Jump to content

289 (+446, +κάτι ψιλά) νέες θέσεις ειδικότητας


isis

Recommended Posts

Είναι λάθος που περιμένουμε να σωσει την παρτίδα η κάθε κυβέρνηση.

Κανείς δεν θα μας κάνει δωράκια.Πάρτε το χαμπάρι.

Μην ξεχνάτε πως ακόμη και μερικοί συνάδελφοι βολεύονται με την παρούσα κατάσταση.

Επι παραδείγματι οι μεγαλογιατροί δεν νομίζω πως καίγονται ιδιαίτερα για τους μισθούς πείνας των νοσοκομειακών ιατρών.Παρότι και οι ίδιοι μπορείνα εργάζονται σε νοσοκομείο.

Πρέπει κάποια στιγμή να το πάρουμε απόφαση και να ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ οτι δικαιωματικά μας ΑΝΗΚΕΙ.

Σκεφτείτε (οσοι απο μας έχουμε κάποια εργασιακή εμπειρία), όταν γίνεται κάποια απεργία τι συμβαίνει στην πραγματικότητα.

Δεν είναι παρά κατ'επίφαση απεργία.Ουσιαστικά το νοσοκομείο δουλεύει κανονικά.

Πριν λίγα χρόνια στην Πορτογαλία υπήρχαν τα ίδια προβληματα στον χώρο της υγείας.Αλλά εκεί τόλμησαν να κάνουν κανονική απεργία.Μετά από μια εβδομάδα (και δεκάδες θύματα αυτής της απεργίας) τα αιτήματα ικανοποιήθηκαν όλα.

Εκεί τόλμησαν.

Κακά τα ψέματα.Έχουμε πολύ δύναμη αλλά για διάφορους λόγους δεν την χρησιμοποιούμε.Εξακολουθούμε να το παίζουμε zoro

(μόνοι εμείς) σε μια κοινωνία άρπαγων.Μήπως στην τελική ακούμε και κανένα ευχαριστώ?Μήπως μας αντιμετωπίζουν σαν

αυτό το κάτι ιδιαίτερο που (λόγω της ψωνάρας μας) εξακολουθούμε να είμαστε? Όχι.Δεχόμαστε επιθέσεις στα επείγοντα,

(δια)συρόμαστε στα δικαστήρια, μας αντιμετωπίζουν σαν κοινούς δημοσίους υπαλλήλους.Σαν να είμαστε ταμίες στην τράπεζα.

Ε λοιπόν, ίσως ήρθε ο καιρός να κατέβουν τα ρολά στα ταμεία.

edit: Ίσως τέλικά θα έπρεπε να αναθεωρήσουμε μερικά πράγματα.Αυτοί που μας εκπροσωπεύουν αμφιβάλλω αν μας αντιπροσωπεύουν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 515
  • Created
  • Last Reply

Σωστά τα λες, αλλά ποιος θα απεργήσει για τους νέους γιατρούς που είναι στην απέξω και περιμένουν σα μαλάκες?

Οι ειδικευόμενοι είναι οι μόνοι που έχουν δύναμη, αλλά γραμμένους μας έχουν με 10 εφημερίες το μήνα, που τρέχουν

ασταμάτητα και είναι υποχείρια του κάθε διευθυντή και των αναγκών τους με γυναίκα, σκυλιά, παιδιά και υποχρεώσεις

να τρέχουν.

Πάρτε το χαμπάρι. Η ιατρική κοινότητα στην Ελλάδα είναι η πιο ανομοιόμορφη, με διαφορετικές ανάγκες, πιστεύω και

καταβολές από οποιαδήποτε άλλη επαγγελματική ομάδα. Ο καθένας στη φάση που διανύει, τρέχει να σωθεί από

τη μαύρη τρύπα που λέγεται ιατρική και προσπαθεί να εξασφαλιστεί με κάθε τρόπο χρησιμοποιώντας ότι μέσα διαθέτει.

Είναι μοναχικός ο δρόμος δυστυχώς για τον καθένα. Όποιος το συνειδητοποιήσει καλό κάνει στον εαυτό του.

Πότε η ελληνική πολιτεία σεβάστηκε τους γιατρούς?

Τους αντιμετώπιζε και συνεχίζει να τους αντιμετωπίζει σαν λαντζέρηδες, ψηφοφόρους, επαγγελματίες που θα βρουν τον δρόμο

τους αφού γιατροί είναι, θα κάνουν μια ένεση, θα παίρνουν μια πίεση τι στο καλό θα ασελγήσουν στο σαρκίο των

μη-εχόντων και θα επιβιώσουν. Ενώ ο υπόλοιπος κόσμος έχει πάει στο φεγγάρι...

Ελλάδα των μετρίων και των νταβατζήδων.

Αυτή είναι...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωστά τα λες, αλλά ποιος θα απεργήσει για τους νέους γιατρούς που είναι στην απέξω και περιμένουν σα μαλάκες?

Οι ειδικευόμενοι είναι οι μόνοι που έχουν δύναμη, αλλά γραμμένους μας έχουν με 10 εφημερίες το μήνα, που τρέχουν

ασταμάτητα και είναι υποχείρια του κάθε διευθυντή και των αναγκών τους με γυναίκα, σκυλιά, παιδιά και υποχρεώσεις

να τρέχουν.

Η αδιαφορία των ειδικευομένων δεν οφείλεται στις εφημερίες και στις οικογενειακές τους υποχρεώσεις. Πολύ απλά μόλις χωθεί κάποιος στο σύστημα τα γράφει όλα στ'αρχίδια του και ξεχνάει όσα τράβηξε προηγουμένως. Μάλιστα, γίνεται αντίθετος προς κάθε αλλαγή γιατι φοβάται για την απώλεια των κεκτημένων του. Το κλασικό ένστικτο αυτοσυντήρησης και η απουσία κοινωνικών αντανακλαστικών. Με τον τρόπο αυτό βέβαια, δε προχωράει τίποτα σωστά. Μένουν όλα όπως είναι-ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φεκ 940οι δαπανες για τις ανωτερω θεσεις θα εξασφαλιστουν απο τις πιστωσεις του υπ. υγειας+ κοιν. αλληλεγγυης για την πρόσληψη 1200 θεσεων ειδικευομένων γιατρων διαφορων ειδικοτητων συμφωνα με την υπ αριθμ Δ/ΠΠ/Φ.ΕΓΚΡ.8/148/1333498/29/3/07 εγκριτικη αποφαση της ΠΥΣ 33/2006 άρθρο 2 παρ.1 φεκ 252/α/1998απο οτι καταλαβαινω εγω οι 1200 θεσεις ηδη υπαρχουν συγκεκριμενες απλως ειναι θεμα πολιτικων πιεσεων αν θα αλλαξουν καποιες απο αυτες και γιατι δεν τις βγαλανε...ας λενε στα τηλεφωνα οτι δεν υπαρχει τιποτα σε εσωτερικες εγκυκλιους υπαρχουν ηδη τα παντακαι κατι ακομα για να δειτε τι παιζει..το τμημα μου ζητησε αυξηση χρονου ειδικοτητας.. αφου πηγαν και ηρθαν αρκετες φορες τα χαρτια τηλεφωνησα στους αρμοδιους και ρωτησα τι γινεται με το θεμα και αν θα χρειαστουν και επιπλεον χαρτια...η απαντηση? οχι ειναι θεμα καθαρα πολιτικςη βουλησηςκοινως δεν μας νοιαζει αν πληρειτε τις προυποθεσεις αλλα αν εχετε μεσον να πιεσει να γινει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακριβώς έτσι είναι.

Δίνω παράδειγμα από προσωπική εμπειρία.

Έχω περάσει από 2 επαρχιακά νοσοκομεία.Στο πρώτο κάναμε περίπου 1200 εγχειρήσεις τον χρόνο.Διαθέταμε σχεδόν τα πάντα.

Θέσεις για ειδικευόμενους - 2

Στο δεύτερο κάναμε με το ζόρι 200 εγχειρήσεις (και λέω με το ζόρι γιατί δεν υπηρχε καν αιμοδοσία, καθώς επίσης

δεν υπήρχε ακτινοδιαγνωστικό και μικροβιολογικό μετά τις 2 το μεσημέρι, κοινώς βγάζαμε εφημερία με τα χέρια και τα ακουστικά.Έτος 2007 και ο τρόπος διάγνωσης κατάγματος ήταν ο κριγμός).

Θέσεις για ειδικευόμενους - 4 (με το διπλάσιο χρόνο ειδικότητας)

Ποιά η λογική σε αυτό?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΜΕΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΤΟΣΟ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟ ΟΤΙ ΧΘΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΥΠΟΓΡΑΦΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΚΕΤΑ ΝΕΩΝ ΘΕΣΕΩΝ!!!!ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΦΕΚ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΙΣΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!!!ΔΕΝ ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΑΦΟΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΜΟΥ ΜΗΔΕΝΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ(ΓΛΥΤΩΝΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 18 ΜΗΝΕΣ)!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ 500 ΘΕΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΤΑ ΚΟΝΔΥΛΙΑ ΥΠΑΡ ΧΟΥΝ,ΑΠΛΑ Ο ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΙΜΟΤΑΝ!!!!!!

:antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν αμφισβητώ όσα λες, αλλά πώς ξέρει το Εθνικό Τυπογραφείο για ΦΕΚ που δεν έχει υπογραφεί;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν αμφισβητώ όσα λες, αλλά πώς ξέρει το Εθνικό Τυπογραφείο για ΦΕΚ που δεν έχει υπογραφεί;

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ Ε.Τ. ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΕΝΤΟΣ ΔΕΚΑ ΗΜΕΡΩΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΕ ΦΕΚ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΓΓΡΑΦΟ!!ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ 06/09/2007!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν αμφισβητώ όσα λες, αλλά πώς ξέρει το Εθνικό Τυπογραφείο για ΦΕΚ που δεν έχει υπογραφεί;

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ Ε.Τ. ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΕΝΤΟΣ ΔΕΚΑ ΗΜΕΡΩΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΕ ΦΕΚ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΓΓΡΑΦΟ!!ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ 06/09/2007!!!

για το φεκ διπλης δηλωσης σπαστης ειδικοτητας υπαρχει καποιο νεο?γιατι δε τα παρακολουθω και τοσο.υπαρχει καποια ενημερωση οτι αυτο θα ψηφιστει μετα εκλογων η κανα νεο οτι οδευουμε για εξετασεις ειδικοτητας μετα εκλογων?υπαρχουν πλανα για αυτα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν αμφισβητώ όσα λες, αλλά πώς ξέρει το Εθνικό Τυπογραφείο για ΦΕΚ που δεν έχει υπογραφεί;

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ Ε.Τ. ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΕΝΤΟΣ ΔΕΚΑ ΗΜΕΡΩΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΕ ΦΕΚ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΓΓΡΑΦΟ!!ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ 06/09/2007!!!

Επομένως, και θέλω να γίνουν οι απαραίτητες διευκρινίσεις γιατί χιλιάδες περιμένουν αυτό το ΦΕΚ, αυτό που γνωρίζεις είναι ότι η Υπουργική Απόφαση έχει ήδη υπογραφεί από Υπ. Οικονομικών ΚΑΙ Υπ. Υγείας και έχει σταλεί στο Ε.Τ. για δημοσίευση.

Σωστά; Επειδή στην αρχή ανέφερες ότι θα υπογραφεί την ερχόμενη Παρασκευή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακριβώς την ίδια πληροφόρηση με τον φίλο kongas είχα και εγώ χτες από γνωστό μου στο υπουργείο υγείας.

Δεν θέλησα να ποστάρω γιατί πολλά έχουν ειπωθεί για το θέμα και τα περισσότερα ήταν ανακρίβειες.

Υπομονή λοιπόν και βλέπουμε.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε προεκλογική περίοδο απαγορεύεται δημοσίευση οποιουδήποτε φεκ πέραν από αυτά που έχουν άμεση σχέση με τις εκλογική διαδικασία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε προεκλογική περίοδο απαγορεύεται δημοσίευση οποιουδήποτε φεκ πέραν από αυτά που έχουν άμεση σχέση με τις εκλογική διαδικασία.

Τελικά ξέρει κανείς να μας πει με σιγουριά τί ισχύει με τα ΦΕΚ στην προεκλογική περίοδο?ο conqas που έχει και το κονέ στο ΕΤ μπορεί να ρωτήσει σχετικά;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν αμφισβητώ όσα λες, αλλά πώς ξέρει το Εθνικό Τυπογραφείο για ΦΕΚ που δεν έχει υπογραφεί;

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ Ε.Τ. ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΕΝΤΟΣ ΔΕΚΑ ΗΜΕΡΩΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΕ ΦΕΚ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΓΓΡΑΦΟ!!ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ 06/09/2007!!!

Επομένως, και θέλω να γίνουν οι απαραίτητες διευκρινίσεις γιατί χιλιάδες περιμένουν αυτό το ΦΕΚ, αυτό που γνωρίζεις είναι ότι η Υπουργική Απόφαση έχει ήδη υπογραφεί από Υπ. Οικονομικών ΚΑΙ Υπ. Υγείας και έχει σταλεί στο Ε.Τ. για δημοσίευση.

Σωστά; Επειδή στην αρχή ανέφερες ότι θα υπογραφεί την ερχόμενη Παρασκευή.

Το γνωρίζω και εγώ εδώ και 2 ημέρες γιατί ήρθε η κοινοποίηση στο νοσοκομείο μου το οποίο αποκτά 5 νέες θέσεις (από το πακέτο των πρώτων 289) και άλλες 1-2 από το 2ο πακέτο, απλά δεν πρόλαβα να μπω να το ποστάρω.Όντως έχει υπογραφεί η υπουργική απόφαση και από το υπουργείο υγείας και από το υπουργείο οικονομικών.Εκκρεμεί τώρα η δημοσίευση σε ΦΕΚ για να ξεκινήσουν οι διαδικασίες διορισμού.Δεν ξέρω όμως τί γίνεται με τη δημοσίευση ΦΕΚ σε προεκλογική περίοδο αλλά φαντάζομαι το αργότερο σε 1 μήνα θα δημοσιευτεί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπήκα στη σελίδα του Ε.Τ. και τα φεκ που δημοσιευονται ειναι γενικου ενδιαφέροντος και οχι μόνο για τις εκλογές οπότε

μπορεί να βγάλουν και τα σχετικά με τις θέσεις τσεκάρετε το όσοι θέλετε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν αμφισβητώ όσα λες, αλλά πώς ξέρει το Εθνικό Τυπογραφείο για ΦΕΚ που δεν έχει υπογραφεί;

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΣΤΟ Ε.Τ. ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΕΝΤΟΣ ΔΕΚΑ ΗΜΕΡΩΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΕ ΦΕΚ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΓΓΡΑΦΟ!!ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ 06/09/2007!!!

Επομένως, και θέλω να γίνουν οι απαραίτητες διευκρινίσεις γιατί χιλιάδες περιμένουν αυτό το ΦΕΚ, αυτό που γνωρίζεις είναι ότι η Υπουργική Απόφαση έχει ήδη υπογραφεί από Υπ. Οικονομικών ΚΑΙ Υπ. Υγείας και έχει σταλεί στο Ε.Τ. για δημοσίευση.

Σωστά; Επειδή στην αρχή ανέφερες ότι θα υπογραφεί την ερχόμενη Παρασκευή.

Το γνωρίζω και εγώ εδώ και 2 ημέρες γιατί ήρθε η κοινοποίηση στο νοσοκομείο μου το οποίο αποκτά 5 νέες θέσεις (από το πακέτο των πρώτων 289) και άλλες 1-2 από το 2ο πακέτο, απλά δεν πρόλαβα να μπω να το ποστάρω.Όντως έχει υπογραφεί η υπουργική απόφαση και από το υπουργείο υγείας και από το υπουργείο οικονομικών.Εκκρεμεί τώρα η δημοσίευση σε ΦΕΚ για να ξεκινήσουν οι διαδικασίες διορισμού.Δεν ξέρω όμως τί γίνεται με τη δημοσίευση ΦΕΚ σε προεκλογική περίοδο αλλά φαντάζομαι το αργότερο σε 1 μήνα θα δημοσιευτεί.

Οι θεσεις αυτες ειναι ακριβως οπως προβλεποταν στο εγγραφο που ειχε κυκλοφορησει η υπαρχουν διαφοροποιησεις?

Γ ια καποια νοσυστατη θεση ειδικοτητας σε νοσοκομειο που δεν εδινε καθολου τη συγκεκριμενη ειδικοτητα τι προκειται να γινει?κληρωση τυχον ενδιαφερομενων η <οποιος προλαβει?>

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε προεκλογική περίοδο απαγορεύεται δημοσίευση οποιουδήποτε φεκ πέραν από αυτά που έχουν άμεση σχέση με τις εκλογική διαδικασία.

Τελικά ξέρει κανείς να μας πει με σιγουριά τί ισχύει με τα ΦΕΚ στην προεκλογική περίοδο?ο conqas που έχει και το κονέ στο ΕΤ μπορεί να ρωτήσει σχετικά;

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΜΕΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ!!!ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΦΕΚ:ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΦΕΚ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΠΡΟΣΩΠΩΝ!!Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΥΣΤΑΣΗ ΝΕΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΜΠΙΠΤΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ!!!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ,ΕΓΩ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΜΕΡΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗΣ ΔΕΣΜΕΥΣΗΣ Η ΟΠΟΙΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΘΕΤΙΚΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ 700 ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΑΜΕΣΑ!!ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΠΑΘΕΙΣ ΟΤΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΙΡΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΕΤΩΝ ΠΟΥ ΒΟΗΘΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΜΑΣ!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΑΝΤΗΡΗΤΑ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εξάλλου μέχρι να ξεκινησουν οι διορισμοί θα χουν περάσει οι εκλογες και τα ΦΕΚ διορισμών θα είναι στην ωρα τους. Κι εγώ μόλις ενημερώθηκα για Νομαρχιακο Νοσοκομειο που εντάσσεται στις λίστες ότι εφτασε η Υπουργικη απόφαση για τη νέα θέση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΠΑΘΕΙΣ ΟΤΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΙΡΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΕΤΩΝ ΠΟΥ ΒΟΗΘΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΜΑΣ!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΑΝΤΗΡΗΤΑ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!

Μια καλή αρχή είναι να μην βάζεις 500 θαυμαστικά σε κάθε πρόταση και να χαλαρώσεις, γιατί τώρα αρχίζουν τα δύσκολα φίλε...

:withstupid:

(Mrs Miniver, συγγνώμη, δεν άντεξα, εξάλλου είπα μόνο για τα θαυμαστικά έτσι;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΠΑΘΕΙΣ ΟΤΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΙΡΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΕΤΩΝ ΠΟΥ ΒΟΗΘΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ ΜΑΣ!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΑΝΤΗΡΗΤΑ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΓΙΝΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!

Μια καλή αρχή είναι να μην βάζεις 500 θαυμαστικά σε κάθε πρόταση και να χαλαρώσεις, γιατί τώρα αρχίζουν τα δύσκολα φίλε...

:withstupid:

(Mrs Miniver, συγγνώμη, δεν άντεξα, εξάλλου είπα μόνο για τα θαυμαστικά έτσι;)

ΤΑ ΘΑΥΜΑΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΩ ΜΗΝ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΟΠΟΤΕ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, αλλά αν ρωτήσεις ένα ψυχίατρο θα σου πει ότι τα άπειρα θαυμαστικά τα βάζουν οι έφηβοι και οι ανώριμοι ενήλικες, που παρουσιάζουν παιδικό ενθουσιασμό για ο,τιδήποτε. Δεν είναι και ό,τι καλύτερο για την γραπτή σου εικόνα συνάδερφε. Κοινώς, δεν θα εμπιστευόμουν μια πληροφορία που έχει γραφτεί με τον τρόπο που την έγραψες εσύ, με πιάνεις τώρα;

emofftopic

Δεν σχολιάζω τα κεφαλαία και τα λοιπά ορθογραφικά γιατί θα μου τραβήξουν το αυτί! Καλή συνέχεια...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.