Jump to content

Καλλωπιστική Οργάνωση Υπεράσπισης των Απανταχού ♀


Recommended Posts

πως μπορεις βρε μεντπεντ να βαζεις make up και πουδρα πανω στον ασβεστη τη normaderm και δε μοιαζεις με σοβατισμενος τοιχος να πουμε?

οντως δεν ειναι καθολου λιπαρη κλπ αλλα αφηνει μια ασπριλα σαν ψιλοστοκος ειναι plus τριβεται

της εχω βαλει τεραστιο Χ προ πολλου επανειλημμενα.

και λεω επανειλημμενα γιατι ξεχνουσα οτι την ειχα χρησιμοποιηει και την ξαναπαιρνα emstupid

παει και καιρος τωρα,δε θυμαμαι να σου πω ακριβως γιατι και πως ηταν μαπα περαν αυτων που ανεφερα πανω,πανω-κατω

εχω προβληματιστει τωρα....ειχα βαλει μια κρεμα φο τεντ εν και μου πηγε καλα μαλιστα νομιζα οτι δεν ημουν σοβατισμενη ηταν της bourjois η κρεμα πανω απο την νορμαντερμ δεν ξερω παντως καλα το δεχτηκε το προσωπο μου....η αληθεια ειναι οτι την πρωτη μερα που την εβαλα αισθανομουν σαν να τριβοταν στο προσωπο μου αλλα μετα την συνηθισα.....μηπως οντως ειχα πολλες ατελειες και μου εκανε δουλεια σκεφτηκα?..........

θα ρωτησα και την αισθητικο μου να μου πει.....

κοριτσια πειτε μου κι εσεις τι λετε να μεινω στην clearence avene ή να παρω την normaderm της vichy???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Created
  • Last Reply

ρε συ μεντ πεντ εσυ ξερεις τι ταιριαζει στο προσωπο σου καλυτερα απo τον οποιοδηποτε,εμεις θα σου πουμε;

εσυ ξερεις την αισθηση που αφηνει στο προσωπο σου η καθεμια plus εσυ βλεπεις τη μουριτσα σου στον καθρεφτη και βλεπεις πως στρωνουν,ποσο μαλλον με μεικαπ.

διαλεξε και παρε.

τι να σου πει η αισθητικος μωρε!

ξερει η αισθητικος τι σου ταιριαζει εσενα καλυτερα;

η μπας και πρεπει ντε και καλα να εχει χρησιμοποιησει η ιδια και τις δυο κρεμες;μαλακιες θα σου πει,τι θα σου πει.την τυφλα τους δεν ξερουν γενικοτερα,μαλακιες λενε να περασει η ωρα :D .

αυτα που ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερ ο κοσμος ολος,λεει το γνωμικο.

οκ,δεκτον,ψιλοασχετο :lol: αλλα απ την αλλη ψιλοκολλουσε :P :P

χρησιμοποιησε για καμια βδομαδιτσα τη νορμαντερμ σε διαφορες φασεις και θα δεις και μονη σου νομιζω οτι βγαζει προβληματα.

επισης θα σου συνεστηνα την επομενη φορα που θα βαλεις νορμαντερμ κι απο πανω μεικαπ,να πας να σε δεις στο φυσικο φως μ ενα καθρεφτακι :D :D πριν βγεις εξω καλου κακου :rolleyes:

επισης εκει που θα καθεσαι αραχτη αφου εχεις βαλει νορμαντερμ,επιχειρησε να τριψεις λιγο τα μαγουλακια σου να δεις τι θα βγαλουν :D .

και γενικοτερα μιλωντας,η νορμαντερμ δε θεωρω οτι προσφερει την ενυδατωση που χρειαζεται μια επιδερμιδα στα 25+.

με την cleanance ειχα ενθουσιαστει τις πρωτες μερες μετα την εβγαλα ακυρη κι αυτη.

τοσα χρονια δεν εχω βρει μια κρεμα προσωπου να μου ταιριαζει,να πω αυτη ειναι σουπερ,οποτε πλεον το χω ψιλοαποδεχτει.

σε αντιθεση με το προσωπο εχω βρει την πιο θεικη κρεμα ολων των εποχων :D για το σωμα μου κι αν ποτε η εταιρεια σταματησει να τη βγαζει θα εχω προβλημα :anavwfwties: .

Dove Firming,λευκο μπουκαλι με λαχανι και χρυσες λεπτομερειες.

ΚΡΕΜΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.ΤΕΛΟΣ.

ΕΝΥΔΑΤΩΣΗ οχι λιπαροτητα ΣΚΕΤΗ του κωλου σαν χιλιες δυο αλλες,διακριτικοτατο μπεμπε αρωματακι(αν θες καμια νυχτα μαγικη :rolleyes: να μυριζεις εντονα κατι συγκεκριμενο,βαλ το απο πανω :D), απορροφηση τελεια και αφηνει το δερμα πουλουλο,λεμε.

αυτα emdaisy .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε θυμαμαι αν το εχω γραψει......προσωπικα οτι κρεμες χρησιμοποιω ειναι κατοπιν οδηγιων με το δερματολογο μου,δερματολογος που με παρακολουθει εδω και μερικα χρονια (για σπιλους και θηλωματα πρωτοπηγα)

Αρα MEDPEAD εγω θα σου συστηνα να συμβουλευτεις εναν καλο δερματολογο.Βασικα θα το συστηνα σε ολες/ους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εεε σιγα!τι θα σου προτεινει νομιζεις ο δερματολογος;;;

εχει εκει τα προιοντα απο τις εταιρειες που δουλευει...και θα σου συστησει εκει μια απ αυτα που θα ταιριαζει θεωρητικα στον τυπο επιδερμιδας σου.

το θεωρητικα απο το πρακτικα απεχει ΜΑΚΡΑΝ.

δε λεω οτι ειναι κακο να επισκεφτεις εναν δερματολογο ετσι να ακουσεις μια γνωμη,ακομη κι αν δεν εχεις καποιο καραμπαμ προβλημα αλλα σιγα μη σου συστησει ο δερματολογος την ιδανικη για το δερμα σου κρεμα που δεν καταφερες μονη σου να ανακαλυψεις τοσα χρονια!δε μπαιζει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ερωτηση: αυτη που μου δωσανε σαν δειγματα ηταν πρασινο χρωμα και ειδα στο σαιτ οτι εχει πολλες της σειρας αυτη λετε κ εσεις?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κι εγώ ενυδατική διαλέγω σύμφωνα με ό,τι που είχε πει κάπου-κάπως-κάποτε μια Δερματολόγα...

ποτέ δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με δέρμα προσώπου...

και ποτέ δε φόρεσα μέικ-απ...

πιστεύω ότι είναι απλά συνήθειες οι παραπάνω! όπως βολεύεται η κάθε γυναίκα!

πέρα του ότι βαριέμαι αφάνταστα με το που μπαίνω σε Χόντο και σχετικά... <_<

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

<h1 class="black-h1">Φθηνή κρέμα «σιδερώνει» τις ρυτίδες του προσώπου </h1> <h2 class="subtitle-h2">Ερευνα έδειξε ότι πραγματοποιεί τις υποσχέσεις για αντιρυτιδική δράση </h2> Πέμπτη 30 Απριλίου 2009

ΛΟΝΔΙΝΟ Μορφή παροξυσμού έχει προσλάβει στη Βρετανία η ζήτηση για μια νέα αντιρυτιδική κρέμα που κάνει σήμερα την εμφάνισή της στα ράφια των καταστημάτων. Πρόκειται για την κρέμα Νο 7 Ρerfect and Ρrotect της γνωστής αλυσίδας φαρμακείων Βoots, η οποία αποτελεί το πρώτο αντιγηραντικό προϊόν ευρείας κατανάλωσης που γίνεται αντικείμενο αξιόπιστης μελέτης και κλινικών δοκιμών. Την έρευνα διεξήγαγαν επιστήμονες του Πανεπιστημίου του Μάντσεστερ οι οποίοι ανακοίνωσαν ότι η κρέμα- η οποία κοστίζει πολύ φθηνά για το είδος της (μόλις 22 ευρώ)- πραγματοποιεί όσα υπόσχεται και έχει αντιρυτιδική δράση.

Οι ερευνητές μελέτησαν τη δράση της κρέμας σε εθελοντές για διάστημα έξι μηνών και διαπίστωσαν ότι μπορεί και «σιδερώνει» το 43% των ρυτίδων του προσώπου. Οι 60 εθελοντές (άνδρες και γυναίκες) ηλικίας 40-80 ετών που έλαβαν μέρος μοιράστηκαν σε δύο ομάδες: όσοι ανήκαν στην πρώτη χρησιμοποιούσαν τη «θαυματουργή» κρέμα ενώ οι υπόλοιποι χρησιμοποιούσαν μια απλή ενυδατική κρέμα. Εκείνοι που χρησιμοποιούσαν τη Νο 7 εμφάνιζαν βελτίωση σε ποσοστό 43% ενώ η βελτίωση σε εκείνους που χρησιμοποιούσαν την άλλη κρέμα μετά βίας ξεπερνούσε το 20%. Η νέα κρέμα αποτελεί βελτιωμένη έκδοση μιας κρέμας που κυκλοφορεί εδώ και αρκετό καιρό και περιέχει πλήθος συστατικών ανάμεσα στα οποία σιλικόνη, αντιοξειδωτικά και λιπο-πενταπεπτίδια. Οι ερευνητές παρατήρησαν ότι η συχνή χρήση της Νo 7 αύξανε την παραγωγή φιμπριλίνης ενώ παράλληλα εξομάλυνε τις έντονες ρυτίδες.

Η ανακοίνωση των ερευνητών προκάλεσε το έντονο ενδιαφέρον των καταναλωτών σε βαθμό τέτοιον ώστε να δημιουργηθούν μεγάλες ουρές έξω από τα καταστήματα της αλυσίδας από άτομα που ήθελαν να την προμηθευτούν. Ενδεικτικό της κατάστασης που έχει δημιουργηθεί είναι ότι οι ανυπόμονοι υποψήφιοι πελάτες μόλις έμαθαν ότι η νέα κρέμα θα κυκλοφορήσει τελικώς σε λίγα 24ωρα εξαφάνισαν από τα ράφια το προηγούμενο «μοντέλο» της κρέμας. Εχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει τώρα που θα κυκλοφορήσει η νέα κρέμα.

arrow%20down.gif

BOOTS

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μορφή παροξυσμού έχει προσλάβει στη Βρετανία η ζήτηση για μια νέα αντιρυτιδική κρέμα που κάνει σήμερα την εμφάνισή της στα ράφια των καταστημάτων.

Η ανακοίνωση των ερευνητών προκάλεσε το έντονο ενδιαφέρον των καταναλωτών σε βαθμό τέτοιον ώστε να δημιουργηθούν μεγάλες ουρές έξω από τα καταστήματα της αλυσίδας από άτομα που ήθελαν να την προμηθευτούν. Ενδεικτικό της κατάστασης που έχει δημιουργηθεί είναι ότι οι ανυπόμονοι υποψήφιοι πελάτες μόλις έμαθαν ότι η νέα κρέμα θα κυκλοφορήσει τελικώς σε λίγα 24ωρα εξαφάνισαν από τα ράφια το προηγούμενο «μοντέλο» της κρέμας.

Καλα πολυ μαλακες αυτοι οι Βρετανοι.Γω ανεκαθεν το λεγα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υστερα απο 10+ χρονια που χρησιμοποιω κρεμες τις clinique,

πηρα να δοκιμασω τις la prairie/

ελπιζω να δικαιολογειται το υπερδιπλασιο κοστος τους/

ειδικα η κρεμα ματιων ειναι σαν δειγμα (15ml!!!)

θα τις φορεσω και θα ενημερωσω/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σπαταλη ειναι να πινεις καθε μερα εξω καφε ή να χρησιμοποιεις συνεχεια ταξι αντι για τα ΜΜΜ ή να αγοραζεις 5 ζευγαρια παπουτσια ή κτλ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eγω πάλι ελπίζω οτι οι κρέμες σύντομα να ξεπεραστουν. Σημερα είχε μια ομιλία ενας τυπος απο το Hopkins(o president της αμερικανικης ενωσης νανοτεχνολογίας) και παρουσιασε αρκετες εφαρμογες της. Αν και δεν πολυπροσεχα(οχι λογω βαρεμαρας παντως :P) καπου επεσε το ματακι μου και είδα οτι ήδη γινονται αρκετες μελετες στον αισθητικό τομέα για την εφαρμογη της νανοτεχνολογίας, απο εγκαύματα και επουλωση πληγων χωρις να αφησουν scar, εως αντιγηραντική δράση(και γενικα βελτιωση της καταστασης της επιδερμιδας) Αν και οι καθηγητες και μεγαλυτερα ετη μαλλον σκεπτηκα μου φανηκαν με τις ερωτησεις τους(κυριως για το κοστος και οτι εχει υπερβολικα πολλες στρατιωτικες εφαρμογες η τεχνολογια αυτη), εγω παλι είδα πολύ εντυπωσιακά αποτελεσματα στις μελέτες! Ειδικά για τη λεύκανση των δοντιών κοντευουν να το βγαλουν στην αγορα μου φανηκε!

Χεχε, τα γλιτωνουμε τα botox αν ολα πανε καλα! :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να δουνε ολα τα κορτσουδια πως να βαζουνε ΣΩΣΤΑ [το τονιζω: ΣΩΣΤΑ] λιπστικ--Μαθηματα απο εναν αντρα:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Γκαςςςς Φαμπιουλας! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Tο χειρότερο manicure ever είναι στο e-nail Αναγνωστοπούλου 9 στο Κολωνάκι <_<

1. Για ένα manicure μου έκαναν...2 ώρες!!! Δλδ κόντεψα να πάθω σπασμούς πάνω στην άβολη καρέκλα που ούτε καν μαξιλαράκι για τον ποπό μου δεν είχε, λες και καθόμουν σε καφενέ να πούμε. Και δεν έκανα καν γαλλικό, ένα χρώμα έβαλα!

2. Πάει να κόψει τα πετσάκια με ΜΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ κοφτήρι. Την σταματάω της λέω "Αυτό είναι αποστειρωμένο;" "Ναι φυσικά" "από το συρτάρι; Θέλω καινούργιο με ζελατινούλα" "Μα είναι (και το ψεκάζει με αντισηπτικό!)" "Εντάξει φώναξε την υπεύθυνη εδώ μέσα που με έχεις μία ώρα και τώρα κάνεις κι αυτό" και τότε σπασμένη πήγε να μου φέρει καινούργιο

3. Το φουρνάκι για να στεγνώσεις τα νύχια σου είναι σε ράφι και πρέπει να στέκεσαι όρθια με τα χέρια μέσα σαν άγαλμα!!! Φυσικά ξανακάθησα σούπερ ξυνισμένη

4. Μου έξυσε τα πετσάκια τόσο δυνατά που για πρώτη φορά στα 4 χρόνια που ανελλιπώς κάνω manicure μου μάτωσαν 4 δάχτυλα! Άντε ένα να το καταλάβω σου ξέφυγε αλλά 4;;;; Πανάσχετη...

5. Έφυγα χωρίς φυσικά να κάνω pedi, δλδ να φάω ένα πρωινό για να μάθουν αυτές...

6. "Σας αρέσουν;" μου χαμογελάει "Όχι αυτό κι αυτό κι αυτό είναι χάλια, θα σε έβαζα να τα ξανακάνεις αλλά..." "σας ταλαιπώρησα ε" "εεεεεε" και έφυγα

Δεν είναι τα λεφτά...είναι οι 2 ώρες που ανεβοκατέβαζα πίεση...και διάβασα κι όλα τα Ok και Hello και δεν ξέρω τι (άσχετο αλλά τί όμορφο κι όμορφο το μωρό του Σάκη...όμορφη ήταν η Σιλόχ της Τζολί, αυτό είναι σαν εκατοντάδες μωρά που έχω δει)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Ένα peeling που μου άρεσε γιατί αφήνει πολύ λαμπερό πρόσωπο, το Dior CAPTURE TOTALE Peeling Lumière.

Πάρτε και ένα blog για homemade συνταγές. :)

http://meacolpa.blogspot.com/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά από πολλέεεεεεεεεεεες δοκιμές με διαφορετικές ενυδατικές έχω καταλήξει εδώ και μερικούς μήνες σε μία Θ Ε Ϊ Κ Η κρέμα της castalia arrow%20right.gifDermopur - creme matifiante

μακράν η καλύτερη γι' αυτόν τον ηλίθιο τύπο δέρματος :splats: που απ' τη μία θες οπωσδήποτε ενυδατική έστω 1 φορά τη μέρα γτ αλλιώς νιώθεις το δέρμα σου "να τραβάει" λες και θα σκιστεί, αλλά απ' την άλλη πας να τη βάλεις τη ρημάδα την ενυδατική και έχεις αρχίσεις να γυαλίζεις σε dt :wacko:

Η συγκεκριμένη είναι εντυπωσιακά ρευστή (δεν έχω ξαναδεί τοοοοσο πολύ) (δλδ αν την έχεις απλώς ανοιχτή με το στόμιο προς τα κάτω θα αρχίσει να τρέχει) και μπορείς να απλώσεις όση ποσότητα θες, από μια σταγόνα (αν δεν είναι πολύ αφυδατωμένο το δέρμα σου) έως όοοοοσες στρώσεις χρειαστείς. Γτ απορροφάται αμέσως και αν θες ξαναβάζεις επιτόπου κι άλλη χωρίς η από κάτω στρώση να "τρίβεται", δεν είναι καθόλου λιπαρή και γενικά νιώθεις ότι γίνεται ένα με το δέρμα σου, κι όχι σαν να φοράς μάσκα... Και μπορείς μετά να βάλεις ό,τι καλλυντικά θες, κάθονται μια χαρά.

Προσωπικά, την έχω βάλει ακόμα και ακριβώς πριν το γυμναστηριο και παρόλο που ε προφανώς ίδρωσα και έγινα ολίγον χάλια (κλασικά) :P, μέχρι ν' αλλάξω στα αποδυτήρια και να φύγω -οπότε ξε-ίδρωσα ας πούμε- το πρόσωπό μου δε γυάλιζε καθόλου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλή μανικιουρίστα αθήνα κέντρο καμιά?

Ή στο αεροδρόμιο; :rolleyes:

Λέει τίποτα το μανικιούρ στο Ελ Βενιζέλος (www.aia.gr/shopping_center/services_details.asp?catid=6&shopid=88&langid=2&serviceid=15) ή να μην το ρισκάρω;

Αν το έχει δοκιμάσει κανείς θα βοηθήσει πάαααααααααααρα πολύ να μας πει εντυπώσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.