Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

Εγω παλι επιμενω να μιλησεις με την διοικηση του συγκεκριμενου ΚΥ που θα πας, καθως εκει θα παιχτει η μπαλα. Στο υπουργειο γνωριζουν καλυτερα οντως, αλλα τι σημασια εχει; δεν εχεις να κανεις μ'αυτους αλλά με τον διοικητικο του ΚΥ, ο οποιος καλλιστα μπορει να δεχτει να σε εξυπηρετησει παρατυπα ή στο αλλο ακρο να ειναι πληρως τυπικος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Just now, Base the Bass said:

Εγω παλι επιμενω να μιλησεις με την διοικηση του συγκεκριμενου ΚΥ που θα πας, καθως εκει θα παιχτει η μπαλα. Στο υπουργειο γνωριζουν καλυτερα οντως, αλλα τι σημασια εχει; δεν εχεις να κανεις μ'αυτους αλλά με τον διοικητικο του ΚΥ, ο οποιος καλλιστα μπορει να δεχτει να σε εξυπηρετησει παρατυπα ή στο αλλο ακρο να ειναι πληρως τυπικος.

Ναι γενικα δικιο εχεις αλλα εχω τρομαξει τοσο πολυ απο την ανικανοτητα της γραμματειας του κυ οπου ανηκω που ειμαι πεπεισμενη οτι παντου ειναι ετσι! Παντως οποια πληροφορια και να σου δωσουν,θα σε συμβουλευα να τη διπλοτσεκαρεις με καποιον τροπο. Εμεις οταν ρωταμε κατι τη γραμματεια μας, αντι να παραδεχτει οτι δεν ξερει την απαντηση,σου λεει αλλα αντ'αλλων.επικινδυνες ανακριβειες τις περισσοτερες φορες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

16 minutes ago, pik said:

Αν εισαι στην αθηνα και εχεις ελευθερο πρωινο,θα σου προτεινα να πας απο το υπουργειο. Η κατασταση με τα τηλεφωνα ειναι απελπιστικη και προκλητικη.σε φαση να παιρνεις να μην το σηκωνουν και στα καπακια να τι κατεβαζουν. Αν παλι δεν εχεις χρονο μπορεις να παρεις στα κεντρικα και να ζητησεις να σε συνδεσουν με τον προισταμενο του τμηματος με το οποιο θελεις να επικοινωνησεις,τηλεφωνο που φυσικα δεν υπαρχει γραμμενο. Σε ποια νουμερα παιρνεις?

Δυστυχώς είμαι Βόρεια Ελλάδα...

Μέσα στην προκήρυξη μαζί με Ο λα τα δικαιολογητικά είχα και 2 τηλέφωνα μόνο για αυτήν την προκήρυξη για τους ενδιαφερόμενους: 2132161011 και 2132161026! 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

32 minutes ago, K.T.@.R. said:

Δυστυχώς είμαι Βόρεια Ελλάδα...

Μέσα στην προκήρυξη μαζί με Ο λα τα δικαιολογητικά είχα και 2 τηλέφωνα μόνο για αυτήν την προκήρυξη για τους ενδιαφερόμενους: 2132161011 και 2132161026! 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Σε ποιά ΥΠΕ ανήκεις? 3η ή 4η?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

10 minutes ago, Elpi said:

Σε ποιά ΥΠΕ ανήκεις? 3η ή 4η?

4η και θέλω αγροτικό στην 3η

Τροποποιήθηκε από K.T.@.R.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 hours ago, K.T.@.R. said:

4η και θέλω αγροτικό στην 3η

Σου στέλνω πμ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα συναδελφοι! Ειναι να κανω τωρα αιτηση για τις προκυρηξεις αγροτικων που βγηκανε (1η μου φορα, ειμαι νεο αιμα). Αλλα ρε παιδια τι κωλοκενα ειναι αυτα!!! Μας τρελαναν στο αγονο. Ξερετε καθολου εαν υπαρχει περιπτωση να βγουν συντομα και αλλες πιο ευνοικες? Παιρνω τηλεφωνο στα νουμερα που δωσανε, αλλα χαχαχαχα. Αυτες απ' οτι καταλαβα ειναι κατι σαν συμπληρωματικες, οι τελευταιες ειχαν βγει τον γεναρη btw. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μην φοβασαι τον χαρακτηρισμο "αγονο". Σε πολλες περιπτωσεις δεν θα σε επηρεασει τοσο. Το καλυτερο ειναι να επικοινωνησεις με την διοικηση του κεντρου υγειας κ να ρωτησεις ποσες φορες τη βδομαδα θα πρεπει να πηγαινεις στο αγονο ιατρειο,ποσες εφημεριες θα κανεις στο κ.υ. κ ποσες στο νοσοκομειο, αν εφημερευει μαζι σου επιμελητης κλπ. Αν δεν βαριεσαι μπορεις να κανεις κ αυτοψια επισκεπτομενη τα κ.υ. για τα οποια ενδιαφερεσαι πριν δηλωσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σου κανω copy paste απο το link σου:

 

2. Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι Γενικοί Γιατροί οι ιατροί υπόχρεοι υπηρεσίας υπαίθρου  και οι ιατροί επί θητεία.  

3.  Οι Γενικοί Γιατροί προηγούνται των υπόχρεων ιατρών υπηρεσίας υπαίθρου και των ιατρών επί θητεία. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οπότε μπορούμε να δηλώσουμε και στην πρόσκληση ενδιαφέροντος και στην κανονική προκήρυξη του Ιουλίου ως υπόχρεοι? Και όπου μας πάρουν? Η μόνο σε μία ? Εάν ξέρετε σας παρακαλώ διαφωτίστε μας!! Είναι και η ζέστη μάλλον δεν κατάλαβα καλα :P!! Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορω να σου πω με βεβαιοτητα τα εξης:

  • εσυ κατατασσεσαι στην κατηγορια που αναφερει η προκηρυξη " υπόχρεων ιατρών υπηρεσίας υπαίθρου "
  • συμφωνα με το κειμενο που παρεθεσα, δικαιουσαι να συμμετεχεις αλλά εχεις μικροτερες πιθανοτητες να πιασεις θεση γιατι μπαινεις σε Β προτεραιοτητα

Τωρα, αν ισχυει καποιος αλλος νομος-παραθυρακι-αντιξοοτητα, δεν γνωριζω. Εγω ομως με την αναγνωση αυτη θα συμμετειχα κανονικα. Εφοσον δεν εχεις γινει δεκτος απο την προηγουμενη προκηρυξη, ακομα εισαι ιατρος υποχρεος. Για σιγουρα πρεπει να παρεις στο υπουργειο στα τηλεφωνα:

  • 2132161011
  • 2132161013
  • 2132161026

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ερωτηση:βλεπω αγροτικα τα οποια χαρακτηριζει ως αγονα η προκηρυξη , ενω δεν περιλαμβάνονται στην ανακοινωση του υπουργειου που εκδοθηκε  προ ημερων  , οπυ διευκρινιζε ποιοι αγροτικοι θα λαμβανουν το επιδομα αγονου αγροτικου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

18 minutes ago, ferbyboy said:

ερωτηση:βλεπω αγροτικα τα οποια χαρακτηριζει ως αγονα η προκηρυξη , ενω δεν περιλαμβάνονται στην ανακοινωση του υπουργειου που εκδοθηκε  προ ημερων  , οπυ διευκρινιζε ποιοι αγροτικοι θα λαμβανουν το επιδομα αγονου αγροτικου!

 

ναι πλεον υπαρχουν αγονα 2 ταχυτητων.

α. τα αγονα που παιρνουν το επιδομα :D

β. τα αγονα που δεν παιρνουν το επιδομα :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ειχα θεσει σχετικη ερωτηση εδω στο φορουμ συναδελφε να δουμε πρωτα απολα ποσοι και ποσες ειμαστε που μας ενδιαφερει το θεμα.Μεχρι στιγμης,απαντησε μια συναδελφος ολη κι ολη.Τα συμπερασματα δικα σου

 

Υ.Γ.Εγω παντως απευθυνθηκα στο υπουργειο στο αντιστοιχο τμημα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπέρα παιδιά.να ρωτήσω κάτι. εγιναν κι άλλες περικοπές στον βασικο μισθο του αγροτικου?ειμαι υπόχρεος υπηρεσίας υπαίθρου σε κανονικό αγροτικο (όχι άγονο),εννοείται ότι δουλεύω κοντα δυο μήνες και δεν εχω πάρει ούτε ενα εύρω,και ενας παλιος αγροτικος μου ειπε ότι εγινε μείωση στον βασικό,από 905 σε 880 ευρώ ανα μηνα.εχετε ακούσει κάτι?

υγ.6η ΥΠΕ εδω.

ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
On 7/18/2016 at 9:31 PM, featured said:

καλησπέρα παιδιά.να ρωτήσω κάτι. εγιναν κι άλλες περικοπές στον βασικο μισθο του αγροτικου?ειμαι υπόχρεος υπηρεσίας υπαίθρου σε κανονικό αγροτικο (όχι άγονο),εννοείται ότι δουλεύω κοντα δυο μήνες και δεν εχω πάρει ούτε ενα εύρω,και ενας παλιος αγροτικος μου ειπε ότι εγινε μείωση στον βασικό,από 905 σε 880 ευρώ ανα μηνα.εχετε ακούσει κάτι?

υγ.6η ΥΠΕ εδω.

ευχαριστω πολύ.

Εγώ φίλε είμαι σε υπερβολικά άγονο 6η ΥΠΕ και μου είπε η μισθοδοσία πως παίρνω 890 (όλα θεωρητικά γιατί δεν τα παίρνω προς το παρόν, εδώ και κάνα τρίμηνο). Οπότε μάλλον ισχύει αυτό που σου είπε... αν και τα λεφτά είναι ήδη τόσο γελοία για το τσιβί που τραβάμε που αν σου κόψει και 25 ευρώ είναι σα να σου κόβει το δάχτυλο ενώ σου έχει ήδη κόψει το πόδι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδιά,

έστειλα τα χαρτιά μου για αγροτικό ως υπόχρεος και στις δύο αιτήσεις που έτρεχαν παράλληλα με έτος κτήσης πτυχίου τον Ιούλη του 2016. Έβαλα κυρίως άγονα νησιά αλλά αντιλαμβάνομαι ότι εν τέλει παίζει να ναι αρκετά περιζήτητα.
Θα θελα να ρωτήσω με τη πείρα που χει ο καθένας εδώ με δαύτα, αν έχω ελπίδες να με πάρουν.. (;;) Έχω απογοητευτεί, γιατί από όσα κατάλαβα μετράει κυρίως το έτος κτήσης!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δλδ Ιατρεία που ήταν στα αζήτητα για χρόνια τώρα έγιναν περιζήτητα ; Μακάρι ! Να δουν και οι ακρίτες γιατρό στον τόπο τους...

Δεν περιμένεις να δεις τα αποτέλεσματα ; Έτσι κι αλλιώς δεν μπορείς να επηρρεάσεις κάτι, δήλωσες, κάτσε και απόλαυσε.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Χαιρετε. 

Μερικες εντυπωσεις απο το αγροτικο μου στο ΚΥ Πυλης, αλλά πρωτα δυο ισχυοντα για το αγροτικο:

α)οι εφημεριες πληρωνονται 3,1 ευρω / ωρα καθαρα. Απαραδεκτο. Νομισα οτι ηταν λαθος και πηγα στην μισθοδοσια να επιβεβαιωσω.

(απο τον τακτικο μισθο μου παραπονο δεν εχω)

β)σχετικα με το θεμα της επιστροφης του αγροτικου ιατρου απο διακομιδη. Εχει προκυψει σε καποια ΚΥ το εξης θεμα: οταν το ΚΥ δεν εχει δικο του ασθενοφορο, και πρεπει να διακομιστει ασθενης στο νοσοκομειο, καλειται ασθενοφορο του νοσοκομειου. Σε πολλες περιπτωσεις πρεπει να συνοδεψει ο γιατρος. Οταν το ασθενοφορο με εδρα το νοσοκομειο φθασει στο νοσοκομειο, ο γιατρος δεν εχει κανενα προβλεπομενο μεσο για να γυρισει πισω.

Αυτο ειναι κακο στις εξης περιπτωσεις: α)στην περιπτωση που το λοιπο προσωπικο του ΚΥ γκρινιαζει και απαιτει να γυρισει πισω αμεσα ο αγροτικος με δικα του εξοδα (πχ με ταξι, ελικοπτερο, ταχυπλοο, τηλεμεταφορα) και β)στην περιπτωση που ο αγροτικος δεν κατοικει πλησιον του νοσοκομειου και ειναι προς το τελος της βαρδιας του, οποτε και θα καθυστερησει αρκετα να γυρισει σπιτι του χωρις φυσικα να αποζημιωνεται.

Εχοντας αντιμετωπισει λιγα περιστατικα κατσαδας εδω καθως δεν δεχτηκα να πληρωσω για να γυρισω πισω με ταξι αμεσως, αλλά περιμενα 3 ωρες για να γυρισω με ΚΤΕΛ / ΕΚΑΒ (που ετυχε να εχει περιστατικο προς τα εκει), πηρα τηλεφωνο στο υπουργειο και στην ΥΠΕ για να διελευκανω το ζητημα. Ευτυχως το προβλημα ειναι με συγκεκριμενους επιμελητες με τους οποιους εφημερευω μαζι κ ητοι με μειοψηφια αυτων. Ο διευθυντης και οι περισσοτεροι επιμελητες δεν απαιτουν να γυρισει αμεσως πισω ο αγροτικος με δικα του εξοδα, αλλά βρισκουν μια λυση ή κανουν υπομονη.

Απο την ΥΠΕ λοιπον μου ειπαν οτι σε καμια περιπτωση δεν εχουν δικιο οι επιμελητες αυτοι και οτι ο εφημερευων αγροτικος δεν υποχρεουται να γυρισει πισω αμεσα με δικα του εξοδα, αλλά να καταβαλει λογικη προσπαθεια για να επιστρεψει με τα μεσα μαζικης μεταφορας ή με το ΕΚΑΒ ή με αλλο τροπο που μπορει να του παρεχει το νοσοκομειο στο οποιο υπαγεται το ΚΥ του. Συνεπως οι επιμελητες που απαιτουν να πληρωσει ο αγροτικος ταξι βγαινουν αδικοι. Αυτο ομως το γνωριζαμε και απο πριν. Αυτο που δεν γνωριζουμε ειναι πώς μπορει να αποφυγει κανεις τον καυγα μαζι τους.

Εννοειται επισης οτι αν κανεις πληρωσει ταξι δεν προκειται να παρει ποτέ τα χρηματα αυτα, καθως υπαρχει νομικο κενο για το αν τα δικαιουται.

 

Παμε τωρα να πω δυο λογια για το ΚΥ Πυλης.

Θα χαρακτηριζα το κεντρο υγειας αυτο (συγκρινοντας το με άλλα) ως προνομιουχο. Εαν δε, σας αρεσουν και τα ελατα, ως απολυτα ιδανικο. Το λεω αυτο συγκρινοντας με καποιες αλλες ιστοριες και συνθηκες που εχω ακουσει, και δεδομενου οτι το κυριο καθηκον εδω περα ειναι να μαθει κανεις να επιτελει πολυ γρηγορα την συνταγογραφηση. Υποψιν οτι τα λεω αυτα δεδομενου οτι αυτη τη στιγμη ειμαι ο μονος αγροτικος με 3 θεσεις αδειες.

Τα θετικα:

  • πολυ φιλικο κλιμα απο ολους - επιμελητες, νοσηλευτριες, διοικητικοι, λοιπο προσωπικο (πλην του ανωτερω περιστατικου που περιεγραψα, το οποιο μου συνεβη 2 φορες μεσα σε 3 μηνες). Αμφιβαλλω αν θα υπαρχει αντιστοιχα καλο κλιμα σε πολλα ακομα ΚΥ.
  • υπαρχουν 10 επιμελητες εκ των οποιων ενας παντα εφημερευει μαζι με τον αγροτικο και μπορει κανεις να τον συμβουλευτει οποτε χρειαστει.
  • το νοσοκομειο απεχει 10'. Αυτο καθιστα το αγχος για τα επειγοντα περιστατικα κ τις διακομιδες παρα πολυ μικρο, καθως η μεγαλυτερη διακομιδη που θα κληθει καποιος να κανει ειναι σε 10' αποσταση (εαν χρειαστει περαιτερω διακομιδη στην αθηνα, ο ασθενης διακομιζεται απο το προσωπικο του νοσοκομειου και ποτέ απο του ΚΥ)
  • Η δουλεια στις εφημεριες ειναι μετρια. Το καλοκαιρι που υπηρξε πολυκοσμια το μεγιστο που ξυπνησα κατα τη διαρκεια της νυχτας ηταν δυο φορες. Και τα περισσοτερα περιστατικα που ειδα κατα τη διαρκεια μεσημερι εως βραδυ ηταν περιπου 12. Αυτο δυστυχως δεν εχω τροπο να το συγκρινω με αλλα ΚΥ.
  • Η τακτικη πρωινη βαρδια διαρκει πολυ λιγοτερο απο 8 ωρες.
  • (προσωπικη καθαρα προτιμηση). Τον πρωτο μηνα εκπαιδευσης στο νοσοκομειο θα γνωρισετε εναν καταπληκτικο διευθυντη χειρουργικης κλινικης, απο τους καλυτερους γιατρους-ανθρωπους που εχω συναντησει.
  • Οι εφημεριες που εκανα τον πρωτο μηνα πληρωθηκαν σχεδον αμεσως.
  • Ο διευθυντης του ΚΥ ειναι υπερ των αγροτικων (πολλες φορες τους υποστηριζει και εναντι επιμελητων). Ειναι επισης υπερ των ασθενων (πχ δεν επιθυμει να φευγει κανεις δυσαρεστημενος απο το ΚΥ).
  • Τα χωρια στο ΠΙ που ανηκετε θα τα επισκεπτεστε μια φορα τη βδομαδα κ για τα πιο απομακρυσμενα χωρια θα επιβαινετε σε οχημα που θα σας παρεχεται απο τον δημο και με οδηγο. Η βασικη σας δουλεια θα αφορα πρωινες βαρδιες συνταγογραφησης και εφημεριες στο ΚΥ.
  • Το τοπιο ειναι μαγευτικο. Google "Ελατη Περτουλι εικονες".
  • Η Πυλη ειναι μια μικρη κωμοπολη με αρκετες ταβερνες, καφε, ΚΕΠ και πληθυσμο 2000 περιπου. Ο κοσμος ειναι φιλοξενος. Εχω ξεχασει ποσες φορες με εχουν κερασει. Περπατας στο δρομο και σε χαιρετουν ολοι με χαρα κλπ. Σε περιπτωση που δεν σας αρεσει να μεινετε σε μικρη κωμοπολη, μπορειτε να μεινετε στα Τρικαλα που απεχουν 15' με το αμαξι (με εναν πολυ ευκολο ευθεια καινουριο δρομο)
  • Πολλες αστειες ιστοριες με τον κοσμο στα χωρια.
  • Το μεγαλυτερο θετικο ειναι οτι αυτη την στιγμη στο ΚΥ Πυλης βρισκεται ο base the bass για τον οποιον εχω ακουσει θερμα σχολια.

 

Τα αρνητικα:

  • Καποιοι του μονιμου προσωπικου, ακομα και οι πλεον συμπαθεις, εχουν περιεργο ιδεολογικο προσανατολισμο, πολλες φορες ενοχλητικο, που δεν δισταζουν να εκφρασουν. Θα πρεπει κανεις να ειναι φειδωλος και ψυχραιμος. Παρα ταυτα επαναλαμβανω οτι ειναι ολοι φιλικοι.
  • Το πρωι στην τακτικη βαρδια (08:45-13:15) υπαρχει πολλη δουλεια συνταγογραφησης. Θα πρεπει να ξερει κανεις να χειριζεται γρηγορα τον υπολογιστη (πχ ενδεικτικα να ξερετε τι κανει ο συνδυασμος ctrl-shift-tab στον browser), και απο κει και επειτα θα σας δειξω οτι χρειαστει για την συνταγογραφηση. Γραφονται περιπου 35 τακτικα ραντεβου καθε πρωι + οι γκρινιαρηδες που θα ερθουν χωρις ραντεβου και θα απαιτησουν να τους συνταγογραφησεις. Τις πρωτες βδομαδες θα το βρειτε δυσκολο αυτο κ θα πονοκεφαλιασετε, μετα ομως κανεις συνηθιζει.
  • Το νοσοκομειο τραβαει ολους τους γιατρους του διπλανου ΚΥ Καλαμπακας για εφημεριες (καθως ειναι πολλοι περισσοτεροι). Οι εφημεριες στο νοσοκομειο ειναι πιο κουραστικες αλλά λιγοτερο αγχωτικες. Εως τωρα κανεις απο το ΚΥ Πυλης δεν εχει υποχρεωθει να παει για εφημεριες στο νοσοκομειο. Αυτο ομως μπορει να αλλαξει στο μελλον (δινω πιθ 30%). Επαναλαμβανω, οτι αυτες οι εφημεριες δεν ειναι κατι το πολυ χειροτερο, ισα ισα μαθαινεις περισσοτερα πραγματα, αλλά ειναι πιο κουραστικες. Θα τις χαρακτηριζα ως διπλασια κουραστικες, καθολου αγχωτικες, και διπλασια χρησιμες. Φανταστειτε οτι εγω ως ψυχοθεραπευτης και δεν μετανοιωνω τις εκπαιδευτικες χειρουργικες εφημεριες που εκανα στο νοσοκομειο τον πρωτο μηνα. Συγκριτικα, οι εφημεριες στο ΚΥ ειναι η μιση κουραση, αλλα μαθαινεις αρκετα λιγοτερα πραγματα, ομως εισαι σε διαρκες αγχος καθως δεν υπαρχουν τα μεσα του νοσοκομειου (πχ στο νοσοκομειο σε εναν ιλιγγο με ΗΚΓ με επιπεδωμενα Τ που δεν ξες αν ειναι φυσιολογικο ή οχι, μπορεις να φωναξεις τον καρδιολογο ο οποιος θα σου μαθει στις αμφιβολες περιπτωσεις ΗΚΓ να κοιτας την κλινικη εικονα. Στο ΚΥ δεν θα ξες πώς να το εκτιμησεις κ θα ψαχνεσαι)
  • Απο τις 3 διαθεσιμες θεσεις αυτη τη στιγμη, οι δυο αφορουν πολυ απομακρυσμενα χωρια (1+ ωρα δρομος), στα οποια ομως επαναλαμβανω οτι θα πηγαινετε μια φορα τη βδομαδα, ποτέ με κακο καιρο (ο διευθυντης παιρνει τηλεφωνο οταν εχει κακοκαιρια ανησυχωντας μηπως παθει τιποτε ο αγροτικος κ του δινει εντολη να μην παει! ) και θα εχετε απο τον δημο παρεχομενο οχημα με οδηγο! (εχει χρειαστει να χρησιμοποιησω μονο δυο φορες μεσα σε 3 μηνες το δικο μου οχημα).
  • Εαν με οποιοδηποτε τροπο καταληξετε να ειστε ο μονος αγροτικος του ΚΥ (δηλαδη αν οι λοιπες 3 θεσεις παραμενουν κενες), θα δυσκολευτειτε να παρετε ρεπο καθως θα πρεπει καθε πρωι να υπαρχει καποιος για να συνταγογραφει. Αυτο ομως δεν προβλεπεται να το παθετε (το παθαινω εγω τωρα και παλι μεγαλο παραπονο δεν εχω). 

Για περισσοτερα μπορειτε να μου στειλετε pm.

χαιρετε.

Τροποποιήθηκε από Base the Bass
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδια χαιρετε! Θελω να ρωτησω, ποσο καιρο κανουν τα αποτελεσματα απο τη στιγμη που βγηκαν οριστικα να βγουνε και στο διαυγεια? Μου λενε απο το κεντρο υγειας οτι συνηθως βγαινουν πολυ αμεσα ενω τωρα εχουν καθυστερησει καμια βδομαδα! Εχει νοημα να παω απο το υπουργειο να παραπονεθω η τιποτα τετοιο? Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μαλλον δεν εχει νοημα να πας μιας και θα σου απαντησουνε το πιθανοτερο οτι ειναι θεμα του ποτε θα τα υπογραψει ο υπουργος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σήμερα για κάποιο περίεργο λόγο μου το σήκωσαν στο υπουργείο και μου είπαν ότι τέλος εβδομάδας με αρχές επόμενης θα βγουν οι διορισμοί στη διαύγεια..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.