Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

On 14 Οκτωβρίου 2016 at 1:30 ΠΜ, alexandros45 said:

Όσον αφορά την Καστοριά και τα αγροτικά της οποίος θέλει πληροφορίες ας με ρωτήσει, τελειώνω τώρα εκεί το αγροτικό μου. Σας περιγράφω λίγο όσα πράγματα έχω ζήσει εκεί. 

Καταρχάς, ΜΗΝ δηλώσει ΠΟΤΕ και για ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ το Αεροδρομιο!! Δεινοπάθησα ολόκληρη τη χρονιά. Σαν αγροτικός ιατρός εν αρχή, υπάγεσαι στις δυο μονάδες που υπάρχουν στην Καστοριά, στο κέντρο υγείας Άργους Ορεστικού και στο ΠΕΔΥ-ΙΚΑ. Στο κέντρο υγείας ανήκουν τα αγροτικά του αεροδρομίου, του μελανθιου, της Κλεισούρας και του Νεστορίου. Όλα τα υπόλοιπα ανήκουν στο ΠΕΔΥ-ΙΚΑ. Ανάλογα με το που ανήκεις έχεις και άλλον διευθυντή. Στο κέντρο υγείας γενικά είσαι σε πιο χαλαρή κατάσταση ως προς τον έλεγχο που σου κάνουν για το που βρίσκεσαι κάθε μέρα, για τα ρεπό που δηλώνεις κλπ, ενώ στο ΙΚΑ είναι πιο αυστηροί, και γενικά σε κάνουν να νιώθεις υπόλογος απέναντι στη νοσηλεύτρια που παριστάνει την διοικητική υπάλληλο. Εγώ το πρόβλημα που αντιμετώπισα με το Αεροδρομιο είναι ότι αυτός που ειναι Αερολιμεναρχης εκεί, είναι ένα προβληματικό και κομπλεξικό άτομο, που δεν κατανοούσε ότι εγώ ήμουν αγροτικός γιατρός και όχι γιατρός που υπέγραψε σύμβαση ως γιατρός αεροδρομίου. Θα εξηγηςω παρακάτω το πρόβλημα που είχα. Όπως ιςως γνωρίζετε κάθε μήνα κανεις 7 εφημερίες κατά πάσα πιθανότητα στο νοσοκομείο γιατί έχουν πολύ σοβαρό πρόβλημα με 0 ειδικευόμενους. Διαλέγεις ειδικότητα, παθολογία ή χειρουργική και εφημερεύεις στην αντίστοιχη κλινική. Συγκεκριμένα εφημερευεις μόνο στα επείγοντα. Το χειρότερο είναι ότι παίρνεις μηδενική εκπαίδευση και εντελώς ξαφνικά βρίσκεσαι να εφημερευεις μόνος σου στα επείγοντα, μην γνωρίζεις που πάνε τα τέσσερα. Στην παθολογική είναι 4 ειδικοί, κάθε φορά εφημερευεις με έναν ειδικό, και κοιμούνται και οι 4 μέσα στο νοσοκομείο. Όποτε τους χρειαστείς τους παίρνεις τηλέφωνο και κατεβαίνουν. Όταν εφημερευεις με τον διευθυντή της παθολογικής λίγο δύσκολα να κατέβει, μόνο εάν του πεις ελάτε πεθαίνει ο ασθενής και δεν ξέρω τι να κάνω. Στη χειρουργική είναι επίσης 4 ειδικοί, οι δυο μεγαλύτεροι δεν κοιμούνται μέσα αλλά σπίτια τους. Εάν τους χρειαστείς θα έρθουν αν και θα προσπαθήσουν να σου δώσουν οδηγίες από το τηλέφωνο. Στη χειρουργική όταν εφημερευεις είσαι υπεύθυνος και για το τμήμα. Μπορεί στις 4 το πρωί να σε πάρει τηλ η νοσηλεύτρια της κλινικής και να σου πει ελα γιατί ο τάδε ασθενής ανέβασε πυρετό ή κάνει εμετό κλπ. Επίσης στη χειρουργική εφημερευεις για ολόκληρο τον χειρουργικό τομέα, και καλύπτεις και ουρολογική, και ωρλ, και χειρουργικά και ορθοπεδικά περιστατικά.  Επίσης το μεγάλο μειονέκτημα του νοσοκομείου είναι οι διακομιδές. Οι διακομιδές από Καστοριά είτε Γιάννενα είτε κατά κύριο λόγο Θεσσαλονίκη. Και μιλάμε για διακομιδές προφανώς σοβαρών περιστατικών. Το ακόμα πιο μεγάλο πρόβλημα είναι οι διακομιδές των καρδιολογικών περιστατικων(εμφράγματα-ανακοπές κλπ) και των διασωληνωμενων και βαρέως πασχόντων ασθενών. Και ναι όλες αυτές οι διακομιδές γίνονται αποκλειστικά και μόνο από τους αγροτικούς γιατί δεν υπάρχουν ειδικευόμενοι. Η δουλειά στις εφημερίες ειναι αρκετή, στη χειρουργική είναι αισθητά λιγότερη από ότι στην παθολογική. Αυτά λίγο πολύ για τις εφημερίες. Εν συνέχεια, κάνοντας 7 εφημερίες(πέντε καθημερινές ένα Σάββατο και μια Κυριακή ή αργία) δικαιούσαι 7 ρεπό από τον νόμο. Για να επανέλθω, το πρόβλημα που αντιμετώπισα εγώ με το Αεροδρομιο, είναι ότι ενώ έπαιρνα τα νόμιμα ρεπό μου λόγω των εφημεριών, ο εν λόγω κύριος δεν το καταλάβαινε, και απαιτούσε να μην εφημερεύω για να μην παίρνω ρεπό,(οι εφημερίες είναι 411€ έξτρα από τον βασικό μισθό παρεπιπτόντως) και παράλληλα επειδή όλη τη χρόνια που ήμουν εγώ είχε κάθε μέρα πτήση, να πηγαίνω και Σάββατο και Κυριακή που ήταν παράνομο λόγω του ότι είναι κατοχυρωμένη για όλους μας η πενθήμερη εργασία και μόνο. Ενημερωτικά από 1 Οκτωβρίου μέχρι τέλη Μαρτίου 2017 οι πτήσεις του αεροδρομίου λιγόστεψαν σύμφωνα με το νέο προγραμμα και είναι Τρίτη-Πέμπτη-Σάββατο. Παρόλα αυτά εγώ πάλι δεν θα το δήλωνα λόγω των προβλημάτων που ανέφερα. Καταλήξαμε να μου κάνει 5 επίσημες αναφορές στην 3η υπε, χωρίς αποτέλεσμα φυσικά γιατί είχα το νόμο με το μέρος μου, αλλά πήγαινα σε ένα Αεροδρομιο κάθε μέρα που πετάνε με το ζόρι 5 επιβάτες, και καθόμουν εκει και κοιτούσα τις καρέκλες, και φυσικά ήταν υπέρ εχθρικό το περιβάλλον. Επομένως άποψη μου μην το δηλώσει κανείς σε καμία περίπτωση. Τα καλύτερα αγροτικά κατά την άποψη μου είναι το Μακροχωρι και το μελανθιο. Το μακροχωρι είναι περίπου 35 χιλιόμετρα από Καστοριά, σε έναν νορμαλ δρόμο, με ένα μέτριο βέβαια ιατρείο σαν οίκημα, αλλά χωρίς πολύ δουλειά(είναι μόνο 150 κάτοικοι), με το μεγαλύτερο ατού του αυτή τη στιγμή να είναι το έξτρα επίδομα που δίνουν(400€) βέβαια δεν το έχει πάρει κανένας αγροτικός μέχρι σήμερα, αλλά υποτίθεται ότι θα πληρωθεί σχετικά σύντομα. Η συνάδελφος που ήταν μέχρι τώρα πήγαινε μια φορά τη βδομάδα. Το μελανθιο είναι 25 χιλιόμετρα περίπου από Καστοριά, σε έναν πολύ εύκολο δρόμο, 10χλμ βασικά από το κέντρο υγείας, έχει ένα πολύ ωραίο και περιποιημένο ιατρείο, με καλό κόσμο και επίσης χωρίς πολύ δουλειά. Ο συνάδελφος που το είχε πήγαινε 1 φορά κάθε 15 μέρες. Η Μεσοποταμία είναι επίσης πολύ κακό ιατρείο, είναι σαν μικρό κέντρο υγείας, έχεις κάθε μέρα 30 άτομα, και το χειρότερο είναι εκεί και μια γενική ιατρός, με την οποία θα έχεις θέματα, γιατί αυτή παίρνει όποτε θέλει τα δικά της ρεπό και άδειες και εσυ είσαι υποχρεωμένος εκείνες τις ημέρες να είσαι στο ιατρείο. Θα έχεις ασυνεννοησία και προστριβές μαζί της. Η κορησος είναι ένα πολύ καλό αγροτικό, οι κοπέλες που είναι τώρα πηγαίνουν κάθε δεκαπέντε μέρες η κάθε μια τους. Δηλαδή σύνολο πηγαίνουν 4 Τετάρτες το μήνα, δυο η μια και δυο η άλλη. Τέλος το μαυροχωρι έχει αρκετή δουλειά και γενικά είναι και λίγο περίεργοι οι άνθρωποι από όσο ξέρω. Τώρα, όπως βλέπει κανείς στα περισσότερα αγροτικά δεν πηγαίνουν κάθε μέρα. Εύλογα θα αναρωτηθεί τι Κάνουν τις υπόλοιπες μέρες. Στα αγροτικά που ανήκουν στο ΙΚΑ, θα σου ζητάνε κάποιες μέρες το μήνα από τις κενές σου, να πηγαίνεις και να κανείς συνταγογράφηση στο ΙΚΑ, μετρημένα 25 άτομα τη φορά. Στο κέντρο υγείας δεν υπάρχει συνήθως αυτό. Μπορείς θεωρητικά να παίρνεις άτυπο ρεπό, να φαίνεται ότι θεωρητικά είσαι στο χωριό και εσυ να είσαι σπίτι σου και να κοιμάσαι! ? το μεγάλο πρόβλημα όμως που υπάρχει είναι ότι μπορεί να σου ζητήσουν να πας να καλύψεις τα πρωινά στο νοσοκομείο τα τεπ της παθολογικής. Να σημειωθεί οτι όταν εφημερευεις και το πρωί είσαι στο χωριό σου, στις 2 το μεσημέρι ξεκινάει η εφημερία. Γενικά για να μετακινεισαι χρειάζεσαι αυτοκίνητο, γιατί τα χωριά δεν έχουν συγκοινωνία και δύσκολα βρίσκεται κάποιος να σε μετακινεί. Μια συνάδελφος αναγκάστηκε να πηγαινοέρχεται με τον φαρμακοποιό του χωριού γιατί δεν είχε μεταφορικό μέσο. Α, επίσης στη χειρουργική εάν σε ενδιαφέρει χειρουργική ειδικότητα, μπορείς τα πρωινά που δεν εχεις δουλειά σε χωριό να πηγαίνεις οικειοθελώς στην κλινική και σε βάζουν στα χειρουργεία γιατί έχουν ανάγκη από χέρια και έχουν όρεξη να σου δείξουν πράγματα. Επίσης στο νοσοκομείο σπάνια εφημερεύει ακτινολόγος που να κοιμάται μέσα, επομένως πολλές φορές θα πρέπει να "διαβάζεις"μόνος σου τις ακτίνες. Αυτα στο περίπου. Το καλό είναι ότι είναι όμορφη πολη! Χωρίς βέβαια ιδιαίτερη ζωη, είναι μικρή και έχει μετρημένα μαγαζιά για να βγεις, αλλά όσα υπάρχουν είναι αξιόλογα!! Ο μισθός είναι 960 ο βασικός +411 οι 7 εφημερίες και εάν παίρνεις και το επίδομα είναι +400€. Τα ενοίκια κυμαίνονται από 180-280 το πολύ. Ότι άλλο θέλετε με ρωτάτε! 

Μήπως γνωρίζεις κ τίποτα για το Π.Ι Τοιχιου που προκυρηχθηκε τωρα;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 ώρες πριν, Melina said:

Μήπως γνωρίζεις κ τίποτα για το Π.Ι Τοιχιου που προκυρηχθηκε τωρα;;

Ναι σε γενικές γραμμές είναι καλό αγροτικό από όσο ξέρω με αρκετή σχετικά δουλειά! Αλλά είναι και άλλη μια αγροτικός τωρα εκεί γιατί είναι διθέσιο επομένως η δουλειά και τα χωριά μοιράζονται! Πάντως προς όλους τους αγροτικούς να το ξέρετε, στην Καστοριά σας περιμένουν πως και πως για να σας χώσουν στις εφημερίες, γιατί δεν τους βγαίνουν πλέον και αναγκάζονται οι ειδικοί να εφημερεύουν μόνοι τους. Και φυσικά δεν τους αρέσει γιατί τους αγροτικούς τους θέλουν για τη χαμαλοδουλειά και για να τους έχουν όλη τη μέρα στα επείγοντα χωρίς να τους έχουν δώσει νωρίτερα καμία εκπαίδευση, και να βγάζουν την πολύ δουλειά. Να το έχετε κατα νου. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ!!!! « Προκήρυξη κενών και κενούμενων θέσεων Γενικών Νοσοκομείων - Κέντρων Υγείας, ΠΕΔΥ - Κέντρων Υγείας,ΠΕΔΥ – Πολυδύναμων Περιφερειακών Ιατρείων, ΠΕΔΥ- Περιφερειακών Ιατρείων και ΠΕΔΥ - Ειδικών Περιφεριακών Ιατρείων».

Στην ουσία πήρε παράταση έως 31/10/16. Τι άλλες αλλαγές έχουν γίνει στις θέσεις δεν έχω εντοπίσει.

Τροποποιήθηκε από doctor anonymous
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

16 hours ago, doctor anonymous said:

Έχουν μπει κάποια Ιατρεία που έχουν μείνει κενά στην Χίο και έπρεπε να είχαν μπει στην προκήρυξη ενώ (άγνωστο γιατί) δεν είχαν μπει.

Ίσως και αλλού, αλλά είναι τουλάχιστον 3-4 Ιατρεία στο συγκεκριμένο νησί.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπημενοι συναδελφοι, μηπως εχει κανεις ιδεα ποσο καιρο παιρνει μεχρι την ανακοινωση των αποτελεσματων καθε προκηρυξης? Δεν ξερω αν μπορω να κρινω απο την προκηρυξη του Ιουλιου γτ μεσολαβουσε καλοκαιρι και ισως δεν ειναι ενδεικτικο... Ο λογος που ρωταω ειναι οτι θα ηθελα αν προλαβαινα να εκανα μαθηματα οδηγησης στην Αθηνα τωρα στα γεραματα... :Ρ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η δικη μου προκηρυξη ηταν αν θυμαμαι καλα μεχρι 12 αυγουστου η καταληκτικη ημερομηνια υποβολης αιτησεων.

κατα τα τελη Σεπτεμβριου με αρχες Οκτωβριου, πρεπει να βγηκανε τα οριστικα αποτελεσματα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 19/10/2016 at 0:26 ΠΜ, elinasmp said:

Γεια σας!

Μήπως γνωρίζει κανείς για το αγροτικό στο ΚΥ Ναξου;;

 Τσέκαρε το συγκεκριμένο thread. Γραφει για Νάξο στο τέλος

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά από ερώτηση στην προϊσταμένη των αγροτικών στο υπουργείο:  "Μάλλον την άλλη βδομάδα τα οριστικά (πέφτει και 28η). Σίγουρα κάτω 15 μέρες. Έχει πολλή δουλειά για να βγουν γτ είχαν γίνει πολλές ενστάσεις."

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

16 λεπτά πριν, doctor anonymous said:

Μετά από ερώτηση στην προϊσταμένη των αγροτικών στο υπουργείο:  "Μάλλον την άλλη βδομάδα τα οριστικά (πέφτει και 28η). Σίγουρα κάτω 15 μέρες. Έχει πολλή δουλειά για να βγουν γτ είχαν γίνει πολλές ενστάσεις."

Αυτή η προκύρηξη προχωρά με ρυθμούς χελώνας... Από την στιγμή που θα βγουν τα οριστικά πόσες μέρες κάνει να βγει ο διορισμός στην διάυγεια?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν νομίζω ότι υπάρχει ακριβές χρονοδιάγραμμα. Υποθέτω σχετικά γρήγορα δεδομένου ότι δεν υπάρχουν άλλα κωλύματα. 

Αν μπορούμε να πάρουμε ως παράδειγμα την πρόσκληση που μας πέρασε : βγήκαν προσωρινά στις 31/8, οριστικά 12/9, 19/9 υπογράφηκαν οι διορισμοί και 21/9 ανέβηκαν στην διαύγεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 10/25/2016 at 1:19 ΜΜ, doctor anonymous said:

Μετά από ερώτηση στην προϊσταμένη των αγροτικών στο υπουργείο:  "Μάλλον την άλλη βδομάδα τα οριστικά (πέφτει και 28η). Σίγουρα κάτω 15 μέρες. Έχει πολλή δουλειά για να βγουν γτ είχαν γίνει πολλές ενστάσεις."

 

Αυτα για την προκηρυξη που εληξε χθες?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά από νέα επικοινωνία για τα οριστικά της προκήρυξης του Ιουλίου λένε από τετάρτη (9/11) και μετά... Αχ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με εκπλήσσει αφάνταστα το πόσο γρήγορα προχωράει αυτή η προκήρυξη... Σε τηλεφώνημα δικό μου χθες πάντως, ήταν κατηγορηματικοί ότι μέχρι τέλος αυτής της βδομάδας θα έχουν βγει. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3 λεπτά πριν, thod91 said:

Με εκπλήσσει αφάνταστα το πόσο γρήγορα προχωράει αυτή η προκήρυξη... Σε τηλεφώνημα δικό μου χθες πάντως, ήταν κατηγορηματικοί ότι μέχρι τέλος αυτής της βδομάδας θα έχουν βγει. 

Μακάρι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

/Από γκρουπάκι στο fb :  "Ξαναπήρα σήμερα 7/11 (για κάποιο περίεργο λόγο το σηκώνουν τελευταία) μου είπαν μπορειιιί να βγουν αυτήν την εβδομάδα (όχι σήμερα αύριο φυσικά αλλά μαααάλλον για Παρασκευή). Στο γιατί, η απάντηση ήταν έχουν γίνει πάρα πολλές ενστάσεις και εκδικάζονται ακόμα μία μία. Ρώτησα μετά από όταν βγουν πότε να περιμένουμε τους διορισμούς είπε τουλάχιστον 20 μέρες μετά από τα οριστικά! Προτείνω να βρούμε και παιδιά από άλλα έτη που περιμένουν και να πάμε να πιέσουμε! Δεν πάει άλλο! Αλλιώς να το πάρουμε απόφαση που λέει και ο *** να στολίσουμε το δέντρο και να κανονίσουμε πού θα κάνουμε ρεβεγιόν."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένας Γενικός Ιατρός μου έλεγε ότι στο παρελθόν (πριν 20 χρόνια δλδ) οι προκηρύξεις των αγροτικών έβγαιναν ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, και τότε υπήρχε τεράστιο ενδιαφέρον και αιτήσεις γιατί χωρίς αγροτικό δεν μπορούσες να δηλώσεις καν για Ειδικότητα, ενώ και τα χρήματα (ειδικά στα άγονα) ήταν πολύ καλύτερα.

Παρολ΄ αυτά, χωρίς μηχανογράφηση και υπολογιστές, κατάφερναν και έβγαζαν αποτέλεσματα μέσα σε μιά βδομάδα !

Δεν το έχω ζήσει φυσικά, απλά το μεταφέρω αυτούσιο όπως το έμαθα.

Τα οριστικά που τρέχουν είναι προκήρυξης με όριο δηλώσεων τα τέλη Ιουλίου, οπότε απορώ γιατί χρειάζονται 2 ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ μήνες για να βγάλουν τα προσωρινά και 1 ΜΗΝΑ για να εκδικάσουν τις ενστάσεις, ενώ άλλες 20 ημέρες για τους διορισμούς !

Κάτι δεν κάθεται καλά εδώ, μάλλον υπάρχει πολιτική γραμμή να παίξουν καθυστέρηση για λόγους κονδυλίων είναι το προφανέστερο που μπορεί να σκεφτεί κάποιος και σίγουρα υπάρχει πολιτική γραμμή (οι χαμηλόβαθμοι υπάλληλοι με τους οποίους ομιλείτε, δεν τα κάνουν όλα αυτά επειδή έτσι ξύπνησαν, εκτελούν εντολές πολιτικών προϊσταμένων).

Αυτή την υποψία την ενισχύει και το διάστημα κατά το οποίο βγάζουν τις προκηρύξεις: αν προσέξετε την χρονιά που διανύουμε μετά τον Γενάρη (με διορισμούς να φτάνουν τον... Απρίλη) και το όλο φιάσκο με το υποχρεωτικό-μη υποχρεωτικό αγροτικό που επίσης έκαναν 40 ολόκληρες μέρες μόνο για τα προσωρινά, κατέληξαν να φτάσουν Ιούνη για να ξαναβγάλουν και 2 προκηρύξεις μάλιστα (πρόσκληση ενδιαφέροντος + προκήρυξη). Γιατί δεν έτρεξε κάποια προκήρυξη τον Μάρτιο όπως στο παρελθόν αλλά περίμεναν τον Ιούνη ;

Καταλαβαίνετε λοιπόν ότι πρόκειται για εμπαιγμό, και μόνο κάποια οργανωμενη μορφή πίεσης μπορεί να αλλάξει την κατάσταση.

Τα μεμονωμένα τηλέφωνα δεν νομίζω να βοηθούν ιδιαίτερα.

Τροποποιήθηκε από kopritis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Θα συμφωνήσω ότι με τα τηλεφωνήματα δεν βγάζουμε άκρη. Σήμερα επικοινώνησα και εγώ και η απάντηση ήταν ότι ΜΑΛΛΟΝ  Τετάρτη ή Πέμπτη θα βγουν. Την προηγούμενη εβδομάδα ήταν βέβαιοι οτί θα έβγαιναν μέχρι την προηγούμενη Παρασκευή. Προτείνω όσοι είμαστε Αθήνα και μπορούμε να κανονίσουμε να πάμε στο Υπουργείο ώστε να πιέσουμε από κοντά. Μπορούμε συγκεκριμένα να πάμε αύριο Τρίτη ή μεθαύριο Τετάρτη. Πώς ονομάζεται το γκρουπάκι στο fb ώστε να το κοινοποιήσουμε και εκεί?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι από το γκρουπ της ορκωμοσίας του εκπα τον Ιούλιο. Ειπώθηκε λοιπόν να πάμε αύριο δλδ Τρίτη 8/11 στις 13:30 στο Υπ. Υγείας να διευθετήσουμε το θέμα αν είναι εφικτό. Όσοι συμπάσχοντες προσέλθετε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 7/11/2016 at 0:22 ΜΜ, doctor anonymous said:

/Από γκρουπάκι στο fb :  "Ξαναπήρα σήμερα 7/11 (για κάποιο περίεργο λόγο το σηκώνουν τελευταία) μου είπαν μπορειιιί να βγουν αυτήν την εβδομάδα (όχι σήμερα αύριο φυσικά αλλά μαααάλλον για Παρασκευή). Στο γιατί, η απάντηση ήταν έχουν γίνει πάρα πολλές ενστάσεις και εκδικάζονται ακόμα μία μία. Ρώτησα μετά από όταν βγουν πότε να περιμένουμε τους διορισμούς είπε τουλάχιστον 20 μέρες μετά από τα οριστικά! Προτείνω να βρούμε και παιδιά από άλλα έτη που περιμένουν και να πάμε να πιέσουμε! Δεν πάει άλλο! Αλλιώς να το πάρουμε απόφαση που λέει και ο *** να στολίσουμε το δέντρο και να κανονίσουμε πού θα κάνουμε ρεβεγιόν."

20 μέρες τουλάχιστον για να βγουν στη διαύγεια,ή για να αρχίσουν να στέλνονται;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μας είχαν πει 20 μέρες για να δούμε τους διορισμούς στο διαύγεια. Αλλά όταν ξαναμίλησα είπαν ίσως και λιγότερο πχ 10ήμερο. Θα επικοινωνήσω πάλι από Δευτέρα και θα σου πω :-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.