Jump to content

Ποιος φταίει για τις αναμονές


xalia

Recommended Posts

Γκιζα , υποτιθεται οτι ολοι δινουν εξετασεις, ολοι βαθμολογουνται αντικειμενικα και γινεται και μια συνεντευξη.

Αν εχω καταλαβει καλα , αν εχουν πχ 100 διαθεσιμες θεσεις, οι 85 πανε για ντοπιους και οι 15 για ξενους .Ομως, προσεξε λιγο καττι σημαντικο:

για αυτες τις 85 θεσεις ΟΛΟΙ οι ντοπιοι δινουν εξετασεις.Οποιος δεν τις περναει, παει σπιτι του.( αν θελει, ας μην τις περασει)

καταλαβες Βασιλακη μου? οχι λιστες αναμονης και μοριοδοτηση...μην λεμε οτι μας βολευει....

Προς lilpapaki

Για εξετάσεις μίλησα και εγώ,αλλά μάλλον μάλλον δεν καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις...Εξετάσεις και να προηγούνται οι έλληνες απόφοιτοι σε σχέση με τους υπόλοιπους με κάποιον τρόπο.Αλλά είπαμε στην Ελλάδα αυτό είναι αντισυνταγματικό,αφού θεωρείται ότι το ελλινικό κράτος δεν έχει καμία υποχρεώση να συνεχίσει την εκπαίδευση αυτών πυ το ίδιο επέλεξε και ξόδεψε λεφτά για να σπουδάσουν γιατροί....

Όσο για τον sperrgebiet, συμφωνώ. Αυτές οι μεταγραφές, με τον τρόπο και την ποσόιτητα που γίνανε,αντικατοπτρίζει την αρρωστημένη αντίληψη περί κληρονομικότητας της ιατρικής και εξαγοράς μιας σίγουρης καριέρας στο ιατρείο του μπαμπά....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 189
  • Created
  • Last Reply

δηλαδη , ακομα κι αν ο αλλος γραψει καλυτερα απο σενα να προηγηθεις εσυ, ε? καλοοοοοοοοο.....τελικα , εισαι σωστοοοοος!και ...δικαιος ...πανω απ΄ολα δικαιος....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ομολογώ ότι όταν πρωτομπήκα στο gm δεν είχα ιδέα για τον προβληματισμό που υπήρχε και υπαρχει σχετικά με τις αναμονές, κάτι φήμες για εξετάσεις για έναρξη ειδικότητας υπήρχαν από τόσο παλιά αλλά τπτ δεν έδειχνε πως ήταν κοντά στην υλοποίηση. Τελικά μέσα από τόσες συζητήσεις που έχω παρακολουθήσει εδώ έχω καταλήξει ότι, ακόμα και αν έμπαιναν αύριο, δε θα έλυναν πια το πρόβλημα. Όταν οι μελλοντικοί διορθωτές είναι τα λαμόγια που βλέπουμε να εξετάζουν και στο ΔΟΑΤΑΠ, άνθρωποι που δέχονται παρεμβάσεις κομματικές και πολιτικές στο έργο τους χωρίς ντροπή, που δέχτηκαν το σύστημα με τις γνωστές ερωτήσεις και συμμετέχουν σε αυτό και την ίδια στιγμή προκαλούν τους άλλους πελάτες τους, τους φοιτητές των ελλ. ΑΕΙ να διαμαρτυρηθούν για το ίδιο θέμα, τίποτα δεν θα είναι αξιόπιστο. Ούτε να τους κάνω παρέα θα ήθελα, όχι να τους αφήσω να κρίνουν το μέλλον τόσων ανθρώπων.

Όσο για τη σύγκριση της ελληνικής πραγματικότητας με την αμερικανική, το βρίσκω πάντα χρήσιμο να βλέπουμε τί κάνουν εκείνοι που τα καταφέρνουν καλύτερα από μας, αλλά υπάρχουν τόσες διαφορές που φοβάμαι πως δεν είναι απλά μαθηματικά και στατιστικές το κλειδί ανάγνωσης και επίλυσης. Είναι γνωστό ότι τη στατιστική μπορεί να τη χρησιμοποιήσει κανείς για να υποστηρίξει σχεδόν τα πάντα - και το αντίθετό τους. Η ελληνική πραγματικότητα δε θα πλησίαζε την αμερικανική αν εφαρμόζονταν το εξεταστικό τους σύστημα, ή τη γαλλική ή τη βρετανική βέβαια. Είναι τόσοι πολλοί οι παράγοντες που πρέπει να συνυπολογίσει κανείς + το ότι πολιτική βούληση και προγραμματισμός σοβαρός και σε βάθος χρόνου στην Ελλάδα δε γίνεται ποτέ και για τπτ, που το να συγκρίνουμε την Ελλάδα με σοβαρά κράτη δεν έχει νόημα. Αν πάρουμε τις γειτονικές βαλκανικές χώρες να μελετήσουμε, και ας ελπίζουμε σε μερικά χρόνια να μη μας έχουν ξεπεράσει και εκείνες σε κάποια πράγματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αντε πια ! Ελεος!!! Τι πραγματα ειναι αυτα!!! Που τους βλεπετε τους 65000 γιατρους στην Ελλαδα? Πες τα ρε Φωτη! Δεν υπαρχει καν ασπρη ποδια στο Καζακλαρ, στο Ασλαναρ, στο Χαλαμπρεζι,στο Μασλι, στο Τσαμασι,στο Αμαρλαρ, στο Παζαρακι,στο μαντρι του μπαρμπα-Μητρουση, στη στανη του Κωτσου, στο πλυσταριο της κυρα-Γιωργαινας!!!!!! Σε ολα αυτα τα αστικα κεντρα δεν υπαρχουν γιατροι.Οχι 45.000, αλλα ουτε καν 5000 δεν ειμαστε! Σωστα ρε Φωτη? embaaa:rolleyes:

Υ.Γ Φωτη, δε χρειαζεται να υποβαλλεσαι σ 'αυτο το αυτομαστιγωμα.Σου το ξαναειπα, αλλα, δυστυχως, δεν υιοθετησες τη συμβουλη μου. Ειλικρινως, σε θεωρουμε οτι ανηκεις σ 'εκεινο το ποσοστο των, κατα τα αλλα συμπαθων, Δοαταπαιων (πρωην Δικατσαιων).Αν ουτε κι αυτο σου αρκει, τοτε περνα απο τη Συνοδο, στον Προφητη Ηλια , για να σου απονειμω, λιγο προωρα βεβαια, το Νομπελ Ιατρικης.

Υ.Γ 2: Σοβαρα τωρα.Πηγες στο τοπικ με το γκαλοπ για τις ομαδες ? Ας ψηφισεις κι εσυ , για να γινουμε επιτελους 2!!! Αλλα με επιχειρηματα εκει, ετσι? Οχι με αφορισμους, σε παρακαλω :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν οι μελλοντικοί διορθωτές είναι τα λαμόγια που βλέπουμε να εξετάζουν και στο ΔΟΑΤΑΠ,

οι διορθωτες πρεπει να ειναι εκτος ιατρικου/πανεπιστημιακου συτηματος και υπαρχει τροπος να ειναι

αν οι ερωτησεις ειναι πολλαπλης επιλογης και οι εξετασεις γινουν με τον αυτοματαο μηχανισμο των πανελληνιων:

οι "διορθωτες" θα μπορουσαν να ειναι οι καθηγητες β'βαθμιας (απλα θα μετρησουν σωστα-λαθος χωρις να χρειζονται γνωση του αντικειμενου των εξετασεων)

(φυσικα υπαρχει και αυτοματος τροπος βαθμολογησης με επι τοπου σκαναρισμα κλπ εχει συζητηθει καπου στο φοφουμ...)

θα μπορουσε επισης ο καθε διαγωνιζομενος με την καταθεση του γραπτου του να παιρνει επιτοπου φωτοαντιγραφο και να ελεγχει και μονος του την βαθμολογια του

κλπ

λυσεις υπαρχουν και μπορουν ναβρεθουν αλλα... οταν οι αμεσα ενδιαφερομενοι και θιγομενοι αρνουνται να αγγιξουν το φλεγον θεμα και υποκρυπτουν τις ανασφαλειες τους πισω απο δικαιολογιες και λογικοφανεις ανησυχιες περι αδιαβλητοτητας, διαφθορας κλπ και προτασσουν ενα γενικολογο ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΑ...

η λυση θα ερθει καποτε τσαμπουκαλιδικα και χιτλερικα απο το υπουργειο (οπως εγινε και τωρα) και δεν θα ειναι καθολου δικαιη και ορθολογικη

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λυσεις υπαρχουν και μπορουν ναβρεθουν αλλα... οταν οι αμεσα ενδιαφερομενοι και θιγομενοι αρνουνται να αγγιξουν το φλεγον θεμα και υποκρυπτουν τις ανασφαλειες τους πισω απο δικαιολογιες και λογικοφανεις ανησυχιες περι αδιαβλητοτητας, διαφθορας κλπ και προτασσουν ενα γενικολογο ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΑ...

η λυση θα ερθει καποτε τσαμπουκαλιδικα και χιτλερικα απο το υπουργειο (οπως εγινε και τωρα) και δεν θα ειναι καθολου δικαιη και ορθολογικη

Συμφωνώ. Μόνο που οι άμεσα ενδιαφερόμενοι είναι μια όχι στατική ούτε ομοιογενής ομάδα και δεν έχει καν ζητήσει εξετάσεις. Άρα χωρίς προτάσεις αφήνει λογικά κάθε πρωτοβουλία στους πολιτικούς με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Περ-σεμπρε σου είπε κανείς ότι θέλω να είμαι αρεστός και συμπαθής?

Ειδικά σε όσους σκέφτονται φτωχά όπως εσύ?

1000 γιατρούς περίπου ξέρω ότι έχει η Λάρισα ειδικευμένους και χωρίς ειδικότητα και ότι άλλο θες , οι άλλες μεγάλες πόλεις πόσους να έχουν?

Πάτρα Ηράκλειο Γιάννενα Λαμία Κοζάνη Σπάρτη Αλεξανδρούπολη Κομοτηνή Δράμα Τρίκαλα Βόλος Καρδίτσα άιντε και τα μεγάλα νησιά από πόσους να έχουν που ζουν και κινούνται εκεί ?

Από 1000 θες να βάλω? άντε να σου βάλω τόσους ότι το Αγρίνιο π.χ έχει 1000 γιατρούς ας πούμε δηλαδή 20 μεγάλες πόλεις 20,000 γιατροί οπότε σε Αθηνά και Θεσσαλονίκη έχει άλλους 45,000 γιατρούς?

Αυτό θες να μου πεις?

Ε δεν το δέχομαι ρε σέμπρε φάε εσύ τα πακέτα στοιχειά που σου σερβίρουν κι άσε εμένα να πιστεύω άλλα .

Α και άκου να σπάσεις πλάκα προχτές πάω σ ένα γνωστό μαγαζί που βγάζει φωτοτυπίες κυρίως στους φοιτητές της Λάρισας είναι στο κέντρο , εκεί πάνε και οι φοιτητές ιατρικής αν έχεις κανένα γνωστό θα στο επιβεβαίωση.

Μου λέει ο ιδιοκτήτης λοιπόν πριν καμιά εβδομάδα που πήγα να βγάλω κάτι φωτοτυπίες , και ο οποίος γνωρίζει ότι έχω δουλέψει τις ερωτήσεις της τράπεζας και τις έχω όσο ποιο σωστές γίνεται , μπορείς να μου δώσεις τις απαντήσεις ?

Λέω τι τις θέλεις ?

Μου λέει τις βάζουν κι εδώ στο πανεπιστήμιο πλέον και τις ζητούν οι φοιτητές.

Γέλασα και του λέω αφού τις θες για αυτούς δεν στις δίνω.

Ρε συ περ-σεμπρε τελικά κι εσείς με ερωτήσεις για δίπλωμα σπουδάζετε ε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γέλασα και του λέω αφού τις θες για αυτούς δεν στις δίνω.

emclapsemclapsemclapsemclapsemclaps

The only Verdict is Vengeance, a Vendetta held as a Votive not in Vain, for the Value and Veracity of such shall one day Vindicate the Vigilant and the Virtuous!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γέλασα και του λέω αφού τις θες για αυτούς δεν στις δίνω.

Ρε συ περ-σεμπρε τελικά κι εσείς με ερωτήσεις για δίπλωμα σπουδάζετε ε?

Σου πέρασε καθόλου από το μυαλό ότι οι καθηγητές μας απλά βαριούνται για να βγάλουν τις δικές τους?Οι ερωτήσεις μπορεί να είναι και καλές δεν αντιλέγω,αλλά μόνο όταν δε γνωρίζεις εκ των προτέρων την απάντηση.

Τουλάχιστον δε θα μας έδιναν από πριν τα θέματα να τα μελετήσουμε.Οπότε καλά έκανες και δεν τις έδωσες στο φωτοτυπάδικο.Ώστε να μη γίνουμε ίσα κι όμοια με σας...Σ'ευχαριστούμε.Εμείς διαβάζουμε όλο το βιβλίο κι όχι μερικές χιλιάδες παπαγαλία μάλτιπλ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έλα βρε νικκι λες δεν θα τις έχουν βρει από αλλού?

στην Ελλάδα ζούμε όχι στην ουτοπία.

Εδώ «δικοί» μου «κάφροι» από το εξωτερικό το καλοκαίρι τις καλό πλήρωσαν εσείς θα την γλιτώσετε? στην ουσία το ίδιο σύστημα μας εκμεταλλεύεται.

στην Ελλάδα ζούμε όχι στην ουτοπία.

εγώ δεν έκανα τίποτα στην ουσία με το να μην τις δώσω ίσα ίσα να έχασα και χρήματα το έγραψα αυτό το παράδειγμα για να μην μου το παίζεται υπεράνω για την τράπεζα όσοι σπουδάσατε Ελλάδα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έλα βρε νικκι λες δεν θα τις έχουν βρει από αλλού?

στην Ελλάδα ζούμε όχι στην ουτοπία.

Εδώ «δικοί» μου «κάφροι» από το εξωτερικό το καλοκαίρι τις καλό πλήρωσαν εσείς θα την γλιτώσετε? στην ουσία το ίδιο σύστημα μας εκμεταλλεύεται.

στην Ελλάδα ζούμε όχι στην ουτοπία.

εγώ δεν έκανα τίποτα στην ουσία με το να μην τις δώσω ίσα ίσα να έχασα και χρήματα το έγραψα αυτό το παράδειγμα για να μην μου το παίζεται υπεράνω για την τράπεζα όσοι σπουδάσατε Ελλάδα.

'

Μαλιστα.....ξερεις οτι προσπαθω να ειμαι αντικειμενικη ,σωστα? και οταν σε κραζουνε , προσπαθω να τους συγκρατω σωστα?

πες μου ενα καλο λογο , για να μην τους πω οτι αξιζεις κραξιμο τωρα.......

Εισαι ιδιος με αυτους που κατηγορεις.Εγω , αν ειχα κανει κατι τετοιο, θα το ειχα βουλωσει και δε θα καυχιομουνα γι΄αυτο.

Δεν εδωσες τις ερωτησεις με ποια λογικη? ειναι ολη η αληθεια ετσι οπως την ειπες?( προσεξε , γιατι μπορει να μπορω να την μαθω , πολυ πιο γρηγορα απ΄ο, τι νομιζεις)Μηπως ζητησες χρηματα προκειμενου να τις δωσεις και στο αρνηθηκαν???

πες μου ενα λογο για να μην αηδιασω , ( ξανα)διαβαζοντας το παραπανω κειμενο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έλα βρε νικκι λες δεν θα τις έχουν βρει από αλλού?

στην Ελλάδα ζούμε όχι στην ουτοπία.

Εδώ «δικοί» μου «κάφροι» από το εξωτερικό το καλοκαίρι τις καλό πλήρωσαν εσείς θα την γλιτώσετε? στην ουσία το ίδιο σύστημα μας εκμεταλλεύεται.

στην Ελλάδα ζούμε όχι στην ουτοπία.

εγώ δεν έκανα τίποτα στην ουσία με το να μην τις δώσω ίσα ίσα να έχασα και χρήματα το έγραψα αυτό το παράδειγμα για να μην μου το παίζεται υπεράνω για την τράπεζα όσοι σπουδάσατε Ελλάδα.

επανεμφάνιση του Κατμαν... ξέχασες το "ΒΟΥΛΩΣΑ" στο τέλος.

τι βλακείες είναι αυτές που γράφεις; ασε οτι γραφεις σα δυσλεκτικός (το χετε παρατηρησει και αλλοι φανταζομαι)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έλα βρε νικκι λες δεν θα τις έχουν βρει από αλλού?

στην Ελλάδα ζούμε όχι στην ουτοπία.

Εδώ «δικοί» μου «κάφροι» από το εξωτερικό το καλοκαίρι τις καλό πλήρωσαν εσείς θα την γλιτώσετε? στην ουσία το ίδιο σύστημα μας εκμεταλλεύεται.

στην Ελλάδα ζούμε όχι στην ουτοπία.

εγώ δεν έκανα τίποτα στην ουσία με το να μην τις δώσω ίσα ίσα να έχασα και χρήματα το έγραψα αυτό το παράδειγμα για να μην μου το παίζεται υπεράνω για την τράπεζα όσοι σπουδάσατε Ελλάδα.

επανεμφάνιση του Κατμαν... ξέχασες το "ΒΟΥΛΩΣΑ" στο τέλος.

τι βλακείες είναι αυτές που γράφεις; ασε οτι γραφεις σα δυσλεκτικός (το χετε παρατηρησει και αλλοι φανταζομαι)

Το σωστό είναι

ΒΟΥΛΩΘΑ.

Φωτάκο αν κάποια στιγμή καταλάβεις τι είναι ιατρική και πόσο απέχεις απο αυτήν, η Αννίτα θα είναι εκεί για σένα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λιλπαπακι να πας να ρωτήσεις.

δεν τις πούλησα αλλά δεν τις έδωσα κιόλας.

Αν αποφάσιζα να τις δώσω φυσικά και θα τις πουλούσα (στον εν λόγω κύριο )μέχρι και φροντιστήρια άμα θέλουν τα παιδία σε όλες τις ερωτήσεις είμαι και εγώ αλλά και αρκετοί φίλοι «δοαταπαδες» από Λάρισα σε θέση να κάνουμε και ο εν λόγω ιδιοκτήτης το ξέρει.

Τώρα δεν τις έδωσα για μαζική χρήση στον εν λόγω πάντα κύριο για 2 λόγους :

1ον είμαι σίγουρος ο εν λόγω ιδιοκτήτης θα σας τις πουλούσε .

2ον η συμπεριφορά που δείχνουν ορισμένοι εδώ μέσα με έχει προδιάθεση άσχημα (κακός βέβαια )για τους φοιτητές.

Όποιος άλλος μου τις ζήτησε σε προσωπικό επίπεδο φυσικά και τις έχω δώσει και στο ιντερνετ έχουν ανεβεί στην σελίδα που λέτε εσείς των «δοαταπαδων» .

Και πρόσεχε μην αηδιάζεις τόσο θα πάθεις τίποτα .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το οτι με χαρακτηριζεις πτωχο τω πνευματι , εσυ ειδικα , μου περιποιει ιδιαιτερη τιμη.Στην αντιθετη περιπτωση, Θα αισθανομουν πολυ ασχημα.Οσο για το περιστατικο με τις φωτοτυπιες, θα σας ενημερωσω συντομα.Κι εγω απο τη Λαρισα τυγχανει να ειμαι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να μας ενημερώσεις ρε περ-σεμπρε.

Μια φυσικά είσαι πτωχός με όσα λες αυτό δείχνεις.

να μας ενημερώσεις όμως σφαιρικά όχι μόνο αν μου ζήτησε ο άνθρωπος τις απαντήσεις , αλλά θέλω να μου πεις και κάτι ακόμα και αυτό δεν χρειάζεται να το ρωτήσεις μιας και σπουδάζεις εκεί θα το ξέρεις τις διαβάζετε τελικά τις ερωτήσεις για το δίπλωμα οδήγησης ΝΑΙ Η ΟΥ?

Εξετάζεστε με αυτές ΝΑΙ Η ΟΥ?

Α ρώτα και κανένα συνάδελφο μήπως τις αγόρασε κιόλας από το γνωστό φωτοτυπαδικο , είσαστε και dorks τοκ τοκ τις έχουμε σηκώσει όλες στο ιντερνετ από το καλοκαίρι.

Αν δεις το μήνυμα αυτό πριν το μεσημέρι σέμπρε απάντησε γιατί στον μεσημεριανό καφέ στην ταχυδρομείου σήμερα έχω τάξει στην παρέα να γελάσουμε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε φωτακο, κριμα το ονομα! Ποσο αφωτιστος τελικα αποδεικνυεις οτι εισαι! Καθε μερα και χειροτερα! Δεν εχεις παρει χαμπαρι οτι τον Ιουλιο κλεινω 5 χρονοα απο τοτε που ορκιστηκα.Αλλα εσυ προβαλλεις τη δικη σου κατακερματισμενη προσωπικοτητα στους συνανθρωπους σου, μπας και κατορθωσεις και τους κατανοησεις.!

Εισαι σιγουρα Λαρισαιος? Δεν εμαθες ακομη οτι η Ταχυδρομειου ειναι ντεμοντα? Φαινεται οτι εχασες πολλα χρονια στο Γειλ της Τρανσυλβανιας!!!!

Κι αλλο να γελασει η παρεα σου? Ποσο πια? Μπραβο τους , παντως, για τη στοργη που επιδεικνυουν για τα προστατευομενα ειδη!!!

Πηρες τα πανω σου τωρα που εμαθες για 1200 νεες θεσεις και δε βαζεις γλωσσα μεσα! Φωτακο, μυρισαν εκλογες , λεμε!

Παρ'ολη την εχθρικοτητα σου , εγω εξακολουθω να παραμενω φιλανθρωπος και θα χαρω πολυ να σου δειξω καποια πραγματα στο ΠΠΓΝΛ. Τη φιλανθρωπια μου θελω να τη δειξω οχι σε σενα, αλλα στους ασθενεις που τυχον (ατυχον για την ακριβεια) θα πεσουν στα χερια σου.Δε θα με κουρασεις καθολου. Εχω βοηθησει πολλους συμφοιτητες σου εκει απο το ανατολικο μπλοκ.Οι πιο πολλοι ηταν καλα παιδια και δεν ντρεποντουσαν να ρωτησουν.Μονο μια δε θα ξεχασω ποτε. 2η μερα στο 3μηνο και με ρωταει: Σ' αυτο εδω το φαρμακο τη δοσολογια να τη γραψω (εννοουσε σε ενημερωτικο σημειωμα) 1χ3 ή 3χ1? Το ιδιο δεν ειναι? Τοτε , φιλε μου φωτακο, καταλαβα τι εστι δικατσας για τη δημοσια υγεια.Μεχρι τοτε ζουσα στην αγνοια , σαν αυτη που βιωνεις εσυ παγιως. Εχε ελπιδα ομως.Δες την ταινια Awakenings με το Ντε Νιρο και θα καταλαβεις (ελπιζω τουλαχιστον)

Υ.Γ Στο γκαλοπ για τις ομαδες ψηφισες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτάξτε το καθήκι πώς επιμένει να διασπείρει τα ψεύδη ενώ συνεχώς ξεσκεπάζεται.Πώς αποφεύγει συνεχώς να απαντάει και αντ΄αυτού προσθέτει συνεχώς ψεύδη και ανακρίβειες πιστευόντας οτι δε θα γίνει αντιληπτός.Οτι θα καταφέρει τελικά κάποιους να παραπλανήσει.

Ούτε λίγο,ούτε πολύ ο FotisMd έχει ισχυριστεί μέχρι τώρα οτι

1.Στην Έλλάδα υπάρχουν μόνο 45.000 γιατροί.

2.Στην ίδια χώρα υπάρχουν 2.500.000 μετανάστες

3.Τα USMLE είναι εξετάσεις όπου οι ερωτήσεις και οι απαντήσεις είναι γνωστές εκ των προτέρων

4.Στις ελληνικές ιατρικές σχολές οι φοιτητές εξετάζονται από γνωστές εκ των προτέρων ερωτήσεις

Και όλα αυτά τα εξώφθαλμα για όποιον έχει στοιχειώδη εικόνα της κατάστασης ψεύδη επιμένει να τα αναφέρει ξανά και ξανά παρά τις αλλεπάληλες διαψεύσεις παρά τις ενστάσεις πέραν και πάνω από κάθε λογική ακολουθία.

Η πρακτική του FotisMd δείχνει ξεκάθαρα τον τρόπο,τις τακτικές με τις οποίες μεθοδεύεται η παραπληροφόρηση,τα ΄΄στοιχεία΄΄ βάσει των οποίων αποφασίζουν οι κρατούντες.Με ποιους τρόπους προωθούνται οι εξετάσεις με γνωστά θέματα,πόσο βάναυσα παραβιάζονται τα στοιχειώδη αιτήματα της συμφωνίας με την πραγματικότητα προκειμένου να εξυπηρετηθούν σκοποί ευρύερων ομάδων.

Χάρη στο FotisMd τα μέλη του φόρουμ μπορούν να απολαύσουν μια παραστατική εικόνα της διαδικασίας και μάλιστα με εντελώς ακατέργαστη παρουσίαση,πράγμα που προσθέτει ακόμα μεγαλύτερη αληθοφάνεια.

Καταλαβαίνετε το αλισβερίσι που έγινε και τα στοχιεία που βιάστηκαν κυριολεκτικά σε εκείνες τις συναντήσεις.Για αυτό και οι γνώσιν έχοντες ποιούν την νύσσαν και αποφεύγουν να δώσουν στο ζήτημα μεγαλύτερη δημοσιότητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτάξτε το καθήκι πώς επιμένει να διασπείρει τα ψεύδη ενώ συνεχώς ξεσκεπάζεται.Πώς αποφεύγει συνεχώς να απαντάει και αντ΄αυτού προσθέτει συνεχώς ψεύδη και ανακρίβειες πιστευόντας οτι δε θα γίνει αντιληπτός.Οτι θα καταφέρει τελικά κάποιους να παραπλανήσει.

Ούτε λίγο,ούτε πολύ ο FotisMd έχει ισχυριστεί μέχρι τώρα οτι

1.Στην Έλλάδα υπάρχουν μόνο 45.000 γιατροί.

2.Στην ίδια χώρα υπάρχουν 2.500.000 μετανάστες

3.Τα USMLE είναι εξετάσεις όπου οι ερωτήσεις και οι απαντήσεις είναι γνωστές εκ των προτέρων

4.Στις ελληνικές ιατρικές σχολές οι φοιτητές εξετάζονται από γνωστές εκ των προτέρων ερωτήσεις

Και όλα αυτά τα εξώφθαλμα για όποιον έχει στοιχειώδη εικόνα της κατάστασης ψεύδη επιμένει να τα αναφέρει ξανά και ξανά παρά τις αλλεπάληλες διαψεύσεις παρά τις ενστάσεις πέραν και πάνω από κάθε λογική ακολουθία.

Η πρακτική του FotisMd δείχνει ξεκάθαρα τον τρόπο,τις τακτικές με τις οποίες μεθοδεύεται η παραπληροφόρηση,τα ΄΄στοιχεία΄΄ βάσει των οποίων αποφασίζουν οι κρατούντες.Με ποιους τρόπους προωθούνται οι εξετάσεις με γνωστά θέματα,πόσο βάναυσα παραβιάζονται τα στοιχειώδη αιτήματα της συμφωνίας με την πραγματικότητα προκειμένου να εξυπηρετηθούν σκοποί ευρύερων ομάδων.

Χάρη στο FotisMd τα μέλη του φόρουμ μπορούν να απολαύσουν μια παραστατική εικόνα της διαδικασίας και μάλιστα με εντελώς ακατέργαστη παρουσίαση,πράγμα που προσθέτει ακόμα μεγαλύτερη αληθοφάνεια.

Καταλαβαίνετε το αλισβερίσι που έγινε και τα στοχιεία που βιάστηκαν κυριολεκτικά σε εκείνες τις συναντήσεις.Για αυτό και οι γνώσιν έχοντες ποιούν την νύσσαν και αποφεύγουν να δώσουν στο ζήτημα μεγαλύτερη δημοσιότητα.

Φιλε μου , μ αρεσει το υφος των γραπτων σου, αλλα δεν αντεξα στον πειρασμο.Αυτο το ((νΥσσαν)) μου εβγαλε τα ματια.Νησσαν το σωστο , η παπια.Εξ ου και η νηκτικη μεμβρανη.Κατα τ'αλλα, συνεχισε ετσι! Προσυπογραφω τα γραπτα σου αναφανδον!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Φώτη τι κάνεις στη Λάρισα?Γιατί δεν πας έξω?Χαραμίζεσαι εδώ στην Ελλάδα όπου τα πράγματα είναι τόσο χάλια.Δε σε εκτιμούν εδώ.Γιατί δεν πας στις ΗΠΑ όπου εκεί θα αναγνωριστείς και θα λάμψει το άστρο σου?Όλοι στα ίντερβιου θα εκτιμούσαν τις σπουδές σου στη Ρουμανία που είναι τόσο υψηλού επιπέδου, εδώ στην Ελλάδα προφανώς σε έχουν φάει τα κυκλώματα της αναξιοκρατίας...αφού είσαι τόσο καλός πήγαινε να κάνεις καριέρα,να μιλούν όλοι για σένα και τις σπουδαίες σου έρευνες,για την προσφορά σου στην επιστήμη,βρε αδερφέ! Ειλικρινά έχω παρακολουθήσει να λες αυτά που λες,ας μην τα χαρακτηρίσω,και η μανία που έχεις να πείσεις κάθε Έλληνα φοιτητή και γιατρό ότι έχεις δίκιο σε όσα λες αποκαλύπτει το σύμπλεγμα κατωτερότητάς σου-χωρίς παρεξήγηση.όταν κάποιος κραυγάζει συνεχώς πόσο καλός είναι τόσο όλοι οι άλλοι δεν τον πιστεύουν.Απόδειξέ μας στην πράξη αν έχεις μάθει τίποτα και στο κάτω κάτω τι σε νοιάζει η άποψη του φόρουμ,αρκεί το περιβάλλον σου να σε αναγνωρίζει.Καλή τύχη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Περ σεμπρε ποιο είναι το μαστ στην Λάρισα πλέον ρε φίλε?

Πολύ ευχαρίστως να έρθω αύριο κιόλας κοντά σου και να μάθω και ρωτώ τα πάντα τι ειδικότητα έχεις? στείλε μου πμ.

Δεν πίστεψα στιγμή για τις 1200 θέσεις ούτε στηρίζομαι σε αυτό δες τι έχω γράψει σχετικά στο θέμα αυτό.

Ποτέ δεν είπα εγώ ότι όσοι σπούδασαν σε αυτές τις χώρες βάζοντας κι εμένα μέσα είμαστε τέλειοι ή οι καλύτεροι στον κόσμο , εσείς το κάνετε αυτό λέγοντας πως όσοι πέρασαν στις πανελλαδικές αξίζουν να γίνουν ιατροί και μόνον σε αυτήν την χώρα.

Ποια γκάλοπ λες?

Τελικό στο πανθεσσαλικό θα πάμε σέμπρε ή είσαι κανένας αλλόθρησκος?

sperrgebiet εσένα σου είπε κανένας να με πιστέψεις?

Όσα έγραψα είναι προσωπικές απόψεις και μόνο από προσωπικές εμπειρίες , δεν πιστεύω στα λαμέ στοιχειά που δίνουν αυτοί που τα δίνουν και να σου φέρω ένα παράδειγμα συμφωνά με αυτά η ανεργία στην Ελλάδα είναι 8,9%....

niki2206 δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν έχω μια γνώμη και θα την στηρίζω :

ΔΕΝ ΓΕΝΙΚΕΥΩ , ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΣΑΤΕ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ.

Ο καθένας από εμάς ξεκίνησε με κάποια όνειρα και πρέπει να τα στηρίζει και να προχωρά στη ζωή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ασε οτι γραφεις σα δυσλεκτικός (το χετε παρατηρησει και αλλοι φανταζομαι)

Αυτόματη διόρθωση με το Word κάνει, δεν έχει δυσλεξία το παιδί. :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτάξτε το καθήκι

Όντως είναι ο ορίτζιναλ spergebiet...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι φοβερό να διαγράφεται ολόκληρο τόπικ όπου περιγράφεται με ακρίβεια η κατάσταση υπό τον τίτλο μερικές αλήθειες και ο FotisMd να εξακλουθεί να βυσσοδομεί πλειοδοτώντας σε παρουσίαση πλαστών στοιχείων.εκτός κι αν κάποιοι προτιμούν να ακούν τα ψεύδη αντί να εμβαθύνουν στις αλήθειες.

Επαναλαμβάνω λοιπόν τα όσα μέχρι στιγμής ο FotisMd έχει ισχυριστεί.

1.Στην Ελλάδα υπάρχουν 45.000 γιατροί.(συνεπώς δεν είχε επιπτώσεις η ιατροποίηση των υποψηφίων ΔΟΑΤΑΠ με σκανδαλώδη τρόπο)

2.Υπάρχουν 2.5.000.000 μετανάστες στην Ελλάδα(συνεπώς το μέλλον των γιατρών είναι εξασφαλισμένο)

3.Στα USMLE οι ερωτήσεις και απαντήσεις είναι γνωστές εκ των προτέρωνν σε όλους(συνεπώς καλώς δόθηκαν τα θέματα στους υποψηφίους ΔΟΑΤΑΠ)

4.Στα ελληνικά πανεπιστήμια επίσης οι φοιτητές εξετάζονται επί γνωστών ερωτήσεων(άρα όσο απατεώνες είναι οι ΔΟΑΤΑΠίτες,τόσο είναι και αυτοί).

Πέραν από τις οφθλμοφανείς αντιφάσεις των παραπάνω γίνεται φανερός ο τρόπος με τον οποίο διαστρεβλώνονται στοιχεία προκειμένου να στηριχθούν εξώφθαλμα παράλογες έως εξωφρενικές θέσεις και να εξυπηρετηθούν ορισμένοι σκοποί.Επειδή μερικοί έχουν τη γνώμη οτι αυτό μπορεί να αποτελεί τμήμα του παιχνιδιού το ευρύτερο πλαίσιο της δημοκρατίας,καιρός η πρακτική τους να σταματήσει,αυτή τη ΄΄δημοκρατία΄΄ δεν τη θέλουμε.Οποιος από εδώ και στο εξής δαστρεβλώσει σκόπιμα στοιχεία θα εύχεται να μην το είχε κάνει ποτέ.

Λοιπόν γενικεύοντας πμορούμε βάσιμα να ισχυριστούμε οτι η διαστρέβλωση των στοχείων χρησιμοποιήθηκε 100% για να περάσει η τελευταία άθλια ρύθμιση της τράπεζας ερωτήσεων.Οτι πιθανώς το υπουργείο να έχει πολλών είδών στοιχεία για διάφορες χρήσεις,μεταξύ των οποίων τόσο τα σωστα όσο και τα χρησιμοποιύμενα στις διαπραγματεύσεις.Οτι η τακτική των συνεχών ψευδών αποτελεί ίδιον των ατόμων που από μικρή ηλικία συνήθισαν στο λάδωμα και στη διαπλοκή,στοιχεία που βασίλευαν στις χώρες που επέλεξαν να ΄΄φοιτήσουν΄΄.Οτι τα άτομα αυτά συνεχίζουν τις ίδιες άμωμες πρακτικές επί του πατρίου εδάφους ξεπερνώντας κάθε όριο ανοχής και προκαλώντας την εύλογη αγανάκτηση όσων βλέπουν τα φυσικά δικαιώματά τους να καταπατούνται σε μια ομίχλη ψεύδους και αδιαφάνειας.Οτι απαιτείται πλέον συνολική,οργανωμένη αντίδραση για τον παραγκωνισμό των απατεώνων και των φορέων του ψεύδους και την πάταξη της ισχύος των προωθητών τους σε όλα τα επίπεδα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

Το "βυσσοδομεί" υπέροχο και το απόλαυσα δεόντως, το "άμωμες" πάλι άκυρο, μάλλον "άνομες" θέλεις να πεις. Κατά τ' άλλα συνέχισε, εμένα με πείθεις όπως τα λες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.