Jump to content

289 (+446, +κάτι ψιλά) νέες θέσεις ειδικότητας


isis

Recommended Posts

Α ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΑΥΤΕΣ ΟΙ 289 ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΣΤΟ ΦΕΚ ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΟΥΝ?ΠΟΙΕΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 515
  • Created
  • Last Reply

Είναι 765... οι 289 που είχαν βγει πρώτες από ΔΑΠ/ΠΑΣΠ είναι ίδιες και είναι στις σελίδες 5-7 στο ΦΕΚ.

Οι 446 που ανακοινώθηκαν ανεπίσημα τον Ιούλιο έχουν κάποιες αλλαγές...(δείτε το ποστ 305 παραπάνω)... και είναι τελικά 476 και βρίσκονται στις σελίδες 2-5 του ΦΕΚ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσοχη! Οσοι θελετε να κατεβασετε τις σελιδες που ανεβασα εγω στο post #302, πρεπει να εχετε κανει πρωτα log in στο forum!!Απλα κανετε κλικ πανω στο εικονιδιο ,το οποιο και επειτα εμφανιζεται σε πληρες μεγεθος.Δε νομιζω να εχω παραλειψει καμια σελιδα...Ολες ειναι!Απλα δεν εχω καταλαβει πως τις χωρισαν ,και γιατι δεν ειναι ολες μαζι οι θεσειις?Καταλαβε κανεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πρακτικα δηλαδη ποτε ξεκινουν οι διορισμοι;;

ή εστω θεωρητικα

Πιστεύω το υπουργείο είναι το πλέον αρμόδιο να μας πει! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στο http://nomarxia.gr/ypiresies/ygeia/anamone...es_anamonis.php οι προβλεπομενες θεσεις αλλαξαν με τα νεα δεδομενα

οι θέσεις άλλαξαν αλλά δε βλέπω διορισμούς...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στην αρτα οι νεες θεσεις ειναι μονο στην μικροβιολογια για τις οποιες θα γινει η κληρωση για τις υπολοιπες υπαρχουν ηδη λιστες αναμονης

στα γιαννενα οι νεες θεσεις ειναι ιατροδικαστικη και 1 χρονο οφθαλμολογια στο χατζηκωστα για τις οποις θα γινουν κληρωσεις

για τις νομαρχιες

τα ιωαννινα εχουν ηδη αρχισει να στελνουν τα χαρτια για διορισμο οπου υπαρχει αυξηση θεσεων. σε άλλες νομαρχιες προβαλουν σαν προφαση οτι πρεπει να τους ερθει νεα εγκυκλιος απο το υπουργειο για να στειλουν τα χαρτια. πραγμα παρανομο γιατι απο τη στιγμη που 1 φεκ δημοσιευται ισχυει και ειναι νομος. οποτε οπως καθε φορα θα πατε με το φεκ ανα χειρας αν δεν δεχονται να σας στειλουν τα χαρτια και θα απαιτησετε να το κανουν. εγκυκλιοι ειχαν σταλει ηδη απο το υπουργειο σε νομαρχιες και νοσοκομεια με την λιστα των θεσεων οπου τους ανακοινωνονταν και τους ελεγε οτι θα βγουν σε φεκ συντομα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πάντως η νομαρχία αθηνών μου κάνει εντύπωση που δεν προχωρά σε διορισμούς,συνήθως έχει καλά αντανακλαστικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

προβάλλουν σαν δικαιολογία ότι περιμένουν νέα εγκύκλιο από το υπουργείο

σε τηλεφωνική επικοινωνία με το υπουργείο πάντως τους λένε ευθαρσώς ότι εφόσον υπάρχει το φεκ τίθεται αυτόματα σε ισχύ και δεν θα στείλουν εγκύκλιο καθώς είχαν ενημερώσει εκ των προτέρων

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια ερωτηση να ακουσω και τις αποψεις σας...Ειμαι σε μια λιστα αναμονης και κανονικα δε με "επιαναν" αμεσα οι νεες θεσεις (δηλαδη να ξεκινησω τωρα) . Σημερα ομως μετα απο τηλεφωνημα που ελαβα απο τη ΔΥ του Νοσοκομειου που εχω κανει αιτηση, μου ειπαν πως υπαρχει προβλημα με τον συναδελφο που ειναι πριν απο μενα, και αρα αν δε βγαλουν ακρη μεχρι τη Δευτερα (εχουν προσπαθησει να επικοινωνησουν μαζι του) τοτε θα στειλουν τα χαρτια μου. Το "θεμα" ειναι οτι στα χαρτια του εχει βαλει στην υπευθυνη δηλωση ολα τα στοιχεια του και την υπογραφη του αλλα δεν εχει γραψει το κειμενο "δεν εχω αλλη αιτηση σε αλλο νοσοκομειο κτλ...". Αυτο μου φαινεται λιγο εως πολυ περιεργο....και πως τα δεχτηκαν αρχικα τα χαρτια του αν δεν ηταν ολα οκ....

Τα ερωτηματα ειναι τα εξης -

- Αν στειλουν τελικα τα χαρτια μου, μπορει αυτος μετα να μπλοκαρει τη διαδικασια και να διεκδικισει τη θεση?

- Αν τελικα λυθει το θεμα αυτο, πως μπορω να τσεκαρω αν οντως εχει κανει δυο η περισσοτερες δηλωσεις σε αλλα νοσοκομεια???

Ευχαριστω εκ των προταιρων...

Οποιος γνωριζει ας απαντησει γιατι καθομαι σε αναμμενα καρβουνα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εξαρταται την ειδικότητα

με την αλλαγή του νόμου δεν απαγορεύεται πλέον να έχει χαριά και σε άλλο νοσοκομειο αν προκειται για ενιαία ειδικότητα εκτός παθολογιας και χειρουργικής (τμημα και πλήρη) είτε για κύριο τμήμα σπαστής ειδικότητας (τμήμα και πλήρη)

οπότε μπορεί κάλλιστα αν ανήκει σε 1 από τις 2 αυτές κατηγορίες να έχει 2 αιτήσεις νόμιμα

εκτός αν πρόκειται για 1 κομμάτι σπαστής ειδικότητα, για χειρουργική ή παθολογία

μπορεί να κάνει ενσταση και να σου ακυρώσει τον διορισμό αν είναι μόνο αυτό το κώλυμα

μονο αν ψάξεις όλες τις λίστες [προσωπικά μπορείς να δεις αν έχει κάνει αλλού χαρτιά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αναφερομαι σε 1 χρονο Χειρουργικης (αρα μιλαμε για σπαστη ειδικοτητα οπου δεν εχει διμαιωμα για δυο αιτησεις...)

- Αν κανει ενσταση και ακυρωσει το διορισμο, πως μπορω να ψαξω αν εχει και αλλη αιτηση σε εκρεμοτητα? (η πιθανοτατα ειχε...). Πρακτικα το ρωταω δηλαδη....Παιρνω τηλεφωνα σε ολους τους "διπλα" σχετικα νομους? Οι ιδιοι δεν ψαχνουν τιποτα? Γιατι αυτο με την κενη δηλωση πολυ με εχει "ξενισει"...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν μπορεί να του επιβληθεί καμία κύρωση απλά για την κενή δήλωση γιατί φταίει η νομαρχία που το δέχτηκε

πρακτικά δεν θα σου δώσουν τηλεφωνικά απάντηση για το αν εκκρεμεί αίτηση σε όλες τις νομαρχίες

εκτός από των αθηνών και κάποιες άλλες που τα βγάζουν στο νετ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πάντως η νομαρχία αθηνών μου κάνει εντύπωση που δεν προχωρά σε διορισμούς,συνήθως έχει καλά αντανακλαστικά.

Στη νομαρχία αθηνών μου είπαν ότι πρώτα θα φανούν οι διοριζόμενοι στο site σε status "υπο διορισμό", στη συνέχεια θα σταλούν οι διορισμοί (ένας στον διοριζόμενο και ένας στο νοσοκομείο) και από κει και πέρα τα δικαιολογητικά ο ενδιαφερόμενος θα τα καταθέσει στο νοσοκομείο. Επειδή τους αντιστοιχούν περίπου 200 διορισμοί μου είπαν ότι υπολογίζουν οι διορισμοί να έχουν γίνει σε 2-3 μήνες, όχι νωρίτερα. Γνωρίζετε κάτι διαφορετικό στη διαδικασία αυτή? Θέλω να ρωτήσω επίσης, γνωρίζετε ποιο ΦΕΚ αναφέρει ότι η εκπλήρωση της υπηρεσίας υπαίθρου δεν είναι απαιτούμενο για το διορισμό στην ειδικότητα ? (γιατί το αναφέρει στη λίστα με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά που μου έδωσαν)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τελικά, η νομαρχία αθηνών είναι ενήμερη για τις νέες θέσες; κ ειδικά αναφέρομαι στις νεοσύστατες. μπορούμε να πάμε κ να δηλώσουμε; ή περιμένει κάποια εγκύκλιο από το υπουργείο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σε ποια περιπτωση γινονται κληρωσεις;;αυξηση θεσεων δεν σημαινει οτι ο επομενος που περιμενει διοριζεται;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όταν ένα νοσοκομείο δίνει ειδικότητα που πριν δεν έδινε οπότε δεν υπάρχει και λίστα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Νομαρχια Αθηνων έχει το ΦΕΚ από την Πέμπτη το μεσημερι. Επεξεργάζονται μου είπε η υπάλληλος ένα ένα τα Νοσοκομεία ώστε να μηγίνει κάποιο λάθος. Κληρώσεις γίνονται μόνο εκεί όπου δεν υπήρχαν θέσεις και θα ολοκληρωθουν όλες ως το τέλος του 2007. Για νεοσύστατες θέσεις εκει που πριν δεν υπήρχαν, το αν θα δίνεται πλήρης ή μερική ειδικότητα, θα ρωτάτε στο Νοσοκομείο. Η Νομαρχία δεν ξέρει επ αυτού ακόμα.

Και κάτι άλλο....Σήμερα, Σάββατο 8/9/2007 δίνει το ΔΟΑΤΑΠ αναγνωρίσεις. Απο χτες το μεσημέρι ειχαν κατασκηνώσει-με όλη τη σημασια της λέξεως, καρεκλες κλπ- γονεις των εν λόγω συναδέλφων. Η ίδια η Νομαρχία είχε βγάλει ξεχωριστή ανακοίνωση περί λίστας για τους ΔΟΑΠΙΤΕΣ και ότι τη Δευτέρα 10/9 οι δηλώσεις θα ξεκινήσουν από τις 9 το πρωί ...............Αυτά για όσους σκέφτονται να πάνε τη Δευτέρα στην Λ.Κηφισίας

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γνωριζει κανεις πληροφοριες για τις νεοσυστατες θεσεις στα νοσοκομεια Θεσ/νικης? εννοω το ποτε θα γινουν οι διορισμοι. Απο Δ.Υ. μου ειπαν απο βδομαδα αλλα ηταν και ζαλισμενη η κυρια Τ. οποτε ρωταω και σας. Ποσο χρονο εχει κανεις να δηλωσει για την κληρωση και ποτε γινεται αυτη? Μετα,ο χρονος που απαιτειται για διορισμο ειναι παλι περιπου 40μερες?

Ευχαριστω emconfused emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, αυξήθηκαν οι θέσεις στο Αττικό, αλλά αυτές οι θέσεις δεν ήταν σε καμία από τις δύο λίστες που κυκλοφόρησαν,ούτε έχουν βγει σε ΦΕΚ ακόμα!

Αίσχος να παίζουν με τα νεύρα μας... emcrybaby

χαχχαχαχαχχαχαχαχχααχχαχαχααχαχααχχχαχχαχααααααααχχχχχχχχααααααααααααααααααααααα

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααχ

αχα :withstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.