θεσεις εγιναν 7, κ.ά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρέπει να κατεβάσεις το πρόγραμμα svg από το ίντερνετ για να μπορέσεις να το δεις είναι εύκολο.
Ευχαριστώ και τους 2 σας! emgoal Πόσα ξέρετε...... :o:P

Δεν ξέρω τι διαδικασίες χρειάζονται από 'δώ και πέρα, αλλά στο Νοσοκομείο που με ενδιαφέρει εμένα (ΑΧΕΠΑ) οι νέες θέσεις είναι ήδη γραμμένες στη λίστα που κρατάει το γραφείο προσωπικού! Φυσικά δεν έχουν πληρωθεί ακόμα! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στα νοσοκομεία που με αφορούν οι νομαρχίες δεν ενημερώθηκαν ακόμη.

Λες να ενημερώθηκαν τα νοσοκομεία και όχι οι νομαρχίες;;; :blink:embaaa

Και πώς ενημερώθηκαν τα νοσοκομεία αν όχι από τις διευθύνσεις υγείας;;; emxmm

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λέω ότι για τα νοσοκομεία που με ενδιαφέρουν,οι αντίστοιχες νομαρχίες δεν έχουν ενημερωθεί άρα ούτε και τα νοσοκομεία.απλά το διατύπωσα λάθος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.