Jump to content

Διαφορα ηλικιας σε σχεση


Dr Lecter

Recommended Posts

Ποια ειναι η μεγαλυτερη επιτρεπτη διαφορα ηλικιας για να μπορει να επιβιωσει μια σχεση ;

(Μιλαμε για ερωτευμενους ανθρωπους)

Give me numbers!

:wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 385
  • Created
  • Last Reply

Ξερω ζευγαρι που η γυναικα περνα τον ανδρα 3 χρονια, μια αλλη 5 χρονια ,μια αλλη ειναι 14

χρονια μικροτερη απο τον ανδρα!Το συμπερασμα μου?Το προβλημα στις σχεσεις δεν ειναι

τα χρονια!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι, τελευταία είναι της μοδός οι γριές με τα πιπίνια. Η Τζόαν Κόλλινς του ρίχνει του δικού της μόλις 39 χρόνια B)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο χρόνος είναι μια αφηρημένη και γενική έννοια...επίσης διαστέλλεται και ουσιαστικά δεν υφίσταται...μπορείτε να πάψετε να μιλάτε για ηλικίες εεεε;;;;ΕΕΕΕ;;; <_<:P

Πάντως έχω ακούσει και για πενηντάρα με τριαντάρη και, επίσης, έχω δει και καθηγητή να την πέφτει σε δεκαεξάχρονη μαθήτρια ( ...μην αρχίσω τις θύμησες από το πανεπιστήμιο με κάτι πενηνταπεντάρηδες και κάτι φοιτητριούλες τώρα...άαααντε).

Πάντως...πολύυυυ δειλός κυρία Ντένη μου...ποιός ήταν δειλός στην οικογένεια...ααα ο κουμπάρος σας μάλιστα.

(δηλαδή αν είναι να της την πέσεις μην σκέφτεσαι αν είναι μεγαλύτερη και αν είναι να τον θες μην το σκέφτεσαι που είναι μικρότερος) :D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε αυτό το topic έχετε αναπτύξει ωραίο θέμα!Ξύπνησα και ευδιάθετος...καιρός για πλακίτσα!

Επιδερμίδα

Πειθήνια καθημερινή ενδυμασία Είναι αδύνατο να διατηρήσεις αιωνίως Την απαράμιλλη νεανική σου υφή

Πρέπει ν' αποτυπώσεις στις γραμμές σου Το θυμό, τον ύπνο, το χαροκόπι·

Τα λιγοστά ανεπιθύμητα σημάδια Αυτής της ακατάπαυστης Ανεμοθύελλας που λέγεται χρόνος·

Πρέπει να παχύνεις και ν' ανοίξεις Να μαραγκιάσεις, να σκληρύνεις και να σακουλιάσεις

Σαν ένα παλιό τσουβάλι Με ξεθωριασμένη ετικέτα

Και να με συγχωρείς, που Σαν ήσουν νέα, δεν μπόρεσα να βρω Κάποιο γλέντι τρικούβερτο

Να σε φορέσω, Όπως στα ρούχα επιτρέπεται Μέχρι ν' αλλάξει η μόδα.

:P:P:P Στα όνειρά μας...αυτό θα θέλαμε όλοι,να παραμείνουμε νέοι!Γίνεται ακόμα πιο δύσκολο Να βρει κανείς λέξεις συνάμα αληθινές κι ευγενικές Ή έστω μη αναληθείς και μη αγενείς.Άντε τώρα να βρεις το ταίρι σου!Η ηλικία δεν υφίσταται ως πρόβλημα,αρκεί να αισθάνεσαι παιδί!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα που το εξήγησες να απαντήσω γιατί πριν, να πω την μαύρη μου αλήθεια ούτε κατάλαβα τί ήθελε να πει ο ποιητής (στην κυριολεξία) :P

Τώρα που το εξήγησες να απαντήσω γιατί πριν, να πω την μαύρη μου αλήθεια ούτε κατάλαβα τί ήθελε να πει ο ποιητής (στην κυριολεξία)

Βασικά...καλύτερα είναι να είσαι και να ζεις την κάθε ηλικία.

Αν είσαι δεκαοχτάχρονο πρέπει να είσαι ανώριμο, χαζοχαρούμενο, βλαμμένο, γενικά να κάνεις τις βλακείες που πρέπει, τα λάθη που πρέπει, όλα τα όμορφα που θυμόμαστε και γελάμε.

Ε τώρα όταν φτάνεις 40 κι εξακολουθείς να κάνεις τα ίδια, εεε είσαι γραφικός.

Τώρα για τις σχέσεις...αν πραγματικά (μα πραγματικά) θες τον άλλο τυφλώνεσαι. Τί ηλικία και χαζά...τίποτα δεν σε σταματάει. emlove:wub::splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ώστε έτσι μικρή μου Not... Τσίμπησες 55άρη καθηγητή ή 17χρονο πιπίνι;;; ;) ;) ;) ;) ;)

Πάντως η διαφορά ηλικίας, αν είναι μεγάλη, είναι αντιστρόφως ανάλογη του χρόνου που επιβιώνει μια σχέση (εκτός πια αν παντρευτούν, οπότε δεν τίθεται πια θέμα επιβίωσης: ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα!) :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ώστε έτσι μικρή μου Not... Τσίμπησες 55άρη καθηγητή ή 17χρονο πιπίνι;;; ;););););)

Πάντως η διαφορά ηλικίας, αν είναι μεγάλη, είναι αντιστρόφως ανάλογη του χρόνου που επιβιώνει μια σχέση (εκτός πια αν παντρευτούν, οπότε δεν τίθεται πια θέμα επιβίωσης: ο γάμος σκοτώνει τον έρωτα!) :)

χαχαχα...με ξέρεις τώρα...είμαι open minded. ;) Καλά εσύ εκεί δεν έχεις δουλειά; Μια whipple, κατιτίς; :P Bonjour ( et bonne nuit)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πάνω από 10 χρόνια πιστεύω ότι υπάρχει πρόβλημα. Ό έρωτας δεν κρατάει τέτοιες σχέσεις αλλά η αγάπη. Εδώ ζευγάρια χωρίς διαφορά ηλικίας κ βαριούνται. Σκέψου μια νέα κοπέλα με έναν μεγαλύτερο....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eγω ειμαι υπερ της αποψης οι ηλικιες να ειναι κοντα και ο ανδρας, κλασσικα, μεγαλυτερος.

Αν ομως διατηρουνται μια χαρα οι σχεσεις που ανεφερα ,αυτο σημαινει οτι ο ερωτας δεν εξαρταται

απο τα χρονια!Ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τις πιο πολλές φορές η ηλικί δεν παίζει και τόσο ρόλο..τώρα άν η γυναίκα είναι 40 και είναι με τον 20χρονο ε εκεί δεν νομίζω οτι πμορεί να αναπτυχθεί σοβαρή σχέση.. :mellow:

Άν και ποτέ δεν ξέρεις διότι υπάρχουν και εξαιρέσεις..μα γνώνη μου είναι αυτή.. :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πάντως ο έρωτας έχει να κάνει με την ηλικία. Μπορείς να πείς ότι τον κατά 20 χρόνια μεγαλύτερο άντρα σου τον αγαπάς, αλλά λίγο δύσκολο να είσαι ερωτευμένη μαζί του. Βασικά ο έρωτας είναι για τα νιάτα :-)))) Γιατί ο ερωτας θέλει αντοχές... Το πιάσατε το υποννοούμενο εεεεεεε?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εεεεεεεεεέτσι είναι σαν τεστ κοπώσεως ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα παντως δε με ηθελε επειδη ημουν 2 χρονια μικροτερος emsadwalk ...Ολο κατι ειδικευομενους κοιταγε <_< ...Αλλα την εκδικηθηκα :bloodomen: !!!Της εριξα καταρα να μεινει στο ραφι και πολυ χαιρομαι που προς τα εκει τη βλεπω να οδευει emdevilemdevil2:lol::P !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

M@N11 πολύ σωστος. Σαν τέστ κοπώσεως ένα πράγμα. Δεν θυμάμαι πιο τραγούδι(ή παροιμία) λέει ότι η γυναίκα κ κάτι άλλο θέλουν νιάτα. Θα το βρώ κ θα σας το ποστάρω. Τέσπα στον έρωτα δεν αποκλείεται τίποτα.

Arianos κατα βάθος τη γουστάρεις κ ενδιαφέρεσαι για το τί κάνει κ που πάει. Ακόμα καψούρης είσαι :-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω πιστευω οτι οι αντρες κοιταμε κατα βαση εμφανιση,αρα αφου μετα τα 40 στη γυναικα εχουν πεσει βυζια και κωλοι τι ερωτα και κουραφεξαλα να λεμε τωρα...

Οσον αφορα τις γυναικες για καποιο περιεργο λογο,που εγω δεν καταλαβαινω,μολις βλεπουν ασπρα μαλλια κανουν σαν τρελες και οσο πιο γερος ειναι τοσο πιο πολυ γουσταρουν <_< ...Τεσπα,τι να πω,αλλωστε εμενα με συμφερει αυτη η κατασταση,αφου λογικα σε καμια 20αρια χρονια θα εχω περισσοτερες κατακτησεις :P ...Μακαρι να υπαρχει και η ορεξη βεβαια B) ...

Αγγελε,ισως να μην εχεις αδικο...Αλλα οι πρωτες αγαπες συνηθως καταληγουν στην κολαση emdevil2 !!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Yπάρχουν και πρώτες αγάπες που εχουν οδηγήσει στον παράδεισο.. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με παντρεύεσαι; :P
Αν αναφέρεσαι σε μένα, εξυπονοείς κάτι για την ηλικία μου?????? (που όλοι εδώ μέσα ξέρουν ότι είμαι μόλις 16½....) :splats:
Αν είσαι δεκαοχτάχρονο πρέπει να είσαι ανώριμο, χαζοχαρούμενο, βλαμμένο, γενικά να κάνεις τις βλακείες που πρέπει, τα λάθη που πρέπει, όλα τα όμορφα που θυμόμαστε και γελάμε.

..............

Τώρα για τις σχέσεις...αν πραγματικά (μα πραγματικά) θες τον άλλο τυφλώνεσαι. Τί ηλικία και χαζά...τίποτα δεν σε σταματάει. emlove:wub::splats:

Tell me about it!!

Αν και εγώ στα 18 μου λιγότερες βλακείες έκανα από μετά που και καλά ωρίμασα. Το παν για να φέρεσαι ώριμα είναι να σε εμπνέει ο σύντροφός σου. Αλλέως βράστα.

πάντως ο έρωτας έχει να κάνει με την ηλικία. Μπορείς να πείς ότι τον κατά 20 χρόνια μεγαλύτερο άντρα σου τον αγαπάς, αλλά λίγο δύσκολο να είσαι ερωτευμένη μαζί του. Βασικά ο έρωτας είναι για τα νιάτα :-)))) Γιατί ο ερωτας θέλει αντοχές... Το πιάσατε το υποννοούμενο εεεεεεε?
Βέβαια εγώ ήξερα κάτι πιτσιρικάδες που τα φτύνανε στο 5λεπτο, και αντίστοιχα κάτι "μπαρμπάδες" που σε κάνουν να τα δεις όλα emblush Το μεγαλύτερο αφροδισιακό είναι ο έρωτας και η αγάπη, κι αν αυτά υπάρχουν είτε στα 18 είτε στα 28 είτε στα 38 (άντε το πολύ στα 48, μετά νταξ ... επιτρέπονται τα πεσίματα :anavwfwties:emcensored ) αν λοιπόν υπάρχουν αυτά τα 2, δεν πα να λέμε ό,τι θέλουμε εμείς οι υπόλοιποι :) Cheers emrose

Α και να μην ξεχάσω ότι άσχετα από αντοχές, μετράει και η ποιότητα, που όσο και να χτυπιούνται οι νεότεροι, έρχεται με το χρόνο. Μα όσο και να χτυπιούνται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.