Jump to content

Καλλωπιστική Οργάνωση Υπεράσπισης των Απανταχού ♀


Recommended Posts

Avene Cleanance

κρεμα προσωπου

για ματ αποελεσμα και ωραια αισθηση μεγααααααλης διαρκειας

για δερματα απο τη μια ξηρα με ταση αφυδατωσης κι απο την αλλη και με μια βλακωδη ανεξηγητη :splaaaats: λιπαροτητα

ειναι καλη!

εμενα παντως μου κατσε γαντι :o

βεβαια μου φαινεται του γκουντ του μπι ρου και γι αυτο διατηρω επιφυλαξεις..μονο 3 μερες τη φοραω

ειδομεν

μπαι δε γουει η κρεμα βγηκε η μουφα της μουφας ω μουφα! :splaaaats::splats:

'Εχω τον ίδιο emcensored τύπο δέρματος. Συνήθως χρησιμοποιούσα την Hydrance legere της Avene, αλλά μου έπεφτε πολύ λιπαρή... Είχα δοκιμάσει και της Vichy από τη σειρά Normaderm η οποία θα ήταν ιδανική αν δεν μου έκανε το πρόσωπο λίγο πιο άσπρο από το φυσιολογικό (και πάνω σε σχετικά σκούρο δέρμα φαίνεται... emconfused ) Τεσπα, 3 βδομάδες που χρησιμοποιώ την Cleanance της Avene είναι ΤΕΛΕΙΑ!!! Το μόνο αρνητικό της που έχω εντοπίσει είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις τπτ από πάνω... Coverstick έχω προσπαθήσει να βάλω σε πολύ συγκεκριμένα σημεία αλλά άπαξ και πάω να το απλώσω λιγάκι για να μη φαινεται, η κρέμα από κάτω σαν να "τρίβεται" :blink::wacko: όπως περίπου όταν ξεφλουδίζεις... Οπότε λογικά το ίδιο θα ισχύει και για consiler και make up (δεν το ξέρω προσωπικά-δε χρησιμοποιώ). Κατά τ' άλλα ενυδατώνει χωρίς να προκαλεί λιπαρότητα, just as it should! :)

η καλύτερη κούρα ομορφιάς ever:

1. 1 ώρα τρέξιμο καθημερινά

2. 4 σετ των 15 =60 κοιλιακούς την ημέρα

3. στρέτσινγκ για χαλάρωση... και κάνα βαράκι (τονώνει και τους μύες!)

3. απαραιτήτως λαχανικά σε κάθε γεύμα της ημέρας

4. νερό για να πηγαίνεις κάθε μισή ώρα watercloset!

5. ενδιάμεσο σνακ, μεταξύ των γευμάτων, από φρούτο ή λαχανικό

6. μόνο 2 κουταλιές λάδι/ημέρα (από λιπαρά...)

7. ενυδατικές κρέμες κάργα σε όλο το σώμα!!!

μετά διαλέγεις κι ένα καινούριο μαγιουδάκι... έτσι για να σου ανεβάσει το ηθικό!

τα παραπάνω είναι εγγυημένα πράγματα...

Mary... last year! :lol:

Αν τα κάνεις όλα αυτά, είτε καθημερινά είτε μέρα παρά μέρα, τότε μιλάμε για κάψιμο ~1000 θερμίδων μόνο από την άσκηση, και αν τα κάνεις και για 1 χρόνο π.χ. αυξάνεις και το μεταβολισμό σου, οπότε μου ακούγεται άκυρο το "μάζεμα θερμίδων" από φρούτα και λαχανικά, που λέει η thalasso από κάτω :huh:emardown

Καλά πλάκα κανεις? δε βλέπεις το τρικεράκι μου????????? μετράω τις μέρες για το νέο μου μαγιουδάκι. Μόνο που

1. αντί για τρέξιμο θα έλεγα καλύτερα διαλειμματικη μέρα παρά μέρα

2. 4 σετ είναι πολύ λίγα ... 20 λεπτά κοιλιακοί (με βάρος) και ραχιαίοι είναι οκ... όπως στο abs and hips όποιος το παρακολουθεί γνωρίζει ότι δεν είναι πολλά τα 20' ?????????!!!!!!!!!!!!!!! <ahttp://www.greekmeds.gr/forum/uploads/emoticons/default_blink.png' alt=':blink:'> δλδ πόοοοοσους κοιλιακούς και πόοοοοσους ραχιαίους συνολικά;;;;;;;;!!!!!!! και βασικά, τι είδους κοιλιακούς;;; :huh:

3. συμφωνώ

4. συμφωνώ

5. δε συμφωνώ... μαζεύονται πολλές θερμίδες μετά.

6. συμφωνώ

7. κρέμες για κυτταρίτιδα και σύσφιξη... καθώς και μικροδερμοαπόξεση. εεεε.... άμα κάνεις τη γυμναστική που λες παραπάνω, για ποια κυτταρίτιδα και ποια χαλάρωση τις θες τις κρέμες;;;;;!!!!!! emxmm

8. ελεύθερα αμινοξεα ανάμεσα στα γεύματα, αρκετή πρωτείνη και υδατάνθρακες με χαμηλό gl

για όλα τα bold από πάνω: καλέ πρωταθλητισμό κάνεις emquestion:huh::Pemcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Last Reply

emarup

Εγώ για την πρώτη... Και νομίζω ότι για την πρώτη μιλάμε όλες! :lol:

Τη δεύτερη δεν την ξέρω (η Cleanance K δεν είναι ενυδατική, αλλά μάλλον δεν εννοείς αυτή) και η τρίτη είναι ειδικά για όταν κάνεις παράλληλα φαρμακευτική θεραπεία για την ακμή!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ευχαριστω....δεν ειχα προσεξει οτι μιλαγατε για ενυδατικη

Η 2η ειναι:Nighttime treatment helps eliminate clogged pores, blackheads, blemishes to reveal a brighter, clearer complexion. απο Avθne

Χρησιμοποιω τη Effaclar M Sebo-regulating Mattifying Moisturizer For oily, shiny-prone skin της La Roche-Posay και απλα σκεφτομουνα μηπως την αλλαζα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νομίζω πως λίγο ή πολύ όλες μας σε αυτή την ηλικία έχουμε τον ίδιο τύπο δέρματος...Μεικτό δέρμα, λιπαρό με μια εκνευριστική γυαλάδα σε ορισμένα σημεία και ίσως, ξηρό σε άλλα σημεία.

Προσωπικά, είχα δοκιμάσει χωρίς να μείνω ευχαριστημένη τη Normaderm της Vichy, τη Hydrance Optimale της Avene και τη Hydra BioActive της Roc.

Η Normaderm έκανε πολύ ξηρό το δέρμα και τριβόταν σαν κρέμα.

Η Avene δημιουργούσε λιπαρότητα, εκτός κι αν έξω είχε -15!

H Roc ήταν σχετικά καλύτερη, αλλά και αυτή όχι τόσο σταθερή.

Τελικά, μια φαρμακοποιός μού πρότεινε να αγοράσω την Hydraphase XL Legere της La Roche-Posay, και σας την προτείνω, μόνο και μόνο, γιατί τουλάχιστον σε μένα είναι μια χαρά. Είναι σε μορφή gel, καθόλου βαρειά κρέμα, δεν προκαλεί λιπαρότητα και γυαλάδα, σταθερή, ακόμη και για βάση σε make-up, καλή ενυδατική κι έχει και ένα δείκτη προστασίας SPF 15. Είναι κρέμα που προτείνουν για μεικτό δέρμα και κλίματα ζεστά/με υγρασία. Μου είπε πως αν δεν υπάρχει πρόβλημα ακμής, τότε δεν κάνει να φοράς κρέμα για λιπαρό δέρμα, γιατί το ξηραίνει. Γι'αυτό και δεν πήρα την Cleanance της Avene...Είχα πειστεί από τόσα ποστ και πήγαινα να την πάρω! Με απέτρεψε, όμως, γιατί μου είπε πως είναι για δέρμα με ακμή.

Πάντως, για δέρματα με πρόβλημα ακμής ή τάση για σπυράκια, πολύ καλές κρέμες έχει η Castalia. Υπάρχουν στα φαρμακεία...

Καλό είναι να ζητάμε δειγματάκια με κρέμες που σκεφτόμαστε να αγοράσουμε, ώστε να τις δοκιμάζουμε πρώτα. Συνήθως, λένε πως δεν έχουν...αλλά με λίγη πίεση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά πλάκα κανεις? δε βλέπεις το τρικεράκι μου????????? μετράω τις μέρες για το νέο μου μαγιουδάκι. Μόνο που

1. αντί για τρέξιμο θα έλεγα καλύτερα διαλειμματικη μέρα παρά μέρα

2. 4 σετ είναι πολύ λίγα ... 20 λεπτά κοιλιακοί (με βάρος) και ραχιαίοι είναι οκ... όπως στο abs and hips όποιος το παρακολουθεί γνωρίζει ότι δεν είναι πολλά τα 20' ?????????!!!!!!!!!!!!!!! :blink:δλδ πόοοοοσους κοιλιακούς και πόοοοοσους ραχιαίους συνολικά;;;;;;;;!!!!!!! και βασικά, τι είδους κοιλιακούς;;; :huh:

3. συμφωνώ

4. συμφωνώ

5. δε συμφωνώ... μαζεύονται πολλές θερμίδες μετά.

6. συμφωνώ

7. κρέμες για κυτταρίτιδα και σύσφιξη... καθώς και μικροδερμοαπόξεση. εεεε.... άμα κάνεις τη γυμναστική που λες παραπάνω, για ποια κυτταρίτιδα και ποια χαλάρωση τις θες τις κρέμες;;;;;!!!!!! emxmm

8. ελεύθερα αμινοξεα ανάμεσα στα γεύματα, αρκετή πρωτείνη και υδατάνθρακες με χαμηλό gl

για όλα τα bold από πάνω: καλέ πρωταθλητισμό κάνεις emquestion:huh::Pemcolgate

2. για αυτό ανέφερα το abs and hips... εάν το είχες παρακολουθήσει δε θα μου έβαζες τόσα ????? και !!!!! κάνεις από όλα ροκανίσματα, ισομετρικές κλπ

7. με την γυμναστική δε σφίγγει το δέρμα αλλά οι μύες. Όμως όταν γυμνάζεσαι η αλήθεια είναι ότι αιματώνεται άρα τρέφεται και καλύτερα.

8. Δε χρειάζεται να κάνεις πρωταθλητισμό... φτάνει να θέλεις maximum αποτέλεσμα σε minimum χρόνο. Φυσικά δεν εννοώ τπτ extreme ... ένα διάστημα 8 εβδομάδων με αρκετή πειθαρχία ώστε να μειώνεται το βάρος κατά 10% κάθε εβδομάδα και να προέρχεται κυρίως από το λιπώδη ιστό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η καλύτερη κούρα ομορφιάς ever:

1. 1 ώρα τρέξιμο καθημερινά

2. 4 σετ των 15 =60 κοιλιακούς την ημέρα

3. στρέτσινγκ για χαλάρωση... και κάνα βαράκι (τονώνει και τους μύες!)

3. απαραιτήτως λαχανικά σε κάθε γεύμα της ημέρας

4. νερό για να πηγαίνεις κάθε μισή ώρα watercloset!

5. ενδιάμεσο σνακ, μεταξύ των γευμάτων, από φρούτο ή λαχανικό

6. μόνο 2 κουταλιές λάδι/ημέρα (από λιπαρά...)

7. ενυδατικές κρέμες κάργα σε όλο το σώμα!!!

Καλά πλάκα κανεις? δε βλέπεις το τρικεράκι μου????????? μετράω τις μέρες για το νέο μου μαγιουδάκι. Μόνο που

1. αντί για τρέξιμο θα έλεγα καλύτερα διαλειμματικη μέρα παρά μέρα

2. 4 σετ είναι πολύ λίγα ... 20 λεπτά κοιλιακοί (με βάρος) και ραχιαίοι είναι οκ... όπως στο abs and hips όποιος το παρακολουθεί γνωρίζει ότι δεν είναι πολλά τα 20'

3. συμφωνώ

4. συμφωνώ

5. δε συμφωνώ... μαζεύονται πολλές θερμίδες μετά.

6. συμφωνώ

7. κρέμες για κυτταρίτιδα και σύσφιξη... καθώς και μικροδερμοαπόξεση.

8. ελεύθερα αμινοξεα ανάμεσα στα γεύματα, αρκετή πρωτείνη και υδατάνθρακες με χαμηλό gl

Καλα...πλακα μου κανετε;Δηλαδη απο κει που δεν γυμναζεστε καθολου να ξεκινησετε ενα τετοιο προγραμμα καθημερινα;Αν τα καταφερνετε χωρις να ποναει ολο σας το σωμα ,χωρις να εχετε κραμπες,χωρις να ψωμολυσσατε της πεινας emrespect

Και για να καταλαβω,μετα σταματατε και φτου απο την αρχη την επομενη Ανοιξη;

Εγω και η διαιτα δεν ειμαστε φιλες,αντιθετος ειμαστε οι χειροτεροι εχθροι.Γι΄αυτο η λυση μου ειναι ολο το χρονο μια μετρια γυμναστικη αεροβικη και αναεροβια

Φαγητο απ'ολα (και το εννοω ΑΠΟ ΟΛΑ).Δε μετραω ποτε τις μπουκιες...με πιανει καταθλιψη και αγχος.Εχω μια ισσοροπημενη διατροφη ολο το χρονο και οποτε θελω ξεκοιλιαζομαι χωρις να σκεφτομαι τις συνεπειες.

Το μονο αρνητικο μου ειναι οτι δεν πινω νερο...ειδικα το χειμωνα δε την παλευω με τιποτα...το ξερω ειναι οτι χειροτερο!

Παν μέτρον άριστον

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πού να βάλεις παιδί μου εσύ κιλό; Σιγά μην είναι η γυμναστική και η διατροφή. Αν το έχεις το κορμί το'χεις πάει τέλειωσε :D

Πάντως κι εγώ που είμαι χοντρή βαριέμαι να κάνω όλο αυτό το πρόγραμμα...μόνο που το διάβασα πείνασα :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η καλύτερη κούρα ομορφιάς ever:

1. 1 ώρα τρέξιμο καθημερινά

2. 4 σετ των 15 =60 κοιλιακούς την ημέρα

3. στρέτσινγκ για χαλάρωση... και κάνα βαράκι (τονώνει και τους μύες!)

3. απαραιτήτως λαχανικά σε κάθε γεύμα της ημέρας

4. νερό για να πηγαίνεις κάθε μισή ώρα watercloset!

5. ενδιάμεσο σνακ, μεταξύ των γευμάτων, από φρούτο ή λαχανικό

6. μόνο 2 κουταλιές λάδι/ημέρα (από λιπαρά...)

7. ενυδατικές κρέμες κάργα σε όλο το σώμα!!!

Καλά πλάκα κανεις? δε βλέπεις το τρικεράκι μου????????? μετράω τις μέρες για το νέο μου μαγιουδάκι. Μόνο που

1. αντί για τρέξιμο θα έλεγα καλύτερα διαλειμματικη μέρα παρά μέρα

2. 4 σετ είναι πολύ λίγα ... 20 λεπτά κοιλιακοί (με βάρος) και ραχιαίοι είναι οκ... όπως στο abs and hips όποιος το παρακολουθεί γνωρίζει ότι δεν είναι πολλά τα 20'

3. συμφωνώ

4. συμφωνώ

5. δε συμφωνώ... μαζεύονται πολλές θερμίδες μετά.

6. συμφωνώ

7. κρέμες για κυτταρίτιδα και σύσφιξη... καθώς και μικροδερμοαπόξεση.

8. ελεύθερα αμινοξεα ανάμεσα στα γεύματα, αρκετή πρωτείνη και υδατάνθρακες με χαμηλό gl

Καλα...πλακα μου κανετε;Δηλαδη απο κει που δεν γυμναζεστε καθολου να ξεκινησετε ενα τετοιο προγραμμα καθημερινα;Αν τα καταφερνετε χωρις να ποναει ολο σας το σωμα ,χωρις να εχετε κραμπες,χωρις να ψωμολυσσατε της πεινας emrespect

Και για να καταλαβω,μετα σταματατε και φτου απο την αρχη την επομενη Ανοιξη;

Εγω και η διαιτα δεν ειμαστε φιλες,αντιθετος ειμαστε οι χειροτεροι εχθροι.Γι΄αυτο η λυση μου ειναι ολο το χρονο μια μετρια γυμναστικη αεροβικη και αναεροβια

Φαγητο απ'ολα (και το εννοω ΑΠΟ ΟΛΑ).Δε μετραω ποτε τις μπουκιες...με πιανει καταθλιψη και αγχος.Εχω μια ισσοροπημενη διατροφη ολο το χρονο και οποτε θελω ξεκοιλιαζομαι χωρις να σκεφτομαι τις συνεπειες.

Το μονο αρνητικο μου ειναι οτι δεν πινω νερο...ειδικα το χειμωνα δε την παλευω με τιποτα...το ξερω ειναι οτι χειροτερο!

Παν μέτρον άριστον

Απλά κάνεις πιο χαλαρό πρόγραμμα τον υπόλοιπο καιρό... 2-3 φορές την εβδομάδα γυμναστήριο ή λίγο yoga ή κάποιο σπορ κλπ Το παραπάνω είναι όταν θες να χτίσεις μυικό και να μειώσεις το λίπος. Είναι πολύ σκληρό πρόγραμμα δε λέω αλλά με πολύ καλά αποτελέσματα. Για εκείνους που θέλουν να μείνουν απλά στα κιλά τους δε χρειάζεται τέτοιος αγώνας... οπότε μην τρομάζεις... απλά απόλαυσε τη ζωή ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικα δεν τρομαζω και απολαμβανω τη ζωη.

Προτιμω να περναει το μηνυμα:

-Διατηρειστε μια ισορροπια με το σωμα σας,τη διατροφη και τη γυμναστικη.

-Nα προσεχετε τον εαυτο σας ολο το χρονο και οχι μονο οταν πιανουν οι ζεστες.

-Μην κανετε εξαντλητικες διαιτες για να μπειτε σε ενα παντελονι ή για να αγορασετε μαγιο small.

-Οταν καποιος θελει να χασει 2 το πολυ 3 κιλα ξερει που υπερβαλει...ποτο,γλυκα,αηδιες,αναψυκτικα...κοινη λογικη λεει οτι πρεπει να μειωθουν.

-Οταν πρεπει να χασετε αρκετα κιλα να σας παρακολουθει διατροφολογος,διαιτολογος,γιατρος....

-Λιγη γυμναστικη ή ενα σπορ ή λιγο περπατημα κανει καλο σε ολους

Και πανω απ'ολα μη δινετε διαιτες (ειδικα διαιτες που εσεις επινοησατε) και προγραμματα γυμναστικης που εσεις ακολουθησατε γιατι το καθε σωμα λειτουργει διαφορετικα.

Κι αλλα πολλα μπορουμε να πουμε γι'αυτο το θεμα.......

Αυτα απο'μενα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πρώτα από όλα, θα συμφωνήσω απόλυτα με τον από πάνω! Παν μέτρον άριστον!

Τώρα, θέλω να μου λύσετε μια απορία: οι δερματολόγοι συστήνουν μόνο κρέμες φαρμακείου: Vichy, Roc, La Roche Possay κτλ. Γιατί; Οι άλλες, οι "επώνυμες" δεν είναι καλές; Θέλω με την πρώτη ευκαιρία να ρωτήσω έναν δερματολόγο. Αν είναι να ξεπαραδιάζομαι στις Dior και τις Clinique (πού να έπαιρνα και Helena Rubinstein, δηλαδή...) με συμφέρει 1000% να παίρνω του φαρμακείου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικα δεν τρομαζω και απολαμβανω τη ζωη.

Προτιμω να περναει το μηνυμα:

-Διατηρειστε μια ισορροπια με το σωμα σας,τη διατροφη και τη γυμναστικη.

-Nα προσεχετε τον εαυτο σας ολο το χρονο και οχι μονο οταν πιανουν οι ζεστες.

-Μην κανετε εξαντλητικες διαιτες για να μπειτε σε ενα παντελονι ή για να αγορασετε μαγιο small.

-Οταν καποιος θελει να χασει 2 το πολυ 3 κιλα ξερει που υπερβαλει...ποτο,γλυκα,αηδιες,αναψυκτικα...κοινη λογικη λεει οτι πρεπει να μειωθουν.

-Οταν πρεπει να χασετε αρκετα κιλα να σας παρακολουθει διατροφολογος,διαιτολογος,γιατρος....

-Λιγη γυμναστικη ή ενα σπορ ή λιγο περπατημα κανει καλο σε ολους

Και πανω απ'ολα μη δινετε διαιτες (ειδικα διαιτες που εσεις επινοησατε) και προγραμματα γυμναστικης που εσεις ακολουθησατε γιατι το καθε σωμα λειτουργει διαφορετικα.

Κι αλλα πολλα μπορουμε να πουμε γι'αυτο το θεμα.......

Αυτα απο'μενα

Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω... αλλά εμείς δεν περάσαμε κάποιο μήνυμα... αναφέραμε μυστικά ομορφιάς που κάνει η κάθε μία... για αυτό δεν είναι το τόπικ? Δεν καθοδηγούμε τα πλήθη... εξάλλου αυτό το έχουν αναλάβει τα γυναικεία περιοδικά, τα περιοδικά για την ¨υγεία¨ κλπ

Υ.Γ δεν κοίταξα όλες τις σελίδες... αλλά απ΄όσο θυμάμαι δεν έχει δοθεί πουθενά κάποια δίαιτα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω... αλλά εμείς δεν περάσαμε κάποιο μήνυμα... αναφέραμε μυστικά ομορφιάς που κάνει η κάθε μία... για αυτό δεν είναι το τόπικ?

Οταν διαβασα τα ποστ εγω παλι πιστευω οτι περναγε ενα σχετικο μηνυμα.Οπως καταλαβαινεις ο καθε αναγνωστης εχει διαφορετικα ματια.Το θεμα διατροφη,γυμναστικη ειναι πολυ λεπτο ομως και θα συμφωνησεις μαζι μου.

Υ.Γ δεν κοίταξα όλες τις σελίδες... αλλά απ΄όσο θυμάμαι δεν έχει δοθεί πουθενά κάποια δίαιτα.

Το ξερω οτι δε δοθηκαν συγκεκριμενες διαιτες.Γενικα μιλησα :rolleyes:

________________________________________________________________________________

Καλη Ανασταση και Καλο Πασχα σ'ολους..... :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η avene εχει καλές κρέμες για το πρόσωπο αλλά για αντιηλιακό προτιμώ της vichy είναι πιο δροσερό και λιγότερο λιπαρό...επίσης έχει μια πάρα πολύ καλή κρέμα ματιών σαν στικ ειναι πολύ καλή και δροσερή....την φοράω χρόνια και πάει καλά ως τώρα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Μια βραδια 5 γυναικες.....φυσικα γυναικοκουβεντα.Απο εκει πηγαζει η ερωτηση μου

Εχει κανει καμια χημικο πιλινγκ και να κοκκινισε ή να μη μπορουσε να βγει στον ηλιο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

με το χημικο απαγορευεται ο ηλιος θελει να εισαι κλεισμενη για 2με 3 ημερες μεσα

αν εχεις κοκκινησει πηγαινε στον δερματολογο σου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

8ελω να ρωτησω την nomaderm της vichy την βαζει κανεις?

μου δωσανε δειγματα και εβαλα κ νομιζω οτι ειναι καλυτερη κ απο την clearence της avene!

ξερει καποια απο σας να μου πει?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια βραδια 5 γυναικες.....φυσικα γυναικοκουβεντα.Απο εκει πηγαζει η ερωτηση μου

Εχει κανει καμια χημικο πιλινγκ και να κοκκινισε ή να μη μπορουσε να βγει στον ηλιο;

Το κοκκίνισμα εξαρτάται από το πόσο δραστικά είναι τα οξέα που θα βάλεις αλλά και σε τι συγκέντρωση. Σε κάθε χημικό ή μηχανικό πήλιγκ το δέρμα μετά είναι αρκετά ευάλωτο και θέλει προστασία από τον ήλιο. Τις περισσότερες φορές η προστασία αυτή περιορίζεται σε αντηλιακό με δείκτη 50 και την αποφυγή της εφαρμογής τέτοιων μεθόδων από Μάρτη έως Οκτώβριο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η avene εχει καλές κρέμες για το πρόσωπο αλλά για αντιηλιακό προτιμώ της vichy είναι πιο δροσερό και λιγότερο λιπαρό...επίσης έχει μια πάρα πολύ καλή κρέμα ματιών σαν στικ ειναι πολύ καλή και δροσερή....την φοράω χρόνια και πάει καλά ως τώρα....

Σε περίπτωση που τη χρησιμοποιείς για μαύρους κύκλους μπορείς να βάλεις και την ανδρική που έχει μεγαλύτερη συγκέντρωση σε βιταμίνη Κ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

8ελω να ρωτησω την nomaderm της vichy την βαζει κανεις?

μου δωσανε δειγματα και εβαλα κ νομιζω οτι ειναι καλυτερη κ απο την clearence της avene!

ξερει καποια απο σας να μου πει?

emardown:)

Συνήθως χρησιμοποιούσα την Hydrance legere της Avene, αλλά μου έπεφτε πολύ λιπαρή... Είχα δοκιμάσει και της Vichy από τη σειρά Normaderm η οποία θα ήταν ιδανική αν δεν μου έκανε το πρόσωπο λίγο πιο άσπρο από το φυσιολογικό (και πάνω σε σχετικά σκούρο δέρμα φαίνεται... emconfused ) Τεσπα, 3 βδομάδες που χρησιμοποιώ την Cleanance της Avene είναι ΤΕΛΕΙΑ!!! Το μόνο αρνητικό της που έχω εντοπίσει είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις τπτ από πάνω... Coverstick έχω προσπαθήσει να βάλω σε πολύ συγκεκριμένα σημεία αλλά άπαξ και πάω να το απλώσω λιγάκι για να μη φαινεται, η κρέμα από κάτω σαν να "τρίβεται" :blink::wacko: όπως περίπου όταν ξεφλουδίζεις... Οπότε λογικά το ίδιο θα ισχύει και για consiler και make up (δεν το ξέρω προσωπικά-δε χρησιμοποιώ). Κατά τ' άλλα ενυδατώνει χωρίς να προκαλεί λιπαρότητα, just as it should! :)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ πάντως την πάτησα με ένα καθαριστικό προσώπου, LesCosmetiques πρέπει να λεγόταν... και πρίστηκαν τα μάτια τούμπανο εδώ και τρεις μέρες... :blink:emstupid

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ πάντως την πάτησα με ένα καθαριστικό προσώπου, LesCosmetiques πρέπει να λεγόταν... και πρίστηκαν τα μάτια τούμπανο εδώ και τρεις μέρες... :blink:emstupid

Ααααα!!!!!! Πρέπει να πάρεις την εταιρεία τηλέφωνο!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

8ελω να ρωτησω την nomaderm της vichy την βαζει κανεις?

μου δωσανε δειγματα και εβαλα κ νομιζω οτι ειναι καλυτερη κ απο την clearence της avene!

ξερει καποια απο σας να μου πει?

emardown:)

Συνήθως χρησιμοποιούσα την Hydrance legere της Avene, αλλά μου έπεφτε πολύ λιπαρή... Είχα δοκιμάσει και της Vichy από τη σειρά Normaderm η οποία θα ήταν ιδανική αν δεν μου έκανε το πρόσωπο λίγο πιο άσπρο από το φυσιολογικό (και πάνω σε σχετικά σκούρο δέρμα φαίνεται... emconfused ) Τεσπα, 3 βδομάδες που χρησιμοποιώ την Cleanance της Avene είναι ΤΕΛΕΙΑ!!! Το μόνο αρνητικό της που έχω εντοπίσει είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις τπτ από πάνω... Coverstick έχω προσπαθήσει να βάλω σε πολύ συγκεκριμένα σημεία αλλά άπαξ και πάω να το απλώσω λιγάκι για να μη φαινεται, η κρέμα από κάτω σαν να "τρίβεται" :blink::wacko: όπως περίπου όταν ξεφλουδίζεις... Οπότε λογικά το ίδιο θα ισχύει και για consiler και make up (δεν το ξέρω προσωπικά-δε χρησιμοποιώ). Κατά τ' άλλα ενυδατώνει χωρίς να προκαλεί λιπαρότητα, just as it should! :)

ξερεις κατι την κανει ματ την επιδερμιδα κ μετα μπορεις να βαλεις μεικ απ η πουδρα για την αβενε εχεις δικιο ειναι πολυ καλη αλλα για να την βαλεις αι να πεσεις για υπνο οχι να βγεις μεχρι κ το ρουζ το αλλοιωνει ....

πηρα αντιηλιακο προσωπου της vichy κ φετος κ εχει βγει πολυ καλο......

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πως μπορεις βρε μεντπεντ να βαζεις make up και πουδρα πανω στον ασβεστη τη normaderm και δε μοιαζεις με σοβατισμενος τοιχος να πουμε?

οντως δεν ειναι καθολου λιπαρη κλπ αλλα αφηνει μια ασπριλα σαν ψιλοστοκος ειναι plus τριβεται

της εχω βαλει τεραστιο Χ προ πολλου επανειλημμενα.

και λεω επανειλημμενα γιατι ξεχνουσα οτι την ειχα χρησιμοποιηει και την ξαναπαιρνα emstupid

παει και καιρος τωρα,δε θυμαμαι να σου πω ακριβως γιατι και πως ηταν μαπα περαν αυτων που ανεφερα πανω,πανω-κατω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.