Jump to content

Διαφορα ηλικιας σε σχεση


Dr Lecter

Recommended Posts

Συγγνώμη ρε παιδιά,αλλά τι κλισέ είναι αυτά που λέτε??

Τι σημασία έχει η ηλικία και βλακείες άμα θέλουνε και οι δύο??Εσείς θα πείτε τι είναι σωστό και τι όχι??

Δλδ,με την ίδια λογική που η 45+ έχει πεσμένα βυζιά,με το ίδιο σκεπτικό ο 45+ έχει πεσμένο πουλί.

Αυτό είναι το μόνο σας κριτήριο??

Και αυτά που λέγονται με τα +-10 χρόνια είναι τουλαχιστον ανώριμα.Είναι σα να λέμε πως οι γυναίκες πρέπει να βρίσκουν κάποιο ψηλότερο τους κατά 5cm όχι όμως με μεγαλύτερη διαφορά από 10cm!!Ανεδαφικό-ανώριμο και εν μέρει ρατσιστικό.Δε μπορούμε να τυποποιούμε σε νόρμες ποιός θα μας αρέσει.Αν ήταν έτσι θα συμπληρώναμε μια αίτηση με τα χαρακτηριστικά που μας ενδιαφέρουν και θα μας έστελναν έτοιμους συντρόφους/παρέα/σεξ στο σπίτι με κούριερ.

Δεν υπάρχουν συγκεκριμένες προυποθέσεις στον έρωτα/αγάπη ή έστω και πραγματική φιλία.

Γι'αυτό και υπάρχουν ζευγάρια που φαινομενικά χαρακτηρίζονται αταίριαστα αλλά στην ουσία είναι πολύ αγαπημένα.

Το φαινόμενο που οι 25άρες πάνε με 40ρηδες συμβαίνει στην ίδια συχνότητα που οι 25ρηδες πηγαίνουν με 40άρες,σας διαβεβαιώ.40 χρονών σήμερον ημέρα είναι νέος άνθρωπος,ώριμος,έχει καριέρα,έχει γοητεία,έχει εμπειρία(αυτό ειναι σχετικό :P ),οπότε σου λέει ο άλλος/άλλη:'γιατί όχι'.

Και μην ακούσω τα κλισέ ότι οι γυναίκες γερνάνε μετά τα 45 η ότι η καράφλα έχει γοητεία,διότι αρκετά φλάσμπακ στο 1950 έφαγα σήμερα διαβάζοντας αυτό το τόπικ. ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 385
  • Created
  • Last Reply

Eπισης ειχα διαβασει για μια ερευνα,που συσχετιζε τον αριθμο των ερωτικων συντροφων διαφορων ειδων σε σχεση με το μεγεθος των ορχεων των αρσενικων(μη γελατε)...Προφανως "δυνατοτερο και πλουσιοτερο"σπερμα σημαινε περισσοτερες πιθανοτητες γονιμοποιησης σε σχεση με τους ανταγωνιστες...Τους μεγαλυτερους ορχεις τους ειχαν οι χιμπαντζηδες,των οποιων τα θηλυκα ειναι ασυδοτα πολυγαμικα με πολλαπλους συντροφους την περιοδο αναπαραγωγης...τους μικροτερους ορχεις ειχαν οι γοριλες,τα θηλυκα των οποιων ειναι μονογαμικα και ζευγαρωνουν μονο με ενα αρσενικο κατα τη διαρκεια της ζως τους...Οι ανθρωποι εχουν μεγεθος ορχεων μεταξυ των 2 ανωτερω ειδων...και τα συμπερασματα δικα σας...

Επισης στην παγκοσμια ερευνα για το ποσο συχνα κανουν σεξ οι ανθρωποι,οι γυναικες δηλωσαν οτι το κανουν ελαφρως συχνοτερα σε σχεση με τους αντρες...Και εδω τα συμπερασματα δικα σας...Για να υπαρχει και ο αντιλογος στο ποστ του Gor...Αλλωστε και στο ζωικο βασιλειο παρατηρειται ενα θηλυκο να πηγαινει με πολλα αρσενικα,για να αυξησει τις πιθανοτητες να γονιμοποιηθει απο το καλυτερης ποιοτητας σπερμα...Μαλλον τελικα δηλαδη το θηλυκο ειναι αυτο που εχει την πληθωρα των επιλογων...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Είπαμε, άλλο τι συνέβαινε επί 35000 χρόνια κι άλλο τι συμβαίνει σήμερα, ή έστω τα τελευταία 20 χρόνια....
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Παντως η ερευνα σχετικα με τη συχνοτητα του σεξ φετινη ηταν :lol::lol::lol: ...

Προφανως,μερικα καθικια αντρες πηδανε πολυ πανω απο το μεσο ορο πολυ περισσοτερες γυναικες για να προκυψει αυτο το αντιφατικο ευρημα :D ...Αν δε θελουμε να καταφυγουμε σε ερμηνειες του τυπου "στενες φιλιες γυναικων"(σεμνααααα...) η εκεινες τις περιπτωσεις που οι γυναικες "ανακαλυπτουν τον εαυτο τους" κατα τη διαρκεια ενος ζεστου αφρολουτρου( καλα,μη με βγαλετε και ανωμαλο,επιστημονικη εξηγηση παω να κανω :splaaaats: ...)!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Δε βλέπω τι το ανώμαλο υπάρχει σε ένα ζεστό αφρόλουτρο :splaaaats:
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό που έχω απλά να σου πω είναι πως εμείς οι γυναίκες (βάζω τον εαυτό μου μέσα αν δεν ξέρω αν είμαστε η πλειοψηφία) γοητευόμαστε καταρχάς "εγκεφαλικά" και μετά "σωματικά"

τι εννοείς εγκεφαλικά? Όσο πιο πολλά έγκεφαλικά έχει περάσει ο ώριμος άντρας τόσο πιο γοητευτικός γίνεται? Η ΜΕΘ του ευαγγελισμού είναι ένα καλό μέρος για αναζήτηση!!!! :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Καμία αντίρρηση (το βιβλίο το έχω διαβάσει και είναι από τα άμεσα προσβάσιμα της βιβλιοθήκης μου), ωστόσο μην ξεχνάμε ότι το γονιδίωμα βασικά και ουσιστικά διαμορφώνεται από το εκάστοτε περιβάλλον. Απλά χρειάζεται πολύς χρόνος ώσπου τα γονίδια να το "κατανοήσουν" και να μπουν σε διαδικασία μετάλλαξης.

Ως προς το θέμα μας λοιπον που είναι η επιλογή συντρόφου, επί 35000 χρόνια περίπου η γυναίκα φιλοξενεί έμβρυα και ο άντρας εξασφαλίζει τροφή στη γυναίκα για να του εξασφαλίσει με τη σειρά της δυνατότητα διαιώνισης κ.ο.κ. Γι'αυτό ως τώρα οι γυναίκες επέλεγαν άντρες "κουβαλητές". Είτε κυνηγούς στη νεολιθική εποχή, είτε οικονομικά-επαγγελματικά-κοινωνικά ευκατάστατους μεταγενέστερα (και συνακόλουθα ελαφρώς μεγαλύτερους, γιατί ο μεγαλύτερος έχει μεγαλύτερη πιθανότητα να έχει στρώσει καριέρα). Και οι άντρες αντίστοιχα επέλεγαν νέες και υγιείς γυναίκες με μεγαλύτερη πιθανότητα να τους γεννήσουν υγιείς απογόνους. Μια πρακτική επομένως που συνεχίζεται επί 35000 χρόνια, μάλλον είναι λίγο δυσκολο να εξαφανιστεί εν μία νυκτί.

emrose

συμφωνούμε απόλυτα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σοφουλα,

Δεν εισαι η πρωτη που αναφερεται σε χιουμοριστικο ποστ αναλαφρου τοπικ αλλου μελους για να μειωσει τα λεγομενα του...

Ουτε η τελευταια που θα προχωρησει σε τετοιες μεθοδους για να κρυψει την ελλειψη επιχειρηματων της...

Και γω θα μπορουσα να κανω quote το σχολιο σου σε αλλο τοπικ οτι ευχεσαι για το νεο ετος να μπορεσεις "να υποφερεις τον ανυποφορο(ομολογουμενως) εαυτο σου"...Ουτε εμεις,θα συμπληρωσω εγω,υποφερουμε την ελλειψη χιουμορ και την νοοτροπια του να την "λες" στον αλλο χωρις λογο...

Μπορει συχνα πυκνα στο φορουμ να μιλαω για πορδες,κουραδες και βυζαρες,αυτο ομως δε σημαινει οτι οι πραγματικες ασχολιες και αξιες της ζωης μου περιστρεφονται γυρω απο αυτα και μονο...Σε αντιθεση με μερικους,που απο ο,τι φαινεται η μιζερια και η ειρωνεια αποτελει μονιμο συντροφο τους...

Οσον αφορα το οτι οι μεγαλυτεροι αντρες εκτιμουν τις νεες γυναικες ειναι αναμφισβητητο...για τα στητα τους καλλη...τωρα αν εννοεις οτι η διαπραγματευτικη ικανοτητα της γυναικας να "υποστηριξει τον εαυτο της" απεναντι στον "ωριμο" αντρα,εγκειται στο ποσο θα τον κοστολογησει,σε χρηματα και δωρα,δεν εχω παρα να συμφωνησω...και τα μουτρα τους τα τρωνε οταν παρει χαμπαρι η συζυγος τι συμβαινει και οι πιτσιρικες παιρνουν ποδι...

Επισης,καλο θα ηταν περα απο τα ομορφα χαμογελα σου,να μας χαρισεις και τα επιχειρηματα σου απεναντι στα "ευθαλη" μου σχολια...Το οτι ακουλουθεις ως ευαγγελια ρησεις διασημων φιλοσοφων δεν αποτελει κανονα για ολους μας,ουτε κατι το αυτονοητο...Πιο φρονιμο ειναι να ακουμε μεν τι εχουν να πουν οι διαφορες "αυθεντιες",αλλα να συνυπολογιζουμε και τις συνθηκες κατω απο τις οποιες το ειπαν και να κρινουμε αναλογα και με το μυαλο που διαθετουμε...Ο Νιτσε λοιπον στα γραμματα του προς τη Λου Σαλωμε δε μιλουσε καθολου γενικα και αοριστα για το παθος...Ηταν απελπισμενα γραμματα ενος πληγωμενου και χυλοπιτιασμενου αντρα,με ολες τις γελοιοτητες και τα πικροχολα λογια που συνοδευουν τετοια πονηματα...Το παθος του ηταν πολυ συγκεκριμενο,με ονοματεπωνυμο,οχι φιλοσοφικο...Τωρα,γιατι δεν ακολουθουσε τις ρησεις του,αυτο το απαντα ο Ζαρατουστρα: "Kαποιες φορες μερικοι μπορει να λυτρωσουν τους φιλους τους,διχως να μπορουν να λυτρωσουν τους ιδιους τους εαυτους τους"...

Για άλλη μια φορά μου απέδειξες για το πόσο λάθος κάνω κάθε φορά που αναλώνομαι σε συζητήσεις μέσω ίντερνετ, δίνοντας "σοβαρότητα" σε πράγματα που δεν θα έπρεπε, καθώς άλλα λέω και άλλα καταλαβαίνεις, πράγμα αναπόφευκτο εξαιτίας της φύσης του μέσου που χρησιμοποιούμε για να επικοινωνήσουμε! (Άλλα λογια να αγαπιόμαστε δηλαδη!).

Όσο για τα παραπάνω σχόλια, έχω να πω απλά πως το ύφος μου και ο τόνος μου δεν θεωρώ πως ήταν ούτε προσβλητικά ούτε υποτιμητικά, εν αντιθέσει ίσως με τον δικό σου. Τωρα αν εξέλαβες τη διάθεση μου να διακωμωδήσω "εαυτούς" (συμπεριλαμβανομένου και εμού της ιδίας ) θέλοντας με αυτόν τον τρόπο να καταδείξω ότι στα ζητήματα καρδιάς απλά δεν χωράνε νόρμες και φιλολογίζοντες κανόνες, ως προσωπική προσβολή, θα σου ζητήσω συγγνώμη (αν και ομολογουμένως δεν καταλαβαίνω το γιατί) και θα σου πω πως δεν είχα σχετική προθεση.

Αναφορικά με τα υπόλοιπα (τρόποι επιχειρηματολογίας, έλλειψη σχετικων επιχειρημάτων, αναφορά στον "ενοχλητικό" εαυτό μου (!) κλπ κλπ ..) θα σου χαρίσω απλά ένα ακόμη χαμόγελό μου ( :rolleyes: ) μιας και τα όσα γράφω κατ'εσέ δεν προσφέρουν και πολλά επιπλεόν πάνω στο σχετικό θέμα!!!!Καλές κόντρες λοιπόν! emrockon

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και εδω τα συμπερασματα δικα σας...Για να υπαρχει και ο αντιλογος στο ποστ του Gor...Αλλωστε και στο ζωικο βασιλειο παρατηρειται ενα θηλυκο να πηγαινει με πολλα αρσενικα,για να αυξησει τις πιθανοτητες να γονιμοποιηθει απο το καλυτερης ποιοτητας σπερμα...Μαλλον τελικα δηλαδη το θηλυκο ειναι αυτο που εχει την πληθωρα των επιλογων...

Το θέμα δεν είναι πόσο σέξ κάνουν, το θέμα είναι με πόσους συντρόφους το κάνουν... Όσο για αυτό που λες για τα άλλα είδη, όσα είδη έχουν αναπτύξει τέτοιες στρατηγικές, το έχουν κάνει λόγω ανάλογης εξελικτικής (δηλαδή τυχαίας) διαφοροποίησης των αντίστοιχων φυσιοανατομικών χαρακτηριστικών. Οι στρατηγικές έτυχε να είναι πιο συμβατές με το συμφέρον του οργανισμού και επικράτησαν. Αυτή, λοιπόν, η στρατηγική αφορά άλλα είδη και δεν σημαίνει κάτι για το ανθρώπινο είδος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

βασικά οι μεγαλύτεροι όρχεις προκύπτους απο γκρινιάρα γυναίκα κ όχι πολυγαμική!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σοφουλα,δεν ξερω αν μαζι μιλαμε και χωρια καταλαβαινουμε η προτιμας να καταλαβαινεις αυτο που σε συμφερει...η κανεις κουοτε ενα ποστ μου απο αλλο τοπικ και λες οτι το κανες για πλακα...και εγω για πλακα το γραψα,εχω ομως πολλες επιφυλαξεις για το αν αντιλαμβανεσαι τη λεξη...γιατι τον αυτοσαρκασμο σου προσωπικα δεν τον αντιληφθηκα σε αυτο το τοπικ,αν και εσπευσες να σαρκασεις αλλους...Ουτε εντυπωση μου κανει το ποσο ανωφελο θεωρεις να κανεις συζητησεις για ταχα "σοβαρα" θεματα μεσω ιντερνετ...Απορω για τις αποψεις σου περι συζητησης γενικοτερα...Τωρα αν θεωρεις οτι το μεσο ,το διαδικτυο,δεν ενδεικνυται για συζητησεις,σε παραπεμπω στο φορουμ της γενικης αρθογραφιας,οπου και κατανοητοι γινονται πολλοι και απο ολα...αλλα δυστυχως σπανια το επισκεπτεστε οι κυριες του φορουμ,ισως και λογω της καφριλας που επικρατει εκει ενιοτε,αλλα μαλλον γιατι προτιματε να ασχολειστε κυριως με γλυκες και καψες στο "περι ανεμων και υδατων"...Τα χαμογελα για μενα δεν εχουν αξια απο το ιντερνετ,γιατι δεν τα βλεπει κανεις...σε αντιθεση με τα ζεστα λογια που μπορεις να τα διαβασεις...Δεν τις πολυσυνηθιζω τις κοντρες ανευ λογου,αν εξαιρεσεις την πλακα που κανω με τους γαβρους σε ταχα σοβαρο υφος και ενα μπινελικι οταν πρωτογραφτηκα στο φορουμ...Και δεν ειναι η πρωτη φορα που με σαρκαζεις με "τοσο γλυκο τροπο"...Σε ενα τοπικ μεχρι και αποψη ειχες για το τι ειδους "συλλαλητηρια" πρεπει να βγαζω στο φορουμ και τι οχι...Ωραια η "ανωτεροτητα" σου,αλλα μου φαινεται οτι την δειχνεις μονο απεναντι στον εαυτο σου στις περιπτωσεις που εσυ γινεσαι αγενης απεναντι στους αλλους...

Τεσπα,ας αφησουμε τις Μαριες Αντουανετες στην ησυχια τους και ας συμφωνησω και γω με τη σειρα μου με τον Αγγελο...Αλλα ρε Τζουλ,τι εννοεις γιουνισεξ?Στις γυναικες τι πρηζουμε? :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Καλόμ, θα παραμερίσω την αγωγή μου για λίγο και θα σε παραπέμψω στην έκφραση "γυναίκα με @@" emoops
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γκόμενα με ω0θήκες δεν την έχει ακούσει κανείς;;;;;;

Λοιπόν άλλο ήθελα να πω. Υπάρχει στατιστική τεκμήριωση. Υπάρχει επιστημονική προσέγγιση. Υπάρχει τεκμηριωμένη καταγραφή περιστατικών.

Αρκεί να ανοίξετε Μεσημεριανό Κους Κους στον Άλφα. Όλες οι παραπάνω φιλοσοφίες και απόψεις έχουν αναλυθεί εκεί διεξοδικά!!

emshockingemhehe

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτή η εξελικτική θεωρία είναι σωστή,δεν ερμηνεύει όμως τα φαινόμενα παρτούζας και πλήθος άλλων,όπως την πολλαπλή εμπειρία των γυναικών,την υψηλή διαθεσιμότητα των παντρεμένων γυναικών,την ερωτική απήχηση των κάφρων και αρκετά ακόμα.

Χρειάζεται μια ορθή,βάσιμη θεωρία προς άγρα του μεγαλύτερου δυνατού αριθμού γυναικών με την ελάχιστη δυνατή προσπάθεια στον ελάχιστο δυνατό χρόνο και με την καταβολή του ελάχιστου αντιτίμου.

Τότε θα επιτευχθεί και το εξελικτικό ζητούμενο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup A, ναι, σωστα...Εκπαιδευτικο προγραμμα!!

sper το προγραμμα του Αλφα εννοω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ηδη τις ΗΠΑ ανθεί η seductionscience όπου αναγνωρισμένοι καθηγητές παραδίδουν μαθήματα εγγυημένης αποτελεσματικότητας.

Ακολουθεί πρακτική εφαρμογή σε κλαμπ και έλεγχος των επιδόσεων των μαθητών.

Ελάχιστοι καταφέρνουν να φτάσουν στο στάδιο του PUA(pick up artist).

Πιθανότατα υπάρχουν και Ελληνες PUA,δεν είναι όμως διεθνώς αναγνωρισμένοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Όπως ήταν και ο Τομ Κρουζ στη "Μανόλια": "respect the cock. And tame the cunt!" :P :P
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτή η εξελικτική θεωρία είναι σωστή,δεν ερμηνεύει όμως τα φαινόμενα παρτούζας και πλήθος άλλων,όπως την πολλαπλή εμπειρία των γυναικών,την υψηλή διαθεσιμότητα των παντρεμένων γυναικών,την ερωτική απήχηση των κάφρων και αρκετά ακόμα.

Χρειάζεται μια ορθή,βάσιμη θεωρία προς άγρα του μεγαλύτερου δυνατού αριθμού γυναικών με την ελάχιστη δυνατή προσπάθεια στον ελάχιστο δυνατό χρόνο και με την καταβολή του ελάχιστου αντιτίμου.

Τότε θα επιτευχθεί και το εξελικτικό ζητούμενο.

Δε συμφωνω οτι το εξελικτικο ζητουμενο ειναι τι συμφερει εμας τους αντρες...δυστυχως...μαλλον ειναι τι συμφερει τη γυναικα και τι θα την καταστησει περισσοτερο υγιη και ανθεκτικη στην αναπαραγωγικη ηλικια,με εξασφαλιση του καλυτερου δυνατου σπερματος,ασχετα απο την τελικη καταληξη του ανδρα...Παρε για παραδειγμα τα αλογακια της παναγιας,που τα θηλυκα τρωνε το αρσενικο κατα τη διαρκεια της συνουσιας και τις θηλυκες αραχνες "μαυρες χηρες",οι οποιες οχι μονο ειναι δεκαπλασιες απο το αρσενικο,αλλα και ανα πασα στιγμη κατα τη διαρκεια που αυτο αποπειραται να τη γονιμοποιησει,κινδυνευει να γινει μια μπουκια

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emhelp Διαπιστώνω με φρίκη ότι η γλυκιά κωμωδία Μέγκ Ράιαν και Τόμ Χάνκς για τις σχέσεις έχει μετατραπεί σε θρίλερ, ή έστω στον "Πόλεμο των Ρόουζ", όπου ο ένας προσπαθεί να σκοτώσει τον άλλο και τελικά τα καταφέρνει. Επίσης η εικόνα με το αλογάκι της Παναγιάς μου έφερε στο μυαλό την ταινία "9 μήνες" και τον Χιού Γκράντ που φοβάται ότι θα τον κάνει μία χαψιά η έγκυος φίλη του.

Περίμενα περισσότερες χαριτωμενειές :wub: και αστειάκια από τέτοιους είδους τόπικ. Δεν χρειάζεται να τα παίρνουμε όλα τόσο σοβαρά :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι πραγματικό όνειδος για το ανδρικό γένος να θεωρείται από εκπροσώπους του το ωό ως αντικείμενο προς προστασία,φύλαξη και άμυνα έναντι των ανδρικών επιθέσεων,πολύτιμο έπαθλο προς θαυμασμό και ευδοκίμηση και να του αποδίδεται αξία δυσανάλογα μεγαλύτερη έναντι του γονιμοποιού,ανθηρού,ευγενούς σπέρματος.

Αντί να εξετασθεί η δυνατότητα του αρσενικού οπού να εξαπλωθεί και να καταλάβει το χώρο που του ανήκει προς τέρψη και διακόσμηση τίθενται υπό επίκληση επιστημονικές θεωρίες για να εξασφαλιστεί η ακεραιότητα και συνέχεια του θήλεος περιεχομένου.

Είναι συγκλονιστικό το μέγεθος της διαστροφής και απειλητικότητας των φεμινιστικών απόψεων όταν καταφέρνουν να διεισδύσουν στο πνεύμα του φορέα του οπού καθορίζοντας τις τακτικές παροχέτευσής του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι πραγματικό όνειδος για το ανδρικό γένος να θεωρείται από εκπροσώπους του το ωό ως αντικείμενο προς προστασία

Κι εσύ κάποτε αυγό ήσουν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.