Jump to content

Αγροτικό / Υπηρεσία Υπαίθρου


bromptonista

Recommended Posts

21 hours ago, kali kardia said:

σήμερα για κάποιο περίεργο λόγο μου το σήκωσαν στο υπουργείο και μου είπαν ότι τέλος εβδομάδας με αρχές επόμενης θα βγουν οι διορισμοί στη διαύγεια..

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/ΨΨ6Υ465ΦΥΟ-ΘΕΚ

 

« ∆ιορισµός ιατρών υπόχρεων εκπλήρωσης υπηρεσίας υπαίθρου».

 

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/6ΦΘΞ465ΦΥΟ-6ΟΦ

 

« ∆ιορισµός ιατρών υπηρεσίας υπαίθρου µε θητεία»

Τροποποιήθηκε από iceman
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ξερετε τι δικαιολογητικα χρειαζονται για τον διορισμο υποχρεου αγροτικου?Εκτος απο πτυχιο,ταυτοτητα,αδεια ασκησεως τι αλλο χρειαζεται?Δεν βγαζω ακρη με την σελιδα του υπουργειου κ δεν σηκωνουν στο 2 δυπε.. Εαν καποιος/α ξερει πανω κατω θα το εκτιμουσα..ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6 λεπτά πριν, banana said:

Ξερετε τι δικαιολογητικα χρειαζονται για τον διορισμο υποχρεου αγροτικου?Εκτος απο πτυχιο,ταυτοτητα,αδεια ασκησεως τι αλλο χρειαζεται?Δεν βγαζω ακρη με την σελιδα του υπουργειου κ δεν σηκωνουν στο 2 δυπε.. Εαν καποιος/α ξερει πανω κατω θα το εκτιμουσα..ευχαριστω πολυ!!

  • Φωτοτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου της τράπεζας όπου θα κατατίθεται ο μισθός σου
  • φωτοτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου ΤΣΑΥ
  • βεβαίωση από παθολόγο και ψυχίατρο δημόσιου νοσοκομείου (αυτές μπορείς να τις πάρεις και κατά τη διάρκεια του μήνα που θα κάνεις στο νοσοκομείο· ρώτα, όμως, πρώτα αν θα τα δεχτούν με καθυστέρηση στο ΚΥ)
  • εγγραφή στον ιατρικό σύλλογο του νομού

Δε νομίζω να υπάρχουν άλλα. Πάντως, καλύτερα να επικοινωνήσεις με το ΚΥ και να τους ρωτήσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πλεον νομιζω οτι μπορεις τις βεβαιωσεις να τις παρεις και απο ιδιωτες γιατρους και οχι απαραιτητα απο το δημοσιο(αν και αμα πεσεις σε κανεναν υπαλληλο ας πουμε περιεργο,μπορει να σου κανει ψιλοθεμα...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 hours ago, Sunny said:
  • Φωτοτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου της τράπεζας όπου θα κατατίθεται ο μισθός σου

Βιβλιάριο τράπεζας ποιός έχει πλέον ; Μήπως ζούμε στο 2016 ;

Αυτό που χρειάζεται είναι ο IBAN τυπωμένος κάπου.

Τροποποιήθηκε από kopritis
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 4/22/2016 at 11:42 ΜΜ, Base the Bass said:

Χαιρετε και απο μενα.

Μοιραζομαι καποιες πληροφοριες που πηρα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με την ΥΠΕ και το Κ.Υ.

Διορια να παρουσιαστει καποιος με τα απαραιτητα εγγραφα στο Κ.Υ. ειναι 10 ημερολογιακες μερες μετα την ημερα της υπογραφης του οτι παρελαβε την προσληψη του απο τα ΕΛΤΑ.

Απαραιτητα δικαιολογητικα (ολα απλες φωτοτυπιες, δεν χρειαζεται επικυρωση) ειναι τα εξης:

  • πτυχιο
  • φωτοτυπια ταυτοτητας
  • πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης ή πιστοποιητικο γεννησης για τους αγαμους (βγαινει στα ΚΕΠ)
  • αδεια ασκησης επαγγελματος
  • γνωματευση ειδικευμενου παθολογου ή γενικου ιατρου προσφατη
  • γνωματευση ψυχιατρου προσφατη
  • πιστοποιητικο στρατολογικης κατ. τυπου Α (για τους αρρενες)  (βγαινει στα ΚΕΠ)
  • ενα επισημο εγγραφο στο οποιο να φαινεται το ΑΜΚΑ   (βγαινει στα ΚΕΠ)
  • ενα επισημο εγγραφο στο οποιο να φαινεται το ΑΦΜ (πχ εκκαθαριστικο) 
  • το εγγραφο της προσληψης που θα λαβετε στο ταχυδρομειο (εναλλακτικα βλ. παρακατω)
  • βεβαιωση εγγραφης απο τον τοπικο Ιατρικο Συλλογο
  • Οποιοδηποτε εγγραφο λογοριασμου τραπεζας στο οποιο να εισθε πρωτος δικαιουχος κ να αναγραφεται το IBAN

-------------------

για εγγραφη στον τοπικο Ιατρικο Συλλογο θα χρειαστει
πτυχιο
αδεια ασκησης επαγγελματος
ενα ποσο μετρητων που ποικιλλει για καθε συλλογο

--------------------------

στο ΤΣΑΥ - ΕΤΑΑ γραφεσαι μετα

 

μου ανεφεραν επισης οτι αν καποιος βιαζεται και δεν θελει να περιμενει την προσληψη του στα ΕΛΤΑ, μπορει να τυπωσει την αναρτηση της τοποθετησης του και να προσκομισει αυτην (συνεννοηθειτε πρωτα με το ΚΥ αν θα την δεχτουν - στην τραπεζα παντως την δεχτηκαν ως επισημο εγγραφο)

 

Επαναληψη προηγουμενου ποστ με καποια επιπροσθετα σε περιπτωση που τα χρειαστεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστουμε πολυ! Κατάφερα τελικα να μιλησω με το ΥΠΕ και μου ειπαν τα ιδια δικαιολογητικα απλα επεμεναν για την εγγραφη στο ΤΣΑΥ για την ορκομωσια που οντως δν ξερω εαν γινεται... 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

35 minutes ago, Base the Bass said:

Μα...για την εγγραφη στο τσαυ ζητανε ως δικαιολογητικο την ορκωμοσια...

Κανείς προεγγραφη στο τσαυ μετά τη λήψη άδειας ασκήσεως ιατρικού επαγγέλματος (οπότε και λαμβάνεις τον αριθμό τσαυ) και μετά το διορισμό σου πας και κάνεις την κανονική εγγραφή.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα

ήρθε σε κανέναν ο διορισμός με το ταχυδρομείο? Τον περιμένω Θεσσαλονίκη, αλλά επειδή στην οδό που μένω υπάρχει πρόβλημα με την αρίθμηση το έχω λίγο άγχος.

Θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος ενημέρωνε όταν αρχίσουν να έρχονται οι διορισμοί. Καλή αρχή σε όλους μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στα πιο πολλα κεντρα υγειας,αν εκτυπωσεις την αποφαση απο το Διαυγεια,το δεχονται και δεν χρειαζεται να περιμενεις να σου ερθει απο το ταχυδρομειο στο σπιτι...

 

καλου-κακου,κανε ενα τηλεφωνο εκει που ειναι να παρουσιαστεις και ρωτα τους αν θα το δεχτουν

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλα τα ΚΥ, δημόσια νοσοκομεία και δημόσιοι οργανισμοί είναι υποχρεωμένα να δέχονται τα έγγραφα του Διαύγεια, τα οποία έχουν μεγαλύτερη μάλιστα ισχύ από οποιοδήποτε άλλο δημόσιο έγγραφο, πλην των ΦΕΚ. Αρκεί μάλιστα να αναφέρεις απλώς τον ΑΔΑ και ο υπάλληλος βρίσκει μόνος του την ανάρτηση. Είναι Νόμος του Ελληνικού Κράτους εδώ και 3 χρόνια, ακόμα δεν έχουν ενημερωθεί οι υπάλληλοι των ΚΥ οι οποίοι πληρώνονται ακριβώς για να κάνουν αυτή τη δουλειά???  

https://et.diavgeia.gov.gr/info

" Με την ψήφιση του Ν. 4210/2013 (άρθρο 23) οι αναρτημένες πράξεις ενισχύονται θεσμικά με τους εξής τρόπους:

Κάθε πράξη, εκτός από όσες δημοσιεύονται στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης, αποκτά ισχύ μόνο μέσω της ανάρτησής της στο Διαύγεια. Mε την ολοκλήρωση της ανάρτησης κάθε πράξη υπογράφεται ψηφιακά από το σύστημα Δι@ύγεια και αποκτά έναν μοναδικό Αριθμό Διαδικτυακής Ανάρτησης (ΑΔΑ). Ο ΑΔΑ είναι η ταυτότητα κάθε αναρτημένης πράξης, την πιστοποιεί και την ακολουθεί εφεξής.

Το αναρτημένο έγγραφο, εκτός όσων δημοσιεύονται στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης, υπερισχύει έναντι όλων των λοιπών εκδόσεων της πράξης

Ο πολίτης μπορεί να επικαλείται τα αναρτημένα έγγραφα στις συναλλαγές του με τις δημόσιες υπηρεσίες, χωρίς να απαιτείται η επικύρωσή τους. Αρκεί η επίκληση του ΑΔΑ της πράξης για την αυτεπάγγελτη αναζήτησή τους από τους δημόσιους φορείς

Οι δημόσιες υπηρεσίες διεκπεραιώνουν υποθέσεις χωρίς να διακινούν τα αναρτημένα έγγραφα. Αρκεί η επίκληση του ΑΔΑ των πράξεων για την επικοινωνία μεταξύ φορέων."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Τηλεφώνησα στο κέντρο υγείας και μου είπαν αν θέλω να παρουσιαστώ όταν έρθει ο διορισμός μου..γιατί έτσι θα μπορέσει κ ο παλιότερος να κάνει κάποιες εφημερίες κ βολεύει κ γραφειοκρατικά (από την στιγμή που δεν προλαβαίνω να παρουσιαστώ μέχρι αύριο..). Ήταν ευγενικος ο υπάλληλος..κ  συμφώνησα να πάω όταν έρθει ο διορισμός..οπότε περιμένω διορισμό..θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος ενημέρωνε όταν έρθουν οι διορισμοί. Ευχαριστώ κ πάλι.

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για τα δικαιολογητικα του διορισμου λεει να γραφτουμε στον τοπικο ιατρικο συλλογο..αλλα χρειαζεται η φυσικη παρουσια γιαυτο..εαν εισαι εγγεγραμενος στον ΙΣΑ αρκει για τα δικαιολογητικα που ζητανε για τον διορισμο αρχικα? Τι χρειαζεται αρχικα για να μην πηγαινοερχομαι στο νησι που ειμαι πριν την ορκομοσια..εαν ξερετε να μου πειτε θα με βοηθουσατε πολυ. Ευχαριστω πολυ!! 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 ώρα πριν, banana said:

Για τα δικαιολογητικα του διορισμου λεει να γραφτουμε στον τοπικο ιατρικο συλλογο..αλλα χρειαζεται η φυσικη παρουσια γιαυτο..εαν εισαι εγγεγραμενος στον ΙΣΑ αρκει για τα δικαιολογητικα που ζητανε για τον διορισμο αρχικα? Τι χρειαζεται αρχικα για να μην πηγαινοερχομαι στο νησι που ειμαι πριν την ορκομοσια..εαν ξερετε να μου πειτε θα με βοηθουσατε πολυ. Ευχαριστω πολυ!! 

Μπορει να μην εχω καταλαβει τι ρωτας,αλλα 4-5 ποστ πιο πανω σε αυτη τη σελιδα,δεν ειδες την λιστα με τα δικαιολογητικα που ποσταρα; στην εστειλα κ σε μηνυμα.

Τροποποιήθηκε από Base the Bass
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 ώρα πριν, Nifada said:

Ξερει κανεις ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα της προκυρηξης?

Ποιας προκηρυξης; του Ιουλιου; εχουν βγει!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

7 ώρες πριν, Nifada said:

τα αποτεεσματα της προσκλησης βγηκαν.εννοω την προκυρηξη π ετρεχε παραλληλα

Κάποιος εδώ είχε πει τέλος Σεπτέμβρη! Και δυστυχώς με τα τηλέφωνα δε γίνεται δουλειά! Τους έχω πάρει 200 φορές, αλλά προφανώς έχουν πολλή δουλειά και δε σηκώνουν τηλ..... (αστειάκι προφανώς)

Τροποποιήθηκε από K.T.@.R.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 ώρες πριν, K.T.@.R. said:

Κάποιος εδώ είχε πει τέλος Σεπτέμβρη! Και δυστυχώς με τα τηλέφωνα δε γίνεται δουλειά! Τους έχω πάρει 200 φορές, αλλά προφανώς έχουν πολλή δουλειά και δε σηκώνουν τηλ..... (αστειάκι προφανώς)

Παιδιά μόλις μίλησα με την προϊστάμενη του τμήματος για τα αγροτικά και μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βγουν τα αποτελέσματα μέχρι αύριο, για αρχές Οκτώβρη να τα περιμένουμε. 

Ποιος ξέρει μπορεί και αρχές Οκτώβρη να μας πουν τέλη Οκτώβρη εν τέλει :):):)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
On 29.9.2016 at 0:29 ΜΜ, koumpi said:

Παιδιά μόλις μίλησα με την προϊστάμενη του τμήματος για τα αγροτικά και μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να βγουν τα αποτελέσματα μέχρι αύριο, για αρχές Οκτώβρη να τα περιμένουμε. 

Ποιος ξέρει μπορεί και αρχές Οκτώβρη να μας πουν τέλη Οκτώβρη εν τέλει :):):)

Πάει και αυτή η βδομάδα και ούτε φωνή, ούτε ακρόαση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Btw, υπόψιν ότι τα 400€ του αγόνου του Υπουργείου είναι μικτά και όχι καθαρά.

Αυτό μεταφράζεται σε περίπου 220€ καθαρά !

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.