Jump to content

Διαφορα ηλικιας σε σχεση


Dr Lecter

Recommended Posts

Και εσύ κάποτε ταξίδευες εντός σπερματοζωαρίου αλλά δεν αποδίδεις το δέοντα σεβασμό ούτε ζητάς να αναγνωριστούν τα δικαιώματά του.

Τώρα για το θέμα της διαφοράς ηλικίας,ήξερα κάποιον φοιτητή στον οποίο θα μπορούσε να αποδοθεί η διαστροφή της γεροντοφιλίας.

Οποτε έβλεπε γυναίκα με ρυτίδες εκστασιαζόταν.Αν δε έφερε αλωπεκία ή ήταν φαφούτα διεγειρόταν επιτόπου προς εκτόξευση οργασμού.

Κατά αυτό τον τρόπο ανίχνευε συνεχώς θηράματα τα οποία οι υπόλοιποι αδυνατούσαν να αντιληφθούν.

Οταν κάποιοι πιπινομανείς επεδίδοντο σε έντονους συριγμούς και ιαχές επιδοκιμασίας άμα τη αποκαλύψει της λευκής σκελέας σχήματος G ανυποψιάστων,ερυθριώντων μινιφορούσων κορασίδων,ο άλλος αναφωνούσε περιχαρής όταν μεσήλικη ή γραία εισχωρούσε στο οπτικό του πεδίο.

Χάρη στον ελαττωμένο ανταγωνισμό απολάμβανε σειρά επιτυχιών ενώ με τις επιλογές του σπανίως εκινδύνευσε από τη μοίρα του Bobbit.

Το τι οι γυνές αυτές ήταν σε θέση να του κάνουν ξεπερνούσε και την πλέον ζωηρή φαντασία αφήνοντας τις νεαρές καλλονές σε παιδικό στάδιο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 385
  • Created
  • Last Reply
Ηδη τις ΗΠΑ ανθεί η seductionscience όπου αναγνωρισμένοι καθηγητές παραδίδουν μαθήματα εγγυημένης αποτελεσματικότητας.

Ακολουθεί πρακτική εφαρμογή σε κλαμπ και έλεγχος των επιδόσεων των μαθητών.

Ελάχιστοι καταφέρνουν να φτάσουν στο στάδιο του PUA(pick up artist).

Πιθανότατα υπάρχουν και Ελληνες PUA,δεν είναι όμως διεθνώς αναγνωρισμένοι.

Α-χα! Ζητούνται άντρες με πουά στο βιογραφικό τους ά-με-σα! :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α-χα! Ζητούνται άντρες με πουά στο βιογραφικό τους ά-με-σα! :P

Μόνο στην Ελλάδα θα το βρεις και δη σε καποια νησάκια του Αιγαίου....Μπήκες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εσύ κάποτε ταξίδευες εντός σπερματοζωαρίου αλλά δεν αποδίδεις το δέοντα σεβασμό ούτε ζητάς να αναγνωριστούν τα δικαιώματά του.

Που ξέρεις τι κάνω εγώ??Εγώ σέβομαι εξίσου και τα σπερματοζωαριάκια(που δεν έχουν ούτε καν μιτοχόνδρια),άρα να σέβεσαι κι εσύ τα αυγά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με τη διαφορά ηλικίας αν αυτή παίζει μέχρι τα 10-15 χρόνια. Μετά υπάρχει το πρόβλημα και κυρίως σε προχωρημένη ηλικία όταν αυτός θα πατήσει τα 60-65 και θ'αρχίσει να βαραίνει ενώ η γυναίκα γουστάρει να βγαίνει. Βέβαια παίζει ρόλο και η ιδιοσυγκρασία των ατόμων.

Προσωπικά πάντα είχα να κάνω με μικρές ηλικιακές διαφορές στις σχέσεις μου (1-4 χρόνια) που δεν μου φαινόταν περίεργο. Μεγαλώνοντας όμως βλέπω πως συνεχίζω να γουστάρω την ίδια γαμάτη ηλικία των 20-22... :P

Πάντως για όταν είναι να συμμαζευτώ (έχουμε ακόμα!) θεωρώ την τέλεια διαφορά τα 7-10 χρόνια. Στο κάτω κάτω, νευροβιολογικά να το πάρετε, ο άνδρας υποσυνείδητα ψάχνει τη μικρή γυναίκα γιατί είναι η ικανότερη για τεκνοποίηση.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

20-22 δεν είναι πάντα γαμάτη ηλικία. Συνήθως έχεις να κάνεις με κοριτσάκια που έχουν αέρα στο μυαλό κ δεν ξέρουν τί θέλουν κ που τους πάν τα 4.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup συμφωνω Αγγελε ...

αν και την πλειοψηφια των ανδρων ..τη βολευει να μην ξερουν τα 20χρονα που πανε τα 4 ;)

για να τους μαθουν οι ιδιοι :rolleyes:

αν με πιανιεις B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε αυτή την ηλικία των 20-22 εμφανίζονται οι απόλυτες αντιθέσεις.

Είτε κοπέλες εκπληκτικά έμπειρες με ικανότητες που προκαλούν απορία και συχνά θαυμασμό είτε εντελώς άπειρες που αιφνιδιάζονται με την τελική κατάληξη.

Γοητεία έχουν και οι μεν και οι δε και κανείς δεν εγγυάται ποιες τελικά είναι πιο βατές.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 weeks later...

Ένας άντρας 5 με 6 χρόνια μεγαλύτερος είναι γάντι.Από κει και πέρα η εμπειρία έχει δείξει ότι οι 20-25άρδες δε κουράζονται ποτέ, οι 30άρηδες βαριούνται και οι 40άρηδες λειτουργούν διά της αφής, προς καλό και ιερό σκοπό των ομιλούντων ! Άντε βρε όλοι καλοί είστε, αρκεί να βρούμε το κουμπί σας ! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...
Ηδη στις ΗΠΑ ανθεί η seductionscience όπου αναγνωρισμένοι καθηγητές παραδίδουν μαθήματα εγγυημένης αποτελεσματικότητας.

Ακολουθεί πρακτική εφαρμογή σε κλαμπ και έλεγχος των επιδόσεων των μαθητών.

Ελάχιστοι καταφέρνουν να φτάσουν στο στάδιο του PUA(pick up artist).

Πιθανότατα υπάρχουν και Ελληνες PUA,δεν είναι όμως διεθνώς αναγνωρισμένοι.

Καταρχάς, η seduction έχει ξεκινήσει περίπου 20 χρόνια!!! Δε θα την έλεγα science, αλλά αυτό είναι λεπτομέρεια. Δεν είναι ανάγκη να ονομάζουμε science κάτι για να λειτουργεί. Επίσης, δεν ξέρω αν εννοείς συγκεκριμένα κριτήρια για να πεις κάποιον PUA (πολλοί λέμε όποιον ασχολείται με το pick-up, αλλά υπάρχουν και συγκεκριμένα κριτήρια για το επίπεδο αυτό. Οπότε καλύτερα η λέξη seducer για γενικά), πάντως είναι πολλοί αυτοί που η ζωή τους αλλάζει πολύ εως δραματικά. Και όσοι δε χρησιμοποίησαν τίποτα στην πράξη και συνέχισαν να κάνουν τα ίδια λάθη προφανώς δεν είδαν αλλαγές.

Οι seduction μέθοδοι είναι πολλές, αλλά λίγες είναι οι πιο δημοφιλείς, αποτελεσματικές και ολοκληρωμένες. Όντως, οι Έλληνες "δάσκαλοι" δεν είναι διεθνώς αναγνωρισμένοι, είμαστε πολλοί όμως, και σε μικρές πόλεις που δε μπορείς να φανταστείς κάποιος υπάρχει, που ξέρουμε κάποια ή κάποιες μεθόδους και υπάρχει και ελληνικό παρακλάδι πολύ δημοφιλούς ξένης μεθόδου.

Οι seduction μέθοδοι δεν είναι κάποιο μαγικό χάπι, ούτε κάτι εξωτικό, είναι σε βάθος συνειδητή ανάλυση και εξήγηση του πως κάποιοι άντρες έχουν περισσότερη επιτυχία. Και αυτό δε συμβαίνει τυχαία, καλλιεργείται προφανώς. Συνεπώς είναι απλά λογικό το ότι λειτουργούν. Όλοι μας είχαμε μάθει κάτι από κάποιον που ήξερε κάτι διαφορετικό σ'αυτό το θέμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ηδη στις ΗΠΑ ανθεί η seductionscience όπου αναγνωρισμένοι καθηγητές παραδίδουν μαθήματα εγγυημένης αποτελεσματικότητας.

Ακολουθεί πρακτική εφαρμογή σε κλαμπ και έλεγχος των επιδόσεων των μαθητών.

Ελάχιστοι καταφέρνουν να φτάσουν στο στάδιο του PUA(pick up artist).

Πιθανότατα υπάρχουν και Ελληνες PUA,δεν είναι όμως διεθνώς αναγνωρισμένοι.

Καταρχάς, η seduction έχει ξεκινήσει περίπου 20 χρόνια!!! Δε θα την έλεγα science, αλλά αυτό είναι λεπτομέρεια. Δεν είναι ανάγκη να ονομάζουμε science κάτι για να λειτουργεί. Επίσης, δεν ξέρω αν εννοείς συγκεκριμένα κριτήρια για να πεις κάποιον PUA (πολλοί λέμε όποιον ασχολείται με το pick-up, αλλά υπάρχουν και συγκεκριμένα κριτήρια για το επίπεδο αυτό. Οπότε καλύτερα η λέξη seducer για γενικά), πάντως είναι πολλοί αυτοί που η ζωή τους αλλάζει πολύ εως δραματικά (εμένα άλλαξε πάρα πολύ). Και όσοι δε χρησιμοποίησαν τίποτα στην πράξη και συνέχισαν να κάνουν τα ίδια λάθη προφανώς δεν είδαν αλλαγές.

Οι seduction μέθοδοι είναι πολλές, αλλά λίγες είναι οι πιο δημοφιλείς, αποτελεσματικές και ολοκληρωμένες. Όντως, οι Έλληνες "δάσκαλοι" δεν είναι διεθνώς αναγνωρισμένοι, είμαστε πολλοί όμως, και σε μικρές πόλεις που δε μπορείς να φανταστείς κάποιος υπάρχει, που ξέρουμε κάποια ή κάποιες μεθόδους και υπάρχει και ελληνικό παρακλάδι πολύ δημοφιλούς ξένης μεθόδου.

Οι seduction μέθοδοι δεν είναι κάποιο μαγικό χάπι, ούτε κάτι τρελό, είναι σε βάθος συνειδητή ανάλυση και εξήγηση του πως κάποιοι άντρες έχεουν περισσότερη επιτυχία. Και αυτό δε συμβαίνει τυχαία, καλλιεργείται προφανώς. Συνεπώς είναι απλά λογικό το ότι λειτουργούν. Όλοι μας είχαμε μάθει κάτι από κάποιον που ήξερε κάτι διαφορετικό σ'αυτό το θέμα.

δε μας εφτανε ενα τρολ στην παλιοπαρεα αποκτησαμε και δευτερο τωρα :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα παντως δε με ηθελε επειδη ημουν 2 χρονια μικροτερος emsadwalk ...Ολο κατι ειδικευομενους κοιταγε <_< ...Αλλα την εκδικηθηκα :bloodomen: !!!Της εριξα καταρα να μεινει στο ραφι και πολυ χαιρομαι που προς τα εκει τη βλεπω να οδευει emdevilemdevil2:lol::P !!!

Οσον αφορα τις γυναικες για καποιο περιεργο λογο,που εγω δεν καταλαβαινω,μολις βλεπουν ασπρα μαλλια κανουν σαν τρελες και οσο πιο γερος ειναι τοσο πιο πολυ γουσταρουν <_< ...Τεσπα,τι να πω,αλλωστε εμενα με συμφερει αυτη η κατασταση,αφου λογικα σε καμια 20αρια χρονια θα εχω περισσοτερες κατακτησεις :P ...Μακαρι να υπαρχει και η ορεξη βεβαια B) ...

Γιατι αυτο συμβαινει να κανεις απιθανη παρεα με μια κοπελα,να σου αρεσει πολυ και μια μερα να σου λεει ποσο ερωτευμενη ειναι με εκεινο τον τυπο,που τον βλεπει καθε μερα στο ταδε σημειο,δεν του εχει μιλησει ποτε και δεν ξερει ουτε το ονομα του...Και τελικα του τα ριχνει,τα φτιαχνουνε και σε τρεις μηνες σε παιρνει τηλεφωνο να σου παραπονεθει ποσο μαλακας ειναι αυτος τελικα και οτι δεν την καταλαβαινει...

Αντιθετα με τις γυναικες που ξερουν ταχα οτι ψαχνουν το ωριμο,που δε βρισκεται βεβαια σε αυτους που ειναι διπλα τους,γιατι ειναι απλα καλοι "φιλοι"...Ειναι ομως σιγουρες οτι βρισκεται στα νοσοκομεια π.χ. οπου πανε ταχα για εφημεριες,αλλα τελικα πανε να ψωνισουν "ωριμους" ειδικευομενους...και τρωνε τα μουτρα τους...

:lol::lol::lol: ρε ariane ή astrapoklaniari ή whatever...

ποσα χρονια εχεις να γ@μησεις?

κριμα βρε αγορι μου!συνειδητοποιω οτι και πριν 2,5 χρονια τα ιδια ελεγες με τωρα!

μη στεναχωριεσαι...θα γυρισει ο τροχος... emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάνω κάτω 2 χρόνια από τη δική σου ηλικία. Πφ.. δηλαδή σαν να λέμε ίδια ηλικία.

Αυτό βέβαια ισχύει για εμένα κ τους φίλους μου κ όσους πιστούς στην ίδια ιδεά :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε αυτή την ηλικία των 20-22 εμφανίζονται οι απόλυτες αντιθέσεις.

Είτε κοπέλες εκπληκτικά έμπειρες με ικανότητες που προκαλούν απορία και συχνά θαυμασμό είτε εντελώς άπειρες που αιφνιδιάζονται με την τελική κατάληξη.

Γοητεία έχουν και οι μεν και οι δε και κανείς δεν εγγυάται ποιες τελικά είναι πιο βατές.

Μ' αρέσει να τα λέμε... επιστημονικά. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

........10 χρονακια (περιπου) ειναι μια καλη διαφορα....αλλωστε τωρα με το blue pill

ολοι οι γεροι κυκλοφορουν και με δευτερη "μαγκουρα"...... :lol::lol::huh: ....

υγ....μιλαμε για sex machines..... emnuke

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τσίλα ψώρα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι γυναίκες ψάχνουν δύναμη.Αυτή μπορεί να εκφράζεται με την ομορφιά,τα χρήματα ή την εξουσία επάνω στους άλλους.

Είναι στην ουσία μία εξελιγμένη κατάσταση του υπολοίπου ζωικού βασιλείου.Η ηλικία εφόσον δεν επηρεάζει το στόχο της γυναίκας(την εξωτερική εμφάνιση,τον πλούτο ή τη δυναμική του άντρα)δεν φαίνεται να παίζει και πολύ μεγάλο ρόλο.

Βασικά πιστεύω ότι είναι πιο ηθικό να αναζητά κανείς σύντροφο βάσει εξωτερικής εμφάνισης παρά έχοντας ως απώτερο σκοπό τα χρήματα.

Αυτό που μου τη σπάει είναι να βλέπω κάτι φρόκαλα που έχουν απαιτήσεις απίστευτες.Δε βλέπονται,δε μπορούν να συζητήσουν,

δε μπορούν να σκεφτούν,έχουν εγωισμό και κριτικάρουν,κάνουν τις δύσκολες κλπ,κλπ.

Αυτά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η "διαφορά ηλικίας" στη σχέση είναι ανάλογη με την ροπή του κάθε ατόμου που ισορροπεί στο τεντωμένο σχοινί μεταξύ μαζοχισμού και σαδισμού. Με άλλα λόγια, κάθε σχέση είναι μια μορφή εξουσίας : μια σχέση εξουσιαστή κι εξουσιαζομένου. Αν υποθέσουμε πως μαζί με άλλους παράγοντες που χαρακτηρίζουν έναν εν δυνάμει "ΗΓΕΤΗ" (οικονομικό status, κοινωνικό προφίλ, δυναμισμός του χαρακτήρα, κλπ, κλπ), συνυπολογίζεται ΚΑΙ η ηλικία, τότε η επιλογή συντρόφων συστηματικά μεγαλύτερων/μικρότερων ουσιαστικά υποδηλώνει τις βαθύτερες ανάγκες του ατόμου να εξουσιάζει ή να εξουσιάζεται, να επιβάλει ή να ακολουθεί. Το γεγονός ότι το σύνηθες είναι μια διαφορά μερικών χρόνων με μικρότερη τη γυναίκα, στην πραγματικότητα πηγάζει από την ρεαλιστικά (ίσως και πλαστά - στα πλαίσια κοινωνικών ρόλων και προτύπων) "ευάλωτη" φύση του "αδύναμου" φύλου και πολύ λιγότερο από ενδεχόμενα αισθητικά πρότυπα.

emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η "διαφορά ηλικίας" στη σχέση είναι ανάλογη με την ροπή του κάθε ατόμου που ισορροπεί στο τεντωμένο σχοινί μεταξύ μαζοχισμού και σαδισμού. Με άλλα λόγια, κάθε σχέση είναι μια μορφή εξουσίας : μια σχέση εξουσιαστή κι εξουσιαζομένου. Αν υποθέσουμε πως μαζί με άλλους παράγοντες που χαρακτηρίζουν έναν εν δυνάμει "ΗΓΕΤΗ" (οικονομικό status, κοινωνικό προφίλ, δυναμισμός του χαρακτήρα, κλπ, κλπ), συνυπολογίζεται ΚΑΙ η ηλικία, τότε η επιλογή συντρόφων συστηματικά μεγαλύτερων/μικρότερων ουσιαστικά υποδηλώνει τις βαθύτερες ανάγκες του ατόμου να εξουσιάζει ή να εξουσιάζεται, να επιβάλει ή να ακολουθεί. Το γεγονός ότι το σύνηθες είναι μια διαφορά μερικών χρόνων με μικρότερη τη γυναίκα, στην πραγματικότητα πηγάζει από την ρεαλιστικά (ίσως και πλαστά - στα πλαίσια κοινωνικών ρόλων και προτύπων) "ευάλωτη" φύση του "αδύναμου" φύλου και πολύ λιγότερο από ενδεχόμενα αισθητικά πρότυπα.

emiloveyou

εσυ θα λεγα να ακολουθησεις ψυχοθεραπεια μαζι μ αλλους δυο που χω εντοπισει στο φορουμ

η εκθεση στο σχολειο σας εχει αφησει ψυχολογικα απωθημενα :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η "διαφορά ηλικίας" στη σχέση είναι ανάλογη με την ροπή του κάθε ατόμου που ισορροπεί στο τεντωμένο σχοινί μεταξύ μαζοχισμού και σαδισμού. Με άλλα λόγια, κάθε σχέση είναι μια μορφή εξουσίας : μια σχέση εξουσιαστή κι εξουσιαζομένου. Αν υποθέσουμε πως μαζί με άλλους παράγοντες που χαρακτηρίζουν έναν εν δυνάμει "ΗΓΕΤΗ" (οικονομικό status, κοινωνικό προφίλ, δυναμισμός του χαρακτήρα, κλπ, κλπ), συνυπολογίζεται ΚΑΙ η ηλικία, τότε η επιλογή συντρόφων συστηματικά μεγαλύτερων/μικρότερων ουσιαστικά υποδηλώνει τις βαθύτερες ανάγκες του ατόμου να εξουσιάζει ή να εξουσιάζεται, να επιβάλει ή να ακολουθεί. Το γεγονός ότι το σύνηθες είναι μια διαφορά μερικών χρόνων με μικρότερη τη γυναίκα, στην πραγματικότητα πηγάζει από την ρεαλιστικά (ίσως και πλαστά - στα πλαίσια κοινωνικών ρόλων και προτύπων) "ευάλωτη" φύση του "αδύναμου" φύλου και πολύ λιγότερο από ενδεχόμενα αισθητικά πρότυπα.

emiloveyou

εσυ θα λεγα να ακολουθησεις ψυχοθεραπεια μαζι μ αλλους δυο που χω εντοπισει στο φορουμ

η εκθεση στο σχολειο σας εχει αφησει ψυχολογικα απωθημενα :splaaaats:

Τώρα αν έλεγα ότι μάλλον Σ' ΕΣΕΝΑ έχει αφήσει ψυχολογικά απωθημένα, θα ήμουν κακοπροαίρετος?

Ειλικρινά, μπορείς να κατακρίνεις τον τρόπο γραφής μου, αλλά αυτό είναι θέμα γούστου. Τώρα, από αυτό που μού γράψες εγώ - επί του θέματος πάντα - τι να καταλάβω ο δύστυχος? Συμφωνείς ή διαφωνείς? Γιατί να πιστέψω ότι δεν καταλαβαίνεις, το βρίσκω δύσκολο... :huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συμφωναω σ αυτο--->από την ρεαλιστικά (ίσως και πλαστά - στα πλαίσια κοινωνικών ρόλων και προτύπων) "ευάλωτη" φύση του "αδύναμου" φύλου

το "ισως και πλαστα" ιδιως,μ αρεσε πολυ

ετσι! :anavwfwties:

να προσθεσω επισης οτι μ αρεσαν και τα εισαγωγικα στο ευαλωτη και αδυναμου :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΤΡΕΙΣ ΑΝΤΡΕΣ, ΜΙΑ ΠΛΗΓΗ, ΤΡΕΙΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ

Το περιστατικο είναι περα για περα αληθινο και το διηγουμαι πολλες φορες στις φιλες μου όταν η κουβεντα ερχεται στους αντρες και τη συμπεριφορα τους αναλογα με την ηλικια τους (αν κι ειναι γνωστο οτι ουδεποτε ενηλικιωνονται).

Είναι καλοκαιρι, πριν λιγα χρονια, βρισκομαι σε μια βραχωδη και αποτομη παραλια της Αττικης, εχοντας μολις τελειωσει ένα ακομη μαθημα καταδυσης. Εχω βγαλει τον βαρυ εξοπλισμο και τη στολη και ξεκουραζομαι παρακολουθωντας τους υπολοιπους αυτοδυτες της ομαδας μας κι απολαμβανοντας το απεραντο γαλαζιο (των Windows).

Ξαφνικα, βλεπω από μακρια μια κοπελα να προσπαθει να βγει από τη θαλασσα, το κυμα όμως είναι πολύ δυνατο, τη χτυπα και τη ριχνει διαρκως στα βραχια. Κατεβαινω αμεσως να τη βοηθησω, μπαινω στη θαλασσα και τη κρατω από το χερι αλλα πανω στη προσπαθεια μου δεν προσεχω που πατω με αποτελεσμα ενας κοφτερος βραχος μεσα στο νερο να μου σχισει τη πατουσα περα ως περα. Γεγονος που το διαπιστωσα μολις βγηκα και ειδα τα αιματα να πλημμυριζουν το ποδι μου.

Απομακρυνομαι κουτσαινοντας, χωρς να πω τιποτα σε κανεναν και αραζω σε ένα απομακρυσμενο βραχακι κρατωντας τη πληγη σφιχτα κι ευελπιστωντας ότι καποια στιγμη το αιμα θα σταματησει (σημ. το ατυχημα θα μπορουσε να αποφευχθει αν φορουσα τα ειδικα μποτακια της στολης τα οποια επεμενε παντα να φοραμε ο εκπαιδευτης μας -αλλα εγω πανω στη βιασυνη μου ειχα ξεχασει να τα βαλω- γι αυτό και δεν εβγαλα αχνα).

Και καπου εδω αρχιζουν να περνουν οι αντρες:

Αντρας Πρωτος: Ο εκπαιδευτης μου, αντρας ετων 40+, καλογυμνασμενος και maniac με την ασφαλεια μας, εκεινη την ωρα βρισκοταν στην άλλη ακρη της παραλιας, δινοντας οδηγιες σε μια ομαδα δυτων. Το ματι του όμως, διαρκως σκανναριζε τον χωρο για να ελεγχει τη κατασταση, οποτε με εντοπιζει από μακρια, καταλαβαινει αμεσως τι εχει συμβει και σε 2 λεπτα βρισκεται κοντα μου. Κοιταζει το ποδι μου, μουρμουριζοντας «τι σας εχω πει για την ασφαλεια σας, εεε;; αλλα δεν με ακουτε, πως εισαι τωρα;» -«ε..ε.. καλα…ειμαι…». Σηκωνεται, στεκεται μπροστα μου, βαζει το χερι του στον ωμο μου και μου λεει με αποφασιστικο υφος, κοιταζοντας με βαθεια στα ματια : «θελω να μου υποσχεθεις κατι…ότι θα προσεχεις τον εαυτο σου!» «Θα… προσεχω…..» ψελλιζω κι εγω για ν’ αποφυγω τη κατσαδα, οποτε αυτος φευγει κι επιστρεφει στην ομαδα.

(σκεψη: ουφ, φτηνα τη γλιτωσα, αλλα η πληγη ακομα τρεχει…)

Αντρας Δευτερος: Στο παραδιπλα βραχακι καθοταν σε πληρη νιρβανα ένα ακομη μελος της ομαδας μας, περιμενοντας τη σειρα του για καταδυση. Ετων περιπου 30+, εμφανιση εναλλακτικου, μακρια μαλλια, πανταλονα από το Μοναστηρακι και μπαντανα στο κεφαλι, ένα ηρεμο και λιγομιλητο παιδι. Καποια στιγμη σηκωνεται αργα και νωχελικα, κι αρχιζει να κατηφοριζει το μονοπατι για τη θαλασσα. Περνωντας από μπροστα μου, κοντοστεκεται, κανει να συνεχισει, το ξανασκεφτεται, στρεφεται προς το μερος μου, με κοιταει, τον κοιταω, με ξανακοιταει, τον ξανακοιταω, κουναει το κεφαλι του, κουναω και το δικο μου. Στο τελος, ανασηκωνει τους ωμους του σε στυλ «shit happens, τι να κανουμε…» και συνεχιζει σιωπηλος τη πορεια του.

(σκεψη: μας υποχρεωσες…..)

Αντρας Τριτος: δεν περασαν λιγα λεπτα και διπλα μου περναει σαν σιφουνας ένα ακομη μελος της ομαδας. Γυρω στα 20+, σκετο ζαρκαδι που οργωνει τη παραλια τρεχοντας και μαζευοντας ο,τι εξοπλισμο ειχαμε παρατησει οι υπολοιποι βαριεστημενοι πανω στα βραχια. Με την ακρη του ματιου του με βλεπει, σταματα αποτομα το τρεχαλητο του λιγα μετρα πιο κατω, γυριζει πισω κι ερχεται κοντα μου. «Ασε με να δω το ποδι σου» μου λεει. Γονατιζει, παιρνει προσεκτικα το ποδι μου αναμεσα στα χερια του, εξεταζει με σοβαρο υφος τη πληγη, τη κοιταζει από δεξια, τη κοιταζει από αριστερα, ελεγχει το βαθυ κοψιμο, κουναει πανω κατω το πελμα μου να διαπιστωσει αν υπαρχει κανενα σπασιμο και στο τελος ανασηκωνει το κεφαλι του και με ματια γελαστα μου λεει: «Μη μου στενοχωριεσαι Λουκ μου, ΕΓΩ θα στο φιλησω να περασει!!!»

(σκεψη: τι ωραια γαλανα ματια που εχεις….)

Τρεις αντρες, τρεις ηλικιες, τρεις συμπεριφορες.

Τα συμπερασματα δικα σας.

Aπό το blog Loucretia's :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποια ειναι η μεγαλυτερη επιτρεπτη διαφορα ηλικιας για να μπορει να επιβιωσει μια σχεση ;

(Μιλαμε για ερωτευμενους ανθρωπους)

Give me numbers!

:wacko:

Εμένα οι γείτονες μου έχουν 20 χρόνια διαφορά, έχουν 6 παιδιά και είναι σαν να τα φτιάξανε χθες!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.